PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים וקפיצים בטרנו

egooli
30-09-09, 18:11
שלום לכולם,

ברשותי טרנו בנזין קצר 2001. כשקניתי את הג'יפ אמרו לי בבדיקה שהבולמים הקדמיים חלשים וכדאי להחליף אותם. החלפתי במוסך מורשה לבולמים מקוריים חדשים, אבל הג'יפ עדיין מתנדנד מספר פעמים אחרי כל מהמורה.

זה ג'יפ ראשון שלי ולכן אני חייב לשאול - האם זה אמור להיות ככה (בפרייבט ההרגשה שונה מאוד באותן מהמורות בכביש)? אולי צריך לכוון משהו בבולמים וכדאי לי לחזור למוסך שיסדרו את זה? יש איזו דרך אובייקטיבית לבדוק את זה מבלי להסתמך על תחושה?

אם אני רוצה להחליף קפיצים / בולמים, מה צריך? 4 הקפיצים והבולמים? רק בולמים? רק מאחור?

איפה אפשר לעשות עבודה כזאת (בהילוך שישי ביפו אמרו לי שיש להם רק את המקוריים של ניסן)? כמה זה יכול לעלות בערך?

תודה

דורון רובין
30-09-09, 21:34
שלום לכולם,

ברשותי טרנו בנזין קצר 2001. כשקניתי את הג'יפ אמרו לי בבדיקה שהבולמים הקדמיים חלשים וכדאי להחליף אותם. החלפתי במוסך מורשה לבולמים מקוריים חדשים, אבל הג'יפ עדיין מתנדנד מספר פעמים אחרי כל מהמורה.

זה ג'יפ ראשון שלי ולכן אני חייב לשאול - האם זה אמור להיות ככה (בפרייבט ההרגשה שונה מאוד באותן מהמורות בכביש)? אולי צריך לכוון משהו בבולמים וכדאי לי לחזור למוסך שיסדרו את זה? יש איזו דרך אובייקטיבית לבדוק את זה מבלי להסתמך על תחושה?

אם אני רוצה להחליף קפיצים / בולמים, מה צריך? 4 הקפיצים והבולמים? רק בולמים? רק מאחור?

איפה אפשר לעשות עבודה כזאת (בהילוך שישי ביפו אמרו לי שיש להם רק את המקוריים של ניסן)? כמה זה יכול לעלות בערך?

תודה

אני החלפתי לבומים וקפיצים של בילשטיין שהם איכותיים מאוד.

הרכב עדיין מתנדנד אחרי מהמורות(זה ג'יפ)

בטרנו זה שני קפיצים מאחורה וארבעה בולמים (מקדימה יש מוטות פיתול ולא קפיצים)

כל החבילה עולה כ5500 ש|ח באספיר והיא שמיים וארץ גם בכביש וגם בשטח מול המקוריים.

אם אתה מחליף, שים משופרים.

egooli
02-10-09, 11:28
אני החלפתי לבומים וקפיצים של בילשטיין שהם איכותיים מאוד.

הרכב עדיין מתנדנד אחרי מהמורות(זה ג'יפ)

בטרנו זה שני קפיצים מאחורה וארבעה בולמים (מקדימה יש מוטות פיתול ולא קפיצים)

כל החבילה עולה כ5500 ש|ח באספיר והיא שמיים וארץ גם בכביש וגם בשטח מול המקוריים.

אם אתה מחליף, שים משופרים.

המון תודה, עזרת מאוד.

shahav
03-10-09, 18:33
שלום לכולם,

תודה
ככל אני לא ממליץ לך להישתמש בחלפים מקורים עבור הטארנו. המחיר בשמיים ותמורה אין.
לא רק זה, אלה שהמון פעמים החברה מוכרת את אותו מוצר שתימצא בחוץ במחיר משולש...

לגביי בולמים: כל אחד מהמשופרים יעשה עבודה טובה: קוני, בילשתיין... הניסייון שלי - ניחתכו המונרו, מעט שמנים מידיי עבור המשולש הצר של הטראנו.
ממליץ בחום לימתוח מוטות פיתול ולהחליף 4 בולמים ושני קפיצים. נכון יש בזה פוזה, אבל יש גם יש הרבה מעבר לפוזה...

רבין

בארי בוטנרו
06-10-09, 10:16
דבר עם שי מנשס,

הוא ארגן קבוצת רכישה ויכול להיות שישתלם לך דרכם .

