PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר מסמוראי לסיקס

Mika12
07-09-09, 15:45
שלום לכל באי הפורום.

אני בעבר בעלת סמוראי משופצר היטב שנלצתי למכור אותו בעקבות צורך דחוף במזומנים למימון לימודים בחו"ל (וכאב הלב שהוא עומד בחנייה ואוסף אבק במקום להיות בשטח איפה שהוא צריך להיות).

עכשיו כשחזרתי לארץ התחלתי בחיפוש מחודש אחרי התשוקה המשוגעת שלי לרכבי שטח ועבודה. בגלל עניין תקציבי הלכתי על הכיוון הקצת פחות יקר והצתמצמתי לסופה\סיקס. בכל החיפושים בטווח המחיר שאני יכולה להשקיע כרגע (לא גבוה במיוחד...) סופות לא מצאתי שלא מתפרקות או כאלו שעברו שפצורים שהופכים אותן למתאימות לשטח בלבד ואי קבילות לעבור טסט.
במקרה לחלוטין נתקלתי בסיקס שנת 89', שופץ בפינוק לפני שנתיים ומאז עשה פחות מ-2000 ק"מ, ארוך ופתוח. עוד לא נלקח לבדיקה בגלל כל מיני עיכובים אבל אמור להילקח לבדיקה בימים הקרובים. יש לא מעט פגיעות פח ואף שני שברים (כנף שמאלית ומתחת לקו הנהג) וחלודה שיתוקנו וצורך בהחלפה דחופה של מושב הנהג ומושב קדמי שני.

את הרכב בכל אופן לקחתי לסיבוב של שעתיים כדי להרגיש ולבחון אותו מעט, בהחלט הבדל לא קטן מהסמוראי ה"מיני ג'יפ".

ועכשיו לשאלות!
אחרי שחיפשתי מידע יצאתי יותר מובלבלת ממקודם. באתרים ופורומים מצויין שהסיקס (CJ8 להבהרה) עושה 1:6, 1:7 או 1:8-9 בצריכת הדלק. ההבדל הוא לא קטן ובהחלט חשוב לי לדעת מול מה אני עומדת. הנסיעות אותו ייעשה לעבודה במרחק של 15 ק"מ (יש ה-ר-ב-ה חנייה במקום ;)) באופן יומיומי, ייתכנו מעט נסיעות דומות בנוסף + כמובן טיולי שטח. אני לא חושבת שהרכב יעבור את ה-600 ק"מ לחודש בממוצע. לכמה הוצאות דלק עלי לצפות?

מה לגבי תיקונים? האם ניתן יהיה לבצע תיקונים "קטנים" באופן שוטף עצמאית בלי צורך לרוץ למוסך על כל פיפס הכי קטן? האם למידה מלאה של הרכב נחשבת לפשוטה\מסובכת ביחס לאחרים?

מה לגבי בטיחות ועבירות ביחס לסמוראי? עם הסמוראי בקלות הייתי עוברת כל מכשול וכל תנאי שטח. מנסיעת המבחן בסיקס הוא הרגיש מגושם בהרבה, ייתכן שרק בגלל הבדלי המשקל? הרכב כרגע עם צמיגי בלון, אני מניחה שתחושת ה"ריחוף" בכביש נובעת מזה. כמה הוא בטיחותי לנסיעות כביש?

אשמח לכל מידע נוסף שיוכל לעזור לי להחליט לגבי הבחירה האם לרכוש את הרכב.
אין לי ש-ו-ם עניין ב-SUV או טנדרים ואם זה לא ג'יפ אמיתי אז זה סתם רכב!

תודה מראש לכל מידע או עזרה. אשמח גם ליצירת קשר בהודעה פרטית אם מישהו ירגיש ככה יותר נוח.

יום נפלא.

