PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית ברקסים

karlos
03-04-03, 17:05
לפני זמן מה במהלך נסיעה הרגשתי שהרכב לא "סוחב" + משיכה קלה בהגה ..כשעצרתי שמתי לב שיוצא מעט עשן מהברקסים הקדמים ומסתבר שהקדמים ננעלו. לאחר מ"ס ק"מ במהירות זחילה השתחררו הברקסים. היום לאחר(חודשים) של נהיגות בוץ-בעיקר(אך שטיפה רצינית של אזור הברקסים) שוב נתפסו הברקסים-לא עזר חבטות על אזור הקליפר.לאחרונה הברקס הגיב בחדות אך היום לאחר שנתפסו הגיב בהשהיה ארוכה.
כמו כן הברקסים עצמם והרפידות במצב טוב.
רעיונות?

חנן-ג'יפולוג
03-04-03, 17:10
חביבי, אתה משחק באש.
פעם אחת ראית תקלה בבלמים? פתור אותה כמו שצריך. לא בשטיפות וצ'וקומוקו מעין אלה.
מה שמוזר לי בתיאור שלך זה ששני הבלמים נתפסו ביחד והשתחררו ביחד. אני מבין נכון?

karlos
03-04-03, 17:19
חביבי, אתה משחק באש.
פעם אחת ראית תקלה בבלמים? פתור אותה כמו שצריך. לא בשטיפות וצ'וקומוקו מעין אלה.
מה שמוזר לי בתיאור שלך זה ששני הבלמים נתפסו ביחד והשתחררו ביחד. אני מבין נכון?
לאחר שנתפסו הברקסים (לא לגמרי בצורה שמאיטה את הרכב לא נועלת ברקסים )
הלכתי למוסך אך מכיוון שהברקסים היו משוחררים כבר -הוא לא מצא משהו חריג :?:.
הברקסים לא נתפסו בהכרח ביחד ובו זמנית, יש מצב שאחד כל פעם -ותוך כדי נסיעה ולאחר לחיצות נוספות על הברקס נתפס השני ו/או השתחרר הראשון.

חנן-ג'יפולוג
03-04-03, 17:24
טוב, צריך להבדיל בין שני מקורות לתקלה:
תקלה הידראולית: קורה שצינורות הגומי נסתמים בגלל התפוררות, או תקלה בווסת או במשאבה הראשית. אתה יכול לדעת אם זו הבעייה על ידי זה שכשהתקלה קורית, פתח את פיות הניקוז. אם הבעייה היא הידראולית, הבלמים אמורים להשתחרר מיידית.
נניח שבדקת והיא לא הידראולית אלא מכנית: אתה מוציא את הקליפר מהרכב (לאחר שקנית קיט שיפוץ), מנקה הכול טוב טוב טוב, מרכיב את מה שקיבלת עם קיט השיפוץ, מגרז היכן שצריך עם גריז ייעודי לבלמים, לא לשכוח לגרז את הברגים שמחזיקים את הקליפר ומאפשרים לו לצוף, ומחזיר הכול.
כמובן שאתה מספר לנו לאחר שפתרת את הבעייה, כדי שנלמד עוד משהו.

karlos
03-04-03, 17:40
אמ הבעיה היא הדראולית אז למה האחורים לא ננעלים?
פותחים את פיות הניקוז :oops: (ליד הקליפר ?)
כמה עולה קיט שיפוץ?
מה הוא כולל?

חנן-ג'יפולוג
03-04-03, 17:45
אמ הבעיה היא הדראולית אז למה האחורים לא ננעלים?
פותחים את פיות הניקוז (ליד הקליפר ?)
כמה עולה קיט שיפוץ?
מה הוא כולל?

כי הם עובדים במעגל הידראולי נפרד לחלוטין.
כן.
אני לא יודע. נדמה לי שבסביבות המאה ש"ח, לא סגור על זה.
אני לא יודע בדיוק.

karlos
03-04-03, 19:05
טוב חלק מ,ס-1 בוצע 8) פתחתי את פיית הניקוז והברקס השתחרר.
איך מאתרים את מקור הבעיה?

kondason
03-04-03, 19:53
סליחה על החוצפה שאני קוטע לכם פה את הדיון.

קרלוס יש לך בעיה בטיחותית ממדרגה ראשונה.

תעשה לכולם טובה וגש למוסך שיפתור לך את הבעיה.

ממש פשע מצדך וממי שמשתף אתך פעולה, ללמד אותך לתקן את מערכת הבלמים בהתכתבות.

סליחה שיצאתי הרע. אני מעדיף לצאת רע מאשר שאתה תעשה תאונה.

בברכה

עידן קישון "קונדסון"

נמרוד
03-04-03, 19:57
לא צריך להתנצל קונדסון.
"אסור לטפל בבלמים ובאוטו בכלל אלא במוסך מורשה"

ובאנו על החתום, הנהלת ג'יפולוג.