בארי.

riko
31-10-09, 16:07

לגביי בולמים: כל אחד מהמשופרים יעשה עבודה טובה: קוני, בילשתיין... הניסייון שלי - ניחתכו המונרו, מעט שמנים מידיי עבור המשולש הצר של הטראנו.
ממליץ בחום לימתוח מוטות פיתול ולהחליף 4 בולמים ושני קפיצים. נכון יש בזה פוזה, אבל יש גם יש הרבה מעבר לפוזה...

רבין
כמה למתוח את מוטות הפיתול ?
ולאחר המתיחה איזה בולמים צריך ? כלומר מידות פתיחה וסגירה של הבולם?
איזה קפיצים מתאימים למידות הבולמים החדשים?
תודה

גיא
04-11-09, 07:08
לידיעה,

אחרי מתיחת המוטות הקדמיים

יש מצב שהלפנג' שמחזיק אותם בתוך המשולש נישבר.
כשזה קורה, המוט עלול להפגע - השיניים שלו נהרסות
והבולם עלול להפגע - כל המשקל של האוטו נופל עליו.

רק לידיעה.

riko
04-11-09, 13:51
לידיעה,

אחרי מתיחת המוטות הקדמיים

יש מצב שהלפנג' שמחזיק אותם בתוך המשולש נישבר.
כשזה קורה, המוט עלול להפגע - השיניים שלו נהרסות
והבולם עלול להפגע - כל המשקל של האוטו נופל עליו.

רק לידיעה.
אם כך אז איך מגביהים טראנו ?
אבל בלי לקחת משכנתה!

אלדר
04-11-09, 16:48
אם כך אז איך מגביהים טראנו ?
אבל בלי לקחת משכנתה!

ע"י אוקולונים+בולמים ארוכים מאחור ומלפנים מותחים את מוטות הפיטול.

riko
04-11-09, 22:06
ע"י אוקולונים+בולמים ארוכים מאחור ומלפנים מותחים את מוטות הפיטול.
הסבר פרט ונמק בבקשה!
מאיפה משיגים אקולונים ?
איזה בולמים רוכשים ( מידת פתיחה וסגירה) ?
וכמה למתוח את מוטות הפיתול ?
והאם האופציה השניה זה פשוט לקנות קיט קומפלט? - 5000 ש"ח!

אלדר
05-11-09, 14:27
קיט קומפלט מה הוא כולל?
4 בולמים ושתי קפיצים ב5000 ש"ח זה יקר מאוד.
בולמים טובים אתה יכול לקנות במחיר 400 ש"ח לבולם.
שתי קפיצים אחוריים 800 ש"ח לקפיץ.
מקדימה עדיין תמתח את מוטות הפיטול.
אוקולונים כמעט בכל פרונט ייצר לך.
העלות של הגבהה עם אוקולונים בולמים ומתיחת מוטות הפיטול צריך להיות סביב ה1500 ש"ח כולל עבודה וכיוון פרונט.

riko
05-11-09, 21:30
הבנתי , תודה על ההסבר.
אתה מכיר מקום שעושה עבודה כזו הב-1500 ש"ח +/-

jonny boy
05-11-09, 21:39
הבנתי , תודה על ההסבר.
אתה מכיר מקום שעושה עבודה כזו הב-1500 ש"ח +/-

מצטרף לשאלה...

רון סמוראי
05-12-09, 23:30
בעצם מה שכולם אומרים בשביל להגביה טראנו בכל צורה שהיא תצטרך למתוח מוטות פיתול שמה שזה עושה זה רק נזק תקנו אותי אם אני טועה ואם לא אז מה האופציה בלי למתוח כלל או רק טיפה

אלדר
06-12-09, 10:34
בעצם מה שכולם אומרים בשביל להגביה טראנו בכל צורה שהיא תצטרך למתוח מוטות פיתול שמה שזה עושה זה רק נזק תקנו אותי אם אני טועה ואם לא אז מה האופציה בלי למתוח כלל או רק טיפה

מתיחת מוטות פיטול ברמה סבירה (הקפצת שן אחת או שנים)תתן הגבהה סבירה של 4-5 ס"מ,
לא אמורה ליצורה בעיות.
הרכב יהיה יותר קשה.
לגביה אפשרות אחרת להגבהה מקדימה אתה יכול להחילף את מוטות הפיתול למשופרים הבעיה היחידה היא עולות מוטות הפיתול בסביבות 2500 ש"ח לזוג מוטות.

