PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה הרכב אוהב יותר משקל מקדימה או מאחורה?

combina347
04-10-09, 22:30
מחר אני רוצה להתקין מתקן לגלגל הרזרבי
שאלתי היא היכן להתקין אותו על הקשת או מאחור או שניים בצדדים
מה יתן לרכב תגובות שטח ועבירות טובה יותר ומה יפגע בו
צריך עצות מקצועיות בלבד

eliyoval
04-10-09, 22:35
מחר אני רוצה להתקין מתקן לגלגל הרזרבי
שאלתי היא היכן להתקין אותו על הקשת או מאחור או שניים בצדדים
מה יתן לרכב תגובות שטח ועבירות טובה יותר ומה יפגע בו
צריך עצות מקצועיות בלבד

רוצה תגובות מקצועיות אין בעיה רק תאמר לנו האם מדובר
בגיפ או ברכב פרטי מאחר ולא ציינתה אני אנחש.

yoni_0000
05-10-09, 01:00
לא ממש הבנתי למה התכוונת בקשת או בצדדים... אבל השאיפה היא להניח את המשקל הכי באמצע שאפשר והכי נמוך שאפשר. מה שאומר שאם יש לך אפשרות להניח את הגלגל מאחורי המושבים הקדמיים, ובשכיבה- לעבירות זה האידאל.
יכול להיות שתצטרך לעשות פשרות למען הנגישות לגלגל ולשאר הציוד. בקיצור דורש תיכנון...

combina347
05-10-09, 05:25
על זה מדובר

combina347
05-10-09, 05:32
וחשבתי גם על זה
תשפכו כמה שיותר אור בנושא
תודה רבה וחג שמח

raanan
05-10-09, 06:58
מבחינה פזיקלית "טהורה" על מנת לקבל מכסימום יציבות,
אתה צריך להתקין כמה שיותר נמוך , בנקודת ציר מרכזית בין שני הסרנים .
מבחינה מעשית , הכי טוב שזוג הצמיגים יהיו יחסית צמודים במרכז הספסל האחורי (תא המטען) מעט לפני או
מעל הסרן האחורי , כמובן כמה שיותר נמוך.

מקבלים יחסית יציבות (מרכז כובד נמוך ובחלוקת משקל טובה ביחס למנוע שמורכב מלפנים),
בנוסף מקבלים משיכה/דחיפה משופרת עקב הוספת משקל על הסרן המניע (כוח דחיקה).

בהצלחה
רענן

הצפרדע
05-10-09, 10:09
קובי, כמה נקודות למחשבה:-

1. רכב ראלי 4X2, רוצה בד"כ את המשקל מאחור בכדי לייצר לחץ על הצמיגים המניעים. רכבראלי 4X4 רוצה את המשקל כמה שיותר באמצע, להתנהגות משופרת בשטח טכני ובנחיתות מקפיצות.

2. רכב עבירות, וזה מה שיש לך, רוצה כמה שיותר משקל קדימה, בכדי שלא יתהפך אחורה בטיפוס תלול ועל מנת לייצר כמה שיותר אחיזה על הגלגלים הקדמיים בזויות חריפות.

3. כולם, ללא יוצא מן הכלל, רוצים את המשקל(בלי קשר למיקומו האורכי), כמה שיותר נמוך, נמוך, ושוב נמוך.

4. הסמוראי הוא רכב קצר מאד, ולכן הצורך במשקל קדימה גדול הרבה יותר - ככל שבסיס הגלגלים קצר יותר, כך הזוית של הרכב בטיפוס תלול קשה יותר, ולהיפך. לכן, רכבים עם בסיס גלגלים ארוך יותר, מטפסים הרבה יותר טוב במידה שאין להם בעיית מרווח גחון.

5. קח סמוראי, כמו שלך, תשנה אותו ותגביה אותו בהרבה כמו שעשית, ותחמיר את המצב הרבה יותר - מה שיש לך היום, הוא רכב קצר, גבוה, עם מרכז כובד מאד גבוה שאמור לשמש לעבירות, כולל טיפוס מדרגה וזויות קשות, ולכן זה ענין של זמן עד שהרכב הזה יעשה במהלך טיפוס תלול סלטה לאחור(עם או בלי פליק פלאק...) או יתהפך בשיפוע צד כזה או אחר, או פשוט לא יצליח לטפס מקום בו כל מגנום סטנדרטי יעבור בקלות.

