PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט בנייה של באגי

arnonshoshani
28-06-04, 06:03
[http://www.jeeptrip.com/albums/kqitnxys-2.jpg
הבאגי נמצא בשלבי בנייה מתקדמים הגלריה שלו נמצאת ב
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=1&item=2824
כמו שאתם רואים כל המתלים נבנו מחדש חוץ מהנאבות אין משהוא מקורי ברכב
מקדימה נאבות של טרנספורטר עם דיסקים
מאחור נאבות טרנספורטר קירור מים (זרועות נגררות אחוריות נבנו לבד)
מהלך מתלה קידמי מפתיחה מקסימאלית לסגירה מקסימלית כ 40 ס"מ
הבולמים קוילאובר הקידמיים הם של סובארו מאחור שעברו שינוי קל אליהם התווספו שני בולמי ג'יפ
מסרק הגה של GMC
הגה של גלאנט וכמו כן שני הכיסאות (שניהם יוחלפו בהמשך לחלקי מרוץ)
מאחור מנוע מרכזי של לגאסי 1.8 (יוחלף בהמשך לאימפרזה טורבו) גיר לגאסי אוטומט
הציריות זה שילוב של לגאסי וטראנספורטר שחרטנו במיוחד
מכל דלק 60 ליטר בנייה עצמית ומתקן שליפה מהירה לספר
המתלה האחורי של הבאגי הוא העתק של מתלה רכבי באגי CLASS 10 בבאחה
כלומר זרועות נגררות עם 60 ס"מ מהלך ובולמי RACE RUNNER COILOVER בהזמנה מחו'ל בעזרתו האדיבה של עידו
כרגע הבאגי מניע וגילינו תקלה בגיר (לא משלב הילוכים) אנחנו נחליף אותו בתחילת שבוע הבא וברגע שניסע עליו וניבחן אותו אני אתן דיווח מלא
אשמח מאד שאנשים יחוו דעה

נמרוד
28-06-04, 10:17
יפה מאד!

אתה יכול לתת תמונות יותר מפורטות ממה ששמת בג'יפטריפ, קלוזאפים של הפרטים הקטנים... מסקרן מאד.

על בסיס מה תכנון המתלה הקדמי? מה היה השיקול שלך בקביעת אורך הזרועות? אני מנחש שמסרק ההגה, או הבולמים של הסובארו?

כתבת שייצרתם את הציריות - אתה יכול להרחיב, איך, ממה היא עשוייה, איזה סוג של מיסבים יש בכל קצה, מאיפה הנאבות האחוריות...

arnonshoshani
28-06-04, 18:43
נמרוד שלום

אני אנסה לצלם שוב גם את הפרטים הקטנים ולהעלות אותם לאתר

המתלה הקידמי נבנה על פי דוגמא של הבאגים בחו'ל זרוע עבה וחזקה תחתונה שהיא נושאת המשקל ורוב הכח בהחזקת הנאבות הקידמיות, הזרוע העליונה היא צינור 1" סקדיול 40 כאשר תפקידה לתת מקביליות למתלה הקידמי תוך שמירה על חזור של ההגה למרכז (גאומטרית מתלה נכונה) את הנאבות הקידמיות לא שיניתי והישתמשתי בהם במו שהיו ולכן לא השתנתה הגאומטריה.
אורך הזרועות נקבע אך ורק על פי שיקולי רוחב הרכב (1.96 מ') את הזרועות הייתי אמור להוציא ממרכז הרכב אבל שיקולי מרחב גרמו לי להוציא את הצירים במרחק של 40 ס"מ אחד מהשני.
מסרק ההגה של הGMC עובד בשיטה שונה במקצת ממסרקים אחרים כלומר הזרועות של המסרק לא יוצאות מקצותיו אלא מהמרכז שלו.
את הבולמים של הסובארו סתם ניסיתי וההתאמה יצאה פיקס הן במשקל והן באורך. את הבולמים האלה יחליפו בולמי מירוץ בהמשך.
אני כנראה הטעתי אותכם אם כתבתי לפני שאת הציריות ייצרנו בעצמנו, הכוונה שלקחנו ציריות של טרנספורטר ושל הסובארו וחיברנו בין שתיהן בעזרת בוקסה בחריטה וריתוך.
לאחר כמה ניסיונות הבנו שהריתוך בקצוות הבוקסה לא מספיק ולכן קדחנו חורים בבוקסה עד לציריות ועוד קצת (לא בכל העומק) ואחר כך מילוי החורים בריתוך CO2 עד למעלה כאשר בסוף הכל עובר החלקה ואיזון במחרטה.
הנאבות האחוריות הן של טרנספורטר קירור מים כאשר הנאבה מתפרקת מהזרוע ב 4 ברגים וחיברנו אותה לזרוע החדשה. כאשר את הדרמים של הברקס זרקנו ועל המחרטה עשינו התאמה של דיסקים של סונומה קידמיים.
הזרועות החדשות הן קופסא בתיכנון שלי בחלקים מחיתוך לייזר לפי שירטוטים שלי ב AUTOCAD ושלחתי אותם ל LPC בעפולה לחיתוך כל התושבות גם הן בחיתוך לייזר.

