PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה ???? (שוטרים) ( שנה טובה )

גיא
18-09-09, 11:50
נסעתי לתומי מחיפה לטבעון - 10 - 15 ק"מ מקסימום.
מהירות 70- פלוס מינוס.

12 ניידות משטרה !!!
3 מהן עקבו אחרי לאורך כמה דקות עד שראו שאני לא מזיק ונתנו גז הלכו לחפש קורבן אחר.

4 מתוכן סמויות. רכב שכור כזה או אחר עם שני שוטרים ענקיים ( גטס ? ) במדים ווסט זוהר ש"לא" ניראה למרחוק.

למה בשם שמיים צריכים אבטחה כבדה כל כך בערב חג ?
להציק לאנשים ?
לתת עוד איזה דו"ח שישבית למישהו את החג ?
להוריד עוד ג'יפ מהכביש שיהיה פחות בשטח מחר ?
להוציא למשפחה נוספת עוד 1000 שח מהכיס שגם ככה ריק לפני ארוחת החג ?

איזה אסון משמש ובא ? איזו התרעה סמוייה יש על מחבל משתולל בכביש ?

בשביל מה זה טוב ?

לי יש רק מילה אחת בראש ... מתחיל בקלגסי*

שתהיה לכם שנה טובה אנשים קטנים.
שתפתחו את העיניים ותראו שבני אדם כמוכן חיים פה ולא פושעים מועדים שרק מחפשים לעבור על איזה חוק.

שתתפטרו ומתצאו עבודה נורמאלית.

גיא.

YAARIZDELUXE
19-09-09, 07:01
תראה זה לא סוד שהרבה אנשים שותים בחג והרבה , השוטרים רק להפך לא רוצים שמשיהו יהרג על הכביש בגלל שאיזה נהג חשב שהוא יכול לנהוג במצב של שיכרות , אז לא כל דבר חייב להיות רע
גם אצלנו בישראל שיהיה חג שמח
ניר

boaziko
20-09-09, 14:29
נסעתי לתומי מחיפה לטבעון - 10 - 15 ק"מ מקסימום.
מהירות 70- פלוס מינוס.

12 ניידות משטרה !!!
3 מהן עקבו אחרי לאורך כמה דקות עד שראו שאני לא מזיק ונתנו גז הלכו לחפש קורבן אחר.

4 מתוכן סמויות. רכב שכור כזה או אחר עם שני שוטרים ענקיים ( גטס ? ) במדים ווסט זוהר ש"לא" ניראה למרחוק.

למה בשם שמיים צריכים אבטחה כבדה כל כך בערב חג ?
להציק לאנשים ?
לתת עוד איזה דו"ח שישבית למישהו את החג ?
להוריד עוד ג'יפ מהכביש שיהיה פחות בשטח מחר ?
להוציא למשפחה נוספת עוד 1000 שח מהכיס שגם ככה ריק לפני ארוחת החג ?

איזה אסון משמש ובא ? איזו התרעה סמוייה יש על מחבל משתולל בכביש ?

בשביל מה זה טוב ?

לי יש רק מילה אחת בראש ... מתחיל בקלגסי*

שתהיה לכם שנה טובה אנשים קטנים.
שתפתחו את העיניים ותראו שבני אדם כמוכן חיים פה ולא פושעים מועדים שרק מחפשים לעבור על איזה חוק.

שתתפטרו ומתצאו עבודה נורמאלית.

גיא.

זה מרגיז. זה מקומם. זה באמת לא מובן.
ואני לא מדבר על השוטרים.
אני מדבר על מה שכתבת.
מה קרה? קראת יותר מדי שרשורים מתלהמים על המשטרה והחלטת שאתה רוצה לתרום את חלקך, רק שלא היה לך באמת מקרה מעצבן לספר עליו?
ישנן המון בעיות בחברה שלנו, כמו בכל חברה. בכל מדינה. חלקן שערוריה. חלקן פשוט דורשות תיקון. וחלקן שיוף. הן יהיו תמיד. ככה זה. וצריך צריך וצריך לטפל בהן. להעיר. להתריע. לנסות לשנות.
אבל - אחת מהבעיות העקריות הן ההשתלחויות הבורות. המתלהמות. הסתמיות. הביקורת שמשמיע אדם שחסר יכולת ראיה מערכתית. רחבה. אדם שתמיד זה לא יהיה בסדר. אדם שישמע על רצח מזעזע בחוף הים ותגובתו הראשונה תהיה - "למה לא היה שם שוטר" (ותסלח לי על היומרנות והיהירות, אבל יש לי תחושה שזה לא היה רחוק מתגובתך במקרה הרצח בחוף תל ברוך - "איפה המשטרה כשצריך אותה""???). אותו אדם שראה פריסה מוגברת של משטרה בחג והחליט שהיא מיותרת!!
הבעיה העיקרית היא שבקלות השתלחויות כאלה ימצאו קהל אוהד. קהל שירחיב את מעגל ה"איזה חרא פה הכל".
כתבת - "איזה אסון משמש (כן - כתבת משמש) ובא ? איזו התרעה סמוייה יש על מחבל משתולל בכביש ?"
יש לך תשובה לשאלה הזו? אני בטוח שלא. ועד שלא תהיה לך, ולא תדע את הסיבה לכמות הניידות שגדולה שראית בערב החג,
תשב בנחת בצל קורתך ותתמרמר בינך לבין עצמך.
איך לכל השדים והרוחות ועל סמך איזה נתונים החלטת לצעוק חמאס ולקבוע - "לי יש רק מילה אחת בראש ... מתחיל בקלגסי*"
לא עצרו אותך. לא הציקו לך. לא נתנו לך דוח. לא ראית מישהו מקבל דוח לא מוצדק. אולי אפילו לא ראית משהו מקבל דוח בכלל.
אבל אתה יודע שפה בפורום רמז על שוטר שמחפש ג'יפאים זוכה להדים, לתגובות. נרגנות אהודה.
בשעמומך מצאת מפלט בפופוליזם זול. המשטרה! ועוד בפורום ג'יפולוג! איפה שקוראים להם משטרע! אני אכתוב משהו עליהם ויהיה לי שרשור משלי של אנשים מעוצבנים. שרשור שאני פתחתי!! שלי!
גילוי נאות - אני לא שוטר. באותה מידה יכותלת לכתוב על קופאיות בסופר (שאגב, יש לי לא מעט ביקורת בכיוונן, אבל אני לא משתף אותך, אפילו שזה "אוף טופיק"), אין לי שום דבר נגדך. אני לא מכיר אותך, אבל יש לי תחושה שאתה לא מכיר את נהגי הנידות שראית, אותם "אנשים קטנים".
עשיתי רגע הפסקה כיוון שקראתי שוב את סוף ההודעה שלך - "שתתפטרו ומתצאו עבודה נורמאלית."
עשיתי הפסקה לקחת אויר ולהרגע כדי לא לכתוב פה את דעתי הבלתי מצונזרת עליך. והנה דעתי המצונזרת עליך - אתה חצוף! אתה אדם קטן ופופוליסט. איך אתה מעז להזנות את משלח ידו של אדם בצורה כזו?! איך אתה לא מבין את ההשלכות הנוראיות של ההכללות הזולות האלה?!?!
קראתי את ההודעה שלך שוב. אתה פשוט פולט חלקי רעיונות של אנשים אחרים. רעיונות שקראת כאן בפורום ואתה לא לגמרי מבין. כמה מסוכן נשק בידי מי שלא יודע למה נתנו לו אותו.
אני מספר לאנשים שאני מכיר, שקיים פורום של ג'יפאים שנקרא ג'יפולוג שיצר קהילה של אנשים שקצת חורגת מהמציאות המתלהמת. הרדודה. קהילה שיורדת לעומקם של נושאים, שאוספת ידע ובנויה על יסודות השיתוף, העזרה והעובדות.
אם אדם שסיפרתי לו על הפורום הזה יכנס ויקרא את הודעתך הוא יצחק לי בפנים.
עברו יומיים מאז שכתבת את ההודעה ואני משוכנע שאתה נכנס כל כמה שעות לראות אם מישהו הגיב לדבריך, שכן בשביל זה כתבת. כדי לחייך למראה כל תגובה חדשה בלשון "מדינת משטרה" שוטרים חארות"... אבל לא. השתיקה סביב השרשור הזה היא תעודת עניות לחברי הפורום. אותם חברים שגם שונאים חלמאות משטרתית, אבל יודעים לברור את המוץ מן התבן. אותם חברים בעלי דעה שלא ילכו כמו עדר אחרי רסיסי רעיונות שלא הצלחת לגבש לכדי דעה ראויה לתגובה.

גיא
20-09-09, 15:08
חח יפה :)

הנה הצלחתי בפופוליזם זול.

יפה לך שאתה מכיר אותי כל כך טוב. אני אפילו לא מכיר את עצמי כל כך טוב כמו שאתה מכיר אותי.

את מה שיש או אין לי מול משטרת ישראל. זה לא עסק שלך.

מצד שני, 2 ניידות שעומדות חצי על המדרכה וחצי על הכביש ועוד אופנוע שבא לשעשע אותם זה הכל רק לא ביזבוז משאבים. הפושעים כולם הסתדרו בשורה ובאו לצומת. רק מה ? הם לא ידעו לאיזו צומת ללכת. כי בצומת השומרים היו 2 ניידות, במרחק יריקה משם בצומת אלונים היו עוד 2 ניידות ובצומת שפונים ימינה לצומת המוביל 300 מטר משם עוד 2 ניידות. בכיוון השני בצומת שניכנסים לכפר יהושוע ניידת ובצומת החדש שפונים שמאלה למגידו 2 ניידות ואופנוע. פחות ממאה מטר משם, בצומת איזור התעשיה ההי טק החדש של יוקנעם 2 ניידות שלא עשו כלום כשמשאית עברה באדום זוהר, בצומת הקניון של יוקנעם עוד 2 ניידות ו2 אופנועים.
ולא ספרתי פה את המשטרה .. מה משטרה, צבא שהיה בצומת ג'למי, בצומת יגור ועל הכביש בנסיעה.

