PDA

צפייה בגרסה מלאה : גל הינע ראשי-בורג שמחזיק צלב אחורי נתלש ונקרע

eyallvy
23-09-09, 11:08
מישהו יודע מה יכולה להיות הסיבה?

בהחלט ייתכן שהוא היה משוחרר. תיתכן גם עייפות חומר. יש עוד סיבות שמישהו מכיר מניסיון? זווית לא נכונה או משהו כזה? האם זה קורה הרבה? האם זה תסמין למשהו אחר שדורש תיקון או טיפול?

בתיקון - האם כדאי להבא לאבטח את הברגים עם משהו כמו Loctite? האם זה מותר על צלבים?

תודה.

אייל

AvigdorAharon
23-09-09, 11:30
20 שנה, לא ראיתי את זה אף פעם נקרע, גם לא בסופות, אפילו צבאיות.
לא נהוג להוסיף לוקטייט.

אולי ההברגה בבורג או הפנימית נהרסה?

אביגדור

ניר ל
23-09-09, 11:52
אם אתה מתכוון לברגים הקטנים 8 ממ שמחזקים את רצועות הפח של הצלבים - אז כן, זה נפוץ - הם משתחררים, נקרעים , גל ההינע משתחרר ומצליף לכל הכוונים, במהירות גבוהה אתה יכול למצוא אותו גם עובר דרך הרצפה...

מוסיפים לוקטייט ומהדקים אותם עם ידית מומנט לפי הספר, גם במקור הם עם לוקטייט.

asafk
23-09-09, 11:57
או שמחליפים את הבנדים ליובולטים, על ידי קידוח ביוק (ואז צריך לשים לב לא להדק יותר מדי ולחנוק את הצלב)

אסף.

eyallvy
23-09-09, 12:09
אם אתה מתכוון לברגים הקטנים 8 ממ שמחזקים את רצועות הפח של הצלבים - אז כן, זה נפוץ - הם משתחררים, נקרעים , גל ההינע משתחרר ומצליף לכל הכוונים, במהירות גבוהה אתה יכול למצוא אותו גם עובר דרך הרצפה...

מוסיפים לוקטייט ומהדקים אותם עם ידית מומנט לפי הספר, גם במקור הם עם לוקטייט.

תודה. כן. בדיוק בורג מסוג ה-8 מ"מ הקטנים שהזכרת הוא זה שנקרע, למזלי הרב בנסיעה איטית בעיר ולאחר סימנים מקדימים של רעידה מוזרה - ממש דקות לאחר שירדתי מכביש מהיר!

לבורג הזה היתה נטייה להשתחרר, כנראה כי בתבריג ביוק יש שמן. בתיקון אנקה את הכל שם עד שיהיה squeaky clean, ואז כאמור אבריג ברגים חדשים למומנט הנכון, בצירוף loctite.

six 4 life
23-09-09, 21:23
או שמחליפים את הבנדים ליובולטים, על ידי קידוח ביוק (ואז צריך לשים לב לא להדק יותר מדי ולחנוק את הצלב)

אסף.

הרעיון נחמד, הביצוע זה סיפור אחר.
לקדוח חורים ולהשחיל יו בולט ביוק כל אחד יכול, לסגור את האומים של היו-בולט ביוק לא יעודי זה סיפור אחר.
יוק יעודי ליו-בולט הוא יוק שונה, גבוה מעט יותר, ובעל חריטות מיוחדות לאומים ולבוקסה לסגור אותם.
יוק רגיל שעבר קדיחה- בלתי אפשרי כמעט לסגור אום על היו-בולט בלי לעקם את היו בולט/ לפגוע בצורת האום.

חנן-ג'יפולוג
23-09-09, 23:16
כן, הסיפור הזה מוכר מאוד. מומלץ בחום להחליף את היוקים, לפחות של גל ההינע האחורי, לכאלה שמתוכננים לעבוד עם ברגי U.

shimixx
24-09-09, 00:23
גם לי זהקרה בעבר
הצעהשקיבלתי כאןבפורום ועבדה מצויין.
תחליף את כל הברגים רצוי אפילו בורג אלן.גדולים וחכמים טוענים שהוא יושב יותר טוב ומועד פחות לפורענות
לוקטייט וסע לשלום !!

AvigdorAharon
24-09-09, 09:18
וואללה, לא קרה לי בחיים.
או שאני סוגר כמו שצריך (מנקה טוב טוב את הבורג וההברגה), או שאני בודק אותם באופן שוטף, או שאני לא נוסע מספיק בג'יפ כדי שזה יקרה...

אני מקווה לזכור בפעם הבאה לשים טיפה של לוקטייט.

אביגדור

jeepme
28-09-09, 17:21
כעקרון כל בורג בהינע שנתון לויברציות ניסגר עם לוקטייט ( אדום או כחול. הירוק חלש יחסית ) .

גם לי זהקרה בעבר
הצעהשקיבלתי כאןבפורום ועבדה מצויין.
תחליף את כל הברגים רצוי אפילו בורג אלן.גדולים וחכמים טוענים שהוא יושב יותר טוב ומועד פחות לפורענות
לוקטייט וסע לשלום !!

בורג אלן חזק מדי ואם ישתחרר הוא עלול להגדיל חורים לאובליים במקום להישחק.
גם חזק מדי לא תמיד טוב...

