PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות מס' 2 לגבי סמוראי נעול כפול

ishc
13-09-09, 22:31
טוב,
הסמוראי 98 הלך ובמקומו הגיע סמוראי ארוך שנת 88.
הרכב כרגע נעול לוקרייט כפול. מנסיעה ברכב בזמן שהלוקרים משולבים ובזמן שילוב להנעה כפולה ההגה הופך להיות קשה עד בלתי נסבל!!!
האופציות:
1. להעיף את הנעילה
2. להתקין הגה כוח

השאלה האמיתית היא כזו. בשימוש יומיומי על הכביש אין הבדל אבל אני אוהב לשלב לוקרים בתחילת טיול ולנתק בסוף ולא להתחיל להתעסק איתם כל הטיול. האם בשימוש בהנעה אחורית עם לוקרים נעולים והאם בנסיע במצב הנעה כפולה (כמו למשל בטיולי בוץ שחביבים עלי מאוד) השימוש עם הגה כוח הוא סבבה? והרבה יותר חשוב, האם הלחץ שמופעל על המכלולים בסרן לא מוגזם בעליל ועלול לגרום נזק?\
בגדול האוטו משמש לטיול אחת לחודש בערך עם גיחות מזדמנות בשאר. מבחינת עבירות פרט למחסור במומנט לא היה חסר לי כלום בסמו הקודם.
בקיצור לבעלי ניסיון בסמו נעול כפול, מה דעתכם (רמי את הדעה שלך כולם כבר יודעים :)?
ודרך אגב, אם למישהו יש סמו נעול כפול עם הגה כוח ואפשר לבוא לעשות סיבוב אני אשמח.
לילה טוב.

zagi
14-09-09, 23:33
הגה כוח !!!

כשהלוקרים יהיו נעולים עם ההגה כוח אתה תרגיש יותר טוב מנסיעה ברכב לא משולב ל-4X4 ללא הגה כוח .

ממליץ בחום
שגיא .

combina347
14-09-09, 23:59
יש מספר אפשרויות

1.להסיר את הנעילה אם אתה לא אוהב יותר מידי טכני ובולדרים אני לא חושב שאתה צריך.
2.להוסיף הגה כח: אתה יכול לבנות מעצורים על הסרן כדי שבוכנה לא תהרוס לך את הסרן הבט בסרנים של טויוטה יש דבר דומה
3.evil twin kit תעשה חיפוש לזה, אלו שני ידיות שמחליפות את ידית הטרנספר דבר נחמד מאוד ושימושי כשיש נעילה קדמית אוטומטית
4. לנעול רק לוקר אחד אך לא להשתולל, ככה העומס נופל לציריה עם הלוקר הנעול

סוזי המשתוללת
15-09-09, 00:29
מה כל בלבול המח
אם אתה נועל לוקרים אבל לא משלב את הטרנספר - אין בעייה זה כמו לנהוג בלי לשלב את הלוקרים
כשתשלב את הלוקרים וגם את הטרנספר ההגה יהפוך לקשה בעיקר על קרקע מוצקה מאד-סלעים
חול/בוץ /שלג אין בעייה אבל בבוץ/שלג תצטרך טכניקות נהיגה כדי להסתובב ;)
כשתכיר את הנעילות הנ"ל ותתרגל אליהן אתה תלמד לשחרר אותן על ידי הרפייה מהדוושה של הגז בעדינות תוך כדי סיבוב ההגה
מה שכן אם אין לך תיבת העברה משופרת אני מציע לך להשיג אחת כזו שכן אם שתי נעילות אף גלגל לא מתחפר וזה אומר שהמנוע נשאר בסל"ד נמוך ובסלד הזה אין למנוע כח לטפס דברים שעם נעילה אחת בלבד הוא היה מטפס בקלות!!!
תוסיף את הטרנספר ולא תרצה אף רכב אחר

ishc
15-09-09, 07:19
השאלה השנייה הייתה לגבי עומס על המכלולים. האם ישנה שחיקה מוגברת של המכלולים עם נעילה קדמית?

omri_t
15-09-09, 08:08
על הדרך, שאלה ברשותכם-
עד כמה הזה כוח יכביד על המנוע?
כלומר מה תהייה רמת ההשפעה של הגה כוח על ביצועי הרכב בכלל?

בסופו של דבר מדובר במנוע 1.3 קטן וחלש גם ככה.....

combina347
29-09-09, 02:28
יש שחיקה סופר מוגברת לציריות קדמיות
ניתן גם לראות את הברגים של הלוקרים נפתחים ומתעקמים זה היה קורה לי כל הזמן

GodsFather
29-09-09, 11:09

לא מסכים. הכל תלוי באופי הנהיגה והתחזוקה.

