PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול סביב ערד

אלכסי
16-09-09, 21:49
צירפתי מסלול שעד מעלה וזי לא מוכר לי.
יש כמה שאילות.
-האם אין סיבוך לרכבים ללא נעילות (סטנדרטיות) ולנהגים ללא ניסיון חוץ ממעלה וזי?
-אולי קרוב למסלול יש משהוא מעניין וכידי לשנות מסלול
-מצב בטחוני בנקודה 48

תודה וחג שמח
אלכסי

AvigdorAharon
19-09-09, 23:52
מזכרון של לפני שנתיים:

מעלה עוזי ללא נעילות, כדאי מאוד בירידה (מערד לכיוון דרגות).
אני לא יכול לפתוח את הקובץ על המחשב שלי, אך המסלול כולו לא ממש בעיתי מבחינה ביטחונית.

אביגדור

אלכסי
20-09-09, 20:56
קצת שיניתי מסלול, הוקפתי כפרים בידוים.
'ש פו משהוא ממכיר איזור סביב ערד?

מעוזי דרומה אני יודע הכול.
מעניין ליפני.

אלכסי
21-09-09, 23:04
קצת שיניתי מסלול, הוקפתי כפרים בידוים.
'ש פו משהוא ממכיר איזור סביב ערד?

מעוזי דרומה אני יודע הכול.
מעניין ליפני.

???
up

PW
22-09-09, 08:19
יקירי:
ראשית, תחילת המסלול שלך נמצאת רובה ככולה בשטח אש פעיל. קח את זה בחשבון גם בבחירת זמן הטיול, גם מבחינת נפלים וגם בתיאום הטיול.
שנית, דרכי העפר המסומנות בסמ"ש באזור תל קריות שעל פיהן (אני מניח) קבעת את המסלול - שונו והסימון הוזז מאז הנוכחות המסיבית של צה"ל המתאמן. ישנו ציר כורכר כבוש שחלקו סלול העובר בניצב למסלול שסימנת ומשנה לחלוטין את מבנה הדרכים באזור - קח זאת בחשבון בניווט.
שלישית, אני מציע לך לשנות מעט את תוואי המסלול בתחילתו כדי לנסות להבין את האזור המורכב בו אתה עובר. סע למשל לח'רבת טוב (שלושה ק"מ דרומית מזרחית לתל קריות) ובקר במצודה ובבית החווה החקלאית בוואדי. כל האזור הוא אזור חקלאות עתיקה, בעיקר מהתקופות של 500 עד 700 לסה"נ, מדהים בהיקפו ובכמות ההשקעה שניכרת בכל טרסה, בור מים ומדרגת עיבוד עתיקים וגם מעט מראשית המאה שלנו. נסה להשיג גם חומר על הסכסוך הקיים בין תושבי יטא לבין מדינת ישראל על כל המפנה הדרומי של רכס מעון (הנדון עד היום בבג"ץ) ואשר בו טענו היטאים כי על צה"ל להפסיק להתאמן מפני שהוא פוגע ביכולתם לשהות במערות הרבות ברכס – מנהגם מימים ימימה בימי החורף – ואשר אילצו את צה"ל לשנות (זמנית) את גבולות שטח האש.
בקר גם בכל מתקני איסוף המים העתיקים והחדשים יותר במרחב: בור המים בחלקו הדרומי של תל קריות, בור המים והמערה בוואדי אל עקוד, ביר א - טבקה, באר חרדון, מתקני איסוף המים בגבעת עדשה, באר בטח, באר תימריר, ביר אל בטיחיה ועוד. כל האזור של נחל עדשה, בשני גדות הוואדי הוא מתקן חקלאי גדול מורכב ומתוכנן בקפידה ושווה ביקור והבנה. בקר גם בח'רבת מרכז, בגת הגדולה ובבור האיגום הענק שבצידה.
בהמשך המסלול שלך, חציית נחל הרדוף תהיה מעט מורכבת.אל תוותר על תצפית היקפית מדהימה מהאוכף של הר חולד. כנ"ל לגבי נקודת התצפית המופלאה מראש מעלה איסיים לכיוון עין גדי וים המלח. בהמשך בקר בתצפית מעל גבי חבר ומערת האימה. מנקודה 94 סע מזרחה לנק 97 – זו דרך יותר מעניינת ויפה.
לסיום, מבקעת קנאים יש מספר עליות (קלות לזיהוי) לכיוון מזרח, אל הרכס של גבעת גרני. עלה אל הרכס וסע צפונה, לתצפית יפהפיה, ע"ש איתמר איליה מהשייטת, בן ערד – שנפל בפעולת אנצרייה.
טיול נעים ובטוח.

איל פרידמן-מירב
22-09-09, 19:03
אפשרות אחרת, להתחיל את הטיול ממצוקי דרגות לכיוון דרום ולסיים בברכת צפירה וכפר הנוקדים.
כמובן אחרי בדיקה שלא נכנסים לשטח אש ותיאום מסודר.
איל

-->