PDA

צפייה בגרסה מלאה : כדאי לקנות סיקס שעמד הרבה זמן ?

caspi
16-09-09, 23:48
אני מעוניין לקנות cj 8 בסכום של 15K
השאלה שלי כפי שניתן לראות זה האם כדאי לקנות "סיקס"שעמד הרבה ...כמה שנים ..
ולהכווין אותי לגבי תקלות שעלולות להיות בגלל שעמד הרבה זמן ומה לבדוק , מעבר למה שרשום פה במדריכים באתר ,קראתי את כל מדריכי הקנייה .
תודה מראש לכל העונים

lizard
17-09-09, 01:10
לא, בטח ובטח אם לא העבירו אותו טסט.

ב15K אתה קונה רכב נוסע ועובד כולל טסט בתוקף. לוקח זמן אבל מוצאים.

caspi
17-09-09, 07:17
תודה . קיבלתי . מפנים .

נייס גיא
17-09-09, 07:44
15K זה פחות או יותר הסכום שתגיע לישור קו בסיסי
לרכב שעומד אם לא יותר
לא שולל הכול שאלה של חמיר בסיסי
יש משהוא בשירשורים אחרונים
שפירסם גיפ של דודו ב22K
נשמע מעניין

נימי
17-09-09, 08:35
אין לי הרבה מה לחדש, רכב שעמד הרבה שנים זה יכול להיות מצויין למי שרוצה לקנות רכב לפרויקט שיפוץ כללי כי זה מה שהוא מחפש, וגם אז לא במחיר הזה

במחיר של 15K לא קל למצוא (אבל אפשרי) משהו טוב, נוסע ועם רישוי, אבל די בטוח שכל מה שנוסע יצריך השקעה כספית קטנה מזאת של גיפ שלא נסע מספר שנים.

caspi
17-09-09, 12:12
תודה לכולם על התגובות ..

AvigdorAharon
20-09-09, 00:03
ב15K אתה קונה רכב נוסע ועובד כולל טסט בתוקף. לוקח זמן אבל מוצאים.

הגזמת קצת...

מצד שני, למה לא לפתח תקוות?

ובעברית צחה:
סיקס ב 15K שווה 15K, כי זול מתחיל ב...

אביגדור

lizard
20-09-09, 00:36
לא הגזמתי. זה נכון שאחרי ה15K יש עוד כמה אלפים על יישור קו אבל גם אם הוא יקנה רכב ב30 אלף הוא יצטרך ליישר קו.

caspi
20-09-09, 01:42
לגבי שני החבר'ה האחרונים,
אני מסתובב פה באתר מספיק זמן כדי לדעת ששניכם יודעים מה אתם אומרים .
יחד עם זאת 15K זה מה שיש לי להשקיע על גיפ .
מסכים עם זה שמה שאתה משלם זה מה שאתה קונה ,אני אצטרך להתמודד עם זה.
וכן בכל מקרה אני אעשה יישור קו .וכן את רובו בעצמי (עם עזרתכם האדיבה - מעל דפי האתר)
ובכל מקרה תודה על ההערות שכן הן גם הארות ...

RONI
20-09-09, 08:47
תלוי מה מצבו.
קח בחשבון יישור קו מינימלי,עוד כמה אלפיות..שוב,תלוי במצב.
קח עוד בחשבון ,עלות הטסטים כאשר היה מושבת.
אבל אם הלב אומר...אז לך על זה .
רק אל תגיד שלא אמרו לך.
כי סיקס קונים מהלב ,או לא קונים בכלל!

marder
20-09-09, 14:53
היי רוני
אני יודע שיישור קו עולה כסף אבל "כמה אלפיות"..
ממה שאני הבנתי :
החלפת כל השמנים שיש בגי'פ,
גירוז של כל המקומות שצריך ,
החלפת פילטרים וניקוי כללי ,
טיפול רציני כולל פלגים ומערכת הצתה וצינורות שהתעייפו ,
ניקוי סעפת פליטה ,קרבורטור וכיוון שלו .

