PDA

צפייה בגרסה מלאה : הלחמה או ריתוך?

יוסי בר צבי
27-09-09, 20:25
אני נדרש לחבר 2 לוחות פח קטנים ודקיקים - (פחות מ-1 מ"מ עובי) בעזרת הלחמה או ריתוך.
ריתוך - גם באמפרז' מאוד נמוך - מיד מחורר את הפח.
מלחם אלקטרוניקה פשוט (30 וואט)+בדיל - לא עושה את העבודה.

אמר לי חבר שהלחמות כאלו עושים עם מלחמים בהספקים גבוהים של 150-200 וואט.

זה חיבר אותי להתעניינות אחרת שלי, איך מחברים חלקי מתכת קטנים, מעמדים לכוסות , חפצי נוי ממתכת עדינה וכד', הרי גם שם לא מרתכים....ובכל זאת הם מחוברים כהלכה.

למישהו מושג?
תודה.יוסי

oren61
27-09-09, 20:40
אני נדרש לחבר 2 לוחות פח קטנים ודקיקים - (פחות מ-1 מ"מ עובי) בעזרת הלחמה או ריתוך.

זה חיבר אותי להתעניינות אחרת שלי, איך מחברים חלקי מתכת קטנים, מעמדים לכוסות , חפצי נוי ממתכת עדינה וכד', הרי גם שם לא מרתכים....ובכל זאת הם מחוברים כהלכה.

למישהו מושג?
תודה.יוסי

זה ניקרא בעיברית הלחמה נקודתית או "פונקשוויס" .
מניחים את הפחים שרוצים לחבר בין שתי אלקטרודות וכאשר מחברים בניהן נוצר "קצר" שגורם לחום שמחבר את הפחים.

נמרוד
27-09-09, 20:48
אתה צריך הלחמה Brazing, להבדיל מהלחמה של אלקטרוניקה - Soldering. בעברית זה אותו מונח, העקרון דומה, אבל בהחלט נדרש הרבה יותר חום - ממבער גז, לא מלחם חשמלי. עדיין הרבה פחות חום מאשר לריתוך ולכן כך מחברים חלקים דקים, היכן שלא נדרש חוזק מכאני גבוה מדי. בהלחמה אתה לא מגיע לטמפרטורה שממיסה את הפלדה, אלא רק את חומר ההלחמה (פליז, כסף). מי שמתעסק עם הלחמות בתחום הרכב זה מכוני רדיאטורים.

יוסי בר צבי
27-09-09, 20:49
זה ניקרא בעיברית הלחמה נקודתית או "פונקשוויס" .
מניחים את הפחים שרוצים לחבר בין שתי אלקטרודות וכאשר מחברים בניהן נוצר "קצר" שגורם לחום שמחבר את הפחים.

תודה, אבל ממש לא הבנתי כלום.
ברתכת יש אלקטרודה אחת, מאיפה השנייה? ואיך יהיה קצר? ואיך זה מתחבר להלחמה?

יוסי בר צבי
27-09-09, 20:54
אתה צריך הלחמה Brazing, להבדיל מהלחמה של אלקטרוניקה - Soldering. בעברית זה אותו מונח, העקרון דומה, אבל בהחלט נדרש הרבה יותר חום - ממבער גז, לא מלחם חשמלי. עדיין הרבה פחות חום מאשר לריתוך ולכן כך מחברים חלקים דקים, היכן שלא נדרש חוזק מכאני גבוה מדי. בהלחמה אתה לא מגיע לטמפרטורה שממיסה את הפלדה, אלא רק את חומר ההלחמה. מי שמתעסק עם הלחמות בתחום הרכב זה מכוני רדיאטורים.
תודה, מתחיל להיות בהיר.
ראיתי מלחם חשמלי בהספק של 130 וואט, שמחמם לכ-550 מעלות.
הוא יודע לעשות את העבודה או לחפש הספקים גבוהים יותר?
להתעקש על גז?

shmil
27-09-09, 20:54
אפשר עם ברנר וראש עדין. ברנר וראש עדין, זה מה שעושים אנשי הרדיאטורים.
אפשר עם רתכת CO, אפשר, אם כי קשה מאד - גם עם חשמלית.

oren61
27-09-09, 20:55
תודה, אבל ממש לא הבנתי כלום.
ברתכת יש אלקטרודה אחת, מאיפה השנייה? ואיך יהיה קצר? ואיך זה מתחבר להלחמה?

