PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור עבירות בפראדו על ידי צמיגים

astro
05-10-09, 17:44
זקוק ביעוץ לצמיגי שטח או חצי חצי לשיפור עבירות במעלות המשלבים מדרגות ודרדרת.

בפראדו 2002 שלי יש הגבהה של TOUGHDOG ואת הנעילות המקוריות (אורכית ורחבית אחורית). כשהם נעולות, עדיין בגז נמוך קבוע על הילוך LOW ראשון, בשילוב נכון של מעלה, אולי מדרגה ,ובתחתיתה דרדרת, צמיגי הGOODYEAR WRANGLER AT/R חצי חצי מפרפרים.

פרט לכך אלו צמיגים טובים בהיבט חוזק, שרידות, נוחות ושחיקה.

נשברתי לאחרונה במעלה בוקר, שם נדרשתי לסיוע בגרירה לרום המעלה.

האמת שמתוך המכלולים לעיל המואיל ביותר הוא יכולתו של הנהג ושליטתו ברכב.

האם הצעד הנכון הבא הוא צמיגים בעלי אחיזה משופרת? אני כרגע מרוצה בכביש אך מרגיש המחיר רב מדי בשטח.

הצעות?

raanan
05-10-09, 21:00
אם אתה לא נוהג להוציא אוויר (כמוני למשל) , נסה אותו מעלה (עם הדרדרת) לאחר שניקזת אוויר .
בנוסף, נסה להיות "עדין" יותר עם המצערת.

אם גם זה לא עוזר, כנראה שאתה זקוק לצמיגים מתאימים יותר למתאר הנסיעות שלך בכביש ובשטח.

רענן

מיקי וייס
05-10-09, 21:15
הצמיגים שיש לך נחשבים לצמיגים טובים עם אחיזה לא רעה בשטח וביצועי כביש לא רעים כלל. אם אתה בענין של החלפת צמיגים הייתי מציע לך לעבור לצמיגי שטח מלא. קח בחשבון שמעבר לצמיג שטח מלא, בכביש מרעיש ומרגיש פחות טוב. תצטרך לנסוע במהירויות פחות מ- 3 ספרות (אסור גם ע"פ החוק). בשטח יש יתרון ברור לצמיג שטח מלא ע"פ צמיגי כבישטח, אך צמיג שטח מלא עדין לא מחליף נעילה קדמית. ישנם מעלות שלא ניתן לעלות ללא נעילה קדמית, גם עם צמיגי שטח מלא.
מנסיוני במעלה בוקר פרדו מוגבה יתקשה מאוד לעלות ללא נעילה קדמית (אם כי לא בלתי אפשרי), אכן צמיגי שטח מלא יכולים לשפר את סיכויי הצלחת המעלה הזה.

asafk
05-10-09, 21:30
חד משמעית - הנסיון שלי מראה שצמיגים אגרסיביים - צמיגי שטח אמיתיים, מוסיפים הרבה מאוד בעבירות, ופוגעים מעט מאוד (יחסית לצמיגי שטח לא אגרסיביים, לא יחסית לצמיגי כביש) בתנאים קיצוניים בנסיעת כביש.
לא פחות חשוב לדעת מה לחץ האוויר המתאים לתנאי השטח (ולא, לא תמיד הורדת אוויר היא הפתרון).

אסף.

astro
05-10-09, 21:49
אם אתה לא נוהג להוציא אוויר (כמוני למשל) , נסה אותו מעלה (עם הדרדרת) לאחר שניקזת אוויר .
בנוסף, נסה להיות "עדין" יותר עם המצערת.

אם גם זה לא עוזר, כנראה שאתה זקוק לצמיגים מתאימים יותר למתאר הנסיעות שלך בכביש ובשטח.

רענן

תודה רענן,

ביום יום אני נוסע בלחץ 29 התלבטתי רבות על הלחץ המתאים לטיול (18-29) ולבסוף בחרתי ב 25
כנראה שיכולתי לשפר עם ריקון משמעותי יותר, אבל בעין ה25 נראה "רופס" מספיק. אולי זה עניין של בלאי הקוביות.

