PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדידת רדיוס

Neilman
16-09-09, 18:37
שלום רב,

אני מעוניין למדל (מלשון מודל...) כמה חלקים ולחלקם יש פינות מעוגלות. השאלה שלי היא איך אני יכול לקבוע מה רדיוס הפינה... האם יש מכשיר כלשהוא שעושה את זה??

עידו לוריה
16-09-09, 21:45
שלום רב,

אני מעוניין למדל (מלשון מודל...) כמה חלקים ולחלקם יש פינות מעוגלות. השאלה שלי היא איך אני יכול לקבוע מה רדיוס הפינה... האם יש מכשיר כלשהוא שעושה את זה??

כן יש מכשיר כזה ניתן לקנות אותם ברשת או בחנויות למכשירי מדידה.
חפש בגוגל " radius gauge " .
ולקינוח הוספתי כמה דוגמאות :D
עידו

huski360
16-09-09, 22:56
לא הבנתי איך השניים השמאליים עובדים?

עידו לוריה
17-09-09, 00:01
לא הבנתי איך השניים השמאליים עובדים?

למה כי הם הכי פשוטים?:p
בכול מדיד יש רדיוס אחר (על המדיד יש גם מספר לדוגמה R5 מ"מ או אינצ'ימ) ואתה מצמיד את הרדיוס שבמדיד לחלק ומודד עד שיש התאמה בין המדיד לבין החלק עם אין אתה עובר למדיד הבא עד התאמה מלאה.
אתה יכול לראות בתמונות שאספתי שימוש של מדיד כזה (מהפלסטיק) ובתמונה השניה מדיד כזה ממתכת שיש לו צד ניקבי וצד זכרי.
עידו

נמרוד
17-09-09, 15:48
בדרך כלל, הייתי אומר ב90% ויותר מהמקרים, אין צורך לדעת את הרדיוס המדויק. מספיק להעריך אותו על ידי קליבר/סרגל, כי הוא לא מהווה מידת קריטית לשום צורך מעשי.

eysham
17-09-09, 17:10
עידו,

מד רדיוס דיגיטלי, כזה כמו בתמונה הימנית, ראית כאן בארץ למכירה?
אני מחפש כזה כבר הרבה זמן, וכל הספקי ציוד מדידה שלנו לא ממש יודעים על מה מדובר...

איל

עידו לוריה
17-09-09, 22:16
עידו,

מד רדיוס דיגיטלי, כזה כמו בתמונה הימנית, ראית כאן בארץ למכירה?
אני מחפש כזה כבר הרבה זמן, וכל הספקי ציוד מדידה שלנו לא ממש יודעים על מה מדובר...

איל

איל שלום
לא ראיתי אבל תיצור קשר ישירות עם היבואן של מטיטויו או שיש לו כזה על המדף או שיזמין בשבילך.
יש עוד מלא סוגים של מדידי רדיוס גם מכנים וגם דיגיטלים.
זה הקישור של האתר עם הכלי הספציפי שאתה רוצה: http://www.delahenty.com.au/page/ring_rolling_machinery.html
סתם סקרנות אתה עובד בעירגול?
עידו

eysham
22-09-09, 00:00
איל שלום
לא ראיתי אבל תיצור קשר ישירות עם היבואן של מטיטויו או שיש לו כזה על המדף או שיזמין בשבילך.
יש עוד מלא סוגים של מדידי רדיוס גם מכנים וגם דיגיטלים.
זה הקישור של האתר עם הכלי הספציפי שאתה רוצה: http://www.delahenty.com.au/page/ring_rolling_machinery.html
סתם סקרנות אתה עובד בעירגול?
עידו

היי עידו

תודה על האינפורמציה.
למיטוטויו אין כזה.
גם נוימו-ורגוס או אבי שטרנג לא מכירים כזה כלי...(מוזר... אבל עובדה...)
אני אנסה ישירות באוסטרליה.

אני לא "עובד" בעירגול, אבל מערגלים לפעמים כשיש צורך והמכונות שלנו מספיקות לגודל/דיוק הנידרש - צינורות ופחים. ואם לא אז מוציאים החוצה.
מעבר לזה, הכלי הזה דרוש גם בתכנון ולא רק בביצוע, כשצריך להתאים משהו חדש למשהו קיים.

