PDA

צפייה בגרסה מלאה : כנראה נשברה ציריה

hem
07-09-09, 10:37
לא נגמרות לי התקלות בבליזר...זה מתחיל להישמע כמו בדיחה....
בכל מקרה, שבת אחת העליות בחורשן, באמצע העליה, קצת מאמץ, שומע "קנאק" מהחלק האחורי של הרכב, והרכב נעצר...משלב להילוך, הדריישפט מסתובב אבל לא מעביר כח לגלגלים האחוריים...כנראה נשברה ציריה..יורד לאט חזרה, בודק נזילות או מפגעים אחרים, ומתחיל בנסיעה הביתה משולב קדימה..ככה הגעתי הביתה.
הסרן האחורי הוא "בולט 10"..עכשיו אני לא ממש יודע איך להמשיך, לפתוח ביצה אחורית לראות מה קורה בפנים? להוציא את הקורונה פניון או מספיק לבדוק שאין שיניים שבורות ושבבים? לפרק רק את הציריות..אם כבר אז מחליפים את שתיהן לא? בקיצור...אשמח להדרכה ועיצה טובה...
תודה חמי

חנן-ג'יפולוג
07-09-09, 11:41
התגובה שלי כבר לא תעזור לך בפעם הזו, אבל לפעם הבאה שנקווה שלא תהיה, ולטובת שאר הגולשים:

כשקורה לך דבר כזה, לא ממשיכים לנסוע. יש סיכוי טוב שגרמת לנזקים גדולים עם שבבים שרצים בתוך הסרן.

eysham
07-09-09, 11:46
התגובה שלי כבר לא תעזור לך בפעם הזו, אבל לפעם הבאה שנקווה שלא תהיה, ולטובת שאר הגולשים:

כשקורה לך דבר כזה, לא ממשיכים לנסוע. יש סיכוי טוב שגרמת לנזקים גדולים עם שבבים שרצים בתוך הסרן.

חנן,

אז מה כן עושים?
לא כל אחד מטייל עם ח"ח וכלי עבודה כלכך מגוונים.

במקרה כזה, מה לפרק? חייבים למלא שמן אח"כ? גרר? טייסת 123?

איל

חנן-ג'יפולוג
07-09-09, 11:58
אם הצלחת לזהות בדיוק את מקום השבר, וכתלות במבנה הסרן הספציפי אתה מחליט שניתן לנסוע ללא גרימת נזק נוסף, יופי.
בסרן צף, למשל, אתה מוציא את הציריות ונוסע עם הנעה קדמית הביתה. שום דבר לא מסתובב בתוך הסרן ואין נזקים נלווים.

אם לא, אז גרר. או לתקן בשטח.

hem
07-09-09, 12:35
אני בהחלט מסכים עם חנן, אבל מאחר והשעה היתה אחר הצהרים המאוחרות ולא היתה לי האפשרות לתקן או לפרק בשטח, נפלה ההחלטה להתחיל להתגלגל לכיוון הבית בנסיעה איטית עם תשומת לב והקשבה לרעשים או חריקות מכיוון האחורי....
בכל מקרה, הבוקר התחלתי לברר מחירים...1500 שקל לציריה באוטוליין תל אביב...לא נראה מוגזם?? האם כדאי לחפש מפירוק? האם למישהו יש למכור ציריה כזו?
תודה

hem
07-09-09, 14:20
טוב...זה יותר גרוע ממה שחשבתי..
פתחתי את הביצה..הסטליט המרכזי מפורק לגורמים!!! השיניים בקורונה, חלקם פגועים...הפיניון, מתוך 10 שיניים 7 דפוקים...
אבל הציריות תקינות..
מה עכשיו? איך ממשיכים?
תודה חמי

kobiarava
07-09-09, 14:30
איך ממשיכים? שתי אפשרויות שאני הייתי חושב עליהן: א. קונים קורונה-פיניון וסט של סייד-גירז וסטליטים, מרכיבים, מכוונים ונוסעים, עבודה לא פשוטה והרבה השקעה של זמן. ב. קופצים לפירוקיה הקרובה, ואם אין קרובה אז לכביש אזור-חולון (מומלץ לדוד כהן), קונים סרן כזה מפירוק אחרי שמוודאים יחס העברה מתאים, מפרקים-מרכיבים, יש סיכוי שיהיה צורך בהתאמות אם הסרן לא ירד מבלייזר, פחות עבודה מהחלפת דיפרנציאל, וסביר להניח שגם יותר זול.

