PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת הבנה על G90 ועזרה בהחלטות

גיא
30-06-04, 09:26
כמה שאני חושב על זה ומתיעץ ... כניראה שאני סגור על זה שהסט הבא יהיה G90.

רק מה ? עכשיו עלתה לי שאלה חדשה.

למה בעצם לקח הצבא, שיש להניח יורד מידי פעם לשטח .... את כל הצמיגים הללו והעיף אותם ?

האם זה פשוט כי היה לו דיל טוב על MTR או בגלל שזה חרא של צמיג ( בשטח .. בשטח ! על הכביש לא חשוב )

לפי מה שהבנתי עד היום זה ככה:

בעד:
1. אחיזת שטח טובה מאוד
2. חזק מאוד ולא מתבלה בקלות ( גם ה בי אפים חצי חצי שלי מראים את אותות הזמן והק"מ ( וזה לא הרבה ) בערך 25K וחסרות קוביות לרוב ) גם בדפנות וגם בסוליה.
3. גדול יותר ממה שיש לי כיום, מרים את הדיפ' בכמה ס"מ.
4. יפה
5. מחיר זול ללא כל תחרות.

נגד:
1. אחיזת כביש אפסית בכביש בעיקר בכביש רטוב
2. לא חוקי
3. יגרום לירידה ביחס העברה ולחוסר כוח לאוטו
4. מושך "אש" כחולה ?
5. רעש ?

מה יש לכם להוסיף ?

גיא
30-06-04, 09:28
עוד מילה ..

דיברתי אתמול עם מישהו שהיה מפנצ'ר סידרתי של צמיגים
בדיסקברי.

כניראה שסיגנון הנהיגה שלו דומה לשלי ...

הוא טוען בלהט שמאז שהחליף ל G90 לא ראה פנצ'רמאעכר ...

לי זה מאוד מתאים ! ....

יש מישהו שממש אבל ממש לא מרוצה מהצמיג הזה על דיסקברי ? או בכלל ?

נימוקים ופרוטים בבקשה !

סוזי המשתוללת
30-06-04, 11:00
דבר עם שלמה קוק
אף על פי משהייה איתו בשטח לא ראיתי שהצמיגים מככבים יותר מאחרים

איציק - 4X6ZH
30-06-04, 12:01
לדעתי האישית ממבט כללי על הצמיג .
זה צמיג טוב לשטח שיש בו הרבה אבנים וקצת בוץ .
בכל שאר התנאים זה יהיה צמיג בינוני עד חלש .
איציק

נמרוד
30-06-04, 12:14
גיא, אין דרך נעימה להגיד את זה...

לאור הדיווחים האחרונים שלך כאן:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1699&start=20

תלמד לנהוג. אני לא יודע מה בדיוק אתה לא עושה בסדר, אבל כמות ותדירות נזקי הצמיגים שלך לא בתחום הסביר.

גיא
30-06-04, 13:59
יכול להיות באמת שאני לא יודע לנהוג ... זאת אפשרות.

מצד שני אני רואה די הרבה דיסקואים יוצאים לטיול עם שני ספיירים.

לא רואה הרבה רכבים אחרים עושים את זה.

וחוצמיזה .... איך היית מגדיר את שלמה ? בתור נהג כמובן. ( זה בשביל רפרנס .. )

חנן א.
30-06-04, 14:05
מצד שני אני רואה די הרבה דיסקואים יוצאים לטיול עם שני ספיירים

אה. זה?

זה לא קשור לפנצ'רים. יש כנראה איזה אלמנט של בושה בלנד-רובר לא עמוס.
אז מעמיסים. לך תבין...

נמרוד
30-06-04, 14:23
יכול להיות באמת שאני לא יודע לנהוג ... זאת אפשרות.

מצד שני אני רואה די הרבה דיסקואים יוצאים לטיול עם שני ספיירים.

