PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחממות טראנו 2002 דיזל

ronron030602
16-09-09, 07:43
שלום לכולם ,
חדש בטראנו לא חדש בשטח , האם מישהו מכיר פתרון לבעית ההתחממות?,לאחרונה רכשתי ניסן 2002 דיזל ארוך- הרכב בדוק ונוסע מעולה, אך בעליות קשות בימים חמים (אפילו בכביש), מתחמם - לא מגיע לקו האדום.(מרגיז משהו מנועים כאלו לא צריכים להתחמם ).
תודה רבה , אשמח לתשובה אם מיהו מכיר את הבעיה מקרוב.

osh
16-09-09, 11:09
חביבי לפי מה שאתה מתאר ולפי הנסיון האישי שלי, כל הסימנים מצביעים על זה שהרדיאטור שלך סתום. הפתרון הזול והמאוד יעיל הוא לנקות את הרדיאטור בכמה מאות שקלים, אבל תמיד יש את הסיכון שאחרי ניקוי מתגלות נזילות ואז אם הנזילות במקומות שלא ניתנים לתיקון יש צורך להחליף רדיאטור. בכל מקרה זה לא מומלץ להמשיך לנסוע כך, זה רק ילך ויחמיר ובסוף זה יכול לפגוע במנוע, לתקוע אותך בזמן ובמקום הכי לא נוחים ולעלות הרבה יותר

בהצלחה ושנה טובה

1ofersh
16-09-09, 19:41
שלום
עשיתי רדיאטור חדש משופר +טרמוסטט+קריאת כלהתגובות בכל הפורומים.

תתחדש וזאת הכלה.
הרכבתי מאוורר נוסף וזה עוזר אבל שוב זאת הכלה.
שים לב לשעון חום ואיך שהוא פונה ימינה נתק כפתור מזגן זה עוזר .אם עדיין עולה העבר למצב חימום ומייד תראה שיפור.הקטע של מזגן\חימום הוא חצי דקה וזהו.

המשך יום טוב. תרצה יותר פרטים רק תגיד

עופר

ronron030602
17-09-09, 06:33
עופר שלום ,
ראשית תודה רבה ,כמה שאלות(סליחה על ההצקה אבל הנושא מתריד אותי חח):
גם לאחר שעשית רדיאטור חדש +טרמוסטט+מאורר הרכב מתחמם בעליות?
האם זה כל השנה או רק באמת בקיץ ?
איזה מודל הרכב שלך כי הבנתי שאין מקום נוסף למאוור בשנת 2002 ?
שאלה אחרונה איפה החלפתה רדיאור והטיפול עצמו (סתם לידע כללי )
שוב המון תודה
עודד רון

1ofersh
17-09-09, 08:01
תאמין לי אותי מטריד יותר.
עוד לא ניסיתי חורף אבל זה קשור למזגן עובד כך שלא יפריע בשאר השנה.
2001 רדיאטור בשן.כל הדגמים 01-03 2.7 L
כמובן בדוק שאין טרמוסטט סתום או רדיאטור סתום.
הפתרון שנתתי לך עובד.

עופר ירושליים

dudu
17-09-09, 15:28
מה אתם מגדירים התחממות?
בטראנו רק החלק העליון של הסקאלה (ממש הקצה ) הוא אדום
אצלי ברגיל המחוג באזור הרבע התחתון ובעליות (שער הגיא, קסטל) בנסיעה מהירה
או בנסיעה רגילה עם מזגן המחוג מגיע לאזור חצי הסקאלה גם בקיץ
מה קורה אצלכם אולי מה שלי נראה נורמלי אתם מחשיבים כלא נורמלי ולהפך

אני זוכר שקראתי איפשהו שבטראנו יותר מאשר ברכבים אחרים חשוב להקפיד על רדיאטור מקורי
של היצרן ולא תחליפיים אפילו שבעיקרון החלפי יכול להיות בנוי בצורה איכותית יותר יש עניין במידה מדוייקת או משהו כזה אני אבדוק שוב

1ofersh
17-09-09, 19:03
תראה אין פה רתיחה אבל כאשר המחוג יגיע לחצי + אז המנוע מוריד סלד כאילו מגן על עצמו ואין לו כח להמשך הנסיעה עד שיתקרר יעני לא סוחב.קסטל לא נחשב עליה כבדה.עליות סדום ,רכב עמוס או בשטח עליות ארוכות.
הפתרון עם ניתוק מזגן ו\או העברה למצב חימום עוזר.

התופעה אצל כולם 01-03 2.7L כאשר בודקים .נסיעות רגילות י-ם תל אביב או ים המלח לא יעלו את התופעה אלה כאשר עמוסים או לאחר נסיעה ארוכה.:???:

DIEGO
20-09-09, 01:07
זה לא רק בשנתונים 01-03, לי יש 99, והוא גם מתחמם בעליות.
הוא הגיע היום ברמת הגולן ל 3/4, יכול להיות שגם הקלא'צ של הוונטה עושה בעיות?
כי האוטו התחמם ולא שמעתי את המאוורר עובד.