זה בתור שלב ראשון - אבל זה לא מגיע ל"כמה אלפיות"..
אז אני אשמח אם תתרום מנסיונך מה עוד צריך ב"יישור קו" כדי שאני אהיה מוכן לכך ..
בתודה מראש

caspi
20-09-09, 15:00
היי רוני
אני יודע שיישור קו עולה כסף אבל "כמה אלפיות"..
ממה שאני הבנתי :
החלפת כל השמנים שיש בגי'פ,
גירוז של כל המקומות שצריך ,
החלפת פילטרים וניקוי כללי ,
טיפול רציני כולל פלגים ומערכת הצתה וצינורות שהתעייפו ,
ניקוי סעפת פליטה ,קרבורטור וכיוון שלו .

זה בתור שלב ראשון - אבל זה לא מגיע ל"כמה אלפיות"..
אז אני אשמח אם תתרום מנסיונך מה עוד צריך ב"יישור קו" כדי שאני אהיה מוכן לכך ..
בתודה מראש

בטעות רשמתי מיוזר של חבר
ההודעה הזו נכתבה על ידי .

RONI
20-09-09, 16:41
את מה שכתבת ,אתה יודע בערך עלויות של זה.
רק אחרי שתתחיל לנוע עם הגיפ ,יתגלו פתאום דברים שלא אתה ולא אני חשבנו עליהם.
אתה יכול רק לנסות ולהעריך או לצפות.
אבל הסיקס הוא חידה אמיתית ,ולכל סיקס ה'שטיקים' שלו.
השמנים ,הגירוזים,החיזוקים הם דברים בסיסיים.
דרך אגב ,אני עדיין לא ניקיתי שום סעפת פליטה....
אבל כל המערכות בכלים ישנים אלו ,כבר עברו משהו+.
החל מדלק ,ממצוף לא עובד,כי חיווט,כי מצוף,כי שעון לא עובד ,וכל דבר שאמרתי זה כסף,כסף.
וזה אם אתה מטפל בעצמך,אז רק עלות חלקים.היכן עלות עבודה של בעל מקצוע ,אם אתה לא יודע לבד??
מיכל מטונף,או מנוקב,הגורם לסתימות בקרבורטור שרק ניקית זה עתה ...ועלה לך X כסף..
צנרת נוזלת,יבשה,מעוכה שאתה עדיין לא יודע למה אין לך ספיקת דלק כמו שצריך...
אולי משאבת דלק המכנית שלך עייפה\...?ואולי יש לך קומבינת משאבת 'סוברו" רחמנה לייצלן?
אני מקווה שאתה מתחיל להבין מה המשמעות של "כמה אלפיות"
וזה רק לגבי מערכת הדלק.
ויש בגיפ שלך עוד כמה וכמה מערכות?
והגיפ שלך עמד כמה וכמה שנים!
הייתי יכול להמשיך ולכתוב אבל עוד מעט יום כיפור...
אז אני חייב להמשיך.
מקווה שפתחתי לך צוהר לעולם הסיקסים החבוטים והעייפים..והמטריפים שלנו..
שתהיה לך שנה טובה ,שנת הגיפ!

caspi
20-09-09, 18:13
את מה שכתבת ,אתה יודע בערך עלויות של זה.
רק אחרי שתתחיל לנוע עם הגיפ ,יתגלו פתאום דברים שלא אתה ולא אני חשבנו עליהם.
אתה יכול רק לנסות ולהעריך או לצפות.
אבל הסיקס הוא חידה אמיתית ,ולכל סיקס ה'שטיקים' שלו.
השמנים ,הגירוזים,החיזוקים הם דברים בסיסיים.
דרך אגב ,אני עדיין לא ניקיתי שום סעפת פליטה....
אבל כל המערכות בכלים ישנים אלו ,כבר עברו משהו+.
החל מדלק ,ממצוף לא עובד,כי חיווט,כי מצוף,כי שעון לא עובד ,וכל דבר שאמרתי זה כסף,כסף.
וזה אם אתה מטפל בעצמך,אז רק עלות חלקים.היכן עלות עבודה של בעל מקצוע ,אם אתה לא יודע לבד??
מיכל מטונף,או מנוקב,הגורם לסתימות בקרבורטור שרק ניקית זה עתה ...ועלה לך X כסף..
צנרת נוזלת,יבשה,מעוכה שאתה עדיין לא יודע למה אין לך ספיקת דלק כמו שצריך...
אולי משאבת דלק המכנית שלך עייפה\...?ואולי יש לך קומבינת משאבת 'סוברו" רחמנה לייצלן?
אני מקווה שאתה מתחיל להבין מה המשמעות של "כמה אלפיות"
וזה רק לגבי מערכת הדלק.
ויש בגיפ שלך עוד כמה וכמה מערכות?
והגיפ שלך עמד כמה וכמה שנים!
הייתי יכול להמשיך ולכתוב אבל עוד מעט יום כיפור...
אז אני חייב להמשיך.
מקווה שפתחתי לך צוהר לעולם הסיקסים החבוטים והעייפים..והמטריפים שלנו..
שתהיה לך שנה טובה ,שנת הגיפ!