לכמה אתה מרוקן?

astro
05-10-09, 21:58
הצמיגים שיש לך נחשבים לצמיגים טובים עם אחיזה לא רעה בשטח וביצועי כביש לא רעים כלל. אם אתה בענין של החלפת צמיגים הייתי מציע לך לעבור לצמיגי שטח מלא. קח בחשבון שמעבר לצמיג שטח מלא, בכביש מרעיש ומרגיש פחות טוב. תצטרך לנסוע במהירויות פחות מ- 3 ספרות (אסור גם ע"פ החוק). בשטח יש יתרון ברור לצמיג שטח מלא ע"פ צמיגי כבישטח, אך צמיג שטח מלא עדין לא מחליף נעילה קדמית. ישנם מעלות שלא ניתן לעלות ללא נעילה קדמית, גם עם צמיגי שטח מלא.
מנסיוני במעלה בוקר פרדו מוגבה יתקשה מאוד לעלות ללא נעילה קדמית (אם כי לא בלתי אפשרי), אכן צמיגי שטח מלא יכולים לשפר את סיכויי הצלחת המעלה הזה.

תודה מיקי,

מדבריך אני מסיק כי כדאי לשקול לשמור על הצמיג (או הדגם בבוא יומו), ולנעול קדמית. יש מגוון אפשרויות (ARB, לוקרייט...), מה היית ממליץ, מבחינת ביצועים ועלויות, במידה ויש לך ניסיון עם נעילה קדמית לפראדו. פרסמתי בפורום זה, כי אני מחפש תשובה ממוקדת לישום בפראדו ולא תשובה שעובדת ל80 אחוז מכלי הרכב.

raanan
05-10-09, 22:24
תודה מיקי,

מדבריך אני מסיק כי כדאי לשקול לשמור על הצמיג (או הדגם בבוא יומו), ולנעול קדמית. יש מגוון אפשרויות (ARB, לוקרייט...), מה היית ממליץ, מבחינת ביצועים ועלויות, במידה ויש לך ניסיון עם נעילה קדמית לפראדו. פרסמתי בפורום זה, כי אני מחפש תשובה ממוקדת לישום בפראדו ולא תשובה שעובדת ל80 אחוז מכלי הרכב.

דווקא אין לך הרבה אפשרויות , יש לך הנעת 4X4 קבועה כך שנעילה אוטומטית קידמית לא רלוונטית.
בקיצור נעילה נשלטת ARB .

לגבי הורדת אוויר , אני אישית לא מוריד אלא אם אני בחול ים/דיונה דבר שמאד נדיר אצלי.
בכל מקרה נסה לחץ שבין 15-20 PSI אך זכור שהסיכון לפנצ'ר גבוה יותר.

נסה לבדוק/ללמוד את תוואי המעלה טרם תחילת הטיפוס, בזמן הטיפוס נסה לדבוק בתוואי הטוב ביותר
תוך שמירת מומנטום התנופה (לא להוריד הרגל מהגז בפני כל שקע ומדרגונת , בקיצור כמה שיותר לשמור
על זרימת תנועה בגז קבוע)
כמובן שנועלים סרן אחורי לפני תחילת הטיפוס , מנתקים בסיום המעלה.

בהצלחה
רענן

מיקי וייס
05-10-09, 22:34
לדעתי אם אתה נוהג בפרדו (SUV ) ומרבית נסיעתך בכביש (כמו רובנו), הייתי נשאר עם צמיגי כבישטח. אפשר להוריד אויר גם ל-18 PSI לצורך עלית מעלה קצר ספציפי, רצוי לאחר מכן להעלות את הלחץ ל- 24+ (בלנדקרוזר).
עלות נעילה קדמית היא גבוהה לעין ערוך מעלות 4 צמיגי שטח מלא. להערכתי הנעילה הקדמית הטובה ביותר לפרדו היא ARB . עלות נעילה כזו 9000- 11000 ש"ח מורכב. ישנן נעילות אחרות (לא בקי).
עלות 4 צמיגי שטח מלא 2400 - 3200 ש"ח.
תעשה לעצמך את החשבון והעדפות.
בהצלחה!!