1ofersh
20-09-09, 08:36
קל לבדוק פאןקלאטש.
כאשר מדוממים מנוע המאורר חייב לעצור מייד.אם הוא ממשיך להיסתובב אז נכון שיש בו בעיה.
אצלי תקין.כמו שכתבתי קודם. זה מה יש.

להמשיך לטייל בכיפ ולהשגיח.
אם למישהו יש פתרון או לא קיימת אצלו מגבלה כזאת
אשמח לשמוע.

עופר

tallevi
21-09-09, 16:55
שלום לכולם,

תוסיפו גם אותי לרשימה, תמיד מתחמם במאמץ לאורך זמן.

מה שאותי מעניין יותר , האם גם אתם מרגישים את החום מהרצפה? (נסיעה ללא מזגן).

טל.

1ofersh
21-09-09, 21:11
שלום לכולם,

תוסיפו גם אותי לרשימה, תמיד מתחמם במאמץ לאורך זמן.

מה שאותי מעניין יותר , האם גם אתם מרגישים את החום מהרצפה? (נסיעה ללא מזגן).

טל.

גם זה קיים. בחורף זה יהיה נחמד.זה טראנו וכל טיול כיפ לטייל אפשר לבודד רצפה מהחום ולהשגיח על המנוע .אבל עושה את העבודה.אם היינו מקדונלד אז ב שקל תישעים היינו מגדילים ל.............. כל אחד יוסיף מותג רכב ,והיינו שואלים על מגבלות אחרות .

אמיר ב.
29-09-09, 16:00
גם אני בעסק אך מתברר שלא אצל כולם זה אותו דבר. טרנואים שונים מתחממים ברמות שונות בתנאים שונים. אצלי למשל (ארוך 2002 אוטומט) מספיק לעלות את פרויד בחיפה ביום חם והמחוג מתחיל לטפס. ברגיל הוא עומד על אמצע פחות שלושה מילימטרים (אני קורא למעלה שלמשל אצל דודו ברגיל הוא על הרבע). עליה ממושכת מביאה אותו לשלושה - ארבעה מילימטרים מימין לאמצע. הטראנו של חבר שלי (גם ארוך 2002 אוטומט) עולה את פרויד ללא בעיה, מה שהביא אותי למסקנה שיש אצלי בעיה במערכת הקירור. אבל, השרשור הזה שפתח רונרון משנה את המסקנה שלי - הבעיה היא אצל רובנו וייתכן שמי שאין לו את הבעיה זה פשוט כי מישהו באחת הידיים הקודמות כבר פתר אותה. גם הבחור שממנו קניתי את הגגון (ארוך 2001 אוטומט) אמר לי שרק שמע על בעיית התחממות של טראנו אבל מעולם לא חווה אותה וטייל בכל הארץ.
לא מצאתי שרשור אחד כאן של מישהו שאומר שפתר את הבעיה ואף מציין מה היה הפיתרון, כמה הוא עלה ואיפה הוא עשה את זה.

לפי כמות הרכבים עם הבעיה, בכל מוסך היו אמורים להיתקל לפחות בטראנו אחד כזה שנוטה להתחמם ובחלק נכבד מהמוסכים אמורים כבר להיות מוכנים עם תשובה בעל פה הכוללת פיתרון ועלות. משום מה זה לא קורה. חייב להיות פיתרון. בארץ יש אלפי טראנו ולא ייתכן שכולם מתחממים בדרך לירושלים, צפת או בחזרה מהמכתש, ים המלח וכו' וכולם שותקים ולא מתקנים.

שמישהו מחברי הפורום הנכבד שפתרו את הבעיה יגיד בבקשה איך, איפה כמה ולמה. אני לא מאמין לכם שאתם נוסעים ושותקים. ולא, להפעיל את החימום זה לא פיתרון מבחינתי. זה לתת אקמול לחולה אנוש. עוזר אבל לא ממש.

אציין רק כי ניקיתי רדיאטור והחלפתי משאבת מים, אני משתמש בנוזל קירור איכותי ואני מאד אוהב את הרכב הזה, חוץ מהקטע המעצבן של ההתחממות וניתוק המזגן.

אמיר

kobiarava
29-09-09, 22:30
בתור צעד ראשון, תפריד מיד את קולר השמן של הגיר האוטומטי, יעשה לך רק טוב, לגיר ובעיקר למנוע.

