PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה : בעיה מורכבת סופה נכבת

Hitrick
27-09-09, 09:35
מדובר על סופה 92 , החלפתי היום חיישן גלגל תנופה \ קראנק לחדש (כי הוא לא הניע ולא היה ניצוץ )

אחרי ההחלפה הרכב הניע אבל כל כמה דקות נכבה , ההרגשה שהוא נכבה כאשר מתחמם (למרות שלפי שעוi מנוע זה לא ככה ) .

הוא נכבה באמצע נסיעה (גם אם אני בהילוך בירידה לא מניע - כלום ) וגם בסרק בעמידה (עובד כמה דקות ואז נכבה ) .

אני ממש מתוסכל מיזה .... לפני שאני גורר את הרכב למוסך האם למשהו יש רעיון ?

הדלק מגיע תקין וניקזתי אוויר מהמערכת לכל מקרה .

זאת הרגשה כמו בסתימת דלק , רק שאצלי הפילטר חדש וכנראה זאת לא הבעיה .
הרכב נדלק שוב לאחר עמידה של כמה דקות .

לפי מה שקראתי זה אומר שחיישן גלגל תנופה הולך למות (אבל החלפתי אותו ... )

אשמח לכל עזרה

אני מנהריה (ז"א לא יכול לנסוע למוסך בדרום ולא רצוי לאזור המרכז )
תודה רבה
קלמן

asafk
27-09-09, 11:34
קח נורת לד, ותכניס לקונקטורים של המזרקים, כל אחד בעיתו, כאשר אתה נותן סטרטר. האם המזרקים מקבלים פקודת הזרקה?

אסף.

Hitrick
27-09-09, 11:55
קח נורת לד, ותכניס לקונקטורים של המזרקים, כל אחד בעיתו, כאשר אתה נותן סטרטר. האם המזרקים מקבלים פקודת הזרקה?

אסף.

אבדוק תודה

נב: העצות שלך ללכת על ה No-slip וגם על לנסות להתקין לבד היו פשוט נכונות ב 100 אחוז !
תודה ענקית

Hitrick
27-09-09, 11:58

אסף.

שאלה , גם תאורטית אם אחד או יותר מהמזרקים לא תקינים - האם הרכב לא ימשיך לנסוע על יתר המזרקים ?
יש לי 6 צילנדרים - אז אם אחד או 2 לא עובדים - אני אמור להרגיש את זה בנסיעה , אבל האם זה אומר שהמנוע פשוט מתנתק (גם בירידה על הילוך איך סימנים של הנעה באותו רגע)

תודה

asafk
27-09-09, 12:46
זה נכון. אבל בתור התחלה בודקים שבכלל מגיע אות. אם הוא לא מגיע לחלק או לכל המזרקים, מתחילים לחפש למה.
מנוע צריך בשביל לעבוד דלק, ניצוץ, ואוויר.
אוויר מגיע כנראה. דלק - אתה אומר שיש לחץ בחליל, עכשיו בודקים שהוא מגיע לאן שצריך (אגב, השיטה השניה היא להוציא את החליל עם המזרקים, לשים צינצנת זכוכית מתחת לכל אחד ולתת סטרטר). לגבי הניצוץ, גם את זה נבדוק.

אסף.

kobiarava
27-09-09, 14:56
אהלן קלמן

כדי לדעת אם אחד הצילינדרים או יותר לא מתפקדים, ניתן פשוט לנתק ולחבר בזמן עבודת המנוע את חוטי הפלגים, אחד-אחד, ולנסות לשים לב אם עבודת המנוע השתנתה. המנוע בסופה יכול לעבוד על 5 צילינדרים כמעט מבלי שתשים לב, על 4 הוא כבר מזייף.
בכל מקרה, לדעתי הבעיה שלך מגיעה ממקור אחר, בין אם תזמון הצתה או בעיית אספקת דלק. מומלץ לבדוק לחץ דלק במערכת (באמצעות שעון לחץ פשוט), פעם אחת במנוע קר ופעם שניה כשהמנוע מתחיל לקרטע. לחצי המערכת אמורים להיות כ-30-35 PSI עם ואקום (לווסת הדלק) ו40-45 בלי ואקום. כל לחץ פחות מזה מהווה תקלה ומשמעותו תמיד תערובת ענייה מדי. ישנם מקרים בהם משאבת הדלק יכולה לתפקד היטב בהתנעה, אבל להתחיל לזייף ברגע שהיא מתחילה להתחמם.
לבעיות בתזמון ההצתה יכולות להיות הרבה סיבות, אבל נתחיל עם בדיקת מערכת הדלק, אח"כ נעבור להצתה...
דא"ג, בדקת קודי תקלות?

