PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי 50/50 "השקט שאחרי הסערה"

שחר 9
06-10-09, 23:53
לכל המשוגעים שנוסעים על צמיגי שטח מלא .
ואני אחד מהם בשש השנים האחרונות !!!
עד היום .....

היום החלפתי בהיילקס את ארבעת הצמיגים לצמיגי 50/50 אחרי שש שנים שאני נוסע על MTR גם בהיילקס וגם בסיקס לשעבר, חברים זה פשוט לא יאמן מה שרביעית BF יכולה לעשות .

איזה איכות חיים ,איזה שקט, איזה רכות,הברקסים עוצרים בלי ויברציות, ההגה לא מזמזם במהירות שיוט, פשוט לא להאמין פתאום הרדיו לא צריך ווליום , פתאום שומעים את הדיבורית .

חייב להגיד שאם הייתי יודע שההבדל הוא כל כך משמעותי הייתי עושה את זה עוד קודם.
נכון עוד לא ירדתי לשטח,
אבל מאחר וכמות נסיעות השטח שלי בשנה שנתיים האחרונות ירדה בכמות, וגם טיולי האקסטרים של פעם כבר לא יוצאים לפועל בתדירות שהייתה, נראה לי שגם בשטח שיהיה אחת לחודש חודשיים אני לא יתחרט.

אעדכן אחרי שארד לשטח.

ממש תענוג.

דרור ברלי
07-10-09, 14:44
אתה לא תתחרט.
למעט בבוץ או בעבירויות אקסטרים, לא תרגיש שום מגבלה אמיתית בשטח.

אני "תקוע" עם רביעיית מקסיס ביגהורן MT חדשים לגמרי שבאו עם הג'יפ. הם קשים, החל מ-60 קמ"ש ומעלה הם כבר מרעישים עולמות. ממש לא נעים.

הצמיג הבא כנראה יהיה AT טוב.

liorbn
21-11-09, 18:15
לכל המשוגעים שנוסעים על צמיגי 50\50 .
עד היום .....

לאחר 8 שנים ו 4 סטים של צמיגי 50\50 עברתי לא מזמן לצמיגי שטח מלא, שתי סדרות מעל הביגהורן הרועש והמקרקש, ה MT8060, צמיג MT שנחשב "חצי תחרותי", הוא כמעט ולא מרעיש, ההגה לא רועד ולא מווברץ, ובשטח, הכלי מתנהג כמו רכב שטח.

לא מבין איפה הייתי ב 8 שנים האחרונות :shock:

ליאור (פוראנר)

נ.ב: דרור, קראתי את המאמר שלך על גניבת הסופה, ומיד יצאתי לקשור טוב את הראנר שנמצא אצלי 10 שנים ברציפות, גם הבן שלי לא מוכן שאני אמכור אותו ושהכלי יישאר שלו :)

ד ו ר ו ן
21-11-09, 19:25
לכל המשוגעים שנוסעים על צמיגי שטח מלא .
עד היום .....

היום החלפתי בהיילקס את ארבעת הצמיגים לצמיגי 50/50 אחרי שש שנים שאני נוסע על MTR גם בהיילקס וגם בסיקס לשעבר, חברים זה פשוט לא יאמן מה שרביעית BF יכולה לעשות .

איזה איכות חיים ,איזה שקט, איזה רכות,הברקסים עוצרים בלי ויברציות, ההגה לא מזמזם במהירות שיוט, פשוט לא להאמין פתאום הרדיו לא צריך ווליום , פתאום שומעים את הדיבורית .

חייב להגיד שאם הייתי יודע שההבדל הוא כל כך משמעותי הייתי עושה את זה עוד קודם.
נכון עוד לא ירדתי לשטח,
אבל מאחר וכמות נסיעות השטח שלי בשנה שנתיים האחרונות ירדה בכמות, וגם טיולי האקסטרים של פעם כבר לא יוצאים לפועל בתדירות שהייתה, נראה לי שגם בשטח שיהיה אחת לחודש חודשיים אני לא יתחרט.

אעדכן אחרי שארד לשטח.

ממש תענוג.
יש לך עדכון לגבי הירידה לשטח?
כמו איך הם לא אוחזים בגרוש בשביל בוצי ברמה שצמיגי שטח עדיין מאפשרים לנסוע במצב 2X4..