בדרך כלל אתה מוצא את המכשיר הזה בבתי מלאכה שמתעסקים עם פחים.

זה לא מכשיר קטן שמחזיקים בבית.
זה לא רתכת במובן שאתה מכיר אין שם אלקטרודה שניגמרת.

יוסי בר צבי
27-09-09, 20:59

תודה אורן, עכשיו זה מובן, אבל לא מתאים לי.
אני צריך משהו ביתי שאפשר לקנות בכמה מאות שקלים, שיתן לי פתרונות לתחום שבין המלחם האלקטרוני לבין הרתכת החשמלית הכבדה, כנראה שמלחם גז או חשמל בהספק גבוה הוא הפתרון.
יוסי

עידו לוריה
27-09-09, 21:35

למישהו מושג?
תודה.יוסי

יוסי שלום
קצת לסדר את הבלגן
1 Brazing אפשרי כמו שנמרוד אמר רק מחיב מבער גז עם חמצן (רצוי גז אצטילן)ולא ברנר חיתוך. חוט הריתוך בפחי פלדה או כסף או ברונזה יש מצופים באבקה ויש כאלו שלא ואז צריך אבקת פלקס הסיפור דורש מיומנות אבל לא קשה במיוחד.
בכתובת זו תמצא טטורילס:http://video.google.com/videoplay?docid=7933388719503793382#
2 אפשר עם מלחם בדיל אבל באמת צריך מלחם חזק וצריך חומצת מלח כאשר לפני העבודה אתה צריך להפעיל אותה על חתיכה של ברזל מגולוון ואז למרוח אותה על הפחים שאתה מענך.
עדיף בדיל לא של אלקטרוניקה אלא בדיל נקי (בלי שרף בפנים).
3אפשר עם רתכת CO2 או בשמה המקצועי MIG חוט 0.8 אבל זו הוצעה של אלפי שקלים לא מאות.
4 ריתוך נקודה (MAG ) "פונקצ'וויס" כמו שאוזכר אבל גם הוצעה של אלפי שקלים (ואלקטרודות כן מתקלות , לא בקצב אבל מתקלות).
5 ריתוך באלקטרודה עם מישר זרם ( לא מומלץ לנסות עם זרם חלופין) עם אלקטרודה 2 מ"מ לא יותר ,קשה ודרש מיומנות גבוהה בריתוך אלקטרודה .
בהצלחה עידו.

יוסי בר צבי
27-09-09, 21:42
יוסי שלום
קצת לסדר את הבלגן

2 אפשר עם מלחם בדיל אבל באמת צריך מלחם חזק וצריך חומצת מלח כאשר לפני העבודה אתה צריך להפעיל אותה על חתיכה של ברזל מגולוון ואז למרוח אותה על הפחים שאתה מענך.
עדיף בדיל לא של אלקטרוניקה אלא בדיל נקי (בלי שרף בפנים).
בהצלחה עידו.
תודה עידו, אתה באמת עושה קצת סדר בבלאגן שיצרתי.
בכוונה השמטתי בציטוט את רוב הסעיפים והשארתי את הרלוונטי מבחינתי , עליו ארצה להתמקד.
איזה מלחם? איפה קונים אותו? על מה הוא יכול לעבוד? (למשל - הבת שלי נתנה לי ל"תיקון" מחזיק כוסות מתכתי קטן שנשבר בנפילה, מאמינה בכוחי לתקן לה אותו..האם יעשה את העבודה?..).
הקטע של חומצת המלח לא ברור לגמרי...
אתה מכיר הפנייה לקטע וידאו שמדגים הלחמה שכזאת ?
תודה שוב. יוסי

