PDA

צפייה בגרסה מלאה : נסיון להכשיל את מחאת האופנוענים

ינון
29-09-09, 16:02
מטה המאבק מודיע: "למרות הכל - עולים לירושלים"
נכשלה ההדברות עם המשטרה. בקשת מטה המאבק לעליה מסודרת לירושלים נענתה בשלילה

למרות נסיון תאום לארוע שבוצע ע"י מטה המאבק, משטרת ישראל השיבה בשלילה לכל בקשותינו. החלופות שהוצעו על ידה לא ישימות, לא הגיוניות ולא רלוונטיות. הגבלת כמות הרוכבים ל-50 בלבד, חלוקתם ל-5 קבוצות רכיבה נפרדות, דחיית מועד הרכיבה בשעתיים, קביעת מסלול ומהירות על ידי המשטרה והסעה של שאר ציבור הרוכבים באוטובוסים – אלו היו חלק מדרישות המשטרה.

לצערנו, למרות הרצון לקיים ארוע מסודר בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל – אין אנו יכולים לעמוד בתנאים אלו, תנאים הפוגעים בזכויות הבסיסיות ביותר שיש לנו.

מטה המאבק מודיע כי נסיונות פיצול אלו של ציבור מלוכד נועדו להחליש את אחדותו ועוצמתו – ולנו לא נותרה כל ברירה אלא להמשיך בדרכנו כפי שתוכנן: מחר עולים לירושלים!

לפי הכתוב על-ידי מטה המאבק המישטרה אישרה ל50 רוכבים לעלות לירושלים במסגרת המחאה!!
מה הן ההשלכות החוקיות להגעה המונית עצמאית של אזרחים מודאגים?
האם ניתן למנוע ממני להגיע?

דרור ברלי
29-09-09, 16:05
מה פתאום.
אתה עולה לירושלים על אופנוע כמו כל אזרח חופשי, והשיירה עיכבה אותך.

גיא
29-09-09, 17:29
למה יש לי תחושה כזאת בבטן שעוד נראה פה כיכר טייאננמן פה בישראל .... טנקים יורים על רוכבי אופנועים או חולי סרטן ...

הגבלת זכויוית יסוד כמו תרופות / דיור / חינוך / ביטחון ....
אחרי זה הגבלת זכויות מחאה ... אני משוכנע שזה חייב לעבור דרך משטרה / כב"א / מד"א וכו' ... והם יכולים להערים קשיים מפה ועד למילניום הבא ...

ואם תיקחו את החוק לידיים, עוד נגלה how low can we go :-(

איזה עידן עצוב.

GodsFather
29-09-09, 17:36
להפגנה רשמית מעל ל50 איש צריך אישורים מפה ועד הודעה חדשה, לכן מנסים להפוך את השיירה לנסיעה מנהלתית ולא הפגנה קבל עם ועדה.

ע"ע "מסע שבילים / שטח" ולא "ראלי/תחרות/מירוץ"...

דרור ברלי
29-09-09, 17:36
גיא, הגזמת. ביג טיים.

נכון שלא קל כאן, אבל אתה רואה את צה"ל מופעל נגד אזרחים?..... בישראל אף חייל לא יעיז לירות באזרחים.

גיא
29-09-09, 18:15
או שאני חי במדינה אחרת, דרור ... או שחלמתי כשראיתי חיילים ושוטרים מרביצים מכות ויורים גז ופלסטיק על אזרחים של מדינת ישראל שהלכו לגור בשטחים כבושים על ידי מדינת ישראל בעידוד מדינת ישראל.

היום זה פופוליסטי לפנות את השטחים ומחר זה יהיה פשע לרכב על אופנוע או לנהוג בסופה.

לפני 12 שנים זה היה בלתי אפשרי לרצוח ראש ממשלה.

נכון ?

itayhi
29-09-09, 20:42
לפני 12 שנים זה היה בלתי אפשרי לרצוח ראש ממשלה.

נכון ?

14, אבל מי סופר....

