PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית סמוראי - טירון זקוק לעצה רצינית

or_y
16-09-09, 19:21
שלום לכולם
לאחר קריאה מעמיקה של הכתבות, המדריכים והרבה מהשרשורים הרלוונטיים, ראיתי מספר סמוראים לקנייה ורציתי לשאול כמה שאלות:
(חשוב לציין-כמו שהבנתם אני נכנס לתחום ה4x4 רק עכשיו, אין לי ידע מקדים מלבד קצת התעסקות עם סופות בצבא, החלטתי ללכת על סמוראי כג'יפ ראשון, תקציב של 20k לקנייה ורוצה להשקיע עוד איזה אלפיים ביישור קו לאחר קנייה, הג'יפ אמור לשמש לנסיעה עירונית יום-יומית ,לטיולים חד-יומיים בסופי שבוע ומדי כמה זמן טיולים של כמה ימים-הכול בעבירות שטח בינונית)

1. מה דעתכם על רכישת סמוראי משנתון לפני 90'? האם יהיה אפשרי בכלל למכור אותו בעוד שלוש-ארבע שנים?
אני מניח שחלקכם תענו לי שעם 20k גם ניתן לקנות אחרי שנת 90' אך לפי מה שראיתי ובדקתי משנת 91'-92' המחירים קופצים לאיזור ה-25k.
2. ראיתי באחד השרשורים שהדגמים הארוכים יותר איכותיים בשטח מהקצרים. נכון או לא נכון?
3. ראיתי כבר סמוראי ארוך אחד ולעניות דעתי(בדקתי לפי ה"בדיקת סמוראי לפני קנייה" שבאתר) הוא במצב מעולה מלבד נזילה באיזור תיבת ההעברה, ובאיזור הגיר. האם זה מעיד על בעיה רצינית כלשהי?
4. האם אפשר לשנות את תצורת הסמוראי הארוך ולהתקין בו מאחור זוג מושבים שפונים לכיוון הנסיעה(כמו בדגם הקצר) במקום הספסלים שקיימים ופונים אחד אל מול השני?
5.מה עלות התקנת קשת נוספת בג'יפ? האם זה חוקי מבחינת הרשיון?
6. מחפירה מעמיקה בפורום הבנתי שאחד הרציניים בסביבת הסמוראים הוא בחור בשם מורי מראשון לציון, ואליו כדאי להביא את הג'יפ לבדיקות+שיפורים. אשמח אם תרשמו איפה המוסך שלו בדיוק. ומורי-אם אתה קורא את זה, אז אם אתה מכיר סמוראי למכירה אשמח אם תכתוב לי בהודעה.תודה מראש.

מתנצל על החפירה. וח"ח לכול הקהילה הרצינית שבאתר. פשוט תענוג לקרוא.

zagi
16-09-09, 22:59
מורי מומלץ ! , פרופסור לסמוראי , ומותק של בחור ( כשהוא רוצה ...)

שגיא.

ishc
16-09-09, 23:24
אופציה מצוינת נוספת היא זוקי-לנד שיושב בנורדיה
0503303630
בחור מקצועי שמתמחה בסמוראים, ג'מני, סופות וסיקיסים.
סמוראים ארוכים הם אחלה אוטו אבל הם ישנים ודורשים לרוב יישור קו מאוד רציני (אני בתחילתו של אחד כזה) אז קח בחשבון את זה ותהיה מוכן להרבה הפתעות. כרכב ראשון ומוגבלל בתקציב הייתי אולי ממליץ לך ללכת על קצר משנתון חדש ככל האפשר ולחפש אחד במצב טוב ככל האפשר.