ואחרי ההפרעה הזאת, הדיון הפילוסופי לחלוטין הזה יכול להמשך.

kondason
03-04-03, 20:28
במישור הפילוסופי יש במשאבת הבלם המרכזית חריר להשוואת לחצים.
נשמע מהתיאור שלך שהוא סתום.

קרלוס מתי הפעם האחרונה שהחליפו ברכב שלך נוזל בלמים?

חנן גם הזכיר את צנרת הבילום שנוטה להתפורר מבפנים.

אני בטוח שהחברים בפורום יכולים להמליץ לך על מספר מוסכים אמינים ומקצועיים שנמצאים קרוב לאיזור מגוריך.

אם אתה גר באיזור ת"א אני אישית מכיר כמה מוסכים מאוד מקצועיים.

בברכה

עידן קישון "קונדסון"

karlos
03-04-03, 21:51
סליחה על החוצפה שאני קוטע לכם פה את הדיון.

קרלוס יש לך בעיה בטיחותית ממדרגה ראשונה.

תעשה לכולם טובה וגש למוסך שיפתור לך את הבעיה.

ממש פשע מצדך וממי שמשתף אתך פעולה, ללמד אותך לתקן את מערכת הבלמים בהתכתבות.

סליחה שיצאתי הרע. אני מעדיף לצאת רע מאשר שאתה תעשה תאונה.

בברכה

עידן קישון "קונדסון"

אהלן קונדסון.
לא צריך להתרגש- מטרת הדיון היא להבין מה הבעיה .וכשאני אגיע למוסך אוכל לדעת על מה מדובר בעיה/מחיר-עלויות ולא יחרתתו אותי.
כמו כן לכשנתקלים בבעיה כזו בשטח(נעילת ברקסים) נדע איך לצאת ממנו....

ואין בעיה עם ההערה היא סופר- לגיטמית.
karlos

karlos
03-04-03, 22:07
אז אני מבין שההצעה -להחליף שמן ברקס ולבדוק האם יש סתימה ב"חריר" ולראות אם נפתר או לא?
או ישר ההחליף צנרת?
עלויות?
אופציות נוספות?

חנן-ג'יפולוג
04-04-03, 12:01
אתה יכול להמשיך באותה צורה לבודד כך את הבעייה. לפרק מעל הצינור ולראות אם זה משתחרר. לפרק את היציאה מהמשאבה הראשית עצמה ולראות אם זה משתחרר וכו'.

עידן, אתה בפורום הלא נכון עם הערות כאלה.
הוא כבר היה במוסך שלא מצא את הבעייה ושלח אותו הביתה עם הבעייה.
שאני אתחיל לספר על כל הרכבים שהיו איתי בטיולים ואיבדו בלמים בגלל טעויות מוסך? כולם, אגב מטופלים במוסך. לא יצא לי לראות רכב שמטופל בבית שמאבד בלמים. יש לי לפחות שלושה סיפורים פיקנטיים כאלה.

אני גם פושע מבחינת החוק כשאני נוסע עם כלוב התהפכות שמגן עליי ועל משפחתי. (שינוי מבנה).

הלאה, להמשך הדיון המקורי.

karlos
04-04-03, 15:02
o.k בהנחה והבעיה נפתרה בע קבות שחרור הלחץ מפיית הניקוז האם אני למד שזה מהצינור בהכרח או שזה אפשרי שזו בעיה אחרת -לא קבועה שיצרה לחץ במערכת ואחר כך הפסיקה וברגע שחרור הלחץ מהפיה נעלם רק התסמין הראשוני ?

חנן-ג'יפולוג
05-04-03, 13:07
זה לא בהכרח מהצינור. כמו שנכתב קודם זה יכול להיות מהמשאבה הראשית וכו'. תתחיל לטפס במעלה המערכת, נתק חיבורים, עד שתזהה את המיקום המדויק של הסתימה.

karlos
12-04-03, 21:01
טוב ,ברגע שפתחתי את פיית הניקוז הברקסים השתחררו(אבל הם גם השתחררו מעצמם פעם שעברה...ולכן אני לא יודע איזה מסקנות להסיק..
בכל מקרה הוחלף שמן ברקס והושם שמן טרי וטעים...
ובונסף הוחלף צינור בלם (גמיש) ימני (שם היתה הבעיה בפעם אחרונה )וזה ישמש לביקורת מול צד שמאל....
מישהו פעם נתקל בתופעה שה"בליטות" בקצה העליון והתחתון של הרפידה מכרסמות את תושבות נעלי הבלם -כרסום של 2-מילימטר?