קובי

shlomi71
27-09-09, 20:21
קלמן,

קודם כל מה קודי התקלות?
קיים גם פילטר בתוך מיכל הדלק צמוד למשאבה, נדיר שהוא נסתם אבל הכל יכול להיות.
תדעכן אחרי הבדיקות שהוצעו ונמשיך משם.

דבר איתי אחרי כיפור, אני מראש הנקרה וננסה לפתור את הבעיה.

שלומי

shawa
27-09-09, 20:40
היתה לי תופעה דומה, הרכב פתאום נכבה ורק אחרי כמה דקות נדלק.
החלפתי את כל החיישנים הרלוונטים ואת כל מערכת הדלק כולל מודול הצתה וראש מפלג. כלום לא עזר.
אחת הפעמים שחבר נסע ברכב ונתקע, הוא אמר לי שהוא שומע רעשים של ניצוצות מכיוון חוטי ההצתה.
החלפתי חוט הצתה ראשי והבעיה לא חזרה יותר.
דרך אגב, גם גמגומים שהיו לרכב נעלמו.

שחף

יובל48
27-09-09, 22:11
סיכוי גבוה לבעייה במשאבת הדלק,שינויים בלחץ הדלק מביאים
לתופעה שתארת.
מצטרף לקובי וממליץ לבדוק לחצי דלק .

Hitrick
27-09-09, 23:41
תודה רבה

אבדוק את הדברים לאחר החג במשך השבוע (נראה לי שזמנית העביר את הרכב ליד הבית מהמחסן החשוך במושב שבו הוא מאוחסן ואז אפשר יהיה לבצע debug ואחר כך QA :-) בלי להמתין ליום שישי (שעות אור שאני לא בעבודה )

אתם ממש לא נותנים לי לנצל את הגרר שיש לי בחינם מהביטוח ולגרור את הרכב למוסך :-) ותודה על זה .

עכשיו גם הבנתי למה הצינורות דלק הפשוטים שקניתי זמנית אחרי מספר נסיעות נראו כמו אחרי התעללות (בגלל הלחץ הגבוה ) .
החלפתי לצינורות איכותיים כוללים תו תקן להזרקת דלק (מששון לוי ) לפני כמה שבועות .

נב: אני מנסה לחשוב איפה ואיך לתקוע שעות לחץ של צמיגים במערכת הדלק (כי אין לי שעון לחץ אחר - אולי אפרק ממשאבת אוויר ישנה של אופניים - אבל השעון לזכרוני הזה ממש לא מדוייק ) .

שןב תודה !!!!

Hitrick
27-09-09, 23:44
קלמן,

קודם כל מה קודי התקלות?
קיים גם פילטר בתוך מיכל הדלק צמוד למשאבה, נדיר שהוא נסתם אבל הכל יכול להיות.
תדעכן אחרי הבדיקות שהוצעו ונמשיך משם.

דבר איתי אחרי כיפור, אני מראש הנקרה וננסה לפתור את הבעיה.

שלומי

זה היה השלב הבא לבדוק קודי תקלות , פשוט כל פעם שהגעתי לסופה (היא לא ליד הבית ) גיליתי שההוראות לבדיקה שוב בבית או במקום אחר ....

אני זוכר אותך (דיברנו בעבר ) - אצור קשר לאחר החג

תודה וגמר חתימה טובה

Hitrick
28-09-09, 00:00
היתה לי תופעה דומה, הרכב פתאום נכבה ורק אחרי כמה דקות נדלק.
החלפתי את כל החיישנים הרלוונטים ואת כל מערכת הדלק כולל מודול הצתה וראש מפלג. כלום לא עזר.
אחת הפעמים שחבר נסע ברכב ונתקע, הוא אמר לי שהוא שומע רעשים של ניצוצות מכיוון חוטי ההצתה.
החלפתי חוט הצתה ראשי והבעיה לא חזרה יותר.
דרך אגב, גם גמגומים שהיו לרכב נעלמו.

שחף

זה בדיוק מה שמפחיד בתקלות מהסוג הזה ... אתה חושב שפתרת ואז אתה נתקע שוב 20ק"מ מהבית במקרה הטוב...

