PDA

צפייה בגרסה מלאה : חשוב! מחר - ארוע המחאה המרכזי של הקהילה הדו-גלגלית נגד העלאת תעריפי הביטוח

asafk
22-09-09, 20:48
"רוכבים לעבודה 2" - ארוע המחאה של הקהילה הדו-גלגלית יתקיים מחר, יום רביעי, 23.9.09, ברחבי הארץ. הארוע המרכזי יתקיים בגוש דן, ובמקביל יתקיימו ארועים זהים בחיפה ובאילת.

מטה המאבק בתעריפי הביטוח הדו גלגלי מצפה להשתתפות המונית של כל רוכב ורוכבת בישראל - אל תגידו "יהיה בסדר", אל תגידו "הם יסתדרו בלעדי"!
מתוך:
http://www.fullgaz.co.il/xpages/article.php?i=46785

ולמי שלא עוקב, בעוד קצת יותר מחודש יעלו תעריפי הביטוח על כלי רכב דו גלגליים לרמה שהציבור לא יוכל לעמוד בה. 6000, 8000 ש"ח ואפילו יותר, יאלצו לשלם רוכבים רבים, בעיקר כאלו שמתניידים על צעצועים שעולים אלפים בודדים של שקלים. הענף הדו גלגלי בסכנה קיומית ממש, וזה משפיע על כולנו, לא רק על רוכבי הדו"ג. מהתייקרות מחירי הפיצות והשליחויות, ועד צפיפות חניה ותנועה בלתי נסבלת בערים. צאו ומחו!

אסף.

GodsFather
22-09-09, 22:15
7 בבוקר?! איזו מחאה מארגנים בשעה שבקושי הכתבים ערים...?

בכל מקרה, אני מחר שם.

שיהיה יום נעים.

דרור ברלי
22-09-09, 22:19
זו דוגמא חיה איך מחסלים ענף שלם.

היום אלה הדו-גלגליים, מחר אלה מהירי הגלגלים ומחרתיים אלה מרובי ההנעה מגודלי הגלגלים - והרמז ברור...

חובה לצאת ולמחות.

asafk
22-09-09, 22:20
הכתבים אולי ישנים אבל הנהגים עומדים בפקקים. ומחר יהיו פ-ק-ק-י-ם ב"פ" רבתי.

אסף.

דרור ברלי
22-09-09, 22:23
מצוין. שיהיו פקקים.

הרוכבים צריכים להיערך לעשות את זה יום יום. שבוע אחרי שבוע. משחק עצבים. לעצור את המדינה.
דו"חות? להוריד את הלוחיות מהאופנועים.

asafk
22-09-09, 22:29
דו"חות? אין שום דו"חות. המשטרה מבינה שהם רוכבים כחוק, ומלווה אותם. אפילו עוזרת במקרה של עימותים שהיו עם נהגים (כמו באירוע המחאה של היום בו תפסו האופנועים חניות של מכוניות במרכז ירושלים).
העקרון של המחאה הוא רכיבה כחוק. במהירות התנועה, באמצע הנתיב, בלי לחתוך , בלי למהר ובלי לזגזג.
הלוואי שהיינו מצליחים לעשות רבע מזה כשהטילו עלינו את "מס הג'יפים" לפני כמה חודשים במקום לנמנם.

אסף.

דרור ברלי
22-09-09, 23:22
התכוונתי אם יחסמו צמתים ורחובות, יחנו מאות אופנועים באמצע צירי תנועה ראשיים ויחסמו אותם.
"מס הג'יפים" לא בדיוק כזה. הוא מטיל מס מוגדל על כלי רכב יקרים מאוד ו/או מזהמים מאוד. לדבר שכזה קשה למצוא טיעונים שכנגד.

itayhi
23-09-09, 00:23
המחירים יעלו? מה אכפת לי...

אני נשברתי כבר מזמן!

לא ביקשתי הרבה, כולה 49 סמ"ק, לחסוך קצת בדלק

אחרי 3 שנים שבהם מחיר ביטוח החובה עלה בהתמדה (בהתחלה 1750, אח"כ 2250 ועכשיו עובר את ה2500)
ולא לשכוח שיש גם צד ג' (אני לא מעז לעלות על כביש בלי צד ג')
הפסקתי לפני 7 חודשים את הביטוח והעמדתי את הקטנוע.

ימאהה אירוקס 2002, בובה של כלי, לא מצליח למכור אפילו ב1500.
אז אני משאיר אותו אצלי, עושה טסט ו"מישהו שאני לא מכיר" עושה עליו סיבוב במושב פעם בכמה ימים כדי לשמור על כשירות.
ומחכה ליום שמחיר הביטוח ירד בחצי...

דרור ברלי
23-09-09, 01:05
איתי, זה בדיוק מה שהמפקח על הביטוח והמדינה רוצים שתעשו.
שתעמידו את הקטנועים.

הם רוצים לחסל את הענף, כדי שתחזרו למכוניות ותעמדו בפקקים, בעיקר כדי שתבזבזו ים של דלק ש-60% ממחירו הם מיסים.

אני מכיר לא מעט רוכבים שמתכוונים להמשיך לרכב ללא ביטוח, כי הם לא עומדים עוד בהוצאות.

המדינה נחושה לחסל אתכם. זו לא מליצה אלא מציאות.
אם לא תיאבקו, אם לא תהיו נחושים, ידרכו עליכם. המאבק שלכם צריך להיות בוטה, הכל חוץ מעדין, הכל חוץ משקט. אני לא אומר שצריך לנקוט באלימות, אבל לפעמים אין ברירה, ותבינו מזה מה שתרצו - מחאה שקטה לא עובדת במדינה כמו ישראל. אתם צריכים לזעזע. לגרום לנזקים אמיתיים. לחסום כבישים ראשיים למשך שעות וימים ולהפוך את התנועה בגוש דן לבלתי אפשרית.

רעיונות?
להחנות את הכלים לאורך מדרכות צבועות כחול-לבן, במרווחים של מטר וחצי שניים בין אופנוע לאופנוע, לתפוס ככה אלפי מקומות חנייה במרכזי הערים ולהפוך את החנייה והתנועה בהן לבלתי אפשרית.

