PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה כבר ביקשתי? סמוראי 98, פתוח שמור ומתחוזק, לא משופר יתר על המידה ולא כלום.

סולי
11-09-09, 21:38
ערב טוב לכל הגמדים, :)
לא חשבתי שזה יקרה בשנה הקרובה.. אבל החלטתי לא מזמן, לאור העובדה שאני מתחיל ללמוד, שהגיע זמן ה-אוטו.
אחרי שנתיים בלי, הגיע הזמן. סוף, סוף אוטו שלי, רק שלי. :grin:
מי שמכיר אותי יודע גם שזה לא יהיה פרייבט.. לכן הברירה הטיבעית היא סמוראי.
החלטתי על בציר 98, בעיקר בגלל שהוא מתורבת יותר.
פתוח, כי הלב רוצה.

ראיתי מספר רכבים ואני מתלבט כרגע בין שניים, החלטתי להעלות את העלילה על הכתב בתקווה שאולי אני אראה אח"כ דברים ברור יותר, ואם לא אז אולי אתם תעזרו לי להגיע להחלטה. :roll:

הראשון - 98, פתוח, לבן, ברזנט שחור. צמיגי מקסיס בני חצי שנה, טסט לפני שבועיים.
אצל הנהג שלוש שנים כבר, כמו כן הנהג עובד במוסך סוזוקי, לא כמכונאי. (לא יודע עליו כלום)
הרכב נועל 215 mt, ולטענת המוכר הוא גם יושב על ארבעה סלילים ובולמים משופרים שהיד הקודמת הוסיפה, אין מוט מייצב על הרכב.
במבט בתא מנוע לא מצאתי ריג'קט אחד, חוץ מהעובדה שלא היה תאריך ייצור על המצבר הסיני, אבל הוא נראה בסדר, התושבת במצב טוב, הרדיאטור הצינורות גומי נראים רעננים. נוזל רדיאטורים בפנים ולא מים, מוט הגה והגומייה מרגישים טוב, רצועות מנוע קצת יבשות, אבל זה יסודר..
מתחת לאוטו גם הכל נראה רענן ומתוחזק היטב. בלי חופשים, אפילו מהפעמונים מקדימה אין נזילות או הזעות. יש נזילה בין המנוע לגיר, כנראה המחזיר שמן, המוכר יטפל בזה במוסך.
מלבד גירודים של סלעים במרכז השלדה אין סימנים להתעללות, אך על המגן מיכל דלק ניכרות פגיעות חזקות.
יש התחלות קטנות של חלודה בכל מיני מקומות, לדעתי כי הוא נוסע לא מעט דיונות.
אין מיגונים.
בחוץ, יש דפיקה קטנה בפינה, הורידו את הפינות של הפגוש האחורי כל הפנסים נראים טוב, הגריל מקדימה שבור, הפגווש שלם ונראה רענן.
המגיני פלסטיק בצידי הרכב נראים טוב, ואין בכלל חלודה שמסתתרת מאחוריהם.
הברזנט חדש בן חצי שנה ונראה טוב ... מלבד, קרע של 10 ס"מ של וונדליסט, עובר דרך החלון ווממשיך גם לברזנט עצמו. זה ניתן לתיקון? עלויות? טיב התיקון?

אין מזגן, חיסרון משמעותי מבחינתי. (למרות ששמעתי שהמזגן בסמוראי שווה לת**, מישהו יכול לאמת?
הדיפונים של הדלתות הקידמיות מושלמים אבל מאחורה קרועים וסבורים, גם הריצפה לא מושלמת לגמרי וחסרה הקונוסולה בין המושבים, כל השעונים עובדים הכל מתוקתק, הפלסטיק ממול איפה שהרדיו, לקוח בכלל מרכב אחר ונראה זוועה. :(
המוכר טען שאין פלסטיק בכלל בין המושבים ושאת הפלסטיק איפה שהרדיו היד הקודמת שמה כי היא שם מכשיר קשר.
יש מעט חלודה מתחת לגומי של הרגליים.
אגב בכל הסמוראים התריסים של התעלות איוורר פריקות?
עשיתי עם האוטו סיבוב בדיונות והכל היה נהדר.