יונימוג אדום
07-09-09, 17:56
ברוכה החוזרת לעולם השטח האמיתי .:p
אני בעליו הגאה של סיקס מודל 90 ועד ליפני שבועיים היה לבני סמוראי 88 פתוח כמובן .
לגבי עלויות כלליות : הסיקס אוכל בממוצע 1-6 בנסיעה רגועה מאוד גם 1-7.5 , אך מפאת חוסן מיכלוליו הבלאי בעיקרון נמוך יותר מאשר בסמוראי , מעבר לכך שעלות החלפים לרוב זולה משמעותית מהסוזוקי .
בשיקלול כולל אחזקת סיקס אינה יקרה יותר מסמוראי ( אני מדבר על אחזקה במצב מעולה ולא אחזקת שבר ) .
לגבי היתנהגות כביש ההיגוי בסיקס מעורפל מעט , ניתן לשיפור דרסטי ברוב המיקרים . אצלי קניתי את הרכב במצב של שיכרות כרונית ( היתנהגות כביש , לא דלק ) ומהר מאוד היצלחתי לגמול אותו לחלוטין .
עבירות בשטח , למרות שהסמוראי לא פראייר כלל הסיקס לוקח אותו בקלות .
אין גם להשוות הרגשה של נסיעה בג'יפ פתוח לחלוטין מאשר נסיעה עם דלתות.
עבודת מכונאות גם היא אפשרית ואף רצויה מאוד , אני חבר מועדון הסי ג'י והסופה הישראלי ואנו חברי המועדון עוזרים רבות אחד לשני בעצות טכניות בחלפים וכן עזרה פיזית בתיקונים .
בין חברי המועדון המדהים הזה ישנן לא מעט נשים אשר נהנות ונוהגות על סיקסים בעיקר ( פחות סופות ) , ישנה חברת מועדון בשם טל אשר בבעלותה CJ5 6 צילינדר משנת 1978 במצב יותר חדש מחדש - ממש כך , כל עבודת המכונאות על הג'יפ ועזרה לאחרים היא עושה במו ידיה , בחניוני לילה טל ישנה ליד או על הג'יפ : לשם אף אחד לא יתקרב .
איני יודע כיצד להוסיף קישור אך אם תחפשי בגוגל CJ CLUB תגיעי לפורום המועדון ושם תמצאי תשובות נוספות .
אשמח לענות על שאלות אילן - 050-5249686

jeep.il
07-09-09, 18:55
כל מה שקודמי אילן רשם אמת ויפה. בקשר למרחק שרשמת אותו עשיתי בסופתי (רכב יחיד שלי) אם תידלוק אחת לחודש(לא כולל טיול)וללא בדיקה לפי מד דלק (בסופה יש להם נטיה לזייף)ולמיכל מלא הגעתי לכ550 שח . בסיקס המיכל קטן יותר וצריכת הדלק תלויה ברמת הכיוונון של הקרבורטור.דבר נוסף שהחסרת הוא הסכום אותו את מוכנה להשקיע .

Mika12
07-09-09, 19:11
המון תודה לשניכם!
אחרי 5 שנים נטולות אבק באוויר בנסיעת שטח מרגשת התענוג לחזור גדול עוד יותר מזה שהיה כשרק נכנסתי. בהחלט אחפש את המועדון ואשמח מאוד לקחת בו חלק. אני מגיעה מתחום הרפואה ואני מאמינה שאוכל ללמוד איך "לנתח" את הרכב ;)

אילן, איצור איתך קשר היום או מחר. תודה רבה על השת"פ. אגב, אינני מצליחה למצוא מוסך זמין (מסתבר שכולם מלאים מדי בעבודה...) כדי שיעביר עין על הרכב ולתת לי אישור לפני הקנייה, האם מישהו מכם מבין די וגר באיזור המרכז שיהיה מעוניין לזרוק מבט על הרכב ולייעץ? כמובן אזדקק גם להדרכה לאורך הדרך בטיפול השוטף עד שאלמד לעשות דבר או שניים בעצמי.

המון תודה שוב, כבר עוררתם בי כזה חשק שוב!!

לגבי השאלה על מחיר ההשקעה, מחיר הרכב בפני עצמו מתאים למה שאני יכולה להרשות לעצמי + ~4000 עבור תיקוני ראשונים (אם הכל בסדר מבחינה מכנית אני מאמינה שאתחיל עם פחחות לפני שהחורף מגיע).

omri_t
07-09-09, 19:40
אז מה רע בסמוראי?
אם היה לך ואהבת- למה לא לקנות אחד כזה?

ואם לא- אפשר ללכת על ג'ימיני. שהוא מתקדם יותר...

גיא
07-09-09, 20:38
היא אמרה שהיא לא רוצה SUV .... ג'ימני זה לא סמוראי.