6. והמסקנה - אתה חייב לשים את הגלגל כמה שיותר קדימה וכמה שיותר נמוך. אם זה היה ריאלי, הייתי אומר לך שתשים אותו לפני הפגוש הקדמי ובקו שלו, אבל זה כמובן לא לענין.

7. לכן גם ברור שהמיקום שצילמת , על הכלוב למעלה, הוא גרוע ביותר - ע"י כך אתה מגביה עוד יותר את מרכז הכובד המחורבן ממילא שיש לך, ע"י הוספת 40 ק"ג בנקודה גבוהה מאד.

8.במקום לחרטט, ולאור המגבלות הקיימות, הייתי מציע הצעה מעשית שהיא הרע במיעוטו ובעצם פתרון לא רע - תחתוך את הצינור המקשר בין שני האלכסונים האחוריים של הכלוב, תכניס לשם על הרצפה את הגלגל, ואז תבנה לו סגירה טובה שתשמש שתי מטרות - האחת, תקשר בין שני האלכסונים הללו(למרות שאין חובה וגם אין צורך בקישור כזה), והשניה העיקרית - תהווה מיקום בהחלט סביר וקביל לגלגל בהתחשב בנתוני הפתיחה הלא טובים שלו מבחינת מרכז הכובד ובסיס הגלגלים.

combina347
05-10-09, 11:56
תודה רבה ברוך אין כמוך פתחת את עיני
אני רץ עכשיו לייצר את זה

whisky
05-10-09, 14:18
ברוך וקומבינה היקרים,

שאלה לי אליכם:

בהניתן הרכב המדובר, שאין בו שום דבר מאחורה, לא מושבים ולא כלום, למה לא פשוט לחבר לו מתקן בשכיבה לרצפה מאחורי הנהג?

מרכז הכובד יהיה הכי נמוך שאפשר בדיוק באמצע, יותר קדימה מכול מקום אחר, ואפשר להוציא אותו בשכיבה מהצד בין האלכסונים האחוריים.

בלי חירטוטים, פשוט נראה לי הכי יעיל, הכי פרקטי והכי נכון מבחינת מרכז הכובד. אשמח לשמוע תגובות, גם לא לקבל את עצתי זה דבר מכובד רק בשביל ההבנה שלי מה לא נכון בתיאוריה שלי אשמח לשמוע מה לא נכון בה (ואני מניח למרות שזה עוד לא הוכח שאני לא יודע הכל ;)).

ובלי קשר, ראיתי את הרכב במפגש, כל הכבוד, שפו על העבודה.

combina347
05-10-09, 22:43
מה שאתה אומר זוהיא הדרך הכי טובה פיזיקלית וברוך ציין זאת
הגלגל גדול מידי ולא נכנס מהצד וגם לא יכול לשכב על הרצפה גם אם לא היתה קשת כי הוא גדול
ברוך תודה רבה באת לי ממש בזמן
והנה התוצאות בהשראתך

combina347
05-10-09, 22:56
סליחה והנה התמונות

הצפרדע
06-10-09, 00:07
יופי, רק תוסיף שני צינורות דקים של "1 משני צידי הגלגל, מלמעלה למטה באלכסון, שיתחמו את הגלגל ולא יתנו לו לזוז, ואת הרצועה תתקין ככה שתוכל לעטוף את מרבית היקף הגלגל עם הרצועה.

אם אתה חושב על תחרויות טרופי שבהן אולי תצטרך שני ספיירים, שווה לחלק את החלל שנוצר לך שם לשניים, ואז אולי יכנסו לך שם שני גלגלים.

פשוט תוריד את הצינורות "1 במרכז החלל, ואז יהיו לך שני תאים להכנסת הגלגלים, למקרה שתחשוב שאתה צריך שני ספיירים.