לסיכום ידידי
אני מודה לך על התובנות ונקווה שתהיה שם לצידי גם אחרי שאני אקנה את הגיפ
שנה טובה

UNIX
20-09-09, 20:34
יש בחור בשם ארז עם סיקס שמאוד כדאי לראות
דבר איתו אולי הוא עוד למכירה
חפש אותו תחת השם sixl4ife

caspi
20-09-09, 23:34
יש בחור בשם ארז עם סיקס שמאוד כדאי לראות
דבר איתו אולי הוא עוד למכירה
חפש אותו תחת השם sixl4ife

אני אבדוק תודה

דרור ברלי
21-09-09, 00:24
יישור קו?
אני נמצא עכשיו בתחילתו/עיצומו של יישור קו. אמנם לא לסיקס אלא לסופה, אבל זה די דומה.

הבאתי את הג'יפ בנסיעה, העמדתי אותו וסימנתי את כל הרג'קטים הידועים לי עוד מתהליך הבדיקה לפני הקנייה, ואז התחלתי לבדוק אותו לעומק ממש, כלומר לפרק כל מיני דברים חשודים ולהסתכל לתוכם פנימה. ברור שמצאתי עוד כמה בעיות שדורשות התייחסות... ואז תכננתי את יישור הקו כמו מבצע צבאי, כתבתי לי רשימה מסודרת, לפי סדר עדיפויות.
אבל בתכל'ס - וגם זה כמו במבצע צבאי, יש גם בלת"מים וגם לא מעט משקל למזל... ועד שיישור הקו יסתיים אני לעולם לא אדע כמה הוא באמת יעלה. עד עכשיו, כל הרג'קטים שאני מדבר עליהם הם רק "דברים קטנים". שום דבר מכני או קריטי: פה יוניט, ושם מחז"ש, וצלב, וצינורית, ועוד צינור גומי אחד, ועוד שניים, וכאן חור קטן של חלודה וכאן חסרה גומיה, ובקליט שבור קטן, ונורה, ופיוז שחסר ועולה רק שקל-שניים, ומכסה שבור כאן ושם... רוב הדברים ניתנים לתיקון בתנאי החצר, חלקם אפילו לא מצדיקים פתיחת ארגז כלים כי אפשר להסתדר גם עם לדרמן... אבל יש גם דברים שאתה מפרק מהג'יפ ומוסר לאיש מקצוע כמו שיפוץ דריישפט למשל. וכל דבר קטן עולה בהתאם גם סכום קטן. קטן יחסית... פה 100 שקל ושם 50 שקל, ועוד 200 ועוד 500 ועוד 100 ועוד 500.... חלק מההוצאות הקטנות הן לא על חלקים אלא על חומרים למיניהם: שמנים, תרסיסים, בוקסה שבדיוק חסרה ובגללה כל העסק תקוע... גם אלה עולים כסף - כסף קטן, דו ספרתי.... משהו שאנחנו לא סופרים. אז זהו - שאני כן סופר.
כל הסכומים הקטנים האלה מצטרפים לכדי סכום גדול. וכן - הוא נמדד באלפים, הרבה אלפים.