קובי

1ofersh
29-09-09, 23:24
סליחה אבל מה זה אומר תפריד.
תמונה? הסבר? .כרגע יש לי מאורר 9" שיושב בין הגריל לקולר שמן של הגיר ומקרר אותו.מה זה תפריד?בבקשה הסבר עצמך.....
תודה עופר :confused:

נ.ב
יש לי חבר עם 99 350000קמ שלא ראה שטח מעולם וטען שלא התחמם לו.
אבל מה שתארו פה קרה גם קרה.אז טען.
אשמח לפיתרון אמיתי
קובי אתה כותב מניסיון או אחר

AvigdorAharon
29-09-09, 23:56
בתור צעד ראשון, תפריד מיד את קולר השמן של הגיר האוטומטי, יעשה לך רק טוב, לגיר ובעיקר למנוע.
קובי

קובי התכוון לומר שתוודא שצינורות השמן מהגיר, מגיעים לרדיאטור נפרד מרדיאטור הקירור הרגיל שאתה מכיר.
במילים אחרות, תוודא שיש אצלך 2 רדיאטורים: אחד גדול לקירור המים, ואחד קטן יותר לקירור השמן גיר. במידה וכבר קיימים 2 רדיאטורים, תוודא שהצינורות מהגיר מגיעים ישירות לרדיאטור הקטן, ולא עוברים דרך הרדיטור מים.

אביגדור

ronron030602
29-09-09, 23:58
אמיר שלום,
מסכים איתך לגמריה חייב להיות פתרון לבעיה הזו,קשה לי להאמין שמנועים כאלו מתחממים כלכך בקלות ואין לכך פתרון .
מצתרף לדבריך חייב להיות מישהו שטיפל בבעיה בעבר,ואך ניסן פתרה את הבעיה ממודלים 2003 -2005 .
אשמח לתגובות
תודה רבה

אמיר ב.
30-09-09, 09:04
ואך ניסן פתרה את הבעיה ממודלים 2003 -2005 .
אשמח לתגובות
תודה רבה

ב-2003 עד 2005 זה כבר מנוע אחר, 3.0 ליטר.

אני שמעתי המלצות כאן בפורומים על מוסך בשם טופ קאר בהוד השרון שנטען כי הם מבינים בטראנו. ממש בקרוב אני הולך לבקר אצלהם. אם הם יפתרו את הבעיה אדווח. אנא מכם - מי שמוצא פיתרון שיודיע בפורום.

tallevi
13-10-09, 00:32

קובי
לפי מה שאתה טוען בעית ההתחממות הטרנואים קיימת רק בדגמי הגיר האוטומטי...:rolleyes:
האומנם?

tallevi
13-10-09, 00:44
שמישהו מחברי הפורום הנכבד שפתרו את הבעיה יגיד בבקשה איך, איפה כמה ולמה. אני לא מאמין לכם שאתם נוסעים ושותקים.
אמיר
אני דווקא כן,משתי סיבות:אלף,זה לא ממש קריטי אז אפשר לחיות עם זה.בית,נוח יותר לקבל את זה כצו הגורל מאשר להיכנס להוצאות...לא?
רוב האנשים הם כאלה.
(לא אני)

tallevi
13-10-09, 00:51
קובי התכוון לומר שתוודא שצינורות השמן מהגיר, מגיעים לרדיאטור נפרד מרדיאטור הקירור הרגיל שאתה מכיר.
במילים אחרות, תוודא שיש אצלך 2 רדיאטורים: אחד גדול לקירור המים, ואחד קטן יותר לקירור השמן גיר. במידה וכבר קיימים 2 רדיאטורים, תוודא שהצינורות מהגיר מגיעים ישירות לרדיאטור הקטן, ולא עוברים דרך הרדיטור מים.

אביגדור
במקרה הטוב לא עשית בזה כלום,במקרה הפחות טוב פגמת ביכולת הקירור של הגיר.
אתה לא חושב?:rolleyes:

אמיר ב.
13-10-09, 10:13
אני דווקא כן,משתי סיבות:אלף,זה לא ממש קריטי אז אפשר לחיות עם זה.בית,נוח יותר לקבל את זה כצו הגורל מאשר להיכנס להוצאות...לא?
רוב האנשים הם כאלה.
(לא אני)

טל, מה כוונתך "לא אני"?

דבר שני, כשמטיילים וחם בחוץ ובעליות אין מזגן, או כשחוזרים מטיול וחם בחוץ ובעליות בכביש אין מזגן, הכל בגלל עליית מחוג מד הטמפרטורה בכמה מילימטרים אז זה כן קריטי ומעצבן ולא צריך להיות.

tallevi
07-11-09, 00:07
אמיר יש עידכונים?

"אני שמעתי המלצות כאן בפורומים על מוסך בשם טופ קאר בהוד השרון שנטען כי הם מבינים בטראנו. ממש בקרוב אני הולך לבקר אצלהם. אם הם יפתרו את הבעיה אדווח. אנא מכם - מי שמוצא פיתרון שיודיע בפורום. "

AvigdorAharon
07-11-09, 21:50
במקרה הטוב לא עשית בזה כלום,במקרה הפחות טוב פגמת ביכולת הקירור של הגיר.
אתה לא חושב?:rolleyes:

במקרה הטוב, לא גרמת לחימום נוזל הקירור ע"י שמן הגיר.
שמן גיר מגיע ל 120-140 מעלות, נוזל קירור מגיע ל 100-110 מעלות.

