PDA

צפייה בגרסה מלאה : פקחים פקחים

amimiller
07-10-09, 22:25
חזרנו מטיול סוכות ופעילות כזאת של פקחים לא נתקלתי כבר הרבה זמן.ישנו בנחל ערוד בחניון לילה ובמשך כמה שעות בלילה ביקרו אותנו 2 פקחים. למחרת בבקר על הציר עצמו שוב פקח, יום למחרת שוב פקח הפעם במפגש כרכום פארן. 4 פקחים תוך יומיים סתם מקרה או גם אתם נתקלתם בפעלות מוגברת של אכיפה.גם לכל המקומות האסורים לכניסה הציבה הרשות חסימות של סלעים וחפירה של תעלות.גם אני מוכן להכנס עם שופל לשטח ולסדר איזה ציר מטורף.

jeep.il
07-10-09, 22:37
קודם כל זה סוכות ובודאי יש עוד רבים כמוך וגם בגלל מה שקרה בעבדת

דרור ברלי
07-10-09, 23:07
תגיד תודה.
אם הפקחים לא היו שם, כל הנגב היה מזבלה אחת גדולה.

ראשית - באמת בחגים עם חול-מועד ארוך כמו סוכות ופסח יש נוכחות מוגברת של פקחים, בגלל כמות המטייילם הגדולה יותר מאשר בד"כ.

שנית - עניין ההרס בעבדת. אחרי בלגן כזה תמיד יגבירו נוכחות. זה טבעי.

שלישית - מה אתה נלחץ? פקחים זה לא משטרע.

אסור לשכוח שיש גם מטיילים שלא בדיוק כמונו, לא ממש מקפידים לשמור על הטבע, לא לרדת משבילים, לא להשאיר אשפה. צריך שתהיה קצת נוכחות של פיקוח, אחרת זה ייצא משליטה.
כשאני בטיול, אז מבחינתי כל פקח מוזמן תמיד (כן, זו הזמנה פתוחה!) לבקר אצלי בחניון הלילה ולשבת איתנו קצת, להתכבד במשהו טעים, לשתות משהו, לעדכן במה שקורה בשטח שלו.

תבין, אם אתה בסדר, ואתה יודע מתי אתה בסדר ומתי לא - הם לא יעירו לך ולא יתקרצצו עליך.
שוב - אלה לא שוטרים. אלה אנשים מסוג אחר, וההבדל עצום. בלתי נתפס.

amimiller
07-10-09, 23:46
חס וחלילה אין לי דבר נגד החברה הירוקים.על עבדת לא שמעתי, רדיו אני לא פותח בטיול רק זה חסר לי.
אולי זאת הסיבה לכמות כזאת של פקחים.תמיד אני מטייל בסוכות ופסח ולא ראתי יותר מפקח 1.
סתם חשבתי שיש מבצע מלביש.

שלמי
11-10-09, 11:03
תבין, אם אתה בסדר, ואתה יודע מתי אתה בסדר ומתי לא - הם לא יעירו לך ולא יתקרצצו עליך.
שוב - אלה לא שוטרים. אלה אנשים מסוג אחר, וההבדל עצום. בלתי נתפס.

כמו שאומרים, זהו - שלא.
קודם כל מה שדרור כתב על התפקיד החשוב של הפקחים - על זה אין ויכוח.
בלי נוכחות של פיקוח ואכיפה הדברים אכן יצאו משליטה.
השאלה היא איך מבצעים את הפיקוח והאכיפה, ובקרב הפקחים יש כאלה - אני רוצה לקוות שמעטים - שלא טובים בכלום משוטר התנועה הממוצע, וינצלו כל הזדמנות להציק ולהטריד.
יש פקחים, בעיקר בדרום, שחושבים שהשמורה זה השטח הפרטי של אבא שלהם, והם רואים במטיילים מטרד, ובמיוחד במטיילים עם ג'יפים, והיו מעדיפים לסגור לא רק ציר כזה או אחר, מסיבות שלפעמים נראות הזויות, אלא את השמורה בכללותה, למטיילים בכלל ולג'יפאים בפרט (ואין להם בעיה גם להודות בזה).
לדוגמא, פקח שמציק לך על הכלב שנמצא בג'יפ, כי אסור להכניס כלבים לשמורה, קודם כל לא יודע את העבודה שלו (מותר להכניס כלבים לשמורה, למעט לשמורה סגורה), ובעיקר הוא שווה בדיוק למתנדב תנועה שעוצר אותך ורוצה להוריד אותך מהכביש על ריפוד קרוע.
ההבדל הוא שכשדברים כאלה קורים בשטח במהלך הטיול, זה הרבה יותר גרוע מבכביש, אתה מחפש את השקט וההנאה מהשטח, ונופל עליך פקח, בד"כ צעיר ולא חכם במיוחד, שבגלל שהרסת לו את היום ונכנסת לו לשמורה, הוא ידאג להרוס את היום שלך בחזרה.
אני מחזיק מעצמי מטייל שבאמת שומר על הטבע, עם עבר של שנתיים בבי"ס שדה בדרום, ואם לי יצא יותר מפעם אחת להיתקל בפקחים מהסוג הנ"ל, זה יכול לקרות לכל אחד.
מי שרואה בי אוייב, אני רואה בו אוייב חזרה, הוא לא מוזמן לחניון שלי, אלא אם יוכיח אחרת.
את השם רשעות שמורות הטבע חבר'ה כאלה הרוויחו ביושר.
ושוב - אני רוצה לקוות שאלה היוצאים מהכלל, שלא מעידים על הכלל.
בכל מקרה, לי אין חברים פקחים.

סטובצקי
11-10-09, 14:15
אם יש רשות שמסבירה פניה לאזרח , זו רשות הטבע והגנים (כמעט רשמתי הרשות הפלסטינאית)
נראה שהם בוחרים את הפקחים אחד אחד ותחת זכוכית מגדלת .
אני מטייל לא קצת ואף לפעמים נמצא במקומות "אפורים" ופרט ל:שמור על הקיים וחלוקת שקיות זבל ,לא נתקלתי בהתנצחות או התנהגות "מוסדית".
אגדיל אף לעשות הפקח באיזור גב לבן , כשטעיתי בשביל ( בשביל !! בניווט אני אף פעם לא טועה....), ובפירוש הוא הראה לי שנכנסנו לשביל אסורה בנסיעה , באדיבות מעוררת פליאה ( אני כמעט רציתי לרשום דו"ח לעצמי) לווה אותנו לא רק החוצה , אלא עד השביל הנכון ( יכול להיות שהואע לא סמך על יכולות הניווט שלי).
אני חושב שפעילותם מבורכת (נראה אותכם משאירים רכב בחניה שהם לא נמצאים ושומרים עלינו).
ואם קצת נפנים , שאין לנו ארץ אחרת , נוכל תמיד לפגוש אותם בברכה.

