PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון חדש : הפיכת כיוון סיבוב של מנוע

סוזי המשתוללת
02-07-04, 22:28
טכנית אני יודע שניתן אפילו ראיתי את זה היום בפעולה
אילו שינויים נדרשים ובאילו מרכיבים במנוע נדרשים השינויים ?

yoavshefer
02-07-04, 23:57
תהפוך את כיוון הסטרטר,תשנה את הטימינג, והמנוע יעבוד הפוך!!!אבל למה?

asafk
03-07-04, 00:00
[quote="yoavshefer"]תהפוך את כיוון הסטרטר,תשנה את הטימינג, והמנוע יעבוד הפוך!!![/ל quote]

לא...
שום דבר במנוע לא סימטרי (אלא אם כן מדובר במנוע של טרקטור או משהו). מנוע שיסתובב הפוך יישבר מהר מאוד, וגם לא יהיה אפקטיבי.

אסף.

סוזי המשתוללת
03-07-04, 00:45
אסף
התשובה לא נכונה
בוא ננסה שוב כי היום ראיתי את זה ואני מעוניין ללמוד פשוט מהבן אדם לא הצלחתי להבין הרבה כי השיחה התנהלה על רגל אחת
אגב המנוע הוא של סובארו אם זה משנה

yoavshefer
03-07-04, 00:52
אסף כתב
שום דבר במנוע לא סימטרי (אלא אם כן מדובר במנוע של טרקטור או משהו). מנוע שיסתובב הפוך יישבר מהר מאוד, וגם לא יהיה אפקטיבי.
א:''מנוע של טרקטור או משהו'' הוא מנוע שריפה פנימית כמו כל מנוע!{דיזל או בנזין}
ב:מנוע שמיצרים אותו,לא מספרים לו במפעל לאיזה כיוון הוא צריך לעבוד.פשוט קובעים לו הסטרטר יעבוד ככה, השסתומים יפתחו ככה,והניצוץ{מנוע בנזין} יגיע עכשיו.כך את כל זה תהפוך את זה, והמנוע יעבוד לצד השני! לגבי יעילות, לא בדקתי את זה, ישבר... לא בטוח.
ג:ואחרי הכל הבן אדם כותב שהוא ראה כזה.אז הוא כנראה ראה כזה!!!

איציק - 4X6ZH
03-07-04, 01:39
מנוע 2 פעימות ניתן להפוך כיוון יחסית קל .
מנוע GM דטרויט דיזל ( כמו של זלדה ) ניתן להפיכת כיוון על ידי שינוי מיקום גלגלי טימניג .
מנוע 4 פעימות כמו של סוברו . נשמע לי מוזר עד בלתי אפשרי .
אולי ?
איציק

חנן א.
03-07-04, 01:54
תלוי, כמו שאיציק כתב, איזה מנוע?

מנועי שתי פעימות, כבר סיפרתי כאן, אני חושב, על קאג'יבה 250 שהיה לאחי, שהמנוע היה הופך כיוון סתם כי בא לו כשהאופנוע היה עומד בניוטרל, בלי שהרוכב היה יודע מזה.
ואז... מכניסים להילוך, נותנים גז , עוזבים קלאץ'.... אאוץ' ... קרה לי :(

מנוע בנזין 4 פעימות, חוץ מזה שצריך לשנות את צורת גל הזיזים, וזה לא עניין של מה בכך, לא נראה לי סיפור.

דיזל, תלוי איזה, פחות או יותר אותו סיפור כמו הבנזין, למעט צורת הזנת הדלק, שזה תלוי באיזה מנוע מדובר.

shmil
03-07-04, 10:50
בהנחה שמדובר על מנוע ללא הצתה אלקטרונית, יש לשנות ולמצוא גם משקולות קידום הצתה בדיסטריביוטור, המיועדות לסיבוב בכוון ההפוך.....