הבית מלאכה/מפעלון שלנו הוא ב-90% לצרכים פנימיים למכונות שאנחנו מתכננים ובונים. יש עיבוד שבבי, עיבוד פח - כיפוף/חיתוך, ריתוך (בעיקר ארגון), ועוד. אם יש לך משהו ספציפי "מיוחד" שאתה צריך כלי כלשהו אז תשאל. צברנו כל מיני לאורך השנים.
אתה יכול להתרשם: www.mn-engineering.com

איל

אייל67
22-09-09, 14:32

למה אין באתר תמונות של הנפשות הפועלות? :twisted: :lol:

אייל

עידו לוריה
22-09-09, 19:18
היי עידו

תודה על האינפורמציה.
למיטוטויו אין כזה.
גם נוימו-ורגוס או אבי שטרנג לא מכירים כזה כלי...(מוזר... אבל עובדה...)
אני אנסה ישירות באוסטרליה.

אני לא "עובד" בעירגול, אבל מערגלים לפעמים כשיש צורך והמכונות שלנו מספיקות לגודל/דיוק הנידרש - צינורות ופחים. ואם לא אז מוציאים החוצה.
מעבר לזה, הכלי הזה דרוש גם בתכנון ולא רק בביצוע, כשצריך להתאים משהו חדש למשהו קיים.

הבית מלאכה/מפעלון שלנו הוא ב-90% לצרכים פנימיים למכונות שאנחנו מתכננים ובונים. יש עיבוד שבבי, עיבוד פח - כיפוף/חיתוך, ריתוך (בעיקר ארגון), ועוד. אם יש לך משהו ספציפי "מיוחד" שאתה צריך כלי כלשהו אז תשאל. צברנו כל מיני לאורך השנים.

איל

תודה , גם אתה מוזמן עם יש צורך .
נראה אחלה עבוד ,מענינת .
יש באתר הזה גם כלי לא דיגיטלי אבל נראה טוב :
http://www.vansantent.com/angle_finders_levels.htm
עידו

Neilman
26-09-09, 00:41
מישהו יודע איפה בארץ אפשר לקנות את המדידים הפשוטים מהמתכת?? לא מצאתי מקום שמוכר אותם...

עידו לוריה
26-09-09, 01:00
מישהו יודע איפה בארץ אפשר לקנות את המדידים הפשוטים מהמתכת?? לא מצאתי מקום שמוכר אותם...

דפקה כן והוא שכן של גיפולוג ושמו eBay.
וגם חיפוש ברשת יכול לעלות נפלאות בנושא.
עידו
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=radius+gauge&_sacat=See-All-Categories

Neilman
26-09-09, 05:40
ebay זה לא כל כך בארץ..... אני מחפש חנות שממוקמת בארץ... מי שמחפש את זה זה עסק.. יהיה לי קשה לשכנע אותם לקנות ב-ebay...

עידו לוריה
26-09-09, 11:21
ebay זה לא כל כך בארץ..... אני מחפש חנות שממוקמת בארץ... מי שמחפש את זה זה עסק.. יהיה לי קשה לשכנע אותם לקנות ב-ebay...

אני לא יודע על מה אתה מדבר המסך מחשב שלי נמצא בארץ וכל מה שאני רואה בו נמצא באותו רגע בארץ ושאני מזמין זה מ eBay אז זה מגיע אלי ואני גם נמצא בארץ :D
אבל לשאלה שלך ברצינות עם חנות לא יודעת לחפש את הספקים שלה כנראה שאין לה זכות קיום למה מסחר זה לדעת לחפש ספקים מצד אחד וקנינים מצד שיני ובדרך לעשות כמה לירות (ש"ח) עם אני יכול בכמה שניות /דקות למצוא בערך כל ספק שאני צריך אז גם הם יכולים הדיון הזה יש בו את כל קיצורי הדרך בשביל לעשות לחנות הזו את החיים יותר קלים.
עידו

AvigdorAharon
28-09-09, 09:39
לא ניתן להשתמש בחשבונית של eBay לצורך קיזוז מע"מ ושימוש כהוצאה.
כנראה שזו הבעייה.

אביגדור

-->