דרור ברלי
11-10-09, 14:30
לא שכל הפקחים הם ל"ו צדיקים, אבל גם לא כל המטיילים הם כאלה.
אין טיול שלא נתקלים בו בעקבותיו של הישראלי המטייל.
חניונים מלאים באשפה, שקיות אשפה תלויות על עצים, גחלים לוחשות שאף אחד לא טרח לכבות ולאסוף, ערימות קטנות וריחניות של "תוצרת" אנושית, כולל פיסות נייר טואלט שמתנפנפות ברוח ונתפסות בעצים, קוליסים חפורים במעלה כל גבעה... יש בעיה שלמי. בעיה קשה. אלה שמשתוללים בכביש, משמיעים מוסיקה בקולי קולות, מרוקנים מאפרה מהחלון (או זורקים את הבדלים מהחלון בלי תיווך המאפרה), משתינים בחצר של מישהו אחר - עושים את כל זה גם בשטח. ישראלים כאלה.
אפילו במפגש ג'יפולוג היו כמה "צדיקים" שחנו ונסעו על שדה חרוש...

פקח בשטח באמת אחראי על תא שטח והוא זה שאחראי לשלמותו ולנקיונו. את מה שאנחנו לא אוספים, הוא צריך לאסוף. אחרי כל חג הפקחים עומדים כמעט חסרי אונים בפני חורבן ובלאגן וצריכים לתקן ולנקות בכוחות עצמם. אין להם פועלי נקיון שיאספו זבל וישטפו חרא, מסגרים שירתכו שלטים עקורים ומחוצים. רק לפני שבועיים פגשתי בארבעה פקחים שמשפצים בפעם המי יודע כמה (כולל חפירת יסודות, ערבוב ויציקת בטון) את נקודת התצפית בראש-צוקים שמושחתת על בסיס שבועי קבוע... אמנם לא על ידי מטיילים אלא על ידי בדואים שבאים לגנוב ברזל, אבל מה זה משנה?... העיקרון זהה - מטיילים ועוברי אורח משחיתים והורסים, הפקח בא ומתקן. הוא עובד קשה עבור משכורת מצחיקה, לעתים נמוכה מזו של שוטר.

להשוות פקח של רשט"ג לשוטר תנועה זה עוול שלא במקומו כלפי הפקח. שוטר תנועה יוצא לכביש עם הנחייה ברורה מאוד (שרשמית, כל קצין משטרה יכחיש כמובן...אבל כל שוטר, בשיחות פרטיות ולא לציטוט - יאשר גם יאשר!...) למלא את הפנקסים בכמה שיותר דו"חות. במשטרה אין "מיכסה רשמית" אבל אין גם שום דרך אחרת לוודא שהשוטר אכן עבד ולא הסתלבט בבית קפה... מכל זה יוצא במציאות שמטרת עבודתו של שוטר התנועה אינה לשמור על החוקים אלא לגבות מסי דרכים. יום עבודה של אקדח-לייזר לדוגמא, יכול להניב אלפי שקלים רבים לקופת המדינה.
עכשיו תודה על האמת - כמה דו"חות פקח כבר יכול לרשום? זה מה שמעניין אותו?
אם אתה בסדר - לא יורד משבילים, ישן בחניון לילה מאושר, לא נוסע בלילה בשמורה, משאיר שטח נקי וכו', הפקח לא יטריד אותך. מקסימום ישאל אם הכל בסדר, יסביר ויעיר בנחמדות (או שלא, אף אחד לא מחייב אותם להיות נחמדים. אולי גם ביניהם יש אנשים לא חברותיים?... גם אני לפעמים לא נחמד בעבודה, כשאני עייף או עצבני) במקרה קיצוני יותר יעמוד על כך שאתה נוסע בשביל שאסור לתנועה וילווה אותך עד למקום בו מותר לך לנסוע. כן, יש לעתים בעיה עם מפות לא מעודכנות וכו', אבל אני 20 שנה בתחביב הזה ועוד לא נתקלתי בפקחים שחרגו מסמכותם ונטפלו אלי סתם כי הם יכולים וזה בכיף שלהם. להבדיל משוטרים...
כבר יצא לי לפני שנתיים לקבל אישור מפורש מפקח לישון באמצע שביל, בשמורה, במקום שאינו חניון לילה, בגלל שהיינו תקועים בשעות החשיכה עם תקלה מכנית ברכב שלא אפשרה לחלץ אותו עד שעות הבוקר - כשיהיה אור שיאפשר לנו לעבוד בצורה מסודרת ובטוחה.
וכל זה אולי כי אין לי כלב?... לא יודע. אבל לחברים שמטיילים איתי יש כלבים שהם חלק קבוע מהחבורה ומהטיולים. להרבה פקחים שפגשתי בזמנו דווקא כן היה כלב שנסע איתם בסופה ואחר כך בארגז של הדימקס, ככה שגם הטענה הזו לגבי כלבים נראית לי מוזרה.

שלמי
11-10-09, 15:02
להרבה פקחים שפגשתי בזמנו דווקא כן היה כלב שנסע איתם בסופה ואחר כך בארגז של הדימקס, ככה שגם הטענה הזו נראית לי מוזרה.

זאת בדיוק הנקודה. כשהסברנו לו שלא רק שזה לא אסור, אלא לפקחים עצמם יש כלבים באופן קבוע, התשובה הייתה "זה היה פעם", רק שלמחרת פגשנו פקח אחר, כמובן עם כלב בארגז של הדימקס.
בעיני, פקח שמציק לך בנקודה הזאת לא שווה יותר משוטר תנועה, ואם כבר, העוול הוא ביחס לשוטר, שאותו מכריחים למלא מכסה, והפקח מציק על דעת עצמו, "בהתנדבות", בלי שהכריחו אותו.
על הפקח שדפק קנסות בטיול של קציני צה"ל כי עשו הפסקה לתה שלא בחניון יום מוגדר, אלא "סתם" באמצע השטח, שמעת ? אותו מישהו הכריח להיטפל למטיילים ? גישה כזו בעיני גרועה מזו של שוטרי התנועה, ש"ממלאים מכסה" (ואגב, הסיפור הזה לא נגמר שם, אלא בבית משפט, והשופטת העיפה את הרשות והפקחים מכל המדרגות).
אה, וד"ש לפקח שהסיע מסתננים בדואים מסיני ברכב של הרשות. גם כאלה יש, מסתבר.

דרור ברלי
11-10-09, 15:08

זה במקרה פקח בדואי? (כי יש גם פקחים בדואים) זה כבר אשכרה דומה למקרה של השומר בעבדת שהוא החשוד העיקרי באחריות להרס במקום... תשמע, מקרים כאלה הם חמורים אבל בוודאי שלא מייצגים.

שלמי
11-10-09, 15:11
לא, דרור, זה פקח יהודי כשר.
ואני מסכים שאלה לא מייצגים, אבל לצערי הרב, יש גם כאלה.

דרור ברלי
11-10-09, 15:16
תפסו אותו מבריח מסתננים? שיזיינו לו את הצורה. כמו שהיו עושים לך ולי. כמו שמזיינים את הצורה לשוטר שמקבל שוחד מעבריינים. כמו שתפסו וקרעו את הצורה לגשש שהבריח סמים בגבול לבנון. זה הפך את כל הגששים בקו הסגול לחשודים?
זה ממש לא מקרה מייצג, והנימה שבה אתה מציג אותו, גורמת לו להיראות כמנהג קבוע של הפקחים.

