PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך המלצה לקניית ג'יפ.. עזרתכם

niv mori
02-10-09, 13:42
שלום לכולם,
אני בחור בן 25 שמעוניין לקנות את הרכב הראשון שלי, לפני 4 חודשים התחלתי להתעניין בג'יפים.
ראיתי את הכתבה של אייל מתחילת הפורום אז החלטתי להעלות שאלה משלי.
אני מעוניין לקנות רכב בסכום של 60-80 אלף,
הוא ישמש אותי ביומיום אך מאוד חשוב לי שיהיה רכב שטח קשוח לטיולים של עד 4 אנשים (לא ג'יפ של בנות),
אין לי את היכולת לומר כמה ק"מ יעשה בשנה אבל תחשבו נסיעה יומיומית לעבודה וחזרה וטיולים בשישבת.
לא מחפש רכב שיבלה במוסך, יש לי סבלנות לטפל בו בעצמי (כמובן עם קצת עזרה מכם בהמשך)
אודה לעזרתכם .. :?:

jeep.il
02-10-09, 14:52
יש הרבה מאוד רכבים שנכנסים לקטגורית המחירים שלך .השאלות שצריכות לבוא עוד על החשבון היא האם הרכב יעבור יישור קו האם הסכום כולל תיישור קו האם אתה מחפש רכב משופר או שתשפר בעצמך והאם גם זה נכלל בסכום שנתתה .מה הידע שלך במכונאות (ממש בלי לזלזל וזה גם לא מחייב שלא תלמד).לדעתי הרכבים שנכנסים לך בסכום הזה ונתחיל מהקשוחים ביותר ועד הרך ביותר זה מתחלי במשפחת הסופות והרנגלרים yj (סופה ארוכה הכי תתאים לארבע נפשות)דרך הדיפנדר.(עד כאן רכבים שבחלקם גם משופרים מאוד וחלקם לא)טויוטה fj(98)טויוטה פראדו גראנד צ"ירוקי דיסקברי דור ראשון שני. איסוזו טרופר .טנדר טויוטה (יש לו עבירות נהדרת לא בטוח שתתאים למשפחה בכל אופן טנדר זה טנדר) .

niv mori
02-10-09, 15:09
יש הרבה מאוד רכבים שנכנסים לקטגורית המחירים שלך .השאלות שצריכות לבוא עוד על החשבון היא האם הרכב יעבור יישור קו האם הסכום כולל תיישור קו האם אתה מחפש רכב משופר או שתשפר בעצמך והאם גם זה נכלל בסכום שנתת .

זה כולל את היישור קו, ועדיף שיהיה משופר (כמובן שבדברים איכותיים שאני לא אגלה שזה יותר הורס ממוסיף)

"מה הידע שלך במכונאות (ממש בלי לזלזל וזה גם לא מחייב שלא תלמד)"

אין לי ידע במכונאות כלל אכל מעוניין ללמוד ולהכנס לזה בכל הכח.

כמו כן בהמשך להצעות שלך הרכב הראשון שעלה לי בראש זה רנגלר TJ..
כשאמרתי 4 נפשות זה לא צריך להוסיף לי עוד 2 דלתות באוטו ... (אל תשכח שאני בן 25)
עדיף רכב קצר.

raanan
02-10-09, 15:30
אני הייתי מציע לך "להתחיל לשחות ברדודים ...."
כלומר, תתחיל מסמוראי/ג'ימני/ויטארה.
בעיה יחידה, הדרישה שלך ל-4 נוסעים .

מאמין שכשתצבור ניסיון וידע, יהיה לך קל יותר (אולי לא תזדקק לעצות) בבחירת הג'יפ הבא .

בהצלחה
רענן

jeep.il
02-10-09, 16:57
רענן הבחור חיפש רכב קשוח

niv mori
02-10-09, 17:00
רענן הבחור חיפש רכב קשוח

חחח לא היה נעים לי להגיד את זה .. אבל אתה צודק בהחלט.
מה ההצעות שלך ?