לא רואה הרבה רכבים אחרים עושים את זה.

וחוצמיזה .... איך היית מגדיר את שלמה ? בתור נהג כמובן. ( זה בשביל רפרנס .. )

אין לי מושג. גם אותך אני לא אנסה להגדיר בתור נהג, ראיתי אותך נוהג אולי פעמיים וזה היה לפני שנים. אני בכלל מרגיש הרבה יותר נוח לדבר על תכונות של כלי רכב, מכונות וברזלים מאשר על יכולות הנהיגה של אנשים.

אני רק אומר, שהקצב שבו הצמיגים ברכב שלך ניזוקים, חורג מהנורמה. מכיוון שזה קורה לא רק עם סוג צמיגים אחד, אז אפשר לפסול את הצמיגים. אז זה או הרכב, או הנהג. אם אתה רוצה לחשוב שיש משהו בלנדרובר דיסקברי שגורם לכשל צמיגים בתדירות גבוהה יותר ממכוניות אחרות ... זכותך. רצוי שתביא סימוכין אחרים, וגם הסבר הגיוני למה זה קורה.

ד ו ר ו ן
30-06-04, 16:39
כמה דברים גיא,
לצאת לטיול מיוקנעם עד לנגב הרחוק עם צמיג ספייר אחד ולדפוק את כל הטיול כי באמצע פיזדלוך עלית על יצירה חדה של תע"ש זה מבאס את החיים, שלא לומר ייצור מתחים בינך לבין אלו שלא יראו בחוויה הזו משהו חיובי,גם כשאתה בא רק מהמרכז, תשאל את אלכס
(iscandar) שבילה את הלילה ברכב בבורות לוץ (קפא לו התחת שם..בא מצוייד לטיול של יום אחד)כי התפנצ'רו לו 2 צמיגים ביחד ומסתבר שלרובר מתאימים רק ג'אנטים של רובר, לא יפנים למיניהם ולא אמריקאי. חיכה עד בוקר יום ראשון כדי לקבל צמיג משומש "חדש" כדי לנסוע הביתה כי בשבת אין פנצ'רייה פתוחה אחת לרפואה בדרום והצמיג היה חתוך מעבר לנחשי גומי ופנימית.
אחרי מעקב מקרוב אחרי החוייה המתקנת של אלכס הוספתי לרשמ"צ הקבוע של טיולים צמיג ספייר בגודל מלא נוסף ובטיול הגדול הבא הייתי רגוע למדי אחרי פנצ'ר באמצע נחל חצבה כי ידעתי שיש לי עוד אחד.
כנ"ל בערבה, דיסקו שטייל איתנו פנצ'ר באותו היום 2 צמיגים בהזדמנויות שונות,די טריוויאליות אבל עדיין יצר מצב שחייב להשאיר רכב בשטח עם כל החברה מתחת לעץ ולנסוע עם רכב אחד ביום שישי בצהריים מהר לצופר לפנצ'רייה לתפוס אותם ממש בסגירה כדי לתקן.
בלי הנ"ל החוצה "נקרות-עומר-עשוש-כיפה-רמון" שלנו היה מתחרבש כי זה ממש לא לעניין להמשיך ברכב בלי ספייר,אפילו על הכביש חזרה צפונה.
מפנצ'ר או שיש לומר משמיד צמיגים סידרתי כמוך חייב 2 צמיגי ספייר ברכב לטיול,במיוחד כי אתה נוסע בדיסקו שרק ג'אנט עם מעגל חלוקה ביזארי כמו שלכם מתאים לו.
לכל מה שמעבר לרדיוס הקרוב לבית אני נוסע עם 2 ספרים, צמיג משומש במצב טוב כדי שיהיה ספייר שני+ג'אנט משומש עלו לי 400ש"ח ואפשר צמיגי נדבות ממישהו.
תיכף תגיד "אבל יש לך טנדר".. ולך יש גגון.
2 צמיגים ספייר זה חוכמה והכנה נכונה לטיול ארוך,במיוחד עם רכב עקום כמו שלך(לא שלך אישית, רובר והיציאות שלהם ככלל, רכב שטח שלא יכול להלוות אפילו צמיג ספייר מאף אחד).