שלמי
11-10-09, 15:23
קודם כל כתבתי כבר שהוא לא מייצג.
ואל תדאג, אף אחד לא עשה לו שום דבר, הפקח סיפר שהוא לא ידע שהם שב"חים, וזה נסגר בתוך הרשות.

דרור ברלי
11-10-09, 15:28
זה בזיון.
חבל שלא פורסם בתקשורת ונחקר עד הסוף.

אדר_ק
11-10-09, 17:03
ניקיון, כלב, עזרה בניווט וחילוץ אלו לא מקור הבעייה או הגאווה.
הבעייה מתחלקת ל-2 :כסף\כח ואמונה.
1. הבירוקרט (הרשות) מנסה "לנחס" משאבים כדי להשביע את רעבונו האינסופי.
החל במלחמה כוללת דרך פשרות תמוהות ועד לגביית כסף כניסה לאתרים.
במסגרת זו ישנה הזחלה עקבית של שמורות לא מוכרזות לתוך המפה וניסיון לאכוף בתוכן
המשמעת של שמורות, עד כדי הגעה לבית משפט (כי הפרייר לא שילם הקנס).
לאחרונה אף נעשה ניסיון (ב-2 מקרים לפחות) לנהל חקירה על בסיס שרשור\גלריה בג'יפטריפ.
2.הפקח, מקבל תקציב ובמסגרתו מממן הקילומטראג', שילוט זול בשטח ועד
שילוט חניון לילה בעלות של 3500 ש"ח.
זה לא מפריע לחמודים לטייל עם חברים\בחורות\צלמים מקצועיים וכו'.
בנוסף כתל אביבי אני רואה תכופות רכבי פקחים (מהדרום שמוכרים לי ואחרים),כאשר
ישנה תחבורה ציבורית טובה צפונה לפחות מב"ש.
כל האמור לעיל, זה במסגרת המקובל בארצנו גם בחברות ממשלתיות, צבא ומשטרה.
הבעייה הגדולה שלי עם הירוקים היא האמונה:
אני אומר: "המדבר שלי ולמעני. לילדיי ובהמשך לנכדיי.
הפקח אומר: " המדבר, לבורא עולם יוחזר ללא שריטה".
אדר
נ.ב דרור אשמח לשמוע תגובתך לסיפא, כי אדם טוב ממני אתה (לדעתי).

דרור ברלי
11-10-09, 17:22
כל האמור לעיל, זה במסגרת המקובל בארצנו גם בחברות ממשלתיות, צבא ומשטרה.
הנה, נתת לעצמך תשובה. במה שונים הפקחים מכל עובד ציבור אחר שמקבל רכב, תקציב וסמכות? דווקא במסכנים האלה אנחנו נכנסים? כשקציני צבא ומשטרה לא ישתמשו ברכב הת"ש שלהם להסעת המשפחה לטיולים וכו' - אז נדבר. ואת זה אני אומר כבנו של אל"מ במיל' שבכל שבת פנויה לקח את כל המשפחה לטיולים ברכבים צבאיים, מקצה החרמון ועד קצה האבן הדרומית ביותר של שארם א-שייח. בכל פינה היינו וביקרנו. ככה זה היה אז. שנות ה-70' העליזות, רכב הת"ש היה ג'יפ, הדלק היה זול וזרם באין מפריע, זה היה מקובל ואף אחד לא חיפש בזכוכית מגדלת כדי לעשו תמזה כותרות. היום זה לא היה עובר, כמובן.

מעבר לזה - בהרבה מקרים אתה רואה את הרכבים של הרשות נוסעים לטיפול/תיקון במוסכים במרכז.

הבעייה הגדולה שלי עם הירוקים היא האמונה:
אני אומר: "המדבר שלי ולמעני. לילדיי ובהמשך לנכדיי.
את זה אפשר לומר על כל מקום. לא רק על המדבר. כל הארץ הזו שייכת לאזרחיה. מצד שני יש חוקים וצריך לכבד אותם. אני מודה שאנחנו נוטים להמעיט בערכן של עבירות קלות. כמו שאנחנו מתעצבנים כששוטר נותן דו"ח על עבירת תנועה זניחה שמין הראוי שלא היה מתקטנן עליה אלא היה מוותר או לכל היותר מעיר או מזהיר, כך אנחנו גם כועסים על פקח שרושם דו"ח על ירידה תמימה משביל או נסיעה בשמורה בשעות החושך כי טעינו בחישוב הזמנים או נתקענו ונוצר לנו פיגור/איחור במסלול... אם הוא יצטרך לוותר על כל שטות לכל אחד, בסוף זה ייצא משליטה. כולם ירדו מהשביל, כולם ילכלכו חופשי. כולם ידהרו בלילות בשמורות. הוא מוכרח לקיים איזה שהיא מידה של הרתעה ואכיפה כדי שיקפידו יותר לשמור על הטבע.

הפקח אומר: " המדבר, לבורא עולם יוחזר ללא שריטה".
זה אתה אמרת. זה ברור גם לפקחים שהם לא יכולים לסגור את השטח לכניסת מטיילים על דעת עצמם כי אם אזרח שנעשה לו עוול יגרור אותם לבית משפט הם יצטרכו להבין בדרך הקשה.
על
אדר
נ.ב דרור אשמח לשמוע תגובתך לסיפא, כי אדם טוב ממני אתה (לדעתי).

אל תגזים... גם אתה בסדר גמור...:)
שביל הזהב עובר כנראה באמצע. אנחנו נהיה בסדר, הם גם יהיו בסדר. בדרך כלל... כך אני רוצה לקוות. זה מה שאני מכיר מנסיוני איתם.
ממש כמו שמספיק חניון לילה מטונף אחד כדי להבעיר את חמתו של הפקח, ובצדק גמור מבחינתו. ואז גם מטיילים צדיקים שנתקלים בו בשעת כעסו אומרים שהוא חרא של בנאדם. חומר למחשבה.

whisky
11-10-09, 17:42
האמת עד היום לא נתקלתי בהתנהגות כזו של פקחים, תמיד חילקו לנו שקיות אשפה, אפילו פינו מאיתנו זבל (במעלה דקלים), התנהגו יפה שאלו יפה וקיבלו תשובות יפות.

הייתה פעם אחת שפקח הזהיר אותנו מפני כניסה לחשיכה בשמורה אבל בסוף הוא נתן לנו את הטלפון שלו אם אנחנו מסתבכים, שאלה של גישה לדעתי.

אם באם אליהם ברע, הם יבואו ברע גם כן, אם באים איתם בטוב הם גם יבואו בטוב.

והאמת היא שאם אני אזרוק זבל, ירד משבילים, ידליק מדורות איפה שאסור, שייתן לי קנס, מגיע לי!!

כן אנחנו לא בארץ המותר לי הכל, אלא בארץ המגבלות הבלתי אפשריות, הרבה פעמים דיבור טוב מונע קנסות מיותרים.

זו דעתי על כל פנים.