איציק - 4X6ZH
03-07-04, 11:22
במחשבה יותר עמוקה לדעתי אפשר להפוך כיוון יחסית קל בכל אותם מנועים שיש להם גלגל טימניג על ידי החלפת הגלגל בשרשרת . ( 2 גלגלי שיניים צמודים הופכים כיוון סיבוב )
כך שמנוע שיש לו גלגלים יוחלף לשרשרת כיוון הסיבוב של גל הזיזים / מפלג ישתנה יחסית לגל הארכובה אבל ישמר יחסית לעבודת המנוע ) ואז אפשר לנסות להניע הפוך .
תתיכן גם בעיה במשאבת שמן המנוע .( במידה והיא מופעלת מגל הארכובה ) משאבה המופעלת מגל הזיזים אין בעיה .
אני מניח שיש עוד כמה בעיות אבל בגדול במחשבה מהירה זה עוד יעבוד .
איציק

ד ו ר ו ן
03-07-04, 12:00
איציק,
אם אני זוכר נכון טרקטורים הופכים כיוון די בקלות, לא בקלות שזה קורה הרבה אבל קורה, ביחוד בקטנים כשמנסים להניע אותם בהילוך אחורי במשיכה קדימה..

אלון_ק
03-07-04, 12:57
ועדיין נשאלת השאלה:

למה זה טוב?

איציק - 4X6ZH
03-07-04, 13:51
לכל אותם אלה שבונים לבד כלי רכב מחלקים שונים
מנוע שמותקן בחלק הקידמי של הרכב ועובר לחלק האחורי של הרכב עשוי לסובב את הממסרה בכיוון הפוך
או מנוע שמיועד לממסרה מסוג א ומורכב על ממסרה מסוג ב צריך להסתובב הפוך .
אחרת יהיה לך רכב בעל כמה הילוכים אחוריים ורק הילוך קידמי 1
איציק

סוזי המשתוללת
03-07-04, 14:52
נקסוס
אם תוציא את העייניים והאזניים ממסיכת הריתוך תראה שיש בחוץ עולם ומלואו :P :lol: 8) :wink:

קרא את מה שכתבתי ורד לפרטים הקטנים
עכשיו תחשוב על תוםקאר אבל כפול הנעה
לפני מספר שנים התחרו שני תומקרים בליגת העבירות אחד מהגירסה הספורטיבית והשני כלי עבודה
הדגם הספורטיבי פשוט דילג על מכשולים שכל המפלצות נאלצו להלחם כדי לעבור והוא היה רק 4x2 שלא לדבר על יכולת התמרון שלו והתמודדות עם שיפועי צד
עכשיו תחשוב אותו הדבר רק 4x4 ומנוע 1800 / 2000 טורבו

asafk
03-07-04, 17:16
שמישהו יעלה כאן, בבקשה, שרטוט של בוכנה. כמה שאני זוכר, באף מנוע מודרני, הבוכנה לא סימטרית. רק דוגמא.

אסף.

asafk
03-07-04, 17:44
http://www.keveney.com/img/otto.gif

מנוע בפעולה.
זה בשביל לקדם את הדיון.

עכשיו תסבירו לי, בבקשה, איך הופכים את הכיוון. שימו לב- אני מדבר על מנוע בנזין 4 פעימות מודרני- לא מנוע של טרקטור (שבנוי קצת אחרת ממנועי בנזין של מכוניות מודרניות) ולא מנוע שתי פעימות. אני אהיה מהצד של זה שאומר מה אי אפשר.
על הנייר- זה נראה קל. על הנייר, אפשר לעשות את זה בקלות- פשוט מסובבים את המנוע הפוך, מכוונים הצתה, וזה יעבוד.

צריך כמובן לחרוט גל זיזים חדש, כי התזמון של השסתומים לא יתאים בכלל (בכיוון סיבוב רגיל, כמה מעלות לפני TDC השסתום נפתח? וכמה אחרי הוא נסגר? לא סימטרי, נכון?)...

הבוכנות ברוב המנועים לא סימטריות- הקדח של הטלטל לא נמצא בדיוק באמצע.

ויש עוד, אבל תתחילו...
:twisted:

כמובן, אפשר פיזית לעשות את זה, השאלה כמה זמן המנוע יעבוד, ואיזה ביצועים יהיו לו. אני טוען שהוא לא ישרוד לאורך זמן, והביצועים ייפלו משל המנוע המקורי.

