PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיץ שבור בסמוראי 88'

water
03-07-04, 10:50
נשבר לי קפיץ (קדמי שמאלי) בסמוראי ארוך מודל 88'.
מה אתם מציעים?
1. איפה מתקנים/קונים באיזור שבין חדרה לחיפה (אם אין ברירה אז אדרים לת"א גם...).
2. מחירים??
3. האם כדאי/רצוי/צריך להחליף גם את שאר הקפיצים באותה הזדמנות??

אודה על תשובותיכם.

אלון_ק
03-07-04, 12:54
אם מדובר במאיה אתה יכול לתקן אצל שוסטר במפרץ, אבל אני לא סומך עליהם. שווה לנסוע עד המתלם במרכז. אם זו לא מאיה, לך לשוסטר ותתמקח.

אתה חייב קפיץ חדש, כמה שיותר מהר. תמיד מומלץ להחליף את שאר הקפיצים לחדשים גם, השאלה היא האם אתה יכול לעמוד בהוצאה. בכל מקרה זה לא נדרש, רק מומלץ.

מחירים: קפיץ=50 ש"ח. מצידי בוא קח אחד חינם, יש לי מספיק... עבודה? הייתי אומר ש 200 ש"ח כולל הקפיץ יהיה מחיר סביר. אגב, זה לא כל קשה להחליף לבד - מתוך הנחה שאתה לא צריך לערגל את הקפיץ החדש לצורה של האחרים.
אם זו מאיה, אז המחיר הוא כ200-250 ש"ח בשבילה. זה אין לי לתת לך, גם לא למכור (צר לי).

water
03-07-04, 14:07
נקסוס, תודה!
אפשר לנסוע (עד אליך, נאמר) על קפיץ שבור? אגב, נסעתי ככה, אתמול בלילה, מחוף הבונים, כ- 20 ק"מ...
:?:
מה זה "מאיה"? אם תאמר לי אדווח לך ואתאר מה שבור.
ועוד דבר: האם החלפת קפיצים יכולה לשפר את רכות הנסיעה??

זאביק
03-07-04, 14:24
מאיה היא העלה הראשי (העליון), שמתחבר בצד הפנימי (של הרכב) לתושבת קבועה, ובצד השני לנדנדות (שאקלים).

אם לא נשברה המאיה, אז אפשר לנסוע בזהירות, ביחוד בקפיצות, בורות בכביש, באמפים.
אם נשברה המאיה, בצד הפנימי, אל תיסע !!!!!
זה אומר שהסרן לא מחובר יציב בצד אחד, ואתה עלול למצוא את עצמך במצבים לא נעימים.

אם נשברה המאיה בצד החיצוני, תשתדל מאוד לא לנסוע.
אם אתה חייב לנסוע, תהדק את כל העלים ביחד עם פלייר פטנט גדול (וחזק) או בצורה אחרת.
ואז תיסע כמה שפחות.

סוזי המשתוללת
03-07-04, 15:05
מה שאני כותב לך אינו בגדר המלצה לעשות כן
אתה יכול לנסוע בלי שום בעייה יותר מ20 ק"מ אבל :
עליך לדאוג שהסרן יהיה ממוקם במקום הרגיל שלו ואז לקבע אותו בעזרת חגורת רצ'ט גם לאחור וגם לפנים (לשלדה) כך שהחגורה תדמה את פעולת הקפיץ
מומלץ גם לאחד את כל העלים עם u בולט ופלח מתכת
אם תעשה את כל הנ"ל בצורה נכונה וטובה תוכל לנסוע הרבה יותר מ20 ק"מ
תשתמש רק ברצועות רצ'ט רחבות ועבות ותקפיד לקשור את השרכים שלא ייסתבכו בגלגל
סתם לידיעה נקסוס גר במושב הבונים אז אכלת אותה לחינם

[/u]