יונימוג אדום
07-09-09, 20:58
מיקה , צרי קשר יש מצב שאוכל להיתפנות בשעות הצהריים ולהציץ על הרכב , אני מאיזור המרכז - פ"ת , כ"ס , ומתנייד ביומיום על דו גלגלי על מנת לאזן את חשבון הדלק ( עושה כ: 2000 ק"מ בחודש רק לסידורים ) .
עמרי , כאחד שהחזיק בו זמנית גם סיקס וגם סמוראי צר לי לסבר את אוזניך אך הסיקס לדעתי ( ולא רק ) מנצח בנוק אאוט , צר לי אך עם עובדות קשה להיתווכח . :shock:
הסיקס יותר חזק , לא קופצני כמו חרגול , מנוע חזק ובשרני בכל תחום סל"ד , יחס העברה נמוך בהרבה בטרנספר ,מהלכי מתלה גדולים בהרבה , גלגלים גדולים משמעותית , זחילת סלעים - מה לעשות נולד לזה , דיונות , מחכה לך בראש הדיונה - מהר הקפה מתקרר .:)
ועל כל זה משלם חשבון דלק של 20% יותר ומקבל את ההפרש בזיכוי על חלפים . ;)
אאאהה ושכחתי את העניין הפעוט - מקום איכסון : שולחן 80\160 , 6 כסאות , מקרר 50 ליטר , גנרטור 1000W , שני אוהלים , אוכל לשלושה ימים , שלוש ששיות מים , רשת צל + מוטות , ולקינוח מעמיס גם ארבעה אנשים מבוגרים .
אם מתאים לך שיבושם לך , איני אומר שהסמוראי אינו רכב טוב אך הסיקס עולה עליו .:cool:
ותחשבו על זה אילן

נייס גיא
08-09-09, 09:01
מיקה , צרי קשר יש מצב שאוכל להיתפנות בשעות הצהריים ולהציץ על הרכב , אני מאיזור המרכז - פ"ת , כ"ס , ומתנייד ביומיום על דו גלגלי על מנת לאזן את חשבון הדלק ( עושה כ: 2000 ק"מ בחודש רק לסידורים ) .
עמרי , כאחד שהחזיק בו זמנית גם סיקס וגם סמוראי צר לי לסבר את אוזניך אך הסיקס לדעתי ( ולא רק ) מנצח בנוק אאוט , צר לי אך עם עובדות קשה להיתווכח . :shock:
הסיקס יותר חזק , לא קופצני כמו חרגול , מנוע חזק ובשרני בכל תחום סל"ד , יחס העברה נמוך בהרבה בטרנספר ,מהלכי מתלה גדולים בהרבה , גלגלים גדולים משמעותית , זחילת סלעים - מה לעשות נולד לזה , דיונות , מחכה לך בראש הדיונה - מהר הקפה מתקרר .:)
ועל כל זה משלם חשבון דלק של 20% יותר ומקבל את ההפרש בזיכוי על חלפים . ;)
אאאהה ושכחתי את העניין הפעוט - מקום איכסון : שולחן 80\160 , 6 כסאות , מקרר 50 ליטר , גנרטור 1000W , שני אוהלים , אוכל לשלושה ימים , שלוש ששיות מים , רשת צל + מוטות , ולקינוח מעמיס גם ארבעה אנשים מבוגרים .
אם מתאים לך שיבושם לך , איני אומר שהסמוראי אינו רכב טוב אך הסיקס עולה עליו .:cool:
ותחשבו על זה אילן

אדון יונימוג(אילן)
בתור בעל סיקס שמעל 30 שנה על הכביש.
אשר קיבל הדרכה צמודה בכול רזי המכונאות,
מקום איחסון , כלי עבודה ,וחלפים
מסכים אם כול מילה פרט ליכולת העמסה.
מי שלא ראה אותך יוצא לטיול עמוס, לא ראה משפחה עוברת דירה על סיקס מימיו

מת עליך גיא

six_1986
08-09-09, 10:32
אדון יונימוג(אילן)
בתור בעל סיקס שמעל 30 שנה על הכביש.
אשר קיבל הדרכה צמודה בכול רזי המכונאות,
מקום איחסון , כלי עבודה ,וחלפים
מסכים אם כול מילה פרט ליכולת העמסה.
מי שלא ראה אותך יוצא לטיול עמוס, לא ראה משפחה עוברת דירה על סיקס מימיו

מת עליך גיא
יפה לכם השטלתם על הפורום :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
אכן כן מסכים עם אילן :) מילים בסלע ;)
מעבר לעלות , אחזקה וצריכת דלק , פשוט תענוג לנסוע בסיקס ולראות אותו מטפס הרים , זוחל ועובר סלעים ובולדרים כעקרב :D פשוט ג'יפ אמיתי
כדאי לך להעזר באחד מחברי הפורום או מחברי מועדון הסי ג'י והסופה כי זה מועדון המיועד רק לרכבים מהסוג הנ"ל :););)
בהצלחה
ראיד

נמרוד
09-09-09, 08:29
אחרי שחיפשתי מידע יצאתי יותר מובלבלת ממקודם. באתרים ופורומים מצויין שהסיקס (CJ8 להבהרה) עושה 1:6, 1:7 או 1:8-9 בצריכת הדלק. ההבדל הוא לא קטן ובהחלט חשוב לי לדעת מול מה אני עומדת. הנסיעות אותו ייעשה לעבודה במרחק של 15 ק"מ (יש ה-ר-ב-ה חנייה במקום ;)) באופן יומיומי, ייתכנו מעט נסיעות דומות בנוסף + כמובן טיולי שטח. אני לא חושבת שהרכב יעבור את ה-600 ק"מ לחודש בממוצע. לכמה הוצאות דלק עלי לצפות?