לי זה היה בגיפ הראשון שלי לפני הרבה שנים (לא בדיוק JEEP , סוזוקי ויטארה לבנה ... ) שסבלתי חודשים מבעיה של חוסר סחיבה אחרי מאמץ - הציעו לי במוסכים פתרונות משוגעים (כמובן שיפצתי קרבורטור בדרך אצל מלמד שטען שזאת הבעיה והחלפתי עצמאית לפני סט חוטי הצתה ועוד דברים ) . בסוף החלפת ראש מפלג פתרה את הבעיה - כי היה שם סדק קטן שרק בחום רב היה נפתח והיה בורח ניצוץ . ראיתי את זה באמת בערב אחד בשעה שהיתה הבעיה .

הקטע שאני זוכר איזה סרט היה למצוא את זה ברכב פשוט עם קרבורטור , פה יש לי מזרקים , חיישנים (החלפתי חיישן ארכובה לפני כמה ימים ) , מחשבים (היו כבר כמה אנשים שספדו את המחשב של הסופה כשתארתי את הבעיה ) ועוד הרבה נעלמים שאני לא ממש מכיר (כמו לחץ דלק ) .
הספר של הסופה שהורדתי - לא ממש עוזר לי ודי מעצבן עם כל מיני מושגים בעיברית ותמונות לא ברורות לי (לא יודע למה אבל התרגלתי לספרים של הינס או אחרים בלועזית ) .

בעיקבות השירשור והאנשים הטובים פה , שוב קיבלתי רוח גבית לנסות ולפתור את זה עצמאית

תודה , העדכן כמובן מה היה הפתרון

kobiarava
28-09-09, 01:18
אהלן קלמן

דבר ראשון, ברגע שקנית סופה, רצוי לשכוח ממוסכים, אחרת לא תשכח את המחירים הכואבים הרבה זמן. יש המון חומר ברשת, הספר מצויין אחרי שמתרגלים לעבוד איתו, ויש כאן את הפורום הכי רציני בתחום בארץ, במיוחד בשביל לעזור אחד לשני במצבים כאלה. אמנם זה קצת דומה ללימוד שחיה בהתכתבות, אבל תתפלא איזה שחיין אתה עוד תהיה בסוף;)
דבר שני, לגבי מדידת לחץ דלק, אתה צריך להשתמש בשעון לחץ לנוזלים, כי שעון לחץ לאויר ייהרס מהר מאוד. קנה לך שעון פשוט, עם סקאלה שמגיעה ל-80-100 PSI, ואת החיבור צריך להרכיב עם מחבר T על קו הזנת הדלק, או לחליפין לחבר על יציאת ניקוז האויר בחליל הדלק, באמצעות ניפלים מתאמים למידה, לא לשכוח לפרק את הונטיל לפני הרכבת השעון (במפתח ונטילים רגיל, כמו זה שאתה מוריד איתו אויר בגלגלים).
דבר שלישי, הוצאת קודי תקלות אמורה להיות אחת הפעולות הראשונות באבחון תקלה מסוג זה, בוודאי לפני החלפת חיישנים "על עיוור". שיטת המצליח לא עובדת, גם כי היא מרוששת אותך, כי אתה קונה עוד חלק ועוד חלק, והבעיה לא נפתרת, וגם כי בסוף, במידה ופתרת את הבעיה, ברוב המקרים אתה לא יודע מה היתה הבעיה, ואיך פתרת אותה-החלפת כמה חלקים, ואתה לא יכול באופן ודאי לשייך את פתרון הבעיה לאחד ספציפי. הוצאת הקודים היא תהליך מאוד פשוט-פותחים וסוגרים סוויץ' במהירות, 3 פעמים בתוך 5 שניות (רק הדרגה הראשונה בסוויץ'). נורית התקלות נדלקת לכמה שניות, נכבית, ואז מתחילה להבהב את קודי התקלות. הקודים בנויים משתי ספרות, ובין ספרה לספרה יש השהייה מעט יותר ארוכה. תוציא תקלות (רצוי אחרי שהמנוע עבד ואולי גם נסיעה קצרה), ותוכל לפענח את מהות הקודים כאן באתר, באמצעות דף התקלות המופיע בשרשור בראש פורום סופה.
ודבר אחרון-אני מקווה ששמרת את חיישן הקראנק שהחלפת, כי רוב הסיכויים שהוא תקין לגמרי והוא יוכל להציל אותך יום אחד בתקלה שתפתיע אותך באמצע השטח...

