PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי וצביעת שלדה- פנימי וחיצוני- הכיצד?

asafk
30-06-04, 19:05
בלנדרובר, השלדה עשויה קורות מלבניות סגורות. בגלל הדיגום של המשטרה, יש נקודות חלודה קלות על השלדה, במקומות בהם הפלטות של המדרגות צד ושל הפגוש האחורי המשטרתי מחוברות. אני מניח שאם יש חלודה בחוץ- יש חלודה קלה גם בפנים- היכן שהברגים עוברים מצד לצד של קורות השלדה.

אני רוצה לנקות את השלדה מחלודה, בלי לפרק את האוטו.

ניקוי-
מבחוץ- זה נראה קל- דיסק מברשת יעשה את העבודה.
מבפנים- אין לי מושג איך- רעיונות?

צביעה-
א. באיזה חומרים להשתמש- סתם שתי שכבות של צבע יסוד ואז צבע שחור? אין משהו שייתן הגנה יותר טובה?
ב. איך אני צובע מבפנים? חשבתי על להעמיד את האוטו על רמפה ולשפוך פנימה צבע מהקצה הקדמי של השלדה, או להשתמש באקדח ריסוס מהחורים הקטנים שיש בשלדה... יש שיטה יותר טובה?

אסף.

polar bear
30-06-04, 19:48
בקשר לצביעה הפנימית - אם אתה יכול לשפוך פנימה צבע, אז אתה יכול גם להכניס צינור. אז אפשר לקחת צינור גומי נניח, לחבר לו בקצה פקק עם חורים בהיקף ובצד השני לחבר לפיסטולט צבע, ואולי אולי - הצבע יצא מהקצה של הצינור, ויצא מהחורים ויצבע את השילדה...... :roll:

נראה אפשרי?

asafk
30-06-04, 20:06
מממ... האוטו 5 מטר אורך. זה אומר צינור של 5 מטר (אין כניסה מאחורה... :roll: )

אסף.

polar bear
30-06-04, 22:56
נו, ככה זה מהנדסים, לא יודעים להשחיל מלפנים........תמיד מחפשים את הכניסות האחוריות וקיצורי הדרך.

או במילים אחרות - אם זה כל מה שמפריע לך ברעיון שלי - אז הוא כניראה בר ביצוע ובטח ובטח עדיף על לישפוך צבע לתוך השילדה.

צינור השקיה למשל, אין לך?

asafk
30-06-04, 23:03
הבעיה היא לא אורך הצינור, אלא כמה צבע מגיע לקצה שלו בריסוס...

אסף.

eran4x4
30-06-04, 23:35
אסף,

מה לגבי מיכל ספרי עם צינורית ברוחב השלדה, תשפריץ מכל חור על הבן זוג שלו (בהנחה של חור עובר).

asafk
30-06-04, 23:37
מה להשפריץ? איזה חומר?

(ולא לשכוח את הניקוי- עדיין אין לי פתרון טוב)

אסף.

eran4x4
01-07-04, 00:50
תשובה של קושר אלתור בלבד ללא רקע פרקטי:
לנקות בעזרת התזת חול, לצבוע שניים יסוד + צבע מעל, הכל ממיכלי ספרי
הכל דרך החור לאזור של החור הנגדי.

השאריות מהתזת החול ישארו בתוך השילדה - אז מה.

ואולי יש איזה שהיא אופציה של ממיר חלודה בהתזת אבל לא ממש נראה לי יעיל \מעשי או חסכוני....

polar bear
01-07-04, 18:18
אסף, לא יודע, אתה ממלא צבע במיכל - במיקרה שלנו - צינור באורך 5מטר בקוטר נניח של 2.5 ס"מ , אתה מכניס לו מקור לחץ אויר בצד אחד - מאחר והרבה זרימה אין כאן, הלחץ אמור להישמר.

{ כן , אני זוכר שבהתחלה דיברתי על פיסטולט }.

polar bear
01-07-04, 20:33
במחשבה ראשונה - כניראה שזה לא יעבוד כה.

אבל, אם אני היתי צריך לצבוע שילדה מבפנים , היתי עושה הכל כדי שעיקר הרעיון - צביעה מבפנים ע"י אביזר שיצבע את רוב { אם לא את כל } שטח הפנים הפנימי של השלדה - יגיע לידי מעשה.

ובשום פנים לא היתי שופך צבע.

-->