אני מפגר לגמרי, אני אפילו אידיוט צר מוחין. אבל אני אזרח של המדינה הזאת. ולא ברור לי למה כשאני מצלצל למשטרה בשעה 2 בלילה בחופש הגדול ומבקש שישלחו ניידת לטפל בנוער משועמם שמפוצץ זיקוקים בין בתים. מתוך חניה בין המכוניות ומעיר את כל העיר. לא ברור לי למה לקח לי 5 שיחות שבהם המתנתי יחד מעל 20 דקות רק עד שענו לי .. ואחרי זה אמרו לי שהם יודעים ואין ניידת פנויה.

או למה כשפרצו לשכנה שלי וניסינו להזמין משטרה לא ענו לנו עד היום. או עזוב, בתור מה שאני עושה כמתנדב .. לפעמים אנחנו זקוקים לסיוע של משטרה על מנת להגן על חיינו או על חייהם של אלו שאנחנו מנסים לעזור להם. כיבוי מגיעים אחרי פחות מ 10 דקות, מד"א מגיע בד"כ יחד עם הכיבוי ומשטרה ...
להם ממתינים לפעמים 45 דקות ... לפעמים יותר ... לעיתים נדירות פחות.

אני שואל גם בתור ההוא שמשכרו מורידים את התקציבי ענק של משטרת ישראל, ומתוך כך זכותי לדעת.
אני שואל למה צריך נוכחות משטרתית כל כך כבדה מתחת לפנס.

כל כך הרבה שוטרים מזכיר לי אישית דבר אחד. אם זה חורה לך ... בעיה שלך.
אני מגיע משם. במשפחה שלי באופן אישי. לי בארנק יש תמונה של סבא עם טלאי על החולצה. זה הסבא שלא קיבל שקל מכל סכומי השילומים הגרמניים שמת עני ... אותו סבא שנישאר יחיד ממשפחה של עשרות. הוא היה בעלה של סבתא, גם היא עם מספר על היד, גם היא אחרונה מעשרות גם היא מתה עניה. להמשיך ?

כמויות כאלו של שוטרים שלא עושים כלום, רק בשביל נוכחות .. רק בשביל שניזכור מי אנחנו ושלא נעיז להרים את הראש הקטן שלנו ... מבחיל אותי. כמו הפגנה ב 100 שערים. רק שפה סתם נסענו לנו .. לא שרפנו כלום ולא הפכנו כלום ... ביזבוז משווע של הכסף שלי ... ושם שלך.

בסדר ?
אז יש לי כל הזכויות לשאול "איפה היתה המשטרה?"

אם לא ניראה לך מה שאני חושב או כותב. אתה מוזמן לא לקרוא.
ואני אומר את זה בידידות, כי אתה מתלהם סתם כי למרות שאתה חושב שאתה מכיר אותי, אתה לא. ממש ממש לא.

אני סולח לך.
שנה טובה ומתוקה.

שנה שבה אולי יתחיל השנוי.

~~ ערכתי כדי להוסיף משהו, אני כן מכיר את השוטרים הללו. חלק מהם חברים שלי, חלק מהם משפחה שלי, חלק מהם עבדו איתי, חלק התנדבו איתי, חלק רדפו אחרי .. אני מכיר אותם. ולא, לא ניכנסתי כל כמה דקות לבדוק ... ממש לא :-) עכשיו ניכנסתי פעם ראשונה.

גיא.

sherifon
20-09-09, 17:19
גיא ( אנחנו לא מכירים )
עקרונית אני מסכים עם מה שאמרת לגבי כמות מסיבית של משטרה "מתחת לפנס" .
לטעמי קצת ניסחפת כשלקחת את זה רחוק מידי.
יש הצדקה לעבות את כח המשטרה בחגים ,אם בגלל שיכורים ותאונות אפשריות ואם בגלל התרעות שונות על פיגועים (זו המדינה שבה אנחנו חיים לצערי ).

מצד שני ,אנחנו הרי מכירים את השוטרים ולכן אני מרשה לעצמי להגיד שהפיסקה הנ"ל = ביזבוז כספי משלם המיסים .

ובנימה אישית ,גם אליי פרצו ,ואפילו מסתבר שהמשטרה יודעת שיש כאן גל פריצות ומה עושים עם זה ?
לכן דעתי השלילית על המשטרה ועל הבזבוז גורמת לי להבין לליבך .

דרור ברלי
21-09-09, 00:52
גיא לא רק צודק, בגדול הוא צודק.

וכן, אפשר להטיח את הביקורת במשטרה גם בלי להתלהם.

כדי להצדיק את אי תפקודה של המשטרה בכמעט כל התחומים, מספרים לנו על קשיי תקציב, מחסור בתקני כוח אדם, מחסור חמור באמצעים, מחסור בציוד משרדי, מספרים על ניידות גרוטאות שמושבתות בגלל שאין תקציב לתחזק אותן, וכו' וכו'.

שיפסיקו לספר לנו סיפורים ולהאכיל אותנו קקי של עיזים ולהגיד שאלה זיתים דפוקים מזן משובח.
לפעמים הפער בין ההצהרות הבכייניות לבין המציאות ממש זועק.
יש משטרה שלא סובלת משום מחסור - וזו משטרת התנועה. ניידות חדישות, אופנועים אימתניים ויקרים, מסוקים, מכשור אלקטרוני מתקדם - הכל חדש, הכל המילה האחרונה, והפנקסים פתוחים והידיים רושמות מאות אלפי דו"חות. זו תעשיית כסף.

הבעיה היחידה של המשטרה היא סדרי העדיפויות.
הייתי מאוד שמח לראות 12 ניידות מפטרלות בלילות ברחובות העיר מוכת הפשיעה שאני מתגורר בה במרכז למשל - עוצרות כל מיני ערסים שמשוטטים באישון לילה בצורה חשודה למשל, עוצרות את ההונדות-סיוויק השחורות שעושות רייסים, ואת עשרות הב.מ.ווים השחורים שנוסעים בהם טיפוסים שאתם לא רוצים לפגוש, עושות סדר במתחמי המועדונים שכל ערב מישהו נדקר בהם.

אבל למשטרה באמת אין ניידות פנויות למשימות השיטור הקלאסי - כי כולן נמצאות באגף התנועה, עוסקות בציד בכבישים. כי המטרה שמסתובבת על הכביש אינה הפושע הקלאסי - זה שאין לו מה להפסיד אז הוא בורח, לפעמים מתנגד בכוח, עלול אפילו לפגוע בשוטר חלילה. המטרה היא אזרח רגיל, נורמטיבי, שמבצע לפעמים עבירת תנועה. לרוב בהיסח הדעת. ואני לא מדבר על שיכור, או על מי שטס 200 קמ"ש, חוצה רמזורים אדומים וחותך קוים לבנים. אני מדבר על עבריין התנועה הרגיל - שזה אתה ואני וכולנו וכולכם. זה שלפעמים נוסע 80 במקום 70 והופ - הנה הלכו 250 שקל מתנה לקופת המדינה.

הנוכחות בכבישים מכניסה כסף והרבה, והיא בעלת פוטנציאל קטן משמעותית לסיכון פיזי לשוטרים, לעומת משימות הסיור הסיזיפיות שמעמתות אותם עם חלאות החברה האנושית.
ולכן למשטרה הרבה יותר קל ונוח לעסוק בתנועה. והמדינה גם עושה מזה ים של כסף...

אני לא בא לסנגר על עברייני הכביש ולהתעלם מעבירות תנועה, אבל יחס הכוחות בין התנועה לבין השיטור הקלאסי, זה שהציבור מוכה הגניבות והאלימות משווע ומייחל אליו - הוא בלתי נסבל.

שתהיה שנה טובה ושקטה יותר, וגם חתימה טובה - לכולנו, וגם לכל השוטרים.

sherifon
21-09-09, 01:21
אני מזדהה יותר עם התגובה שמעליי.

אז מה שניפתח עוד בירה ונתבוננן מהמרפסת איך פורצים לשכן ,שרודף אחרי הגנבים וחוטף דו"ח על מהירות מופרזת ממתנ"א?

כנראה שכן ,שאנטי שאנטי...

אהה והכי חשוב ,שתהיה לנו אחלה שנה:x ( ואל תשכחו להשאיר שומר בבית בחגים ...)

rikmik
21-09-09, 03:11

וכן, אפשר להטיח את הביקורת במשטרה גם בלי להתלהם.

כדי להצדיק את אי תפקודה של המשטרה בכמעט כל התחומים, מספרים לנו על קשיי תקציב, מחסור בתקני כוח אדם, מחסור חמור באמצעים, מחסור בציוד משרדי, מספרים על ניידות גרוטאות שמושבתות בגלל שאין תקציב לתחזק אותן, וכו' וכו'.

שיפסיקו לספר לנו סיפורים ולהאכיל אותנו קקי של עיזים ולהגיד שאלה זיתים דפוקים מזן משובח.
לפעמים הפער בין ההצהרות הבכייניות לבין המציאות ממש זועק.
יש משטרה שלא סובלת משום מחסור - וזו משטרת התנועה. ניידות חדישות, אופנועים אימתניים ויקרים, מסוקים, מכשור אלקטרוני מתקדם - הכל חדש, הכל המילה האחרונה, והפנקסים פתוחים והידיים רושמות מאות אלפי דו"חות. זו תעשיית כסף.

הבעיה היחידה של המשטרה היא סדרי העדיפויות.
הייתי מאוד שמח לראות 12 ניידות מפטרלות בלילות ברחובות העיר מוכת הפשיעה שאני מתגורר בה במרכז למשל - עוצרות כל מיני ערסים שמשוטטים באישון לילה בצורה חשודה למשל, עוצרות את ההונדות-סיוויק השחורות שעושות רייסים, ואת עשרות הב.מ.ווים השחורים שנוסעים בהם טיפוסים שאתם לא רוצים לפגוש, עושות סדר במתחמי המועדונים שכל ערב מישהו נדקר בהם.