בהצלחה-קובי

hem
07-09-09, 14:40
איך ממשיכים? שתי אפשרויות שאני הייתי חושב עליהן: א. קונים קורונה-פיניון וסט של סייד-גירז וסטליטים, מרכיבים, מכוונים ונוסעים, עבודה לא פשוטה והרבה השקעה של זמן. ב. קופצים לפירוקיה הקרובה, ואם אין קרובה אז לכביש אזור-חולון (מומלץ לדוד כהן), קונים סרן כזה מפירוק אחרי שמוודאים יחס העברה מתאים, מפרקים-מרכיבים, יש סיכוי שיהיה צורך בהתאמות אם הסרן לא ירד מבלייזר, פחות עבודה מהחלפת דיפרנציאל, וסביר להניח שגם יותר זול.

בהצלחה-קובי
תודה קובי. כבר דיברתי עם דוד כהן...הוא לא יודע איזה סרנים יש לו..."תבוא ותבדוק" זו התשובה שלו...כלומר צריך לשבת אצלו, ולפתוח סרנים עד שנמצא..(אם בכלל..) סרן שמתאים...בקיצור סיפור....

kobiarava
07-09-09, 14:44
תודה קובי. כבר דיברתי עם דוד כהן...הוא לא יודע איזה סרנים יש לו..."תבוא ותבדוק" זו התשובה שלו...כלומר צריך לשבת אצלו, ולפתוח סרנים עד שנמצא..(אם בכלל..) סרן שמתאים...בקיצור סיפור....

למה לפתוח? יחס העברה בודקים ע"י ספירת סיבובים, אולי פותחים את הסרן שהוחלט כנכון רק כדי לוודא (שספרת נכון ו)שמצב הדיפ' תקין. אין מה להירתע מלגשת ולחפש, ככה אתה יכול לבחור ולצאת שבע רצון, זה אולי עדיף מפירוקיה שבה אומרים לך שזה מה יש ולא נותנים לך להסתובב ולבחור.

בהצלחה-קובי

חנן-ג'יפולוג
07-09-09, 14:47
תחשוב חיובי.

כשלי זה קרה (שלושה ימים מקניית הג'יפ), הרכבתי דטרויט לוקר, במקום לשלם כסף על תיקון התקלה, והרווחתי שתי ציפורים במכה.

hem
07-09-09, 14:56
למה לפתוח? יחס העברה בודקים ע"י ספירת סיבובים, אולי פותחים את הסרן שהוחלט כנכון רק כדי לוודא (שספרת נכון ו)שמצב הדיפ' תקין. אין מה להירתע מלגשת ולחפש, ככה אתה יכול לבחור ולצאת שבע רצון, זה אולי עדיף מפירוקיה שבה אומרים לך שזה מה יש ולא נותנים לך להסתובב ולבחור.

בהצלחה-קובי
קובי...לא הבנתי...מה סופרים אני יודע שסופרים מספר שיניים בקורונה ובפיניון ומחלקים...אצלי קיים קורונה עם 41 שיניים ופיניון עם 10 שיניים...אנא פרט והסבר מה ואיך סופרים....
תודה

שי משה
07-09-09, 15:24
לברוך המסגר יש סרן 0502440091

k2000
08-09-09, 12:56
דבר איתי יש לי סרן כזה לדעתי ואני אשמח לעזור.
052-5908590

חגי

hem
08-09-09, 14:19
תחשוב חיובי.

כשלי זה קרה (שלושה ימים מקניית הג'יפ), הרכבתי דטרויט לוקר, במקום לשלם כסף על תיקון התקלה, והרווחתי שתי ציפורים במכה.
חנן.
נראה לי שבהחלט יתכן שאני אלך לכיוון הזה. האם אפשרי פרטים נוספים..אצל מי..והעלויות...
תודה

חנן-ג'יפולוג
08-09-09, 14:30
זה היה בשנת 98, לא נראה לי שהפרטים רלוונטיים להיום.