שחר 9
21-11-09, 20:33
דורון ,

צר לי אבל גם בבוץ הם לא איכזבו אותי,
בגשם הקודם ירדתי לסיבוב בשדות כולל כניסה לנחל בוצי לעילה ולעילה , נכון זה לא אותו הדבר אבל ממש לא שינוי דרמטי , המסקנה שלי בענין המעבר בין MTR לBF 50/50 שההבדל היחיד הוא האגרסיביות של הצמיג ואורך החיים שלו כתוצאה מפגיעות מכניות הMTR הם צמיגים מברזל וככה גם מרגישים איתם כמו לנסוע על ברזל ,

אחרי 10 שנים בערך על MTR בסיקס ובהיילקס , אני יכול להגיד שאם הרכב נוסע רק שטח שישאר עם MTR,
אבל אם הוא נוסע לשטח מעל שעה שיעבור לBF 50 /50 ,
אני כמובן מדבר על טיולים ולא על זחילות סלעים ונסיעות אקסטרים יעודי.

כשהיה לי את הסיקס כרכב שני לטיולים בלבד ובשלב שמטרתו היה לשבור הרים הMTR היה מוצלח ,
היום עם היילקס ונסיעות יום יומיות על הכביש הMTR הוא עונש כבד !!!
שלא לדבר על זה שגיליתי פתאום שיש לי רמקולים אחוריים באוטו .
החיסרון היחיד שהתחלתי לשמוע את כל הקרקושים והחריקות הקטנות שקודם לא היו .

נסיעה בטוחה ושקטה .

יש לך עדכון לגבי הירידה לשטח?
כמו איך הם לא אוחזים בגרוש בשביל בוצי ברמה שצמיגי שטח עדיין מאפשרים לנסוע במצב 2X4..

ד ו ר ו ן
22-11-09, 20:48
מהנסיון שיש לי עם 2 הדגמים לא נותר לי אלא להניח שיש לנו מושגים שונים לגמרי לגבי מה שנקרא "שטח".. :cool:
על דבר אחד אני בהחלט מסכים,
MTR בלוי הוא חיה מרעישה מאד.

asafk
22-11-09, 22:13
ולדעתי, ומנסיוני, כמעט בכל תנאי שטח (חוץ משבילים), צמיגי שטח אגרסיביים מתפקדים הרבה יותר טוב מצמיגי AT משובחים ככל שיהיו. הבעיה היא שבד"כ עוברים מצמיגים ישנים (מרעישים ויבשים) לצמיגים חדשים (טריים), ואז הכל הרבה יותר שקט ורגוע. צמיגי שטח חדשים לא מרעישי הרבה יותר (רק קצת) ובטח לא אוחזים פחות טוב בכביש מצמיגי "קצת שטח". אבל כשתצטרך את האחיזה, כשתצטרך להוריד אוויר, כשתצטרך את הגמישות של הצמיג או יכולת פינוי הבוץ- אתה לא תבין למה אתה עומד במקום לנסוע רק בגלל שעברת לצמיגי "לא שטח". זה רכב שטח. והוא צריך צמיגי שטח. אחרת הוא רק עוד מכונית גבוהה.

אסף.

דרור ברלי
23-11-09, 01:22
אז לפי התיאוריה המופרכת הזו, אין שום זכות קיום לצמיגי "קצת שטח" או AT...
אתם חיים בסרט. סרט שאין בו שבילים, סרט שאין בו כבישים, סרט שאין בו מים על כביש, סרט שאין בו כלי רכב קצת יותר מתורבתים... בסרט שלכם יש רק אגני בוץ אינסופיים, מפלי סלע בגובה 2 מטרים לפחות, טרשים משוננים ואימתניים... רק אלה נחשבים ל"שטח אמיתי" וכל היתר - אוטוסטראדה לחנונים.
אבל מה? מאחורי כל הפוזות של קשיחות מסוקסת, רוב כלי הרכב כאן הם רב-שימושיים. נוסעים לעבודה על הכביש במשך השבוע, ולטייל בסופו. במחירי הדלקים הנוכחיים זה קורה פעם בשבועיים במקרה הטוב, פעם בחודש במקרה הנפוץ ופעם בחודשיים אצלי למשל...
כשכבר מטיילים, רק חלק קטן מהטיול הוא מה שנקרא "עבירות" נטו. הרוב זה שבילים בדרגות קושי שונות. וזה כן שטח - ועוד איך.
אז ברור שצמיג שטח MT אגרסיבי יהיה טוב יותר בבוץ למשל. בינתיים כבר סוף נובמבר ובוץ עדיין אין. אם נסתמך על נסיון השנה שעברה אז ספק אם יהיה לנו כל כך הרבה בוץ השנה... וגם אם יהיה - יש גם חובבי שטח ששונאים בוץ. כן, יש דבר כזה. תתפלאו. ומה בקשר לאחיזה על סלעים? יש מקום לויכוח, כי יש צמיגי MT טובים יותר או פחות, ויש גם AT טובים יותר או פחות.