אגב הפגנות, שאלה.
אתם חושבים שלהפגנות החרדים (האחרונה נגד החניון, ובכלל...) מישהו מבקש/מקבל אישור?
נדמה לי שהצלחתי לספור שם 52 או 53 חרדים.

זאת לא הפגנה, זאת נסיעה כחלק מהפקק הכולל.
מקסימום הראשונים יקבלו דו"ח על "הפרעה לתנועה"

נמרוד
29-09-09, 20:44
גיא, כל אחד רואה את המציאות אחרת, זה טבע האדם, ולכן בהחלט נכון להגיד שאני, אתה ודרור חיים אולי במדינות אחרות.

לגבי המשטרה - היה נסיון להדברות, להגיע לנוסחא מוסכמת. ברור מנוסח הצעת המשטרה, שהם לא רוצים להגיע לנוסחה מוסכמת - כלומר זה בעצם אישור למטה המאבק לעשות מה שהם רוצים. הסיכון היחיד כאן הוא כמה שעות במעצר, למי שזוכר את שביתת הסטודנטים הגדולה בסוף המאה שעברה... (שישה שבועות של טיולי ג'יפים... אה מחאה, בטח מחאה!).

גיא
29-09-09, 21:20
שלא תבין נימרוד שאני מיחל למצב הזה.
ההפך המוחלט.
אני אחוז חרדה מהמחשבה הזאת ... אבל אני לא מצליח לראות איך משהו משתפר פה כשכל המערכות קורסות וזה לא מטריד את אנשי השלטון.

לפני כמה ימים שמעתי ברדיו על תכנית להכשיר פקחי עיריה כשוטרים עירוניים .. ויש תכנית לייצר מיליציה עירונית ... זה משהו שניראה לכם חיובי באיזו צורה ?

דרור ברלי
29-09-09, 21:23
גיא, אתה עדיין מגזים.

משטרות בכל העולם, גם במדינות המערב הדמוקרטיות, מפזרות לעתים הפגנות בכוח.
משתמשים באלות, בתותחי מים, בסוסים, בגז מדמיע. משטרת ישראל לא המציאה שום דבר חדש או קיצוני.
אבל כאן לא אפריקה, פה לא ירו באזרחים וגם לא יירו.
גם בפינוי המאחזים הלא-חוקיים הכי עקשניים, לא נורתה ירייה אחת על אזרחים. וגם לא תיירה.
זו תהיה תחילתה של מלחמת אזרחים וסוף המדינה.

נמרוד
29-09-09, 21:30
שלא תבין נימרוד שאני מיחל למצב הזה.
ההפך המוחלט.
אני אחוז חרדה מהמחשבה הזאת ... אבל אני לא מצליח לראות איך משהו משתפר פה כשכל המערכות קורסות וזה לא מטריד את אנשי השלטון.

אני לא אמרתי שאתה מייחל. אתה פשוט רואה את המציאות בדרך מסויימת. אתה "אחוז חרדה" = פסימיסט, די קיצוני לפי צורת ההתבטאות שלך. זכותך.

whisky
30-09-09, 11:24
עכשיו שעתיים אחרי כשאני כבר בעבודה אמסור לכם את התקציר שלי למאורעות היום:

ב7:30 התאספו מספר רוכבי אופנועים במחלף שורש וחיכו לשיירת הרוכבים שפשוט לא הגיע, אחרי המון זמן בא שוטר ואמר שסגרו אותם, ולכן החלטנו לעלות למשרדי הממשלה, בדרך הצטרפו עוד רוכבים (אני עם הדיפנדר כמובן) והמשטרה ליוותה את הרוכבים עד לקריית הממשלה שם שוב עשתה תרגיל וכיוונה את הרוכבים לרחוב צדדי ולא נתנה להם להגיע לקריית הממשלה, אני כמובן בגלל שאני על 4 גלגלי (א"ג מהיום) הגעתי עד למשרד האוצר שם נתתי כמה צפירות משלי והמשכתי בנסיעה עשיתי סיבוב וראיתי את הרוכבים שאיתם באתי מתחילים להיתפזר, מאות שוטרים היו פרוסים בדרך, כאילו מינימום מדובר בהפגנות החרדים בירושלים.