azora
17-09-09, 12:21
שלום לכולם

1. מה דעתכם על רכישת סמוראי משנתון לפני 90'? האם יהיה אפשרי בכלל למכור אותו בעוד שלוש-ארבע שנים? לדעתי כן.
אני מניח שחלקכם תענו לי שעם 20k גם ניתן לקנות אחרי שנת 90' אך לפי מה שראיתי ובדקתי משנת 91'-92' המחירים קופצים לאיזור ה-25k. לא נכון, ניתן למצוא עם טיפת סבלנות, במיוחד פתוחים ללא מזגן.
2. ראיתי באחד השרשורים שהדגמים הארוכים יותר איכותיים בשטח מהקצרים. נכון או לא נכון?
לעניות דעתי כן. בפעמים המועטות שיצא לי לנסוע על ארוך הוא הרגיש יותר יציב, במיוחד בהצלבות. מצד שני זוית הנטישה טיפה נפגעת.
3. ראיתי כבר סמוראי ארוך אחד ולעניות דעתי(בדקתי לפי ה"בדיקת סמוראי לפני קנייה" שבאתר) הוא במצב מעולה מלבד נזילה באיזור תיבת ההעברה, ובאיזור הגיר. האם זה מעיד על בעיה רצינית כלשהי? לא בהכרח -=> מורי (או ליאור, אני פשוט מטפל אצל מורי).
4. האם אפשר לשנות את תצורת הסמוראי הארוך ולהתקין בו מאחור זוג מושבים שפונים לכיוון הנסיעה(כמו בדגם הקצר) במקום הספסלים שקיימים ופונים אחד אל מול השני?
בדיוק דיברתי על זה אתמול עם מורי, בכיוון ההפוך. האם ניתן לשנות את כיוון הספסל לרוחב במקום לאורך. התשובה היא כן (וכנראה מחייבת העברה בעמדה מס' 1).
עלות אין לי מושג, אבל לא שמעתי על מישהו שעשו לו איזה שהם בעיות בטסט על זה. מצד שני, לא שמעתי על אף אחד שהעביר את הסמו שנת 87 שלו טסט לבד ללא "עזרה חיצונית" :mrgreen:.
6. מחפירה מעמיקה בפורום הבנתי שאחד הרציניים בסביבת הסמוראים הוא בחור בשם מורי מראשון לציון, ואליו כדאי להביא את הג'יפ לבדיקות+שיפורים. אשמח אם תרשמו איפה המוסך שלו בדיוק. ומורי-אם אתה קורא את זה, אז אם אתה מכיר סמוראי למכירה אשמח אם תכתוב לי בהודעה.תודה מראש. מורי = 057-5335353, תתקשר אליו ותשאל, הוא אוהב את זה שמשגעים אותו :twisted:.

בהצלחה

בומס הקופץ
17-09-09, 16:07
שלום לכולם
לאחר קריאה מעמיקה של הכתבות, המדריכים והרבה מהשרשורים הרלוונטיים, ראיתי מספר סמוראים לקנייה ורציתי לשאול כמה שאלות:
(חשוב לציין-כמו שהבנתם אני נכנס לתחום ה4x4 רק עכשיו, אין לי ידע מקדים מלבד קצת התעסקות עם סופות בצבא, החלטתי ללכת על סמוראי כג'יפ ראשון, תקציב של 20k לקנייה ורוצה להשקיע עוד איזה אלפיים ביישור קו לאחר קנייה, הג'יפ אמור לשמש לנסיעה עירונית יום-יומית ,לטיולים חד-יומיים בסופי שבוע ומדי כמה זמן טיולים של כמה ימים-הכול בעבירות שטח בינונית)