רכב מס' 2 ,98 לבן, ברזנט לבן, מזגן מקורי, צמיגים 205, at, יבשים. (טסט לעוד 10 חודשים)
נתחיל מהנהג, סליחה נהגת.. מישהו קנה לחברה שלו. (מכירים דרך חבר משותף)
הנהגת לא שמה לב שקפיץ אחורי שמאלי של הרכב שלה קרס.. לא שמה לב לנזילות בין הגיר למנוע ומהגיר בפני עצמו.
נזילה מהפעמונים בסרן הקידמי.
אבל השלדה, וכל המכלולים נראים כאילו לא ירדו מעולם לשטח.
הפנים שמור למשעי. הכל שלם ועובד. הפלסטיקה נראית טוב.
הברזנט במצב מושלם.
המזגן עובד נהדר.
לבחורה היה ארוע התחממות לפני חצי שנה והוחלף רדיאטור ונעשה ראש מנוע. :roll:
פגוש קידמי ואחורי קצת שבורים.
בנסיעת שטח טירשי קצרה הכל הרגיש נהדר, הרכב מגיב נהדר זז נהדר. משלב נהדר. מתנהג מהודק וטוב.
הרכב לדעתי די בתול, השלדה נקייה לגמרי אין יותר מידי התעסקויות בחשמל.. הכל סטנדרטי לגמרי.
אבל מהצד השני של המטבע יש הרבה עבודת מכונאות, מהנזילות, ועד הגומיות.. הכל נראה די יבש מתחת לרכב ובתא המנוע, הסלילים.. סיפור לא זול ממה שהבנתי.
צינורות מים נראים בסדר גמור, אני מניח כי הוחלפו באירוע התחממות, רצועות יבשות ,בוקסות מוטות רדיוס יבשות.. בעוד שהפח נראה אחלה חוץ מקצת חלודה באזור הספי דלתות.

אני לא יודע את מי לקחת לבדיקה,גם הבדיקה עולה כסף..
אני לא יודע מה יהיה יותר זול להוריד את המחיר על הצפוןבון ולעשות יישור קו מכני..? הוא לקחת את המתוקתק ולהתחיל להשקיע בו קוסמטית.. להוסיף מזגן ולתקן ברזנט.
על הנייר יש לו כבר סלילים ובולמים, חיסכון אדיר בכיס, וגם ברזנט חדש אבל שמצריך תיקון.. וצמיגי mt בדיוק לחורף עכשיו, וגם טסט לשנה.
די אוףף.. אני מבולבל... תביעו דעה.. תעזרו להחליט גמדים! :confused:
אני מאמין שאין חכם כבעל הניסיון.. אז בבקשה.

שבת שלום,
אורי :cool:

azora
11-09-09, 22:25
ערב טוב לכל הגמדים, :)
לא חשבתי שזה יקרה בשנה הקרובה.. אבל החלטתי לא מזמן, לאור העובדה שאני מתחיל ללמוד, שהגיע זמן ה-אוטו.
אחרי שנתיים בלי, הגיע הזמן. סוף, סוף אוטו שלי, רק שלי. :grin:
מי שמכיר אותי יודע גם שזה לא יהיה פרייבט.. לכן הברירה הטיבעית היא סמוראי.
החלטתי על בציר 98, בעיקר בגלל שהוא מתורבת יותר.
פתוח, כי הלב רוצה.

ראיתי מספר רכבים ואני מתלבט כרגע בין שניים,

אנסה לעזור

דפיקות? פלסטיק חיצוני מכוער? קצת חלודה? לא יודע... תמיד טוב שהרכב נראה טוב, אבל נתונים כמו אילו בולמים / קפיצים שמו על הרכב הראשון, יכולים לגמד את כל שאר ההשקעה במידה ותרצה להשקיע בעתיד מעבר ליישור קו (לדוג' הסט שלי עולה 6K+ לפני מע"מ - ותודה למורי :cool:).
יש פלסטיק בין המושבים, הוא דיי מעפן, אני כרגע בחיפושים אחרי קונסולה חדשה...
את המוט המייצב הוציאו כי הרכב כנראה עבר הגבהה.
פחחות זה לא דבר זול בכלל, תתחיל לחשוב בכיוון בסביבות 2000 ש"ח לאחת טובה.
מזגן... נע בין 1500 למשומש במצב טוב עד ל +5000 במצב מצויין מג'ימני שהתרסק + הרכבה.
אם כל שאר המכלולים במצב טוב, אז הייתי שוקל.