הכוכב הכחול
02-10-09, 17:01
רענן הבחור חיפש רכב קשוח

צודק, הויטרה לא באמת נכללת ברשימה :twisted:

אלעד הריס
02-10-09, 18:12
יאללה דיפנדר!!!
קנה אחד קצר, במצב טוב ועוד ישאר לך כסף לשיפורים+טיפולים ותחזוקה...
או אולי היילקס עד שנת 97.
אם אתה בקטע של בנזין אז לך על סופה.
אני אישית מחזיק דיפנדר כרכב א', ו-ב'(ונוסע די הרבה). בת'כלס לא ממליץ יותר מדי, כי אף אחד מהנ"ל (ניסיון יש לי עם דיפנדר והיילקס 2001 ) לא נוח בנסיעה יומיומית(לטעמי)...
מבין כל אלה ההיילקס הכי נוח מבחינת נהיגה(בסופה יצא לי לנהוג רק בעבודה)...

יורם-דרומי
02-10-09, 18:17
שלום לכולם,
אני בחור בן 25 שמעוניין לקנות את הרכב הראשון שלי, לפני 4 חודשים התחלתי להתעניין בג'יפים.
ראיתי את הכתבה של אייל מתחילת הפורום אז החלטתי להעלות שאלה משלי.
אני מעוניין לקנות רכב בסכום של 60-80 אלף,
הוא ישמש אותי ביומיום אך מאוד חשוב לי שיהיה רכב שטח קשוח לטיולים של עד 4 אנשים (לא ג'יפ של בנות),
אין לי את היכולת לומר כמה ק"מ יעשה בשנה אבל תחשבו נסיעה יומיומית לעבודה וחזרה וטיולים בשישבת.
לא מחפש רכב שיבלה במוסך, יש לי סבלנות לטפל בו בעצמי (כמובן עם קצת עזרה מכם בהמשך)
אודה לעזרתכם .. :?:

ממליץ על גראנד צ'ירוקי
ג'יפ ליומיום וגם לשטח
מפואר, חזק, - חבל"ז
קנה משופר עם כל התוספות לשטח.
נסיון - רכוש תוך כדי תנועה - יש כאן בפורום חבורה נהדרת של צ'ירוקים שיודעים לפרגן ולעזור בעת צורך/תקלות.
אני אישית קפצתי ראש ישר לג'יפ כנ"ל - אמנם אני משתמש בו רק בסופי שבוע, אך הבעלים הקודמים השתמש בו בחיי היומיום
בהצלחה
יורם

jeep.il
02-10-09, 18:32
קודם כלtj יכנס אולי אולי למסגרת התקציב שלך רק אם הוא יגיע כבר אם שיפורים והמיגונים שהוא צריך ושוב הוא יהיה לך קצת לא נוח לארבעה אנשים (הוא קצר יותר מסופה קצרה)אך אם מצא אחד אם כל מה שרשמתי אז לך על זה זהוא רכב נהדר אם יוכלות כמו של סופה ומעבר (אם שופר בצורה חריגה)אני אישית ההיתי הולך על סופה (לא אובייקטיבי יש לי אחת משופרת קלות)מכיוון שבתקציב שלך אתה יכל מצוא סופה גם משופרת ברמה גבוה (כל שיפור לג"יפ הוא שונה מהצרכים של אותו רכב)וגם ישאר לך עודף ולחליפין תוכל למצוא סופה ולבנותה לפי צרכיך וגם ישאר לך עודף. האפשרויות שעומדות לפניך הם רבות ואי אפשר להחליט עבורך מה מתאים לך כל אחד הוא עולם בפני עצמו והבחור שרשם להתחיל מרכב קטן יותר כמו סמוראי ויטרה צודק לגביו הוא צודק אולי הוא ככה התחיל את דרכו בעולם הג"יפים ועכשיו הוא אם רכב שמותאם לצרכיו הוא .נתון נוסף שההיתי לוקח בחשבון הוא האם אתה נשוי או אם חברה הרכבים הקשוחים לא תמיד מתאימים להם בטח בהקשר של נהיגה ואחת כמה וכמה נושא הטיולים היכולים להיות לא נוחים לנשים כמובן שבחלק אפשר לסדר נוחות כמו להחליף כסאות לכסאות נוחים יותר לשים מיזוג(בסופות לא תמיד יש)ובהמשך אם יגעו ילדים זה בטח לא נוח לשלוף תינוק מהסלקל מספסל אחורי בסופה או מדיפנדר קצר (יש שני דלתות).

