PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהלך מתלה

דיאמנט
06-10-09, 00:38
שלום רב .

לא ברורים לי כמה דברים אודה לכם אם תאירו את תשומת ליבי.
ברצוני לעשות הגבהה לפג'רו קצר בנזין 95 ,למיטב ידיעתי רכב גבוהה יותר= אין שינוי במהלך המתלה, אם כי ביחס בין מהלך הפתיחה והסגירה. שאלתי היא מה זה נותן ,ואם כן זה נותן משהו הכיצד? האם ישנם סיכונים במתיחה של מוט פיתול?
לפני מספר חודשים ביקרתי אצל אחד הכוכבים בשטח בבנית גיפים {נמנע מלהגיד את שמו } ובאופן חד, חלק וגורף טען כי את הפג'רו אין לההגביה...אם כן מדוע {לזה לא קיבלתי תשובה}.

סגנון הנסיעה שלי הוא בעיקר טכני.

מודה מראש .

raanan
06-10-09, 10:09
שלום רב .

לא ברורים לי כמה דברים אודה לכם אם תאירו את תשומת ליבי.
ברצוני לעשות הגבהה לפג'רו קצר בנזין 95 ,למיטב ידיעתי רכב גבוהה יותר= אין שינוי במהלך המתלה, אם כי ביחס בין מהלך הפתיחה והסגירה. שאלתי היא מה זה נותן ,ואם כן זה נותן משהו הכיצד? האם ישנם סיכונים במתיחה של מוט פיתול?
לפני מספר חודשים ביקרתי אצל אחד הכוכבים בשטח בבנית גיפים {נמנע מלהגיד את שמו } ובאופן חד, חלק וגורף טען כי את הפג'רו אין לההגביה...אם כן מדוע {לזה לא קיבלתי תשובה}.

סגנון הנסיעה שלי הוא בעיקר טכני.

מודה מראש .

נתחיל מהסוף ,
האם יש לך כרגע בעיה עם הגובה ? האם ברוב האזורים שאתה מטייל אתה מתחכך עם הגחון ?
אם התושבה היא - "לא" , אז אין צורך בהגבהה !
סה"כ "אין ארוחות חינם" וכל הגבהה (דגש על כל) יש לה מחיר בפגיעה במשהו (יציבות, מהלך מתלה, אמינות של מכלולים , יתכן שילוב גם של מס' בעיות).
ממליץ שתבדוק הגובה הקיים מול מה שהיה כשהרכב יצא מהמפעל (אולי עכשיו יש שקיעה והחזרתו לסטנדרט תהיה מבחינתך הגבהה).

לגבי הפג'רו, מהלך המתלה (מטה) מוגבל יחסית (בהשוואה לטרופר) כך שהגבהה תקטין את המהלך מטה ויתכן
שתגיע להצלבות במקומות שזה לא היה קורה טרם ההגבהה (נכון שניתן להתגבר עם הנעילה האחורית).

מתיחת מוטות פיתול אפשרית, "המחיר" קופצנות ופגיעה בנוחות.
במידה ומותקנת כננת, שקול החלפת מוטות פיתול למחוזקים HD .

יום טוב
רענן

דיאמנט
06-10-09, 23:47
נתחיל מהסוף ,
האם יש לך כרגע בעיה עם הגובה ? האם ברוב האזורים שאתה מטייל אתה מתחכך עם הגחון ?
אם התושבה היא - "לא" , אז אין צורך בהגבהה !
סה"כ "אין ארוחות חינם" וכל הגבהה (דגש על כל) יש לה מחיר בפגיעה במשהו (יציבות, מהלך מתלה, אמינות של מכלולים , יתכן שילוב גם של מס' בעיות).
ממליץ שתבדוק הגובה הקיים מול מה שהיה כשהרכב יצא מהמפעל (אולי עכשיו יש שקיעה והחזרתו לסטנדרט תהיה מבחינתך הגבהה).

לגבי הפג'רו, מהלך המתלה (מטה) מוגבל יחסית (בהשוואה לטרופר) כך שהגבהה תקטין את המהלך מטה ויתכן
שתגיע להצלבות במקומות שזה לא היה קורה טרם ההגבהה (נכון שניתן להתגבר עם הנעילה האחורית).

מתיחת מוטות פיתול אפשרית, "המחיר" קופצנות ופגיעה בנוחות.
במידה ומותקנת כננת, שקול החלפת מוטות פיתול למחוזקים HD .