ברר אצל המשפרים השונים לגבי מחירים, ואולי בכלל עדיף לקנות קייס משומש ולשתול בו לוקרייט ב250-300 דולר, אם זה אפשרי בסרן שיש לך.

six 4 life
08-09-09, 15:52
חבר
שלא תשקיע שקל אחד שחוק בסרן הזבל הזה
טחנת אותו לא כי אתה מופרע אלה כי הוא פשוט חלש בטירוף לרכב הזה
עשה עם עצמך חסד וקנה לעצמך GM14 מפירוק (שיכול לעלות לך אפילו פחות מצירייה באוטוליין לGM10 שציינת...) במקום להשקיע בזבל.

תחשוב טוב טוב לפני צעד נוסף.

hem
09-09-09, 10:09
טוב...קצת עידכונים מהשטח:
ברכב יש קורונה עם 41 שיניים, ופיניון עם 10 שיניים כלומר יחס העברה של 4:10. 2 שיניים בקורונה נפגעו. בפיניון 7 מתוך 10 שיניים פגועות. בנוסף גם הקייס נפגע ולא לדבר על הסטליטים שהתרסקו וגרמו לכל הנזק הזה. אבל אם אני רוצה לשנות גם יחסי העברה, אני צריך גם להחליף בסרן הקידמי. עלות של קורונה ופיניון חדשים 3000 שקל. אתמול הסתובבתי באזור אצל הפרוקיות. רק לדוד כהן יש סרנים, שאולי עשויים להתאים. אני צריך להמשיך לחפש סרן מתאים. בנוסף, קיבלתי הרבה המלצות ודעות שהסרן הקיים חלש מדי לרכב הזה, במיוחד שהוא נועל 33". אבל להחליף את הסרן למשהו חזק יותר כרוך כמובן בעלויות גבוהות שאני לא יכול לעמוד בהן כרגע. כרגע נבדקת האפשרות להחליף רק את החלקים הפגועים ולהתקין נעילה על מנת לחזק את המערכת ולהוריד עומס בנסיעה בשטח.
מה דעתכם? הגיוני?
תודה לעוזרים
חמי

איציק - 4X6ZH
09-09-09, 10:26
קח את החלקים הפגועים ביד ותעשה סיבוב בין מוסכים שמתעסקים בתקלות \ ברכב כזה .
לא לברר בטלפון ! בטלפון התשובה בדרך כלל שלילית .
גם כשאתה בא למוסך ואומרים לך אין . מומלץ לשאול אולי הוא יודע למי יש או מי לאחרונה התעסק בתקלה כזאת .

אינפורמציה הזאת לא עוברת באינטרנט היא מקומית אישית בין המוסכים .

איציק

six 4 life
09-09-09, 12:38
ברכב יש קורונה עם 41 שיניים, ופיניון עם 10 שיניים כלומר יחס העברה של 4:10. 2 שיניים בקורונה נפגעו. בפיניון 7 מתוך 10 שיניים פגועות. בנוסף גם הקייס נפגע ולא לדבר על הסטליטים שהתרסקו וגרמו לכל הנזק הזה. אבל אם אני רוצה לשנות גם יחסי העברה, אני צריך גם להחליף בסרן הקידמי. עלות של קורונה ופיניון חדשים 3000 שקל. אתמול הסתובבתי באזור אצל הפרוקיות. רק לדוד כהן יש סרנים, שאולי עשויים להתאים. אני צריך להמשיך לחפש סרן מתאים. בנוסף, קיבלתי הרבה המלצות ודעות שהסרן הקיים חלש מדי לרכב הזה, במיוחד שהוא נועל 33". אבל להחליף את הסרן למשהו חזק יותר כרוך כמובן בעלויות גבוהות שאני לא יכול לעמוד בהן כרגע. כרגע נבדקת האפשרות להחליף רק את החלקים הפגועים ולהתקין נעילה על מנת לחזק את המערכת ולהוריד עומס בנסיעה בשטח.
מה דעתכם? הגיוני?
תודה לעוזרים
חמי