niv mori
02-10-09, 19:54
לא אין אישה בתמונה וסביר מאוד להניח שהחברה שתהיה, תהיה באותו הראש ככה שזה לא ממש משנה .. כמו גם העובדה שלא בטוח שאני אשלוף את הסלקל מהמושב האחורי של הסופה .. אני לא בטוח שזה יהיה הרכב הראשון כשיהיה לי ילד .. יכול מאוד להיות שאני אחזיק 2 רכבים במקרה הזה ..
אז צימצמנו לסופה או TJ או דיפנדר או גרנד צ'ירוקי (נראה לי גדול עלי אבל נגיד).
מפה אני מצמצם לסופה או כל רנגלר אחר לא בהכרח TJ
השאלה היא חוץ מלראות את הרכב בעיניים ולבחון אותו ע"י מוסך שאני סומך עליו.
איך אני יכול לצמצם את כל הפירסומים ולהיות יותר ספציפי.
להתאים מודל לק"מ לדגם ולשיפורים באיזו עלות, למה שאני רוצה (ובכוונה לא השתמשתי במושג צריך).
האם אתם מכירים מישהו מהקהילה שאני יכול לסמוך עליו שמוכר ג'יפ מסוג זה ומשתדרג בעצמו.

גיא
02-10-09, 20:46
רכב בכלל לא קונים באינטרנט ורכב שטח בכלל לא !

וחברים יש רק בקופ"ח

תבדוק בשבע עיניים ... אולי עדיף שיבעים ושבע.

בהצלחה.

niv mori
03-10-09, 00:22
רכב בכלל לא קונים באינטרנט ורכב שטח בכלל לא !

וחברים יש רק בקופ"ח

תבדוק בשבע עיניים ... אולי עדיף שיבעים ושבע.

בהצלחה.

ברור שלא ..
אבל צריך להתחיל לחפש איפשהו .. מה אתה מצפה שאני אעביר שמועה מפה לאוזן ? אצא החוצה ואדליק מדורה ? או אשב ללמוד את שפת השריקות ואקווה שמישהו יענה לי ?

בקיצור אני חייב להתחיל לחפש, והאינטרנט הוא המקום המתאים לעשות את זה.
יש למישהו הצעות יותר טובות מזו של גיא ?

azora
04-10-09, 17:39
ברור שלא ..
אבל צריך להתחיל לחפש איפשהו .. מה אתה מצפה שאני אעביר שמועה מפה לאוזן ? אצא החוצה ואדליק מדורה ? או אשב ללמוד את שפת השריקות ואקווה שמישהו יענה לי ?

בקיצור אני חייב להתחיל לחפש, והאינטרנט הוא המקום המתאים לעשות את זה.
יש למישהו הצעות יותר טובות מזו של גיא ?
בחור מצחיק! :razz:

אני יכול להגיד לך מה אני עשיתי כשקניתי את הראשון שלי.
קודם כל בודדתי את סוג הרכב שרציתי (במקרה שלך זה כבר נעשה לכיוון סופה - ואני הייתי גם שוקל CJ).
הרצתי חיפוש תחת שם הג'יפ (במקרה שלי סמוראי) ובודדתי את כל אלו שביקשו לדעת עליו בתור ג'יפ ראשון, חסרונות ויתרונות. - למדתי במשך איזה שבוע כל מה שיכלתי מהפורומים (מפה ומהצהוב) לגבי עלות אחזקה, אם אנשים מרוצים ממנו, עלות דלק, טיפולים וכו'.
התחלתי לבדוק מודעות באינטרנט, ותמיד לאחר שיחה קצרה עם הבעלים, להשוות מחירים. - זה נתן לי אינדיקציה למחירי השוק (לאו דווקא מחיר המחירון).
כל ג'יפ שראיתי בדקתי בעזרת המדריך, ועשיתי רשימת בעיות. הרצתי חיפוש בפורומים, ראיתי עלות טיפול ובעייתיות.
לאחר כחודש אינטנסיבי של בדיקת סמוראים (בסביבות 15-20), ראיתי אחד שמצא חן בעיני ולמחרת קניתי.

