PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגה כוח

לביא סמו וסומו
20-09-09, 09:15
אני צריך עזרתכם בניתוח הנושא .....קודם להבין ולנבור בתיאוריה ואז לשקול ביצוע.

לאחר תחקיר בנושא עלו לי שאלות רבות שאני צריך בהן את עזרת המומחים (כאלה שהצלחתי לדוג להן תשובות בחיפוש סיננתי):

1. סמוראי 95 סגור קצר (עם מזגן) - האם למנוע שלו יש מיקום מובנה לקליטת משאבת שמן להגה מנוע ובמידה ולא האם ישנם מיקומים אידיאליים למיקום..

2. רצועת פולי למערכת - האם יש למנוע התקן לשים רצועה נוספת מעבר לשתיים הקיימות(בדגש על מנועים שיש להם מזגן) ומה ההשלכות לגבי איבוד כוח מנוע (אני משער שמינימליות אבל יתכן שאני טועה ובגדול :cool: )??

3. משאבת שמן - ראיתי שקומבינה שם של L200 לפי מה בוחרים האם יש אחרות טובות ומה הקריטריונים להתאמת המשאבה לסמוראי ???? לחץ psi??? גודל??? מישהו מכיר משאבות נוספות מומלצות ובכלל מה מחיר משאבה כזאת בחלפים.... (אני מתאר לעצמי שחלקים של ג'ימני יהיו הכי אידיאליים אבל קשה למצוא והם יקרים)??????

4. זרוע פיטמן לחיבור התיבה , האם הזרוע הקיימת דרושה החלפה .....או שתתאים?
ואם דרוש החלפה איפה משיגים מה עלויות?

5. ושאלת מיליון הדולר - (בעיקר לאלה שהעזו) האם העסק במידה ויעשה בצורה מקצועית וסופר קפדנית ...האם יעורר בעיה במישרד הרישוי ולא בתיאוריה אלא בפרקטיקה בתיאוריה הכל אסור לעשות אבל מבחן המעשה מוכיח שדברים מסויימים כאשר הם נעשים בצורה יסודית לא מושכים את תשומת הלב (במידה ולא תתוכח שאתה לא צריך להחליף את הלוחית והצהוב מספיק צהוב :p )
ובאם העניין אקוטי ברמת הטסט האם ניתן מדי שנה לפרק ולחזור למערכת הרגילה או שהשינויים שיעשו הם לא הפיכים ויצריכו התאמות מחדש...

6. ולבסוף (מופנה במיוחד אליך קומבינה) אם מישהו יכול לעלות צילומים של המערכת מורכבת בדגש על חיבור המשאבה ורצועת הפולי למנוע , זרוע הפיטמן והתיבה עצמה (שזה הכל :mrgreen: )
את התיבה ראיתי איפה מיקמת קומבינה זו התיבה של L200??

חברים אני חם על הנושא עשו לי טובה לטובתי ולטובת הדורות הבאים תשפכו כל פרט שאתם חושבים ....,ויודעים.
אני מתאר לעצמי גם לפי הלך הרוח בפורום שהרבה יושב להם שד הכוח על הצוואר ממה שהרצתי בחיפוש הנושא לא ממוסד תרביצו בתשובות כל המומחים וגם לא מומחים!!!

שנה טובה לכולם!!!!

חבל שאין בהגרלה ביום שישי ערכה מהירה להתקנת הגה כוח :rolleyes: פחחחח......

moshik999
20-09-09, 11:02
אין צורך בפולי נוסף המזגן והמשאבה יושבים על אותה רצועה (בערך 350)
יש שתי אפשרויות אחת תיאורטיות ואחת מעשית
הגה כח של ויטרה או גימני מצריך ריתוך תושבת למשאבה על גבי התושבת של המזגן
והתאמת חור נוסף לתיבת ההגה (הפיט מן מתאים עד כמה שידוע לי)
המשאבה יחסית חלשה ולא תעזור הרבה בצמיגים מאד גדולים ו/או נעילה קדמית.
האופציה הרווחת בארה"ב היא משאבה ותיבה של טויוטה עם רכישת סט להתאמה ממספר יצרנים.
הרבה יותר חזקה אבל לא בטוח שתמצא בארץ תיבה ומשאבה של טויוטה (סליקה עד 81 אם אני לא טועה).
תצטרך גם לעבור טסט.