דרור, בד"כ אני מסכים איתך, רק שלמרות דעותי הפוליטיות, או בלי שום קשר, כבר ירו על מפגינים באש חיה, כבר התעללו במפגינים גם מתנחלים וגם ערבים, הרביצו למפגינים חרדים, שוטרים עמדו לדין כבר יותר מפעם אחת על ההתנהגות הבלתי נסבלת שלהם בהפגנות. להגיד שאני כל כך בטוח שלא יהיה בארץ מקרה סין, אני כבר לא משוכנע שאני יכול.

יוצא לי מדי פעם לראות את האימונים של המשטרה (הכחולה והאפורה) בבסיס בית זית, הם לא באים לשחק ולא באים לתת למחאות להיות מחאות ואפילו נפצעו שם שוטרים באחד האימונים האחרונים.

ולסיום, התנהגות המשטרה כל כך דבילית, ואני חוזר ואומר דבילית, שאם הם היו נותנים להפגנה לנסוע כמו שתתכננו מתכנניה היו הרבה פחות שיבושים בכביש, בפועל כביש 1 מלטרון לירושלים היה עם פחות מ10% מהנסועה היומית שלו, מה שבטח הורגש לפני הפקק. חלם כבר אמרנו?

היום זה האופנועים מחר זה אנחנו (יותר נכון אתמול אבל מי זוכר) אני קורא לכם להצטרף למחאה!

whisky

savyon
30-09-09, 11:58
אף על פי כן ולמרות הכל הייתה שיירה שעלתה לירושליים.

אני הצטרפתי למאבק בשעה 08:15 בערך, יצאתי מלטרון וצימצמתי לכיוון "הקבוצה"
בכל מחלף בדרך הייתה כמות לא מבוטלת של שוטרים ש"פוצצה" את הקבוצה (לא במכות אלה את לכידות הקבוצה)
חלק מהרוכבים המשיכו ישר, חלק עצרו בצד וחלק עלו על המחלף שבו הם נעצרו.
אני המשכתי ישר עד למחלף הראל, שם חיכינו כמה כלים בודדים במשך משהו כמו חצי שעה עד שהתקבצו נוספים.
בהמשך הגיעה "השיירה" בליווי משטרתי. הכווינו אותנו עד לאצטדיון טדי, שם התאספנו.
היו שם לפחות 1000 כלים!!! מכל המינים, הסוגים, הצבעים, הגדלים וכל סוגי האנשים היו גם כן, נערים, בוגרים, אנשי שטח, כביש, אנשי הארלי, מבוגרים, בקיצור כל מי שאתם יכולים לחשוב עליו...

מאצטדיון טדי יצאה משלחת לפגישה במשרד האוצר- המטרה הראשונה הושגה!

תמונות מהסלולרי...

מאיר רוטברג
30-09-09, 11:58
סתם לצורך העניין ,
היות וגם אני בעל עניין שמשלם מחיר מטורף על בטוח קטנוע הרי בכייף היה אם היו מורידים את המחיר ,
אבל,
דיי לאשליות ,
מי יוריד את המחיר?? חברות הביטוח??? הן מצידן שימכרו את זה בשקל אחד על חשבון משרד האוצר ולא על חשבונם, זה הפסדי, זה לא מעניין אותם בכלל, אז מה אתם מצפים שהם יורידו את המחיר??

מצטער, אבל האמת חייבת להאמר, בסוף יהיה מצב שבו על מנת להוזיל את הבטוח חובה יקטינו את הכיסוי,
סבבה כולם ישלמו בזול ובמקרה פציעה יקבלו גרושים
יצא שכרינו בהפסד,

savyon
30-09-09, 12:03
עוד שתי תמונות.

אחת מהן של האופנוע שלי עם ייצוג לג'יפולוג...

ינון
30-09-09, 19:51
ברגע שלא הדענו לקריית הממשלה זה כמו כוסות רוח למת!!!
צריך לשבש רת התנוע בכבישים ולחר"כים וכמובן לידין ענתבי כדי לראות תוצאות.
אחרת כל מה שעשינו מיררנו לכמה אלפי/מאות אלפי נהגים אומללים את החיים שאותם אף אחד בשלטון האימה הקיים פה אינו סופר.