אולי לחסום במאות קטנועים חונים את הרחוב בו מתגורר הפקידון המכופתר והמצוחצח הזה מר ידין ענתבי, המפקח על הביטוח. שלא יוכל לצאת בבוקר במכונית הת"ש שלו (על חשבוני וחשבונכם) לעבודה שלו.

לחסום במאות קטנועים חונים את הכניסה למגרשי החנייה של קרית הממשלה ומשרדי ממשלה, של תחנות משטרה, של תחנות כיבוי, של חניוני אוטובוסים.

לנסוע לאט לאט, אחד אחרי השני, במרכז נתיבי תנועה. כמו מכוניות. כל יום, כל היום.

ועוד ועוד כיד הדמיון....

במלחמה כמו במלחמה. יכול להיות שתילחמו ובכל זאת תפסידו. אבל אם לא תילחמו - בטוח תפסידו.

גיא
23-09-09, 10:20
אתה מדבר על לזעזע דרור ?

על מנת להזיז פה משהו יש צורך בארוע ברמת מלחמת יום כיפור.

כל השאר מתפוגג מול עיניהם הכהות מראות של שועי הארץ אוהבי הוולבו ...

גם אם יש פה איזה שוע שיש בו הגינות וכבוד ... הוא מחוסל בצורה כזאת או אחרת או פיסית או שהוא מקבל את תפקיד הכבוד של להיות ראש ועדה קרואה של עיירה נידחת בדרום מוכה הפרעושים הרקטות והעוני.

דרור ברלי
23-09-09, 12:53
וולבו?

טעמם המוטורי של המנוולים האלה הולך ומשתפר.
אודי A6, ב.מ.וו, מרצדס... על חשבונך וחשבוני.

שילכו לאלף עזאזלים, ושיסלח לי אלוהים על שאני מגדף את אלה שהקללה והנאצה מגיעה להם בזכות - ודווקא בימים של סליחות וחשבון נפש.

itayhi
23-09-09, 13:50
דרור,

רוצים או לא רוצים, זה מה שקורה בפועל.

כשנסעתי עם הקטנוע 30-40-50-80 ק"מ ביום (בשנתיים הראשונות נסעתי בין 11 ל12 אלף ק"מ בשנה) השתלם לי.
במיוחד כאשר הפריווט שלי מתוחזקת (ביטוח+טסט) ע"י סבא-סבתא של האשה.
אבל בשנה האחרונה, כשהנסיעות על הקטנוע התמעטו והסתכמו בכמה ק"מ בודדים ביום (אם בכלל) הבנתי
שההבדל בחשבון הדלק לא מצדיק את החזקת הביטוח (מעל 3K בשנה, 250 שקל בחודש, קרוב ל10 ש"ח ביום
על קטנוע שכמעט ולא נוסע...), בטח לא בעיר שבה אני מסתובב שמצוקת החניה בה לא נוראית וכנ"ל גם מצב התנועה.
אז עולה לי הדלק עוד 2 שקלים ביום אבל את הסיבובים בעיר אני עושה עם הרכב.

לנסוע בלי ביטוח? לא עולה על דעתי בכלל! אני לא מספיק עשיר בשביל זה....

אגב, דרור,
"טעמם המוטורי"? על איזה טעם בדיוק אתה מדבר? מה הם מבינים? גם ככה הנהג הפרטי נוהג ואתה משלם...
הם לוקחים BMW/מרצדס/אאודי A17.5 וכו מטעמים פשוטים של "שלי יותר גדול/יקר/ראוותני/מגדיל לי את הז*ן"

איתי

דרור ברלי
23-09-09, 15:57
דרור,
"טעמם המוטורי"? על איזה טעם בדיוק אתה מדבר? מה הם מבינים? גם ככה הנהג הפרטי נוהג ואתה משלם...
הם לוקחים BMW/מרצדס/אאודי A17.5 וכו מטעמים פשוטים של "שלי יותר גדול/יקר/ראוותני/מגדיל לי את הז*ן"

איתי

הם מבינים טוב מאוד בסטטוס, בשופוני.
תמיד הם היו גונבים, תמיד הם היו מושחתים. תמיד הם השתינו לבריכה.
אבל פעם עוד היו מתביישים. היה גם את העניין ההוא של תוצרת גרמניה וכו'.
היום כבר נעלמה גם הבושה. לא רק משתינים לבריכה, אלא עושים את זה מראש המקפצה, לעיני כל, ובצעקות כדי שאף אחד לא יפספס את המחזה. אפילו נשיא לשעבר שחשוד באונס ובמעשים מגונים, לא מתבייש לצווח כמו חזיר כדי להמשיך לקבל את הפנסיה של 47K שקל לחודש ומכונית אודי A6.

מי אשם? רק אנחנו אשמים.
כי אנחנו לא מפילים אותם עם המקפצה לתוך הבריכה שמלאה בשתן של עצמם, ודואגים גם שלא יוכלו להוציא ממנה את הראש ויטבעו בה.

את השיקולים שלך בעניין הטוסטוס אני מבין ומזדהה - גם אני ויתרתי על רעיון הקטנוע. כבר לא כדאי, כבר לא משתלם. נכון שזו הוצאה מוכרת, אבל היא כבר גדולה מדי וצריך קודם כל להרוויח את הכסף הזה...
מספיק שעוד חצי מהאופנוענים יחשבו כמוני וכמוך, והמאבק נכשל עוד לפני שהתחיל.
ואתה תתפלא כמה מתכוונים לקחת את הסיכון ולנסוע ללא ביטוח. צעירים, סטודנטים, חבר'ה תפרנים שאין להם עוד פרייבט בצד לגיבוי, אלא רק טוסטוס 50 או 125 סמ"ק ישן. פשוט כי אין להם ברירה אחרת.
מה המדינה חשובת שיעשו? יעברו לקורקינט חשמלי? יסעו באוטובוס? שעה וחצי לכל כיוון במקום חמש דקות?