אם לא מסתדר או שאתה לא מעונין, תוריד כאמור שני צינורות משני צידי הגלגל בכדי לקבע אותו שם.

נראה ממש טוב.

combina347
06-10-09, 00:42
ברוך תאמין לי שחשבתי על זה
אני צריך שם עוד 5 עד 10 סנטים וזה המון להזיז ולשנות את הקשת
אני מעדיף להשאיר את זה ככה ולמצא מקום לדברים אחרים
ותודה שוב פעם
נראה לי שבזכותך אני יגיע גם למקומות הראשונים
ואני מתכוון לכל מילה
בהתחלה הייתה אגדה בשבילי ואחרי שראיתי מה אתה בונה וגם הכרתי אותך
אתה אליל חחחחחחחחחחחחחחחחח
תודה רבה על כל העזרה שלך

גל שחם
06-10-09, 08:06
נראה לי שבזכותך אני יגיע גם למקומות הראשונים
ואני מתכוון לכל מילה תודה רבה על כל העזרה שלך

איך בזכותו תגיע למקומות ראשונים ? בזכות עצמו,הוא בעצמו לא מגיע ?

combina347
07-10-09, 01:36
אל תדאג הוא יגיע למקום ראשון בתחרויות
ובשבילי הוא תמיד מקום ראשון
ברוך בוא הנה תראה מה אומרים עליך אל תוותר

הצפרדע
07-10-09, 09:48
תהיה רגוע, קובי, זה בסה"כ גל שחם ;)

אתה יודע, קצת קשה להגיע למקום כלשהו אם אתה לא מתחרה :p, וכידוע אני לא נהגתי במירוץ כלשהו כבר למעלה מחמש שנים...... ובעצם לא נהגתי במירוץ ראלי מעולם.

אבל כמו שאתה בטח יודע, גל אחרי שהצליח להגיע למקום ראשון בחוצה ישראל, החליט שהוא הגדול מכולם(ובעברית פשוטה - תפס תחת), למרות שבמירוץ ההוא(הנצחון הראשון בקריירה??) הוא הגיע ראשון פשוט משום שכל המתחרים האחרים, הרציניים, נתקעו בדרך בגלל תקלות....:cool:

חג שמח ותזמין אותי לאיזו נסיעת הדגמה כשאתה יוצא עם הרכב.

combina347
07-10-09, 13:48
כמובן
זה יהיה בקרוב

גל שחם
07-10-09, 21:08
תהיה רגוע, קובי, זה בסה"כ גל שחם ;)

אתה יודע, קצת קשה להגיע למקום כלשהו אם אתה לא מתחרה :p, וכידוע אני לא נהגתי במירוץ כלשהו כבר למעלה מחמש שנים...... ובעצם לא נהגתי במירוץ ראלי מעולם.

אבל כמו שאתה בטח יודע, גל אחרי שהצליח להגיע למקום ראשון בחוצה ישראל, החליט שהוא הגדול מכולם(ובעברית פשוטה - תפס תחת), למרות שבמירוץ ההוא(הנצחון הראשון בקריירה??) הוא הגיע ראשון פשוט משום שכל המתחרים האחרים, הרציניים, נתקעו בדרך בגלל תקלות....:cool:

חג שמח ותזמין אותי לאיזו נסיעת הדגמה כשאתה יוצא עם הרכב.

צודק ברוך, רק לא יפה, שמגלה את האסטרטגיה האישית שלי, לכולם.
הניצחון שלי בחוצה ישראל הוא בכלל של הסדנה שבנתה את הרכב שלי.
רק כך מנצחים מרוצים, אפס תקלות...
הדבר היחידי שאיני מסכים עם ברוך,זה שהחלטתי שאני הגדול מכולם. אני רחוק מאד משם !

