PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מחזיר שמן בדיפרנציל אחורי

ברששת
07-10-09, 10:32
גילית רטיבות קלה סביב פתח כניסת דרישפט אחורי לדפרנצייל.
אני רוצה להחליף את גומית מחזיר השמן.
1. האם זאת בדרך כלל הבעיה?
2. האם מצריך מלבד גומית מחזיר שמן עוד חלקים בתהליך?
2. האם על הדרך כדי להחליף עוד כמה דברים?
תודה.

itay
07-10-09, 15:34
גילית רטיבות קלה סביב פתח כניסת דרישפט אחורי לדפרנצייל.
אני רוצה להחליף את גומית מחזיר השמן.
1. האם זאת בדרך כלל הבעיה? תבדוק אם הנשם תקוע/סתום, יכול להיות שבאמת הגיע יומו של המחזיר....
2. האם מצריך מלבד גומית מחזיר שמן עוד חלקים בתהליך? לא
2. האם על הדרך כדי להחליף עוד כמה דברים? לא
תודה.

1. לפני הפתיחה של האום, פתח את האבטחה שלו - שתי לשוניות שנמצאות על האום ומכופפות על הבורג עצמו (פיניון)
2. הפתיחה של האום+חליצה של הפלאנג' היא קשה מאוד/בלתי אפשרית. אני בזמנו נעזרתי בברנר של מוסך וחולץ מאוד גדול (ענק!) כדי לפתוח את הבורג ולהוציא את האום. מאוד קשה לעשות את זה בבית ולא על ליפט.
3. החלפת המחזיר היא שנייה וחצי, הוא עולה באיזור ה 30-40 ש"ח אצל הגנבים בע"מ.
4. הסגירה היא בעייתית - מאחורי האום, בתוך הדיפרנציאל, יש "שרוול מעיכה" שאחראי על הכיוון של הפיניון מול הקורונה. סגירת יתר תגרום לכל העסק לצאת מכיוון ולטחינה של הפיניון ו/או הקורונה.
5. אם אתה מחליט לעשות את זה לבד, שיהיה לך ספר רכב צמוד.

איתי.

ברששת
07-10-09, 22:15
1. לפני הפתיחה של האום, פתח את האבטחה שלו - שתי לשוניות שנמצאות על האום ומכופפות על הבורג עצמו (פיניון)
2. הפתיחה של האום+חליצה של הפלאנג' היא קשה מאוד/בלתי אפשרית. אני בזמנו נעזרתי בברנר של מוסך וחולץ מאוד גדול (ענק!) כדי לפתוח את הבורג ולהוציא את האום. מאוד קשה לעשות את זה בבית ולא על ליפט.
3. החלפת המחזיר היא שנייה וחצי, הוא עולה באיזור ה 30-40 ש"ח אצל הגנבים בע"מ.
4. הסגירה היא בעייתית - מאחורי האום, בתוך הדיפרנציאל, יש "שרוול מעיכה" שאחראי על הכיוון של הפיניון מול הקורונה. סגירת יתר תגרום לכל העסק לצאת מכיוון ולטחינה של הפיניון ו/או הקורונה.
5. אם אתה מחליט לעשות את זה לבד, שיהיה לך ספר רכב צמוד.

איתי.
תודה על ההסבר.
אני לא מתכוון לעשות את זה בעצמי (ויסלחו לי החברים האחרים כאן:oops:) רק רציתי לדעת אילו חלקים כדי לי להביא למוסכניק ולמה לבקש ממנו לשים לב.

התייש
07-10-09, 22:28
מחזירי שמן, אטמים, לבד. בהצלחה

ברששת
07-10-09, 22:44
מחזירי שמן, אטמים, לבד. בהצלחה
אני מדבר על החלק בין הדפרנצייל לדרייבשפט. כך שאני לא חושב שקקים שם לבד. אלא אם כן אני טועה במשהו?:confused:

itay
08-10-09, 23:08
אני מדבר על החלק בין הדפרנצייל לדרייבשפט. כך שאני לא חושב שקקים שם לבד. אלא אם כן אני טועה במשהו?:confused:

אתה לא טועה והתייש מטעה.

רק מחזיר שמן נמצא מאחורי הפלאנג' (ואחראי לנזילה ) - בדקת את הנשם?

איתי.

ברששת
09-10-09, 09:32
אתה לא טועה והתייש מטעה.

איתי.
לא בדקתי.
האם הרטיבות יכולה לנבוע משם ואיך אני מאמת זאת (הרטיבות מאוד קטנה ומעורבת עם חול כך שקשה לראות מה המקור).

ברששת
12-10-09, 10:38
אתה לא טועה והתייש מטעה.

איתי.
איתי . האם כדי גם להחליף שרוול מעיכה?
ראיתי בהסבר על פרוק והרכבת דיפרנצייל טויוטה שמחליפים אותו.

itay
12-10-09, 11:52
איתי . האם כדי גם להחליף שרוול מעיכה?
ראיתי בהסבר על פרוק והרכבת דיפרנצייל טויוטה שמחליפים אותו.

תסמן בדיוק את היחס בין הבורג(האחורה של הפיניון) לאום שסוגר את הפלאנג' עליו ותחזיר אותו בדיוק לאותו מצב לאחר החלפת מחזיר השמן. כך אתה מבטיח שאתה לא מועך את שרוול המעיכה ולא משנה את הכיוון.

כדי להחליף את שרוול המעיכה, אתה צריך לפתוח את הדיפרנציאל.

איתי.

-->