כל זה בגלל שהורידו ראש ושתקו כבר בפעמים הראשונות שהביטוח התייקר. אם על ההתחלה משרדי ממשלה היו נשרפים וכל מיני פקידונים קטנים ורעים היו חוטפים מכות רצח מהמון זועם, דברים היו מתנהלים אחרת.

עצוב.

יקיר גרין
23-09-09, 16:19
מי אשם? רק אנחנו אשמים.
כי אנחנו לא מפילים אותם עם המקפצה לתוך הבריכה שמלאה בשתן של עצמם, ודואגים גם שלא יוכלו להוציא ממנה את הראש ויטבעו בה.

עצוב.

למה אנחנו רק מדברים? למה לא הצטרפנו לאופנועים לגרום לפקקים של המדינה??? (אני שואל אנחנו, כי גם אני צריך הייתי, ולא מצאתי לנכון ...)

התשובה היא שכנראה שעדיין מספיק נח לנו לשבת במזגן ולבכות באינטרנט. עוד טיפה וזה יעבור סף, ואז אולי נצא לרחובות ...

GodsFather
23-09-09, 16:30
יש כאלה שכן יצאו.

ואני מקווה שיצאו עוד שיירות כאלה בזמן הקרוב.

לדעתי, אם לא יהיה מסע כזה לפחות אחת לשבוע (ואני מאופק בדרישה), המסר לא יועבר. וגם עניין השעות צריך להחמיר לשעות יותר עמוסות.

מעבר לזה, צריך לעשות את אותן מחאות במקביל גם בדרכים המובילות למשרדי הממשלה ושאר מקבלי החלטות.

ליצור טבעות חנק של אופנועים בכל נקודה משפיעה.

אבל זה לא הפורום הנכון, אני צריך להציע את זה בפול-גז :)

יקיר גרין
23-09-09, 17:06
יש כאלה שכן יצאו.

ליצור טבעות חנק של אופנועים בכל נקודה משפיעה.

אבל זה לא הפורום הנכון, אני צריך להציע את זה בפול-גז :)

אני שואל, למה רק אופנועים? היום זה הם, מחר אנחנו! למה לא להצטרף היום??

GodsFather
23-09-09, 17:09
אני שואל, למה רק אופנועים? היום זה הם, מחר אנחנו! למה לא להצטרף היום??

כל מאבק והמסר שלו. לא מערבבים שמחות.

רוצה להריץ מחאה לטובת הג'יפים - קדימה, אבל לא כחלק מהמאבק של הדו"ג.

יקיר גרין
23-09-09, 17:30
כל מאבק והמסר שלו. לא מערבבים שמחות.

רוצה להריץ מחאה לטובת הג'יפים - קדימה, אבל לא כחלק מהמאבק של הדו"ג.

זו בדיוק הסיבה שאף מאבק לא מצליח ... אם אנחנו שמבינים את הצדק במאבק, לא משתתפים בו, מגיע לנו שלא יעזרו לנו כשיעלו את הביטוח של הג'יפים.

גיא
23-09-09, 17:48
הבעיה היא לדעתי חשיבות ועלות מול תועלת.

לי לא חשוב אופנוע בכלל, אני ויתרתי על זה לפני עשור.
ויותר חשוב לי לא לפספס יום עבודה ... כל שקל חשוב. הכי יש לי המון חברים שמתחלקים איתי בכל שקל ואסור לאכזב אותם.

לצורך הענייו, אני מוכן לבזבז יום שבת / חג ומועד ששם אני לא מפסיד יום עבודה וללכת לעמוד כל היום ולחסום את כביש 1 או 2 או 6 או מה שצריך ...

ואני לא לבד.

אם היינו יודעים שמשהו יצא מהמלחמה הזאת אולי עוד היינו עושים משהו, אבל כשברור מעל לכל ספק שזה לא יעזור .. אז גם לא יעזור וגם להפסיד עבודה ?

יש בצומת של מקסים בחיפה שלושה אוהלים של נכי צה"ל כבר כמה שנים ... הם פשוט התרגלו .. הם עצמם כבר לא מוטרדים מזה ... הנכים / זקנים / חולי סרטן / נשים / גברים / סטודנטים .. אף אחד לא הצליח להכריע את הממשלה שלנו. אותה ממשלה שמורמת מעם.

מלחמת אזרחים, מיליציות, הרוגים ברחובות, חיילים שנוטשים את הצבא והולכים להגן על המשפחה בבית .. נישמע כמו משהו רחוק ? תילאנד ? קמבודיה ? תיז (א)ל נאבי ? ... זה לא בחו"ל .. זה פה ממול.

זה פשוט עוד מתבשל.

whisky
23-09-09, 18:38
זו בדיוק הסיבה שאף מאבק לא מצליח ... אם אנחנו שמבינים את הצדק במאבק, לא משתתפים בו, מגיע לנו שלא יעזרו לנו כשיעלו את הביטוח של הג'יפים.

+1

אנחנו שתקנו כשהסירו את הפיקוח על הסולר, עכשיו כשמעלים את הביטוח של הדו"ג, כשמעלים את המס לרכבי ליסינג, כשלא פותרים לנו את הבעיות, כשהמשטרה שלנו לא מתפקדת.

הגיע הזמן לצאת החוצה, בפעם הבאה שיש נסיעה כזו של דו"ג בירושלים, אני מצטרף, בי נשבעתי!!!

והמחאה הבאה שלי, היא הנסיעה עם ה4X4 נגד אוזלת היד של המשטרה נגד גנבי הרכב!!! פשוט נמאס

פעם מי שהיה מפגין היו סטודנטים, היום להם כבר לא אכפת, או שאין להם זמן, אז מה לעשות הגיע תורינו.

