PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסכת ריתוך אלקטרונית

ניר ל
27-06-04, 17:37
כמה הייתם מוכנים לשלם עבור מסכה אלקטרונית ?- כזאת שמתכהה בתוך שבריר שנייה ברגע שמתחילים לרתך ומתבהרת ברגע שמפסיקים.

חנן א.
27-06-04, 17:43
לא יודע, אבל יש חבר מפלוגת המילואים שלי שמייבא ציוד לריתוך והוא יכול לארגן לקבוצה מאיתנו, עדשות ריתוך כאלה (רק עדשות, ללא מסיכה, העדשות נכנסות במסיכה סטנדרטית) ב200-300 ש"ח . מן הסתם, מי שירצה יוכל לקנות ציוד מתקדם יותר, יש גם מסיכות ממוזגות ומסוננות אוויר בכמה אלפי ש"ח , אבל כבר סיפור אחר.

נמרוד
27-06-04, 17:50
לא יודע, אבל יש חבר מפלוגת המילואים שלי שמייבא ציוד לריתוך והוא יכול לארגן לקבוצה מאיתנו, עדשות ריתוך כאלה (רק עדשות, ללא מסיכה, העדשות נכנסות במסיכה סטנדרטית) ב200-300 ש"ח . מן הסתם, מי שירצה יוכל לקנות ציוד מתקדם יותר, יש גם מסיכות ממוזגות ומסוננות אוויר בכמה אלפי ש"ח , אבל כבר סיפור אחר.

מעניין. תברר יותר פרטים חנן, איזה דגם, שנוכל למצוא קצת מידע ברשת. עובד על בטריות, או סולרי (שזה אם אני מבין נכון מה שהולך היום)?

ניר, לשאלתך - הייתי רוצה לשלם 500 שקל עבור משהו איכותי.

אריאל
27-06-04, 19:49
ניר,
תפרט קצת על איזו מסכה מדובר , האם עובד על בטריות או שמע סולרית
האם יש דרגות בהירות? האם קיים זמן השעייה? מי היצרן?

בכללי אוכל להגיד שמסכות ללא כיונון (דרגת בהירות קבועה) אינן מתאימות לבעלי מקצוע שנאלצים לרתך בתחום זרמים רחב אך לדעתי לצורך עיסוקים בייתים בהן תחום הזרמים נע בין 55 אמפר ועד כ120 ניתן להיסתפק בדרגת בהירות קבועה.

כמו כן יש לבדוק מהו זמן התגובה של המסכה , זמן תגובה של מסכות טובות
הוא בין 0.000005-0.00001 שניות.

המחירים בארץ נעים בין 400 - 2000 ש"ח. (מסכות יקרות יותר אינן מיובאות לארץ)

חנן, אם אפשר מעוניין בפרטים לגבי הזכוכיות.

אריאל.

t_uri
28-06-04, 00:56
למיטב זיכרוני מסיכה קומפלט (לא רק זכוכית) כולל ווסט למידת הסינון עולה באיזור 800 ש"ח. לטעמי זה יקר מידי לח אפשר לחובבן כמוני. בסכום כזה אפשר לקנות יותר מ-1000 זכוכיות.
לעומת זאת, זכוכית כמו שחנן כתב (לא שמעתי על זה עד עכשיו) נראית עיסקה די שווה. רק צריך לשמור עליה טוב טוב שלא תישבר...

אורי טל.