Eitan_S
07-12-09, 19:07

רבין

רבין שלום,

איפה ניתן להשיג חלפים שווים באיכותם לחלפים המקוריים בשליש מחיר?

תודה,

איתן

shahav
07-12-09, 21:46
רבין שלום,

איפה ניתן להשיג חלפים שווים באיכותם לחלפים המקוריים בשליש מחיר?

תודה,

איתן
מוסך אפק, תיפנה ליורם.
דוגמאות - מוט מחבר של ההגה עם שני תפוחים, בחברה רצו קרוב ל 4000 שח ללא עבודה, אצל יורם זה ניסגר בפחות משליש.
דוגמה נוספת: הבוכנה בבלם תוף - פה נידמה לי זה ממש אותו מוצר, אבל המחיר, שוב כשליש...

רבין

אלדר
07-12-09, 23:35
המוט הגה התחליפי לא שווה הרבה, אצלי הוא החזיק בערך שנה עם צמיגים 31".
לגבי חלפים מקוריים זולים יותר מהחברה ניתן להשיג אצל משה חלפים בר' בן צבי ביםו ליד מכון הדרום.

shahav
20-12-09, 15:19
המוט הגה התחליפי לא שווה הרבה, אצלי הוא החזיק בערך שנה עם צמיגים 31".
לגבי חלפים מקוריים זולים יותר מהחברה ניתן להשיג אצל משה חלפים בר' בן צבי ביםו ליד מכון הדרום.

אלדר,
מה עשיתה אחריי שנה? קניתה מוט מקורי חדש? או שיש גם משומש\משופץ?

רבין

אלדר
20-12-09, 16:09
אלדר,
מה עשיתה אחריי שנה? קניתה מוט מקורי חדש? או שיש גם משומש\משופץ?

רבין

לאחר שנה שיפצתי את המוט המקורי הישן, ולזרוע עזר בנינו תושבת.

shayrs1
21-12-09, 09:54
לכל מי שרשם על מתיחת מוטות פיטול.דבר ראשון יש לשים לב לא למתוח יותר מידי כי אז נוצרת זוית לא בריאה מקדימה והציריה מקבלת עומס מיותר וגם הגרמושקותנקרעות בסיטונאות ואז גם הפעמונים מתחילים לדפוק.
ב"מוסך"??? אפק מתחו לי יותר מידי ורק אחרי 4 פעמונים ואין ספור גרמושקות הוא הואיל בטובו להוריד לי את המתיחה.
כמו כן במתיחה גבוה מידי הרכב מאוד קשה קדימה וקופץ.
הדרך הטובה ביותר להרים הוא לגשת לסדנא אמיתית כמו אספיר רסטה וכו".יעלה יותר אבל בלי נזקים.
שי.

shahav
21-12-09, 10:31
לכל מי שרשם על מתיחת מוטות פיטול....
הדרך הטובה ביותר להרים הוא לגשת לסדנא אמיתית כמו אספיר רסטה וכו".יעלה יותר אבל בלי נזקים.
שי.
ואך יגביהו לך בסדנה "אמיתית"? נידמה לי על ידי מתיחה מוטות .... :-)

גיא
21-12-09, 11:50
אז זהו

לא משנה איפה אתה מבצע את השינוי

אבל הדרך הנכונה - וזה כבר כתוב פה לדעתי ..

היא להחליף את המוטות וקפיצים והבולמים של כל הפינות.

זה לא משנה אם זה רכב שטח אולטימטיבי או "רק" טראנו ... את הדרך הנכונה.

כל השאר זה קומבינות.

לא נכון להגיד ש"אסור" לעשות קומבינות .. אבל צריך לדעת את המחיר של זה.

אם המחיר שווה לדעתך .. אז לך על זה.

אם אתה חושב שהמחיר ( עלות מול תועלת ) לא שווה .. אז או תבצע שינוי "כמו שצריך" או שלא תבצע את השינוי.

shahav
22-12-09, 09:35
לכל מי שרשם על מתיחת מוטות פיטול.דבר ראשון יש לשים לב לא למתוח יותר מידי כי אז נוצרת זוית לא בריאה מקדימה והציריה מקבלת עומס מיותר וגם הגרמושקותנקרעות בסיטונאות ואז גם הפעמונים מתחילים לדפוק.
ב"מוסך"??? אפק מתחו לי יותר מידי ורק אחרי 4 פעמונים ואין ספור גרמושקות הוא הואיל בטובו להוריד לי את המתיחה.
כמו כן במתיחה גבוה מידי הרכב מאוד קשה קדימה וקופץ.
שי.