אפשר לפרוש את יישור הקו הזה לאורך תקופה כדי שהבומבה לא תבוא בבת אחת אלא תתחלק לתשלומים... אבל אני לא יכול להתחמק מזה. ואנחנו מדברים כאן על ג'יפ במצב מצויין לגילו, שבעיקרון הוא תקין, חדיש בהרבה גם מהסיקס הכי חדש, יומיומי גם אצל בעליו הקודם וגם אצל זה שלפניו, ג'יפ שנוסע טוב וחזק, עם טסט ארוך, אוטו מסודר ובעיקרון אפילו יפה.

ואתה מדבר על מה? על סיקס ישן, שעמד תקופה ארוכה.
סיקס הוא אוטו פשוט עם חלקים זולים שקל לתחזק ולתקן לבד. אבל כל רכב שעמד הרבה זמן הוא פוטנציאל למלכודת-הוצאות רצינית. מכלולים תפוסים/חלודים, צינורות יבשים, נזילות... אתה עלול לגלות שאין לזה סוף, או שהסוף רחוק, ויקר.
לא בכדי, הג'יפים הכי אמינים, כולל סיקסים, הם אלה שנוסעים ביום-יום. אצלם תמצא בדרך כלל רג'קטים במכלולים מתבלים כמו צמיגים, מצמד, אולי בלמים לקראת החלפה... דברים כאלה.

לגבי הסיקס שאצל ארז - אני בספק אם עדיין אקטואלי... אבל אם כן, זה ג'יפ מדהים, מטוס אמיתי. הוא בהחלט צריך השקעות מסביב ולא מעט ליטופים, אבל למי שמחפש סיקס טוב כדי לבנות ממנו משהו טוב - הג'יפ הזה מומלץ.

caspi
21-09-09, 00:29
יישור קו?
אני נמצא עכשיו בתחילתו/עיצומו של יישור קו. אמנם לא לסיקס אלא לסופה, אבל זה די דומה.

הבאתי את הג'יפ בנסיעה, העמדתי אותו וסימנתי את כל הרג'קטים הידועים לי עוד מתהליך הבדיקה לפני הקנייה, ואז התחלתי לבדוק אותו לעומק ממש, כלומר לפרק כל מיני דברים חשודים ולהסתכל לתוכם פנימה. ברור שמצאתי עוד כמה בעיות שדורשות התייחסות... ואז תכננתי את יישור הקו כמו מבצע צבאי, כתבתי לי רשימה מסודרת, לפי סדר עדיפויות.
אבל בתכל'ס - וגם זה כמו במבצע צבאי, יש גם בלת"מים וגם לא מעט משקל למזל... ועד שיישור הקו יסתיים אני לעולם לא אדע כמה הוא באמת יעלה. עד עכשיו, כל הרג'קטים שאני מדבר עליהם הם רק "דברים קטנים". שום דבר מכני או קריטי: פה יוניט, ושם מחז"ש, וצלב, וצינורית, ועוד צינור גומי אחד, ועוד שניים, וכאן חור קטן של חלודה וכאן חסרה גומיה, ובקליט שבור קטן, ונורה, ופיוז שחסר ועולה רק שקל-שניים, ומכסה שבור כאן ושם... רוב הדברים ניתנים לתיקון בתנאי החצר, חלקם אפילו לא מצדיקים פתיחת ארגז כלים כי אפשר להסתדר גם עם לדרמן... אבל יש גם דברים שאתה מפרק מהג'יפ ומוסר לאיש מקצוע כמו שיפוץ תיבת הגה למשל. וכל דבר קטן עולה בהתאם גם סכום קטן. קטן יחסית... פה 100 שקל ושם 50 שקל, ועוד 200 ועוד 500 ועוד 100 ועוד 500....
הסכומים הקטנים האלה מצטרפים לכדי סכום גדול. וכן - הוא נמדד באלפים, הרבה אלפים.

אפשר לפרוש את יישור הקו הזה לאורך תקופה כדי שהבומבה לא תבוא בבת אחת אלא תתחלק לתשלומים... אבל אני לא יכול להתחמק מזה. ואנחנו מדברים כאן על ג'יפ במצב מצויין לגילו, שבעיקרון הוא תקין, חדיש בהרבה גם מהסיקס הכי חדש, יומיומי גם אצל בעליו הקודם וגם אצל זה שלפניו, ג'יפ שנוסע טוב וחזק, עם טסט ארוך, אוטו מסודר ובעיקרון אפילו יפה.