על איזה עלויות גבוהות אתה מדבר? לפי מה שאתה אומר אתה הולך להשקיע כמה אלפים על סרן חלש שאתה יודע ואומרים לך שהוא חלש, אם זה בחלקים או אם זה מפירוק.
GM14 מפירוק יעלה לך אותו מחיר אצל אותו סוחר אם לא הבנת. אתה רק צריך לוודא יחס של 41/10 ולוודא שיש בו קייס פתוח (אם תרצה נעילה בעתיד) ולא מוגבל החלקה.
ייתכנו עבודות התאמה מינוריות של הסרן לרכב אבל בזה זה נגמר.
אתה עושה טעות שאתה הולך להחליף עכשיו נבלה בנבלה. טעות מיותרת.

hem
09-09-09, 13:08
על איזה עלויות גבוהות אתה מדבר? לפי מה שאתה אומר אתה הולך להשקיע כמה אלפים על סרן חלש שאתה יודע ואומרים לך שהוא חלש, אם זה בחלקים או אם זה מפירוק.
GM14 מפירוק יעלה לך אותו מחיר אצל אותו סוחר אם לא הבנת. אתה רק צריך לוודא יחס של 41/10 ולוודא שיש בו קייס פתוח (אם תרצה נעילה בעתיד) ולא מוגבל החלקה.
ייתכנו עבודות התאמה מינוריות של הסרן לרכב אבל בזה זה נגמר.
אתה עושה טעות שאתה הולך להחליף עכשיו נבלה בנבלה. טעות מיותרת.
אין ספק שאתה בהחלט צודק, אבל...נכון לעכשיו אצלי מורכב BOLT10 עם 6 ברגים לגלגל. אני לא מצליח למצוא GM14 עם 6 ברגים, רק עם 8 ברגים וגם הוא לא ממש תואם. כלומר, אני אצטרך גם לקנות 5 ג'נטים חדשים...
בנוסף, לא מצאתי GM14 עם יחס של 41/10, כלומר אני אצטרך גם להחליף בסרן הקידמי...מכאן כל ההוצאות הגבוהות..

חנן-ג'יפולוג
09-09-09, 13:14
הנסיון שלי אומר שכשאתה נעול כפול, נגמרות השבירות.

אז, אני לא פוסל את הדעות שאומרות שהסרן שלך חלש ביסודו, אבל יתכן ששווה לחשוב על הכיוון הבא:
להחליף את הסטליטים מקדימה ומאחורה בלוקרייטים אם יש, להחליף קורונה פיניון (ושווה מאוד לנסות להביא הכול מחו"ל), לעלות הכול בצורה רגועה ועדינה, ולקוות לטוב. סטליטים חלשים כבר לא יהיו לך ברכב, זה בטוח. על הדרך גם תרוויח רכב ברמת עבירות גבוהה הרבה יותר ממה שהיה לך.

yarinz
09-09-09, 13:18
אם כך שאלת המיליון נשארה אותו דבר - האם להשקיע נעילות קדימה אחורה בסרנים שכאמור נחשבים חלשים לצמיגים "33
אגב נעילת detroit locker מגיעה כבר עם הסטליט בפנים לא? ז"א הספיידר שבפנים משמש כסטליט לא?

חנן-ג'יפולוג
09-09-09, 13:34
אין סטליטים בדטרויט ובלוקרייט.

yarinz
09-09-09, 13:38
אז כמו שאמרתי, הם מוחלפים בחלק הפנימי של הנעילה? נכון?

חנן-ג'יפולוג
09-09-09, 13:46
נכון.

מוני_הכוכב
09-09-09, 21:25
אם אונגר (ז"ל) עדיין פתוח, אזי נדמה לי שיש לו סרן אחורי חדש זהה למה שאתה צריך.
פעם בדקתי את הנושא והיו לו כ- 10 צירים כאלו, על הדרך יכולת גם להחליף קדמיות.