ניר ל
28-06-04, 10:08
אני שואל מתוך סקרנות,
יש דברים בחיים שעד שהם לא נדפקים אנחנו לא ממש מעריכים עד כמה קשה להסתדר בלעדייהם (ע"ע הרגל של אורי או עין שמאל שלי). לי יש היום בעיה ברשתית שמתבטאת בעיוורון למעשה, כל טיפול שנמשך דקה וחצי עולה לי 8000 ש"ח, כל ביקור אצל יועץ עולה סביב 1500 ש"ח, אבל מי סופר ... .
אני מניח שסינוורים מריתוך זה לא הדבר הכי בריא לעיניים, אבל תכלס אפילו לא חשבתי על מסיכה אלקטרונית עד היום (זה הרי עולה כמו רתכת אלקטרונית וכמה כבר משתמשים בזה ?...).
לעניין - אחרי ביקור קצר בחנות ציוד, מסכות אלקטרוניות טובות נמכרות סביב 1200 ש"ח וצפונה. יש בשוק מסכות סיניות, המסכה עצמה זהה למסכה פשוטה ב 50 ש"ח מאותו סוג, יש לה מסך סולארי משולב עם סוללות , ווסת עדשה ממס' 7 עד 13 וזמן תגובה של 1/10000 שניה. מסכה כזאת נמכרת ב 450 ש"ח, לקחתי אחת כזאת לנסיון ונראה אם היא תחזיק מעמד. לגבי העדשות שחנן מדבר עליהן, יתכן ומדובר באותה עדשה סינית ואז אפשר יהיה לחסוך 100 ש"ח ולחבר את זה לבד למסכה, אם זה משהו יותר פשוט אז זה לא משתלם.

אריאל
28-06-04, 10:18
כידוע מהירות האור גבוהה בהרבה ממהירות התגובה של המסכה
כך שעקרונית מומלץ להשתמש במסכה תוך מצמוץ העיניים בזמן התחלת הריתוך.

כלומר טרם הפעלת הקשת יש לסגור עיניים לחצי שניה ולפתוחם לאחר כניסת המסכה לפעולה.

טקטיקה זו תמנה ממכם כל בעיית עייניים שיכולה להיגרם כתוצאה משימוש במסכות אלקטרונית ככלל ובמסכות באיכות ירודה בפרט.

אריאל.

ניר ל
28-06-04, 11:16
אין לי בעיה לברר את העניין עם מומחי העיניים שאני ממילא פוגש הרבה בזמן האחרון, אבל ההגיון כאן הוא מאד פשוט-
מסכה אלקטרונית נותנת פילטר ראשוני מס' 4 קבוע שזה כבר מגן מקרינה וסינוור לעומת עדשה שקופה או ללא עדשה. זמן התגובה בין אם הוא 1/10000 או 1/50000 , הוא כ"כ מהיר שלחובבים כמונו זה כבר לא משמעותי. אם ב 10000 פיקים של ריתוך (נניח כל החיים) אני אחשף לשניה בודדה של סינוור מצטבר, זה הרי שקול לסינוור בודד שמקבלים בכל פעם שמתפלקת האלקטרודה. מה שצריך לעניין אותנו לפי דעתי הוא שמסכה ב 450 ש"ח או למטה מזה תחזיק אצלנו מעמד.
לצורך העניין, אם מסכה כזאת שורדת אצל מסגר מספר חדשים, אני מסופק.

אריאל
28-06-04, 20:09
למה לתרץ את הנושא כאשר בפועל הדבר יכול לגרום (במקרים נדירים)לבעיות עניים במיוחד אם ראותך פגומה. וכמו שאמרו מנוסים ממני:

יש דברים בחיים שעד שהם לא נדפקים אנחנו לא ממש מעריכים עד כמה קשה להסתדר בלעדייהם

אגב למיטב ידיעתי מסכות אלקטרוניות אינן מאושרות ע"י טכניון\משרד הבריאות.

כל אחד הטוב בעינו יעשה.

אריאל.

shmil
28-06-04, 21:02
מסיכה אלקטרונית היא דבר א ד י ר .

חבר מסגר, שמרתך כבר כ-15 שנים והרבה, כל היום כל יום, וטען שהוא מרתך בכלל בלי מסיכה (וגם ראיתי אותו עושה זאת), קנה לפני כחודש מסיכה אלקטרונית ב-1K ש"ח, וטוען שאפילו בשבילו - אילו חיים חדשים.

מאז גם אני מתעניין, ובפרט שעוד שבועיים אתחיל במסכת הריתוכים הסופיים בבודי, ויש לי שם עבודה....

ניר - איפה יש כאילו במחירים של 450?
חנן - אם תהיה קנייה מאורגנת - אשמח להכנס לרשימה...

רונן וסרמן
29-06-04, 07:35
חנן תוסיף אותי לרשימת הקניה
(אז גם החודש הבנות לא יאכלו בשר)
רונן

-->