שי, אתמול טיפלתי ברכב במוסך באפק, החליפו את שלושת התושבות. ללא קשר לעיניין המחיר האפסי, כאשר ניכנסתי למוסך היו שם שלושה טראנואים, שניים על ליפט.
כל פעם שביקרתי במוסך מרכזי\סדנה לא ראיתי אף טראנו, ותאמין לי שביקרתי בהם כמה פעמים - הרכב אצלי כימעט 4 שנים.
אני יודע שבכל ניתוח, עדיף שינתח הרופא שמנתח כל יום אותו הדבר ולא פרופסור בכיר מהתחום הרלוונטי.
נכון, הם מישתמשים לרוב במוצרים חלופיים, אבל במיקרה של הטראנו היבואן לא מאפשר אופציה אחרת...

כמו שצינו קודמיי, אתה צריך לדעת מה אתה מבקש - אומנם בטיפול הראשון שלי, הגביהו לי מעט את הטראנו בעת החלפת הבולמים, אבל ביקשתי מהבחור שעשה את האיזון גלגלים שיאפס את הגובה.
חשוב ליזכור שכיוון הגובה הוא עיניין של כיוון בורג, אין שום צורך ברכיב נוסף, זה נורה מפתה להגביע באפס עלות, אפילו זה הגיוני במידת מה, אבל לא בהגזמה.
רבין

אלדר
22-12-09, 12:32
מעניין למה רוב רכבי השטח עם מוטות פיתול מותחים אותם ולא מחלפים למוטות משופרים.
אני נסעתי 4 שנים לא היתה לי שום בעיה בצריות ולא בגומיות של הצריות.
סתם נקודה למחשבה עם הבלאי בגומיות של הצריות היה כל כך גדול אולי הגומיות לא טובות/מתאימות.

tallevi
29-12-09, 11:29
מעניין למה רוב רכבי השטח עם מוטות פיתול מותחים אותם ולא מחלפים למוטות משופרים.
אני נסעתי 4 שנים לא היתה לי שום בעיה בצריות ולא בגומיות של הצריות.
סתם נקודה למחשבה עם הבלאי בגומיות של הצריות היה כל כך גדול אולי הגומיות לא טובות/מתאימות.

לא הבנתי,אתה החלפת את המוטות או לא החלפת?

טל .

אלדר
29-12-09, 11:50
אני לא החלפתי את מוטות הפיטול.
עלות החלפת מטות פיטול היא בסביבות 2500 ש"ח, נראה לי שזו הסיבה העיקרית למה רוב רכבי השטח לא מחליפים את מוטות הפיטול.

1ofersh
29-12-09, 13:19
שלום חברה
דיון חשוב.אולי תתנו את המידות אצלכם.
גובה מהרצפה לתחתית של פלסטיק הכנף במרכז הכנף נגיד.
מה נכון ומה פחות.
אצלי כרגע 79 סמ על שטח ישר.
נכון צמיגים שונים לחץ אוויר שונה וכו.
אם יש נקודת ייחוס אחרת בבקשה.
תודה חברים.

tallevi
31-12-09, 21:37
מה זה משנה אם זה מוטות פיטול מחוזקים לצורך עניין רמת ההגבהה?!
אם זה מוטות משופרים זה לא משנה את העובדה שהגבהה רצינית יוצרת זווית גדולה של הציריות והגעה לגבול התחום המתוכנן ל-cv joint (פעמונים בלשון העם).
הפתרון המוצע הוא הנמכת הדיפ' הקדמי!!
מוטות משופרים מקנים יותר קשיחות למתלה הקדמי ועמידות טובה יותר שלהם בנסיעות שטח תובעניות.

טל.

רון סמוראי
21-01-10, 20:35
איפה ניתן להשיג מוטות פיתול משופרים?

אלדר
21-01-10, 21:14
איפה ניתן להשיג מוטות פיתול משופרים?

אצל כל משפרי הג'יפים.
מאיזה אזור אתה?

-->