אבל למשטרה באמת אין ניידות פנויות למשימות השיטור הקלאסי - כי כולן נמצאות באגף התנועה, עוסקות בציד בכבישים. כי המטרה שמסתובבת על הכביש אינה הפושע הקלאסי - זה שאין לו מה להפסיד אז הוא בורח, לפעמים מתנגד בכוח, עלול אפילו לפגוע בשוטר חלילה. המטרה היא אזרח רגיל, נורמטיבי, שמבצע לפעמים עבירת תנועה. לרוב בהיסח הדעת. ואני לא מדבר על שיכור, או על מי שטס 200 קמ"ש, חוצה רמזורים אדומים וחותך קוים לבנים. אני מדבר על עבריין התנועה הרגיל - שזה אתה ואני וכולנו וכולכם. זה שלפעמים נוסע 80 במקום 70 והופ - הנה הלכו 250 שקל מתנה לקופת המדינה.

הנוכחות בכבישים מכניסה כסף והרבה, והיא בעלת פוטנציאל קטן משמעותית לסיכון פיזי לשוטרים, לעומת משימות הסיור הסיזיפיות שמעמתות אותם עם חלאות החברה האנושית.
ולכן למשטרה הרבה יותר קל ונוח לעסוק בתנועה. והמדינה גם עושה מזה ים של כסף...

אני לא בא לסנגר על עברייני הכביש ולהתעלם מעבירות תנועה, אבל יחס הכוחות בין התנועה לבין השיטור הקלאסי, זה שהציבור מוכה הגניבות והאלימות משווע ומייחל אליו - הוא בלתי נסבל.

שתהיה שנה טובה ושקטה יותר, וגם חתימה טובה - לכולנו, וגם לכל השוטרים.

חתום בסלע!!!

מיקי

boaziko
21-09-09, 03:46

.

גיא צודק? צודק בין מה למה? על מה הויכוח?
האם טענתי שהמשטרה הינו מנגנון שפועל בצורה יעילה, יסודית בעל סדרי עדיפויות נכונים?!
האם טענתי שריבוי הניידות באותו ערב היה מוצדק?!
קרא שוב את תגובתי. לאט.
אני לא מתווכח, לא איתך ולא עם גיא, על המשטרה - כפי שכתבתי כבר - הוא היה יכול לכתוב על קופאיות בסופר.
אני מתווכח על הדרך. על הצורה. על הקלות הבלתי נסבלת של ההכללה והזילות בבני אדם. ככה אנחנו נראים - תמיד זה "הם" - הערבים, הדתיים, החילונים, השמאלנים, הספרדים...
הפכנו למדינה שסוחפת גדודי אנשים בהנף ססמאות. המון שצועד כנגד המון אחר שמפומפם באותן ססמאות, רק השמות אחרים.
אתם יכולים להמשיך ולמנות לי את המקרים בהם המשטרה לא מלאה את חובתה. את הבזבוז. את סדרי העדיפויות הלקויים.
תהה הרשימה ארוכה ככל שתהיה - לא תצליח לשכנע אותי שבסופה של הרשימה הפעולה הראויה תהיה לכתוב מעל דפי האינטרנט את מסקנתו של גיא:

"שתתפטרו ומתצאו עבודה נורמאלית."

לא. גיא לא צודק. גיא מתלהם. גיא צועק ססמאות - הערבים, הדתיים, החילוניים, השמאלנים, הספרדים...
לא. גיא לא צודק. גיא מבטל בהינף מקלדת אנשים עובדים. חלקם עושים עבודתם נאמנה וחלקם לא. חלקם נותנים את נפשם וחלקם סתם נותנים דוחות.
לא יודע מה אתה עושה למחייתך, אבל נראה אותך קם בבוקר ושומע אדם שלא מכיר אותך מוחק את פועלך. מבטל כלאחר יד את עצם נחיצותך בחברה רק בגלל שיש לו אי אלו טענות, ואולי מוצדקות, על התנהלות הגוף בו אתה עובד.
הויכוח אינו על המשטרה. אין לי כלים ונתונים לבחון את פעילותם. התקציבים שלהם לא נגישים לי ואין לי מושג קלוש בכל מה שקשור לשיטור, על כן אין ביכולתי לתרום לכם בויכוח הזה.
הויכוח הוא על הדרך.
ולא. גיא לא צודק.
שנה טובה.

boaziko
21-09-09, 04:06
לא הספקתי לפרסם את התגובה הזו וכבר נוספה הודעה נוספת של מיקי:
"חתום בסלע"
כך הוא כתב על תגובתך.
שים לב כמה מהר התגובה שאני כתבתי שמתייחסת לדרך בה גיא בחר להלין על השוטרים הפך לשרשור על פועלה של המשטרה.
על כן כתבתי פופוליזם - תכתוב את המילה משטרה ואנשים יקפצו.
למה הויכוח נסוב סביב המשטרה?!
יש ויכוח על המשטרה?
מישהו כתב פה משהו שמהלל את פועלה של המשטרה שדורש טיעונים כנגד?!
אז למה גם אתה, גם גיא, גם שריפון וגם מיקי מעלים טיעונים בויכוח שנסוב סביב נושא אחר?!
למה? זה בדיוק מה שכתבתי לגיא:
"הבעיה העיקרית היא שבקלות השתלחויות כאלה ימצאו קהל אוהד"
זו הסכנה.

גיא
21-09-09, 04:46
שמע קטע בועז.
קיבלתי מייל מחברה שלא קשורה לאתר.
לא קשורה לג׳יפים.
לא קשורה לכלום. עובדת במערכת החוק ילדה טובה.
המייל הוא בגדול משהו אישי על הילדים.
אבל אני מצרף לך משפט אחד. לקראת הסוף

ציטוט מתמר.

ההתרשמות שלי מהיום הזה ובכלל מהחג זה שיש יותר משטרה ממכוניות על הכבישים. הביאו לי ת'סעיף, נסעתי 80 קמ"ש כמו ילדה טובה.

אז נכון הם הצליחו לגרום לה לנסוע יותר לאט. אבל גם יצרו אצלה אנטי כלפי המשטרה. שים לב. לא נגעתי. לא ערכתי.

זה לא פופוליזם. זאת קריאה לפעולה. לשינוי.

*

דרור ברלי
21-09-09, 11:12
בועז, יש בעיה.
תפסיק להתעלם ממנה, תפסיק לקבור את הראש בחול.

אנחנו צריכים את המשטרה.
אבל אני לא בטוח שאנחנו צריכים כל כך הרבה ממנה בכבישים.

כן - זה מלחיץ. שוטרים בכל פינה שמטילים אימה רק על אזרחים תמימים זה משהו שמזכיר משטרים חשוכים.

כן, כי כשאתה נוסע ברכב "חריג" כמו ג'יפ, אפילו שאתה נוהג הכי חוקי שבעולם, הסיכוי שזה ייגמר רע הוא גבוה. מאוד גבוה. ויש כאן גם כמה אנשים שג'יפ הוא הרכב היומיומי שלהם, ועל כן נרדפים ע"י שוטרים כעניין שבשיגרה. אני למשל.

אז כן - יש לי בעיה עם המשטרה. לא מספקת לי שום הגנה, לא שומרת על רכושי ועל בטחוני האישי, חיה חיי טפילות על כספי המיסים שלי שמממנים את ההיפר-נוכחות שלה דווקא בכבישים. רק בכבישים. כאילו שחגים ושיכורים זו המצאה ישראלית מקורית.
ואולי אתה צודק, והבעיה היא אכן זילות - זילות החיים שלי ושלך. זילות הבטחון האישי שלך ושלי, זילות הרכוש שלי ושלך - בעיני המשטרה, יורת נכון, בעיני המדינה.
אין ולא יהיה לי כבוד לגוף שכזה, שמתנהג כמו טפיל. מתיישב לי על הוריד, מוצץ לי את הדם, ובסוף גם עוקץ אותי.
מה לעשות בועז - עבר הרפש את סף גועל הנפש.

הנה לך תגובה בלי להשתלח ובלי ל"הוזיל" את עיסוקם של שוטרים.

שתהיה לנו שנה נהדרת.

נימי
21-09-09, 11:24
או שאני זה שלא מבין, או שאנשים פה לא קוראים מה שבועז כתב ומתלהמים שוב על המשטרה,

שזה בידיוק מה שבועז כתב לסיבת פתיחת השירשור הזה .....

ינון
21-09-09, 12:04
איש יקר וחובב בורדלים עמד פעם על המרפסת וכפי הנראה היה אחרי ג'וינט וראה בחזונו מדינה יהודית.
חלפו השנים והבחור נדבק בסיפיליס באחד הבורדלים לפחות כך טען אחד המרצים שלי להיסטוריה ומת.
אכן מדינה יהודית הוקמה הישות הציונית לפי שכנינו בעלת שלטון עצמי וכמו באגדה שרדה מלחמות ושנאה לרוב.
וכך חלפו השנים בן גוריון,גולדה,בגין אופריה אנחנו בלתי מנוצחים הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון הצבא הכי חזק וערמה של קומבינטורים בשלטון.
פעם חיו מהיד אל הפה ושמחו במה שיש (או שלא) משטרה אג"ד ועובדי מדינה היו נחשבים לסחורה מבוקשת בשוק. חלפו השנים גדלו הילדים והנה ההוזה כן אותו אחד שראה מדינה יהודית מתהפך בקברו. מדינה על סף מלחמת אחים שוד ושבר אלימות גואה ומשטרה מסורסת וכמובן האידיאולוגיה מתה.
האם בזמנים אילו שוטר המרוויח כ4500 שקל חוזר הביתה מרוצה לאחר שעבד שלדי (12 שעות) נחקר במח"ש על אלימות או כל שטות אחרת?
האם ב4500 שקל ניתן להביא אנשים איכותיים?
האם מדינת ישראל מוכנה להשקיע בשיטור איכותי או מעדיפה להשקיע בקולקטור של כספים-משטרת תנועה?
אנחנו לקראת ימים נוראים ואני לכבוד השנה החדשה מזיין לכולם את השכל ואם שרדתם עד כאן אז או שהכתיבה מעניינת או שיש אמת בדברים זה לא חשוב אבל מה שבטוח חשבון נפש כולנו צריכים לעשות ללא הבדל דת גזע או מין.

אז שנה טובה ולמרות שאנו לא מתים על משטרת ישראל עלינו להעריך את האינדיווידואל שנמצא בה ואמור להגן עלינו וכל זאת חצי חינם. לתפארת מדינת ישראל.

