PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרבורטור של סובארו בסמוראי ונזילה ממשאבת דלק

barakts
27-09-09, 09:16
שבוע טוב ושנה טובה לכולם,

רציתי לדעת, ישנה יציאה מאחורי הקרבורטור לכיוון תא הנהג ליד הכניסה של הצינור דלק.
האם היא חסומה אצלכם או פתוחה?
אצלי היא היתה חסומה אבל צביקה אמר לי שהיא אמורה להיות פתוחה ובסובארו עודפי דלק יוצאים משם. הבעיה היא שברגע שפתחתי אותה התחילו לי בעיות וגמגומים במהירויות גבוהות, שהפסיקו כשסתמתי אותה שוב.

שאלה נוספת, בהנעה של הבוקר יש לי נזילה ממש גדולה מהמשאבת דלק שמפסיקה לאחר שאני מתחיל ליסוע, יש למישו מושג למה זה קורה??

גמר חתימה טובה לכולם!

חן אלינועם
27-09-09, 13:50

רציתי לדעת, ישנה יציאה מאחורי הקרבורטור לכיוון תא הנהג ליד הכניסה של הצינור דלק.
אצלי היא היתה חסומה אבל צביקה אמר לי שהיא אמורה להיות פתוחה ובסובארו עודפי דלק יוצאים משם. הבעיה היא שברגע שפתחתי אותה התחילו לי בעיות וגמגומים במהירויות גבוהות, שהפסיקו כשסתמתי אותה שוב.

שאלה נוספת, בהנעה של הבוקר יש לי נזילה ממש גדולה מהמשאבת דלק שמפסיקה לאחר שאני מתחיל ליסוע, יש למישו מושג למה זה קורה??

גמר חתימה טובה לכולם!

שלום
לגבי המשאבת דלק ,לפי מה שאתה מתאר היא החזירה נישמתה לבורא. תחליף משאבה וגם הגימגומים במנוע יפסיקו{אין קשר לפתח שסגרת,הוא אמור להיות פתוח,צביקה צודק.)\
גמר חתימה טובה ושנה טובה.

צביקה קרבורטור
27-09-09, 15:22

גמר חתימה טובה לכולם!

שלום רב !
הנזילה ממשאבת הדלק מסבירה הכל!
את ריח הדלק שהתלוננת עליו בבוקר, ואת בעיות התאוצה בעומס. ואת העלייה בתצרוכת הדלק לאחרונה.
יש להחליף משאבת דלק בהקדם האפשרי.
שנה טובה וגמר חתימה טובה לך למשפחתך, ולכל חברי הפורום באשר הם.
בברכה
צביקה

barakts
29-09-09, 20:23
צביקה, רציתי לדבר איתך בכל אופן על זה שמתי לב לזה רק בתחילת השבוע.

אבל השאלה היא למה היא נוזלת רק אחרי שהאוטו כבוי כמה שעות טובות?
אני יודע ב100% שאחרי הנזילה בבוקר היא מפסיקה לנזול, גם אם אני מכבה ומניע שוב.

אני אשאל עוד שאלה, היתה לי בעיה שנתפסה לי המחט בקרבורטור במצב פתוח ואמרת לי לדפוק עליה וזה באמת השתחרר, יכול להיות שהמחט נתפסת במצב סגור וכתוצאה מזה המשאבת דלק מוצפת??
אני לא בטוח לגבי זה אבל שמתי לב שאם אני דופק קלות על המקום של המחט זה גורם לנזילה להפסיק. אבל יכול להיות שזה סתם צירוף מקרים. :p

חשבתי לעשות בדיקה בבוקר כאשר הצינור דלק לא מחובר לקרבורטור ולראות אם היא שוב נוזלת, השאלה היא איך אני עושה את זה? אם אני מנתק את הצינור אז המנוע לא יניע ואז איך המשאבה תעבוד?

barakts
29-09-09, 20:24
ועל הדרך..... כמה משאבת דלק עולה?