asafk
28-06-04, 19:00
יש שרטוטים שתוכל לשתף?
חישבת את המתלים לSQUAT של 100%? או לLIFT?

אסף.

נמרוד
28-06-04, 20:06
ארנון - מאד מעניין אותי מסרק ההגה המדובר - מחכה לתמונות. אם המגבלה היא לא מסרק ההגה, אז למה באמת לא משכת את זרועות המתלה הרבה יותר למרכז? אני מדבר עד למרחק של 100 מ"מ ואפילו פחות בין הצירים של הזרועות התחתונות. מהם שיקולי המרחב שמנעו זאת?

arnonshoshani
28-06-04, 21:40
אסף אני לא מבין את השאלה

אם התכוונת לכך שמצב המיתלה יהיה במרכז כמו שהרכב נוסע ובמהלך הנסיעה אחוז העליה והירידה של המתלים יהיה בכמות מסויימת.
המתלים נבנו למצב סטטי של 1/3 - 2/3 כאשר הקפיצים דחוסים 1/3 במצב זה.
הרכב במצב נחיתה מקפיצה יהיה שהגוף יגיע עד 5 ס"מ מהרצפה.
מערכת הבולמים נבנתה כך שאחרי הנחיתה לא ייווצר המצב של קפיצות יתר כלומר לא יהיו קפיצות נוספות של הקפיצים אלא בלימה כמעט מלאה כך שהרכב לא ימריא שוב ותמיד יהיה לו מגע עם האדמה.

נמרוד
כיוון שחלוקת המשקל האידיאלית לרכב כזה היא 70/30 נוצר לי מצב של חוסר מישקל מקדימה עקב מיקום אחורי מדיי של מיכל הדלק לכן הייתי חייב לפצות על ידי הסטת משקל קדימה ולכן מיקמתי את המצבר בין הזרועות הקידמיות.
נכון שהיה הכי טוב למקם את הזרועות במרכז אבל בנוסף לשיקולי מרחב היה שיקול חוזק בכוחות צד. כלומר מקרה שגלגל אחד מקבל מכה או בנחית על גלגל בודד קידמי היה צורך לחזק את החלק התחתון על ידי הרחקה כלשהיא בין הזרועות בשביל להרחיב את המקבילית.
אני כבר מבין שיש הת הפרונט לא לבצע בצנרת אלא במערך של פחים משולבים כך שיהיה חוזק וכמו כן ניתן יהיה להצר את פרונט למינימום.
את מסרק ההגה אני מקווה להביא עוד תמונות בקרוב.

asafk
28-06-04, 22:02
אני אסביר את השאלה.
אני בתכנון של רכב כרגע, ושאלה שמטרידה אותי היא בנושא התכנון לAnti-squat. כשאתה נותן גז, יש לציריות האחוריות שאיפה "לסובב" את הדיפרנציאל (ואת הגיר והמנוע שמחוברים אליו בבאגי שלך), וכתוצאה מזה לסגור את המתלה. אני מנסה על ידי תכנון נכון של גיאומטרית המתלים להגיע למצב שלא יהיה SQUAT בכלל (לא לאבד אנרגיה על סגירת המתלה), אבל גם לא LIFT- כלומר שהמתלה לא יפתח כשנותנים גז (בשביל לא לאבד אחיזה).

האם יש בתכנון המתלים חישובים כאלה (או שהסתפקת בחישובי קבוע קפיץ וקבוע ריסון, והגיאומטריה היא אקראית, עם ניסוי ותעיה עד להגעה לסטאפ שעובד טוב)?