כל זה בנוסף לחשד המתגבש כי מצאת לך עיסוק חדש בתור "בודק צמיגים והתאמתם לילידי ארץ הקודש עם רגל כבדה"..
לפי התאור שלך גם G90 לא יעמוד בנטל.
אגב אותו זנחו גם בגלל בטיחות על הכביש וגם בגלל שדיפ' צבאי הנו HD וככזה שוקל בהתאם ותקליט כמו G90 צריך להיות בלחץ גבוה בשביל מטלה כזו והרכבים שוקעים ברגע בסידור הזה ובכלל הדוקטורינה הצבאית כן דוגלת בהורדת אויר בשטח ככה שהכל לא מסתדר ביחד.כל זה הרבה לפני שהMTR נולד.
אגב, לפני עידן MTR בצבא נסעו עם גודייר AT ככה שמשום מה הם הצליחו לחיות עם צמיג שלא עבר את "מבחן גיא" :roll: וכל זה עם הרבה יורת שטח ממה שאהת עושה ועם רכבים עמוסים בהרבה וזה אומר דרשני.

asafk
30-06-04, 17:51
עדיין הרבה כלים צבאיים נעולים בG90. ישנים. הם יוצאים למכירה כי הם ישנים. היום יש G171 במידה 235 שגם הוא מתאים לעומס-יתר של ל"ר צבאי. תשקול שימוש בכזה צמיג- עדיף על G90.
שניהם, אגב, עשויים מבטון (מיועדים לעומס גבוה מאוד), ללא אחיזה בכביש רטוב (ה171 עדיף מבחינה זו), ואחיזה טובה בשטח (פחות טובה מהצמיגים שיש לך היום, שהם יותר רכים)

ההבדל העיקרי- G90 אפשר לקנות חדש, G171 לא.
ברקס אחד על כביש רטוב על G90, אתה תתחרט.

אסף.

יעקוב60
01-07-04, 00:18
שלום לך גיא ידיד.
שים לב, אם אתה רוצה להתרשם מהגודייר G171 מה שאסף המליץ, אז יש אותם במידה 235/85/16 (= 32 אינץ יהיה לך עגלה של ממש) על רכב ברחוב הירדן (מיד אחרי סיום העליה פנייה קלה ימינה ותראה אותו אפור ומשופר), יתא לי לדסקס עם בעל הרכב מעט פעם אחת.
יעקב

גיא
02-07-04, 19:36
נימרוד,

האחרון התברר כטעות לא מצחיקה כל כך ... אז זה מסדר לי את התאוריה משהו כי בעצם כן סוג אחד של צמיגים. הגודייר רנגלר אי-טי.
הבי-אפים מחזיקים מעמד ב"מבחן הנהיגה של גיא".

אסף,

וזה בעצם משנה את התכנית שלי לרכוש G90 כי בעצם אין לי סיבה עכשיו ( וגם לא כסף מיותר )

יעקב60,

מכיר את הרכב ההוא. יש בחורה שנוסעת עליו כל יום לחיפה ובחזרה... ועד כמה שהבנתי זה מה שעושה האוטו הזה רוב ימיו ...

-------------------------------------
יכול להיות שחלק גדול מההתלהבות שלי מG90 קשורה למחיר שלהם.
זה, מה לעשות הוצאה לא קטנה, סט צמיגים חדש ... אחד אחרי השני. אני עוד מלקק את פצעי הגודייר....

גיא
02-07-04, 19:37
דורון, אין מה להגיד ... אתה צודק. זה באמת מבאס תת'חת להרוס טיול בגלל שני תקרים.

-->