צביקה קרבורטור
29-09-09, 22:11
צביקה, רציתי לדבר איתך בכל אופן על זה שמתי לב לזה רק בתחילת השבוע.

אבל השאלה היא למה היא נוזלת רק אחרי שהאוטו כבוי כמה שעות טובות?
אני יודע ב100% שאחרי הנזילה בבוקר היא מפסיקה לנזול, גם אם אני מכבה ומניע שוב.

אני אשאל עוד שאלה, היתה לי בעיה שנתפסה לי המחט בקרבורטור במצב פתוח ואמרת לי לדפוק עליה וזה באמת השתחרר, יכול להיות שהמחט נתפסת במצב סגור וכתוצאה מזה המשאבת דלק מוצפת??
אני לא בטוח לגבי זה אבל שמתי לב שאם אני דופק קלות על המקום של המחט זה גורם לנזילה להפסיק. אבל יכול להיות שזה סתם צירוף מקרים. :p

חשבתי לעשות בדיקה בבוקר כאשר הצינור דלק לא מחובר לקרבורטור ולראות אם היא שוב נוזלת, השאלה היא איך אני עושה את זה? אם אני מנתק את הצינור אז המנוע לא יניע ואז איך המשאבה תעבוד?

ברק שלום רב !
קבל המלצה חמה ממני, אל תעשה ניסיונות, שלא יובילו אותך לשום מקום, לא יפתרו לך בעיות, ואין לניסיונות שלך , שום קשר לבכעות שאצה נתקל בהם !
שנית תרשה לי להפתיע אותך, ניתן להתניע מנוע, גם ללא משאבת שלק, או ללא חיבור כלל של צנרת הדלק מהטנק למשאבת הדלק, או ממשאבת הדלק לקרבורטור.
בקרבורטור קיים מאגר דלק קבוע, המספיק לשנים עד שלוש
דקות של עבודה, גם אם משאבת הדלק לא קיימת כלל !
מלבד זאת, למד , משאבת דלק מספקת דלק לקרבורטור ולא להפך, ולכן ניתוק צינור הדלק, לא ישפיע על נזילה ממשאבת הדלק, ויש לסתום את צינור הדלק מהקרבורטור בבורג, אחרת תשרוף את הרכב !
האם נשמע תת לחץ , ופריקת אוויר בעת פתיחת מכסה טנק הדלק, לאחר עבודת המנוע?
בברכה
צביקה

barakts
29-09-09, 22:46
צביקה,
לא הבנתי, איך אני עלול לשרוף את הרכב? אני רק רוצה לראות אם כאשר המשאבת דלק "חופשיה" היא מעבירה דלק בלי לנזול?
לנתק את הצינור שמגיע מהמשאבה לקרבורטור להפנות אותו לכלי קיבול כלשהו ולהניע לתת למשאבה להזרים קצת דלק לכלי ולראות אם יש נזילה.
מה הסכנה בשריפה?

לגבי הלחץ בתא דלק, אני יודע שאתה לא זוכר (:)) אבל שאלת אותי כמה פעמים והתשובה שלילית.

בכל מקרה צביקה אני אתקשר אליך בבוקר לפני שאני מניע.

צביקה קרבורטור
29-09-09, 22:51
צביקה,
לא הבנתי, איך אני עלול לשרוף את הרכב? אני רק רוצה לראות אם כאשר המשאבת דלק "חופשיה" היא מעבירה דלק בלי לנזול?
לנתק את הצינור שמגיע מהמשאבה לקרבורטור להפנות אותו לכלי קיבול כלשהו ולהניע לתת למשאבה להזרים קצת דלק לכלי ולראות אם יש נזילה.
מה הסכנה בשריפה?

לגבי הלחץ בתא דלק, אני יודע שאתה לא זוכר (:)) אבל שאלת אותי כמה פעמים והתשובה שלילית.