ד ו ר ו ן
06-10-09, 22:35
חד משמעית - הנסיון שלי מראה שצמיגים אגרסיביים - צמיגי שטח אמיתיים, מוסיפים הרבה מאוד בעבירות, ופוגעים מעט מאוד (יחסית לצמיגי שטח לא אגרסיביים, לא יחסית לצמיגי כביש) בתנאים קיצוניים בנסיעת כביש.
לא פחות חשוב לדעת מה לחץ האוויר המתאים לתנאי השטח (ולא, לא תמיד הורדת אוויר היא הפתרון).
אסף.
זה הפתרון- לא להתחיל להוריד אויר מצמיג שלא בנוי ולא מיועד למשחקים כאלו כמו צמיגי AT רגילים עם 2 שכבות בדופן וסוליה שלא בנוייה לרכב של 2+טון מחליק במעלה בוקר על סלע נבזי (BF-AT הוא בכמה רמות מעל צמיגי ATA אחרים שיש בשוק).
רכב שטח=צמיג שטח.

astro
03-11-09, 17:48
זה הפתרון- לא להתחיל להוריד אויר מצמיג שלא בנוי ולא מיועד למשחקים כאלו כמו צמיגי AT רגילים עם 2 שכבות בדופן וסוליה שלא בנוייה לרכב של 2+טון מחליק במעלה בוקר על סלע נבזי (BF-AT הוא בכמה רמות מעל צמיגי ATA אחרים שיש בשוק).
רכב שטח=צמיג שטח.

תודה דורון,

כלומר, אם בטיחות בכביש חשובה לי כמו מניעת ההחלקה על הסלע הניבזי בבוקר, אתה אומר שהBF-AT הוא האופציה העדיפה. מה דעתך על ה PIRELLI ATR?

שמעון2
04-11-09, 00:52
ישנם עוד 2 גורמים שאתה צריך לקחת בחשבון אם אתה מחליף צמיגים ומגדיל מידת צמיג יש סיכוי גדול יותר לשבור ציריות.
לעומת זאת גם בנעילה קדמית יש סכנת שבר אבל הרבה פחות ונעילת ARB היא יעלה מאוד ותשפר את העבירות בפראדו בהרבה מאוד.

ד ו ר ו ן
04-11-09, 23:46
תודה דורון,

כלומר, אם בטיחות בכביש חשובה לי כמו מניעת ההחלקה על הסלע הניבזי בבוקר, אתה אומר שהBF-AT הוא האופציה העדיפה. מה דעתך על ה PIRELLI ATR?
לא מכיר את הצמיג הזה(PIRELLI ATR)
תשווה את המפרט של שניהם- אני בדיעה שלמחיר של BF-AT יש תמורה.

סוזי המשתוללת
05-11-09, 00:19
מנסיון אישי אני נוהג להוריד אויר והרבה בכל תנאי שטח כולל ובמיוחד שטח סלעי
אין דין צמיג שקוביה אחת שלו נשענת על סלע כדין צמיג מרוקן אויר שכל סוליתו "חובקת" את הסלע
כבר היו מקומות שהבדלים של 2-3 psi עשו את ההבדל בין טיפוס לאי טיפוס ואני לא מדבר על לחץ של 20 אלא אני מתחיל ב15 ומשם יורד עוד
היתרון הכל כך גדול שבהורדת אויר (נסיעה נשלטת ,אחיזה גבוהה, "מהלך מיתלה " משופר ועוד)עולה בהרבה על החסרון של הסכנה בפנצ'ר כזה או אחר ועצם הנסיעה היותר איטית ונשלטת מקטינה את הסיכון לתקרים
מעניין שאף אחד לא חושב על שבירת דיפרנציאל בפרדו ב3000 ש"ח כתוצאה ממאמץ גדול עקב אי הוצאת אויר אבל כן מייחס חשיבות לצמיג שעולה 600 ש"ח
צמיג יש רזרבי דיפרנציאל/ציריה וכו' אין בד"כ בטיול
ולכן במערך השיקולים שלי אין ספק הוצאת אויר - הכלי הכי חשוב והכי וזול בעבירות
הכלי הבא אחריו - יכולת קריאת שטח והכרת הרכב ורק בסוף "שיפורים למיניהם"