אני נעול כפול כבר יותר משנתיים ועם קיט הפחתה רב מומנט וצמיגי 235, לא הייתה לי מעולם בעיה בסרן הקדמי, כל שכן בציריות שיש להן מוניטין רע מאד. אני זוחל סלעים, עולה דיונות,שוחה בבוץ וכד', אני עושה את זה בשיקול דעת ואולי כאן ההבדל. הפעם היחידה שלא הפעלתי שיקול דעת נכון עלתה לי דווקא בציריה אחורית אבל שוב, זה בגלל מומנט יתר ובעיקר נהיגה שגויה.

עם נעילה קידמית ההגה אכן יותר קשה משמעותית.

EVIL TWIN זה אחלה פטנט אבל אתה עדיין ב2X4, הבחור רוצה 4X4 בנסיעה בשטח והגה כוח יעשה את ההבדל מבחינת נוחות (גם אם עולים במידת צמיג וכו וכו), למרות שעדיין צריך לזכור שההיגוי עצמו נפגע משמעותית כי הרכב רוצה להמשיך ישר גם כשמסובבים את ההגה.

אם דוהרים בשבילים זה יכול אפילו להיות מסוכן בפניות מהירות, מנסיון. כמו שסוזי אמר - צריך להכיר את הרכב מחדש.

אני אישית נוהג 2X4 כל הזמן עד למכשולים, אבל אני גם אוהב את הנסיעה בהנעה אחורית בלבד מלכתחילה.

ishc
29-09-09, 19:49
evil twin?
החלטה דרך אגב כרגע עומדת על השארת הנעילה והתקנת הגה כוח עדיין לא סגור אם זה יהיה בר ביצוע מבחינת עלויות. נסיים יישור קו ואז אני אחליט אם הגה כוח או הורדת נעילה.
האוטו אגב נועל 235 עם טרנספר 1000.

GodsFather
30-09-09, 18:08
EVIL TWIN זה מוצר שמאפשר לך לפצל את השילוב בין HIGH וLOW ובין 2X4 ל4X4.

למעשה, 2 ידיות בטרנספר במקום אחת, אבל מצריך פירוק הטרנספר לצורך הוצאת הגולה שמונעת את הפעולה הזו.

תגגל, יש להם אתר.

בומס הקופץ
30-09-09, 18:23
אני מכיר כאלה שייצרו את ה twin stick לבד, (לא מכיר על טרנספר 1000, אבל על 1300 כבר יצא לי לעזור לעשות כזה דבר) ויש כמה שרשורים שמדברים על איך לעשות את זה באופן כללי בתוך מערכת הפורומים.. השאלה היא כמה זה בכלל רלוונטי לסמוראי חסר מומנטים עם גלגלי 235, בלי קיט הנמכה. בעיניי טרנספר 1000 לא מנמיך מספיק בשביל לחפות על גלגלים בגודל כזה.

GodsFather
30-09-09, 18:30
אמיר, הבעיה היא בהיגוי ולא במומנטים. הבחור מתלונן על היגוי קשה ולכן הציעו לו לשלב ל4X4 רק לפני מכשולים, כפיתרון זול יותר מהגה כוח.

אני דווקא אשמח להגה כוח אצלי גם כן והמעצור זהה - ממון.

עלויות של מעל 3K. לעומת TWIN STICK שעולה 150 דולר + משלוח ועוד קצת לפירוק הטרנספר.

בומס הקופץ
30-09-09, 20:57
אני כנראה אהיה בדעת יחיד בעניין הזה אבל בעיניי זה לנסות לפתור בעיה מסוימת עם תוצר לוואי של פתרון למשהו אחר. וזה עדיין לא יפתור בעיות היגוי בזמן הצלבות או מכשולים. וכן אני יודע צריך להתרגל לתת גז בעדינות ולסובב את ההגה, אבל זה מחזיר אותנו ללופ של בעיית המומנט שטווין סטיק לא ממש פותר.