יום טוב
רענן
קודם כל המון תודה ,וכן יש לי בעיה בעבירות ...מה זה אומר מוטות פיטול hd?כיצד אני יכול לשפר את הרכב?{יש לי קיט בילשטיין}מבחינת יציבות כביש פחות מדאיג אותי ...

raanan
07-10-09, 05:34
קודם כל המון תודה ,וכן יש לי בעיה בעבירות ...מה זה אומר מוטות פיטול hd?כיצד אני יכול לשפר את הרכב?{יש לי קיט בילשטיין}מבחינת יציבות כביש פחות מדאיג אותי ...

בוקר טוב,
נסה למקד את הבעיה ! יש לך בעיית עבירות :
א. בגלל מרווח גחון (אתה כל הזמן משפשף סלעים ....) או
ב. הרכב נעצר בגלל הצלבות

אם זה מהסיבה ב' אז, הגבהה ומתיחת מוטות פיטול , רק יחמירו את הבעיה !

מה זה קיט בילשטיין ? אתה מתכוון שיש לך בולמי בלישטיין , הם לא מגביהים , מי שמגביה הרכב זה הקפיצים מאחור ומוטות הפיטול מלפנים.

מוטות פיטול HD נועדים לעבודה אופטימלית תחת עומס גבוה של משקל (בעיקר) לדוגמה, אם אתה מרכיב כננת אז
הרכב שוקע מקדימה, ישנה אפשרות למתוח את הבולמים הסטנדרטיים (כדי להחזיר הגובה) אבל אז במצב זה, המוטות לא יתפקדו במיטבם (אלסטיות ) והרכב יהיה יותר קופצני ולא נוח.
הפיתרון השני , החלפת מוטות פיתול HD מאפשרת כמעט להחזיר הרכב לביצועים המקוריים (גובה ואלסטיות) עם הכננת.

המלצה שלי, תבדוק בעוד סדנת שיפורים טובה, תעמוד במקביל לפג'רו כמו שלך (אותו מידת צמיגים) ותראה/תמדוד אם יש הבדלים קיצונניים במרווח הגחון (קדימה/אחורה) .
יתכן כמו שכתבתי בתחילה, אולי יש לך שקיעת קפיצים (תופעה נורמלית עם השנים) ונדרש החלפתם.

אני לא בטוח אבל יתכן שיש אפשרות לפתרון זול להגבהה ,להרכיב קפיצים ומוטות פיטול מדגם הדיזל הארוך , ברמה העקרונית זה אמור לעבוד ולהגביה את הרכב שלך .
תצטרך לבדוק זאת מול סדנא או חברה בפורום "שנושמים" פג'רו ....

בהצלחה
רענן

UNIX
07-10-09, 08:26
גלגלים 33 יפתרו לך את כל הבעיות
יש לי חבר עם פגארו כזה שעלה את ורדית לא מזמן וורדית במצב מאוד קשה

דיאמנט
08-10-09, 11:48
בוקר טוב,
נסה למקד את הבעיה ! יש לך בעיית עבירות :
א. בגלל מרווח גחון (אתה כל הזמן משפשף סלעים ....) או
ב. הרכב נעצר בגלל הצלבות

אם זה מהסיבה ב' אז, הגבהה ומתיחת מוטות פיטול , רק יחמירו את הבעיה !

מה זה קיט בילשטיין ? אתה מתכוון שיש לך בולמי בלישטיין , הם לא מגביהים , מי שמגביה הרכב זה הקפיצים מאחור ומוטות הפיטול מלפנים.

מוטות פיטול HD נועדים לעבודה אופטימלית תחת עומס גבוה של משקל (בעיקר) לדוגמה, אם אתה מרכיב כננת אז
הרכב שוקע מקדימה, ישנה אפשרות למתוח את הבולמים הסטנדרטיים (כדי להחזיר הגובה) אבל אז במצב זה, המוטות לא יתפקדו במיטבם (אלסטיות ) והרכב יהיה יותר קופצני ולא נוח.
הפיתרון השני , החלפת מוטות פיתול HD מאפשרת כמעט להחזיר הרכב לביצועים המקוריים (גובה ואלסטיות) עם הכננת.

