PDA

צפייה בגרסה מלאה : טעות בכיול מפות באוזי אקספלורר

newtosufa
16-09-09, 21:39
יש כנראה סטייה במפות המכוילות שקיבלתי לאוזי אקספלורר, איך מתקנים את זה?

תודה מראש

erezgur
17-09-09, 01:07
בד"כ סטיה פירושה בחירה לא נכונה של דאטום.
בדוק בהגדרות הקונפיגורציה בתוכנה. בדוק ופרט מהם הערכים אצלך.
האם מדובר בגרסת ה- PC או ה- CE ?

ובכל מקרה - תוכל לבדוק את העיגון ולתקנו בגרסת ה- PC מהתפריט
File -> Check calibration of map

שנה טובה,
ארז

newtosufa
17-09-09, 08:31
צודק צודק צודק!
תודה רבה, אכן היה על UTM במקום ISRAEL בחלון ה-SETUP Check calibration of map.

newtosufa
19-09-09, 14:04
ארז ברשותך שאלה נוספת - יש לך מושג למה האוזי מגביל אותי ל-100 נק' בזמן שאני מתכנן ROUTE?

חג שמח!

erezgur
20-09-09, 22:58
בדוק בקונפיגורציה, בלשונית ה- GPS - מצד ימין מפורטות המגבלות ותוכל לשנותן.

מי שעובד עם GPS-ים יעודיים (מגלן, גרמין לסוגיהם) יכול להוריד את המסלול והנקודות למכשיר ולהפך. למגשירים אלו יש מגבלות ולכן מופיעים הערכים הללו בלשונית.

בעת שימוש ב-GPS-ים עכבריים, BT וכו שלא מעבירים אליהם את המבלול - תוכל להגדיל כרצונך את הערכים שם.

בהצלחה,
ארז

newtosufa
21-09-09, 15:07
ניווט ראשון עם האוזיאקספלורר, רשמים: היה בלתי נסבל :cry:

האוזי החליט שהוא רוצה רק את התצ"אות ו- 10-20 שניות אחרי שטענתי את המפות הטופוגרפיות הוא הקפיץ אותי חזרה לתצ"אות (פעם אחרי פעם אחרי פעם). ניסיתי למצוא איפה בהגדרות להגיד לו להפסיק- לא מצאתי אז שיניתי את מיקום הקבצים של התצ"אות ובתגובה הוא העיף אותי למפה ריקה כל פעם ולא נתן לי להישאר בטופוגרפית...

ובכלל, כל ניסיון לקבע את הכיול של המפה הטופוגרפית באמצעות ה-SAVE נכשל...

בסוף אחרי שהעניין עיכב את הטיול כי עצרתי כל 5-10 דקות נואשרתי לגמרי, שלפתי את המצפן ומפות הנייר וכיביתי את המחשב.

erezgur
21-09-09, 19:12
האוזי החליט שהוא רוצה רק את התצ"אות ו- 10-20 שניות אחרי שטענתי את המפות הטופוגרפיות הוא הקפיץ אותי חזרה לתצ"אות (פעם אחרי פעם אחרי פעם). ניסיתי למצוא איפה בהגדרות להגיד לו להפסיק- לא מצאתי

כל ההתחלות קשות, אל יאוש.
בקונפיגורציה, בלשונית ה- moving map תמצא את המקום.
בדוק האם מסומן שם לבדוק האם יש מפה מפורטת יותר - אתה תרצה לכבות סימון זה.

אוזי יודע לעבוד עם מספר מפות בלתי מוגבל, כאשר לכל נקודה במפה יכולות להיות מספר מפות אותן הוא יכול להציג.

התאור שהבאת אינו קשור דווקא לעובדה שאלו תצ"אות או לא, אלא לעובדה שהתצ"אות הספציפיות נחשבות יותר מפורטות מהמפות האחרות שהיו ברשותך. רמת הפירוט נקבעת ע"פ פרמטר של מטר/פיקסל וככל שיש פחות מטרים לפיקסלים - המפה נחשבת מפורטת יותר.

אם תפתח את אינדקס המפות (האייקון עם החצים ל-4 הכיוונים והנקודה הצהובה במרכז) - תוכל לראות את רשימת המפות האפשריות למקום ובהמשך השורה - את רמת הפירוט הנ"ל.

המלצה נוספת (כדי לחסוך את עוגמת הנפש הבאה) היא להשתמש בכלי החינמי שאתה יכול להוריד מאתר של אוזי - mapmerge ולבנות מספר מפה איזורית גדולה ממספר פיסות מפה קטנות, כך שבטיול אחד תהיה מפה אחת ללא צורך בחילופי מפות. תוכל בצורה שכזו להכין מפה אחת למדבר יהודה, לנגב, לירושליים והרי יהודה, לגליל ולגולן וכו' (ואפילו להכין מפות המכסות מחצית משטח המדינה, תלוי כמובן ברמת הפירוט שתבחר ועוצמת המחשב שברשותך - מפות גדולות מדי יעמיסו על המעבד וזכרון המחשב). תהיה מוכן נפשית לריצה של לילה שלם ולעיתים של יום ואולי גם יותר, בהתאם לנתוני המחשב וכמות המפות שתרצה למזג למפה אחת. בעזרת תוכנת עזר זו תוכל גם להקטין את המפות וכו'.

המלצה חשובה נוספת - אל תמתין עד ליום הטיול עצמו כדי לבחון האם אתה מסתדר עם התוכנה - בדוק אותה במסלולים בקרבת הביית (אפילו ניווט על כביש, רק כדי לתרגל את העבודה עימה).

בהצלחה,

ארז

newtosufa
22-09-09, 08:10
תודה על ההפנייה, אני אנסה... נקווה לטוב :p

-->