בהצלחה-קובי

kobiarava
28-09-09, 01:32
דוגמה לשעון לחץ מורכב על החליל (בסופה הצהובה שלי, הי"ד)

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=13906&d=1234267042

לדעתי, השיטה הנכונה ביותר, גם בגלל הקריאה המדוייקת, גם בגלל נוחות ההרכבה וגם כי בשיטה הזו ניתן להשאיר את השעון מחובר ולהסתובב ככה כמה ימים, לאבחון תקלה שחוזרת ונעלמת.

קובי

ינון
28-09-09, 08:27
אצלי היה סיפור דומה בסופה 94 ולאחר נסיונות כאלו ואחרים התברר כי מקור הבעייה הייתה הקויל (על הדרך החלפתי את כל החוטים הקשורים למערכת דיסטרבוטור {מפלג} ורוטור המפלג) כשבועיים אחרי שוב הרכב נתקע ונשלח למוסך על גרר.
במקרה הזה הסתבר כי מחוג הדלק מזייף ו.....פדיחה. תדלוק קטן ונגמר הסיפור.
נ.ב כמובן שהחלפתי את כל הצינורות הקשורים למערכת הדלק (משאבה תוחלף גם היא +מיכל).

בהצלחה ינון

Hitrick
28-09-09, 13:20
אתחיל במדידת לחץ דלק (אחרי שאבדוק שבזמן הבעיה יש באמת ניצוץ ) .

רק שאלה קטנה אחת , הווינטיל של החליל דלק נמצא אצלי בחלק העליון ולא כמו בתמונה על השעון לחץ

האם אני יכול חד פעמי לחבר אליו מדיד לחץ אוויר ? לא ממש מעניין אותי שהמדיד יתקלקל לאחר זמן מה , פשוט אין לי שעון לחץ מים ואני לא רוצה להתחיל לחפש כזה ואז להתאים אותו .

תודה

Hitrick
28-09-09, 13:22
דרך אגב כמה עולה בערך משאבת דלק לסופה 92 ?
נגיד ואני רוצה להחזיק אחת בצד לכל מקרה .

האם להחליף משאבת דלק זה בעייתי ? אולי במקום להתחיל לבדוק לחץ דלק (לך תתפוס את זה בזמן התקלה שבכל מקרה נמשכת מספר דקות ואז הרכב מניע ) - אני פשוט אחליף את המשאבה (כמובן אחרי שאבדוק שיש לי ניצוץ )?

תודה

kobiarava
28-09-09, 13:42
דרך אגב כמה עולה בערך משאבת דלק לסופה 92 ?
נגיד ואני רוצה להחזיק אחת בצד לכל מקרה .

האם להחליף משאבת דלק זה בעייתי ? אולי במקום להתחיל לבדוק לחץ דלק (לך תתפוס את זה בזמן התקלה שבכל מקרה נמשכת מספר דקות ואז הרכב מניע ) - אני פשוט אחליף את המשאבה (כמובן אחרי שאבדוק שיש לי ניצוץ )?

תודה

קלמן, אתה חוזר לשיטת מצליח...

אתה יכול לבדוק לחץ גם בעזרת שעון של אויר, אבל אתה עדיין חייב להרכיב אותו בהברגה, בצורה אטומה לחלוטין, ולא תוכל להשתמש בונטיל בדומה לבדיקת לחץ צמיגים.
דא"ג, משאבת דלק טובה אמורה לעלות קרוב לאלפיה, הזולות אצל יאנוביץ' עולות כ-300 וגם שוות בהתאם.

קובי

asafk
28-09-09, 15:29
אל תחליף דברים לפנ איתור תקלות. איתור תקלות עם מכשור נכון (למשל, שעון לחץ) יוביל אותך.
תזכור שהמנוע צריך דלק והצתה כדי לעבוד. עכשיו תתחיל לעבור על איתור תקלות בכל מערכת.

אסף.

Hitrick
28-09-09, 20:29
כמובן אתם צודקים , אני מנסה לשים את העגלה לפני הסוסים - פשוט אין לי סבלנות לשרלוק הולמס עם הרכב :-)

בדקתי עכשיו את הבעיה - בזמן התקלה אין ניצוץ לאותם דקות .

יש הרבה תקלות לפי המחשב .... ממש מפחיד .... חלקם אני בכלל לא יודע איך לפרש

הקודים הם :
12 - אין את התקלה הזאת בכלל במה שהדפסתי מהפורום
33 - תקלה במזגן ,הלוואי ... אין לי אפילו מדחס ....