כן, לא ידעתי עדיין לגמרי למה אני נכנס, והיום כנראה הייתי קונה כלי טוב יותר בפחות כסף. אין! דבר כזה ללמוד הכל מתאוריה. אבל, הקריאה נתנה לי כלים להתמודד עם הקנייה בצורה טובה יותר. לאחר הקנייה מספר אנשים שלא הכרתי לפני כן, פה מהפורום, התנדבו ללוות אותי בהתחלה. ואני דיי בטוח שיותר משניים יוכלו לעזור לך פה.

מקווה שעזרתי מהנסיון שלי.

jeep.il
04-10-09, 18:27
ניב אגב שם מצוין .מה שגיא הסביר לך לקנות רכב מקריאה באינטרנט על זה ועל זה לא תביא אותך לישועה כי הדעות הן אין סופיות אם ברצונך לקנות רכב מסוים אתה פשוט צריך לבדוק אצל אנשי מקצוע שמתקנים אותם או אצל אדם שאתה ממש סומך עליו לגבי הרכב הספציפי שבחרתה לקנות(ככה אני עשיתי).לכל רכב יש את המחלות שלו גם חדש וגם ישן וביחוד ברכבי שטח שעובדים בצורה קיצונית לעומת רכב רגיל בייוד שפניך לרכבים הקשוחים יותר שם יותר כדאי להקפיד על איזה רכב ללכת(מודעה)כי הטיפולים שלהם הם חשובים לאין שיעור (צורת הטיפול).

niv mori
04-10-09, 19:42
אני מודה לכם על התגובות,
CJ מאוד ישן .. אתה חושב שעדיין כדאי להתעסק איתו ?
או ללכת יותר לכיוון של סופה או TJ או YJ ?
למען האמת אני די תקוע עכשיו ..
אני מת להכנס כבר לעולם השטח וכל מה שחסר לי זה 4X4 איכותי..
אני בתהליך למידה מזה מספר שבועות.. ועדיין לומד.. ואמשיך ללמוד תוך כדי ..
מישהו עושה שיעורים פרטיים בג'יפאות ? אולי בימי שישי ? או שבת:) ?

udi500
18-10-09, 21:47
אני מודה לכם על התגובות,
CJ מאוד ישן .. אתה חושב שעדיין כדאי להתעסק איתו ?
או ללכת יותר לכיוון של סופה או TJ או YJ ?
למען האמת אני די תקוע עכשיו ..
אני מת להכנס כבר לעולם השטח וכל מה שחסר לי זה 4X4 איכותי..
אני בתהליך למידה מזה מספר שבועות.. ועדיין לומד.. ואמשיך ללמוד תוך כדי ..
מישהו עושה שיעורים פרטיים בג'יפאות ? אולי בימי שישי ? או שבת:) ?

תראה - הכי חשוב זה להתחיל לנוע, ג'יפ זה לא מאזן של רווח והפסד. תתחיל עם משהו (הצנוע ביותר שתמצא - לדעתי) ואח"כ החיים כבר יוליכו אותך להיכן שצריך.

