PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרסה חדשה של OziExplorer עם יכולות מעניינות

erezgur
17-09-09, 15:23
בגרסה החדשה של OziExplorer השולחנית ששוחררה בתחילת החודש, יש מלבד עדכונים ותוספות "סטנדרטיים" גם חידוש מעניין - אפשרות להשתמש בגוגל-ארץ (Google Earth) או בשרתי מפות מובילים (Google maps, OSM - Open Street maps ועוד) כתחליף למפת הרקע בתוכנה.

אם נוסיף לכך את היכולות לעבור בין המפות השונות - נקבל יכולות שצריכות לעניין את כל מי שמשתמש בגרסה השולחנית של אוזי לתכנון מסלוליו. עד כה נהגתי לייצא את המסלול המתוכנן לגוגל-ארץ כדי להתרשם ממנו ולשוב לאוזיאקספלורר על מנת לתקן / לעדן את המסלול בהתאם למציאות בשטח כפי שניתן לראותה בגוגל-ארץ.

חשוב לציין שהתכונות החדשות נמצאות עדיין בשלבי המעבדה ולא חייבים להתקינן כחלק מהגרסה. אני מניח שבעתיד הקרוב תשוחרר גרסה יציבה יותר.

בתמונות המצורפות דוגמא של שילוב "מפה" שהיא למעשה גוגל-ארץ החי בתוך אוזי אקספלורר (ניתן לבחור האם להשתמש בפקדים של גוגל-ארץ או בפקדי אוזי אקספלורר). את נקודות הציון והמסלול ניתן לראות רק אם בוחרים בפקדי אוזיאקספלורר.

התמונה השנייה, בצורה דומה, מציגה רקע המגיע משרת מפות ברשת.

נ.ב.
את צילומי המסך ביצעתי בעזרת גרסת ההתנסות של אוזיאקספלורר שאינה דורשת רשיון (יש לה כמובן מגבלות אחרות) אבל זה יאפשר לכל מי שחפץ בכך להתרשם מהתכונות החדשות.
התמונה היא בגודל גדול יותר מהמוצג בעת הפתיחה - ניתן לאחר ההצגה ללחוץ על התמונה ע"מ להגדילה במסך נפרדץ
מי שלא מזהה - רואים שם את מעלה עקרבים, כמובן.

שנה טובה,
ארז

avnisamurai
14-05-11, 22:49
שלום ארז יש ברשותי את תוכנת ozi 2.15 ואני לא כל-כך יודע איך לעבוד עם התוכנה מבקש את עזרתך
אבנר 052-2703536.

אולי ישנה אפשרות ליצור איתך קשר אני אודה לך.

erezgur
15-05-11, 21:48
אם תשאל שאלות ספציפיות יותר - אני מניח שאוכל לנסות להשיב (יחד עם עוד משתמשי אוזי אקספלורר) וכך זה יוכל לשמש את כל הקוראים.

האם אתה מכיר תוכנת ניווט אחרת?

ארז גור

shahav
15-05-11, 23:17
קראתי את הכותרת, וכבר חשבתי שיש גירסה חדשה...

erezgur
16-05-11, 14:22
קראתי את הכותרת, וכבר חשבתי שיש גירסה חדשה...

הייתה, כאשר כתבתי את ההודעה בספטמבר 2009 ...;)

-->