ואל תגידו שאתם לא נדפקים מזה, גם אתה גיא, מחר בבוקר, שליחות בסיסית תתיקר לך בכמה אחוזים, למה? כי הביטוח של הדו"ג של השליח עולה יותר היום, יהיו יותר רכבים, יותר פקקים המוצרים יתייקרו, המובילים יעלו את המחיר, זה פוגע בכולנו, בצורה עקיפה אבל פוגע.

whisky

נימי
23-09-09, 20:45
לפני יותר מעשור התחילו עם הגזרות הרעות על כלי רכב דו גלגלים, היום זה נראה שעולי הם יצליחו לסיים את מה שהם התחילו אז, וזה מאוד עצוב

הבעיה שלנו שכל עוד זה לא פוגע בנו במקום ההכי כואב לא ממש נזוז מהספה בסלון, מהכסא במשרד או בכלל מהסדר יום הרגיל שלנו ונעשה משהו בנידון

אם על כל עוול שהממשלה הזאת ממציאה לנו היו משביתים חצי מהמשק ביום למחרת דברים פה היו משתנים, אבל הבעיה היא כפי שאמרתי בסעיף הקודם

לא זוכר איך זה הולך בידיוק אבל הכוונה תהיה ברורה

שהעלו את מחיר הסולר ויצאו להפגין אני לא הפגנתי, זה לא ממש נגע לי
שהעלו את מחיר הביטוח החובה לאופנועים ויצאו להפגין אני לא הפגנתי, זה לא ממש נגע לי
שהעלו את מחיר הדלק ויצאו להפגין אני לא הפגנתי, זה לא ממש נגע לי
שבנו את כביש חוצה ישראל ויצאו להפגין אני לא הפגנתי, זה לא ממש נגע לי
שהוציאו את ריכבי ה 4X4 מחוץ לחוק לא נשאר מי שיפגין איתי ...

וכן, גם אני לא יצאתי מהמשרד היום להפגין, לפני עשר שנים יצאתי להפגין ביותר מהפגנה אחת ויותר משתיים, אבל שאתה מיעוט ולא מצתרפים אנשים, ואתה מרגיש שאתה לא משפיע ....

asafk
23-09-09, 23:26
אחרי שמחירי ביטוח החובה יעלו משמעותית, מספר הרוכבים ירד. וחוץ מהבודדים שיעברו לתחבורה ציבורית, הרוב יעברו למכוניות זולות, מסוכנות ומזהמות, ורבים אחרים ימשיכו לרכב, אבל בלי ביטוח חובה. דומינוס כבר הצהירו שמחיר מגש פיצה יעלה בכמה שקלים, והם לא היחידים שיעלו מחירים. מחירי השירותים יעלו באופן כללי כשמספר השליחים יקטן. זה ישפיע גם על מי שגר בנהריה ואין לו פקקים, כי כשכל השירותים עולים יותר, גם העורך-דין של הקיוסק שלך עולה לו יותר, והמיץ-גזר שאתה שותה בבוקר, בסופו של דבר עולה יותר. כמו שכבר נכתב, מחירי החניה יעלו, ולהגיע לעבודה בעומסי התנועה ייקח יותר זמן, וזה גם עולה, וזה גם גורם לזיהום, וגם לבלאי למכוניות ולתשתית. ועוד ועוד... וחשוב להבין שהמאבק הזה משפיע על כולנו.

חשבתי על ההקבלה של ביטוח החובה לחוק ביטוח סוציאלי אחר - ביטוח בריאות. גם הוא חובה. אומרים לנו שבגלל שאופנוענים עולים יותר כאשר הם מעורבים בתאונות, הם צריכים לשלם על הסיכון בהתאם. ואני אומר, זה כמו שיאמרו שבביטוח הבריאות, מי שעולה יותר ישלם יותר. למה שגבר צעיר ובריא יסבסד אישה זקנה וחולה במחלה כרונית? ואז זקנים ישלמו 10000 ש"ח לשנה, חולים במחלות כרוניות טיפה פחות, נרקומנים ונשים (שצורכות שירותי רפואה סביב המחלות הקרויות הריון ולידה) ישלמו עוד טיפה פחות, אלכוהוליסטים, כמו חולים במחלות כרוניות יקבלו טיפה הנחה יחסית לנרקומנים, וכמובן שאישה נרקומנית בגיל הפריון וחולה במחלה כרונית תשלם הכי הרבה. וגברים בריאים וצעירים? שקל בחודש, גם ככה הם לא מגיעים לבית חולים. טוב, אולי לפעמים כן, בעקבות תאונת אופנוע.
נשמע לכם הגיוני? לא? אז למה כשמציגים את הרעיון הזה בקשר לביטוח-סוציאלי-חובה אחר זה כן נשמע הגיוני?

בקיצור, חברים, תוציאו את הראש מהתחת, צאו מהפוזיציה של "זה לא נוגע לנו", ובתור חובבי תרבות מוטורית כזו או אחרת, תגידו תודה לרוכבים שעושים משהו בשביל לקיים חלק מהתרבות הזו.

אסף.

GodsFather
24-09-09, 12:01
אז שנארגן שיירה שתצא מאחורי שיירת האופנועים הבאה ?

לנו זה יותר קל, מכניסים לLOW ונותנים לרכב לדדות על הכביש :lol:

whisky
24-09-09, 13:30
אז שנארגן שיירה שתצא מאחורי שיירת האופנועים הבאה ?

לנו זה יותר קל, מכניסים לLOW ונותנים לרכב לדדות על הכביש :lol:

אני בעד לא לערב שימחה בשימחה, כרגע אני בעד מחאת האופנוענים, מסכים עם המחאה שלהם, אני חושב שזה ענף שתורם למשק ולכלכלה, מוריד עומס מהכבישים, מעודד את הכלכלה וראוי כענף מוטורי (אני לא מדבר על ספורט מוטורי, אלא על ענף בחיי היומיום).