ב:מנוע שמיצרים אותו,לא מספרים לו במפעל לאיזה כיוון הוא צריך לעבוד.פשוט קובעים לו הסטרטר יעבוד ככה, השסתומים יפתחו ככה,והניצוץ{מנוע בנזין} יגיע עכשיו

פשוט לא נכון. מנוע מתוכנן בכיוון מסויים.

מנוע 2 פעימות ניתן להפוך כיוון יחסית קל .
מנוע GM דטרויט דיזל ( כמו של זלדה ) ניתן להפיכת כיוון על ידי שינוי מיקום גלגלי טימניג
מנוע דטרויט דיזל הוא 2 פעימות... :wink:

אסף.

asafk
03-07-04, 18:00
תקראו גם את זה:
http://www.aera.org/Members/EngineTech/edge1197/betts_advice.htm

אסף.

סוזי המשתוללת
03-07-04, 19:25
אסף
זה עובד - ראיתי במו עיניי
עכשיו אני מנסה ללמוד איך זה נעשה , מה נדרש , וכמה קשה זה יכול להיות
נ.ב הרכב הנ"ל נמצא במוסך זהב איזור התעשייה הישן של נתניה

איציק - 4X6ZH
03-07-04, 19:30
אסף בו נמשיך את " המשחק " אתה נגד אני בעד . ברשותך כמובן .
זה רק יסביר לקוראים עד כמה הנושא מורכב .
אז מה הבעיה נהפוך גם את הבוכנה . ובשביל להיות בטוחים נהפוך גם את הטלטל . ( גם לטלט יש כיוון . )
איציק

חימושניק
03-07-04, 19:38
יש משהו ממש לא בסדר באנימציה שאסף פרסם!

שימו לב לפלטינה.
ברור וידוע שיש ניצוץ רק כאשר הפלטינה פתוחה. שימו לב מה קורה באנימציה:
כשהבוכנה בנמ"ע, הפלטינה נסגרת, כהבוכנה לא בנמ"ע הפלטינה פתוחה. תמוה.

או שלמי שיצר את האנימציה אין מושג ממשי ב"איך אמורה לעבוד מערכת הצתה?" או מכונאי?

חימושניק
03-07-04, 19:40
שימו לב גם שבמקום קבל משורטט נגד!

asafk
03-07-04, 19:53
איציק, אתה יודע לאן זה מוביל. לבנות מחדש את המנוע. חוץ מהבלוק, בערך, לא צריך לשנות כלום... וגם אז לא בטוח שזה יהיה משהו.
דברים לדוגמא שדורשים טיפול:
- גל ארכובה מיוחד, עם קדחים לשימון שונים מהמקוריים (כי העומס על המיסבים יהיה בתזמון הפוך)
- גל זיזים חדש (כבר אמרנו)
- להפוך את הבוכנות והטלטלים (כבר אמרנו)
- כל הטפלים- מיוחדים/ מערכות היפוך כיוון (לא, משאבת מים לא עובדת כשהיא מסתובבת הפוך. גם משאבת שמן לא, אלטרנטור בטח לא)
- מחזירי שמן לגל ארכובה- לדעתי יש להם כיוון (אני לא בטוח שבכל מנוע, אני מכיר כאלה שכן)- אז צריך גם אותם להחליף.
- סטרטר הפוך (או שמניעים בדחיפה)
- יכול להיות שצריך גם קרטר חדש, כי יש כיוון זרימה לשמן בתוך הקרטר, לזרימה אופטימלית... אבל אם יש משאבה טבולה, אני לא רואה איך מחזירים את זה למצב אופטימלי.

ובטח יש דברים שלא חשבתי עליהם....

אבל תנסו. יכול להיות כיף. נראה פשוט.

(חימושניק, צודק. אבל זה סתם משהו שצירפתי- לא בשביל הפרטים הקטנים של ההצתה, אלא בשביל משהו מול העיניים בזמן הדיון)

אסף.

yoavshefer
03-07-04, 20:35
הבחור כתב ראיתי!!! מס' כותבים גם ראו מנוע עובד הפוך,כנ''ל אני.
אבל אסף עדיין לא מאמין.ברור שצריך שינויים,אבל גם ברור שזה אפשרי.
אסף לא הבנתי מזה בוכנה לא סימטרית?ומזה קשור לכוון הסיבוב?