צמיג AT טוב יאחז בסלעים לא פחות טוב מ-MT ממוצע, לעתים טוב יותר ממנו.
בכל מצב הוא יהיה נוח יותר, שקט יותר, אוחז יותר, קל יותר לאיזון.

ויש גם את עניין ההתאמה לייעודו של הרכב. SUV מפונפן שמגרגר בעיר על צמיגי MT טרקטוריים, זה נראה לפחות בעיני קצת מגוחך... לא פחות מסיקס משופר ומוגבה, שטוחן את השטח על צמיגי כביש....

אפי מאגנום
23-11-09, 08:08
וגם אם יהיה - יש גם חובבי שטח ששונאים בוץ. כן, יש דבר כזה. ....
צודק דרור ב 100 %.
אני "שונא בוץ מוצהר " :).
נוסע עם הרכב מצוייד ב 4 צמיגי BF AT מעט מאוד לנסיעה מנהלתית ורוב הנסיעות בשטח.
אחרי נסיעה של שעתיים בבוץ דרושות עוד כשעתיים כדי לחלץ את הבוץ שחודר לכל מקום אפשרי ובעיקר ממלא את החלל שבין המיגונים למנוע והגיר.(אני גר בבית עם חצר ויש ברשותי מתקן שטיפה בלחץ).
אבל כל אחד והאהבות שלו :D.
סעו ותהנו.

avishon
23-11-09, 11:06
...לאחר 8 שנים ו 4 סטים של צמיגי 50\50 עברתי לא מזמן לצמיגי שטח מלא, שתי סדרות מעל הביגהורן הרועש והמקרקש, ה MT8060, צמיג MT שנחשב "חצי תחרותי", הוא כמעט ולא מרעיש, ההגה לא רועד ולא מווברץ, ובשטח, הכלי מתנהג כמו רכב שטח.
לא מבין איפה הייתי ב 8 שנים האחרונות :shock:...

כמעט כנ"ל...

אחרי 7.5 שנים עם "ברידג'סטון" 50/50 (קודם 693 ואח"כ 694)
ולא מעט התלבטויות וחששות , עברתי ל-"מאקסיס 8060" .

יחד עם זאת , "כמעט ולא מרעיש" (כפי שנכתב למעלה) זה יחסי...
הצמיגים מרעישים הרבה יותר מה-50/50 , אבל עדיין הרבה פחות מ-"שטח מלא" אחרים .

אחיזת הכביש הקצת-פחות-טובה מאשר עם 50/50 , מ ח י י ב ת גם לשנות הרגלי-נהיגה ,
ובראייתי (ובמיוחד בראייתה של רעייתי...) השינוי הוא רק לטובה .

ההבדל המשמעותי בא לידי ביטוי בשטח , והוא -לטעמי- אכן מצדיק את הרכישה .

דרור ברלי
23-11-09, 15:06
שלא תטעו.
אני לא נגד צמיגי MT. בטח לא היכן שבאמת צריך אותם.
תגידו סופה, סיקס, סמוראי, אפילו היילקס - רכבי שטח טהורים, רועשים ולא מעודנים, עם התנהגות של פיל שיכור גם על צמיגי כביש, אז מה זה כבר משנה. להם מתאים צמיג MT שימקסם את ביצועי השטח שלהם.
העניין הוא ש-SUV ש-99% מזמנו הוא על כביש, ובאחוז הבודד שנשאר הוא מטייל בכיף - לא עושה מלחמות עבירות - אלא רק מטייל, לטעמי עבורו צמיגי MT הם מיותרים. כמעט מגוחכים.
הם רועשים הרבה יותר, חיים פחות ואוחזים הרבה פחות - וההבדל על כביש רטוב למשל או בבלימת חירום, לא פחות מתהומי... וזה מנסיון. מישהו רוצה לנסות?.....