במקרה היותר טוב, לא נגרמת פריצה של שמן הגיר בתוך הרדיאטור (מים), ערבבת טוב טוב את שמן הגיר עם נוזל הקירור ולהיפך...

שמן הגיר שעובר ברדיאטור הקירור (מים) נועד למדינות קרות יותר משלנו, כדי שהשמן גיר יגיע לטמפרטורת עבודה במהירות.

שלושת הסיבות שנתתי לא יגרמו לשום חסרון, רק ליתרון.

אביגדור

tallevi
07-11-09, 22:36
יפה,קיבלתי.תודה על ההסבר.
מבירורים שעשיתי ברשת נראה כי יש טענות רבות סביב הנושא בכל העולם.
הפתרון המוצא הוא אכן ניתוק הקולר וחיבור ישיר לרדיאטור מוגדל עבור שמןהגיר.
הטענה המרכזית היא התחממות יתר של ה-A\T וקיצור משך החיים בשל כך!
ושוב תודה,

טל.

AvigdorAharon
08-11-09, 13:49
הפתרון המוצא הוא אכן ניתוק הקולר וחיבור ישיר לרדיאטור מוגדל עבור שמןהגיר.
טל.

מוגדל יחסית למה?
אם קיים אצלך רדיאטור נפרד, אין סיבה שלא להישאר איתו.
אם לא קיים, ואתה מוסיף, קח בחשבון פגיעה מסוימת ביכולת הקירור של המנוע, כי הוא מורכב לפני הרדיאטור קירור.

אביגדור

אמיר ב.
08-11-09, 18:54
אמיר יש עידכונים?

"אני שמעתי המלצות כאן בפורומים על מוסך בשם טופ קאר בהוד השרון שנטען כי הם מבינים בטראנו. ממש בקרוב אני הולך לבקר אצלהם. אם הם יפתרו את הבעיה אדווח. אנא מכם - מי שמוצא פיתרון שיודיע בפורום. "

הייתי אצלהם. הגעתי ביום שישי. אמרו שאין זמן לבדיקות כאלה ביום שישי. מסכים איתם. מחפש יום חול פנוי. בינתיים החודש טסט לויטארה. אם ייגמר בסדר אכנס אליהם עוד החודש. אם הויטארה תחליט לרקוד לי על חשבון הבנק זה יידחה לחודש הבא. ככה זה שכירים.

tallevi
10-11-09, 01:16
מוגדל יחסית למה?
אם קיים אצלך רדיאטור נפרד, אין סיבה שלא להישאר איתו.
אם לא קיים, ואתה מוסיף, קח בחשבון פגיעה מסוימת ביכולת הקירור של המנוע, כי הוא מורכב לפני הרדיאטור קירור.

אביגדור

א.מוגדל יחסית למה שקיים,למקורי!
ב.הוספה של וונטה חשמלית למנוע פגיעה בקירור המנוע.

טל.

1ofersh
17-01-10, 16:54
יש תשובה
אני יודע שחורף אבל בכל זאת.
מי שהתחמם לו מתבקש לבדוק אם יש אצלו את החלק \קשת פלסטיק תחתונה בכונס אוויר שעל הרדיטור.
בבקשה להגיב כי ב7 טרנו אני ראיתי זה חסר.
בכל מקרה שמתי אצלי וב30 מעלות של אתמול זה הגיב יפה עם מזגן.
עדכנו בבקשה מה אצלכם.
כמובן טרמוסטט תקין ורדיאטור לא סתום
תודה עופר

אמיר ב.
17-01-10, 16:55
גם אצלי זה חסר. יש לך מושג כמה זה עולה? יש רק מקורי או גם חליפי?

1ofersh
17-01-10, 16:59
גם אצלי זה חסר. יש לך מושג כמה זה עולה? יש רק מקורי או גם חליפי?
יש מקורי 420+ אבל לסקרנות אני מחכה לתגובות.
אפשר גם לעשות מפוליקרבונט ולחבר.
אני הלכתי על מקורי .

אמיר ב.
17-01-10, 17:01
איפה קנית? איפה התקנת? המחיר שכתבת זה כולל עבודה?

1ofersh
17-01-10, 17:04
איפה קנית? איפה התקנת? המחיר שכתבת זה כולל עבודה?

קניתי בחברה .אין התקנה זה 3 קליקים של פלסטיק מרכיבים לבד.רק לשמור שבטיפול לא מחליטים שמיותר וזורקים לך.

tallevi
17-01-10, 18:57
החלקי פלסטיק האלה משמשים בדר"כ כמגינים(אעלק)ואין קשר אליהם ולמערכת הקירור.
אני לא יודע על איזה חלק אתה מדבר בדיוק,אבל נראה לי שלא רק שזה לא יועיל אלא אפילו יגרע.(הפרעה לזרימת האוויר באזור).:rolleyes:
יכול להיות שאני טועה אבל לא ראיתי שנתת פה איזו תיאוריה משכנעת שתגבה את קול פעמוני הישועה...

טל.