עידו לוריה
27-09-09, 22:55
יוסי אני משתמש בשני סוגי מלחמים אחד החשמלי ,יש לי שני גדלי אחד 40W (קטנ גם פיזית) והשיני גדול של 200W (וגם גדול פיזית)היתרון של מלחמים על חשמל זה שבמקום שיש חשמל , החיסרון שלהם זה זמן החימום הארוך יחסית עד שהם מתחממים אבל מרגע שהוא חם אז הוא שומר על טמפרטורה , השימוש בגדלים שונים נובע מגודל המוצר המולחם (או יותר נכון המסה שלו) כאשר המוצר גדול הוא "שותה" הרבה חום ומלחם קטן מתקרר ולא מצליח לעשות את העבודה ,אבל מלחם גדול על מוצר קטן לא נוח וגם מסוגל "לשרף" את המוצר .
יש לי עד מלחם על גז של חברה בשם דרמל והוא קומפקטי וחזק או חלש (יש לו כיוון לגדל להבה) נוח מאוד בתנאי שטח וגם בבית/סדנה חיסרון צריך למלא בו גז כל בערך 90 דקות עבודה , יש לו עוד מגוון ראשים לעבודות שונות.
קונים בחנויות אלקטרוניקה / כלי עבודה וכו' לדוגמה :http://www.polack.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=511&catId=
מחזיק הכוסות ממה עשוי (איזה מתכת)?
חומצה לא חיבים בכול מתכת, יש היום לקנות בחנויות אלקטרוניקה נוזל/אבקה פלקס למטרה זו.
סרט בגדול תחפש בגוגל עם מילות חיפש :soldering tutorial
הנה דוגמה של חיפש כזה :http://www.google.co.il/search?hl=iw&q=Soldering+tutorial&meta=
חיפש כזה דורש חפירה לפעמים עד שאתה מגיע למה שרצית ?
בהצלחה עידו.

עידו לוריה
27-09-09, 23:22
תודה עידו, אתה באמת עושה קצת סדר בבלאגן שיצרתי.
בכוונה השמטתי בציטוט את רוב הסעיפים והשארתי את הרלוונטי מבחינתי , עליו ארצה להתמקד.
איזה מלחם? איפה קונים אותו? על מה הוא יכול לעבוד? (למשל - הבת שלי נתנה לי ל"תיקון" מחזיק כוסות מתכתי קטן שנשבר בנפילה, מאמינה בכוחי לתקן לה אותו..האם יעשה את העבודה?..).
הקטע של חומצת המלח לא ברור לגמרי...
אתה מכיר הפנייה לקטע וידאו שמדגים הלחמה שכזאת ?
תודה שוב. יוסי

יוסי לגבי הלחמה של מחזיק הכוס יכול להיות שמלחם גז כמו שאני משתמש יכול לפתור לך את הבעיה אבל עם חוט כסף ולא עם בדיל,עם להבה חשופה כמו בריתוך אטוגני ולא עם ראש הלחמה של בדיל( עד היתרון למכשיר כזה שיש לו הרבה פונקציות ולא כמו מלחם חשמלי )
עידו

יוסי בר צבי
27-09-09, 23:28
יוסי אני משתמש בשני סוגי מלחמים אחד החשמלי ,יש לי שני גדלי אחד 40W (קטנ גם פיזית) והשיני גדול של 200W (וגם גדול פיזית)היתרון של מלחמים על חשמל זה שבמקום שיש חשמל , החיסרון שלהם זה זמן החימום הארוך יחסית עד שהם מתחממים אבל מרגע שהוא חם אז הוא שומר על טמפרטורה , השימוש בגדלים שונים נובע מגודל המוצר המולחם (או יותר נכון המסה שלו) כאשר המוצר גדול הוא "שותה" הרבה חום ומלחם קטן מתקרר ולא מצליח לעשות את העבודה ,אבל מלחם גדול על מוצר קטן לא נוח וגם מסוגל "לשרף" את המוצר .
יש לי עד מלחם על גז של חברה בשם דרמל והוא קומפקטי וחזק או חלש (יש לו כיוון לגדל להבה) נוח מאוד בתנאי שטח וגם בבית/סדנה חיסרון צריך למלא בו גז כל בערך 90 דקות עבודה , יש לו עוד מגוון ראשים לעבודות שונות.
קונים בחנויות אלקטרוניקה / כלי עבודה וכו' לדוגמה :http://www.polack.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=511&catId=
מחזיק הכוסות ממה עשוי (איזה מתכת)?
חומצה לא חיבים בכול מתכת, יש היום לקנות בחנויות אלקטרוניקה נוזל/אבקה פלקס למטרה זו.
סרט בגדול תחפש בגוגל עם מילות חיפש :soldering tutorial
הנה דוגמה של חיפש כזה :http://www.google.co.il/search?hl=iw&q=Soldering+tutorial&meta=
חיפש כזה דורש חפירה לפעמים עד שאתה מגיע למה שרצית ?
בהצלחה עידו.