מאלף סיבות:
1. מפחית את הלחץ על הכבישים ועל מקומות החניה.
2. מאפשר שילוב של אנשים בעלי קשיים כלכליים במארג החיים.
3. מפחית את זיהום האוויר (כן זה חשוב לי, תקראו לי ירוק/כחול/בורדו אם אתם רוצים).
4. הסטטיסטיקה משקרת! רוצים תבדקו אותי, אבל בתאונה עם רוכב אופנוע בד"כ יש פצוע או הרוג יחיד בעוד שבתאונה עם כלי רכב בממוצע יש יותר מפצוע אחד. ביחס לשימוש בכלי הרכב (בדומה למוניות ולמשאיות) אני לא בטוח שכמות התאונות שבהם מעורבים דו"ג כל כך יותר חמורה משל הפגיעה ביחס לכמות הנסועה (מילה אחרת להיקף השימוש) של ענפים אחרים (מוניות, אוטובוסים, משאיות, כלי רכב פרטיים).
5. יש עיוות חמור בחישובי האקטואריה, ואת זה יגיד לכם גם אקטואר: הנזק הגופני שנגרם על ידי דו"ג לא בהכרח יותר גדול מזה של בעלי מכוניות פרטיות, הנזק שנגרם הוא לא בהכרח לנהג, אלא גם הנזק להולך הרגל, הנזק לנפגע השני; נוסע, נהג שנמחץ תחת המשאית ועוד... , החישוב של ביטוח החובה חייב לכלול גם את המרכיב הזה, ולכן נהגי משאיות למשל לא משלמים רק על הפגיעה בנהגי המשאיות אלא גם על פי חישוב של הפגיעה שלהם במשתמשי הדרך האחרים, אצל נהגי הדו"ג פגיעה זו היא נמוכה יותר.

אני לא חושב שהמפקח על הביטוח רשע ורוצה ברעת הדו"ג, אני פשוט חושב שכמו בכל תחום, הם מנסים לראות מאיפה אפשר למצוא את החור שבגרוש, כרגע הם פונים לדו"ג, ושלא יהיה לכם שום ספק אם הם ירדו מהם הם יגידו שאין מספיק תקציב בפול ולכן צריך להעלות את התעריפים לכלי הרכב האחרים!!!

למעשה, ואתם מוזמנים לבדוק אותי ולקרוא את הדוחו"ת הכספיים של חברות הביטוח אם אתם לא מאמינים הסיפור האמיתי הוא כזה:

חברות הביטוח מרוויחות על ביטוח חובה מרכבים, למשל בשנת 2008 על רכבים שהם רוצים לבטח, כאשר בעצם את "ההפסד" על האופנועים הם ממנים על ידי זה שכל חברות הביטוח מחזיקות במניות "הפול". מה שבעצם לא באמת נכון, כי ענף ביטוחי החובה של כלי הרכב בישראל הוא רווחי, אפילו אם לוקחים בחשבון את "ההפסדים" שהפול יוצר להם. את ההפסדים של הפול מי שממן הן חברות הביטוח, שלוקחות את זה בחשבון בפרמיית ביטוח החובה שלנו גם היום. גם השינוי של "צו החציה", זה הצו שמסדיר או קובע נקרא לזה מנדטורית כמה כל חברה תצטרך לשלם ביחס לתאונה 75-25% או 50-50% לא באמת משנים, כי הכל יחסי בקשר לשנת הביטוח של חברת הביטוח והפול, וביטוח החובה של הרכב הפרטי שלי, של משאית ושל אופנוע לוקחים את זה בחשבון, ובסוף מרוויחים על זה כסף.

מה המשמעות של כל מה שכתבתי למעלה, למי שלא מבין (אני מודה שזה קצת מסובך): אם יעלו את תעריף הביטוח של אופנועים, בעצם יגדילו את הרווחים של חברות הביטוח שיצטרכו לממן פחות את "הפסדי הפול", זה הכל!!!

למי שצריך דוגמא: חברת ביטוח הראל (לצורך העניין) בעלת 10% ממניות הפול השנה, היא תממן 10% מהפסד הפול בגין ביטוחי החובה של האופנועים. מהצד השני, חברת ביטוח הראל הרוויחה באותה שנה מביטוחי חובה של רכבים אחרים XXX כסף שחלק ממנו מיועד מראש בידיעה אקטוארית ללכת לפול לצורך כיסוי. עכשיו נניח שיעלו את מחיר הפרמיה לדו"ג, אז הפסדי הפול יקטנו והראל תצטרך לממן פחות הפסד, כלומר תרוויח יותר, אבל לכם לא יחזירו שקל ולא יורידו את הפרמיות, בדיוק כמו שהיה בעבר (בכל הגילגולים המוזרים וההזוים של ביטוח הדו"ג).

כל זה בעצם בא לענות למה שכתבתי קודם: "ושלא יהיה לכם שום ספק אם הם ירדו מהם הם יגידו שאין מספיק תקציב בפול ולכן צריך להעלות את התעריפים לכלי הרכב האחרים!!!" זה פשוט לא נכון, כי התקציב של הפול משוקלל בעצם בתקציבי ורווחי חברות הביטוח היום, והיום לא מורידים לכם את הפרמיה על ההפסדים האלו או מעלים לכם, איך שלא תרצו להסתכל על זה.

גילוי נאות: אין לי רישיון לדו"ג, לא היה לי ולא יהיה לי. רציתי, אמא שלי לא נתנה לי. היום אישתי לא מרשה לי. אני לא ארוויח או אפסיד שקל חדש/ישן/משומש מהעלאת הפרמיה לדו"ג או הורדתה. אבל לקרוא דוחו"ת כספיים למדתי ולהבין משהו בחיים הבנתי ואני רואה פה עוולה שצועקת לשמיים- זעקת הקוזאק הנגזל של חברות הביטוח המסכנות.

שלכם בידידות, כל רוכבי הדו"ג.

whisky

GodsFather
24-09-09, 13:39
אני לא ארוויח או אפסיד שקל חדש/ישן/משומש מהעלאת הפרמיה לדו"ג או הורדתה.

whisky

פה הטעות שלך ושל רבים.

תגובת שרשרת זו ההגדרה הכי נכונה למצב.

עליה של ביטוח האופנועים, עליה במחירי השליחויות מכל סוג שהוא (גם שליח של משרד וגם שליח פיצה יעלו יותר, גם השליח של החלק ההוא שהזמנת מאיזו חנות בצד השני של העיר יעלה יותר ולכן גם החלק יעלה יותר), ירידה בכמות הרוכשים אופנועים ומכאן פגיעה גם ביבואנים ובחלפים וציוד רכיבה (קוראים לזה בטיחות בחלק מהמקומות...).
שוק "יד שניה" יפגע כי פחות רוכשים חדשים ואו משדרגים יכנסו אליו.
העומס בכבישים יעלה, הסיכוי לתאונות בין רכבים יגבר, העצבים יגברו, הפליטה של הגזים של הרכבים תעלה, החום יעלה, הדלק שבדר"כ אתה שורף בנסיעה, ישרף בעמידה בפקק, הבלאי של הרכב יגבר אפילו שאתה לא באמת עושה בו שימוש אלא עומד בפקק.