סוזי המשתוללת
03-07-04, 15:10
לגבי רכות הנסיעה
אל תתאמץ חבל על הכסף
תשקיע בסט קפיצים חדש כדי למנוע שבירות נוספות
קפיץ חדש ומעורגל יגביה לך את הרכב ועם בולמים מתאימים גם ישפר את נוחות הנסיעה אבל לא ברמה משמעותית אלא כתוצר לוואי

water
03-07-04, 18:32
הקפיץ שבור לגמרי. ואגב, אני כבר בבית! אני לא צריך יותר לנסוע כרגע לשום מקום...
לפי מה שאני מבין - "המאיה" נשברה (החלק האחורי אינו מחובר לשום מקום...).
כלומר (רק כדאי להיות בטוח שהבנתי): ההמלצה שלכם היא להחליף את כל 4 הקפיצים ברכב?

תודה!

סוזי המשתוללת
03-07-04, 19:20
תלוי בתקציב
כעיקרון חדש זה חדש ובאותה ההזדמנות אתה גם מגביה וכך מרויח שני ציפורים במכה אחת

water
03-07-04, 23:30
סוזי, אתה מדבר גם על בולמים...
אתה יכול לתת פירוט: סוגים ומחירים?

כמו כן אודה למחיר ממולץ לקפיץ חדש (לא משופץ). אני מבין שההמלצה זה לקנות ברחובות, נכון?

תודה ושבוע טוב.

נמרוד
04-07-04, 10:35
בחיפה יש את שוסטר את בנגין כמו שאלון כתב. הם נמצאים ממש ליד מוסך שבתאי שמר אם אתה מכיר, בצ'ק-פוסט. לא מדובר בגאוני הדור, אבל לא צריך גאונים בשביל להחליף קפיץ... הם יחזירו את הסמוראי למצב נסיעה תקין ( פירוק הקפיץ הישן, הרכבה של העלים הישנים על מאיה, עלה ראשי, חדש, ערגול עם צריך לגובה של שאר הקפיצים, והרכבה) עבור, אני מעריך, 500-700 שקלים. רצוי מאד להתקשר לפני זה ולבוודא שיש להם במלאי מאיה מתאימה.

לא ברור לי עדיין מה בדיוק הנזק, אבל אני לא בטוח שאתה רוצה לנסוע מרחק גדול על אלתורים - יכול להיות שיש צורך בגרירה, ואז עניין המרחק בעל משמעות כספית. בשביל עבודה כזאת אתה לא חייב להגיע למתלם.

water
04-07-04, 18:14
תודה לכולם

אלון_ק
10-07-04, 14:23
אני יודע שהנושא סגור, אבל למען אחרים שעשויים להתקל בבעיה זו, אני אציע עוד פתרון.

במקרה שהמאיה שבורה, ניתן לרתך אותה. ניתן לרתך כל קפיץ, אבל רק במאיה זה יהיה הכרחי ע"מ לאפשר המשך נסיעה (לא כולל את מי שיש לו double militery wrap, מה שלא מגיע כסטנדרט בסמוראים. אני מכיר רק אחד שיש לו :twisted: ).
קפיץ בנוי מפלדה גמישה. ריתוך של קפיץ מכפיל את הקבוע פי 4, בערך (שני חצאים, כל אחד מהם בעל קבוע כפול לפחות). זה פתרון זמני ביותר, שאין בו משום פתרון של ממש - אני מאמין שאחרי כמה עשרות ק"מ יתחילו שוב סדקי התעייפות בחומר סביב אזור הריתוך ומכאן קצרה הדרך לשבירה נוספת. אבל רוב הסיכויים שיהיה אפשר להגיע עד למתקן הקפיצים הקרוב ע"מ להחליף מאיה, וזו המטרה.

בומס הקופץ
26-03-07, 13:03
אני מעלה את השרשור הזה מהאוב (יותר נכון מה FAQ אבל לא נהיה קטנוניים) בשביל לקבל תשובה על החלק השני של השאלה. מה קורה אם נשבר לי רק עלה אמצעי (לא המאיה).
מה צריך לעשות על מנת להחליף אותו? לא מצאתי בסיפרות איזה איזכור לזה וגם לא בפורום.
מה צריך לפרק? איך מפרקים? וכו'.