איציק - 4X6ZH
21-09-09, 12:11
או שאני זה שלא מבין, או שאנשים פה לא קוראים מה שבועז כתב ומתלהמים שוב על המשטרה,

.....

אתה מבין בדיוק כמו האחרים .

נראה לי שיש כאלה שעוד לא הבינו שיש יותר ויותר אזרחים שכל העסק מתחיל להציק יותר מידי .

זאת מערכת החינוך .
זאת מערכת המשפט .
זאת מערכת התחבורה .
זאת מערכת הבריאות .
ועוד
ועוד

אני לא יודע עוד כמה זמן זה יכול להמשך . ולאן בדיוק זה יביא אותנו .
כנראה שיש כאלה שזה כבר פשוט לא מענין . כי הבריאות הנפשית האישית כבר נפגעת .

כן גם לי הציקה איזה פוסטמה עם עגיל באוזן מסטיק בפה ומדים של שוטרת .
והטרדות כאלה צריכות לתת לי הרגשה חגיגית :evil:

איציק

גיא
21-09-09, 15:16
הנה חזרתי :-)
ֿ
ויש לי תובנה חדשה, אולי באמת השוטר המסכן שמרויח מינימום לא מעניין אותו מה הוא עושה.
ואולי באמת הוא לא האשם.

כי למרות הכל, מי הולך להיות שוטר ? ההוא שלא מצליח לו בשום מקום אחד.
ההוא שיש לו תאוות כוח.

לא ההוא שמתקן ההוא שיש לו אידאולוגיה.

כי האידאולוגיה היא יפה אבל אי אפשר ללכת איתה לסופר.

יכול להיות שאם כל השוטרים יתפטרו , אולי יקלטו שם אנשים בעלי ערך ?

אולי יקלטו בהנהלה שמשהו לא עובד ? שאולי שוטר מיסכן וטיפש בשכר רעב זה לא מה שהמדינה צריכה ?

אולי כדאי לשלם 10000 שח לחודש, לתת תנאים טובים ואז אני אלך להיות שוטר ?

אולי כדאי להקפיד על בבית כדי שיהיה טוב יותר גם בחוץ ?

המערכת כפי שהיא היום תוביל את מדינת ישראל לאבדון. אם אנחנו לא שם כבר עכשיו.

lior_b.s
21-09-09, 15:28
הנה חזרתי :-)
ֿ
ויש לי תובנה חדשה, אולי באמת השוטר המסכן שמרויח מינימום לא מעניין אותו מה הוא עושה.
ואולי באמת הוא לא האשם.

כי למרות הכל, מי הולך להיות שוטר ? ההוא שלא מצליח לו בשום מקום אחד.
ההוא שיש לו תאוות כוח.

אתה בטוח? מעניין למה אתה התנדבת?

לא ההוא שמתקן ההוא שיש לו אידאולוגיה.

כי האידאולוגיה היא יפה אבל אי אפשר ללכת איתה לסופר.

יכול להיות שאם כל השוטרים יתפטרו , אולי יקלטו שם אנשים בעלי ערך ?

אתה מכיר את כל השוטרים???

אולי יקלטו בהנהלה שמשהו לא עובד ? שאולי שוטר מיסכן וטיפש בשכר רעב זה לא מה שהמדינה צריכה ?

אתה ממשיך לעשות הכללות וחי על סטיגמות משנות ה-70

אולי כדאי לשלם 10000 שח לחודש, לתת תנאים טובים ואז אני אלך להיות שוטר ?

ואתה בטוח שאתה יותר טוב מכל השוטרים שם....

אולי כדאי להקפיד על בבית כדי שיהיה טוב יותר גם בחוץ ?

המערכת כפי שהיא היום תוביל את מדינת ישראל לאבדון. אם אנחנו לא שם כבר עכשיו.

מעצבן או לא , תודה שגרמו לך ליסוע יותר לאט ולשמור על כל החוקים....;)

אני מעדיף לראות ניידת בכביש ולא איזה ערס שיכור שמזגזג בין נתיבים וחוץ מלקלל ולהתפלל שלא יוריד איזה משפחה חפה מפשע אתה לא יכול לעשות כלום...

הרי אם היית רואה אחד כזה על הכביש שעוקף אותך בפראות ולא הייתה שום ניידת מחיפה עד טבעון אני בטוח שזה היה מקומם אותך יותר..

שנה טובה...

גיא
21-09-09, 15:33
אני נוסע לאט גם ככה.

לא הם גרמו לי זה.

צר לי לאכזב אותך :-) כולם עוקפים אותי ולכן ארס או היפי שיעקפו אותי לא יגרמו לי לשום דבר.

boaziko
21-09-09, 20:53
בועז, יש בעיה.
תפסיק להתעלם ממנה, תפסיק לקבור את הראש בחול.
.

דרור, הנה לך הבעיה -
אוסף ציטוטים של גיא מהדיון הנוכחי:

"יכול להיות שאם כל השוטרים יתפטרו , אולי יקלטו שם אנשים בעלי ערך ?"

"שאולי שוטר מיסכן וטיפש בשכר רעב זה לא מה שהמדינה צריכה ?"

"כי למרות הכל, מי הולך להיות שוטר ? ההוא שלא מצליח לו בשום מקום אחד. ההוא שיש לו תאוות כוח."

ולסיכום - המסקנה של האליטיסט המתנשא:
"אולי כדאי לשלם 10000 שח לחודש, לתת תנאים טובים ואז אני אלך להיות שוטר ?"

אז תפסיק באמת לקבור את הראש בחול ולהתעלם מהבעיה.
ההתבטאות של גיא היא הבעיה.
(גם צורת החשיבה שלו בעייתית בעיני, אבל אין לי לא את הזכות ולא את היכולת להגיד לגיא מה לחשוב).
אבל אתה, ומגיבים אחרים עוברים בשלווה אפטית אל מול ניסוחים פרופגנדים כאלה -
"שוטר מסכן וטיפש" "שלא מצליח לו בשום מקום אחר" "תמצאו עבודה נורמאלית"?!?!?!
אני קובר את הראש בחול?!
אם כבר אנחנו ב"שוונג" בואו באמת נעיף את כל האתיופים מהכיתות כיוון שפגשנו שלושה אתיופים יותר טיפשים מאיתנו.
זאת הבעיה!
הסיבה היחידה שהדיון הזה לא מתפתח לגועל אמיתי היא שכנראה אין כאן שוטרים או קרובי משפחה, ואם יש, הם בוודאי קצת מתביישים להרים את הראש, כיוון שגיא דרך עליהם ורמס את שארית כבודם במחי יד.

מה שכן - גיא צדק בדבר אחד (אמנם גם פה הניסוח האפוקליפטי נשמע כמו קמפיין בחירות):
"המערכת כפי שהיא היום תוביל את מדינת ישראל לאבדון. אם אנחנו לא שם כבר עכשיו".

תרשה לי רק להחליף את המילה ה"מערכת" ב"אנחנו".
כי אם נמשיך להציף את הבעיות שלנו בהכללות גסות תוך התעלמות מהאדם כאינדבידואל. אנחנו בבעיה.
גיא הפסיק לראות אנשים. הוא רואה בובות במדים. בובות טיפשות ובלתי ראויות. בהכללה. הוא שולח את כולם הביתה ומחליף אותם בעצמו ובחבריו "הראויים".
אז אל תקבור את הראש בחול, כיוון שהבעיה הזו גדולה שבעתיים מהתנהלות משטרתית טעונה שיפור, ולא יעזור כמה סמיילים גיא יוסיף להודעותיו, כי זה לא "נחמד" ולא "חמודי" ולא מצחיק. זה מסוכן.

lior_b.s
21-09-09, 21:54
עזוב בועז...
אין סיכוי שיסכימו איתך, מבחינת רוב המגיבים פה, השוטרים הם הרעים והם יוצאים בבוקר לעבודה כדי לחפש אותם...
אתה נתפש פה כרגע כמגן על המשטרה והכי כיף זה להגיד כמה הם לא בסדר..וכמה הם מחפשים "אותנו"...
מוזר שאני רואה שוטר בכביש וזה לא עושה לי כלום...עצרו אותי עשרות פעמים ואף פעם לא בדקו לי ציפלינגים של הדרייב שפט כדי למצוא תירוץ לתת דו"ח...
מה לעשות שאני נוסע כחוק, תמיד חגור, תמיד מאותת , כל האורות ברכב עובדים והאוטו לא נראה כמו נגמ"ש....(גם כשהיה לי סיקס הוא לא נראה ככה)...
אף פעם לא הרגשתי ששוטר מחפש על מה לתת לי דו"ח... תמיד בדקו רשיונות, ביטוח, הסתכלו מידי פעם על הצמיגים ושלחו אותי לדרכי...

אני מעדיף לראות כל יום כמה שיותר ניידות על הכביש, כנראה שאני חריג אבל זה גורם לי להרגיש יותר בטוח...
וכשאני רואה ערסים ברמזור שעושים רייסים, אני לא פולט קללה ומתעצבן סתם...לא פעם התקשרתי למשטרה בעקבות אירוע בכביש , מסרתי תיאור של הרכב ואיזה פלא, 2 צמתים אח"כ הרכב עומד בצד הכביש ואחריו ניידת...
אז נכון, לא תמיד הם נמצאים במקום אבל כשהם כבר שם אני לא רואה סיבה להתלונן, ...
וכן במיוחד בחג כשכולם שותים וכולם יוצאים לבלות אח"כ שיהיו כמה שיותר ניידות על הכביש ויורידו שיכורים לפני שאלו יורידו משפחה בדרכה הבייתה....

ליאור

asafk
21-09-09, 23:41
שמע, גיא, גם אני לא אוהב לראות יותר מדי ניידות בכבישים...
אבל בחייאת רבאק. בראש השנה? כשיש יותר פקקים מתנועה? כשנהגים שיכורים עייפים ומעוצבנים על החותנת, יותר מדי כאלו בבת אחת, נוסעים לידך בכביש אחרי סעודת החג? כשכמות ההתרעות לפיגועים מסוג פח"ע שדורשים מוכנות להצבת מחסומים בזמן אפסי היא בשיא? דווקא אז אתה נזכר לצעוק? ומה אתה צועק? מילים בלי שום עומק, סתם השתלחות של ערב חג. נו, באמת.
מיותר, באמת מיותר. יש ביקורת, ויש סתם. זה סתם.