asafk
19-10-09, 00:19
בוא נחלק את העולם לשניים- מצד אחד ג'יפים "אמיתיים" - רכבי טיולים שלא יגבילו אותך אם תרצה לנסוע לכאן או לשם | מצד שני רכבי שטח משפחתיים/ רכב פנאי-שטח/ SUV/ כל שם אחר שתקרא להם. הראשונים יגרמו לך לשלם באיכות החיים בנסיעות היומיומיות כמו גם בנסיעות מהשטח ואל השטח. אבל אלו דברים שבגיל 25, לפני שהדלקות בגב התחתון והכאבים בגב העליון נותנים את אותותיהם, לא מרגישים. בגיל 25 אפשר להנות מהיתרונות של הכלים הללו- כלים של "נו בולשיט", לא צריכים שום שיפורים, שום דבר - כמו שהם, יאללה לשטח. הקבוצה השניה כלים עם פלסטיקים, נמוכים, לפעמים אפילו בעלי מרכב אחוד - ולכולם מכנה משותף אחד - הם לא בנויים להרבה שטח באופן קבוע, והם דורשים את ליטרת השיפורים שלהם כדי להפוך לרכבי טיולים ראויים, מי הגבהה, מי הגדלת צמיגים, מי מיגונים, מי גם וגם (וגם). אני ממליץ לך, חד משמעית, על הקבוצה הראשונה. אין עליך כרגע מגבלות של ילדים, נשים, או שאר דברים - וזה הזמן לא לדפוק חשבון.
עכשיו בתוך הקבוצה הזו, המליצו לך להתחיל לשחות "במים הרדודים", בצעצועים מבית סוזוקי. אני אומר- עזוב שטויות. בשביל להחזיק סופה או דיפנדר או היילקס, אתה צריך הכנסה קבועה, קצת יותר מאשר בשביל להחזיק סמוראי. אתה תהנה מרכב בגודל אמיתי, עם צמיגים בגודל נורמלי, ועם מקום לגרד בברך בלי לקבל סימן כחול. הוצאות האחזקה דומות, ההבדל העיקרי הוא בהוצאות הקבועות ובדלק, וגם זה, לא יותר מדי. כמובן, מה שלא יהיה, אני מדבר על אחזקה עצמית, כמה שאתה רק יכול. יש מי שאת הטיפולים עושה לבד ואת התיקונים במוסך, יש כל מיני חלוקות עבודה, אבל הבסיס הוא שאתה בוחר לקרוא לאינסטלטור לא בגלל שאתה לא יודע איך פותחים סתימה, אלא בגלל שאתה יודע איך, וזה מסריח או שהזמן שלך יקר יותר מהתשלום לבעל המקצוע, או שבדיוק היום אין לך זמן ואתה צריך מים זורמים.
בקיצור - אם יש לך את ההכנסה הקבועה, חפש אחד מהנזכרים לעיל. אני הייתי ממליץ קודם כל על סופה, למרות שכאן צריך לחשוב על מחיר הדלק לעומת הדיזלים הנ"ל, ועם יד על הלב לראות מה הקילומטרז' השנתי. למה? כי סופה זה המון כיף. ובג'יפים, הנאה נטו היא דבר חשוב. אבל יש חריגים- אם פתאום תראה בלוח למכירה גראנד מוגבה, גדול צמיגים, נעול ומסודר - זו אופציה מצויינת, לא לפסול כלום מראש. במאמר מוסגר - אל תקנה CJ. זה לא רכב שאפשר לחיות איתו ביומיום, ולו בגלל העונש של שני טסטים בשנה. רכב טיולים נפלא, אבל בכבישים בלי הילוך חמישי ובלי סביבת הנהג הטיפה יותר אנושית של סופה, למשל, זה עונש.
העצה האחרונה שלי - תתחיל לחפש. תראה מה יש בשוק, תבזבז זמן על לראות כלים שבטוח לא תקנה, תתחיל ללמוד איך בודקים רכב שטח משומש- בעבודת רגליים של בדיקת רכבי שטח משומשים, ככה יהיה לך בסיס טוב להשוואה.

אסף.

niv mori
19-10-09, 00:29
*** אין שום סיבה לצטט תגובה שלמה. המערכת ***

וואו תודה רבה עזרת לי מאוד..
אני בדיוק מחר הולך לראות סופה באיזור שלי ..

-->