עירא
03-07-04, 20:51

כמובן, אפשר פיזית לעשות את זה, השאלה כמה זמן המנוע יעבוד, ואיזה ביצועים יהיו לו. אני טוען שהוא לא ישרוד לאורך זמן, והביצועים ייפלו משל המנוע המקורי.

אסף. :o
קפיש?
תקראו תחשבו ואז תגיבו טיפ טוב לכל פעולה בחיים.
עירא, שעדיין לא נוקט צד בעניין עקב חוסר יידע משווע בתחום.

asafk
03-07-04, 21:27
הבחור כתב ראיתי!!! מס' כותבים גם ראו מנוע עובד הפוך,כנ''ל אני.
אסף לא הבנתי מזה בוכנה לא סימטרית?ומזה קשור לכוון הסיבוב?

אני מאמין שהוא ראה. אני מאמין שאפשר (גם אני ראיתי מנועים מהופכים). אני לא מאמין שזה מחזיק מעמד ונותן ביצועים (אלא אם כן.... בנו מחדש את כל המנוע, ואז זה לא בדיוק להפוך כיוון סיבוב, אלא לבנות מנוע לכיוון הפוך, נכון?)

לא הבנת מה זה בוכנה לא סימטרית, ומה זה קשור? תיכנס לקישור שכתבתי קודם. מאמר בדיוק על זה.

אסף.

איציק - 4X6ZH
03-07-04, 22:43
אלטרנטור עובד לכל כיוון . יש בעיה לגבי מניפת הקרור של אלטרנטור ( זניח )
משאבת מים אפשר להעביר את הרצועה מצד שני של גלגל הרצועה ( מסובך אבל אפשרי )
סטרטר לא בעיה משחיזים שן כניסה לבנדיקס סביר להניח שיעבוד ( הופכים קוטביות למנוע DC )
גל ארכובה יעבוד מיסבים גל ארכובה יעבוד
לגבי גל זיזים וכל מה שמחובר אליו לא נוגע בכלום רק מחליף את גלגלי הטימניג בשרשרת .
כמה יחזיק המנוע ? לדעתי לרכב קרטינג . כבר יהיה מכלול אחר שיכשל לפני המנוע ההפוך .
איציק

חימושניק
03-07-04, 23:22
אלטרנטור עובד לכל כיוון . יש בעיה לגבי מניפת הקרור של אלטרנטור ( זניח )
משאבת מים אפשר להעביר את הרצועה מצד שני של גלגל הרצועה ( מסובך אבל אפשרי )
סטרטר לא בעיה משחיזים שן כניסה לבנדיקס סביר להניח שיעבוד ( הופכים קוטביות למנוע DC ) גל ארכובה יעבוד מיסבים גל ארכובה יעבוד
לגבי גל זיזים וכל מה שמחובר אליו לא נוגע בכלום רק מחליף את גלגלי הטימניג בשרשרת .
כמה יחזיק המנוע ? לדעתי לרכב קרטינג . כבר יהיה מכלול אחר שיכשל לפני המנוע ההפוך .
איציק

ברוב המתנעים שבשימוש, אם הופכים את הקוטביות של החיבורים, הסטרטר יסתובב כרגיל.
הסיבה: במנוע DC מסוג זה אין מגנטים קבועים. השדות המגנטיים המנוגדים נוצרים ע"י ליפופים מנוגדים של סלילי העוגן והשדה במתנע.
אם נחבר את המתנע הפוך, הוא יסתובב כרגיל, משום שאנו הופכים את כיוון השדה המגנטי גם בעוגן וגם בשדה.....הפוך על הפוך.... 8)

מתנע בעל מגנטים קבועים (כמו בסופה למשל...) אכן יסתובב הפוך אם נחבר את המתח הפוך, אבל יש כאן קטץ': במתנע כזה יש מיסב חד-כיווני שמונע ממנו להסתובב הפוך.