דרור ברלי
30-09-09, 22:36
לא יודע אם זה קשור להפגנה, העיקר שדווקא כביש-443 נסתם לגמרי, ואפילו לא ראינו אף אופנוע שם... כרגיל, ברמזורים שסביב למודיעין, ולפני גבעת זאב. שעה וחצי לקח להגיע מפתח תקווה למחלף הגבעה הצרפתית.

amimiller
04-10-09, 23:24
ברגע שהביטוח יעלה המכירה תפגע ואז היבואנים ילחצו ובסופו של דבר יגיעו לעמק השווה.

savyon
05-10-09, 00:15
לפי מה שאני יודע,
ביום רביעי הקרוב המחאה מתפשטת, תרתי משמע...

סביון

גיא
05-10-09, 08:54
יורקים על הרוכבים .. ואפילו אי אפשר להגיד שיורד גשם ...http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3785071,00.html

איך אפשר לחיות במדינה הזאת ?

דרור ברלי
05-10-09, 10:20
איך אפשר לחיות, גיא?

- כל הזמן שאנחנו מורידים את הראש ולא יוצאים לרחובות ומוחים מחאה אקטיבית ואפקטיבית, מזעזעת, אלימה (כן - אלימה, כי כל מחאה אחרת אינה אפקטיבית), כנראה שלא מספיק רע לנו כאן.

- כל זמן שאנחנו בוחרים שוב ושוב באותם פרצופים מתועבים, שיש לנו נסיון כל כך רע איתם, כדי שינהלו לנו את המדינה הזו באופן הכי כושל שאפשר - כנראה שבאמת לא מספיק רע לנו כאן.

- כל הזמן שפקידונים מלוקקים שבהינף עט הורסים לציבורים שלמים את החיים, לא נשלפים בכוח מבתיהם ע"י המון זועם ונמרחים בזפת ונוצות, כנראה שלא מספיק רע לנו כאן.

- כל זמן שפוליטיקאים לא מפחדים פחד מוות ממש מהציבור, כנראה שעוד לא מספיק רע לנו כאן.

בקיצור גיא - עוד לא הגענו לשפל המדרגה. עוד לא מספיק רע לנו כאן.
אני סבור שהתחזיות השחורות שלך על ירי באזרחים לא יתממשו כל כך מהר. אבל זה גם אומר שלעולם, או לפחות לא בקרוב - לא יהיה כאן באמת מספיק רע כדי שאנשים סוף-סוף יתעוררו, יקומו על השלטון הרע הזה ויזרקו אותו לכל הרוחות, פיזית ממש.

moriseven
05-10-09, 11:35
כנראה שזה טבוע בנו בתור עם. אם תיקח את הדוגמא הכי קיצונית, השואה, כמה רע היה שם, רק לקראת השנים האחרונות של המלחמה, ראית נסיונות מרד.
הבעייה שלנו גם כיום, שאנחנו במדינה אחת, אנחנו לא מאוחדים, כל אחד דואג לתחת שלו, ולא מסתכל על טובת הכלל או העתיד הרחוק.

whisky
05-10-09, 12:03
לכל קשקשני המקלדת,

במקום להתלונן שאנחנו כאלו תעשו מעשה, תצטרפו למחאה, זה הכל.

פעם הבאה שיש שיירה כזו תסעו איתה, מאוד פשוט.

אני עשיתי את זה בשיירה לירושלים, האנשים נחמדים, המטרה נכונה (לדעתי) והכל נעשה במסגרת הכי מכובדת שאפשר.

אז אפשר להמשיך לקשקש, ואפשר פשוט לעשות!!!

whisky

boaziko
07-10-09, 17:13
תמונות מהארוע האחרון בת"א

boaziko
07-10-09, 17:28
ועוד כמה

ינון
07-10-09, 20:08
חבל שאני לא חי בתל-אביב

-->