אני התקנתי נעילות Lock right קדמית ואחורית בדיוק מהסיבה של מניעת שבר ציריות, ההנחה הייתה שהנעילה תמנע סבסוב מהיר של גלגל על ריק ובלימה פתאומית על סלע וכן תחלק את העומסים במידה סבירה יותר בין הציריות וכך תמנע מצב שכל הרכב יושב על ציריה אחת. בינתיים מכרתי הבלייזר וירדתי לחלוטין מ-4X4 וזה לא מזיק לגב שאין יותר שטח.

המעבר ל GM14 גנטים חדשים צמיגים תואמים וכ', תרגיל שעולה כ- 12K למיטב זכרוני.

אילו לא היית טוחן את הקייס ומה שבתוכו, אכן הכעיון של נעילה היה גדול. טחנת וזה לא אפשרי כרגע.

tzagi
10-09-09, 07:15
אין ספק שאתה בהחלט צודק, אבל...נכון לעכשיו אצלי מורכב BOLT10 עם 6 ברגים לגלגל. אני לא מצליח למצוא GM14 עם 6 ברגים, רק עם 8 ברגים וגם הוא לא ממש תואם. כלומר, אני אצטרך גם לקנות 5 ג'נטים חדשים...
בנוסף, לא מצאתי GM14 עם יחס של 41/10, כלומר אני אצטרך גם להחליף בסרן הקידמי...מכאן כל ההוצאות הגבוהות..

עקרונית יש,
אומנם נדיר ( GM14עם 6 ברגים)אך מסוף שנות ה80 היתה אופציה ל 3/4 טון LIGHT DUTY, אולי לא בארץ הקודש....
בטנדרים, לא בבליזר, שאגב,זה אותו הדבר.
4.10 זה יחס העברה כמעט סטנדרטי בסרנים 8 ברגים, אולי באמת שווה לעבור לזה ולהחליף נאבות מקדימה או אפילו את כל הסרן, ואם יש לך מזל, אולי אפילו תמצא דנה 44 קידמי במקום ה 10 ברגים
לדעתי, אתה כרגע צריך להחליף או לשפץ את 2 הסרנים, אז תחשוב על שדרוג למשהו יותר טוב וחזק במקום להשקיע הרבה כסף על זבל.

tzagi
10-09-09, 07:18
אם אונגר (ז"ל) עדיין פתוח,

לפי הבנתי, הכל נמכר ונשלח לדרום אמריקה.

איציק - 4X6ZH
10-09-09, 11:35
רק הטנק נשאר ליד הכניסה זכר לימים טובים .
וגם הוא כנראה לא יהיה עוד הרבה זמן .

איציק

k2000
11-09-09, 02:12
למרות האינטרס שלי למכור את הסרן אני גם ממליץ לך למצוא סרנים חזקים יותר.
ג'אנטים זו לא בעיה ותוכל למצוא ג'אנט 16 בקלות ובזול, לגבי סרנים יש פה כמה חבר'ה שמוכרים 60 ו 70 במחירי רצפה. לי ההסבה עלתה 10000 כולל 3000ש"ח מבוזבזים כך שאפשר לגמור את זה בהרבה פחות .

והיתרון: אפשר לשים צמיגים גדולים :)

חגי

אברמלה
11-09-09, 05:19
מה דעתכם? הגיוני?
תודה לעוזרים
חמי

חמי. זה הבלייזר שקניתה מגייא?? אם כן אז יחס העברה שם הוא 4.56. ולא 41.10. . בכול אופן. שלחתי לך הודעה פרטית לגביי נעילה ויחס העברה.

polar bear
11-09-09, 16:15
חן, אמרו לך כבר, ואתה כבר יודע, אבל כנראה זה לא מספיק ברור משום מה.

10 BOLT זה חרא! חה רע ! בדיחה! זה בכלל לא סרן, זה צינור עם עיגולים בקצה ועוד אחד באמצע! חרא!

הצמיגים שהוא אמור לשאת הם 29" במקור { ואל תתחילו עם " אני נוסע עם עם צמגי 417" ולא נשבר לי" } .