את העלה השבור אתם יכולים לראות בתמונות שצירפתי.

ועוד שאלה היפוטתית, מה קורה אם נשבר עלה אמצעי ואין עוד אקסטרות של עלים?

nir.samo
26-03-07, 15:08
הכי זול - לפרק את הקפיץ לבד וללכת איתו לבעל מלאכה שמתעסק בקפיצים. איך לך מה לנסות להפריד את העלים לבד, בטח לא לחבר חזרה.
איך מפרקים? בעזרת ג'ק או שניים מורידים עומס מהקפיץ ומשחררים אותו מהצדדים ומברגי ה-U באמצע.
אם תמשיך לנסוע ככה הקפיץ השבור יגרום די מהר לשבר בקפיץ שמעליו (אצלי זה קרה כאשר השבר היה הרבה יותר רחוק ממרכז הקפיץ).
עוד דבר, לא מומלץ לתקן רק צד אחד ולנסוע ככה לאורך זמן, מומלץ לפרק גם את הצד השני ולעשות לשניהם שחרור מאמצים זהה.

דני פלדמן
26-03-07, 22:47
לפני חודשיים בערך פתחתי שרשור על אותו מקרה בדיוק . נשברה לי המאייה בגלגל אחורי ימני
בעזרת חובקים ( על אחריות הנהג בלבד ) שחיברתי לקפיץ נסעתי לאט לאט עד חולון ( אני גר בירושלים ) ושם הוא שם לי מאייה חדשה עלה לי כ 400 שקל חוץ משהוא החליף מאיה הוא גם עשה עירגול . אם אתה רוצה ללכת לשם שם המקום חמילבסקי אריה באזו תעשיה חולון 035500731
קח בחשבון ששבוע אחרי ההתקנה צריך לבוא לתיאום הקפיץ מחדש וחיזוקים .

כאשר היתה לי את הבעיה בקפיץ עשיתי סקר שוק ותשים לב שישנם מקומות שלא מתמחים בקפיצים וימקרו לך את הקפיץ בסכומי עתק מכיוון שהם מבאים מקורי של החברה אך מוסכי קפיצים מיצרים את המאיה בעצמם ולכן זה יותר זול ולאו דווקא פחות טוב .
בהצלחה

itay
26-03-07, 23:37
ערב טוב.
לפני כחודשיים שברתי את שני הקפיצים הקדמיים ביער בן שמן ( הקפיצים נשברו ב"מאיה").
תקנתי אצל מתלם בא.ת. ראשון לציון. עלות תיקון של כל קפיץ - 150 ש"ח לפני מע"מ.
הולפון שלהם : 03-9414547
* אין לי שום קשר אליהם.
לילה טוב.
איתי.

בומס הקופץ
27-03-07, 01:08
תודה על התגובות.
איתי ודני, בכוונה שאלתי על עלה אמצעי, כי לכאורה אפשר להמשיך לסוע כל עוד המאיה לא שבורה.
בכל מקרה תודה על הטלפונים למרות שאני מחפש משהו צפוני יותר. מישהו מכיר מקום אמין יותר משוסטר?

ניר מה זה שחרור מאמצים, ולמה צריך לעשות את זה?

itay
27-03-07, 08:50
עוד משהו שחשבתי עליו....
מבחינה הגיונית - ה"מאיה" מחברת את הסרן לשלדה בשני מקומות - זהו תפקידה.
שאר העלים מתחתיה מחזקים אותה ונותנים לקפיץ את ה"אלסטיות" שלו.
אם נשבר אחד העלים ה"מחזקים", תיהיה לך איזו בעיה ב"אלסטיות" של הקפיץ, כלומר הרכב יתנדנד יותר/יהיה פחות יציב. במקרה כזה, אם אני צודק, אפשר להמשיך ו"לסבול" עד שיהיה איזה שבר ב"מאיה" או עד שעוד עלים "מחזקים" ישברו ואז להחליף הכל.
ככה ההיגיון שלי אומר.