הדוגמא של מחזיק הכוסות, זה רק דוגמא. אלו כמה חוטי ברזל בקוטר 2-3 מ"מ, מצופים בחומר שנותן להם ברק כסוף ומולחמים באופן שמאפשר הנחה של כוס בתוכם כשהם יציבים על שולחן.
אני מתכוון גם להלחמה של פחים בעובי של 0.5 מ"מ (עובי של מסלולים של קירות גבס), תכשיטים שנשברים וכד'.
אני חושב שאעדיף את החשמלי על הגז - זה רק לתנאי בית, יש לי ברנר קטן שאני לא ממש מסתדר איתו....ובכלל אני מעדיף חום על להבה גלויה.
אני אחפש אחרי החג לראות מי ימכור לי את זה ברחבי גוש דן הקרוב לביתי.

יוסי בר צבי
27-09-09, 23:32
יוסי לגבי הלחמה של מחזיק הכוס יכול להיות שמלחם גז כמו שאני משתמש יכול לפתור לך את הבעיה אבל עם חוט כסף ולא עם בדיל,עם להבה חשופה כמו בריתוך אטוגני ולא עם ראש הלחמה של בדיל( עד היתרון למכשיר כזה שיש לו הרבה פונקציות ולא כמו מלחם חשמלי )
עידו
את זה אני כביכול אמור ויכול לעשות עם הברנר הקטן שלי אלא שאני לא מיומן בו ועוצמת הלהבה ממיסה את החומר שעליו אני עובד (וזה רק מתכות) עוד הרבה לפני שאני מספיק לחבר בין החלקים.....בכלל, הגעתי למסקנה שאצטרך עוד כמה זוגות ידיים ואצבעות רזרביות לעבודות עדינות כגון אלו.

עידו לוריה
28-09-09, 00:49
את זה אני כביכול אמור ויכול לעשות עם הברנר הקטן שלי אלא שאני לא מיומן בו ועוצמת הלהבה ממיסה את החומר שעליו אני עובד (וזה רק מתכות) עוד הרבה לפני שאני מספיק לחבר בין החלקים.....בכלל, הגעתי למסקנה שאצטרך עוד כמה זוגות ידיים ואצבעות רזרביות לעבודות עדינות כגון אלו.

ברנר חיתוך לא מתאים לריתוך .
צריך ראש ריתוך אחר עם להבה קטנה ובגלל זה המלצתי לך על הכלי .
אבל תמונות יכולות לעזור ואז אני יוכל להיות יותר קונקרטי.
עידו

יוסי בר צבי
28-09-09, 09:59
ברנר חיתוך לא מתאים לריתוך .
צריך ראש ריתוך אחר עם להבה קטנה ובגלל זה המלצתי לך על הכלי .
אבל תמונות יכולות לעזור ואז אני יוכל להיות יותר קונקרטי.
עידו
תודה עידו. אעלה כמה צילומים במהלך היום, גם של הברנר.

יוסי בר צבי
28-09-09, 16:16
תודה עידו. אעלה כמה צילומים במהלך היום, גם של הברנר.
הנה עידו דוגמא לצורך בהלחמה.
למען הסר ספק, הרגל שנמצאת בימין התמונה נתלשה וצריך להלחימה למקומה.
ברנר (של מזגניסטים) , מלחם 30 וואט, מלחם 150 וואט, רתכת.
מה עושה את העבודה.
יוסי

עידו לוריה
28-09-09, 18:43
הנה עידו דוגמא לצורך בהלחמה.
למען הסר ספק, הרגל שנמצאת בימין התמונה נתלשה וצריך להלחימה למקומה.
ברנר (של מזגניסטים) , מלחם 30 וואט, מלחם 150 וואט, רתכת.
מה עושה את העבודה.
יוסי