ואתה מדבר על מה? על סיקס ישן, שעמד תקופה ארוכה.
סיקס הוא אוטו פשוט עם חלקים זולים שקל לתחזק ולתקן לבד. אבל כל רכב שעמד הרבה זמן הוא פוטנציאל למלכודת-הוצאות רצינית. מכלולים תפוסים/חלודים, צינורות יבשים, נזילות... אתה עלול לגלות שאין לזה סוף, או שהסוף רחוק, ויקר.
לא בכדי, הג'יפים הכי אמינים, כול לסיקסים, הם אלה שנוסעים ביום-יום. אצלם תמצא רק רג'קטים במכלולים מתבלים כמו צמיגים, מצמד, אולי בלמים לקראת החלפה... דברים כאלה.

תודה דרור
פעם אחת על תרומה מנסיונך .
פעם שניה על ההשקעה והתשובה הרצינית .

דרור ברלי
21-09-09, 00:42
על לא דבר חביבי.

שתהיה לך שנה טובה וקנייה טובה.

ניר ל
25-09-09, 15:23
אתה לא יכול לקנות ולתחזק סיקס, או כל ג'יפ זול אחר בסכום של 15K .
אל תחשוב על זה אפילו.

נמרוד
27-09-09, 23:42
"...כלל אצבע: עם תקציב רכישה של 25‑20 אלף שקלים והכנסה חודשית קבועה, יכול אדם להפוך לג'יפאי, בתנאי שהוא מוכן להכיר במציאות חדשה, שאין בה מוסכים. הניסיון מלמד שעם תקציב נמוך יותר עדיף להמשיך לחלום עוד כמה חודשים, לחיות על לחם וקוטג', לחסוך את הסכום הנוסף ולהתחיל ברגל ימין. אחרת תצאו תפרנים יותר מכפי שנכנסתם..."

כתבנו את זה ב2003, בכתבה שעל פי גוגל היא הנקראת ביותר באתר, עד היום, איך קונים ג'יפ ב20,000 שקלים (http://www.jeepolog.com/2.html). שום דבר לא השתנה. זה מדעי. *

ח.שמואל
26-10-09, 21:25
"...כלל אצבע: עם תקציב רכישה של 25‑20 אלף שקלים והכנסה חודשית קבועה, יכול אדם להפוך לג'יפאי, בתנאי שהוא מוכן להכיר במציאות חדשה, שאין בה מוסכים. הניסיון מלמד שעם תקציב נמוך יותר עדיף להמשיך לחלום עוד כמה חודשים, לחיות על לחם וקוטג', לחסוך את הסכום הנוסף ולהתחיל ברגל ימין. אחרת תצאו תפרנים יותר מכפי שנכנסתם..."

כתבנו את זה ב2003, בכתבה שעל פי גוגל היא הנקראת ביותר באתר, עד היום, איך קונים ג'יפ ב20,000 שקלים (http://www.jeepolog.com/2.html). שום דבר לא השתנה. זה מדעי. *

יוצא א"כ שמ 2003 עד 2009 מחיר הסיקס לא השתנה.יש עוד רכב שלא מאבד מערכו???
שווה להשקיע בסיקס! אגב.גם שלי עלה לי קרוב ל 20K כולל כמה תיקונים אח"כ.

דרור ברלי
26-10-09, 21:54
נכון, הסיקס העתיק לא מאבד מערכו כי כבר אין לו מחיר נקוב ב"מחירון".
ערכו הרשמי של הסיקס הוא אותו מחיר שמוכנים לשלם עבורו. שקל אחד לא יותר.

אתה קונה אותו במחיר "פיקס" שמקובל עליך ועל המוכר כסביר והוגן. סביר להניח שאם תרצה למכור אותו אחרי שנתיים-שלוש לא תתפשר על פחות ממה שאתה שילמת... ולמה?
כי בשנתיים-שלוש הללו יש יסוד סביר להניח שתשקיע בו בתחזוקה/תיקונים את הסכום ששילמת במעמד הקנייה. אמנם בתשלומים קטנים, אבל בשורה התחתונה שקלים בודדים מצטרפים לאלפים. היינו שם, עשינו את זה. כלכלי זה בוודאי לא.

-->