1. מה דעתכם על רכישת סמוראי משנתון לפני 90'? האם יהיה אפשרי בכלל למכור אותו בעוד שלוש-ארבע שנים? בהכללה, ככל שהדגם יהיה חדש יותר ככה הוא נשחק פחות, כמובן שאתה יכול ליפול על איזה מטפח סמוראים עם מודל 87, פשוט הם בד"כ לא למכירה. שזה מעביר אותי לנקודה השנייה, לא קונים סמוראי בשביל למכור. אתה תוציא עליו יותר מהמחיר ששילמת עליו במצטבר ב-4-5 שנים הקרובות. ומחיר ההשקעה שלך יהיה פקטור קטן מאוד במכירה.
אני מניח שחלקכם תענו לי שעם 20k גם ניתן לקנות אחרי שנת 90' אך לפי מה שראיתי ובדקתי משנת 91'-92' המחירים קופצים לאיזור ה- 25k.
2. ראיתי באחד השרשורים שהדגמים הארוכים יותר איכותיים בשטח מהקצרים. נכון או לא נכון?- נכון למי? מה אתה הולך לעשות איתו בשטח? לי טוב עם הקצר, אבל אני לא עושה טיולים מאוד ארוכים לבד. יש לסמוראי ארוך 2 יתרונות גדולים, האחד זה מקום נוסף להכניס מטען, והשני שהוא מרגיש כמו מכונת כביסה גרמנית ולא איזה קריסטל 2000 ישראלית :) לא ראיתי תרונות עבירות לפה ולפה.
3. ראיתי כבר סמוראי ארוך אחד ולעניות דעתי(בדקתי לפי ה"בדיקת סמוראי לפני קנייה" שבאתר) הוא במצב מעולה מלבד נזילה באיזור תיבת ההעברה, ובאיזור הגיר. האם זה מעיד על בעיה רצינית כלשהי? - זה יכול להעיד וזה יכול גם לא, תלך עם מישהו שכבר עבר איזה סמוראי בחיים, אתה יכול לנסות לבקש בפורום סוזוקי. אני מניח שאם אתה קרוב לאזור של מישהו אז יהיה מי שירים את הכפפה. וכמובן אפשר לקחת את הסמוראי לבדיקה אצל האנשים שמתעסקים בזה בצורה רצינית (יש רשימה בפורום סוזוקי כולל טלפונים)
4. האם אפשר לשנות את תצורת הסמוראי הארוך ולהתקין בו מאחור זוג מושבים שפונים לכיוון הנסיעה(כמו בדגם הקצר) במקום הספסלים שקיימים ופונים אחד אל מול השני? - רוב הסמוראים הארוכים שיצא לי לראות הגיעו עם ספסל רוחבי במקור. וברובם הם הורידו את הספסל לגמרי בשביל לאפשר עוד מקום העמסה. לפני שנים חברות טיולים שהתמשו בסמוראים שמו ספסלים רוחביים ורשיינו את הרכב ל-6 נוסעים. תסתכל ברשיון רכב כמה אנשים כתובים שם, אם מדובר בארבע לא נראה לי שתהיה לך בעיה להוריד את הספסלים ולשים אחד רוחבי
6. מחפירה מעמיקה בפורום הבנתי שאחד הרציניים בסביבת הסמוראים הוא בחור בשם מורי מראשון לציון, ואליו כדאי להביא את הג'יפ לבדיקות+שיפורים. אשמח אם תרשמו איפה המוסך שלו בדיוק. ומורי-אם אתה קורא את זה, אז אם אתה מכיר סמוראי למכירה אשמח אם תכתוב לי בהודעה.תודה מראש.

שתהיה שנה טובה.
אמיר.

Tom Bril
18-09-09, 03:12
בומס, בין רכב ארוך וקצת יש הבדלים מהותיים , להגיד שאין הבדל בין הרכבים זאת טעות

Erann
24-09-09, 10:24
אופציה מצוינת נוספת היא זוקי-לנד שיושב בנורדיה
0503303630
בחור מקצועי שמתמחה בסמוראים, ג'מני, סופות וסיקיסים.
סמוראים ארוכים הם אחלה אוטו אבל הם ישנים ודורשים לרוב יישור קו מאוד רציני (אני בתחילתו של אחד כזה) אז קח בחשבון את זה ותהיה מוכן להרבה הפתעות. כרכב ראשון ומוגבלל בתקציב הייתי אולי ממליץ לך ללכת על קצר משנתון חדש ככל האפשר ולחפש אחד במצב טוב ככל האפשר.

יש מקום גם לשכן עם הבולדוג הצרפתי ? :p

-->