יוסי שלום
נראה לי שזה ברזל עם ציפוי כלשהוא ,עבודה מסוג זה דורשת להבה מאוד קטנה (ולא מלחם עם בדיל) גודל להבה כ 1 ס"מ עד 1.5 ס"מ עם חוט כסף ולא בדיל , הייתי ממליץ לך על חוט מצופה באבקה ולא חוט נקי ואבקת פלקס לחוד .יש לחמם את איזור ההלחמה עד שינוי צבע לכתום (לא להתמקד על נקודה אחת אלה על האיזור ) ואז להתיך את החוט לאיזור ההלחמה (מראים זאת באחד הסרטים בקישורים שהעליתי) יש להצמיד את החלקים ללא תזוזה בזמן החימום / הלחמה /קירור .
בקיצור גם בהלחמות עם מבער יש להתאים את גודל הכלי לגודל המוצר .
מומלץ מלחם גז דומה או אתו דבר כמו שהמלצתי לך , יש לו הרבה אופציות ואחת מהן זה מבער שנותן להבה בגודל ובטמפרטורה שאתה מחפש , מבער של אנשי מזגן קצת גדול מדי למרות שעם יש לך את המיומנות אז היתה מצליח (זה לא ברנר ,בברנר יש גז +חמצן לכן זה מבער) .
גמר חתימה טובה ובהצלחה.
עידו

יוסי בר צבי
28-09-09, 21:14
יוסי שלום
נראה לי שזה ברזל עם ציפוי כלשהוא ,עבודה מסוג זה דורשת להבה מאוד קטנה (ולא מלחם עם בדיל) גודל להבה כ 1 ס"מ עד 1.5 ס"מ עם חוט כסף ולא בדיל , הייתי ממליץ לך על חוט מצופה באבקה ולא חוט נקי ואבקת פלקס לחוד .יש לחמם את איזור ההלחמה עד שינוי צבע לכתום (לא להתמקד על נקודה אחת אלה על האיזור ) ואז להתיך את החוט לאיזור ההלחמה (מראים זאת באחד הסרטים בקישורים שהעליתי) יש להצמיד את החלקים ללא תזוזה בזמן החימום / הלחמה /קירור .
בקיצור גם בהלחמות עם מבער יש להתאים את גודל הכלי לגודל המוצר .
מומלץ מלחם גז דומה או אתו דבר כמו שהמלצתי לך , יש לו הרבה אופציות ואחת מהן זה מבער שנותן להבה בגודל ובטמפרטורה שאתה מחפש , מבער של אנשי מזגן קצת גדול מדי למרות שעם יש לך את המיומנות אז היתה מצליח (זה לא ברנר ,בברנר יש גז +חמצן לכן זה מבער) .
גמר חתימה טובה ובהצלחה.
עידו
תודה עידו, היה כיף "להעביר" כך את הכיפור, אתה ודאי מבין שזה לא הדבר הכי בוער שבעולם, אבל מיד כשאתפנה לכך אודיע לך מה עלה בגורל הניסוי.
גמר חתימה טובה ותודה שוב.
יוסי

landrover
29-09-09, 11:57
יש חברה בבית אורן - סופרסולד - שמייצרת חוטי הלחמה למתכות שונות ,
כל מתכת - וחוט ההלחמה שלה (ללא ריתוך)

http://www.supersold.co.il/agalleries/c8761.php

אין לי קשר אליהם - פשוט השתמשתי בחוטי ההלחמה שלהם.
אמיר.

zika
29-09-09, 18:02
אם כבר הזכרתם כאן את עניין הריתוך/הלחמה בחוטי כסף, אני שמח להגיש מדריך קצר.
חוטי כסף להלחמה בצבע כחול או לבן
לקוחות רבים מתעקשים לקבל חוטי כסף בצבע כחול,
וטוענים שהחוט "הכחול" טוב יותר מהחוט הלבן.
מדוע יש חוט כסף בצבע כחול?
חוט כסף כחול מכיל בתוכו קדמיום, (מתכת בצבע כחלחל,
גמישה, ורכה עד שניתן לחתוך אותה עם סכין).
לקדמיום תכונות מיוחדות ובהן חיכוך נמוך ונקודות התכה
נמוכות במיוחד.
תכונות אלו מעניקות נוחות להלחמה, ואת החלקים
שהולחמו לעמידים יותר בפני שחיקה מאשר חלקים
שהולחמו בחוט כסף לבן– ללא קדמיום.
עם זאת, ישנן גם חסרונות לשימוש בחוט כסף המכיל
קדמיום.