וזה מה שאני הצלחתי לחשוב עליו ב30 שניות כתיבה...

יקיר גרין
24-09-09, 14:03
אני בעד לא לערב שימחה בשימחה, כרגע אני בעד מחאת האופנוענים, מסכים עם המחאה שלהם, אני חושב שזה ענף שתורם למשק ולכלכלה, מוריד עומס מהכבישים, מעודד את הכלכלה וראוי כענף מוטורי (אני לא מדבר על ספורט מוטורי, אלא על ענף בחיי היומיום).

whisky

כל מה שאמרת נכון ומעניין, חוץ מזה!
אם אתה מסכים איתם, אבל לא עוזר להם, הם לא יעזרו לך ... וזה בדיוק הסיבה שכשיטילו היטל ריבוי הנע או מס ירוק על רכבים גדולים, הם לא יעזרו לך ... וזו הסיבה שהמערכת תמיד מנצחת!

הגישה שלך היא בדיוק למה מחאה ציבורית בישראל זו בדיחה עצובה!

לעזזל, עצבנתי את עצמי!
איתי, אם הם יוצאים לכבישים שוב, אני איתם!

whisky
24-09-09, 14:28
פה הטעות שלך ושל רבים.

על זה בדיוק דיברתי לפני כמה תגובות, שגם אני הולך לשלם על זה, הכוונה שלי הייתה שאני לא אשלם יותר פרמיה כי אין לי כלי רכב דו"ג. אני מסכים איתך בהחלט. והכוונה שלי בלערב שימחה בשימחה הייתה, שאני לא רוצה לעשות שיירה נפרדת לנו על הבעיות שלנו, אלא כרגע להצטרף לשיירה שלהם ולתמוך בהם.

כל מה שאמרת נכון ומעניין, חוץ מזה!
אם אתה מסכים איתם, אבל לא עוזר להם, הם לא יעזרו לך ... וזה בדיוק הסיבה שכשיטילו היטל ריבוי הנע או מס ירוק על רכבים גדולים, הם לא יעזרו לך ... וזו הסיבה שהמערכת תמיד מנצחת!

הגישה שלך היא בדיוק למה מחאה ציבורית בישראל זו בדיחה עצובה!

לעזזל, עצבנתי את עצמי!
איתי, אם הם יוצאים לכבישים שוב, אני איתם!

גם איתך אני מסכים, ואם היית קורא את התגובה הקודמת שלי היית רואה שנשבעתי להצטרף להפגנה הבאה שלהם. אל תתעצבן עלי, בבקשה :(

whisky

יקיר גרין
24-09-09, 16:03
גם איתך אני מסכים, ואם היית קורא את התגובה הקודמת שלי היית רואה שנשבעתי להצטרף להפגנה הבאה שלהם. אל תתעצבן עלי, בבקשה :(

whisky

עכשיו הבנתי ... ובכלל לא התעצבנתי עליך, התעצבנתי עלי, על שהייתי אדיש למחאה שלהם ...

חן צברי
24-09-09, 22:39
ולכן נהגי משאיות למשל לא משלמים רק על הפגיעה בנהגי המשאיות אלא גם על פי חישוב של הפגיעה שלהם במשתמשי הדרך האחרים
whisky

איפה אפשר למצוא מקור מהימן לנתונים האלו?

חן

ינון
25-09-09, 10:37
שלום ווספה שירתת אותי באופן נאמן ועתה הזמן להפרד.
נמלא את הצילינדרים שמן ונצפה בבד וגריז ונשלח אותך לאפסון עד יעבור זעם ותהיי רכב אספנות.
בוש ונכלם אני כמו כולם ארכוש מרוטי חסכונית ואזהם את האוויר במכונית.
תמו ימי התום נעמוד בצומת באור כתום וגם אדום הלו אדון ישראלי אני וכמה שאני המוני.
וכמו כולם בקופסא נמצא את הפרצה בתור ולא נשאר מאחור.

אך אבוי על הגזרה בטח בכנסת יקום עוד מופרע להעלות את המסוי גם על הקטנות ובטח על המזהמות.
ואני אנוכי תפרן קטן שתפרו לו את הישבן מחוקים לרוב דופק את הראש זה עלול לכאוב.
ואין מי שישמע את קול הזעקה שכן החכ"ים כמו אלוהים אוהבים אנשים בוכים.

נמאס לי

AvigdorAharon
27-09-09, 20:41

whisky

ביום רביעי הקרוב, נסיעה לירושלים למשרדי הממשלה

http://www.fullgaz.co.il/xpages/article.php?i=46803

אביגדור

GodsFather
28-09-09, 00:07
50-125 סמ"ק לירושלים ועוד ביום גשם - זה הולך להיות מעניין מאד!

דרור ברלי
28-09-09, 12:05
אין שום בעיה לעלות לירושלים גם עם 50 סמ"ק.
במיוחד אם השיירה תקפיד לנסוע מאוד לאט, לפקוק היטב את הכביש ולבצע עצירות יזומות כל כמה ק"מ כדי להגדיל את הפקק ולהתיש עוד את נהגי המכוניות.

לדעתי צריך לפצל את השיירה לשולשה ראשי חץ, שעולים לירושלים מכביש 1, מכביש 443 ומכביש אשתאול-צובה-עין כרם. לזחול 20-30 קמ"ש, לעצור מדי פעם. לא להשאיר לנהגי המכוניות שום דרך פנויה להגיע לירושלים.
בתוך ירושלים, לזחול במרכז הנתיבים כמו מכוניות. להחנות את האופנועים בכחול-לבן, כמו מכוניות.
לא להשאיר מקום אחד פנוי לאף מכונית בחניוני קריית הממשלה.
לחסום רחובות.

אסור לרוכבים לוותר - הם מוכרחים לעבור למחאה אקטיבית.

