PDA

צפייה בגרסה מלאה : בשעה טובה יש ג'יפ!!!

pachul
03-04-03, 23:22
טוב השבוע קיבלתי לידי סופה 93' ואני רוצה להתחיל לעבוד עליה יש לי בראש מספר דברים שצריך לעשות:החלפת דריישפטים,בנית כלוב,טיפול במערכת החשמל,קלאץ,חישן חמצן וסגירת פיבר וכו'...
הבעיה כרגע שאני צריך להשיג ספר רכב אז אם יש באפשרות מישהו להשאיל לי ספר לצילום אודה לו מאוד.
כמו כן אין לי מושג מהיכן כדי לקנות חלקים/כלים.
ושוב תודה שרון

חנן-ג'יפולוג
04-04-03, 09:41
החלפת דרייבשפטים?
מה קרה להם? כל החלקים המתכלים בהם ניתנים להחלפה. מה קרה שצריך להחליף אותם?

נמרוד
04-04-03, 09:48
מזל טוב שרון!

חלפים כאמור ביאנוביץ' בתל אביב, הפרטים פה:
http://www.jeepland.co.il/home.html
הם המקצוענים בג'יפים.
באזורים אחרים בארץ יש חנויות חילוף נוספות - אני מכיר את יעקב שאנן בחיפה, וראוף אבו-נעים בנצרת, הוא "הינוביץ' של הצפון" (הוא מעדיף לקרוא לינוביץ' אבו-נעים של תל-אביב).

ספר תזמין באמאזון, או פנה בדואר פרטי לאסף_ק לגבי ספר בעברית.

pachul
04-04-03, 11:21
דרישפט אחורי התעקם כנראה ממכה חזקה ובקידמי צריך להחליף את החיבור לסרן לא את הצלב אלא את כל החיבור אם אני לא טועה השם הוא סליפ-יוק.
והאמת דיברתי עם ארז מ"קקטוס" והוא אמר לי שאין צורך להחליף אפשר לישר.

חנן-ג'יפולוג
05-04-03, 11:03
אפשר ליישר, אפשר להחליף רק את הצינור.
אפשר להחליף את הסליפ יוק לבד, בקיצור אפשר לתקן כל דבר שמתקלקל בדרייבשפט ולפעמים זה גם משתלם במקום לקנות חדש.

pachul
07-04-03, 19:08
אכן יתבצע שיפוץ/החלפה ולא קנית חלפים חדשים במיוחד לאחר טיול השבת בו הלכה תיבת העברה וציריה בסרן הקדמי.
לפי המוסך מה שניתן לעשות זה לשלוח את תיבת העברה לשיפוץ.
השאלה האם כדי לי בהזדמנות הזאת לבצע איזה שהוא שידרוג לתיבה?והאם אני יכול לשפץ את התיבה בעצמי?
תודה מראש שרון

חנן-ג'יפולוג
07-04-03, 20:08
מן הסתם אתה יכול לשפץ את הטרנספר בעצמך.
אתה יכול לשתול באותה הזדמנות קיט 1:4 (כ1000 דולר בארה"ב) ו/או קיט 2X4 LOW (כ250 דולר בארה"ב).
האם זה כדאי? אני לא חושב, אתה צריך קודם ללמוד מה אתה אוהב לעשות עם הג'יפ ומה אתה רוצה לשפר ורק אז להתחיל עם שיפורים. בינתיים תסתפק בשיפוץ התיבה.

asafk
07-04-03, 20:20
הבעיה העיקרית בטרנספר NP231 שיש בחלק גדול מהסופות היא שהוא קצת קטן על הרכב כשהוא עמוס מלא. אם אתה לא נוסע בעומס גדול, ה231 מספיק כמו שהוא. אם אתה כבר משפץ (ולשפץ טרנספר לא קשה), אפשר לשפר די הרבה- אם גג"שים שבורים- תחליף ל4:1 (זה יותר יקר משמעותי מסט גג"שים מקורי). אם ציר ראשי שבור- תחליף לציר מחוזק (בלי מדרגה לפני היציאה, אלא יציאה כמו בציר של 241)(עולה בערך אותו דבר כמו המקורי). אם הזנב שבור- אפשר לעבור לזנב קצר, וכיוון שאתה רוצה גם לסדר את הדרייבשפט האחורי- נראה לי הזדמנות מצויינת לעבור לFixedYoke ודרייבשפט עם הזחה (וזה באמת כבר סיפור יקר ביחד). אם הקייס שבור- נסה למצוא 241 מפירוק- חפש על רוב סופות כוחות הבטחון מ96... 8) ואם רק נטחנה שרשרת- פתח, החלף, סגור, עזוב אותך משטויות.
זו פחות או יותר רשימת השיפורים לטרנספר, אבל אל תשתולל עם השיפורים- באמת ה231 כמו שהוא מספיק בהחלט.