אמיר ב.
17-01-10, 18:58
החלקי פלסטיק האלה משמשים בדר"כ כמגינים(אעלק)ואין קשר אליהם ולמערכת הקירור.
אני לא יודע על איזה חלק אתה מדבר בדיוק,אבל נראה לי שלא רק שזה לא יועיל אלא אפילו יגרע.(הפרעה לזרימת האוויר באזור).:rolleyes:
יכול להיות שאני טועה אבל לא ראיתי שנתת פה איזו תיאוריה משכנעת שתגבה את קול פעמוני הישועה...

טל.

החלק עליו כתב עופר נקרא "כונס תחתון" וכשמו כן הוא - מנתב את זרימת האויר לכיוון הנכון לצורך קירור. לא יודע אם זהו הפיתרון אך אני לא מסכים עם מה שאתה כותב.

tallevi
17-01-10, 19:01
החלק עליו כתב עופר נקרא "כונס תחתון" וכשמו כן הוא - מנתב את זרימת האויר לכיוון הנכון לצורך קירור. לא יודע אם זהו הפיתרון אך אני לא מסכים עם מה שאתה כותב.

נקרא ע"י מי?
מה תיאורו בספר היצרן?

טל.

אמיר ב.
17-01-10, 20:01
נקרא ע"י מי?
מה תיאורו בספר היצרן?

טל.

אל תשלח אותי להכין שיעורי בית בספר היצרן. כך הוא נקרא על ידי המוסך.

1ofersh
17-01-10, 20:35
ערב טוב .אני התחלתי וגם אמשיך.
טל ראיתי בספר רכב את הקשת שדיברתי עליה .יש לזה מקט בחברה ומחר אני אשים תמונה.
קניתי כבר והרכבתי.
שאלה -אצלך ברכב יש קשת תחתונה או לא.
תרצה תשים לא תרצה אל תשים.
הגיון רב יש בדבר כולל רכבים אחרים כולל אנשי רדיאטורים שמסכימים כולל השכל הצנוע שלי.
בכבוד רב ומפרגן
עופר

1ofersh
17-01-10, 21:20
השרטוט;)

וזה לא מגינים אעלק.
:rolleyes:

tallevi
18-01-10, 00:57
השרטוט;)

וזה לא מגינים אעלק.
:rolleyes:

אוקי,משום מה נדבקה לי המחשבה שאתה מדבר על משהו אחר.
מחר אני אבדוק אצלי באוטו אם קיים או לא.
עכשיו שאני רואה על מה אתה מדבר,אני מסכים לגמרי שיש לו חשיבות לא מבוטלת וישירה לקירור המנוע.(אני מאוד מקווה לגלות שאין לי את החלק...)
יפה,תודה.

טל.

אמיר ב.
18-01-10, 09:22
רק למען הסר ספק אתם מתכוונים לחלק המודגש באדום בתמונה המצורפת, נכון?

1ofersh
18-01-10, 09:27
רק למען הסר ספק אתם מתכוונים לחלק המודגש באדום בתמונה המצורפת, נכון?
הספק הוסר

אמיר ב.
20-01-10, 17:55
התקנתי. בוא נסכם שנעדכן ביוני כשיתחמם קצת.

קובי ליאני
21-01-10, 15:47
אהלן
חדש כאן
לי יש טראנו 97 ארוך דיזל ידני
לא סובל מבעיית ההתחממות הזו. במאמץ קשה למשל, עליות מהכינרת, דרך יבניאל לשרונה, החום עולה מהרבע התחתון לחצי, אולי מילימטר יותר ובישורת הראשונה, אחרי חצי קילומטר, יורד חזרה לרבע התחתון.
יש לציין שהרכב מקורי לגמרי עם 257K ק"מ ובאופן מאוד חריג, מעולם לא נסע בשטח. מעולם.
רכשנו אותו חדש לגמרי ב-97 ומאז הוא בבעלותי.

אמיר ב.
21-01-10, 15:51
ברוך הבא (דיברנו בטלפון הבוקר - יודע מי אני?).

לא ציינת אם עשית את העלייה עם מזגן. הבעיה של רוב בעלי הטראנו כאן עם ההתחממות מתרחשת או מחמירה עם הפעלת המזגן. כמו כן ראה תגובתו של עופר למעלה לגבי הכונס התחתון של הרדיאטור - האם קיים אצלך?

מה לגבי עליות סדום?

חוץ מזה - למה אתה לא יורד לשטח? תבוא איתנו פעם...

קובי ליאני
21-01-10, 16:04
אהלן, יודע :-)
אין שינוי משמעותי עם המזגן, אולי רק מעט יותר
אבל אם כבר דיברנו על המזגן, חרא מזגן.
אני לא יכול לרדת לרזולוציה כזו של אם יש או אין את חתיכת הפלסטיק הזו, לא הגעתי לרמה כזו של נבירה בתא המנוע.
לגבי טיולי השטח, זה רכב שעושה כל בוקר ואח"צ הסעות לגן.
אני לא יכול להרשות לעצמי שהוא יעלם יום במוסך בגלל שמשהו קרה בשטח.
וחוצמזה, תמיד הרגיש לי עדין מדי לדברים האלה.
אולי, כשיהיה רכב שני, נוריד אותו סוף סוף קצת מהאספלט.