דרור ברלי
11-10-09, 17:49
ועוד משהו.

לאחרונה אף נעשה ניסיון (ב-2 מקרים לפחות) לנהל חקירה על בסיס שרשור\גלריה בג'יפטריפ.
.

לא מכיר את המקרים המדוברים, כי על ג'יפטריפ עובר משהו רע כבר תקופה ארוכה, ואני משתדל לא להיכנס עוד לשם שלא לצורך ספציפי. זה לא העניין ונעזוב את זה.
בכל מקרה, אני זוכר היטב את השרשורים/גלריות של כל מיני מטומטמים מאושיות הפורום הצהוב, שמשוויצים שם איך הם נוסעים על צמחיה, הורסים את הטבע ו/או נוסעים במקומות שאסורים/חסומים/סגורים לתנועה.

תראה אדר, אינני משפטן. אין לי מושג עד כמה "ראיות "שכאלה קבילות בבית המשפט. אבל נראה לי שזה שכולם משתינים לתוך הבריכה, לא אומר שמוכרחים לעשות זאת דווקא מהמקפצה תוך צעקות רמות, לצלם את עצמך עושה זאת, לעשות מזה גלריית תמונות מפוארת ולפרסם את זה בפורומים פומביים - ואחר כך גם לבוא בטענות.

זוכר את סיפור הזוג הנחמד שלפני כמה שנים הטביע בבוץ את מכונית הליסינג שלו ביודעין ובכוונה תחילה (כי בסך הכל רצו לטייל והג'יפ שלהם היה במוסך, אז המאזדה 6 יכולה לנסוע בכל מקום שהג'יפ נוסע, מה יש?) וגם תיעד זאת בלי בושה בכלל בגלריה מפורטת בג'יפטריפ, שעשתה הדים רבים גם מחוץ לקהילת הג'יפאים? זו הדוגמא המובהקת לאותו טמטום.

אדר_ק
11-10-09, 18:03
ראשית באחת החקירות הייתי מעורב, למרות שלדעתי הייתי צודק, לקח "המקפצה" נצרב.
שנית, פספסתם את הנקודה. ויסקי כי לא דיבר עם פקחים לעומק.
אמונת הפקחים כולם, צרובה תודעתית וכנגד כל המשתמשים בדרכי המדבר ללא יוצא מהכלל.
אנחנו פשוט "לא הלקוח".
להבדיל אלף הבדלות, שוטר תנועה "מגן" על הלקוח\הנהג מפני נהג עבריין.
הפקח מגן על השמורה שלו = הפרטית \ האישית \ הבייבי ... שלו.
אדר

דרור ברלי
11-10-09, 18:16
זה שהפקח מגן על השמורה "שלו" - אני יכול להבין! הוא אחראי עליה.

זה מזכיר לי את הרס"רים שכל אחד מהם היה אחראי על סככות הטנקים "שלו" בסדנאות הגדולות של חיל החימוש שמבצעות טיפולי ג' וד', כמו במחנה שמשון בצומת גולני, והיו ממש מתעמרים בנו, הטנקיסטים, שהיינו צריכים לעזור באותם טיפולים לטנקים שלנו-עצמנו.
הם לא נתנו לזוז בלי אישור ופיקוח, צעקו ועשו בלגנים על כל שטות - כי הם לא רצו שנפגע במשהו, שתמרון הטנקים בתוך ובין הסככות יפגעו וישחיתו שם מבנים וציוד., וחמור מזה - שאנשים ייפגעו בגלל רשלנות. הם ספרו לנו בוקסות, דרשו שננקה את כלי העבודה בסיום העבודה על הטנק, עשו לנו טרור. אז כעסנו עליהם. תיעבנו אותם. רק אחר כך הבנתי אותם. טוב מאוד הבנתי. כוונתם לא היתה רעה. גם אם לא היה מדובר בגאוני הדור, היתה להם אחריות כבדה והם עשו הכל כדי לעמוד בה על הצד הטוב ביותר.

אבל כמו שהטנקים הללו מיועדים גם למלחמה ולא רק למסדרים, והסדנא מיועדת לטיפול קשה ומלוכלך בטנקים ולא רק לעמוד מסודרת ומצוחצחת וריקה, כך גם השמורות והשבילים מיועדים גם לתנועת מטיילים. הפקח לא יכול לאסור עלינו לטייל. הוא כן יכול - וצריך - להקפיד שלא נחרוג מהכללים, וכן - יש כללים לנהיגה בשטח השמורה. לא כולנו שומרים עליהם, כי אם כן - "בעיית" הפקחים לא היתה קיימת.

avishon
11-10-09, 18:43
...אמונת הפקחים כולם, צרובה תודעתית וכנגד כל המשתמשים בדרכי המדבר ללא יוצא מהכלל.
אנחנו פשוט "לא הלקוח"...

...להבדיל אלף הבדלות, שוטר תנועה "מגן" על הלקוח\הנהג מפני נהג עבריין.
הפקח מגן על השמורה שלו = הפרטית \ האישית \ הבייבי ... שלו...

אדר ידידי , בראייתי אתה טועה ומטעה .
יצא לי לדבר רק עם מעט פקחים , בטח פחות מאשר לך .
אף לא אחד מהבודדים שאיתם דיברתי הצטייר בעיני כמי ש-"צרוב תודעתית" נגד כל המשתמשים
בדרכי המדבר . אני מניח שבין אוכלוסיית הפקחים יש גם פנאטים - אבל מכאן ועד להכללה יש מרחק .
לפחות אותו מרחק שמבדיל בין מרבית הג'יפאים לבין אלו שמוציאים לנו שם רע...

גם בדוגמא שנתת אתה טועה .
מרבית שוטרי התנועה אינם מהסוג ה-"מגן" . הדבר היחיד שמעניין את מרביתם הוא "לתפוס" .
לא חס וחלילה לנסות למנוע תאונות/מיפגעים , אלא "לתפוס" . זה הרוב .
המיעוט שבהם יעצרו כדי לעזור , ידריכו כדי להסביר , יעמידו ת'ניידת במקום בולט ע"מ ליצור
מניעה והרתעה - ובכלל , יפעלו בפן החיובי .

לטעמי , רוב הפקחים הם כמו מיעוט השוטרים , קרי = איכפתיים , סימפאטיים ואוהבים לעזור .

(אגב , את העובדה שפקח מתייחס לשמורה כאל ה-"בייבי" שלו , אני רואה דווקא לחיוב...)

ד ו ר ו ן
11-10-09, 20:27
אני יכול לתת דוגמאות לכל כיוון של הדיון הזה- מטומטם שרצה לתת דו"ח לחבורת זמר של בני 60~ שעשו קומזיץ בשטח שלטענתו היה בשמורה, כשהוכיחו לו שהם לא בשמורה הוא שלף תעודת שוטר (שניתנה לו לאכיפת עבירות שקשורות בשמירת טבע..) ודרש לפזר את ההתקהלות שלא חוקית כי הם היו מעל 15 איש ללא רשיון..

גם מטומטמים כאלו שי.