אין לך כסף עכשיו? עבודה יש לך? קח הלוואה ותעשה הסבה לסרנים אמיתיים { אופציות - אחורי - 14 צף או לא, דנה 60 או 70 , קדמי דנה 44 או 60 }
אף אחת מהקומבינציות לא זמינה ב 6 ברגים ואם כן תמצא - אל תקנה כי אחר כך תהיה לך בעיה בהבאת חלקים, כי לא יתכן שכל שטות שתצתרך תזמין מארה"ב.
אם לא תעשה הסבה אתה תמשיך לספור ברזלים מדי פעם. ותתקע פה ושם. ובסופו של חישוב - בצירוף עם החשש המתמיד משבירה - יצא לך יותר זול לעשות הסבה.

יריב קלר ברוך
12-09-09, 00:37
חבל על הזמן רק 14 בולט או דנה 60/70 ובמידה ואתה מעוניין יש גם סט של סרן 14 בולט עם ARB משומש 8 בורג + סרן קידמי 8 בורג עם יחס 4.10חסר רק גנטים והתקנה:idea:

אברמלה
12-09-09, 05:35
14 בולט. 60 70. תכף תגידו גם סרנים של ריאו. או של משאית מק. בסך הכול נישבר קורונה פיניון. נזק של 1700 שקל. .וחמי יש לך טעות. בסרן מורכב 4.56. ולא 41.10. אני באופן אישי היבאתי את היחסיי העברה לגייא.ו. צור איתי קשר בפרטי. או בפלא פון ואני יעזור לך עם זה.

six 4 life
12-09-09, 15:23
באיזה אריזה שלא תעטוף את זה- זה חרא של סרן!!

tzagi
13-09-09, 05:56
באיזה אריזה שלא תעטוף את זה- זה חרא של סרן!!

לא צריך להגזים,
הסרן בנוי למטרה מסויימת, במקרה הזה הוא נבנה לצמיג בקוטר 31-29 אינץ, והוא לא אוהב צמיגים גדולים, מה לעשות, אילו החיים.
הסרן שימש בהצלחה ואמינות לעשרות מליונים של רכבים במשך השנים, וכל עוד לא מתעללים בו (צמיגים קצת גדולים, שימוש בשטח טכני, מנועים משופרים) הוא יחיה חיים ארובים.
סרנים כמו פורד 9 אינץ או דאנה 44 ניבנו עם אוברקיל פקטור ענק, זה היה בשנות ה50-60
הסרן הזה זה מוטציה מסוף שנות ה70, נבנה להתאים בדיוק למטרה שלו וזהו.

six 4 life
13-09-09, 08:59
הוא אולי טוב על קמארו או רכב פרטי אחר
על משקל של בלייזר גם עם 31 הוא גבולי, ובטח ובטח כשהוא אחורי. על קידמי עוד אפשר לדבר.

חרא
של
סרן
!
:cool:

אברמלה
13-09-09, 11:04
הוא אולי טוב על קמארו או רכב פרטי אחר
על משקל של בלייזר גם עם 31 הוא גבולי, ובטח ובטח כשהוא אחורי. על קידמי עוד אפשר לדבר.

חרא
של
סרן
!
:cool:

תגיד . מאיפה כול הידע הזה שיש לך?

six 4 life
14-09-09, 02:23
מהאינטרנט:rolleyes:...

tzagi
14-09-09, 02:27
תגיד . מאיפה כול הידע הזה שיש לך?

צדיק אורגינל,
לא שותה, לא מעשן, לא יוצא עם בחורות...כל היום רק קורא תורה, FSM של שברולט... :-)

מוני_הכוכב
07-10-09, 21:17
אז ככה,

אם אתה מחליט להישאר עם ה- GM10, ולא מבצע נעילה, יש לי 2 זוגות סטליטים במצב נסיעה סביר שהמרתי לטובת נעילת דיפרנציאל. פירסמתי אותם למכירה במדור מכירת חלקים.

שים לב, הם יצאו מ- GM10 סטנדרטי של בלייזר 88.

מוני_הכוכב
14-10-09, 21:18
2 זוגות הסטליטים תמורת 300 שח בלבד. תקבל גם 2-3 פנסים. פרוגיקטורים.

-->