** יש לקחת בחשבון שיכול להיות שההיגיון שלי לא הגיוני :-) **
איתי.

נמרוד
27-03-07, 08:52
אם תמשיך לסוע, בוודאות ישברו לך עוד עלים, אחד אחרי השני. סע בהקדם לתקן.

עצה כללית לכל בעלי הסמוראים הישנים - הקפיצים שלכם גמורים, עבדו 10-12-15 שנה, הם לא סתם נשברים. בגלל חוסר במזומנים אתם מתקנים אותם - מחליפים כל פעם רק את מה שנשבר. בגלל זה הם ממשיכים להשבר. אז נכון זו תחזוקת שבר, היא עובדת, יכול להיות שהשבר הבא יהיה בכלל אצל הבעלים הבא...

הדבר הנכון לעשות הוא להחליף את הקפיצים לקפיצים חדשים, אם זה מקיט מיובא מחו"ל ואם זה קפיצים חדשים תוצרת הארץ (ואז גם לדעתי שווה לסוע לחולון למתלם).

GodsFather
27-03-07, 17:42
במידה והחלטת ללכת על קיט חדש ,ממליץ להתייעץ גם עם חמילבסקי מחולון , במקביל ל"מתלם" - 035500731

יש לו קיטים חדשים (מבחינת "טכנולוגית הקפיץ", לא רק שנתון), אני לא היחיד שטוען לשביעות רצון בנושא, גם בעלי היילקסים וסופות שביצעו אצלו את השיפור מעידים על איכות הקפיצים החדשים - איזשהו סוג של מתכת חדשה שהוא מתעסק איתה (אני מניח שגם למתלם יש כאלה פטנטים , אני לא מכיר אותם).

*אין לי כלום איתו , פשוט מניסיוני איתו ועם סט קפיצים חדש ומשופר שרכשתי אצלו לפני שנה ואני מאד מרוצה ממנו - רכות (מסוימת, זה עדיין סמוראי) , איכות הקפיץ (לא יורד , גם בעומס ומאמצים).

השאלה היא - האם משתלם להשקיע סכום כזה (כ2000 ש"ח לפחות, לפני בולמים) בסמוראי או לחפש אלטרנטיבות כמו קפיצים משומשים/ישנים ומשופרים (קיטים של סיקס למשל וכד') וזה כבר תלוי בך.

Bulldog
27-03-07, 18:48
מבחינת "טכנולוגית הקפיץ"

האא?!?
אפשר לקבל הסברים בבקשה?

GodsFather
27-03-07, 19:07
התכוונתי סוג המתכת שהוא מתעסק איתה לייצור הקפיצים, סוג שהוא גילה והחל לייבא מחו"ל. קפיץ בעל יכולת פתיחה יותר טובה , שיכוך יותר יעיל ושמירה על "גובה" (אין לי מונח יותר פשוט) לטווח ארוך מהרגיל.
אין לי פרטים טכניים כמו שאתה בוודאי מבקש (כמו סוג המתכת ,מי המפעל המייצר וכד') , כי הוא שומר עליהם בסוד, יש לי אפילו סיפורים בנושא , אבל זה לא לכאן.

אני חוזר ואומר , אני מכיר את אלה ששיפרו אצלו לסט שעשוי מהמתכת הזו ויצאו מרוצים מהמוצר עצמו. אני ביניהם אבל אני הצעיר שבצעירים ואם לא הייתי מכיר חלק נכבד מהלקוחות באופן אישי , לא הייתי ממליץ כך.

Bulldog
27-03-07, 19:35
טוב, אני לא איכנס פה לתהליכים ו"סודות" מקצועיים ומאיפה מגיע 90% (אם לא יותר) מחומר הגלם והחומר המוגמר של קפיצי עלים לישראל.
ה"שיפור הטכנולוגי" הכי גדול שהיה בתחום הזה זה קפיצים פראבוליים, אי שם לפני אי אלו שנים.
זהו בערך.
הפלדה, היא אותה פלדה, שינויים מינוריים פה ושם, עוביים שונים, רוחבים שונים ואותו טיפול טרמי.