נשמח לראות תמונה של החלקים להבא, אולי יש פרט חשוב..

שנה וחתימה טובה
צחי

ערן המסוקס
29-09-09, 22:14
אכן תופעה מוכרת. מומלץ לרענן מידי כמה החלפות צלב את הברגים בחדשים, ובנוסף לסגור אותם במומנט הנכון + לוקטייט אדום.

נמרוד
29-09-09, 22:23
לוקטייט זה חשוב. ברגים חדשים חשוב עוד יותר. בתור מינימום תקנה קיט חדש של הברגים+האומגות האלו, שנקראות Straps, כמה עשרות שקלים אצל ינוביץ', ותחליף את כל הברגים והסטראפים ברכב שלך. גל הינע אחורי וקדמי. תמורת כמה מאות שקלים, ימכרו לך בינוביץ' יוקים של יובולטים, מקוריים, ואז באמת יש לך שקט להרבה שנים. זה הפתרון המומלץ, לפחות לסרן האחורי שעובד קשה, בכל סיקס.

מצ"ב תמונה של המצוי - סטראפ מחורבן עם ברגים מתוחים מדי, ועם שייבה שנדחפה לשם כדי לבטל את החופש בתור אלתור שדה.
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=ujoint_maintanence/jeep_strap_yoke.jpg

מול הרצוי - יוק חדש עם יובולט.

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=ujoint_maintanence/jeep_cj_driveshaft.jpg

התמונות מתוך מדריך לתחזוקת צלבים, (http://www.jeepolog.com/320.html) אחת הכתבות הוותיקות באתר...

eyallvy
30-09-09, 10:09
תודה לכולם על כל התגובות.

בינתיים, בהתחשב בלחצי זמן (שאין לי), ביצעתי תיקון כדלהלן:

- קניתי בערב כיפור ברגים חדשים אצל "קינג בורג" בתל אביב - ברגי אלן, זה מה שהיה לו. לקחתי גם שייבות קפיציות בצורת כוכב. רק אחרי שהגעתי הביתה עם הברגים גיליתי ששום מפתח אלן מהאוסף (המטרי) שיש לי, לא מתאים. ככה למדתי על קיומו של סטנדרד אמריקאי (אינצ'י) למפתחות אלן, וקניתי מפתח שהצלחתי למצוא.
- החלפתי את הצלב שמתחבר לסרן האחורי בחדש. גירזתי אותו.
- ניקיתי את חורי ההברגות ביוקים עם חומר לניקוי קרבורטור, לסלק מהם כל זכר לשומן. לדעתי השומן איפשר לבורג להשתחרר מלכתחילה.
- את הברגים הישנים (אלו שנראו בסדר) ניקיתי מהרבה שמן שעטף אותם, שיהיה לרזרבה.
- למדתי בשלב מאוחר שניתן לקנות קיט עם אומגות וברגים בינוביץ' (50 ש"ח), אבל לא הגעתי לשם כדי לקנות.
- כשהייתי כבר מתחת לג'יפ בשלב ההרכבה מחדש של גל ההינע, גיליתי שברגי האלן החדשים נכנסים טוב ביוק הקדמי, אבל הולכים קשה מאוד ביוק האחורי (זה שנתלש ממנו הבורג שהשתחרר). מכיוון שלא מומלץ להכניס שום דבר לחור בכוח, במיוחד לא בורג סרבן שעלול להישבר, השתמשתי מאחור בברגים הישנים, שנכנסו בקלות.

בקיצור - ביוק הקדמי יש כעת 4 ברגי אלן חדשים עם שייבות קפיציות, מחוזקים ביד כי לא מצאתי בינתיים מפתח אלן אינצ'י שמתחבר למד מומנט. ביוק האחורי הברגתי את הברגים הישנים בתוספת שייבות כוכב, מחוזקים ל-20 נ"מ עם מד מומנט, הברגות יבשות.

חבר ייעץ לי נגד השימוש בלוקטייט כי לדעתו הבורג ייתפס באמצעותו בצורה שלא ניתן יהיה להוציא אותו יותר. מכיוון שאין לי ניסיון בנושא, לא שמתי בינתיים לוקטייט.

יכול להיות שבאמת אחליף את היוק האחורי באחד עם יו-בולטים, אלה שכבר שפכתי על הכלי הזה כל כך הרבה כסף שאני מעדיף בינתיים לבדוק איך שורד התיקון שכרגע עשיתי לפני שאני משקיע עוד כסף. בכל מקרה ברור לי שאצטרך לבדוק אם במפגש בין הצלב ליוק האחורי יש חופש בלתי סביר, מה שייאלץ את החלפתו.

שוב תודה.

אייל

נמרוד
30-09-09, 17:33
ממליץ כן להשקיע את 50 השקלים בקיט מקורי של ברגים ואומגות, לשני הצדדים של הסרן האחורי לפחות. ברגים ישנים, ברגי אלן לא מזוהים, גם האומגות מתוחות ועייפות כמו הברגים... בהקדם.

ערן המסוקס
30-09-09, 22:23
קיט ברגים ורצועות חדש מומלץ מאוד, כמו שאמר נמרוד.

בקשר ללוקטייט, אתה יכול לשים ללא שום חשש, בכמות נדיבה מהחומר הכי חזק שתצליח למצוא. אני מבטיח לך שכשתרצה לפתוח את הברגים הם יפתחו בלי בעיה.

-->