PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות - גרנד ויטרה החדשה מודל 2007

Itaiz
25-09-09, 19:44
שלום,
אני נמצא לפני שלב אחד לפני קניית גרנד ויטרה מודל 2007. 50,000 ק"מ. לא ראה שטח. מחיר סביר - 130000 ש"ח.
הרכב אמור לשמש את אשתי (+ 2 ילדים) ביום יום ואותי לטיולים בסופי שבוע מדי פעם.
הכוונה היא שתהיה יכולת לראות שטח אמיתי. לא רק שבילי קק"ל.
השאלות:
1. קראתי בכמה פורומים שהויטרה מודל 2007 - מנוע 2000 - 140 כ"ס יחסית "עגלה". האם זה נכון? האם הרכב יכול לנסוע בשטח אמיתי אם תנאי עבירות בינוני - קשה?
2. הרכב לא משופר. כמה כסף ובמה כדאי להשקיע בתור התחלה? אני רוצה להעריך את העלות הנוספת שאני צריך להביא בחשבון.
3. למי שיודע - האם המחיר הזה סביר? האם ויטרה נמכרת לפי מחירון או מתחת? איך השוק שלה?

תודה

גיא
26-09-09, 08:34
1. עגלה עם 140 כ"ס ? ... מה ? רכב השטח הכי טוב שניתן לרכוש בישראל מגיע עם 70 או 80 כ"ס .. תסיק את המסקנות. אם אתה מתכוון לפתיחות ברמזורים .. זה לא נתון שקשור לשטח. בכל מקרה, לעבירויות למינהם או לנסיעה לטיול לא כל כך משנה הכ"ס, משנה המומנט. האוטו הזה בכל מקרה ( יש לגיסתי ) הוא לא עגלה בשום קנה מידה.
2. עבירות קשה מה זה ? - קשה לפי הספרות טיולים או לפי סיפורי הגבורה באתר פה ? זה שני דברים שונים לחלוטין. האוטו הזה יצטרך בתור התחלה מיגון תחתי ומיד אחרי זה צמיגים טובים יותר. תכין משהו כמו 6000-8000 לדעתי. מצד שני, עבירות קשה לפי סיפורי הגבורה של האתר אף פעם לא יהיה ממש אפשרי עם כזה אוטו. זה לא האוטו המתאים. ל99% מטיולי השטח בארץ אין בעיה להכנס עם צמיגים ומיגון.

raanan
26-09-09, 10:10
חותם ב-100% על התשובה של גיא !

בקטגוריית הג'יפונים, בשנתון הזה, אין ג'יפון טוב יותר בשילוב הביצועים כביש ושטח אמיתי (לא שבילי קק"ל).

בכביש, אכן שילוב יחסי ההעברה בגיר מול המנוע לא מיטבי.
זה בד"כ מתבטא בהחלפת הילוכים תכופה והרגשת מנוע "עסוק" ...
אני מניח שסוזוקי הפנימו העניין ושנתון מאוחר יותר החלו לשווק מנוע בנפח 2.4 ליטר.

בכל מקרה, כמו שציין גיא, לא תהיה בעיה בשטח .
בכביש , זה כבר תלוי בסגנון הנהיגה שלך.

בהצלחה ברכישה
רענן

zivo
26-09-09, 11:35
יש לי 2006 (יותר משנה), ואת סיפור ההגבהות שלי תוכל למצוא בשירשור של סוזוקי מיולי 2008 (תחפש RR).

1- להקפיד לקנות רכב עם ESP (לרכבים האלו אי אפשר להרכיב נעילות ויש להם מלפנים מהלך מתלה קצר).
2- מיגון - עד 4000 ש"ח (כולל הרכבה). לרכב הזה, של אספיר הכי טוב. שים לב לקנות גם את המיגון סף.
3- צמיגים - סט של 50% (לי יש יוקוהמה ואני מרוצה) 2500-3000.

4- הגבהות. לדעתי, להביא מחו"ל , יותר זול ויותר טוב (תקרא את השירשורים הרלוונטים). אם אתה הולך על תוצרת הארץ, דבר איתי לפני. צריך להזהר- הם מקשיחים את הרכב "והורגים" את הנוסעים ללא סיבה (בסופו של יום זה רכב 4 מתלים נפרדים, למה לא להנות???).

5- 140 כ"ס - אין ספק 2400מנוע עדיף, אבל, חוץ ממעט החלפת הילוכים תדירה בנסיעה על כביש, וצריכת דלק (זה לא רק מנוע, גם גיר), בשטח זה ממש לא בעיה.

כמו שנאמר- מגיע ל 99% מהמקומות,. מהנה, וזול לתחזוקה (ורישיוי)....קנה ותהנה.

בהצלחה.

-->