ד ו ר ו ן
23-11-09, 21:05
אז ברור שצמיג שטח MT אגרסיבי יהיה טוב יותר בבוץ למשל. בינתיים כבר סוף נובמבר ובוץ עדיין אין. אם נסתמך על נסיון השנה שעברה אז ספק אם יהיה לנו כל כך הרבה בוץ השנה... וגם אם יהיה - יש גם חובבי שטח ששונאים בוץ. כן, יש דבר כזה. תתפלאו. ומה בקשר לאחיזה על סלעים? יש מקום לויכוח, כי יש צמיגי MT טובים יותר או פחות, ויש גם AT טובים יותר או פחות.

צמיג AT טוב יאחז בסלעים לא פחות טוב מ-MT ממוצע, לעתים טוב יותר ממנו..
כאן אתה חד-משמעית טועה, אני מניח שזה מתבסס על התבוננות או הנחות אבל לא מגובה בהשוואה אמיתית, תרים את הכפפה ותנסה לעשות השוואה שכזו ככתבה, משהו בסגנון של השוואת מערכות המתלים- התוצאות יהיו מאד ברורות, לא רק בבוץ (אני אישית מתעב בוץ) אלא בכל מה שהוא לא דרך סלולה.
אני נוסע עם צמיגי שטח לא בגלל שאני אוהב בוץ, נהפוך הוא, רק מה, אני רוצה את האחיזה והשקט גם ב-10% בעיות שיש בטיול כי שם מתומצת הקושי והבעיה, המסלול, יהיה אשר יהיה, נמדד לפי הנקודה הכי בעייתית שלו ולא לפי הממוצע.
גם אם "הבעיה" או האתגר הם נקודתיים הם עדיין מייצרים את הנקודה בה המכלולים באים לידי ביטוי וצמיג פחות אוחז יגרום לך להחליק יותר, להעמיס על המכלולים בבת-אחת כשהאחיזה חוזרת כי הצמיג מחליק בסל"ד גבוה ולא איטי ונשלט כמו במצב שיש אחיזה. ובהמשך למשחקי עבירות וטיול לרוחב מכשולים ואם ניקח לכיוונים רחוקים גם הגברה משמעותית של בלאי שטח בגלל חירוץ מוגבר.
אתה יכול לבנות תילי-תילים על הנימוקים למה לא לשים צמיגי שטח אבל ת'כלס זה הייעוד והיתרון שבהם אחרת הם לא היו נוצרים מלכתחילה- כדי לפתור בעיית אחיזה של צמיגים מותאמים לדרכים סלולות.
אתה גם יכול לבחור מראש בצמיגי סליקס ולצאת לנקרות מתוך השקפת עולם אבל אתה לא יכול לתת לזה צידוק דרך אחיזה או התאמה טובה יותר לשטח.

אני אקח את זה לדוגמא מוכרת, אופנועי סופר מוטו- דו"ש אומללים שהורידו להם את הקוביות מהצמיגים.. אתה באמת רואה אותם מצליחים לזוז לאנשהו בשטח עם צמיגי הכביש שלהם?
או אפילו עם צמיגי M/S?

בכל מצב הוא יהיה נוח יותר, שקט יותר, אוחז יותר, קל יותר לאיזון.
על שני המודגשים אין מחלוקת, עניין הרעש נוגע לצמיג בלוי וכאן בהחלט נכון שצמיג "חצי" יהיה שקט יותר גם במצבו הבלוי.

שחר 9
23-11-09, 22:04
דורון כתב :

כאן אתה חד-משמעית טועה, אני מניח שזה מתבסס על התבוננות או הנחות אבל לא מגובה בהשוואה אמיתית, תרים את הכפפה ותנסה לעשות השוואה שכזו ככתבה, משהו בסגנון של השוואת מערכות המתלים- התוצאות יהיו מאד ברורות, לא רק בבוץ (אני אישית מתעב בוץ) אלא בכל מה שהוא לא דרך סלולה.

והנה אני מציע:
במידה ותורם הכפפה אני מנדב את ההיילקס נעול בBF למבחן השואתי שכזה!!!
לדעתי ההבדלים יהיה קטנים מאד פרט לזחילת סלעים ובוץ טובעני שם יורגש הבדל.
שווה לנסות !!!

zagi
23-11-09, 22:27
שחר כתב : "לדעתי ההבדלים יהיה קטנים מאד פרט לזחילת סלעים ובוץ טובעני שם יורגש הבדל."