המלצה שלי, תבדוק בעוד סדנת שיפורים טובה, תעמוד במקביל לפג'רו כמו שלך (אותו מידת צמיגים) ותראה/תמדוד אם יש הבדלים קיצונניים במרווח הגחון (קדימה/אחורה) .
יתכן כמו שכתבתי בתחילה, אולי יש לך שקיעת קפיצים (תופעה נורמלית עם השנים) ונדרש החלפתם.

אני לא בטוח אבל יתכן שיש אפשרות לפתרון זול להגבהה ,להרכיב קפיצים ומוטות פיטול מדגם הדיזל הארוך , ברמה העקרונית זה אמור לעבוד ולהגביה את הרכב שלך .
תצטרך לבדוק זאת מול סדנא או חברה בפורום "שנושמים" פג'רו ....

בהצלחה
רענן

שלום .
אז ככה שאמרתי קיט =התכוונתי לבולמים+קפיצים ללא שינוי במתלים{כידוע לי לי קוראים לזה גם קיט לפחו בח"ול,תקן אותי אם אני טועה}.
לגבי הבעיה שלי -אני אומנם משפשף סלעים אבל זה קורה רק בטיפוס של מעלה מסוים וגם לא כזה קריטי{אבל מפריע לי }.לגבי ההצלבות לא נראה לי שזאת הבעיה {יש לי נעילות אחורה וקדימה}.
בכל זאת אני לא יודע מה עליי לעשות ,חוץ מכמו שהזכרת קודם לכן בדבריך להחליף מוטות פיתול או לחילופין כמו שהוזכר ע"י חבר פורום אחר להחליף צמיגים {מה שלא נראה לי }.
אני השבוע אברר לגבי החלפת המתליים עלות וכד..
לעניות דעתי מהלך המתלה שהוא קבוע אכן פוגע ביכולת העבירות של הרכב .
מודה לך על העזרה.

האם שמעת אולי על מישהו שהחליף לפגרו את הזרועות A בסרן חיי?

raanan
08-10-09, 12:42
שלום .
אז ככה שאמרתי קיט =התכוונתי לבולמים+קפיצים ללא שינוי במתלים{כידוע לי לי קוראים לזה גם קיט לפחו בח"ול,תקן אותי אם אני טועה}.
לגבי הבעיה שלי -אני אומנם משפשף סלעים אבל זה קורה רק בטיפוס של מעלה מסוים וגם לא כזה קריטי{אבל מפריע לי }.לגבי ההצלבות לא נראה לי שזאת הבעיה {יש לי נעילות אחורה וקדימה}.
בכל זאת אני לא יודע מה עליי לעשות ,חוץ מכמו שהזכרת קודם לכן בדבריך להחליף מוטות פיתול או לחילופין כמו שהוזכר ע"י חבר פורום אחר להחליף צמיגים {מה שלא נראה לי }.
אני השבוע אברר לגבי החלפת המתליים עלות וכד..
לעניות דעתי מהלך המתלה שהוא קבוע אכן פוגע ביכולת העבירות של הרכב .
מודה לך על העזרה.

האם שמעת אולי על מישהו שהחליף לפגרו את הזרועות A בסרן חיי?

לדעתי הרכב "קטן עליך" !
אם אתה נעול קדימה ואחורה , מרכב קצר ועדיין במתאר הטיולים שלך זה לא מספק,
כנראה שאתה זקוק לרנגלר או סופה ...

אפשרות נוספת שכדאי שתבחן, התקנת ניתוק מהיר למוט מייצב (זה ישפר לך את המהלך אבל לא יוסיף גובה).
חושב שראיתי פה בפורום (שרשור ישן) , שינוי מבנה להעתקת המשולשים מטה במגנום , זה גם משפר את המהלך מתלה.
מעבר לזה, התקנת סרן חי מקדימה , לדעתי זאת פנטזיה לא ממשית (גם מבחינת עלות) בעיקר מהביטי אישור ורישוי.

מה שבטוח, מאד סיקרנת אותי ... איזה נעילה מותקנת לך מקדימה ? האם החלפת סרנים עבורה או שבוצעה התקנה פשוטה (פתיחת הפרונטאקס והתקנתה במקום בית הסטליטים).
האם לאחר התקנת הנעילה יש לך אפשרות לעבור תוך כדי נסיעה (עד 100 קמ"ש) מהנעה אחורית ל- 4X4 דפרנציאל פתוח ?

רענן

-->