21 - אות חיישן חמצן לא תקין \ תערובת לא תקינה
42 - אין אות ממסר ASD - מזה בכלל ASD ואיפה הנקניק מתחבא :-)
11 - אות יחוס הצתה ? מצביע על בעיה במחשב ?
54 - אין אות מחיישן סינכרון במפלג - אולי זאת הבעיה ?
24 - מתח חיישן TPS לא תקין , מזה חיישן TPS
55 (שזה סיום הבדיקה )

כחבל על הזמן כל התקלות הנ"ל ... לקחת משכנתה ? :-)

54 הייתי מהמר עליו כי אין ניצוץ , מצד שני גם חיישן גל ארכובה (הוחלף לחדש) גורם לבעיה הנל

מה אתם מייעצים הצעד הבא שלי ?

תודה חברים

UNIX
28-09-09, 22:04
לא מכיר כל כך טוב את המערכת של הסופה אבל לפי מה שראתי כאן עד הום אתה צריך לבדוק
את קופסת הממסרים והפיוזים יש לך שם כנראה בעיות של מגעים

דרור ברלי
28-09-09, 22:10
12 - זה בכלל לא תקלה אלא הקוד של תחילת בדיקה. ממש כמו 55 שזה סיום בדיקה. אז תוריד את זה מהלב....

33 - תקלת ממסר מזגן. קיימת בכל הסופות. כולל ובעיקר אלה עם מזגן... דווקא בסופה הנוכחית שלי, ללא מזגן כלל, התקלה הזו לא מופיעה... לך תבין, תע"ר....

21 - יש לך בכלל חיישן חמצן? עד כמה שאני זוכר, במודל הזה (92') בכלל אין דבר כזה.

TPS זה חיישן מצב מצערת או Throtle Position Sensor. הוא יושב על בית המצערת, מהצד האחורי. תפרק, תנקה תחזיר למקום ותבדוק שוב, אולי זה יסדר אותו.

המועמדים שלי לבידוד האחריות לבעיה הם 11, 42, 54....

kobiarava
28-09-09, 22:21
ידידי,
הבעיה שלך נמצאת לדעתי בחיישן הסנכרון במפלג. התסמינים שלך יכולים להעיד על תזמון הצתה לא נכון, כמו שכבר ציינתי בפוסטים קודמים, וזה בדיוק תפקידו של החיישן.
דבר ראשון-נקה את קודי התקלות, שחלקם ישנים ואולי כבר לא רלוונטיים. את קודי התקלות אתה מנקה באמצעות ניתוק המצבר (-) לכחצי שעה או ניתוק המינוס והצמדתו ל +. אחרי ניקוי הקודים, תניע את הרכב, תן לו לעבוד עד לחזרת התקלה, ואז תן קריאה נוספת, סביר להניח שרשימת הקודים תתקצר באופן משמעותי ותעזור להתמקד בפתרון הבעיה.
קלמן, אתה כבר שוחה בכיוון הנכון...

בהצלחה-קובי

Hitrick
28-09-09, 23:31
הרכב עכשיו לא מניע לי כבר כמה שעות ... דחפנו אותו לסככה קרובה של חבר .
הניע בסדר ונתקע כמה עשרות מטרים מהבית

אבדוק את מה שכתבתם תודה

נב: זה לא החיישן גל ארכובה ? החלפתי אותו אבל עדיין אולי גם החדש לא תקין (פשוט חיפשתי בפורום בהיסטוריה והרבה פעמים התסמינים הנל נגמרו בחיישן גל ארכובה )

דרור ברלי
28-09-09, 23:37
בעייה דומה אצלי בסופה הירוקה בזמנו נגרמה בגלל איזה ממסר שיושב מתחת לדשבורד, על מוט ההגה. לא זוכר את שמו ותפקידו. האוטו נסע והיה כובה פתאום. מוחמד מ"מוסך קלאסיק" בת"א עשה את האיבחון דרך הטלפון ולא טעה, כולל הדרכה צמודה לאיפה לדחוף את היד ועל מה ללחוץ... עד שהגעתי אליו בקרטועים. כל הסיפור עלה 400 שקל כולל עבודה, לפני שנתיים וחצי בערך.