איציק - 4X6ZH
03-07-04, 23:31
איציק כתב סביר להניח שיעבוד
לא כתבתי יעבוד !!
איציק

קיד
03-07-04, 23:45
גם אני ראיתי מנועי בנזין, שעקב בעיית תזמון הצתה, הופכים כיוון תוך כדי פעולה, אז מה??
מנוע מתוכנן עם כיוון, לפי ווקטור M, שהוא כיוון העומס שהבוכנה יוצרת עקב הזוית של הטלטל. לא ניראה לי סביר שהבלוק סימטרי, הבוכנות, הטלטלים וגל הארכובה בטח לא סימטריום. לכן המנוע לא יחזיק מעמד בעומס. יעבוד, כן, אבל כמה זמן?? 5 דקות?
איציק: להפוך זימון של גל זיזים זו אומנות, לפיקות יש כיוון, ואינן סימטריות כלל.
אני עם אסף.
הפיכת הכיוון של כל מערכות העזר תדרוש יותר משאבים מאשר לבנות את כל הרכב הפוך.
יותר פשוט לבנות תיבת העברה.
קיד.

גיא
03-07-04, 23:54
לא יותר פשוט להכניס עוד גג"ש בגיר או משהו כזה ?

polar bear
04-07-04, 02:00
למשקולות איזון אין כוון?

זה שזה נעשה במנוע סובארו זה כנראה לא במיקרה.
כניראה יש במנוע הספציפי חלקים סימטריים, אולי בגלל שזה מנוע בוקסר?
אולי שם פין הבוכנה כן ממורכז?

אבל באופן כללי אני עם קבוצת "אסף השקעות" - בגלל שגם אם זה נעשה, צריך להביא הוכחה שזה מחזיק מעמד, ונותן ביצועים .
ויותר עם "גיא הריסת דיונים בע"מ" :wink:

איציק - 4X6ZH
04-07-04, 07:31
בוקר טוב

אני לא מציע להפוך כיוון לגל זיזים !!
אני מציע להפוך כיוון לגל הארכובה וכדי לשמור על כיוון סיבוב גל הזיזים יש להחליף את סדר גלגלי השיניים במערכת הטימניג ( עבודה שאני מכיר אישית במנועי GM ) וזה עובד !!
או להחליף את מנגנון הטימניג מגלגלי שיניים לשרשרת וההפך כך שגל הזיזים במנוע הספצפי שבו יעשה השינוי ימשיך להסתובב בכיוון במקורי שלו אבל גל הארכבוה יהפוך כיוון .
וכל השאר זה מקרה פרטי של כל מנוע .
הפיכת מנגנון הטימניג מאפשרת להניע כל מנוע בכיוון הפוך .
כמה זמן יעבוד ????
והשאלה המקורית היתה איך וכיצד ניתן להפוך כיוון .
הדיון הוא ברובו תאורטי .מעשית זה קשה עד בלתי אפשרי ברמת החובב . אבל לצורך הבנת מבנה ומגבלות המנוע זה מעניין .
איציק

איציק - 4X6ZH
04-07-04, 08:39
ובאותו ענין \ בוכנות מורכבות הפוך .
יצא לי לא פעם לפרק מנועים לצורך תקלה כל שהיא ולמצוא בוכנות מורכבות הפוך טלטלים מורכבים הפוך . מיסבי טלטל מורכבים הפוך ... בסה"כ זה עובד אין ספק שיש קשר ישיר ליעילות המנוע ובלאי . אבל בשטח חיצונית לא ניתן לזהות בעיות .
כולל בוכנות במנועי דיזל מורכבות הפוך . המנוע מעשן \ מניע קשה \ אבל עובד והרכב נוסע .
ומרכיב החלקים ההפוכים הנפוץ מכולם הוא היצרן בעצמו .
כל עוד עבודת ההרכבה היתה ידנית אנושית היו הרבה תקלות מהסוג הזה .
בשנים האחרונות ההרכבה היא רובוטית ואז יש סדרות הפוכות .... ממספר שילדה עד מספר שילדה .
איציק

חנן א.
04-07-04, 09:41
ומרכיב החלקים ההפוכים הנפוץ מכולם הוא היצרן בעצמו .
כל עוד עבודת ההרכבה היתה ידנית אנושית היו הרבה תקלות מהסוג הזה .
בשנים האחרונות ההרכבה היא רובוטית ואז יש סדרות הפוכות .... ממספר שילדה עד מספר שילדה

תגיד לי שאתה צוחק.