מצד שני,
רוב הדוגמאות של המפגשים שלי עם פקחים הן חיוביות- אם אני נוסע לפי הכללים בשמורה אני לא צריך ולא חושש מהם.
להבדיל משוטרים בכביש שמשום מה יש תחושה קולקטיבית שהם מחפשים אותנו-גם זה אל תמיד בצדק.

אני יכול לתת דוגמאות על פקחים שאחרי שיחה קצרה להבין מי ומה עומד מולם חרגו הרבה מעבר לכללי השמורה כי הבינו שלא להזיק באנו ואישרו תנועה בחושך בתוך מכתש רמון או בשבילים אחרים וכן, גם כשהיו מפגשים בתחום האפור הם ידעו להפעיל שיקול דעת הגיוני (מבחינתי) אחרי שיחה קצרה ולא מתלהמת או תוקפנית מצידנו.
הפקחים בבעיה קשה בשנים האחרונות וזה לא כמו שהיה לפני 15 שנים~ שאם פקח פגש אותך עמוק בשטח אז זאת היתה סוג של חברותא, כשבשלטים היה כתוב "לנסוע בשבילים המופיעים במפה וקיימים בשטח" (נשבע, יש לי צילום של שלט כזה למזכרת מבקעת צין לפני השיטפון של רכבי השטח של השנים האחרונות)
היום אתה פוגש את כל הסוגים והרבה מהם לא מכירים את כללי הבסיס כי הם נוסעים לפי מסלול שהורידו באינטרנט והם נוסעים ל"נקודה 15 במסלול 23 מהספר של ברקאי" ולא לטיול שטח בשביל חוויית השטח.

אני לא יכול שלא להוסיף על כמה פקחים שטוב שנעלמו מהנוף, כמו זה שנתן למישהו כאן דו"ח על "לינה בחניון לילה".. שהיה רודף מטיילים סדרתי.
או על הפקח החדש של אזור פארן מערב שלא נותן לרדת להשתין מהרכב אם אתה יורד מהשביל (גם ברגל), שמבחינתו תעצור באמצע השביל לעצירת קפה ולא מילימטר הצידה כולל לא להשאיר את הרכבים על שביל וללכת לשבת מתחת לעץ.
כמו הגאון שעדיין מחליט שמעלה שגיא צריך להיות סגור ות'כלס רק למטיילים כי הצבא הוא בעל הבית האמיתי של השטח והוא נוסע שם כולל המבריחים וכל מי שלא רוצה להיות מפר חוק צריך לנסוע עד הר שגיא ולנסוע על הכביש כדי לרדת דרומה ומצהיר בגלוי שמבחינתו עדיף שלא יהיו מטיילים.

כמו הפקח שבא בטענות כשחנינו 50 מטר משלט של חניון לילה כדי לא להיצמד לזוג שהיה שם כשלטענתו החניון צמוד לשלט בעוד שהתחום שהוא מקיף במפה אם ללכת לפי הקנ"מ הוא למעלה מ-200 מטר..

גיא
11-10-09, 21:25
.
את השם רשעות שמורות הטבע חבר'ה כאלה הרוויחו ביושר.
ושוב - אני רוצה לקוות שאלה היוצאים מהכלל, שלא מעידים על הכלל.
בכל מקרה, לי אין חברים פקחים.

זה ניראה לי טיפה קיצוני.

אני ישבתי לשתות קפה עם הרבה פקחים
ואני לא הכי קדוש בעולם .. רחוק מזה.

פקחים הם אנשים טובים בהרבה משוטרים. את השניים אני ממש שונא.

אני יכול להעיד שפקחים לא התעלקו עלי אף פעם. שוטרים לעומת זאת בכל הזדמנות.

ההוכחה המוחלטת היא כמובן שבמסגרת ההתנדבות שאני עושה אנחנו עובדים יד ביד עם השוטרים, אז הם חבר'ה .. אותם שוטרים שלא מזהים אותי כמה שעות אחרי זה - מנקנקים בסבביות - גם אותי.

הצחוקים הם אחרי זה כשניפגשים שוב במסגרת .. להם מאוד לא נעים.

יונתןמצפה
11-10-09, 23:34

אולי תספר לנו מה אתה יודע?
אם יש לך מידע אמיתי שהציבור צריך לדעת זה דווקא יכול להיות מעניין. אל תחסוך בפרטים! תן את הכל: שמות, מקום, תאריך וכו'...

ואגב, אל תשכח שיש חוק נגד הוצאת דיבה...

זה מזכיר לי משהו שקרה לי לפני כמה ימים:
רמת הגולן, 1:00 בלילה, אני עוצר לשני טרמפיסטים קצת "הזויים". אחרי שהם היו באוטו כבר לא היה נעים לא לעזור.
אחרי 5 דקות בדיקת משטרה שגרתית. אני מתפלל שלא יעשו איזה "חיפוש שגרתי", וימצאו כל מיני דברים אסורים על שני התמהונים ואני ישלם את המחיר.

אולי גם אח"כ היו שמים תמונה שלי וטוענים שהחברת טיולים שבשמה עבדתי באותו לילה היא בכלל חברה להלבנת כספים...
(אגב, לא היה כלום בסוף)

mixael
12-10-09, 01:11
או על הפקח החדש של אזור פארן מערב שלא נותן לרדת להשתין מהרכב אם אתה יורד מהשביל (גם ברגל), שמבחינתו תעצור באמצע השביל לעצירת קפה ולא מילימטר הצידה כולל לא להשאיר את הרכבים על שביל וללכת לשבת מתחת לעץ.
..

זה במקרה לא הטיפוס בשם אביב, שהיה עד לפני כשנה מופקד על רמת נגב והחולות ?

ממעלליו, היה סילוק של סיור לילה מטעם אוניברסיטת בן גוריון בחולות נחל סכר, אשר עדיין איננה שמורה אלא "שמורה בהרכזה". מן הסתם, הסיור עבר תיאומים מוקדמים עם כל הרשויות הנדרשות כחודש נראש, בין השאר ההליך כולל קבלת אישור בכתב מהפקח האיזורי (הוא עצמו). הטענה המגוחכת היתה שה"אישור" הנ"ל לא היה פיזית אצל מארגני הסיור...
הטרדה של מטיילים שבאו לצלם בעלי חיים בסביבה הטבעית, ביום או בלילה, מחוץ לתחומי שמורות בטענה של הפרעה לחיות בר, כאשר הוא בעצמו יוצר "הפרעה" סביבתית חמורה הרבה יותר עם נסיעות הלילה, השכבת מארבים(!!) למטיילים, ואורות הטנדר שלו. ועוד כהנה וכהנה.
אני חייב לציין שהוא היה ידוע כטיפוס בעייתי, גם בקרב אנשי הרשות עצמם

שלמי
12-10-09, 09:41
אולי תספר לנו מה אתה יודע?
אם יש לך מידע אמיתי שהציבור צריך לדעת זה דווקא יכול להיות מעניין. אל תחסוך בפרטים! תן את הכל: שמות, מקום, תאריך וכו'...
ואגב, אל תשכח שיש חוק נגד הוצאת דיבה...