Hitrick
28-09-09, 23:42
הרכב עכשיו לא מניע לי כבר כמה שעות ... דחפנו אותו לסככה קרובה של חבר .
הניע בסדר ונתקע כמה עשרות מטרים מהבית

אבדוק את מה שכתבתם תודה

נב: זה לא החיישן גל ארכובה ? החלפתי אותו אבל עדיין אולי גם החדש לא תקין (פשוט חיפשתי בפורום בהיסטוריה והרבה פעמים התסמינים הנל נגמרו בחיישן גל ארכובה )

שאלתי את זה בגלל שאין בכלל ניצוץ . האם עוד חיישן יכול למנוע ניצוץ (חוץ מתקלה במחשב) ?

כמו כן האם אחרי איפוס המחשב למרות שהרכב לא יניע הוא יתן קודי תקלה מדוייקים ?

תודה

shlomi71
28-09-09, 23:45
הרכב כנראה שומר מיצוות, לא נוסע בכיפור.

למה אתה מתעקש על חיישן גל ארכובה?

כמו שאמרו לך תתחיל באיפוס התקלות במחשב, אחכ כמה בדיקות פשוטות, 1 - ניצוץ, יש או אין 2 - דלק.

Hitrick
28-09-09, 23:49
הרכב כנראה שומר מיצוות, לא נוסע בכיפור.

למה אתה מתעקש על חיישן גל ארכובה?

כמו שאמרו לך תתחיל באיפוס התקלות במחשב, אחכ כמה בדיקות פשוטות, 1 - ניצוץ, יש או אין 2 - דלק.

אאפס אותו מחר
אבל הבעיה היא שאין ניצוץ , זה סגור .

victor 2
29-09-09, 19:03
אהלן

הייתה לי בעיה דומה ביום יומיים האחרונים .
אצלי פשוט הקונקטור שמזין את הקויל סבל מבעית מגעים קלה ולכן הרכב היה נכבה תוך כדי נסיעה או לא מניע כלל דקות ארוכות .
שווה לבדוק .

זאבי
29-09-09, 19:35
אהלן

הייתה לי בעיה דומה ביום יומיים האחרונים .
אצלי פשוט הקונקטור שמזין את הקויל סבל מבעית מגעים קלה ולכן הרכב היה נכבה תוך כדי נסיעה או לא מניע כלל דקות ארוכות .
שווה לבדוק .

מכל העצות ובהעדר ניצוץ, מציע קודם כל להתמקד בקויל.
הצרה שבדיקת קויל מחייבת החלפה (בהשאלה ו/או בקניה). הכל בהנחה שהחוטים תקינים ואין קצר.
תקלה נוספת האפיינית למתואר ובהנחה שכל היתר נבדק - חופש בציר מפלג.
החופש ניתן לבדיקה קלה בנידנוד לאחר הורדת מכסה מפלג. בהזדמנות תבדוק אם אין רטיבות במכסה.

תזהר ממוסכניקים שאינם ממש מכירים את הסופה. מה שנאמר לגבי מוחמד (מוסך קלאסיק) נכון אך הצרה שהוא ביפו ואתה בצפון.

eliyoval
29-09-09, 22:07
כמובן אתם צודקים , אני מנסה לשים את העגלה לפני הסוסים - פשוט אין לי סבלנות לשרלוק הולמס עם הרכב :-)

בדקתי עכשיו את הבעיה - בזמן התקלה אין ניצוץ לאותם דקות .

יש הרבה תקלות לפי המחשב .... ממש מפחיד .... חלקם אני בכלל לא יודע איך לפרש

הקודים הם :
12 - אין את התקלה הזאת בכלל במה שהדפסתי מהפורום
33 - תקלה במזגן ,הלוואי ... אין לי אפילו מדחס ....

21 - אות חיישן חמצן לא תקין \ תערובת לא תקינה
42 - אין אות ממסר ASD - מזה בכלל ASD ואיפה הנקניק מתחבא :-)
11 - אות יחוס הצתה ? מצביע על בעיה במחשב ?
54 - אין אות מחיישן סינכרון במפלג - אולי זאת הבעיה ?
24 - מתח חיישן TPS לא תקין , מזה חיישן TPS
55 (שזה סיום הבדיקה )

כחבל על הזמן כל התקלות הנ"ל ... לקחת משכנתה ? :-)

54 הייתי מהמר עליו כי אין ניצוץ , מצד שני גם חיישן גל ארכובה (הוחלף לחדש) גורם לבעיה הנל

מה אתם מייעצים הצעד הבא שלי ?