בכל מקרה נראה לי מוגזם גם להוציא 150 דולר פלוס עבודה על טרנספר (שלא לדבר על להעיף את הנעילה) רק בשביל לא לשלב לוקרים לפני מכשולים. אבל באמת שזאת דעתי הקטנה, יש אנשים שבשביל נוחות ישלמו יותר. וגם אותם אנחנו אוהבים :p

combina347
01-10-09, 00:44
אנו לא מדברים על נוחות או טיב
משום שאם בכך הדבר היו כולם עם ARB
או נעילה נשלטת אחרת הדבר מסתכם בעלויות של רכב כביש ופרייבט ביחד ועדיין ג'יפ עם רמת עבירות גבוהה
אנו מנסים לפתור לאנשים בעיות שמציקות להם ברמת הסכומים וברמת פשטות הדברים
כמובן שמי שמעוניין להגיע ליותר צריך לוותר על משהו ואני עשיתי זאת ויתרתי על הרישוי והנסיעה בכביש לטובת יכולות שטח ועבירות
שני סטיקים נותן לך אפשרות לנסוע כשאר הלוקרים הקדמיים מחוברים ועדיין להרגיש היגוי
כמובן שבמכשול תצטרך לחבר את הפרונט אך רק כדי לעבור מכשול ועדיין תוכל להשאר בLOW
גם כאשר הוא מנותק
הדבר משלב נעילה קדמית ביחד עם לוקרים קדמיים נעולים וגם נותן לך יכולת להשאר בLOW
ואני חוזר לא ניתן לקבל את הכל בלי לוותר על כלום
אני ממליץ שגם אם יש שני סטיקים בטרנספר עדיין כדאי לשים הגה כוח

ishc
02-10-09, 18:34
טוב היום האוטו יצא מיישור קו מכני המנוע מתקתק יפה ונוסע טוב אבל, בזמן נעילת לוקרים גם ללא שילוב הנעה קדמית ההגה נהיה קשה מאוד ומנסה לחזור למרכז. בנוסף אני לא ממש שומע תיקתוקים של נעילה, ההשערה שלי שהסרן מרותך מקדימה :( מה שאומר כנראה שיש להתקין נעילה חדשה מקדימה!!! :mad: בכל מקרה זה המצב כרגע. אמיר כאשר אתה נועל לוקרים ולא משלב ההיגוי נפגע?

GodsFather
02-10-09, 18:41
אם אתה מרים את הגלגלים הקדמיים באויר ומנסה לגלגל אחד מהם - מה קורה ? (כמובן לנעול לוקרים קודם)

ההיגוי אצלי לא מושפע מהנעילה הקדמית כאשר אני עם לוקרים ולא משולב.

נעילת "ריתוך" היא לא נוראית אלא הדבר הכי "טיפש" וחסר תקלות שיש, אבל צריך בהחלט להתרגל אליה, כמובן שעניין ההיגוי הוא עוד יותר קשה במצב הזה.

ishc
02-10-09, 18:59
אם אתה מרים את הגלגלים הקדמיים באויר ומנסה לגלגל אחד מהם - מה קורה ? (כמובן לנעול לוקרים קודם)

ההיגוי אצלי לא מושפע מהנעילה הקדמית כאשר אני עם לוקרים ולא משולב.

נעילת "ריתוך" היא לא נוראית אלא הדבר הכי "טיפש" וחסר תקלות שיש, אבל צריך בהחלט להתרגל אליה, כמובן שעניין ההיגוי הוא עוד יותר קשה במצב הזה.

גלגלים קדמיים מסתובבים ביחד כאשר לוקרים נעולים (וגלגלים באויר).

RAMURAI
02-10-09, 19:14
טוב היום האוטו יצא מיישור קו מכני המנוע מתקתק יפה ונוסע טוב אבל, בזמן נעילת לוקרים גם ללא שילוב הנעה קדמית ההגה נהיה קשה מאוד ומנסה לחזור למרכז. בנוסף אני לא ממש שומע תיקתוקים של נעילה, ההשערה שלי שהסרן מרותך מקדימה :( מה שאומר כנראה שיש להתקין נעילה חדשה מקדימה!!! :mad: בכל מקרה זה המצב כרגע. אמיר כאשר אתה נועל לוקרים ולא משלב ההיגוי נפגע?

ואני אומר לך שה"סרן" לא מרותך. אחרי שהיו לי 2-3 סמוראים נעולים קדימה ואף אחד מהם לא "תיקתק". אני אומר לך שהכל תקין. כן ידידי זה "המחיר" של סמוראי נעול ק' ללא ה"כ.
ביקשת שאני לא יגיב אבל אני לא יכלתי שלא. בקצרה. ה"כ זה לא עסק יקר. זה מה שאני היתי עושה.