אסף.

גיא
22-09-09, 01:05
כל זה טוב ויפה, רק אם הייתם מסתכלים על השעה שבה ניכתבה ההודעה, זה היה בבוקר ביום שישי. בבוקר, הכבישים היו ריקים לגמרי.
ההתנפלות אם היתה - הגיעה בערב, לפחות לפי גלגל"ץ.

בבוקר של יום שישי, רוב האנשים היו בסופר. ואני קטפתי סברסים.

אני לא חושב שאני מתלהם ואני לא חושב שזה סתם.
אני רוצה שינוי ואני מכוון לשינוי.

ובועז, באמת אין שום סיבה שתיקח את זה לפסים אישיים. אני לא פונה אליך ככה ואני לא חושב שאתה צריך לעשות את זה גם.

לילה טוב.

rikmik
22-09-09, 02:02
לא הספקתי לפרסם את התגובה הזו וכבר נוספה הודעה נוספת של מיקי:
"חתום בסלע"
כך הוא כתב על תגובתך.
שים לב כמה מהר התגובה שאני כתבתי שמתייחסת לדרך בה גיא בחר להלין על השוטרים הפך לשרשור על פועלה של המשטרה.
על כן כתבתי פופוליזם - תכתוב את המילה משטרה ואנשים יקפצו.
למה הויכוח נסוב סביב המשטרה?!
יש ויכוח על המשטרה?
מישהו כתב פה משהו שמהלל את פועלה של המשטרה שדורש טיעונים כנגד?!
אז למה גם אתה, גם גיא, גם שריפון וגם מיקי מעלים טיעונים בויכוח שנסוב סביב נושא אחר?!
למה? זה בדיוק מה שכתבתי לגיא:
"הבעיה העיקרית היא שבקלות השתלחויות כאלה ימצאו קהל אוהד"
זו הסכנה.
אסביר לך למה מיקי כתב "חתום בסלע"...
כמה אתה נוסע בכבישים??? לא יודע ,אבל אני המווון...ותמיד משתדל לפי חוקי התנוע,
ניזהר,ומשתדל להיתחשב באחרים,אפילו בחניות...עד כדי כך שצוחקים עלי "כשאני עוצר בעצור,אני יורד לבדוק את הגלגלים שכולם עצרו",,,ולמה כל ההקדמה הזו?
כשאני נוסע מאילת דרך רמון,,,ואני אומר הרבה לא כולם, טסים שם,,,במהירות שהרכב שלי לא מכיר לא יודע ולא יגיע,כשמגיעים לעליות של רמון,אני רואה ניידת עומדת בצד,שני שוטרים,יושבים,מעשנים(לבריאות)שותים קפה(אלף פעם לבריאות)אבל מה ראו את "הנגמש" שלי,כדברי ליאור...הופ..הנה קורבן!!!!ישר עצור בצד,ומתחילים השאלות,הרשיונות,,,ואז, הצמיגים לא חוקיים,,,,(הם ברשיון...)איפה הכנפונים?(מי מחייב??)ולא לקפוץ כל החכמים,,,אין חוק מחייב לכך!!!שאני שואל אותם:למה הם לא נוסעים בכביש,ומנסים לתפוס את הנמהרים ,בלשון העדינה,את עוקפי הקו הלבן,את המוביל הענק שנוסע אחרי צמוד עד כדי כך ,שאני מסוגל לראות איזה נורות יש למשאית בתוך הפנס....מה עונה לי החוצפן...כן כן החוצפן..."מה אתה מנסה ללמד אותי את העבודה שלי??מה אני עובד אצלך?(לידיעתו...כן!!!עבורי ועבור כל האזרחים!!!!) אני לא מתלהם שיש משטרה...להיפך זה טוב,,,אם היו עושים את עבודתם נאמנה!!!
לא איכפת לי שיעשו ביקורת רשיונות...אבל למה להטיש את הבןאדם???
אבל מה ...תעשה ניסוי...תתקשר למשטרה,וכשיענו לך (עד שיענו לך...)תגיד להם שאתה רואה אנשים חשודים אצלך ברח,לא היתפרצות,לא גניבת רכב..סתם חשודים...תפנים,תלמד,ותבין את התשובה של אותה יומנאיית משעוממת...או יומנאי...ועד שישלחו ניידת........היצחקתה אותי....
כן משטרת התנוע ,היום במתקונה....מ י ו ת ר ת ! ! ! !!

אחלה שנה ,בריאות ,פרנסה ,ואושר!!!
מיקי

boaziko
22-09-09, 02:21
אסביר לך למה מיקי כתב "חתום בסלע"...
כמה אתה נוסע בכבישים??? לא יודע ,אבל אני המווון...ותמיד משתדל לפי חוקי התנוע,
ניזהר,ומשתדל להיתחשב באחרים,אפילו בחניות...עד כדי כך שצוחקים עלי "כשאני עוצר בעצור,אני יורד לבדוק את הגלגלים שכולם עצרו",,,ולמה כל ההקדמה הזו?
כשאני נוסע מאילת דרך רמון,,,ואני אומר הרבה לא כולם, טסים שם,,,במהירות שהרכב שלי לא מכיר לא יודע ולא יגיע,כשמגיעים לעליות של רמון,אני רואה ניידת עומדת בצד,שני שוטרים,יושבים,מעשנים(לבריאות)שותים קפה(אלף פעם לבריאות)אבל מה ראו את "הנגמש" שלי,כדברי ליאור...הופ..הנה קורבן!!!!ישר עצור בצד,ומתחילים השאלות,הרשיונות,,,ואז, הצמיגים לא חוקיים,,,,(הם ברשיון...)איפה הכנפונים?(מי מחייב??)ולא לקפוץ כל החכמים,,,אין חוק מחייב לכך!!!שאני שואל אותם:למה הם לא נוסעים בכביש,ומנסים לתפוס את הנמהרים ,בלשון העדינה,את עוקפי הקו הלבן,את המוביל הענק שנוסע אחרי צמוד עד כדי כך ,שאני מסוגל לראות איזה נורות יש למשאית בתוך הפנס....מה עונה לי החוצפן...כן כן החוצפן..."מה אתה מנסה ללמד אותי את העבודה שלי??מה אני עובד אצלך?(לידיעתו...כן!!!עבורי ועבור כל האזרחים!!!!) אני לא מתלהם שיש משטרה...להיפך זה טוב,,,אם היו עושים את עבודתם נאמנה!!!
לא איכפת לי שיעשו ביקורת רשיונות...אבל למה להטיש את הבןאדם???
אבל מה ...תעשה ניסוי...תתקשר למשטרה,וכשיענו לך (עד שיענו לך...)תגיד להם שאתה רואה אנשים חשודים אצלך ברח,לא היתפרצות,לא גניבת רכב..סתם חשודים...תפנים,תלמד,ותבין את התשובה של אותה יומנאיית משעוממת...או יומנאי...ועד שישלחו ניידת........היצחקתה אותי....
כן משטרת התנוע ,היום במתקונה....מ י ו ת ר ת ! ! ! !!

אחלה שנה ,בריאות ,פרנסה ,ואושר!!!
מיקי

והנה זה ממשיך..
תודה לך מיקי.
חיזקת את טענותי.

rikmik
22-09-09, 02:42
והנה זה ממשיך..
תודה לך מיקי.
חיזקת את טענותי.
בועז....
בבקשה...
וזה ימשיך ללא סוף,כי יש יותר "לא מרוצים","ממרוצים"
וטענותיך...אחלה משטרת התנוע?כן ירבו?כל הכבוד להם?
שווים כל אגורה שמשלמים להם?
תבין,אני לא קורה להם להיטפתר.לא למצוא עבודה "נורמלית"...סך הכל אני אומר שהם צריכים לעשות סדר בעדיפויות שלהם,להיתרכז בעיקר ולא בטפל,לחפש את העבירות הרציניות ואל מ"תחת לפנס"...
אבל לדעתי??? מערבבים מים,,,הרי אתה לא תצדיק אותנו,ואנחנו לא אותך...
אז?? יום אחד טיפול להם ליד,שלא מוצדק((ולא ,אני לא מאחל לך!!!))וניראה אז את תגובתך!!!
גם תמשיך להגיד שהם מבריקים???
המשך לילה נעים!!
מיקי

boaziko
22-09-09, 02:56
בועז....
בבקשה...
וזה ימשיך ללא סוף,כי יש יותר "לא מרוצים","ממרוצים"
וטענותיך...אחלה משטרת התנוע?כן ירבו?כל הכבוד להם?
שווים כל אגורה שמשלמים להם?
תבין,אני לא קורה להם להיטפתר.לא למצוא עבודה "נורמלית"...סך הכל אני אומר שהם צריכים לעשות סדר בעדיפויות שלהם,להיתרכז בעיקר ולא בטפל,לחפש את העבירות הרציניות ואל מ"תחת לפנס"...
אבל לדעתי??? מערבבים מים,,,הרי אתה לא תצדיק אותנו,ואנחנו לא אותך...
אז?? יום אחד טיפול להם ליד,שלא מוצדק((ולא ,אני לא מאחל לך!!!))וניראה אז את תגובתך!!!
גם תמשיך להגיד שהם מבריקים???
המשך לילה נעים!!
מיקי

אתה מתקרב...
זה בדיוק האבסורד - אני בכלל לא מדבר על המשטרה!!!
תקרא את הדיון.