בכל מקרה צביקה אני אתקשר אליך בבוקר לפני שאני מניע.
ברק שלום רב !
קרא את השרשור הבא, בו דיברנו בעבר על טנק דלק שנוצרים בו סדקים בגלל מכסה טנק דלק:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=34434
לא ברור לי מדוע אתה רוצה להפנות דלק לעבר כלי ריק, מה שה נותן לך?
משאבת דלק לא אמורה לנזול בשום מצב, נקודה !
האם תוכל לצלם את משאבת הדלק ואזור הנזילה, זה יעזור מאד.
בכל מקרה עם הניסיונות שלך אתה תשרוף את הרכב, ראה הוזהרת !
בברכה
צביקה

barakts
30-09-09, 16:35
ברק שלום רב !
קרא את השרשור הבא, בו דיברנו בעבר על טנק דלק שנוצרים בו סדקים בגלל מכסה טנק דלק:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=34434
לא ברור לי מדוע אתה רוצה להפנות דלק לעבר כלי ריק, מה שה נותן לך?
משאבת דלק לא אמורה לנזול בשום מצב, נקודה !
האם תוכל לצלם את משאבת הדלק ואזור הנזילה, זה יעזור מאד.
בכל מקרה עם הניסיונות שלך אתה תשרוף את הרכב, ראה הוזהרת !
בברכה
צביקה

לגבי הסדקים - זו היתה עבודה לא טובה של מי שהלחים לי, בדקתי כ"כ הרבה פעמים ואין לי לחץ בטנק דלק.

לגבי הנזילה - אני רציתי לבדוק אולי אין מעבר של דלק בקרבורטור אולי הסיכה ההיא נתקעה במצב סגור ואז זה גורם להצפה במשאבה, אין לה לאן להזרים את הדלק.
אני רק מנחש ושואל אני לא יודע, אולי אני טועה.

הנזילה עצמה מופיעה בחלק התחתון של המשאבה, אני אצלם ואעלה.
אבל מה שמוזר לי, מעבר להאים היא מקולקלת או לא, זה למה הנזילה מופיעה רק לאחר שהרכב נח כמה שעות? מה הסיבה לכך?

צביקה קרבורטור
30-09-09, 17:49
בדקתי כ"כ הרבה פעמים ואין לי לחץ בטנק דלק.חשוב מאד, וטוב שאין!

לגבי הנזילה - אני רציתי לבדוק אולי אין מעבר של דלק בקרבורטור אולי הסיכה ההיא נתקעה במצב סגור ואז זה גורם להצפה במשאבה, אין לה לאן להזרים את הדלק.(משאבת דלק ברגע שחשה בהתנגדות, היא מפסיקה להזרים דלק אין לה לאן !).
אני רק מנחש ושואל אני לא יודע, אולי אני טועה.

הנזילה עצמה מופיעה בחלק התחתון של המשאבה, אני אצלם ואעלה.
אבל מה שמוזר לי, מעבר להאים היא מקולקלת או לא, זה למה הנזילה מופיעה רק לאחר שהרכב נח כמה שעות? מה הסיבה לכך?
נזילה דלק לא אמורה להיות בשום מקרה, המשאבה עצמה סגורה הרמטית, ויש בה שני שסתומים, אחד כניסה ואחד יציאה, דיאפרגמה מגומי, וקפיץ מחזיר.
למשאבה קיים חריר מיוחד לפליטת דלק במקרה של חריר בדיאפרגמה, ומשם הנזילה כעת.
במנוע כבוי אין לחץ דלק, ועודפי דלק המתרכזים במשאבה, בגלל דיאפרגמה קרועה, נפלטים החוצה דרך חריר עודפים במשאבה, מיד עם התנעת הרכב.
חריר בדיאפרגמה, מקטין את לחץ הדלק, ועלול לגרום לחוסר בדלק בעומס, ולקרטועים עקב כך, ועלול לגרום להצפה בקרבורטור, בעת שהלחץ חלש, ואין לחץ דלק על המצוף.
בברכה
צביקה

barakts
01-10-09, 22:24
צביקה אני מבין כל מה שאמרת לי פשוט העודפים לא יוצאים מהחריר אלא מציפים את כל החלק התחתון שלה, בכל מקרה תשמע מה היה לי היום:

חזרתי מהעבודה, מתחיל ליסוע ואז האוטו מתחיל לגמגם אמרתי לעצמי טוב בסדר זה יסתדר כמו תמיד, וכבר החלטתי שבוע הבא אני קונה משאבה ומחליף.
ואז הגמגומים נהיו יותר ויותר חזקים עד שבסוף האוטו כבה, כבר חשבתי זהו המשאבה שבקה חיים והלכתי לבדוק ואין נזילות ואין כלום הוצאתי את הצינור דלק ויש שאריות של דלק ניסיתי שוב כמה פעמים והניע אבל לא הצליח להתקדם כלום כל הזמן כבה במאמץ.
חשבתי אולי ננסה לתת שוב דפיקות על המחט הזו של הקרבורטור אני מניע והופה מניע שוב כמו אריה לא מגמגם וכלום!
נסעתי כאילו כלום לא קרה חזרה הביתה.

מה אני אמור להבין מזה עכשיו?????????????

צביקה קרבורטור
01-10-09, 23:40
צביקה אני מבין כל מה שאמרת לי פשוט העודפים לא יוצאים מהחריר אלא מציפים את כל החלק התחתון שלה, בכל מקרה תשמע מה היה לי היום:

חזרתי מהעבודה, מתחיל ליסוע ואז האוטו מתחיל לגמגם אמרתי לעצמי טוב בסדר זה יסתדר כמו תמיד, וכבר החלטתי שבוע הבא אני קונה משאבה ומחליף.
ואז הגמגומים נהיו יותר ויותר חזקים עד שבסוף האוטו כבה, כבר חשבתי זהו המשאבה שבקה חיים והלכתי לבדוק ואין נזילות ואין כלום הוצאתי את הצינור דלק ויש שאריות של דלק ניסיתי שוב כמה פעמים והניע אבל לא הצליח להתקדם כלום כל הזמן כבה במאמץ.
חשבתי אולי ננסה לתת שוב דפיקות על המחט הזו של הקרבורטור אני מניע והופה מניע שוב כמו אריה לא מגמגם וכלום!
נסעתי כאילו כלום לא קרה חזרה הביתה.

מה אני אמור להבין מזה עכשיו?????????????
ומה אני אמור להבין מכך?

למה פירקת צינור דלק, ומאיפוא לאיפוא?
זוכר את הפקק שחוסם את צינור הנשם במכסה הקרבורטור, שלוף אותו ממקומו, סע בלעדיו, ודווח לי על התופעות לוואי, שמתרחשות בלעדיו, אם בכלל.
האם קיים שוב ריח של דלק בעת התנעת בוקר?
לא אמור להפלט דלק לא מצינור עודפים של משאבת הדלק, ולא מהחלק התחתון שלה !
בברכה
צביקה

barakts
02-10-09, 11:54
את הפקק הוצאתי כבר וכל התופעות לוואי עדיין קיימות ויש גמגומים שהחריפו כמו שאמרתי, רק אני לא יודע אם זה קשור לפקק.
הוצאתי את הצינור עודפים כשהמנוע לא היה מונע, רציתי לראות אולי יש סתימה איפשהו ואז יפלט דלק.

בכל מקרה, מה שקרה שוב מחזיר אותי למה שחשבתי בהתחלה, בעיקרון אני מניח שלסיכה יש טווח פתיחה כלומר לא רק פתוח סגור אלא גם תלוי בלחיצות על המצערת?
אז לא יכול להיות שהיא פשוט לא חופשיה מספיק? והיא לא נפתחת מספיק כשלוחצים על הגז כמו שקרה לי אתמול?
כשהנעתי המנוע הניע אבל כשלחצתי על הגז הוא התחיל לגמגם, וכשדפקתי עליה זה פשוט שחרר אותה והכל הסתדר.

מעבר למשאבה שאני הולך להחליף כי אני מבין שהיא לא אמורה ליזול בכל מקרה, אני פשוט רוצה לבדוק שאין עוד בעיות.

-->