אמיר ב.
21-01-10, 16:13
רכב שני תבקש מאילן...

אנחנו מטיילים גם טיולים עם ילדים קטנים (מאד) בהם אין חשש ליום במוסך (אלא אם אתה מתעקש אבל לא נראה לי). תנסה פעם...

קובי ליאני
21-01-10, 16:27
אילן חושב שיש לי יותר מדי כלי רכב שניים
אבל יאללה, תן התראה כשיש משהו, נראה אם יתאפשר
חכה שהטראנו שלי ישמע על זה. בטח יתרגש מזה שישלבו לו סוף סוף 4X4 :wink:

tallevi
23-01-10, 11:57
שלום לכולם,

כנגד כל הציפיות,הכונס התחתון אצלי קיים ויושב במקומו.

מה שמוביל למסקנה אחת,זאת לא הבעיה!

אמנם טוב עשיתם שהשלמתם את החלק החסר ואני מאמין שיש לו חשיבות מסויימת,אבל אל תפתחו ציפיות יתר.בקיץ,בעליות קשות עם מזגן המחוג יטפס...(ולא מעט).

התרופות לבעיות ההתחממות:
1.לוודא תמיד ניקיון רדיאטור ומערכת קירור.(שימוש בנוזל קירור איכותי!)
2.טרמוסטט תקין ומקורי.
3.הכי חשוב,הפרדת קו קירור שמן הגיר האוטומטי מרדיאטור קירור המנוע!
לאחר שאתם סגורים על כל הנקודות הנ"ל,צפו לשיפור משמעותי בעניין.

לגבי יעילות המזגן,התקנת ברז כדורי בקו המים החמים שהולכים לרדיאטור החימום(על הצינור שיוצא מבית הטרמוסטט),וסגירת הברז בימי הקיץ.

טל.

אמיר ב.
24-01-10, 09:20
התרופות לבעיות ההתחממות:
1.לוודא תמיד ניקיון רדיאטור ומערכת קירור.(שימוש בנוזל קירור איכותי!)
2.טרמוסטט תקין ומקורי.
3.הכי חשוב,הפרדת קו קירור שמן הגיר האוטומטי מרדיאטור קירור המנוע!
לאחר שאתם סגורים על כל הנקודות הנ"ל,צפו לשיפור משמעותי בעניין.

אצלך כל אלה מתקיימים ועדיין מטפס?

הייתי מניח לעניין ומשלים איתו (אולי) אם לא הייתי מכיר כמה וכמה בעלי טראנו שאצלהם הבעיה לא קיימת, או קיימת במידה פחותה הרבה יותר. אני לא מבין איך זה ייתכן. דווקא לא מדובר באנשים שמטפלים ברכב ברמה גבוהה מהרגיל, אני מאמין שהרדיאטור שלהם לא נקי יותר משלי ושהטרמוסטט שלהם לא נבדק מעולם. אצל כולם וגם אצלי יש רדיאטור נוסף לגיר. חייב להיות משהו נוסף.

בכל מקרה, אגב התקנת הכונס התחתון פירקו אצלי את המאוורר של הרדיאטור שהיה סדוק עד כדי סכנת שבירה ולכן הוחלף (650 ש"ח לפני מע"מ על החלק). אז גם אם הכונס התחתון לא יפתור את הבעיה לפחות פתרנו בעיה אחרת לפני שנוצרה.

tallevi
24-01-10, 23:49
אצלך כל אלה מתקיימים ועדיין מטפס?

הייתי מניח לעניין ומשלים איתו (אולי) אם לא הייתי מכיר כמה וכמה בעלי טראנו שאצלהם הבעיה לא קיימת, או קיימת במידה פחותה הרבה יותר. אני לא מבין איך זה ייתכן. דווקא לא מדובר באנשים שמטפלים ברכב ברמה גבוהה מהרגיל, אני מאמין שהרדיאטור שלהם לא נקי יותר משלי ושהטרמוסטט שלהם לא נבדק מעולם. אצל כולם וגם אצלי יש רדיאטור נוסף לגיר. חייב להיות משהו נוסף.

בכל מקרה, אגב התקנת הכונס התחתון פירקו אצלי את המאוורר של הרדיאטור שהיה סדוק עד כדי סכנת שבירה ולכן הוחלף (650 ש"ח לפני מע"מ על החלק). אז גם אם הכונס התחתון לא יפתור את הבעיה לפחות פתרנו בעיה אחרת לפני שנוצרה.