נמרוד
04-07-04, 10:13
אני עם סוזי. גם אני הפכתי פעם מנוע, בטנק מגח בקורס בשזפון. היפוך מנוע זה משהו שמלמדים להזהר ממנו, מן קוריוז שאף אחד לא מתייחס אליו ברצינות, עד שזה קורה. עומדים בעמדת תצפית בשיפוע ממש גדול, לנהג נשברת הרגל מעמידה על הברקס, הוא משחרר את הבלמים עדיין בהילוך קדמי, בלי לתת גז בזמן, טנק מדרדר אחורה, המנוע מתהפך. הטנק נוסע כמו פגר, הצריח מתמלא בגזי הפליטה, פילטר האוויר נשרף ומתפחם תוך חצי דקה (עד שהבנו מה קרה). גררנו את הנבלה חזרה למשטח. באותו לילה הוחלפה חטיבת הכוח, ככה שכנראה שאותה נסיעה קצרה לא עשתה למנוע טוב.

חנן א.
04-07-04, 11:21
נמרוד, אתה מדבר על משהו שונה לחלוטין, על יניקה דרך האגזוז, ופליטה דרך סעפת היניקה, קרה לנו בטרקטור כמה פעמים, דבר שלא הפריע לו לנסוע עד היום.
במנוע בנזין 4 פעימות, צורת העבודה הזו לא אפשרית שכן הזנת הדלק נעשית בסעפת ולא ישירות לצילינדר.

נמרוד
04-07-04, 12:31
חנן צודק... יצאתי דביל :oops:

לא חשוב. סוזי, אולי תשתף אותנו בקצת יותר פרטים, איל מה ולמה (לעזאזל) אתה רוצה מנוע שמסתובב הפוך?

סוזי המשתוללת
04-07-04, 16:07
נמרוד

"עכשיו תחשוב על תוםקאר אבל כפול הנעה
לפני מספר שנים התחרו שני תומקרים בליגת העבירות אחד מהגירסה הספורטיבית והשני כלי עבודה
הדגם הספורטיבי פשוט דילג על מכשולים שכל המפלצות נאלצו להלחם כדי לעבור והוא היה רק 4x2 שלא לדבר על יכולת התמרון שלו והתמודדות עם שיפועי צד
עכשיו תחשוב אותו הדבר רק 4x4 ומנוע 1800 / 2000 טורבו"
זה נכתב מקודם בתחילת השירשור כנראה פספסת

נמרוד
04-07-04, 16:12
נמרוד

"עכשיו תחשוב על תוםקאר אבל כפול הנעה
עכשיו תחשוב אותו הדבר רק 4x4 ומנוע 1800 / 2000 טורבו"
זה נכתב מקודם בתחילת השירשור כנראה פספסת

סוזי, למה ללכת סחור-סחור? תגיד מה שאתה רוצה להגיד. אתה מתכוון לקחת מערכת הינע סובארו 4X4 קומפלט ושהיא תיסע ברברס?

איציק - 4X6ZH
04-07-04, 21:26
אני לא מכיר את הדפרנציאל של סובארו מבפנים אבל אולי אולי אפשר להפוך את הקרונה כמו שעושים בטרקטור וכל העסק נוסע לכיוון השני מבלי לשגע את המנוע .
איציק