תצפי ל5 עד 6 קילומטרים לליטר בממוצע. את באה מעולם הרפואה? אז את מבינה היטב את המשמעות של סטסטיסטיקה. כל מי שמספר לך על 7, 8 קילומטר לליטר - נמצא פשוט בצד של עקומת הפעמון. ומי שמספר לך על 9 - הוא חריג אמיתי, או שיש לו איזו תסמונת מינכהאוזן ;)

מה לגבי תיקונים? האם ניתן יהיה לבצע תיקונים "קטנים" באופן שוטף עצמאית בלי צורך לרוץ למוסך על כל פיפס הכי קטן? האם למידה מלאה של הרכב נחשבת לפשוטה\מסובכת ביחס לאחרים?

כן וכן. זה הרכב הכי פשוט ונוח לתחזוקה עצמית, מבחינת נוחות עבודה וגישה למכלולים, זמינות ומחיר זול של חלפים, וכמובן שפע של מידע ועזרה באינטרנט (מדור ג'יפ פה בג'יפולוג (http://www.jeepolog.com/jeep.html)הוא הגדול ביותר ורוב הכתבות בו עניינן סיקסים, תחזוקתם ושיפורם).

מה לגבי בטיחות ועבירות ביחס לסמוראי?

אותו בדבר כמו סמוראי ויותר. עבירות מצויינת ויותר מהסמוראי. ובטיחות מחורבנת ויותר מהסמוראי...

אשמח לכל מידע נוסף שיוכל לעזור לי להחליט לגבי הבחירה האם לרכוש את הרכב.
אין לי ש-ו-ם עניין ב-SUV או טנדרים ואם זה לא ג'יפ אמיתי אז זה סתם רכב!

החלטת על סיקס, ודי ברור שאת שלמה עם ההחלטה. לגבי רכב ספציפי - אל תמהרי, הבחירה לא טריביאלית. יש שפע של מועמדים בשוק, אבל רובם במצב לא טוב. תבדקי הרבה ג'יפים לפני שאת מחליטה, תעזרי בחברי הפורום. לגבי מוסך לבדיקה - נדמה לי שלא כתב מאיזה אזור בארץ כדי לקבל המלצה מהמקומיים. יש מספר מוסכים שמבינים סיקסים בפריסה ארצית רחבה...

jimny4me
12-09-09, 18:43
שלום לכולם...
אם אני מתכנן קילומטרז' גבוה,גם עירוני וגם בין עירוני וגם רוצה להיות עביר בשטח...וגם וגם וגם:D

סמוראי לא תהיה בחירה עדיפה על cj?

אני לא רואה איך מנוע 4000 ומנוע 1300 יתקזזו במקרה כזה בעלות וזמינות חלקים..

מתלבט מאד...

אודה מאד על כל דעה.....

נייס גיא
13-09-09, 08:44
שלום לכולם...
אם אני מתכנן קילומטרז' גבוה,גם עירוני וגם בין עירוני וגם רוצה להיות עביר בשטח...וגם וגם וגם:D

סמוראי לא תהיה בחירה עדיפה על cj?

אני לא רואה איך מנוע 4000 ומנוע 1300 יתקזזו במקרה כזה בעלות וזמינות חלקים..

מתלבט מאד...

אודה מאד על כל דעה.....
יתקזזו מחיר הדלק(סיקס 4200)
מול חלקים(סמוראי)
כך בחשבון על כול קילומטר 1 שקל פלוס מינוס

סופת המדבר
15-09-09, 21:42
אם את רוצה סיקס שלדעתי אחד הטובים שתמצאי
אז דוד שלי מוכר אחד שנת 91 עם **נעילה אחורית** צמיגים31
**מזגן** וגג פיבר הגיפ צבע שחור
הוא מבוגר לא אחד כזה שמשתולל הוא החזיק את הגי'פ רק בשביל לרדת לים
ועכשיו עם החוק החדש הגיפ רק עומד בבית ובקושי זז