דווקא בגלל שאני לא מכיר את הפקח הזה באופן אישי, ולא הייתי נוכח באירוע עצמו, לא ציינתי את השם שלו, אם זה מעניין אותך אני יכול לשלוח לך בפרטי.
בגדול הסיפור הוא שהפקח נעצר מסיע שב"חים ברכב הרשות, הרשות הקימה "ועדת בדיקה" שקיבלה את גירסת הפקח לפיה חשב שהוא עושה טובה למישהו בהסעת פועלים מנקודה א' לנקודה ב' (כל הנתונים ממסמך רשמי של הרשות, אתה יכול לקבל לינק בפרטי).
כל אחד יכול לחשוב על זה מה שהוא רוצה, לי יש את התמיהות שלי על כל הסיפור, אבל אני לוקח בחשבון שיכול להיות שיש פרטים נוספים, שאני לא מודע להם, ותמיד קיים הסיכוי שהפקח עשה טעות, שיכולה לקרות לכל אחד, ולכן אני מביא את הנתונים של הרשות עצמה בעניין, ולא רואה לנכון להוסיף על זה.

השמשוני יחיעם
12-10-09, 16:08
צהרים טובים,

ברשותכם אצטרף לחילופי הדעות בשירשור זה.

למען הגילוי הנאות :
1. יש לי מספר חברים מקרב פקחי הרשות (אולם מספר גדול יותר של "לא חברים").
2. גם אני "מעגל פינות" לעיתים בטיולי.
3."בשעות הפנאי" אני מנהל גוף ציבורי שמספר עובדיו ותקציבו גדול עשרות מונים מהרשות.
4. מבין ויודע משמעות אכיפה מהי במשך למעלה מ- 25 שנה.

איני רואה כל טעם בלהיכנס לדוגמאות על מפגשים עם פקחי הרשות לאורך שנים רבות (שרת האתר יפול)!!

פקחי הרשות הנם חתך של כולנו, ישנם טובים,ישנם נחמדים,ישנם אובססיבים,ישנם כאלו שלא מבינים שירות ציבורי מהו!.

חלקם קמים בבוקר על צד ימין, חלקם על צד שמאל.

אני אפילו מכיר פקח שרשם דו"ח על פגיעה בערכי טבע מוגנים - דריסה של 3 ברל'ה!!!!!!!!! (לא הייתי יכול להתאפק).

קיום החוק והתקנות הנילוות מחייב את שני הצדדים, לא יתכן שפקח רשות יבצע פעולות בשטח אשר אינן מעוגנות בחוק , לדוגמא : הצבת תמרור על פי חוקי התעבורה מחייב הליך הקבוע בחוק - דבר שלא נעשה!!!!

לדוגמא : פעילות לילה של אנשי הרשות בגבולות שמורת טבע ( טיולי ליל ירח לאזרחים וכו') בניגוד למדיניות המוצהרת של "הלילה שמור לחיות ולטבע",,,,אם זאת הדוגמא!!
מה רוצים ממני???????????

נושא סימון שבילים הנו נושא כאוב שנטחן בעבר!!!
תקנות שמורות הטבע:

5. לא יכניס אדם לתחום השמורה רכב, כמשמעותו בפקודת התעבורה, ולא יחנה אדם רכב, אלא בדרכים ובמגרשי החניה שסומנו לשם כך על ידי הרשות.

****** יש מקום כזה בארץ???

11. לא יקים אדם אוהלים או מיתקני חניה אחרים בתחום השמורה ולא ישהה בו לשם הכנת ארוחות, אלא במקומות שיועדו לשם כך ושסומנו בסימנים על ידי הרשות.

****** יש מקום כזה בארץ??? ( לא לינה סתם ארוחת צהרים!!)

"הרשות" – רשות שמורות הטבע כמשמעותה בחוק גנים לאומיים ושמורות טבע, התשכ"ג- 1963.

ולכן כאשר שולחים פקח לבצע פעולות אכיפה על פי חוק שלא מקויים(לפחות בחלקו) ע"י השולח,והפקח פועל על פי שיקול דעתו ולא בהכרח על פי נוהלים ברורים כולם בבעיה!!!!!

עבודת פיקוח הנה עבודה מחורבנת וחסרת תודה, היכולת למצא את האיזון הנכון במצבים השונים הנה הבסיס לעבודה נכונה.

חובת הנהלת הרשות להדריך ללא הרף ולערוך השתלמויות לפקחים גם על נושאי יחסי אנוש ועבודה עם "קהל" .

לסיכום מוצג להלן חזון הרשות , קחו מספר דקות עברו על החומר ונסו לסמן את הדברים אשר לדעתכם מבוצעים ע"י הרשות, בניסיון שלי יש מרחק רב בין החזון המטרות והפעילות כפי שאנחנו מתנסים בה לעיתים קרובות..

חזון
להוות גוף לאומי, ערכי ומקצועי, מוביל לשמירת הטבע הנוף והמורשת.

להוות גוף המחנך לאהבת הארץ, ערכיה ומורשתה, למען תושבי ישראל והעולם, היום ולדורות הבאים.

להוות גורם מרכזי בעיצוב מדיניות הממשלה ופועל למימושה במציאות משתנה בתחום הטבע, הנוף והמורשת.

להוות מוקד ידע המשלב איכות אנושית וסמכות מדעית, המייעץ בנושאי טבע נוף ומורשת ומעריך את מצב הטבע במדינת ישראל.

יישום החוקים והמדיניות לשמירת הטבע, הנוף המורשת וקרקעות המדינה וקידומם בתחומים אזרחיים וביטחונים, בתיאום עם משרדי ממשלה, בשגרה ובחירום.

תיאום וקישור בין מערכות המדינה למערכות הבינלאומיות, בתחום הטבע, הנוף והמורשת.

מטרות
 שימור, הגנה ושיקום המגוון הביולוגי, ערכי הטבע, המורשת והנוף האופייניים לישראל בגנים הלאומיים, בשמורות הטבע ובשטחים הפתוחים.

 קידום הכרזות גנים ושמורות.

 שימור קרקעות המדינה.

 שימור בתי גידול, איתור חדשים ויצירת רצפים למסדרונות אקולוגיים.

 ממשק וניטור מינים ואוכלוסיות הבר.

 הגנה על השטחים הפתוחים.

 פיקוח, אכיפת החוק וביצוע המדיניות.

 שימור, טיפוח, פיתוח והכשרת אתרים לקליטת קהל.

 חינוך בני הנוער לשמירה על ערכי הטבע, הנוף והמורשת ואהבת הארץ.

 קיום שיתוף פעולה אסטרטגי עם גורמים משיקים.

 שירות, שותפות ומעורבות הציבור.

 חתירה ליציבות כלכלית המבוססת על הכנסות עצמיות ועיגון תמיכה ממשלתית.

 משימות מדידות והישגיות.

 הכשרת מערך העובדים, טיפוחם תוך גיבוש שייכות ותרבות ארגונית.

ערכי הרשות
אחריות
כל עובד יראה עצמו שותף פעיל ביישום מטרות הארגון, יגלה מעורבות, יוזמה בכל תחומי עבודתו, וזאת במסגרת סמכותו ואחריות לתוצאות.