לא הבנת טוב,
אצלי הפעולות הללו נעשו בקיץ שעבר והשיפור המיוחל אכן הגיע.
בדקתי את עניין הכונס ,כבדיקה עקרונית בכלל,וכאפשרות נוספת מבחינתי בפרט.
הסעיף השלישי שהזכרתי מדבר על ניתוק רדיאטור קירור המנוע מקו קירור השמן של הגיר,בזמן שאתה מדבר על קיום רדיאטור נוסף לקירור ה-ATF,(ללא ניתוק?).
ביצעת את הניתוק הנ"ל או לא?

טל.

אמיר ב.
25-01-10, 11:40
הי ותודה רבה.
לא יודע אם אצלי יש ניתוק. הנחתי שקיומו של רדיאטור קטן יותר המכונה במוסך רדיאטור שמן גיר מצביע על הפרדה בין קירור המנוע לקירור הגיר. אני אבדוק את זה.

אצלך במקור לא היה קיים רדיאטור כזה?

באיזה מוסך ביצעת את הניתוק?

tallevi
25-01-10, 12:12
הי ותודה רבה.
לא יודע אם אצלי יש ניתוק. הנחתי שקיומו של רדיאטור קטן יותר המכונה במוסך רדיאטור שמן גיר מצביע על הפרדה בין קירור המנוע לקירור הגיר. אני אבדוק את זה.

אצלך במקור לא היה קיים רדיאטור כזה?

באיזה מוסך ביצעת את הניתוק?

אמיר,

הרדיאטור שמן גיר קיים מקורי.
את הניתוק עשיתי במוסך "המדרכה" הקרוב לביתי.
בשלב הבא אני מתכנן להתקין רדיאטור שמן גיר קטן נוסף,כנראה שבסמוך לתיבה(אין מקום בחזית)עם וונטה מפוקדת חיישן חום שיותקן על קו השמן בחזרה לתיבה.
לדעתי אופציה למצבים ממש קיצוניים של עומס,ולא חובה.

טל.

אמיר ב.
25-01-10, 12:15
באיזה ישוב נמצאת המדרכה הזו? אולי גם אני אבוא לעשות ניתוק לידה...?

tallevi
25-01-10, 19:51
באיזה ישוב נמצאת המדרכה הזו? אולי גם אני אבוא לעשות ניתוק לידה...?

"המדרכה" זאת רשת מוסכים עם תפוצה רחבה מאוד,אפשר למצוא את ה"סניפים" שלה בכל פינת רחוב...

טל.

אמיר ב.
26-01-10, 08:51
"המדרכה" זאת רשת מוסכים עם תפוצה רחבה מאוד,אפשר למצוא את ה"סניפים" שלה בכל פינת רחוב...

טל.

כן הבנתי אני מדבר על הסניף שלידך, ובמילים ישירות יותר מבקש עזרה אישית ממך, כבעל ניסיון. מוכן?

DIEGO
08-04-10, 11:00
שלום לכולם,

שמתי לב שחסר לי החלק התחתון של כונס וגם שאין לי ניתוק של הקולר גיר.

האם ניתוק הקולר גיר לא מפריע לקירור של הגיר?

אולי כדאי להחליף את הקולר למשהו יותר גדול? כי המקורי הוא ממש קטן.

איפה אפשר למצוא את החלק של הכונס?

תודה.

אמיר ב.
10-04-10, 08:14
הי דייגו,

אני הרכבתי את הכונס התחתון במוסך אפ"ק. מחירים בפרטי. על הדרך החלפתי מאוורר ראשי של המנוע שהיה סדוק לגמרי עם חשש לשבר בקרוב מאד.

חוץ מזה גם עשיתי מעקף ליוניט שמפעיל את הוונטה של המזגן, כך שהוונטה פועלת בכל עת בה המזגן פועל ולא רק כשהמערכת מגיעה ללחץ מסויים ואילך.

יצאנו לטייל בחג שני במכתש רמון. היו 36 - 39 מעלות. היו כמה עליות לא קטנות. במשך רוב הזמן האוטו היה בסדר גמור. רק אחרי עבודה מאומצת של כמה שעות בחום הזה השעון התחיל לטפס וידע גם לרדת עם הסרת העומס. לפני התהליכים המתוארים לעיל הוא היה מטפס הרבה קודם והיתי נחנק בלי מזגן רוב הדרך.

אגב מזגן, החלפתי פילטר ומילאתי גז ועכשיו באוטו יש מזגן (כמעט) כמו ברכב נורמלי.

גיא
10-04-10, 21:56
גם אני החלפתי מאוורר למנוע כשקניתי את האוטו. הוא היה סדוק בהקף של החלק שמתחבר לפולי.
מאוד מסוכן לדעתי.

נקודה שצריך לדעת ברכב משומש.

נסיעה במשקל לא קטן בשטח ו/או בעליות קשות ( צומת ערבה לכיוון דימונה ) בצהרי יום חם מאוד ( פסי שני ) הצליחו להניב חצי מד חום ... וגם זה לדקה ומשהו של העליה.