גל.

combina347
07-10-09, 22:08
מה אני לא מבין פתחתי שרשור של ויכוחים חדל מייד אולי תוחלו לפתוח שרשור חדש מיוחד לזה חחח

גל אני עוד לא מכיר אותך ואשמח להכיר וגם את הרכב שלך
יש לי רעיון מגניב לדעתי אולי תעשו תחרות בינכם
אם אין לכם בעיות עם זה

לילה טוב לכולם אני רץ לאכול על האש

assaf234
20-11-09, 10:03
אני הייתי מציע שתעיף את הגלגל ספר הזה קיבינימט
תעשה מה שרוב בעלי הבאגי עושים:
-תקנה קומפרסור חשמלי טוב (או תבנה אחד ממדחס של מזגן, לא מסובך)
-ערכת טיובלס
-זהו
ככה חסכת משקל של גלגל ספר, תושבת, ברגים וכו'
מנעת מעצמך בעיה של מרכז מסה
בהצלחה XD
אשמח לעזור בכל דרך נוספת:
[email protected]

גל שחם
20-11-09, 13:21
אני הייתי מציע שתעיף את הגלגל ספר הזה קיבינימט
תעשה מה שרוב בעלי הבאגי עושים:
-תקנה קומפרסור חשמלי טוב (או תבנה אחד ממדחס של מזגן, לא מסובך)
-ערכת טיובלס
-זהו
ככה חסכת משקל של גלגל ספר, תושבת, ברגים וכו'
מנעת מעצמך בעיה של מרכז מסה
בהצלחה XD
אשמח לעזור בכל דרך נוספת:
[email protected]

אני לא הייתי ממליץ על קומפרסור בלבד,ללא גלגל ספר.
ברוב המקרים, בקצב המהירות של מרוצי הראלי רייד וסוג הקרקע המשתנה,כשעוצרים להחליף גלגל,לא מדובר במצב בו ירד קצת אוויר, ברוב המקרים או שאתה על הג'נט,או שהג'נט שבור או שהצמיג קרוע.

כדאי שיהיה גלגל נוסף.

combina347
22-11-09, 15:26
אני מסכים לחלוטין
אני סשום אופן לא מוותר על הרזרווי
יש לי קומפרסור רצחני ומיכל טוב שבניתי וזה מרים לי את הגלגל בפחות מ 30 שניות לערך
הרכב יציב גם עם הרזרוי בדרתי אותו במהירויות גבוהות בשטח וגבוהות זה 70 לערך
הרכב קופץ יפה נוחת יפה וגם בשיפועי הרזרווי אינו מורגש ממש

assaf234
28-12-09, 12:46
אני מסכים לחלוטין
אני סשום אופן לא מוותר על הרזרווי
יש לי קומפרסור רצחני ומיכל טוב שבניתי וזה מרים לי את הגלגל בפחות מ 30 שניות לערך
הרכב יציב גם עם הרזרוי בדרתי אותו במהירויות גבוהות בשטח וגבוהות זה 70 לערך
הרכב קופץ יפה נוחת יפה וגם בשיפועי הרזרווי אינו מורגש ממש

מה שאתה לא יודע לא יפגע בך (בדרך כלל). הכי חשוב זה שאתה נהנה

אני נתתי לך נקודת מבט מנסיון שלי. הייתה לי באגי 4 שנים ובמהלך כל הזמן הזה לא נזקקתי לגלגל ספייר אפילו פעם אחת... טיובלס וקומפרסור לעומת זאת עזרו לי פעמים רבות. נדיר המקרה שהגלגל נקרע לגמרי ולרוב זאת אשמת הנהג שמשתמש בגלגל יבש ועייף מדי
לגבי הג'נט לעולם לא נשבר ואני מניח שלא ישבר. במקרה הכי גרוע יתעקם ותיישר אותו עם פטיש בבית או בשטח לפי מידת הדחיפות.

combina347
04-01-10, 18:31
נראה לי שאנו בשני עולמות שונים
המקומות שאני נוסע בהם כן מצריכים גלגל נוסף
ואינך יכול להשוות באגי לג'יפ לא מבחינת משקל ולא מבחינת מסלולי עבירות ולא מבחינת לחץ אויר בגלגל
קרה לי והמון שנכנס לי ברזל בצמיג או גזע שנשבר ואפילו נטלש יום אחד הוינטיל
אין סיכוי שאני נוסע ללא ספייר ועוד בתחרות

-->