rikmik
22-09-09, 03:18
אתה מתקרב...
זה בדיוק האבסורד - אני בכלל לא מדבר על המשטרה!!!
תקרא את הדיון.
הבנתי,הבנתי...וכן קראתי את הדיון...
אבל...אבל גדול...הדיון התחיל מהמשטרה...אתה הבאתה אותו לאן שרצית...אז אוקיי,
כן גם בכל ההתנהלות של המדינה הזו אפשר להתלהם.להיתעצבן,אם זה ביטוח לאומי,מס הכנסה,
מע"מ,חינוך,אפשר להמשיך כך עד הבוקר,,,אבלמה ?אנחנו פוחדים לקום ולעשות שינוי,או למשוך לשינוי
כמה כבר ??3000 שנה,5000???אנחנו מקבלים סטירת לחי,,,ומיד מגישים את השניה....
חבל,וכבר שקמו אנשים לנסות ולמשוך לשינוי,אז באים אנשים ואומרים להם ,מה אתה מתלהם??מה הייתה עושה בלעדיהם(סליחה אם יש שגיאות...דרום אמריקאי חרה,לא כותב כל כך טוב...:))
אבל אפשר לשנות אם רוצים,עם עם מאוחד...אבל על מה אני מדבר???
ואיך?? יש המון שיטות.על עליית הדלק,מחירים מטורפים על מוצרי יסוד,על "חוק חינוך חובה" שעולה להורים מאות אלפי שקלים בחודש....וכן כן , גם על הגוף החסר תועלת שניקרה משטרע,תנוע או סיור
ועוד ......
מיקי

boaziko
22-09-09, 03:42
נכון מיקי. אתה צודק! חובה לעשות שינוי!
אבל ככה אתה לא תשיג שינוי. ככה אתה תשיג פילוג. תשיג קבוצות שנלחמות אחת בשניה מתוך שנאה ובורות, כיוון שהתוכן לא יהיה רלוונטי, רק הכותרת תשאר.
אתה אמרת - "כל משטרת התנועה מיותרת",
והשוטרים יגידו - "מי זה הדרום אמריקאי הזה שמעז להגיד לנו איך לעשות את העבודה שלנו? שימשיך לאכול אסאדו ולרקוד סמבה".
אני לא רוצה לחשוב כבר מה אתה תגיד..
אם אתה רוצה להגיע לשיח פרודוקטיבי על מנת ליצור שינוי אתה חייב לקיים שיח. דיאלוג. וככה לא מנהלים דיאלוג - לא עם הצד שאתה מוחה נגדו ולא עם התומכים שאתה רוצה לגייס למאבק.
ככה אתה יוצר קבוצות רדיקליות שהולכות כעיוורות אחר ססמאות מתלהמות, שפעם, מזמן, היו ניצני ארגומנטים הראויים להאבק למענם.

איציק - 4X6ZH
22-09-09, 04:02
השר לביטחון פנים מגבה את אנשיו - ותוקף את בית המשפט

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3779786,00.html

פה כבר שרים בממשלת ישראל תוקפים את בתי המשפט של מדינת ישראל

איציק

גיא
22-09-09, 08:29
ואני שותק :-)

ינון
22-09-09, 09:20
המשטרה פה היא פועל יוצא של בעלי הבית שלהם וכדאי שנפנים את זה!
תמיד יהיה את אתו ליצן שיעצור אותך ויחפש איפה הוא כן יכול לדחוף לך את הדו"ח (זה הכי קל) וישקיע בכך עבודה אבל אני באופן אישי ניתקלתי בכך פעם אחת לפני 12 שנה שבדקו לי צמיגים שמשות ומים במיכל של השפריצר (אני מגזים) ולאחר שלא מצאו כלום המשכתי בדרכי.

אצבע מאשימה- בתי המשפט ראו את המקרה עם מיכאל מור שנשפט ל11 חודשי מאסר וכל זאת תוך שהוא שולח איומים ואני מאמין שהם לא איומי סרק לכל עבר ועוד בא בטענות לשופטת שריחמה עליו.
ממשלת ישראל המורחבת והמתרחבת שחוץ ממספר דמויות (שכל אחד יחפש את הצדיקים שלו אם קיימים) אינה עושה דבר לשנות את המצב.
את ערמות הפקידים המושתנים שיושבים במשרדים השונים (אני מכיר את חלקם בהכרות אישית) מחתימים כרטיס ויוצאים לעשן במשך יום שלם (משרד החינוך מנהל על מנהל ואף אחד לא עושה כלום).
קרוב רחוק שלי עובד במשרד הרישוי אומנם אדם חמוד מאוד אבל (טוב קרוב שלנו עדיף לסתום) שלא עושה כלום וככה בנויה המערכת יש קביעות ואף אחד לא צריך לעבוד.

סיכום: אתם רוצים שינוי תקימו מפלגה, תבחרו, תפרקו את כל משרדי הממשלה, תפטרו גם את הכוכבים בעלי הקביעות, תמנו אנשים לפי קריטריונים מתאימים ותצמידו להם "חרב" לגרון (לבטל את האבטלה הסמויה) ואולי אז יזוזו הדברים!
עזבו את המשטרה היא הזרוע המבצעת שפועלת באופן דומה לאיך ששאר משרדי הממשלה לא פועלים לצערנו עדיף להם להתמקד בנו ככה בני המשפחה שלהם והם בטוחים.

ואתם יודעים מה אם הייתי במקומם הייתם מקללים גם אותי.

דרור ברלי
22-09-09, 21:40
ואתם יודעים מה אם הייתי במקומם הייתם מקללים גם אותי.

ואולי גם בגלל זה אתה לא במקומם?....
להזכיר לבועז ולשאר אלה שמגנים על עובדי ציבור מיותרים כאלה...

חברה אנושית מתוקנת לא יכולה להתקיים ללא משטרה. אנחנו צריכים משטרה. גם אם זו המשטרה הזאת.
אבל אם זכרוננו אינו מטעה אותנו, הרי שהשירות במשטרה אינו חובה ואינו הכרח, ממש כמו שלא חובה להיות קופאית בסופר, או מורה, או עובד סוציאלי (ובכוונה תחילה אני נותן כדוגמה עבודות קשות ששכרן מועט).

בלי להכליל, באמת שלא, אבל אנ יסבור שמעטים יחלקו עלי אם אניח שקופאית בסופר זו לא קריירה לחיים ולא עבודה "עם סיפוק ושליחות", אלא עבודה של אין ברירה.

עבודה סוציאלית לעומת זאת, העוסקים בה באים לעבודה עם איזו שהיא תחושת שליחות, כמו גם חלק מהמורים (חלק קטן בלבד לצערנו, כי הרבה מאוד מורים, בעיקר מורות, עוסקים במקצוע למרות השכר הנמוך, משיקולי נוחות - חופשות ארוכות וכו').

והשוטרים? שליחות?... כדי לא להכליל, יש בהחלט שוטרים שרואים בשירותם במשטרה סוג של שליחות. לדעתי בלבד הם מעטים מאוד באופן יחסי.
בכוונה אני לא מדבר בכלל על איכות כוח האדם במשטרה. גם כי זה לא קשור לענייננו, גם כי למרות שעדיין בד"כ לא מדובר בקרם-דה-לה-קרם, וגם אם השוטרים/ות בשירות-חובה אינם בד"כ מיטב הנוער, הרי שכיום אלה בפירוש כבר לא השוטרים הבורים והעילגים, עמי הארצות וה"עמך" של פעם. מי שחושב שהם עדיין כאלה חוטא לאמת ועושה להם עוול שלא במקומו. אבל זו עדיין עבודה עם דרישות סף נמוכות יחסית. זו עדיין עבודה שאנשים משכילים, מוכשרים ובעלי יכולות - יעדיפו פרנסות אחרות, מכניסות יותר ותובעניות פחות, על פניה. זו עדיין עבודה של אנשים שלעתים אין להם כל-כך-הרבה ברירות נוספות.
עבודת השוטר קשה, לעתים מזומנות גם מסוכנת. שכרה אינו בצידה, הוא דל עד מעליב. אבל יש בה הרבה כוח ושררה, והטבע האנושי מוביל שוטרים רבים לעשות שימוש לא נחוץ בכוח הזה. היכולת לעכב/לעצור אנשים כשמתחשק, להציק להם, להתנהג ולדבר אליהם באדנות ובגסות, להוציא הרבה אגרסיות ותסכולים (ואת זה לא אני קבעתי. את זה אומרים שוטרים ושוטרות לשעבר) ולא להיות חייב בהסברים או התנצלויות. עבדים כי ימלוכו.
ואול יזה מסביר למה עשרות אלפי אזרחים מתנדבים דווקא למשטרה ולא למד"א או ליד שרה או לעמותות למען זקנים או ילדים חולים או נוער בסיכון?...
כי במשטרה יש אקשן? כי במשטרה יש כוח?...

זה בולט במיוחד בהתנהלות שלהם בעיקר בכביש.
קל מאוד לכל אזרח נורמטיבי לעבור עבירות תנועה קלות. האמת היא שזה בלתי אפשרי לא לעבור עבירות קלות כאלה, בסדר גודל של עשרות עבירות בכל נסיעה, מבלי להרגיש, וזה קורה כל הזמן לכל אחד מאיתנו. דברים באמת זניחים שמין הראוי ששוטר הגון והוגן יתעלם מהם, או יסלח עליהם, או לכל היותר יזהיר.
אבל המצב אינו כך, וכולנו יודעים מה קורה בדיוק כשהם רואים "רכב שדומה לנגמ"ש"... אז קבל ניוז לוהט - זכותי שהרכב שלי ייראה בדיוק כמו שאני רוצה, וכל עוד אני לא עובר על שום חוק ולא מסכן אף אחד (וכל סיפורי הכנפונים והגלגלים הבולטים לא מעוגנים בשום תקנת תעבורה. תבדקו), הצקות השוטרים הן לא לתועלת הציבור או למען בטחונו - אלא הצקות נטו, להנאתם בלבד, פשוט כי הם יכולים.

אז מי שפונה מרצונו החופשי לעסוק במשלח-יד שכזה, מנצל את הכוח שניתן לו ומתנהג כפי שמתנהג ומצפונו לא מציק לו - שלא יצפה ממני לכבד אותו או את מקצועו, ובטח שלא יבוא בטענות אם אני מכליל. כי רוב השוטרים שאני הכרתי עונים במפורש לתיאור הלא מחמיא שפירטתי כאן.

