PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה בנזין 94 -דלק לא מגיע לחנוכיה

יוחנן מ
27-09-09, 14:17
נסעתי בסופה עד לגמר הדלק במיכל (שעון דלק זייף קצת - בפעם הראשונה), ולאחר מילוי של 5 ליטר מג'ריקן, עדיין לא הצלחתי להניע.
פרקתי את צינור הדלק מהחיבור של החנוכיה בסמוך למנוע, וראיתי שאין זרימה של דלק בזמן שאני מפעיל את הסטרטר.
אודה לקבלת כיוון בפתרון הבעיה. האם כדאי / אפשרי לפתוח משאבת דלק לצורך ניקוי ? אולי ישנה דרך אחרת פשוטה יותר ?
תודה לכל המסייעים.

;)

kobiarava
27-09-09, 15:03
לפני שאתה מתחיל לפרק, וידאת שהמשאבה מקבלת אות? ואם כן, אתה בטוח שהיא עובדת?

קובי

איתן שגב
13-10-09, 23:05
לפני שאתה מתחיל לפרק, וידאת שהמשאבה מקבלת אות? ואם כן, אתה בטוח שהיא עובדת?

קובי

תחליפו את המשאבה הטבולה במשאבת קו מחוץ למיכל מתוצרת בוש ותהנו מחוסר תקלות כמו בישנה.

חולהjeep
14-10-09, 11:01
תחליפו את המשאבה הטבולה במשאבת קו מחוץ למיכל מתוצרת בוש ותהנו מחוסר תקלות כמו בישנה.

איפה מוצאים כזו וכמה היא עולה?

AvigdorAharon
14-10-09, 22:20

בתקלות דלק שאני נתקלתי, הבעיה הייתה לרוב בריליי.
האם משאבת קו לא צריכה ריליי להפעלה? אתה לא חייב לענות...

תפסיקו לנסות ולעקוף את הבעיה, אם יש תקלה, מתקנים, לא מחפשים להמציא את הגלגל (או את זרימת הדלק מהמיכל לחליל...)

...My two cents

אביגדור

4x1om-Israel
24-10-09, 11:36
יוחנן איך התקלה נפתרה?
ישראל

ערן המסוקס
24-10-09, 12:39
הפתרון הכי טוב הוא למלא את מיכל הדלק עד הסוף. המשאבה התרוקנה, ועכשיו קשה לה מאוד לשאוב, כשהיא יבשה. המשאבה צריכה להיות מלאה בדלק בשביל לעבוד כמו שצריך.

יוחנן מ
24-10-09, 21:15
הפתרון הכי טוב הוא למלא את מיכל הדלק עד הסוף. המשאבה התרוקנה, ועכשיו קשה לה מאוד לשאוב, כשהיא יבשה. המשאבה צריכה להיות מלאה בדלק בשביל לעבוד כמו שצריך.

בגלל עיכוב בתשובות חברים - עברתי לשיטת הגילוי העצמי. היא תמיד טובה אך לפעמים ישנו מחיר של חוסר ניסיון. לא ראיתי את המשאבה במשך שנתיים שיש לי את הג'יפ - ועתה הפכתי למומחה.
לגופו של עניין זה הולך כך :
1- לא רצוי ליסוע עם מיכל דלק במילוי חלקי לאורך זמן. המשאבה צריכה קירור בפעילותה, ו/או לא לקבל שאריות דלק מלוכלך שסותם את המעברים, ואז היא נתפסת ואין מעבר דלק.אני עשיתי טעות זאת, ולהלן השלבים בתיקון הטעות.
לפני ביצוע העבודה יש לנתק את המצבר למניעת קצר חשמלי. העבודה עם חשמל בסביבת דלק מסוכנת מאוד. לא מומלץ לחסרי ניסיון .

2- פתחתי את מכסה השירות בתא המטען מעל מיכל הדלק.מתחתיו ישנה גישה למיכל הדלק.
3- ישנם 8 ברגים בהיקף התושבת של המשאבה + 2 בנדים לצינורות דלק + חיבור חשמל. לא לגעת בחיבור החשמלי.
4- לפתוח את 8 הברגים ולשחרר את צינורות הדלק.כל מיכלול המשאבה יחד עם מוט מצוף הדלק יוצא תוך כדי סיבוב.
5- כל התושבת יוצאת והמשאבה בתחתית עומדת כמו מלפפון.ישנו בורג אחד במרכז החלק העליון של התושבת. בפתיחתו המשאבה משתחררת. לפני שיחרור הבורג, יש לנתק את חיבורי החשמל משני הקטבים של המשאבה. 0חיבור רחב -פלוס חיבור צר - מינוס) .שימו לב, זוהי נקודה קריטית ושלב קריטי ובטיחותי ממדרגה ראשונה. אסור לעבור בלילה ו/או ללא תאורה טובה.
6-על המשאבה ישנו סימון בולט פלוס ומינוס. טעות בחיבור תהרוס את המשאבה לצמיתות - במקרה הטוב, במקרה הגרוע -ניצוץ קטן ומיכל הדלק טס לשמים. זהירות ,זהירות ,זהירות.
7- חיברתי את המשאבה מחוץ לגיפ למצבר, ושמעתי נקישה קלה. הבנתי שניתפסה. דפקתי עליה קלות עם פטיש גומי,אחרי מספר דפיקות חיברתי אותה שנית לחשמל.לאחר מספר מחזורי פעילות כאלו- היא חזרה לחיים, והתחילה לעבוד
8- שלב ההרכבה בדיוק הפוך משלבי הפירוק
שוב- יש לשים לב לכיוון + / - של חיבור המשאבה.
9- בבואכם לסגור את המיכלול של המשאבה תראו שהוא קצת גבוה , וישנו מירווח בין המכסה לבין אטם הגומי. זה בסדר גמור. פשוט יש הכניס 2 ברגים בכיוונים מנוגדים , להתחיל להבריג ביד, ואז מיכל הדלק נמשך כלפי מעלה - והפושע חוזר למקום הפשע.
גוד לאק
למי שיש שאלות מותר לפנות אליי.
נ.ב.
מאז, יש איתי משאבת דלק רזרווית לכל מקרה

RED-STORM
28-10-09, 15:34
גם לי זה קרה, מה שאני עשיתי, פשוט הפכתי את החוטים ונתתי למשאבה לעבוד שנייה וחצי הפוך, וא היא "ירקה" במקום שאבה, ואז השתחררה לי קרה לי באמצע הדיונות.

-->