אמינות
הצגת הדברים כהווייתם בשלמות, ודייקנות בתכנון ובביצוע.
מערכת הרשות תפעל תוך מתן גיבוי מלא לדרג הפועל.

שליחות
עובדי הארגון יראו עצמם כנושאי שליחות ארגונית ולאומית.
כל עובד יתרום ככל שביכולתו לערכי הארגון, הטבע, הנוף והמורשת, למען המדינה, אזרחיה ותושביה.

רעות, כבוד ולויאליות
עובדי הרשות יפעלו מתוך אחווה ומסירות, כבוד ולויאליות, למטרות הארגון ועובדיו.

idan4920
12-10-09, 17:56
אני רוצה גם!!
לאחר שקראתי את מרבית ההודעות אני רוצה להדגיש דבר אחרון וחשוב ראו אחי הג'יפאים הפקחים הם בסך הכל שליחנו אשר עוסקים בעבודת קודש הינם אלא בני אדם כמונו אנא נסו להתנהג אליהם באדיבות וראו כיצד היחס יחזור בהתאם ישרו כח פקחי הרשות והסיירת הירוקה!

יונתןמצפה
12-10-09, 23:35
דווקא בגלל שאני לא מכיר את הפקח הזה באופן אישי, ולא הייתי נוכח באירוע עצמו, לא ציינתי את השם שלו, אם זה מעניין אותך אני יכול לשלוח לך בפרטי.
בגדול הסיפור הוא שהפקח נעצר מסיע שב"חים ברכב הרשות, הרשות הקימה "ועדת בדיקה" שקיבלה את גירסת הפקח לפיה חשב שהוא עושה טובה למישהו בהסעת פועלים מנקודה א' לנקודה ב' (כל הנתונים ממסמך רשמי של הרשות, אתה יכול לקבל לינק בפרטי).
כל אחד יכול לחשוב על זה מה שהוא רוצה, לי יש את התמיהות שלי על כל הסיפור, אבל אני לוקח בחשבון שיכול להיות שיש פרטים נוספים, שאני לא מודע להם, ותמיד קיים הסיכוי שהפקח עשה טעות, שיכולה לקרות לכל אחד, ולכן אני מביא את הנתונים של הרשות עצמה בעניין, ולא רואה לנכון להוסיף על זה.

התגובה שלך, מראה בדיוק את הצד המסוכן שיש בתגובות שנכתבות מהמותן... (ראה את תגובתו של דרור לסיפור למשל)
מכיוון שאני כן מכיר את המקרה (למרות שהפקח המדובר הוא דווקא לא מחברי), אז תבדוק בבקשה את המשפט הזה:

לפקח שהסיע מסתננים בדואים מסיני ברכב של הרשות

הבחור שילם בגדול על המקרה הזה, לצערו ולצער הרבה אחרים שנאלצו לעשות כסאות מוזיקאלים בתפקידים שלהם, רק כי באמת בוצעה עבירה אך ללא כל כוונה או ידיעה שהיא בכלל מבוצעת. בדיוק כמו שהרבה פקחים תופסים מטיילים שלא מודעים לעברות שהם מבצעים ו"מוותרים" להם על זה בניגוד להוראות. (ונכון שיש גם הרבה שלא מוותרים- אמרנו שהם חתך של האוכלוסייה נכון?...).
אני אמנם מכיר את המקרה אבל לא ממש לפרטי פרטיו, אבל בבקשה תנסו להמנע מליצור התססה כנגד דברים שנראה לכם שאולי קרו רק כי היא מתאימה למצב רוח שלכם באותו רגע! זה רק יוצר כעס ושנאה ולא תורם לכלום מלבד אותה שנאה (הדדית.....)

דרור- אתה יכול להיות רגוע. הפקח לא בדואי, המסתננים מסיני הם בכלל פועלים שבח"ים מהרשות (בדיוק כמו אלו שעובדים בבית של השכנים שלך ושל כל המדינה הזאת), והפקח באמת רק ניסה לעשות טובה למכר שביקש שיסיע אותם לכיוון אתר העבודה שלהם(ואני באמת מאמין שלא ידע/חשב על זה). לא עבריין/מבריח משת"פ.
ועל איזה נסיון השתקה דיבר שלמי- אין לי ממש מושג...

שלמי
13-10-09, 09:15
באמת בוצעה עבירה אך ללא כל כוונה או ידיעה שהיא בכלל מבוצעת.
...המסתננים מסיני הם בכלל פועלים שבח"ים מהרשות

אה, אלו "רק" שב"חים מהרשות, אז הכל בסדר.
תגיד, יש לך מושג כמה אנשים יושבים בכלא על עבירה כזו בדיוק ?
יש לך מושג כמה מהם טענו שהם לא ידעו שמדובר בשב"חים ? (רמז - 100%).
זה עניין להחלטה של בית משפט, ולא של ועדת בדיקה, שהסמכות שלה לא ברורה, לפחות לי.
אתה קראת לזה ניסיון השתקה, לא אני. אני כתבתי שזה נסגר בתוך הרשות.

גיתאי נוה
13-10-09, 14:09
שוטר תנועה יוצא לכביש עם הנחייה ברורה מאוד (שרשמית, כל קצין משטרה יכחיש כמובן...אבל כל שוטר, בשיחות פרטיות ולא לציטוט - יאשר גם יאשר!...) למלא את הפנקסים בכמה שיותר דו"חות. במשטרה אין "מיכסה רשמית" אבל אין גם שום דרך אחרת לוודא שהשוטר אכן עבד ולא הסתלבט בבית קפה... מכל זה יוצא במציאות שמטרת עבודתו של שוטר התנועה אינה לשמור על החוקים אלא לגבות מסי דרכים. יום עבודה של אקדח-לייזר לדוגמא, יכול להניב אלפי שקלים רבים לקופת המדינה.

דרור ידידי, יש לי חדשות בשבילך. כנראה נרדמת בשמירה ;).
קבל את אלו כמתנת פוסט-חגים ממני...
בהתחלה התגלה האוצר (ראה המקור בקובץ המצורף):
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2825256,00.html
והמשטרה כמובן זעקה חמס ולהד"מ ומה לא...(מעניין אם העיפו את ה'סורר' שם...אל תטרחו לבדוק :roll:). ואז, לפתע פתאום ובלי שום אזהרה, התגלתה עוד תקללה קטנה במערכת שנים ספורות לאחר מכן:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3525228,00.html
בסך הכל התפלק להם למסכנים.
ועד הפעם הבאה נוכל לנוח בשלווה, בידיעה שמשטרת ישראל תעשה ה-כ-ל למגר מתוכה את הפשיעה נגד האזרח הקטן ק'...