אני חושב שתפקיד השוטר הוא חיוני מאין כמוהו. הייתי שמח אם היה משולם תגמול כפול או משולש תמורת עבודה כזו, ומצד שני גם דרישות סף גבוהות בהרבה. שיבטיחו שמי שמטפל בנו ושומר עלינו הוא גוף יעיל בעל כוח אדם איכותי, משכיל, אכפתי, הגון והוגן, שמתוגמל כיאות ועל כן לא מתוסכל, משטרה שנותנת שירות למופת לאזרח, ולא רק מתעללת ומתבטלת, כפי כפי שקורה כיום.

lior_b.s
22-09-09, 22:17
אהלן דרור...
זכותך המלאה שהרכב יראה כמו נגמ"ש..ואני אפילו יותר אוהב רכבים שנראים ככה...אבל מה לעשות רכב שנראה כמו נגמ"ש מושך אש, בדיוק כמו סובארו 79 ו-BMW שחורה...

כן זה מציק ומעצבן שעוצרים אותך רק בגלל זה..גם לי היה סיקס פעם ואני מכיר את זה מקרוב, אבל באמת שאף פעם לא בדקו לי בתחתונים במטרה לתת דו"ח, תמיד בדקו רשיונות, ביטוח ושלחו אותי לדרכי...

אני מסכים עם העובדה שהרבה מתנדבים למשטרה בגלל תחושת הכוח ואלו בד"כ הכי מציקים...
גם אני רציתי פעם להתגייס למשטרה , כמה שזה חריג באמת ראיתי בזה שליחות (ימ"ר או יס"מ) אבל אחרי הראיון שמעתי את השכר המוצע לשוטר מתחיל, אמרתי תודה אני אמשיך ללמוד וויתרתי...

אבל עדיין יש שם הרבה אנשים טובים, אני לא בא להגן על אף אחד, אבל אני מעדיף לראות ניידת ולא ילד שרק הוציא רשיון ולקח מאבא את האוטו וחושב שהוא שומאכר...

ליאור

boaziko
22-09-09, 22:36
להזכיר לבועז ולשאר אלה שמגנים על עובדי ציבור מיותרים כאלה...

אם אחרי כל מה שכתבתי בדיון הזה אתה כותב את זה, אז כנראה אני באמת לא יודע להסביר את עצמי.
או שאתה פשוט רוצה להתווכח. מצטער. כאן לא תמצא פרטנר לויכוח על המשטרה. אני פשוט הדיוט מוחלט בכל מה שנוגע להתנהלות המשטרה.
מספיק ברור?
שא ברכה.

דרור ברלי
22-09-09, 22:37
עצם העובדה שעוצרים לבדיקת רשיונות אינה מה שמעצבן, כי יש מספיק נוהגים בשלילה ושאר עבריינים שמצדיקים את הבדיקות.
אבל מה שקורה לנהג ג'יפ שנעצר לבדיקת רשיונות "תמימה" כן מרתיח. שלא לדבר על יקר... ואז זה כן יוצר אנטי וכן מוביל לשינאה וזעם קולקטיביים כלפי כל שוטר באשר הוא.
נוכחות יתר של שוטרים בכביש מעלה את ההסתברות שיעצרו ג'יפ ושוב יתחילו לחטט לו בצמיגים ובציפלינגים. למה? סתכם ככה, כי אפשר וכי זה כבר הפך כבר ל"חלק מהמסורת". ממש כמו הזובורים בחטיבה 188.

דרור ברלי
22-09-09, 22:41
אם אחרי כל מה שכתבתי בדיון הזה אתה כותב את זה, אז כנראה אני באמת לא יודע להסביר את עצמי.
או שאתה פשוט רוצה להתווכח. מצטער. כאן לא תמצא פרטנר לויכוח על המשטרה. אני פשוט הדיוט מוחלט בכל מה שנוגע להתנהלות המשטרה.
מספיק ברור?
שא ברכה.

אני לא מתווכח איתך.
בכל מפגש עם שוטרים, אפשר לשמוע הרבה מאוד פנינים בנוסח "אתם עם הג'יפים" וגם כמה ביטויים שהפורום אינו סובל. כפי שכבר כתבתי, לצערי חלקם הם לא בדיוק עילית החברה ורובם גם יודעים זאת היטב ומתרגמים את רגשי הנחיתות שלהם להצקות.
פלגנות, שינאה, רדיפה, התעללות, לא אנחנו המצאנו את זה.
כתבתי פעם על התעללות בערבים בשטחים, שמי שמתעלל בערבים יתעלל גם ביהודים.
המפגש האחרון שלי עם בוחן תנועה שהתפאר בפני בשירותו רב המעללים במג"ב, ומה הוא יכול לעשות לי, אם רק ירצה ואעצבן אותו... זה אישש את אבחנתי.
מה לעשות בועז - זה הם - השוטרים - שהתחילו.

ואת זה אני כותב בצער רב.

שנה טובה וחתימה טובה לך.

רמי חיפה
23-09-09, 20:12
"אתה נהיה שוטר כדי לקבל כבוד ואתה מקבל שני דברים תג ואקדח, רוב האנשים מכבדים את התג כולם מכבדים את האקדח".
מדברי אל פצינו בסרט היט.
סתם קטע.

whisky
24-09-09, 12:29
התרומה הצנועה שלי לשרשור הזה:

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3780430,00.html

רוב שוטרי התנועה הם בכלל מתנדבים, מה זה אומר עלינו?

למי שיש תשובה שיסביר, ינמק ויפרט

whisky

rikmik
24-09-09, 14:36
התרומה הצנועה שלי לשרשור הזה:

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3780430,00.html

רוב שוטרי התנועה הם בכלל מתנדבים, מה זה אומר עלינו?

למי שיש תשובה שיסביר, ינמק ויפרט

whisky
whisky,,,
מה לא ברור ידידי,,,יש לי תשובה בשבילך ,אני מצטט את "רמי חיפה",מדברי אל פאצ'ינו בסרט "היט"
....""אתה נהיה שוטר כדי לקבל כבוד ואתה מקבל שני דברים תג ואקדח, רוב האנשים מכבדים את התג כולם מכבדים את האקדח".
מדברי אל פצינו בסרט היט.
לי זה ברור לגמרי!!!!

מיקי

sherifon
03-10-09, 00:41
עדיין לא יודע למה אני כותב את מה שאני כותב ,חוץ מהבעת תסכול.

היום בערב , ניסיון פריצה לדירה שלי בחיפה -לייד הטכניון .:mad:
אחרי שלפני כחודש כבר פרצו וגנבו :?.

אחרי הפריצה שלפני חודש , שמתי אזעקה עם חייגן סלולרי ,הערב האזעקה פעלה ,(קיבלתי טלפון מהאזעקה),התקשרתי למשטרה -"פורצים לי הביתה !!! " אמרתי למוקדנית בקול מיואש:( , עניתי לה על כל השאלות ,נתתי לה את כל הפרטים ,ומה קרה מאז ?! - כ-ל-ו-ם, נאדה.

מה אני רוצה מהם ?!:confused:
למה אני מטריד אותם ?!:confused:

למה יש משטרה ?!:?
פעם הבאה אדווח על עיסקת סמים ,אולי בגלל שזה עכשיו עיניין חם וסקסי אז אולי יבואו.

איזו מדינה :oops:,איפה אנחנו חיים לעזאזל:mad: .

נ.ב
ניסיתם לחייג 100 ולא ענו לכם ?! לי זה קרה היום :shock:
בפעם השנייה ענו , ונתנו לי מספר אחר להתקשר :048-464372
זה המוקד בצפון (הייתי במרכז הארץ כשחייגתי 100) .
אל תנסו לתפוס אותם ,גם במיספר הזה לא עונים !!!

אני כבר מיואש מהמדינה הזו,ארץ אוכלת יושביה.
בהזדמנות הראשונה, אם תהיה ,אקח את הרגליים ואעוף מפה .
כולנו אשמים ,שנתנו למצב להידרדר , אדישות ,אדישות ,אדישות.

asafk
03-10-09, 02:07
בהחלט מעצבן.

כנראה שהדיווח צריך לכלול נשק חם ואז הם יבואו יותר מהר.
"פורצים לי לדירה"
"אז מה? נשלח מחר ניידת"
"טוב, אני אסתדר לבד. מזל שהאקדח עלי"
"אל תעשה כלום, הניידת בדרך"

או משהו בסגנון.

אסף.

RONI
03-10-09, 08:11
והכי נחמד ייהיה..
שלום,הגעת למוקד.
לגניבות הקש 1.
לרצח הקש 2
לאונס 69.
וכן הלאה!
מעובנים?לא נורא,תספרו עד 100 .. וזה יעבור.

RONI
03-10-09, 08:12
מעובנים=מעוצבנים או ,מאובנים איך שתרצו.

גיא
03-10-09, 08:23
כן
אני ניסיתי המון פעמים לצלצל למשטרה 100

זה אפעם לא פחות מ 5 דקות ואז התשובה היא משהו בין טימטום לאימבציליות.

דרור ברלי
03-10-09, 21:55
מה אתם מתעצבנים?
למשטרה אין זמן בשבילכם. היא עסוקה בפרויקט חדש.
מי לא צפה בחדשות ערוץ 2 לפני כמה דקות?...

300 מצלמות מהירות דיגיטליות, אוטומטיות, חדישות, שימתינו לכם ויחגגו לכם על הארנקים.
החשש הוא שאם הן יהיו מכוילות פיקס למהירות המותרת בלי מילימטר של מרווח - לא יהיה אף נהג שלא יחטוף.
אז כן - בשביל זה יש לנו משטרה. בשביל לשדוד ממכם עוד כסף.

אז אל תשכחו אף פעם מה זה שוטר. בישראל של סוף 2009 שוטר זה פושע ברשיון.

whisky
04-10-09, 12:09
בהחלט מעצבן.

כנראה שהדיווח צריך לכלול נשק חם ואז הם יבואו יותר מהר.
"פורצים לי לדירה"
"אז מה? נשלח מחר ניידת"
"טוב, אני אסתדר לבד. מזל שהאקדח עלי"
"אל תעשה כלום, הניידת בדרך"

או משהו בסגנון.

אסף.