combina347
02-10-09, 20:54

בעיה ידועה כשמשהו לא בסדר
אני ממליץ שלא תתעצל תרים את הרכב שוב תעביר ל2X4 והכי טוב ניוטרל בטרנספר
נסה לסובב את אחד הגלגלים לכיוון מסויים ומישהו אחר את השני לכיוון אחר
זה עלול להיות מעט קשה אם זה לא משתחרר אז כניראה צריך לסדר את הנעילה משום שיתכן והיא יושבת לא טוב ונועלת
כל הזמן וזו הסיבה לבעיה
שים לב אני משער שזו הבעיה משום שכאשר הדרייבשאפט הקידמי לא מסובב את הגלגלים ואתה בסיבוב אתה
צריך לישמוע ריצ'וט של הנעילה
אני חושב שקרה לי דבר דומה כאשר הקפיצים נשברו לי ותקעו את הנעילה על קבוע
חג שמח בהצלחה

ishc
02-10-09, 21:11
רמי יקירי ביקשתי שלא תגיב להתלבטות כי אני מודע לדעה שלך אבל אני מחכים מהתגובות שלך כל פעם מחדש :) בכל מקרה או שריתכו את הדיפרנציאל או שהנעילה לא תקינה. רמי אצלך ההגה היה קשה גם עם לוקרים נעולים ללא שילוב הנעה קידמית? אמיר יש מצב לבוא לעשות סיבוב על האוטו להבין איך זה אמור להיות?

סוזי המשתוללת
02-10-09, 23:21

ממש לא נכון
מעולם לא קרה לי כזה דבר !!!!
אין שום עומס מובר ושום בטיח
העומס המוגבר היחיד הוא על ההגה ויתבטא בכך שיהיה קשה לסובב
אם תתעקש לסובב את ההגה כנגד העומס תגרום נזק
אם תבין שהעומס אומר שאתה מנסה לנהוג לא נכון ותשנה גישה לא ייקרה כלום !!!
אם תלמד את הרגישות של הנעילה ותלמד לנצל אותה לא תרגיש כל קושי
את זה גם מדווחים חברים שהתקינו נעילה קדמית אוטומטית בטרופר אחרי שכבר הייתה להם קדמית נשלטת ברכב אחר
אם דווחו שמול מצב שבו אתה לא מנתק נשלטת כי אתה רוצה אותה עובדת קל יותר לסובב אוטומטית מאשר נשלטת נעולה - הכל עניין של טכניקה

לגבי אובדן כח
ברכב עם נעילה אחת או ללא נעילה לא מרגישים חוסר כח כי תמיד יהיה איזה גלגל שמפרפר ובכך מאפשר למנוע לשמור על סל"ד בו יש לו כח
אם שתי נעילות אף גלגל לא מפרפר ולכן צריך לנסוע פיזית יותר מהר כדי לשמור על אותו סל"ד מנוע
ולכן אם רוצים באמת להנות משתי נעילות בסמוראי (אבל לא רק )כדאי לשדרג יחסי העברה - הכי קל זה בטרנספר וזה בד"כ מה שרובנו עושים

סוזי המשתוללת
02-10-09, 23:34
ואני אומר לך שה"סרן" לא מרותך. אחרי שהיו לי 2-3 סמוראים נעולים קדימה ואף אחד מהם לא "תיקתק". אני אומר לך שהכל תקין. כן ידידי זה "המחיר" של סמוראי נעול ק' ללא ה"כ.
ביקשת שאני לא יגיב אבל אני לא יכלתי שלא. בקצרה. ה"כ זה לא עסק יקר. זה מה שאני היתי עושה.

רמי
אתה טועה ומטעה
שה מתקתק באבי אביו מתקתק - כשהיא תקינה
אם לא מתקתק יש מצב שהיא נעולה כל הזמן
הגה גם עם לוקרים נעולים אבל ללא שילוב בטרנספר יהיה קל כמעט כמו עם לוקרים משוחררים או אפילו קל באותה המידה
יש טכניקה נורא פשוטה לבידקת נעילה והיא כתובה בספר היצרן
מה שעשוי לקרות הוא שהסרן הקדמי עקום אבל לא במישור "הרגיל" כתוצאה מקפיצות אלא כתוצאה ממכה חזקה מאד / כניסה בסלע רק עם גלגל אחד במהירות שגורמת לחלק מהסרן להתעקם כלפי אחורי הרכב ולכן לא רואים זאת בעיין כי הדרך לראות את זה היא להוריד את הסרן מהרכב ולהסתכל עליו במבט על תוך שימוש בנקודת ייחוס
הדרך לעצלנים היא מדידת מרכזי גלגל
ממרכז אחורי למרכז קדמי באותו הצד
אם המצב הזה קיים הציריה "עובדת " עקום ובעצם דוחפת פנימה באופן קבוע את הגלגל שיניים שלה ובעצם מבטלת את המרווח שחייב להיות בשביל שהנעילה תעבוד
היה לי כזה מקרה ולקח ליהרבה זמן עד שעליתי על הבעייה - בגלל שכשמגברים על עקמומיות סרן תמיד מחפשים את העקמומיות כתוצאה מקפיצות (צורה של קערה במבט מהחזית)
לסיכום
נעילה קדמית תקינה מרצטת בדיוק כמו אחורית ולא מעמיסה את ההגה כשהיא לא משולבת/לוקרים משולבים
היא כן מעמיסה כשמשלבים את הטרנספר אבל זה לא נורא ולא שונה מנעילה נשלטת ואפילו פחות גרוע כשלומדים את הרגישות שלה (עם דוושת הגז)