נו באמת ... בזה אמרת הכל !

ד ו ר ו ן
23-11-09, 22:31

ולדעתי ההבדלים יהיו גם בנסיעה מהירה על דרכי עפר.. או בכל מקום שנקרא שטח למעט אולי מקרים מסוימים של דיונות בשיא הקיץ.

asafk
23-11-09, 22:52
בפילוסופיה שלי, מספיק מטר אחד של שטח שבגלל הצמיג שיש לך אתה לא עובר ונאלץ להתחיל להתאמץ - כדי לעבור לצמיג אחר. היית איתנו במבחן ההשוואתי שבו הדיסקברי קרע צמיג AT ? זה לא מבאס ת'תחת? ברגע הזה, אם זה היה קורה באוטו שלך, היית מוכן לשלם הרבה בשביל להחליט לקנות MT ולא AT, כאשר הברירה היתה בידיך.
זה לא עניין של כמה אתה נוסע בשטח אלא, האם אתה נוסע בשטח. ההצדקה של כל אותם צמגי AT היא לSUVים שממילא נוסעים רק בדרכי עפר, ואכן, יש הרבה כאלו.
צמיג AT - תוריד ממנו אוויר, והסיכוי לקרוע אותו גדל מאוד. צמיג AT לא גמיש על סלעים. צמיג AT חלש יותר באופן כללי. צמיג AT בעל פחות פינות נושכות. צמיג AT משמעותית פחות יעיל בשטח, בכל שטח (ולא רק בוץ עמוק) מצמיג MT. צמיג AT לא הרבה יותר טוב (שקט, אוחז) מצמיג T תקין וטרי, רק טיפה יותר.
אגב, את הסופה שלי (היו זמנים) קניתי עם צמיגי BF AT, והחלפתי מהר מאוד לגודייר MT/R שהיו אז חדשים בשוק. וההבדל בשטח היה מורגש מאוד, בכביש... כמעט ולא.
אני חוזר לפילוסופיה שלי... אנחנו מוכנים לסבול כל כך הרבה מרכבי השטח שלנו, אז ה"סבל" של צמיגי MUD למיניהם הוא באמת שולי. כלומר - בנאדם מוכן לנהוג באופן יומיומי בטויוטה היילקס. היילקס!! האם יש עונש גדול מזה? אבל התענוג כשתיקתקת איזה קטעון טכני של שני מטר, סתם לחצות סוללת עפר על שביל בדרך קיצור לעבודה - שווה את הסבל בשאר הזמן. אז לקלקל את התענוג הזה עם צמיגים שפוגעים באופן משמעותי ביכולות? ובשביל מה? בשביל שלושה דציבל פחות בכביש?

אסף.

אסף.

פהושם
24-11-09, 10:47
בשבוע שעבר עברתי עם הפראדו לצמיגי שטח מלא.
קודם הייתי עם 50/50 של מקסיס.
עכשיו MT של דנלופ.
הצמיגים שקטים מאוד. שומעים אותם מעט במהירות גבוהה, אבל זה בהחלט לא משהו מורגש.
אחיזת הכביש ומרחקי הבלימה כמובן שהשתנו לרעה בצורה מוחשית...
מי שקנה ג'יפ בשביל לסוע בשטח, כנראה שמוטב לו לסוע על צמיגי שטח...

יש הרבה מאוד מקומות שבהם ג'יפ הוא פחות מוצלח ממכונות כביש רגילות: צריכת דלק, מרכז גובה, זויות גלגול, תאוצה (אצל חלקנו) ועוד...

לדעתי האישית, מי שרוצה לסוע בשטח צריך לשלם את המחיר בכביש וזה כולל את חסרונות הכביש של צמיגי השטח

דרור ברלי
24-11-09, 13:28
מי שיקרא את התובנות שלכם, עוד יחשוב שאין לצמיגי AT זכות קיום.

אז תמורת אותו מעבר סלעי-קיצוני פעם-פעמיים בטיול, שגם הוא קורה פעם בחודש במקרה הטוב וגם זה רק בחורף, אתם מוכנים להתפשר בבטיחות בכל שאר הזמן?... במיוחד ב-SUV שרוב זמנו בידי האישה והילדים?.... טוב לדעת. ברור שהטוב שבכל העולמות זה להחזיק שני סטים של צמיגים, אבל רובנו לא ערוכים לזה הן כלכלית, הן מבחינת מקום לאיחסון והן בשל הטירחה שבפירוק/הרכבה לפני ואחרי הטיול.