אני לא בטוח שזה היה עוזר סיפור שהיה כך היה:

לפני שלוש שנים, אישתי יצאה מהבית ב10:00 ואני חזרתי ב: 12:00 בצהריים. אור יום, הבית היה פתוח כשהגעתי, מיד התקשרתי לאישתי לנזוף בה שבגלל ההריון היא שכחה לנעול את הדלת, היא ברוב חוצפתה עונה לי "מה פתאום, לא יכול להיות" ממשיך לסלון ורואה מצלמה ישנה שלי שוכבת על הספה, אומר לאישתי: "למה הורדת את המצלמה שלי?", "לא הורדתי" עונה לי השתחיה שלי.

בום נופל לי האסימון, פרצו לנו הביתה. התקשרתי 100, ענו לי מיד ואמרו שישלחו ניידת.

טוב עליתי למעלה, והכל הפוך כמו בסרטים, כל הארונות על הרצפה, הכל שבור, לא נורא, מסתכל למעלה על העליה לגג ורואה שהיא פתוחה. מיד עשיתי אחורה פנה וירדתי למטה התקשרתי ל100 שוב ואמרתי להם: "תשמעו העליה לגג פתוחה יש מצב רציני שהגנבים עדיין בבית", "תצא החוצה, תמתין לניידת, אל תתעסק עם הפורצים הם עלולים להיות חמושים" כך אמרו לי (הציטוט לא מדויק אבל הסיטואציה מדויקת מאוד!) עשיתי כמצוותם, יצאתי החוצה וחיכיתי לכוחות בני האור שילחמו בכוחות בני החושך.

לא עוברות להן 2-3 .... שעות ולביתי מגיע ניידת זהוי פלילי (ז"פ - לצורך העניין) נכנס לבית, שואל מה עשו, מדבר איתי ואנחנו עולים למעלה, אני מסביר לו שייתכן שהגנב/פורץ עדיין בבית, הוא עושה אחורה פנה ונובח עלי "למה לא אמרת לי שיש חשש שיש כאן פורץ, אני לא נכנס תתקשר ל100 ותזמין ניידת סיור" "מה זאת אומרת, זה מה שהשוטרת הסבירה לי, לחכות עד שתגיעו אתם גיבורי התהילה רבי העוז" (גם לא מדויק ;)) בכל מקרה יצא הטכנאי ז"פ, ואמר לי שישלחו לי מיד ניידת, לא עוברות 1-2.... שעות, ומגיע ניידת סיור, יוצא מיטב בנינו השוטר אזולאי (גם לא מדיוק) והחבר שלו רס"ל שמועתי, ונכנסים לבית עם נשק שלוף!!! מגיעים למעלה ואומרים לי; "תשמע אין לנו סולם בניידת, יש לך סולם?", "לא אין לי, אבל אמרתי לטלפנית שלכם שצריך סולם בפירוש, כי הסולם נמצא כרגע למעלה בעליית הגג, מישהו משך אותו לשם" (מעניין מי זה היה, המחבר :cool:).

"טוב נזמין ניידת עם סולם" הוא עונה לי ויוצא לקריאה נוספת משאיר אותי בבית ההפוך והפרוץ.

כעבור כשעתיים מגיע ניידת עם סולם עם שני שוטרי מג"ב עולים למעלה ורואים שאין שם כלום.

כלומר, המשטרה עצמה שאמרה לי לצאת מהבית כי יכול להיות שיש שם אדם חמוש לקח לה משהו כמו 6-7 שעות לבדוק אם יש שם פורץ חמוש או לא!!!

אז הפתרון שלך, לא מי יודע מה מוצלח. :(.

מצד שני, כאחד שלא מת על המשטרה אני יכול להעיד על כמה וכמה מקרים שבהם הם סייעו מהר מאוד: יצא יד המקרה וכבר דיווחתי על כ- רכבים גנובים, אני מטייל אתם יודעים ומוצא את הרכבים העזובים האלו, מתקשר ל100 נותן מספר רכב ואם הוא גנוב הם מבקשים שאני אכוון אותם, לא יצא לי שלקח להם יותר מחצי שעה.

מצד שלישי, מעולם לא הושב לנו משום פריצה דבר למעט הפריצה היחידה שבה מי שטפס את הגנב הוא חבר שלי כשאני רודף אחרי הגנב עם הסוסה שלי, ואני מדבר על מספר רב של פריצות: 1. סבתא שלי בירושלים, 2. ההורים שלי במבשרת פעמיים או שלוש, 3. ההורים שלי בקיסריה פעמיים, בסא וסבתא שלי בכ"ס פעם אחת מאוד כואבת.

כך שבמונחים שלי, יש למשטרה אלי חוב רציני.

זהו להפעם. יום טוב, חג שמח, טיולים מהנים, ושלא נזדקק.

whisky

ינון
04-10-09, 14:43
טוב אני לא נגדהמשטרה אבל נכון שהיא לא מתפקדת,
סיפר מהיום- השאלתי לחבר את המזדה שלנו ,הוא יצא לכיוון תלאביב ובדרך נצמדת אליו ניידת, מקיפה אותו ומגלה עניין רב ולבסוף נצמדת מאחוריו והנהג של הניידת רושם בסלולארי את מספר הטלפון של שלט המכירה שתלוי לו מאחור.
כפי הנראה השוטר מקפיד על החוק ואינו מטריד את הנהג כדי לקבל פרטים.

elro
04-10-09, 15:03
עוד סיפור קטן:

בדרכי מפיקוד מרכז בפסגת זאב לאכול צהרים באיזה מסעדונת, עצרתי אחרי כיכר לפני מעבר חציה, ילדה קטנה עמדה על המדרכה ונתתי לה לחצות (כמו שבד"כ אני עושה), אחריי שוטר עם אוקטביה מצפצף ומצפצף ומהבהב לי עם האורות, הילדה סיימה לחצות, המשכתי ופיניתי את הכביש כדי ש"שומר ישראל" יוכל להגיע במהירות לאירוע מסוים שהוא מיהר אליו, כמובן שהוא עקף אותי והמשיך בנהיגה מהירה, ספק פראית.
הגעתי למסעדונת שלי ומה אני רואה? (בטח אתם כבר מנחשים) את אותו שוטר (בדרגת נגד), הוא מיהר להיפגש עם חבריו השוטרים, להספיק לאכול איתם...
כמו שנאמר, שומר ישראל לא ינום ולא יישן, (על הדרך גם יצפצף ויהבהב...) ;)

ועוד אחד קטנטן:

ליד תל ברוך, עצרתי ליד ניידת שעמדה בצד הדרך ושאלתי את השוטר כיצד מגיעים לשכונת מגורים, התשובה שלו היתה כדלקמן: תוציא לי רשיונות, רשיון רכב ורשיון נהיגה...
לאחר בדיקה די קפדנית, החזיר לי את הרשיונות ואז שאלתי אותו שוב, הוא עשה לי טובה שהוא ענה והמשכתי לדרכי.
יש לציין שנעצרתי מיוזמתי בנתיב הנגדי בכלל ולא על ידי השוטר.

מאותו מקרה למדתי, שלא שואלים שאלות שוטרים וכשאומרים שהשוטרים הם בשביל האזרחים זו קלישאה.

יש כמובן עוד סיפורים, אבל לא אלאה אתכם.

גיא
04-10-09, 21:34
בכל העולם השוטר הוא האיש שאותו שואלים כשאובדים

בישראל, השוטר הוא האיש שכשרואים אותו מתחילים לעשות שטויות כדי להמנע מלפגוש אותו.

אני חושב שחייבים להגיש תלונה למח"ש על כל מקרה של הטרדה.

מנסיון - זה עובד.

הם חוטפים את הצינור.

sherifon
04-10-09, 22:01
עוד סיפור קטן:

בדרכי מפיקוד מרכז בפסגת זאב לאכול צהרים באיזה מסעדונת, עצרתי אחרי כיכר לפני מעבר חציה, ילדה קטנה עמדה על המדרכה ונתתי לה לחצות (כמו שבד"כ אני עושה), אחריי שוטר עם אוקטביה מצפצף ומצפצף ומהבהב לי עם האורות, הילדה סיימה לחצות, המשכתי ופיניתי את הכביש כדי ש"שומר ישראל" יוכל להגיע במהירות לאירוע מסוים שהוא מיהר אליו, כמובן שהוא עקף אותי והמשיך בנהיגה מהירה, ספק פראית.
הגעתי למסעדונת שלי ומה אני רואה? (בטח אתם כבר מנחשים) את אותו שוטר (בדרגת נגד), הוא מיהר להיפגש עם חבריו השוטרים, להספיק לאכול איתם...
כמו שנאמר, שומר ישראל לא ינום ולא יישן, (על הדרך גם יצפצף ויהבהב...) ;)

ועוד אחד קטנטן:

ליד תל ברוך, עצרתי ליד ניידת שעמדה בצד הדרך ושאלתי את השוטר כיצד מגיעים לשכונת מגורים, התשובה שלו היתה כדלקמן: תוציא לי רשיונות, רשיון רכב ורשיון נהיגה...
לאחר בדיקה די קפדנית, החזיר לי את הרשיונות ואז שאלתי אותו שוב, הוא עשה לי טובה שהוא ענה והמשכתי לדרכי.
יש לציין שנעצרתי מיוזמתי בנתיב הנגדי בכלל ולא על ידי השוטר.

מאותו מקרה למדתי, שלא שואלים שאלות שוטרים וכשאומרים שהשוטרים הם בשביל האזרחים זו קלישאה.

יש כמובן עוד סיפורים, אבל לא אלאה אתכם.

קרה לי מקרה דומה :
התלוננתי על השוטרים שלא פעלו למנוע סכנת חיים בגין רמזור שלא עבד ואחרי שהתלוננתי בפניהם ,הגדילו לעשות ונתנו לי דו"ח סתמי ,השוטרים קיבלו נזיפה ואני איבדתי 2 ימי עבודה ונאלצתי להגיע לבית משפט לתעבורה, כדי להלחם על הדו"ח המטומטם - הדו"ח בוטל .

תודה לכם שוטרי משטרת ישראל ,אלו ששותפים ואחראים על הסבל המתואר ,מאחל לכם שכל מה שמתואר בשרשור יעבור גם עליכם .

ושתהיה לכם שנה טובה
והכי חשוב , איך אמרו פעם בערוץ 2 - יש לנו "ארץ נהדרת".

-->