Alon
13-04-03, 21:12
מישהו פעם נתקל בתופעה שה"בליטות" בקצה העליון והתחתון של הרפידה מכרסמות את תושבות נעלי הבלם -כרסום של 2-מילימטר?
לא ממש ברור לי מהתאור שלך מה מכרסם את מה.
אבל בבדאות משהוא לא תקין אצלך. בדר"כ לאחר שימוש ממושך בקצה החיצוני של הצלחת נוצרת מין "בליטה" זה הזמן לקחת את הצלחות לחריטה במידה והן לא ירדו מתחת לעובי המינימלי שנדרש.
אלון

חנן-ג'יפולוג
14-04-03, 01:20
אם הבנתי נכון אז הרפידות חרצו את הקליפר?

karlos
16-04-03, 17:39
אם הבנתי נכון אז הרפידות חרצו את הקליפר?
לא-קצה הרפידות -נשענים על מה ששקרוי בעברית תושבות "נעלי הבלם" ובקצה התחתון יש מגרעת ולכן כאשר אתה מרכיב את הקליפר אתה קודם מכניס אותו למגרעת למטה ואח"כ את החלק העליון -בנ"ק המגע בין הרפידות ל-תושבות "נעלי הבלם" נוצר כרסום -רק הרפידה הפנימית כרסמה-גם בגלגל ימין וגם בשמאל(הבנתי שזה קורה)-אבל גם הכרסום טופל .... 8)
אך מכיוון שהורדת הקליפר היתה יחסית קשה-הרפידות היו צמודות לצלחת יש מצב שיש צורך בשיפוץ של הברקסים-שלב הבא.

שאולי
18-05-03, 14:32
מצד אחד אתה כותב שהיתה משיכה לצד אחד בנסיעה , מה שמצביע על נעילת הבלם בצד אחד ולא בשני צדדים, מצד שני אתה כותב שיצא עשן מהבלמים, א: לא ברור אם נתפס בשני הצדדים או בצד אחד וזה חשוב מפני שאם זה בצד אחד, הייתי הולך ישר לקליפר, ומה שמחזק לי את ההשערה הזו ,שזה קרה לך אחרי טיול בוץ, אם נתפסו הבלמים בשני הצדדים הסיכוי שזה קליפרים נמוך כי זה צרוף מקרים דיי נדיר שהם נתפסים במקביל, ועוד פעמיים, ולכן במקרה הזה כנראה הבעיה היא איזו סתימה במערכת, אישית הייתי מהמר על קליפר, יותר שכיח בעיקר בסופות, אצל ינוביץ' אפשר לקנות קיט שיפוץ, או יש בת-א בחור שמשפץ קליפרים, אין לי את הטלפון שלו , הוא נמצא , אם אתה מכיר שאתה בא ברחוב יצחק שדה מהסינרמה ישנה תחנת דלק , מול התחנה פונים ימינה ומיד מצד שמאל יש מוסך פליקס, הבחור נמצא ממש במרכז המוסך, לא שייך לפליקס
אני הגעתי עם הסופה ,החנתי ליד, הרמתי את האוטו, קיבעתי עם תומכות שהבאתי איתי ,פרקתי את הקליפרים, תפסתי צינורות ברקס עם ג'פקה שלא ינזל השמן . שופצו , הוחזרו , נוקז אוויר ,שולמו 400 שקלים והבעיה נפתרה. כל הסיפור לקח שעה
בהצלחה שאולי

שאולי
18-05-03, 14:43
תוספת קטנה
אם זה קורה בשטח , ובהנחה שזה קליפר, נותנים לברקסים להתקרר , פותחים הקליפרים, פתחים מכסה של משאבת הברקס,, מרימים בעדינות את הגומיה שמסביב לבוכנה של הקליפר ומזרימים פנימה הרבה זז-קל, וזה יסתדר טוב רק כפיתרון זמני!!!!!!!!!

חנן-ג'יפולוג
18-05-03, 14:53
שאולי, שים לב:

קרלוס כתב:

טוב חלק מ,ס-1 בוצע פתחתי את פיית הניקוז והברקס השתחרר.
איך מאתרים את מקור הבעיה?

הבעייה היא כנראה הידראולית ולא מכנית.

karlos
18-05-03, 16:39
מאז שהוחלף השמן ומיליתי את המגרעות שנוצרו בריתוך (+ שיוף) + החלפת צינור ברקס קדמי ימני -בינתים אין בעיה ,אבל גם אז הבעיה נעלמה לחודשיים....
אז אין תוצאות סופיות.

שאולי
18-05-03, 23:13
חנן ערב טוב
לפני הכל , שכחתי לומר לך כששוחחנו , אז פעם אחת ובקיצור אחלה אתר
לעיניניינו........ קראתי את כל השרשור מחדש ,ואני בהחלט מסכים שלפי התופעות זה נראה כמשהו הידראולי אם כי מספר תופעות סותרות את זה , סתימה לא "נעלמת " לחודשיים , סתימה במשאבה מרכזית תשפיע על שני הצדדים במקביל מה שלא קרה, וסתימה באחד הצינורות לא תשפיע על הצד השני מה שכן קרה, כתב קרלוס " בלחיצות חוזרות השתחרר הראשון ונתפס השני" ככה שזה קצת מבלבל אבל נחכה לראות מה יהייה , תחושת הבטן .... קליפר
רק בריאות
שאולי

-->