1ofersh
10-04-10, 23:17
חברים גם אצלי שיפור ניכר.
עליית הסרטבה מיפית בקצה של העבירות קשה התחיל לעלות וחזר למקום.
היום בחורשן לא זז.מקווה שיהיה לכולנו קיץ מוצלח עם דאגה אחת פחות.

DIEGO
11-04-10, 01:14
היי עופר,

אני הרכבתי את ה"חצי כונס" אתמול וגם ראיתי שיפור.

אצלך הקולר גיר מנותק מהרדיאטור?

1ofersh
11-04-10, 11:15
היי עופר,

אני הרכבתי את ה"חצי כונס" אתמול וגם ראיתי שיפור.

אצלך הקולר גיר מנותק מהרדיאטור?

וואלה עד היום לא ברור לי ההפרדה.
יש לי רדיאטור 1 גדול עם נוזל קרור ומאוורר מכני.
יש רדיאטור 1 שנקרא מעבה ושייך למזגן עם מאורר שפועל כל זמן שהמזגן עובד.
ויש רדיטור קטן יותר שנקרא קולר שמן גיר עם צינורות שמוליכים שמו מהגיר וחזרה.
ויש עליו מאוורר שנשלט על ידי הנהג.
עכשיו
יש עוד רדיאטור שאמור להיות.
תודה.

ואם יש אז בבקשה לצרף תרשים ו\או צילום

DIEGO
14-04-10, 19:58
וואלה עד היום לא ברור לי ההפרדה.
יש לי רדיאטור 1 גדול עם נוזל קרור ומאוורר מכני.
יש רדיאטור 1 שנקרא מעבה ושייך למזגן עם מאורר שפועל כל זמן שהמזגן עובד.
ויש רדיטור קטן יותר שנקרא קולר שמן גיר עם צינורות שמוליכים שמו מהגיר וחזרה.
ויש עליו מאוורר שנשלט על ידי הנהג.
עכשיו
יש עוד רדיאטור שאמור להיות.
תודה.

ואם יש אז בבקשה לצרף תרשים ו\או צילום

סליחה על האיחור.

אין עוד רדיאטור, אבל לפי תגובות בשירשור הזה, צריך לנתק את הקולר גיר מהרדיאטור.

בקיצר תבדוק שהצינורות שמגיעים לקולר גיר לא עוברים דרך הרדיאטור קודם,

שהם מגיעים ישירות מהגיר.

מישהו כתב את זה בדף 2 של השירשור הזה.

tallevi
24-05-10, 21:53
מישהו יכול להעלות לפה תמונה של וונטה נוספת שהותקנה אצלו בטרנו?
אני ממש לא מבין איפה אפשר לדחוף את הוונטה .אין מקום!
אשמח גם לדעת נתונים של הוונטה הנוספת(מאיזה רכב מידות וכיו"ב.)

טל.

tallevi
08-06-10, 19:24
מה קורה חבר'ה???,
אף אחד???
(או בקיצור,UP!)

טל.

shahav
24-08-11, 19:32
טל, התקנתה וונטה נוספת?
אני צריך וונטה שנייה. שלי מודל 2001 וניראה לי שיש מקום לעוד וונטה.
אצלי הרכב התחמם בטיול שטח בעלייה ארוכה ואיטית, כך שהכונס אוויר לא ממש משחק, הרכב בקושי זז בעלייה.

עד דבר ששמתי לב אלו, מאוורר המזגן המשיך לעבוד גם כאשר כיביתי את המזגן, ביגלל החימום, הוא הפסיק לאחר כמה דקות של רכב עומד בסרק.
בכל מקרה, הרכב לא היגיע לתחום הבעייתי, רק המזגן פסק והמחוג הגיע ל 2/3 בערך.
היה יום חם חריג, יבש מאוד ועלייה, אני יכל להבין את ההתחממות, אבל אני רוצה למנוע את הפעם הבאה.
רבין

tallevi
29-08-11, 19:40
כן,התקנתי.
אבל אצלי בפירוש לא היה מקום לכן התקנתי אותה במקום הקולר גיר.
את הקולר גיר התקנתי בתוך תא המנוע. אני מתכנן להצמיד לו ונטה שתפוקד ע"י יוניט חום שתותקן בכניסה לקולר.

andy.shaked
17-05-20, 23:02
אני יודע שאני מעלה את השרשור הזה מהמרתפים של ג׳יפולוג, אבל אשמח לראות תמונות של שינוי מיקום הקולר גיר והתקנת וונטה נוספת לטובת המזגן
אני עם טראנו 3 ליטר ואין לי ממש מקום מיותר בתוך תא המנוע להזזת הקולר גיר

המדען המטורף

Gershon
18-05-20, 14:51
אני יודע שאני מעלה את השרשור הזה מהמרתפים של ג׳יפולוג, אבל אשמח לראות תמונות של שינוי מיקום הקולר גיר והתקנת וונטה נוספת לטובת המזגן

המדען המטורף

+1.

mark
21-05-20, 19:09

המדען המטורף
ב 2.7 זה פחות או יותר אותו הדבר . בקשה

129231129232129233129234129235

-->