סוזי המשתוללת
02-10-09, 23:37

זה תקין
הבדיקה צריכה להיות באמצעות חבר שמחזיק גלגל אחד בכח לאחור ואילו את הגלגל השני מנסים לרצ'ט קדימה
אם מרצט - תקין
אם לא מרצט ומושך אחריו את השני - לא תקין

סוזי המשתוללת
02-10-09, 23:40
או נעילה נשלטת אחרת הדבר מסתכם בעלויות של רכב כביש ופרייבט ביחד ועדיין ג'יפ עם רמת עבירות גבוהה
כמובן שמי שמעוניין להגיע ליותר צריך לוותר על משהו ואני עשיתי זאת ויתרתי על הרישוי והנסיעה בכביש לטובת יכולות שטח ועבירות
שני סטיקים נותן לך אפשרות לנסוע כשאר הלוקרים הקדמיים מחוברים ועדיין להרגיש היגוי
גם כאשר הוא מנותק

גם לא נכון
כאחד שיש לו גם וגם אני מוותר על הarb לטובת אוטומטית בכל יום
היתרון היחיד של arb שלא חייבים לנעול כשרוצים לראות אם עדיין זוכרים איך לנהוג כל שאר הזמן רק אוטומטית - הרבה פחות תקלות ותמיד עובד כשצריך

סוזי המשתוללת
02-10-09, 23:43
גם כאשר הוא מנותק

גם מיותר
בטרנספר סמוראי מספיק לחרוט את אחד המשלבים לקבל צורת שילוב h במקום j ואז מקבלים בטרנספר מקורי 2x4 lo עם ידית אחת

סוזי המשתוללת
02-10-09, 23:44
אני מכיר כאלה שייצרו את ה twin stick לבד, (לא מכיר על טרנספר 1000, אבל על 1300 כבר יצא לי לעזור לעשות כזה דבר) ויש כמה שרשורים שמדברים על איך לעשות את זה באופן כללי בתוך מערכת הפורומים.. השאלה היא כמה זה בכלל רלוונטי לסמוראי חסר מומנטים עם גלגלי 235, בלי קיט הנמכה. בעיניי טרנספר 1000 לא מנמיך מספיק בשביל לחפות על גלגלים בגודל כזה.

צודק

סוזי המשתוללת
02-10-09, 23:45
אני כנראה אהיה בדעת יחיד בעניין הזה אבל בעיניי זה לנסות לפתור בעיה מסוימת עם תוצר לוואי של פתרון למשהו אחר. וזה עדיין לא יפתור בעיות היגוי בזמן הצלבות או מכשולים. וכן אני יודע צריך להתרגל לתת גז בעדינות ולסובב את ההגה, אבל זה מחזיר אותנו ללופ של בעיית המומנט שטווין סטיק לא ממש פותר.

בכל מקרה נראה לי מוגזם גם להוציא 150 דולר פלוס עבודה על טרנספר (שלא לדבר על להעיף את הנעילה) רק בשביל לא לשלב לוקרים לפני מכשולים. אבל באמת שזאת דעתי הקטנה, יש אנשים שבשביל נוחות ישלמו יותר. וגם אותם אנחנו אוהבים :p

כדי שלא תהיה בדעת יחיד - צודק שוב

ishc
03-10-09, 08:07
במקרה של סרן עקום אני משער שהדבר היחיד זה להחליף סרן

ishc
03-10-09, 08:37
דרך אגב חוץ מסרן עקום מה עוד יכולים להיות הגורמים לנעילה לא להפתח?

סוזי המשתוללת
03-10-09, 12:04
לא
צריך להחליף רק האוזינג
גם קפיצים שבורים /חלשים בתוך הנעילה או כיוון "מרווח" לקוי במהלך ההתקנה ייגרמו לנ"ל

ishc
04-10-09, 22:43
הנעילה תקינה, נשארה נעולה בגלל התקנה לא טובה. לאחר מחשבה עמוקה בנושא הנעילה פורקה והדיפרנציאל הקידמי ישאר פתוח.

-->