מנסיוני הדל על צמיגי AT טובים (BF) כמעט ולא היה הבדל בסלעים, בהחלט היה הבדל בבוץ (לרעת ה-AT) והבדל עצום, בלתי נתפס - בשבילים, בחולות ובכביש (לטובת ה-AT). זה צמיג שאיפשר הורדת אוויר מאסיבית והיה גמיש וחזק בצורה בלתי רגילה.
ואסף, את קריעת הצמיג ההוא בדיסקו 3 אני בהחלט מייחס לדופן הנמוכה שלו - צמיג בחתך 55 או 60 (55!!! ברכב שטח...) לעולם לא יהיה צמיג שטח, וממש לא איכפת לי אם יש לו סוליה אגרסיבית וקוראים לו MTR או MUD-TERRAIN... פשוט לדופן שלו אין מספיק גובה. תוריד קצת אוויר ותשבור לו את הדופן. לגבי גמישות? רוב צמיגי ה-MT קשים כמו בטון, רועשים, לא מתאזנים, אוחזים רע בכביש, מתחפרים בחול. אלה מתוכם שגמישים מאוד ואוחזים טוב בשטח (כמו הדנלופ MT2 או הפירלי סקורפיון MUD) פשוט נמחקים תוך 40-50K ק"מ במקרה הטוב בסופה כפולת נעילות אוטומטיות... ה-MT היחיד שגם גמיש וגם חזק וגם מאריך ימים קצת יותר מהם זה ה-BF. אבל מה? יקר. תכין אלפיה לצמיג... מחירי BF הזויים בעיני ולמרות איכותם, לא מוצדקים.

בקבוצה שאני מטייל איתה - יש גם כלים על AT, ואף פעם לא היה שום מקום שהם לא עברו, וזה כולל את המעלות הקשים. כל עוד לא מדובר בבוץ, רכב שטח עם מתלים טובים ושתי נעילות עובר ומטפס בכל מקום גם על AT (ואני מתכוון ל-AT טוב, לא זבל טורקי או סיני) וזה בדוק. מנסיון.
כשהמקסיס ביגהורן הנוכחיים ייגמרו (ונישמתי תצא עד שזה יקרה) ולא יהיה לי באות ורגע דיל מפתה במחיר שאי אפשר לסרב לו על צמיגי MT טובים, אני בהחלט אשקול מעבר לצמיגי AT.

ערן המסוקס
24-11-09, 19:14
אסף העלה פה נקודה נכונה עד מאוד. לדעתי זאת הנקודה העיקרית לבחירת הצמיגים.

הרי לעזאזל, למה אתה צריך היילקס, או בכלל סופה מקרקשת ופתוחה (דרור). הרבה יותר שקט ונוח להתנייד ברכבי SUV, ותעברו איתם בכל מקום שתרצו. שלא לדבר על הבטיחות האקטיבית, הנוחות צריכת הדלק ועוד העדיפות. אז מה.. בשביל איזה פיסטין מסכן אחד פעמיים בשנה, לנסוע על היילקס או סופה?

אני יודע שתתרעמו (בעיקר דרור, שיספר שזה שווה כי זה כיף), אבל זה בדיוק העניין. לא צריך צמיגי שטח, לא צריך נעילות ולא צריך שיפורים. הרי אתם מטיילים בשביל הכיף, לא בשביל העבודה, ולכן כל דבר ששמים שמים בשביל שיפור ההנאה בשטח. מי שאוהב שרכבו עובר הכל בזלזול, מי שאוהב לנסוע בשטח בסטייל, מי שאוהב לקחת איתו את כל הבית בתוך הרכב וכו'..

כל אחד קובע לעצמו מה טוב לו, וזה לא אומר שזה הדבר הנכון או הלא נכון, או כדאי.

אני נוסע על צמיגי שטח ונעילות, לא כי אני צריך. כי זה כיף.
בתכנון צמיגים 33" מנוע משופר הגבהה מיגונים ועוד.. אתם באמת חושבים שצריך?? ברור שלא! זה פשוט כיף שזה ככה!

asafk
24-11-09, 20:48
אתם מוכנים להתפשר בבטיחות בכל שאר הזמן?... .