הקדמיום הינו יסוד

רעיל במיוחד, אף בריכוזים נמוכים,

נשימה של חלקיקי אבק המכילים קדמיום עלולים לגרום
לבעיות רפואיות ומחלות כליות שונות ולכן יש לנקוט בכל
אמצעי הזהירות הנדרשים.
מומלץ לאוורור היטב את אזור העבודה/הלחמה.
אין לעשות שימוש בקדמיום בתעשיית המזון ויש לבצע
הלחמות ותיקונים בתחום המזון בחוט כסף לבן בלבד אשר
אינו מכיל קדמיום.
חוטי הכסף הלבנים הינם פרי פיתוח ומחקרים אשר הובילו
לייצורם של חוטי כסף שאינם מזיקים לבריאות העובד.
בחוטים אלו נעשה שימוש בסיליקון או בדיל לצורך קבלת
תכונות דומות.
חוטי הכסף מיוצרים בריכוזי כסף שונים, ככל שאחוז הכסף
בחוט ההלחמה גבוה יותר כך מחירו גבוה.
מחיר הכסף נקבע על ידי מסחר בשוק המתכות העולמי ולכן
מחירו לרוב יהיה אחיד בין הספקים השונים.
פערי מחיר משמעותיים יצביעו ככל הנראה על אחוזי כסף
בלתי מדויקים בחוט ההלחמה.

חוטי הכסף של זיקה הינם מתוצרת אירופאית ובעלי רמת
אמינות הגבוהה בעולם בכל הקשר לתכונות ההלחמה ואחוז
הכסף בחוט.

יש להשיג אצלנו חוטי כסף, עם וללא קדמיום.
בברכה,
רועי

מכניקה
24-06-13, 13:45
אם כבר הזכרתם כאן את עניין הריתוך/הלחמה בחוטי כסף, אני שמח להגיש מדריך קצר.
חוטי כסף להלחמה בצבע כחול או לבן
לקוחות רבים מתעקשים לקבל חוטי כסף בצבע כחול,
וטוענים שהחוט "הכחול" טוב יותר מהחוט הלבן.
מדוע יש חוט כסף בצבע כחול?
חוט כסף כחול מכיל בתוכו קדמיום, (מתכת בצבע כחלחל,
גמישה, ורכה עד שניתן לחתוך אותה עם סכין)..

בברכה,
רועי

שלום,

אני לא משוכנע שהצבע של חוט הלחמה כחול הינו תוצאה של שימוש בקדמיום בסגסוגת של חוט ההלחמה.
הצבע של קדמיום הינו לבן ולא כחלחל.

lizard
24-06-13, 14:17

זה לא בדיוק נכון. יש כאלו קטנות וזולות שעולות עשרות דולרים באיביי. חפש spot welding

shmil
24-06-13, 15:25
מכניקה - שרשור ישן לו בשקט 4 שנים. למה להעיר?

וביתר רצינות, בזמן הקצר שאתה בפורום, נראה שיש לך מה לומר, אף שמדובר ב-14 הודעות בלבד.
כיוון שאנחנו יודעים מי זה המשתמש ZIKA, שעל הידע שלו אתה חולק (זו זיקה החברה), אם אתה רוצה שנתיחס אליך באותו האופן, נא פרט את שמך ופרטי נסיונך.

מכל מקום, אם אין מדובר בטעות חמורה, ואף שמעניין לך לטייל בנבכי הפורום, אין חובה להעיר ולהאיר כל ישן.

מכניקה
24-06-13, 19:29
שלומות,

לאחרונה אני מנסה ללמוד באופן עצמאי כיצד להלחים (BRAZING) של מתכות שונות ולכן אני מחפש מידע מועיל בפורום. במקרה נתקלתי בהודעה של זיקה וחשבתי לתקן את הדרוש תיקון.
ייתכן שאני טועה לכן אשמח לקבל תגובה של רועי.

בכול מקרה אשמח גם לקבל דף נתונים של חוט ההלחמה הכחול המכיל כסף וגם קדמיום אשר נמכר על-ידי זיקה.

היום רכשתי 2 מוטות הלחמה כחולים אצל 'הכול לתעשייה' בז'בוטינסקי ברמת-גן אך לצערי לא יכולתי לקבל מהמוכר שום מידע טכני לגבי טיב המוטות והרכבן.
הדבר היחיד שנאמר לי שהחוט ההלחמה הוא מצויין ומכיל 36 אחוז כסף.
המחיר עבור 26 גרם הינו 35 שקל או 1450 שקל לקילו.

תודה

-->