תודה חברים

תקשיב חבר גם אני נתקלתי באותה בעיה בדיוק כמו שלך
החלפתי חיישן קראנק והרכב עדיין לא הניע אך לאחר בדיקה מדוקדקת
הגעתי למסקנה חד משמעית שהחיישן החדש לחלוטין מהאריזה פשוט היה תקול
החלפתי אותו שוב באחד משומש והבעיה התפוגגה לה.
אני מבין שאיך זה יכול להיות זה חדש איך זה לא עובד.
דרך אגב גם אני פתחתי שרשור
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=33394

Hitrick
30-09-09, 01:38
לא היה ניצוץ בכלל ...
אחרי מספר משחקים - חשבתי שאחד החוטים שמגיעים לקוייל מקצר (הוא נראה ככה ) , החלפתי - לא עזר הרבה .

בסופו של דבר החלטתי להחליף בין הרילאים שבקופסת הפיוזים מתחת למצבר . פתאום הרכב התחיל להתנהג אחרת ודי חזר לקדמותו . עשיתי סיבוב של חצי שעה נסיעה ונראה תקין .

זה מוזר כי חשבתי שרלאי אם הוא מקצר או לא תקין - זה מעגל חשמלי - ז"א תמיד יהיה ככה ולא אקראי .
מעניין שהרלאי (אחד מהם לפחות ) נדפק "מידי פעם " . כנראה זה קשור להתחממות ומגעים או משהו

בכל אופן איפה אני יכול למצוא הסבר על קופסת הפיוזים , תפקיד של כל פיוז ורלאי .
יש לי עקרונית שם 3 רלאים ומקום ליותר ...

ז"א החלפתי חיישן גל ארכובה סתם (יותר מ 600 שח ... )

מחר אני הולך ליבואן לקנות את הרלאים הנ"ל ואחליף את שלושתם .
כמו כן אני צריך מכסה לקופסת הפיוזים (יש שם אילתור של בקבוק במקום מכסה ) - כנראה שלולים שנכנסתי אליה במהירות שבוע אחרי קניית הרכב היא מקור הבעיה - כי מאז פחות או יותר התחילו הבעיות בצורה לא רציפה .

באמת תודה ענקית לכולם , במיוחד ששיכנעתם אותי לנסות לבד וללמוד .

תודה תודה

AvigdorAharon
30-09-09, 06:35
מחר אני הולך ליבואן לקנות את הרלאים הנ"ל ואחליף את שלושתם .

חבל לגשת ליבואן, גש לכל חנות חשמל לרכב, עם דוגמא, ובאה לציון גואלת...

אם אתה מהמרכז, אני ממליץ על א.מנצור לא רחוק מרחוב יצחק שדה בתל אביב.

אביגדור

kobiarava
30-09-09, 08:12
הממסרים הם ממסרים סטנדרטיים, קנה כמה ממסרים רגילים של בוש בחנות ח"ח הקרובה לביתך ושים גם ממסר או שניים כספייר באוטו. בקופסה המדוברת נמצאים ממסר הסטרטר, ממסר משאבת הדלק, ממסר ASD וממסר הצופר, ביחד עם כמה פיוזים "כבדים"-ראשי, אורות וכו'. תוכל ללמוד עוד על הקופסה מהספר, כמובן, מהפרק המדבר על מערכת החשמל.
ככל הנראה, התקלה היתה באמת מממסר ה-ASD, ממסר הדימום האוטומטי, כמו שהראתה לך בדיקת קודי התקלות. סיכוי טוב שאם נכנסו מים לממסר, הוא כן גסס עד שמת. לדעתי, לא מספיק לסמוך על "עכשיו הכל נראה בסדר", תאפס בכ"ז את קודי התקלה (חשוב בלי קשר, כל פעם אחרי שפתרת תקלה-למחוק אותה מהזכרון), סע קצת, לתת למנוע להתחמם, לאמץ אותו קצת וכו', ואז בדוק את הקודים שוב.

קובי

Hitrick
30-09-09, 10:28
חשבתי שזה משהו יחודי ל JEEP או רכבים אמריקאיים

אנסה למצוא כאלו באזור שלי .