ינון
28-09-09, 14:24
לשרוף פחי אשפה לזרוק חיתולים על השוטרים (רצוי משומשים) להבעיר צמיגים לנפץ מדחנים, להשחית אוטובוסים, טוב נסחפתי אבל העסק כואב מאוד וכן דרור צודק צריך להתחיל להעמיד את כל הדו גלגליים במקומות חניה כולל מדחנים לפצל את המחאה למספר מוקדים וכמובן לנסות להמחיש את תחזית היום שאחרי בו כולנו נתחיל להשתמש בכלי רכב פרטיים (כל רכב לוקח בערך 6 מטר לפי 4 מטר מכונית וכמטר שמירת מרחק מלפנים ומאחור) והרי לכם עוד כמה קילומטרים של פקק ובעיות חניה.
והכי חשוב שלקובעי החוקים יהיו חיים קשים למצוא חנייה או לנוע בכבישים.

דרור ברלי
28-09-09, 22:27
למצוא את כתובתו של מר ענתבי המפקח על הביטוח, ולפקוק את כל הרחוב באופנועים חונים, כמובן ללא לוחיות רישוי.

זה אולי קצת מוגזם לזרוק חיתולים עם קקי על המשטרה, אבל אם לא תהיה ברירה.... לפחות אל תזרקו אותם לתוך בנייני קרית הממשלה, כי הבניינים הללו מאכלסים ממילא הרבה מאוד חרא, ככה שעוד כמה חיתולים מלאים בתוצרת ריחנית לא באמת ישפיעו...
עוד רעיונות?
יש מלוא המקלדת.

מאחורי כל הרעיונות הללו עומדת הנחה מאוד ברורה - אל תתייאשו, אבל מאזן הכוחות מלכתחילה לא לטובתכם. רוב הסיכויים הם שהמערכת תנצח, וכדי להקטין את הסיכויים הללו צריך מחאה אפקטיבית. והמחאה היחידה שאפקטיבית בישראל היא המחאה האקטיבית. זו שמזעזעת, מביאה סיקור תקשורתי שמעבר ל-15 שניות בסוף מהדורת החדשות. כדי לעלות לראש המהדורות התשת נהגי המכוניות בכבישים צריכה להיות יומיומית וקשה. להעמיד את גוש דן, את ירושלים, את חיפה. אסור לרוכבים גם לאבד אוויר ולהישבר אחרי כמה ימים, כי אז המערכת תנצח.

asafk
28-09-09, 23:06
ההיסטוריה מראה שלא משנה כמה המאבק היה מתוקשר, הוא נמוג כאשר מקבלי ההחלטות כיוונו- ופגעו - להשתקת מוביליו על ידי קניית "שקט תעשייתי" זה או אחר.
וחשוב להבין בהקשר הזה - שר האוצר או פקידיו, ביניהם הענתבי הזה - לא חמושים באידיאולוגיה אנטי-אופנועים זו או אחרת. זה פשוט לא איכפת להם מה יהיו תוצאות הלוואי של מעשיהם. ולא יהיה אכפת להם לעולם. העבודה שלהם היא להיות פקידים, לא לחשוב ולא לגלות אכפתיות. כשיגמרו לאזן את השורה הזו בגליון העבודה של ביטוח החובה, יעברו לשורה הבאה הלא מאוזנת. אני מפחד לחשוב מה היא יכולה להיות. עכשיו הן יפנו ל"הידברות" שתיקח כמה חודשים ואז, בשקט, ינקנקו את האופנוענים. חכו.

אסף.

דרור ברלי
28-09-09, 23:13
הם לא אנטי אופנועים.
הם אנטי הציבור, כלומר הם בעד לחלוב אותו ללא הפסקה. זה תפקידם, והם טובים בזה.
הבעיה היא שכשיגמרו "לאזן" את כולם, שוב יווצר איזה שהוא חוסר איזון, ואז שוב יחפשו את מי לנקנק ראשון, עד ל"מנוקנק" הבא וחוזר חלילה.

וזו כבר בעיה שלנו - שאנחנו כציבור (כל פעם ציבור אחר - אופנוענים, בעלי רכב וכו'), לא מעיפים, פיזית ממש, את הפקידונים הנקניקים והמנקנקים האלה לכל הרוחות. שאנחנו לא גורמים להם לפחד פחד מוות בכל בוקר שהם יוצאים לעבודה, בכל לילה כשהם הולכים לישון. החארות הקטנים האלה מוצצים משכורות עתק מהכיסים שלנו, הופכים את חיינו כאן לבלתי נסבלים, למה לפחות שלא נעשה להם חיים קשים?

ינון
29-09-09, 08:30
הרי זה ברור מה שיקרה בסוף במקם העלאה של 20 אחוז יעלו בח אחוז ושוב אותו סיפור בשנה הבאה.
זה מזכיר את הדלק ברגע שמורידים את מחירו בשלושה אחוזים זה ברור שהוא יעלה תוך זמן קצר ב10 אחוזים.
עוד דוגמה: הפגנות הסטודנטים האם משהו השתנה ב20 שנה האחרונות הרי קיימת עליה הדרגתית וזאת בלי לכלול דמי שכפול ואבטחה.
גני ילדים נושא כאוב חוק חינוך חובה ואני משלם עבור העשרה צהרון שיכפול.
ביה"ס אותו סיפור בתוספת ספרים.

בקיצור משלמים ושותקים כצאן לטבח

whisky
29-09-09, 12:57
וואללה יוצא לי יופי טופי להצטרף למאבק הזה, זה בדיוק בשעה שזה בדרך שלי :p

אני מבטיח, ב7:30 אני מצטרף במחלף שורש למחאה, עם הדיפנדר שלי, אני מזמין את אחיי הג'יפאים להצטרף, הפעם זה הם, פעם הבאה זה אנחנו!!!

whisky

whisky
29-09-09, 13:05
איפה אפשר למצוא מקור מהימן לנתונים האלו?

חן

את זה אמר ענתבי בכבודו ובעצמו בבוקר היום שכתבתי את זה בגל"צ!!! אני מקווה שהוא עדיין מוסמך.