אסף.

pachul
08-04-03, 16:09
O.Kתודה על התגובה המהירה.
אסף מה הכוונה לעומס :?: והיכן אפשר למצוא הסברים איך מבצעים שיפוץ והאם יש קיט לשיפוץ טרנספר.
חנן תודה על העצה והאמת שהדבר הראשון שאני רוצה להשקיע בו זה נעילות ולכן רק אם לא תהיה ברירה אני אחליף בשלב זה את הטרנספר לפי דעתי הלא מקצוית אין שבר בקייס.

pachul
08-04-03, 16:43
מקצוית=מקצועית.
ועוד שאלה קטנה איזה כלים נחוצים לשיפוץ הנ"ל?והאמת איזה כלים נחוצים בכלל(חנן אני לא מצליח למצוא הפירוט של כלים/חלפים שאתה מחזיק ברכב)

חנן-ג'יפולוג
08-04-03, 17:43
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=201

חנן-ג'יפולוג
08-04-03, 17:48
אל תעבוד ללא ספר. לאסף יש ספר בעברית על מכלולי הסופה, אני מניח ומקווה שיש שם תיאור מפורט של פו"ה של הטרנספר שלה.

pachul
08-04-03, 19:46
הסר כל דאגה מליבך חנן :) כבר שלחתי ה"פ לאסף לגבי הספר ואני מתכנן לעבוד על הרכב עם חבר טוב(בעל הסופה לשעבר) שגם מכונאי כמובן שאני אשפץ אבל בפעמים הראשונות עדיף שהוא יהיה לצידי לשם "בקרת נזקים".
כמו כן גם נודע לי היום שנשברה ציריה בסרן הקדמי(דנה 30) וזאת לא פעם ראשונה שזה קרה בג'יפ הזה בעבר היו צמיגים 33'' אבל החלפתי ל31'' (בגלל רישוי :wink: ) השאלה האם צריך להחליף לציריה יותר חזקה?
תודה שרון
נ.ב
השבירה של הציריה הזאת נגרם מנסיעה ארוכה מאוד בכביש בהנעה קדמית בלבד(לפחות לפי הערכתי).

חנן-ג'יפולוג
08-04-03, 23:19
בנהיגה נורמלית עם צמיגים 31 אינטש אתה לא צריך לשדרג ציריות
הציריה לא נשברה כתוצאה מנסיעת כביש ארוכה מדי. מנסיון אישי אין לציריות האלה שום בעייה בנסיעת כביש בהנעה קדמית, ארוכה ככל שתהיה.
אלא אם כן אחד הצלבים היה במצב תחזוקתי לא טוב והנסיעה הזו היתה הקש ששבר.

TOOTY
09-04-03, 17:00

:shock: :shock: :shock:

לא ידעתי שבאמדזון מוכרים ספרות מקצועית של סופות ...

יוסי

נמרוד
09-04-03, 17:38

:shock: :shock: :shock:

לא ידעתי שבאמדזון מוכרים ספרות מקצועית של סופות ...

יוסי

מסתבר שאתה לא יודע הכל... באמאזון אפשר למצוא כל ספר. חיפוש קצר על המילים "tooty+service manual" העלה את זה:
:twisted: :twisted: :twisted:
http://images.amazon.com/images/P/0806513829.01.LZZZZZZZ.jpg
וברצינות...
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0801990920/qid=1049899367/sr=1-1/ref=sr_1_1/104-3179102-6085567?v=glance&s=books

זאביק
10-04-03, 11:37
כשאני שברתי ציריה, עשיתי בירור בכל המקומות, פירוקים וכו'.
קשה מאוד להשיג ציריה קצרה של סופה (כי היא זו שנשברת כל הזמן.
המחיר היו 550 ומעלה (לא כולל מע"מ).
ציריה חדשה, מחוזקת (צלב יותר גדול, של דנה 44), עלתה בערך 1000 ש"ח, כולל צלב חדש (ינוביץ').
אני העדפתי בהפרש מחירים הזה, לקנות חדש.

-->