סוזי המשתוללת
04-07-04, 23:00
חברים יקרים
יש כאן רעיונות שונים לבניית באגים
מה לעשות לרובנו אין כסף להשקיע בחלקים שופרא דשופרא ואכן מערכת הינע קומפלט של סוברו יכולה להיות פתח ליצירתיות רבה בהנחה שניתן לעשות את הנ"ל באופן לא יקר
לגבי הפיכת הקורונה אני אבדוק עם חבר
אבל מה יש לדבר ראיתי את זה נוסע במו עיניי
החברה שבנו את זה הם ממוסך זהב בנתניה

yoavshefer
05-07-04, 19:21
הלכתי היום לבעל המוסך המקומי לשאול בעניין, והוא טוען שמנוע 2פעימות יהפוך כוון בקלות,יש מנועי 4פעימות {בעיקר דיזל בטרקטורים} שעקב טעות בתכנון יהפכו כיוון, בכוונה או שלא.
יש מנועי בנזין ששינוי התזמון יהפוך בהם את התנועה ללא צורך בהחלפת חלקי המנוע הפנימיים.
ויש מנועים שלא יהפכו תנועה ללא שינויים משמעותיים.
ויש גם כאלה שפשוט יצאו מהמפעל כשהם אמורים לעבוד הפוך!!!
כמובן שהוא רק בשר ודם, אבל בטוח יש לו יותר ניסיון ממני, אז אני נוטה להאמין לו.
אני מקווה שכולם מרוצים,אין פה טועים ואין פה צודקים.
ולעניין הבאגי של סוזי, שבגלל זה כל העניין. למה לא לחפש טרספורטר סינכרו. אני חושב שיש בארץ כאלו שהגיעו בסוף שנות השמונים,תחילת שנות התישעים.
מנוע אחורי 4X4

גיא
05-07-04, 21:55
ואם זה העניין ...

אז יש לי שאלה, רצינית !!

לקחת מנוע רגיל ועל ציר היציאה להכניס גג"ש נוסף על מנת להפוך את הכיוון.
זה בעייתי מבחינת הגיר ?

לגיר יש כיוון סיבוב ? ( מבחינת שימון עצמי וכו' ? )

סוזי המשתוללת
06-07-04, 00:01
טרנספורטר סינכרו מעולה רק מה ?
קשה עד בלתי אפשרי להשגה ובטח לא בשביל באגי

yoavshefer
06-07-04, 00:10
קשה יש רק בלחם. :D
אני חושב שהמעט שהגיעו,חלקם כבר לא במצב נסיעה, אז אולי שווה לנסות.

סוזי המשתוללת
07-07-04, 00:45
ואב
חלקם הגדול נוסע והשאר נקנו על ידי אלה שנוסעים לחלקים

yoavshefer
07-07-04, 09:06
O.K נחכה עוד עשר שנים, ואז כבר נמצא אותם במגרשי הגרוטאות.

yoavshefer
16-07-04, 21:54
אני מניח ששמעת כבר על טרנספורטר סינכרו.
אם לא-מדובר על רכב שדומה מאד לטרנספורטר רגילה אבל בעלת הנעה כפולה.
כאשר ההנעה האחורית היא קבועה וההנעה הקדמית משתלבת אוטומטית כאשר הוויסקו מזהה הפרש בין מהירות הגלגלים האחרויים והקדמיים.
כמו כן מדובר ברכב עם שתי נעילות דיפרנציאלים מקוריות-לא שזה כ"כ חשוב לרכב מרוצים.
המתלים המקוריים בעלי מהלך מתלה קצר למדיי אבל זה ניתן לשיפור(מדובר במתלים נפרדים כמובן)
כעת אתה בטח שואל את עצמך-הכל טוב ויפה אבל איפה אני מוצא משהו כזה.
ובכן בעבר חשבתי לקנות אחד כזה שנמצא בבעלות אחד מבני דודנו.
אך בבדיקה מעמיקה התברר לי שמדובר ברכב ללא טסט כבר כשנתיים ובנוסף לכך מנגנון הוויסקו התקלקל( 1500$ לפחות) כמו מצב הפחחות היה בכי רע.
מצד שני מחיר הרכב היה נמוך.
אם משהו כזה יכול לעניין אותך ואתה מעוניין בבניה של רכב מרמת השלדה תוך שימוש במכלולים של הרכב הזה,אשמח לקשר אותך עם הבחור.
אם היתה לי את היכולת והתקציב שלך-הייתי עושה את זה בעצמי.
בכל אופן שיהיה בהצלחה
אלי
סוזי זה מהשרשור של הפורום הכללי, אז הנה לך סינכרו!

-->