אבל הרעיון הוא פשוט, הסיכוי של נהג משאית להיות פצוע או הרוג ביחס לנסועה הוא המדד העקרוני לקביעת הפרמיה לביטוח, לנהג משאית הסיכוי הוא נמוך מאוד (מדובר על פגיעה פיסית בנהג ולא נזק לרכב!!) ולכן לכאורה הביטוח חובה שלהם צריך להיות בין הזולים, אלא שהוא עומד על כ-5,000 ש"ח, בגלל הנזק שיכול להיגרם לנהגי מכוניות, הולכי רגל מהמשאית.

יוני5
29-09-09, 13:47
כרוכב על אופנוע מזה 25 שנה, אני יכול רק לקוות שהמאבק יצליח והביטוח ירד ב 50%.

אבל מה? ישנם עשרות אלפי רוכבי דו גלגלי (שניים שלושה מנדטים). כל מה שהם (אנחנו) צריכים לעשות, זה מה שמשטר דמוקרטי דורש ומחנך אליו.

פשוט לבוא להצביע.

אם יהיו שניים או שלושה חברי כנסת תחת הכובע של נציגי האופנועים, יצביעו בעד \ נגד מדינה פלסטינאית, בעד \ נגד מבצע עופרת יצוקה 2 וכיו"ב, רק שיתנו להם העדפה למה שחשוב להם -- אופנועים, כל הסיפור הזה לא רק שהיה נגמר, אלא לא היה מתחיל.

אבל כנראה, שביבי או ברק, או ציפי, יותר חשוב לחבורת רוכבי הדו גלגלי, אז שיהיו בשקט.

ככה זה בדמוקרטיה. אפשר רצוי ומותר להצביע.

אבל כשמתייחסים ליום הבחירות כיום חופשה, או לחילופין משתתפים במלחמה ביבי \ אהוד \ ציפי, (שזו זכותם הדמוקרטית של רוכבי הדו גלגלי), שלא יתפלאו שהזכות לבחור בין ביבי לציפי לברק, עולה להם בהכפלה במחירי הביטוח.

ואל תחשבו שאני ציני, כי אני לא.
וחוץ מזה, בגלל שאני כל כך זקן, הרפורמה שהולכת לפגוע בכל כך הרבה רוכבי דו גלגלי, דווקא מטיבה עימי, אני הולך לשלם פחות כמה מאות שקלים על ביטוח החובה, משהו בסגנון הטבה עם קשיש \ ישיש, שלא שווה בקשיש.

יוני5

דרור ברלי
29-09-09, 15:52
וחוץ מזה, בגלל שאני כל כך זקן, הרפורמה שהולכת לפגוע בכל כך הרבה רוכבי דו גלגלי, דווקא מטיבה עימי, אני הולך לשלם פחות כמה מאות שקלים על ביטוח החובה, משהו בסגנון הטבה עם קשיש \ ישיש, שלא שווה בקשיש.

יוני5

היית מת.
בן כמה אתה? 40? אתה עדיין ילדון. בשביל להינות מ"הנחה/הטבה" כלשהי, אתה צריך לא רק להיות בעל גליון הרשעות ותביעות ביטוח נקי וצח כשלג (בוא ונניח שהוא אכן כזה) אלא גם תרח עתיק בן 60-70 ומעלה...;)

ונשאלות השאלות:
- כמה בני 60-70 ומעלה עוד רוכבים?
-כמה רוכבי אופנוע מצליחים להגיע לגילאים הללו?.........:confused:

בגלל זה אין להם בעיה להכריז שאם אתה רוכב חתיאר וזהיר תקבל הנחה....

חוץ מזה, כל מילה שלך חצובה בסלע.

whisky
30-09-09, 11:25
עכשיו שעתיים אחרי כשאני כבר בעבודה אמסור לכם את התקציר שלי למאורעות היום:

ב7:30 התאספו מספר רוכבי אופנועים במחלף שורש וחיכו לשיירת הרוכבים שפשוט לא הגיע, אחרי המון זמן בא שוטר ואמר שסגרו אותם, ולכן החלטנו לעלות למשרדי הממשלה, בדרך הצטרפו עוד רוכבים (אני עם הדיפנדר כמובן) והמשטרה ליוותה את הרוכבים עד לקריית הממשלה שם שוב עשתה תרגיל וכיוונה את הרוכבים לרחוב צדדי ולא נתנה להם להגיע לקריית הממשלה, אני כמובן בגלל שאני על 4 גלגלי (א"ג מהיום) הגעתי עד למשרד האוצר שם נתתי כמה צפירות משלי והמשכתי בנסיעה עשיתי סיבוב וראיתי את הרוכבים שאיתם באתי מתחילים להיתפזר, מאות שוטרים היו פרוסים בדרך, כאילו מינימום מדובר בהפגנות החרדים בירושלים.

דרור, בד"כ אני מסכים איתך, רק שלמרות דעותי הפוליטיות, או בלי שום קשר, כבר ירו על מפגינים באש חיה, כבר התעללו במפגינים גם מתנחלים וגם ערבים, הרביצו למפגינים חרדים, שוטרים עמדו לדין כבר יותר מפעם אחת על ההתנהגות הבלתי נסבלת שלהם בהפגנות. להגיד שאני כל כך בטוח שלא יהיה בארץ מקרה סין, אני כבר לא משוכנע שאני יכול.

יוצא לי מדי פעם לראות את האימונים של המשטרה (הכחולה והאפורה) בבסיס בית זית, הם לא באים לשחק ולא באים לתת למחאות להיות מחאות ואפילו נפצעו שם שוטרים באחד האימונים האחרונים.

ולסיום, התנהגות המשטרה כל כך דבילית, ואני חוזר ואומר דבילית, שאם הם היו נותנים להפגנה לנסוע כמו שתתכננו מתכנניה היו הרבה פחות שיבושים בכביש, בפועל כביש 1 מלטרון לירושלים היה עם פחות מ10% מהנסועה היומית שלו, מה שבטח הורגש לפני הפקק. חלם כבר אמרנו?

היום זה האופנועים מחר זה אנחנו (יותר נכון אתמול אבל מי זוכר) אני קורא לכם להצטרף למחאה!

whisky

-->