אסף.

arnonshoshani
28-06-04, 22:15
אסף שלום

התכנון שלי הוא מנסיון וטעיה אני לא מהנדס
אני פשוט בונה באגים כבר 15 שנים

בכל באגי או רכב שבניתי כאשר אתה נותן גז בגלל המומנט שמופעל על הגלגלים האחוריים (בעיקר) הרכב מרים את האף
לא מצאתי דרך לפתור את זה עד היום למרות שזרוע ניגררת כמו פה נוטה פחות ליצור SQUAT

בהצלחה עם הבניה

נמרוד
28-06-04, 22:18
אני אסביר את השאלה.
אני בתכנון של רכב כרגע, ושאלה שמטרידה אותי היא בנושא התכנון לAnti-squat. כשאתה נותן גז, יש לציריות האחוריות שאיפה "לסובב" את הדיפרנציאל (ואת הגיר והמנוע שמחוברים אליו בבאגי שלך), וכתוצאה מזה לסגור את המתלה. אני מנסה על ידי תכנון נכון של גיאומטרית המתלים להגיע למצב שלא יהיה SQUAT בכלל (לא לאבד אנרגיה על סגירת המתלה), אבל גם לא LIFT- כלומר שהמתלה לא יפתח כשנותנים גז (בשביל לא לאבד אחיזה).

האם יש בתכנון המתלים חישובים כאלה (או שהסתפקת בחישובי קבוע קפיץ וקבוע ריסון, והגיאומטריה היא אקראית, עם ניסוי ותעיה עד להגעה לסטאפ שעובד טוב)?

אסף.

למה אתה לא רוצה שיהיה squat בכלל? ברכב הנעה אחורית (במיוחד כשהמנוע כבד ונמצא במרכז-קדימה אם אנחנו משדרים על אותו גל) , אני רוצה מידה מסוימת - ויותר ממסוימת - של העברת משקל אחורה תחת כוח.

arnonshoshani
28-06-04, 22:22
בגלל כמות המשקל שקיימת כבר בתחת של הרכב כלומר 70% ממשקל הרכב נמצא מאחור
מה שנותן את כל הכח אל הגלגלים

asafk
28-06-04, 22:22
העברת משקל כן. בזבוז אנרגיה- לא.

אסף.

נמרוד
28-06-04, 22:27
העברת משקל כן. בזבוז אנרגיה- לא.

אסף.

המושג של "בזבוז אנרגיה" בהקשר הזה מוכר לי מאיפשהו... אה, נזכרתי, מהחוברות של הפסיכים לובשי הטייטס שמשתמשים באנרגיה של הרגליים שלהם להניע את הרכב! לא יאמן, אני יודע, קוראים לזה "עוף-נעים", ויש לזה שני גלגלים.

ברצינות, אתה יכול להעריך על איזה בזבוז אנרגיה אתה מדבר פה? בדרך כלל כשאני קורא על squat ותכונות אנטי זה בהקשר של השפעה על הדינמיקה של הרכב, לא שיקולי אנרגיה.

asafk
28-06-04, 22:36
זה ברור. ההתנהגות הדינמית מושפעת חזק מאוד מזה. גם התאוצה, גם היציבות תוך כדי האצה, וגם יציבות עם שחרור הדוושה. העברת משקל אחורה- זה קורה בכל מקרה בתאוצה, אני מנסה לבמנע למינימום מסגירת המתלה תוך כדי (יש לי מספיק כוח במנוע התיאורטי של הרכב התיאורטי).

התכנון שלי הוא מנסיון וטעיה אני לא מהנדס
אני פשוט בונה באגים כבר 15 שנים

אין תחליף לנסיון. אבל לי אין 15 שנה :roll: ... הבאגים שבניתי בגיל 16 היו הכי פשוטים שיש, עכשיו אני מכוון הכי גבוה שיש.

אסף.

arnonshoshani
29-06-04, 15:23
נמרוד ואסף תבדקו את התמונות פה זה אוסף תמונות של כל מיני באגים חדשים ישנים ועתידיים שלי
מצטער על איכות הצילום בחלקם
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/arnonshoshani/album?.dir=/2e18

נמרוד
30-06-04, 09:57
נמרוד ואסף תבדקו את התמונות פה זה אוסף תמונות של כל מיני באגים חדשים ישנים ועתידיים שלי
מצטער על איכות הצילום בחלקם
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/arnonshoshani/album?.dir=/2e18

לא מצליח להכנס - דורש סיסמא או משהו.

arnonshoshani
30-06-04, 16:21
תנסו את זה
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/arnonshoshani/album?.tok=phN9TWBBXFpymAME&.dir=/2e18&.src=ph

-->