GodsFather
27-03-07, 20:34
בולדוג , אני מקבל את מה שאתה אומר , למעשה - לא חידשת לי פה.

מצד שני , אל תפסול המצאותם של פטנטים ואו תגליות.

אין טעם להכנס פה לויכוח, אני לא מכיר את הממצאים עד כדי כך, ציינתי את מה שאני יודע והעובדה שאיני היחיד , אחרת זה באמת היה בגדר גוזמה.

ההמלצה היא פשוט על עוד קפיצאי שהוא מוכר ו-ותיק , זו הייתה המטרה.

Bulldog
27-03-07, 20:51
שים לב, אני לא מאשים אף אחד, אני פשוט מאד יודע מה הולך בתחום בארץ.
אני נמנע מלהיכנס לפרטים כי אין בזה ממש טעם, אבל ההליך של הפיכת פלדה קפיצית לקפיץ לא ממש השתנה בכמה עשרות שנים האחרונות. הוא נהיה מתוחכם וממוחשב וזהו בערך.

נמרוד
27-03-07, 21:03
אמיר - אף אחד לא גילה שום פטנט או תגלית בתחום, בזה עומר צודק. מצד שני אם הוא מצא מקור של פלדה איכותית במחיר טוב, והצליח להרכיב קפיצים טובים ונוחים יחסית עבור סמוראי - וזו באמת האמנות של המומחים הוותיקים לקפיצי עלים - למה לא.

אני מציע לכל מי שמתכוון לקנות קפיצים לבחון את האפשרוית ולעשות סיבוב על רכבים עם קפיצים כאלו ואחרים ולהחליט. כל סט קפיצים חדש, לא משנה אם מחולון, מראשון, מאשדוד או מאוסטרליה, יחזיק מעמד שנים ויהיה הרבה יותר טוב מהקפיצים הישנים. ברגע שעלים מתחילים להשבר - זה סימן שכל החבילה כבר בדרך לקבר, וכתבתי את ההסברים המטלורגיים כבר כמה פעמים בפורום, חפשו את המונח "התעייפות".

Bulldog
27-03-07, 21:25
מצא מקור של פלדה איכותית .
כן, קוראים לזה טורקיה, אותו מקום שרוב המפעלים הגרמניים ומי יודע מי עוד עבר לשם בגלל כח העבודה הזול.
איחוד אירופאי, לא?

GodsFather
27-03-07, 21:56
אתם יודעים יותר טוב ממני (אין ספק) , אבל לצורך העניין , מחר אני קופץ אליו גם ככה , אני אנסה לברר מה שאפשר...

GodsFather
29-03-07, 17:21
ביקרתי אצלו , לצערי הוא עדיין שומר על חסיון מסוים.

הוא כן ציין שזה לא טורקי (אמרתי לו שאמרו לי...), אבל לא היה מוכן לחשוף יותר מזה.

בכל מקרה , אני מבסוט מאד ומזמין מי שרוצה לבוא ולבחון את הקפיצים הללו.

moragbensimon
13-01-09, 11:42
גם לי נשבר.. המאיה וכבר החלפתי את שני הקפיצים הקדמים לארבע עלים אצל תומר בחצור (לצפונים שביננו מי שצריך מס' בה"פ)

ההרגשה לאחר ההגבה מקדימה (כבר היה בסרן האחורי) פחות חלקה, כאילו הגלגלים נטרקים חזרה לקרקע לאחר מהמורה.. ( כמו כן הוחלף עלה שבור אמצעי בחלק האחורי)

האם זה פשוט כי העלים חדשים ולא התרככו עדין?
או שהבולמים (מונורו) לא מתאימים יותר כי הם רגילים להתמודדות אחרת? להחליף?
או פשוט ככה אלה החיים בקופסת גפרורים?

תודה
מורג.

-->