כאן אני נאלץ לחלוק עליך.
הקביעה שצמיגי MUD פחות בטיחותיים פשוט לא נכונה. זו טעות נפוצה, אבל טעות. צמיגי MUD חוקיים לכביש, טריים ותקינים- בטיחותיים. ההבדלים בביצועי הכביש שלהם לעומת צמיגי AT הם מינוריים. צמיג שעבר בדיקות ואושר לשימוש בכביש הוא צמיג בטיחותי, בלי סייגים.
כתבתי אלף פעמים, והנה שוב - ההבדל בבייצועי הכביש (בלימה, אחיזה) בין צמיגי MUD לAT הם קטנים בסדרי גודל לעומת ההבדלים בין צמיגי AT לצמיגי כביש. אם אתה נוסע על מכונית כביש נמוכה, בטוחה, עם מרכז כובד נמוך, מתלים קצרים וקשיחים, ומרכיב צמיגי MUD - כן, אתה פוגע בהתנהגות הכביש שלה, ובגדול. אבל אם אתה נוסע בהיילקס, גבוה, על מתלי הוצ'קיס ששייכים ללפני מאה שנה, עם מרכז כובד יותר גבוה מגובה של מכונית רגילה על אותו רוחב, בלי מייצבים.... אתה חושב שההבדל בין צמיגי MUD לצמיגי AT זה מה שהופך אותו ללא בטיחותי בכביש? הפשרה על הבטיחת היא בצמיגים? עשה לי טובה. הפשרה על הבטיחות היא הרבה שלבים קודם לכן.
ואל תספרו לי על צמיגים בני 4 שנים, יבשים ומתפוררים, והגומי שלהם קשה כמו בטון, מורכבים על רכב שטח עם הגבהה של 4 אינצ', צמד סרנים חיים ושתי נעילות אוטומטיות... שבגללם הרכב החליק בסיבוב במורשה. תחליפו צמיגים כל שנתיים-שלוש לכל היותר, AT או MT, לא משנה, הטריות כן. זה החיים שלכם.
ותנהגו ברכבי שטח כמו ברכבי שטח, לא כמו במכוניות, ואני מבטיח שאז לא תקרבו אפילו למגבלות של הצמיגים - AT או MT, אותן המגבלות ממש לא רחוקות, כמעט לא מורגשות.

אסף.

nirs
24-11-09, 21:13
1. מסכים לחלוטין עם אסף (עברתי מ- BF AT ל- BF MT לפני מספר חודשים).
2. בגיפ שמטרתו טיולים (לא מתפקד כפרייבט ביום יום) אין זכות קיום ל- AT.
My2C

שחר 9
24-11-09, 22:03
לפי השרשור הזה אני תיכף יתחיל לחשוב שכולכם נוסעים לעבודה דרך ציר המצלעות וחוזרים מהעבודה דרך מעלה רמון,
ברכב שהוא דו"ש ולא רכב שלישי בבית שמוגדר לשטח בלבד כולנו נוסעים 80 אחוז בכביש.

מה המחיר שכל אחד מוכן לשלם בשעות הכביש שלו הוא אישי וכאן אלה שלא נסעו על שניהם צריכים לנסות ואז להבין.

אני באמת חושב שאני נוסע על היילקס לא בגלל שהוא מכונת עבירות ספרטנית אלא, בגלל שהוא אחרון הרכבים הפשוטים , אחרון הרכבים עם סרן חי שהוא חזק ואמין ורכב אמין וזול לאחזקה.

וכאן נכנס ה"בגלל" שהוא רכב כל כך עביר עם נעילה אחורית וקדמית בדרך ,עם מהלכי מתלה טובים,עם יחסי העברה מוצלחים לטעמי ולכן, אני חושב שהירידה כביכול לצמיג נחות במעט בשטח עדין משאיר אותי עם תוצאת עבירות טובה מאד ברמה שאין שום מסלול טיול שאני יעצר בגלל הצמיגים (ואולי זה נכון רק להיילקס).

שוב אני אומר הדיון מבחינתי הוא על רכבים שאינם יעודיים לשטח ,
בימי הסיקס לא הייתי מעיז לדבר ככה ולרדת מצמיגי MTR כי שם הרכב היה שטח נטו , רעש הצמיגים בכביש היה מוזיקה נעימה, ברכב לא היה אפילו מותקן רדיו כדי שלא יפריע לצמיגים לנגן , אבל ברכב דו"ש שיש דיבורית וצריך לנהל שיחות ,יש רדיו וצריך לשמוע , זה פשוט עונש.