יש למשהו רעיון איפה לקנות כזה באזור טירת הכרמל . מת"מ (חיפה)

תודה

Hitrick
30-09-09, 14:54
הממסרים הם ממסרים סטנדרטיים, קנה כמה ממסרים רגילים של בוש בחנות ח"ח הקרובה לביתך ושים גם ממסר או שניים כספייר באוטו. בקופסה המדוברת נמצאים ממסר הסטרטר, ממסר משאבת הדלק, ממסר ASD וממסר הצופר, ביחד עם כמה פיוזים "כבדים"-ראשי, אורות וכו'. תוכל ללמוד עוד על הקופסה מהספר, כמובן, מהפרק המדבר על מערכת החשמל.
ככל הנראה, התקלה היתה באמת מממסר ה-ASD, ממסר הדימום האוטומטי, כמו שהראתה לך בדיקת קודי התקלות. סיכוי טוב שאם נכנסו מים לממסר, הוא כן גסס עד שמת. לדעתי, לא מספיק לסמוך על "עכשיו הכל נראה בסדר", תאפס בכ"ז את קודי התקלה (חשוב בלי קשר, כל פעם אחרי שפתרת תקלה-למחוק אותה מהזכרון), סע קצת, לתת למנוע להתחמם, לאמץ אותו קצת וכו', ואז בדוק את הקודים שוב.

קובי

ציינת 4 ממסרים , יש לי רק 3 כאלו

אנסה לחפש בגוגל מה זה מה

תודה

kobiarava
30-09-09, 15:35
גוגל? אין לך ספר רכב?

סידור הממסרים, כשאתה עומד מול בית הממסרים, משמאל לימין: 1-ריק. 2-סטרטר. 3-ממסר הדימום. 4- ריק (ממסר מזגן במקור). 5-ריק. 6-משאבת דלק. 7-צופר.

קובי

ש01
30-09-09, 16:21
חשבתי שזה משהו יחודי ל JEEP או רכבים אמריקאיים

אנסה למצוא כאלו באזור שלי .

יש למשהו רעיון איפה לקנות כזה באזור טירת הכרמל . מת"מ (חיפה)

תודה
כנס לטירת הכרמל, בככר הראשונה ימינה, אחרי מירו (צמיגים) בפניה השניה שמאלה מימין ישנה חנות אביזרי רכב, נסה שם.
אם לא, בדרך הביתה, בחיפה, באזור השוורמות ישנם מספר חנויות אביזרי רכב.
בהצלחה.

Hitrick
01-10-09, 18:53
גוגל? אין לך ספר רכב?

סידור הממסרים, כשאתה עומד מול בית הממסרים, משמאל לימין: 1-ריק. 2-סטרטר. 3-ממסר הדימום. 4- ריק (ממסר מזגן במקור). 5-ריק. 6-משאבת דלק. 7-צופר.

קובי

קניתי ממסרים , משהו פשוט - אבל עדיף מכלום .
תגידו זה 40 A או 30A במקור (כי יש את 2 הסוגים למכירה וקניתי 40 כמו שהיה לי קודם - השאלה אם זה המקורי ? )

כשאני עומד מול בית הממסרים
1 - ריק
2 - יש שם ממסר
3 ריק
4 - ריק
5 - יש ממסר (זה משפיע לדעתי על הקוייל כי בלעדיו אין ניצוץ בהבחנה שעשיתי שלא מחייבת )
6- יש ממסר
7 -ריק (הצופר אצלי מחובר דרך איזה כפתור קומבינה וכנראה עקפו את הממסר)

הממסר הבעייתי לדעתי זה 5 (יש לי תמיד סטרטר - אין ניצוץ )

kobiarava
01-10-09, 19:06
ראשית, לעניין האמפרים אין משמעות לצורך העניין, בלאו הכי הממסרים המדוברים לא מעבירים בשום מצב זרם כ"כ גבוה.
בעניין הממסרים המדוברים, לא מן הנמנע שבשלב כלשהו היתה בעיה עם בית הממסר השלישי, ומישהו העביר את ה-ASD לבית הפנוי הקרוב. לא מסובך מדי לביצוע, ולצורך העניין-חסר כל משמעות מבחינתך. מה שכן מעניין אותך, זה שכשאין ממסר בבית ה-ASD, או שהממסר מזייף, תקוע או פשוט נדפק, לא יהיה לך ניצוץ, לא יהיה אות לממסר מש' הדלק ולא אות למרססים, כלומר, כמו שבאמת קרה לך, אין שום סיכוי שהרכב יניע...
בקיצור-תחליף בלי חשש (את כולם, לא רק את הבעייתי), ותמשיך בפעולות כפי שתואר קודם, רק כדי להיות בטוח שפתרת את כל הבעיה, ולא רק חלק ממנה.

בהצלחה-קובי

-->