לגבי האוטו של הנהגת, כמה זמן יש לה אותו? ישנה היסטוריית טיפולים? זה נראה לי יותר חשוב מאשר הבחור השני שעושה רושם שיחסית תחזק.
רכב בתולי בד"כ אומר שהמכלולים נשמרו יותר טוב, אבל לא בהכרח. יש כאן חברה בעלי גי'פ בן 20+ שמתוחזק טוב יותר מאחד בן 3 (אחרי שביטוח נגמר...:))
ג'יפ ללא קומבינות של חשמל... חלום...
לגבי הקפיץ, סט שלם חדש עולה בסביבות 2000 ש"ח. רק אחד ומיד שניה כבר ראיתי פה בעבר למכירה ב-250 ש"ח.
לא בטוח שתיקון הנזילות יעלה כל כך הרבה, אבל כן בטוח שאם היא הזניחה את האוטו מספיק זמן (אירוע התחממות?) הסיכוי לבלאי מוגבר גדל (נזילות מהגיר...?:eek:).

לסיכום, תתחיל בזה שתבדוק אם לבחור יש אישור לצמיגים, באילו קפיצים / בולמים מדובר ותזרום משם לכיוון איפה כל אחד טיפל ברכב, האם ישנה הסטוריית טיפולים וכו'. תקנח בכך שתדפיס את המדריך לבדיקת סמוראי (http://www.jeepolog.com/151.html) ותבדוק את שניהם אחד אחד לפי הספר. אה, ותכתוב לנו כמה כל אחד מהם מבקש, זה יכול לעזור.

מקווה שעזרתי

נ.ב.
תעלות האיוורור שלי לא פריקות, והמזגן מצויין.

omri_t
11-09-09, 23:12
ראשית, דע שלדגמי 96-98 המאוחרים יותר יש גם חסרונות:
1. יכולת הגבהה \ שיפור מתלים- נמוכה ואין הרבה היצע בשוק.
2. מערכת הזרקה חד נקודתית שלא הרבה יודעים להתעסק איתה.
3. טרנספר שרשרת פחות עמיד מג"גש ולא ניתן להתקין בו ייחסי העברה בלי החלפתו המלאה.
(אני לא הסתדרתי טוב עם 215 וטרסנפר מקורי)

לגבי פתוח או סגור- נראה לי שמזגן בסמו פתוח זה כמו כוסות רוח למת.
אבל את זה אני אומר עם מעט מאוד ניסיון בפתוח.
לי יש סמו 97 סגור- המזגן על הכיפאק!
(אגב, אישית, אם זה הולך להיות אוטו יומיומי שלך, למרות הסטייל והלוק- הייתי חושב שוב על סגור.....)

לגבי העדפות בין הרכבים שבחנת-
לא יצא לי לברר על החלקים הפנימיים של הרכב (פלסטיקי הדרשובד, הדלתות וכו')
אבל נראה לי שקשה להחזור את המצב לקדמותו, ואם ניתן זה כנראה יעלה הרבה.
נראה לי שמכאניקה פחחות וכו' יהיה יותר קל לסדר מאשר אוטו שמבפנים נראה רע...
(אציין שאני פדנט וייקה בצורה לא הגיונית אז לא בטוח שאני דוגמא בעניין הזה).

על פניו נראה שיש הרבה היצע ומעט ביקוש. נצל זאת!
כלומר שווה להמתין ולמצוא את הרכב שמתאים לך כדי שתהייה מרוצה ושלם עם הקניה.

בהצלחה!

נ.ב.
תעלות האיוורור שלי לא פריקות, והמזגן מצויין.

הן פריקות גם אצלי. מושכים את כל העיגול החוצה בעדינות... :)

ishc
12-09-09, 11:26
מצב מכני וצמיגים טובים אלו נתונים חשובים מאוד מצד שני מזגן (אם הוא חלק מהדרישה מהרכב) וברזנט הם גם רכיבים יקרים. העצה הכי טובה היא לבדוק את שניהם ולעשות תחשיב השקעה בכל אחד ולקחת את הזול ביניהם.
אם אתה מאזור השרון מקום מומלץ לבדוק זה זוקי-לנד בנורדיה.

-->