combina347
20-09-09, 14:43
1 תמיד עדיף לחבר את המשאבה על הפולי הנוסף של המזגן
במידה ולא יש אפשרות להרכיב במקומות נוספים ובקלילות אך אני לא ממליץ משום שחייבים להיות מדוייקים וסטיות קטנות עלולות להרעיד מערכות במנוע וליצור סדקים ושברים ואחר כך נזילות והתחממות
2 עניתי על חלק מהשאלה בסעיף 1. ואיבוד כוח ממש לא מורגש בנסיעה
אך כאשר עומדים ומשהו תופש את הגלגל צריך כמובן לחיצה קטנה על הגז אבל אל תשכחו שאני עם 33
בצמיג רגיל אני מאמין שעלול אפילו להזיז את הרכב חחחחחחחחחחח
3 לא משאבת שמן תיבת הגה
התיבה שאני מצאתי לנכון היא אכן של אל200 משום שזה טנדר כבד יחסית ולכן צריך להיות לתיבה יכולות גבוהות יותר
הורדתי את האפשרות לתיבת ויטרה משום שהשילדה של הסמוראי נמצאת בזוית אחרת מהויטרה וכאשר מרכיבים את התיבה היציאה של ההגה בזוית לא נכונה אני מאמין שבוחן עלול לשים לב לזה ורואים את המפרקים ליד הקומפלונג מקופלים
מקווה שהבנתם
הורדתי גם את אפשרות הגימיני מבחינת מחיר החלקים וחוזק אני מאמין שההתאמה היא הכי טובה
4 הזרוע פיטמן לא מתאימה לא ניתן להשיג אחת שמתאימה אך כאן נכנסות הקומבינות
יש אפשרות ללכת לחרט ולהתאים פיתמן
ויש אפשרות לשדרוג ע"י בנית דראג לינק חדש עם מתאמים
5 כמובן שאם בונים בצורה מקצועית לא תהיה שום בעיה ויש שני אפשרויות האחת לקדות חורים בשילדה
ולמקם שם את התיבה החדשה
והאפשרות השניה היא בניית מתאם

combina347
20-09-09, 14:49
בגדול התמונות הם של האב טיפוס שבניתי לבד
ניתן לבנות את המתאם עם פלח יותר עדין אני בניתי עם מתאם 12 מ"מ זה ממש ענק
צריך לקנות בירגים למתיחה ולגזירה באורך הנכון בהתאם למתאם שתבנו
בקשר לפיתמן יש המון אפשרויות צריך להיות יצירתי

מקווה שעזרתי
מוכן לקבל עלי פרוייקט כזה למעוניינים בהודעה פרטית

לביא סמו וסומו
20-09-09, 20:29
עזרת בהחלט, ומה עם המשאבה יש לך תמונות לראות איך העסק יושב שם??

אגב המשאבה גם היא של L200?
האמת לא הכי הבנתי איפה תשב המשאבה ??

לביא סמו וסומו
20-09-09, 20:34
אגב אחי איפה אתה השגת את המשאבה והתיבה של טויוטה כי הבנתי שעסק לא פשוט ליפול על החלקים האלה?? ומה סדר גודל עלויות שאתה מכיר ?

combina347
22-09-09, 00:16
אני עם תיבה של אל200 ומשאבה משופרת של סופה
ניתן לחבר כל משאבה ואפילו להחליף פולי השאלה היא מה נדרש מההגה:
כמה רך אתה רוצה אותו וכמה כוח אתה רוצה שיהיה למערכת כמובן במגבלות התיבה עצמה
והכל עיניין של עלות בסופו של דבר
את התיבה שלי אני החלפתי תמורת חלקים אחרים ואת המשאבה קניתי בזול שאל במשחטות רכב יש שם אלפים גם אתה תמצא בזול אני מבטיח

לביא סמו וסומו
22-09-09, 21:32
וואללה אחי היום חקרתי שוב את הנושא לא יודע איפה אני דוחף משאבה , אין לי מקום לגפרור וגם אין לי פולי כפול איך בכל זאת???שלח לי תמונה של המשאבה שלך איפה היא יושבת אני חייב לראות???
איך מיקמת את התיבה ועוד יש לך מקום שם אצלי זה ניראה בלתי אפשרי!!!!

אתה תהיה ביום שישי במפגש ג'יפולוג אני חייב לראות איך הינדסת שם את העסק??

אני פונה לכבדים שביניכם (אלה שמתבשמים עם WD40 :)) מישהו יכול להעריך כמה כוחות סוס תגזול המשאבה מהמנוע ..?

combina347
23-09-09, 01:22
היא גוזלת רק כאשר אתה מסובב את ההגה
וכאשר אתה עומד ולא נוסע זה מורגש אז שכח מזה לצורך העיניין תחשוב שהיא בעצם לא מאמצת את המנוע
בתנאים אמיתיים של עבודה
ותאמין לי שיש מקום למשאבה אולי אתה לא יודע איך לשים אותה שנית אולי התיבה גדולה אבל דיסק ורתכת מתקנים הכל
לא תאמין עד כמה זה כיף לחתוך
וגם אם אין לך פולי כפול ניתן לקמבן פולי נוסף
דבר איתי 0526-888404 אחרי שעה 4

-->