למי שאומר שבכביש כמעט ואין הבדל אני אומר בין MTR לBF AT ממש טועה ואני מתייחס רק לשני סוגי הצמיגים שכתבתי כי רק אותם אני מכיר , ההבדל הוא תהומי ואני מדבר מנסיון ארוך מאד על MTR ,

יאללה חאלס דיבורים שמישהו ירים את הכפפה למבחן השוואתי !!!!

נסיעה בטוחה .

והנה אני מציע:
במידה ותורם הכפפה אני מנדב את ההיילקס נעול בBF למבחן השואתי שכזה!!!
שווה לנסות !!!

liorbn
25-11-09, 18:33
אני מנדב את הפוראנר הקשיש והטוב שלי, הנעול ב MT טהורים MT8060 של מקסיס

דרור - אתה כבר מכיר את הרכב מהמבחן ההוא ב"הגה בשטח" :D

ליאור
http://farm4.static.flickr.com/3188/2737406575_c370048773_o.jpg

דרור ברלי
25-11-09, 19:31
אסף, את הסופות שלי אתה מכיר. גם את הנהיגה שלי, שלא משאירה הרבה מקום לספקות. אני נוסע מהר בכל רכב ובכל מצב. כבר יצא לי להחליק בכביש עם צמיגי MT במקומות שה-AT לא התרגשו בכלל.

אחרי שנים של נסיעה על משומשים והחלפתם בקצב מבהיל, אם יש משהו שאני לא מתפשר בו יותר זה צמיגים. אני מחליף כל שלוש שנים ותמיד קונה חדש מהשקית, וכן, כמה שזה כואב בארנק.... אבל צמיג? רק חדש. וכמובן לא סיני ולא טורקי.

ובכל זאת - הרכב הוא נתון. יש לו מתלים כאלה וכאלה, נעילות כאלה וכאלה. הגובה שלו כך וכך. אתה רוצה לומר לי שסוג הצמיגים - AT או MT לא משפיע?... כי אם זה באמת היה ככה, לא היו בעולם צמיגי AT בכלל.

שוב - לסופה או סיקס או היילקס MT זה בסדר (למרות שהחל מ-60-70 קמ"ש בערך, רעש המקסיס ביגהורן MT אצלי, בסופה הפתוחה/ברזנט, חזק יותר מרעש המנוע והרוח גם יחד. רדיו? הוצאתי אותו. אין טעם להשאיר אותו ולא בגלל הגנבים...) אבל ב-SUV יומיומי? תחשבו פעמיים. אני לא צוחק. בחיי.

ד ו ר ו ן
25-11-09, 21:38
שהחל מ-60-70 קמ"ש בערך, רעש המקסיס ביגהורן MT אצלי, בסופה הפתוחה/ברזנט, חזק יותר מרעש המנוע והרוח גם יחד. רדיו? הוצאתי אותו. אין טעם להשאיר אותו ולא בגלל הגנבים...) אבל ב-SUV יומיומי? תחשבו פעמיים. אני לא צוחק. בחיי.
BF/KM2 חדשים, שקט תהומי ביחס ל-MTR משומשים.
ביצעתי הקלטות של הרעש בחלל הרכב לפני ואחרי לצורך השוואה ויש הבדל ניכר.
גם לסוג הצמיג יש משמעות רבה ברמת הרעש.

zagi
25-11-09, 23:25
תומך ומחזק את דעתו של דורון .
אכן ה- km2 שקטים בצורה יוצאת דופן , קניתי את הרכב עם צמיגי 50/50 אין הבדל בינם לבין ה- km2 !!!

אבל ...( וזה אבל גדול מאוד ! )

לדעתי ( דעתי בלבד ) יש הבדל ניכר בחוזק הדופן בינם לבין ה- mtr הישנים והטובים .

ה- km2 חלשים/רכים מידי בדופן ( היה לי פנצ'ר בדופן אחרי חודש מקניית הצמיגים, ולא בשטח ) .

ועוד אבל ...( וגם אחד גדול )
ה - km2 מגיבים הרבה הרבה יותר טוב בכביש רטוב ( מה- mtr הישנים ) !!!

-->