savyon
05-11-09, 06:04
לגבי נעילה קדמית,
לפראדו יש מחלה שנקראת דיפרנציאל חלש יחסית לכח של הרכב,
הווה אומר שבפראדו זה בהחלט עלול לקרות.
נעילת ARB קדמית מונעת את זה מאח רוהמבנה שלה הרבה יותר חזק, ויכולת העבירות משתפרת פלאים.
אם מבחינה כלכלית אתה יכול להוציא כ- 10,000 ש"ח- לך על נעילה.
לגבי צמיגים, צמיגי שטח עושים עבודה הרבה יותר טובה בשטח (בייחוד עכשיו בבוץ...) ושינוי קל,יחסית בכביש.

סביון

ענבר
05-11-09, 21:07
תצטרך לנסוע במהירויות פחות מ- 3 ספרות (אסור גם ע"פ החוק)
מאיפה הבאת את זה?
תוכל להפנות לחוק?

חשבתי שנעים יוסף יש רק אחד ...

סוזי המשתוללת
05-11-09, 22:52
לגבי נעילה קדמית,
לפראדו יש מחלה שנקראת דיפרנציאל חלש יחסית לכח של הרכב,
הווה אומר שבפראדו זה בהחלט עלול לקרות.
נעילת ARB קדמית מונעת את זה מאח רוהמבנה שלה הרבה יותר חזק, ויכולת העבירות משתפרת פלאים.
אם מבחינה כלכלית אתה יכול להוציא כ- 10,000 ש"ח- לך על נעילה.
לגבי צמיגים, צמיגי שטח עושים עבודה הרבה יותר טובה בשטח (בייחוד עכשיו בבוץ...) ושינוי קל,יחסית בכביש.

סביון

סביון
מה שחלש בביצה של הפרדו זה הקורונה והפיניון בנוסף לסטליטים ואחר כך בא הטרנספר :lol:

savyon
05-11-09, 23:00
לא מנסיוני,
מה שנטחן זה הסטליטים/פלנטרים הרבה לפני הקורונה פיניון.

סביון

מיקי וייס
06-11-09, 19:23
מאיפה הבאת את זה?
תוכל להפנות לחוק?

חשבתי שנעים יוסף יש רק אחד ...

המצאתי את זה , כמובן.
איני מתיימר אפילו להיות נעים יוסף.

פהושם
24-11-09, 15:28
בתור בעל פראדו שעבר לאחרונה מצמיגי 50/50 לשטח מלא אני יכול להעיד שההבדל באחיזת השטח תהומי.

בכביש, המחיר מגיע בתצורת רחש מאוד חלש במהירות גבוהה, כמו גם , אחיזה קצת פחות טובה בסיבובים והכי חשוב מרחקי בלימה גדולים יותר.

אם התנהגות השטח חשובה לך יותר מהתנהגות הכביש, צמיגי שטח מלא הם שיפור עבירות מאוד משמעותי בייחוד ביחס למחיר.

אגב, המחקר שלי העלה שיש לפראדו בעצם רק 2 אופציות בשטח מלא (בישראל):
הנקוק (כ 640 שח לצמיג) ודנלופ (כ 70 ש"ח לצמיג).

דעתי האישית היא, שנעילה קדמית היא צעד מתקדם יותר בדרך לעבירות מאשר צמיגים והייתי מתחיל בצמיגים.

-->