גיתאי נוה
13-10-09, 14:27
ועוד טרי מהמדף ולפי משקל, הניאנדרטלים התורניים של זרועות ה'חוק' ומעשי הנבלה המתוכננים תחת חסות (הלא הוא "חוק חזקת האמינות" המרושע והשקרי...והנה לנו מדינת משטרה ולאו דווקא מצד פלגי אוכלוסיה כאלה או אחרים), המוכיחים שוב עד כמה מאוכלסות רשויות החקיקה והביצוע ביצורי ביניים במקום ביצורי אנוש:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3732796,00.html

גיתאי נוה
13-10-09, 14:41
ואם אדון בן-חמו האידיאליסט לא ממצמץ כשהוא מוכר לנו את הבובמייסס שלו על המלחמה-בתאונות-עאלק, אז הנה סופסוף הסיבה האמיתית במשפט האחרון פה (כבר אין בושה, ולפעמים טוב שכך...יפה שהם הקדימו וכתבו "בנוסף" :mrgreen:): http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3556745,00.html וגם פה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3644300,00.html
וההוכחה לכך היא כאן: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3542305,00.html
כי באמת חבל להשקיע במחקר כאשר הפרוייקט 'יחזיר את עצמו' בצ'יק.
אתה מממן את הפרוייקט ואתה מממן את פירותיו...איזה יופי

דרור ברלי
13-10-09, 14:59
תודה רבה על ההוכחה החותכת....:)
ואני בסך הכל ניסיתי להיות דיפלומטי....

בעוונותי, אחרי הגירושים כשהייתי מוכרח לנקנק כל אישה שהחלפתי איתה יותר משתי מילים, יצאתי עם גברת נחמדה שבמשך כמה שנים היתה שוטרת... איך היא מתארת את עצמה במדים הכחולים? "הייתי מכשפה".
יש הרבה סיפורים מלוכלכים על המשטרה, אבל אין, אין כמו הסיפורים ממקור ראשון, המידע הרגיש מבפנים... אחרי הסיפורים האלה, מסתבר שכל מה שאנחנו חושבים וכותבים על המשטרה, גם בשעת עצבים כשאנחנו מחרפים ומגדפים, זה באנדרסטייטמנט. בעדינות. מדובר בארגון פשיעה לכל דבר ועניין, בחסות החוק.

גם הפקח הכי מניאק לא מתקרב לנזקו של שוטר תנועה....

בואו ונחזור לפקחים. מכיוון שאנחנו בפתח עונת הטיולים, זה נושא חשוב. רובנו נפגוש בפקח במהלך העונה הקרובה. אני טוען שהפקחי םאינם אויב שלנו, ועוד אני אומר - שחבל, חבל להיות חכמולוג. יש כללים ברורים, כולנו מכירים אותם. רובנו גם מכופפים אותם מדי פעם כי זה נוח לנו וכי המדבר הפתוח נותן תחושה של חופש ושל "הכל מותר"... אז לא בדיוק. אני מאמין ליחיעם על סיפור הברל'ך, למרות שאישית לא נתקלתי אף פעם במשהו דומה. מצד שני אני מכיר אנשים שחטפו דו"חות מפקחים כי נתפסו נוסעים במקומות שאסור במפורש, וניסו להיות חכמולוגים. בשביל מה זה טוב? כדי לספר אחר כך על פקח "סאדיסט" ו"שונא-מטיילים" כזה או אחר?

יונתןמצפה
13-10-09, 22:41
אה, אלו "רק" שב"חים מהרשות, אז הכל בסדר.
תגיד, יש לך מושג כמה אנשים יושבים בכלא על עבירה כזו בדיוק ?
יש לך מושג כמה מהם טענו שהם לא ידעו שמדובר בשב"חים ? (רמז - 100%).
זה עניין להחלטה של בית משפט, ולא של ועדת בדיקה, שהסמכות שלה לא ברורה, לפחות לי.
אתה קראת לזה ניסיון השתקה, לא אני. אני כתבתי שזה נסגר בתוך הרשות.

חס וחלילה ששב"חים מהרשות זה בסדר. לא רוצה אותם פה ומי שדואג להעסיק שבח"ים לדעתי לא רק צריך לשלם ולהענש אלא גם לשלם אקסרה מס על זה שהמדינה צריכה לשלם עוד כסף למובטלים...
(אבל כל זה באמת עניין אחר וממש לא קשור לדיון)

שלמי, מעצבן אותי שאנשים שולפים מהאצבע "עובדות" לכאורה, רק כי זה משרת את מה שהם מנסים לטעון ואח"כ זה גורר גל של תגובות שקשה עד בלתי אפשרי להחזיר אחורה. (ראה שוב תגובתו של דרור)
וכן, יש הבדל בין שבח"ים מהרשות לבין מסתננים מסיני. מה ההבדל? - ההבדל הוא שבד"כ מי שקשור למסתננים מסיני אלו ארגוני פשע מהזן הגרוע ביותר (מסתננות) או קבוצות אטניות אחרות שעלו בשרשור השני (ולא ארחיב שלא יגזענו אותי).
שבח"ים מהרשות יש לצערי בכל שיפוץ מרפסת של כל גן ילדים... זה ההבדל. וזה בטוח לא הופך את זה ליותר לגיטימי רק ליותר נפוץ. וזה גם הופך את מי שנתפס (בין אם ידע ובין אם לא) לזה ש"אכל אותה" מבין כווווולם.

נסיון השתקה/נסגר ברשות/וכו'? לא יודע. כפי שאמרתי, לא מכיר את כל פרטי הפרטים אבל לא מאמין שהכל נסגר בתוך הרשות שכן הפקח למיטב ידיעתי לא נתפס ע"י הבוס שלו אלא ע"י ארגון רשמי/מוסמך אחר. (משטרת ההגירה/מג"ב או אנא-הרף).

בקיצור, לפני ששולפים "עובדות" שגורמות לאנטיזציה כללית של משהו- אנא בדקו אותם!!!

יונתן

דרור ברלי
14-10-09, 09:35
מה הבעיה עם "אנטיזציה"? בוודאי שנגיב בצורה קשה לסיפור כזה.
המעשה חמור.
במה הוא שונה מהמבריחים ששורצים באיזור הזה?

אני מצפה מהפקח, (שהוא בד"כ/תמיד בנאדם אינטילגנטי, מכיר את האיזור שהוא מופקד עליו כאת כף ידו, ויודע טוב מאוד על בעיית המסתננים/מבריחים) כן לדעת. לדעת הכל. לא להיתמם ולהגיד "לא ידעתי". מי שמופקד על שמירת ואכיפת חוק צריך לדעת יותר טוב מאחרים. להבריח שב"חים מהרצועה שמסתננים דרך סיני? אולי תשמע עליהם בפיגוע הבא?... זה נושא שנטחן עד דק בכל מהדורת חדשות ובכל עיתון. להגיד "לא ידעתי" זה תירוץ של כיתה ב'.

אם הוא באמת לא יודע על בעיית המסתננים/מבריחים באיזור שלו - שלא יהיה פקח ולא יעבוד בשטח.

אם הוא ידע שאלה מסתננים ובלי להכיר את פרטי המקרה, אני בטוח שהוא בהחלט ידע - צריך למצות איתו את הדין ולא לסגור את זה בתוך המערכת.

ומה אכפת לי אם אלה בדואים/פלשתינים או אפילו סודאנים מסכנים (שבורחים מהחיילים המצרים שטובחים בהם) וגם במקרה שלהם ואין אפשרות לטעות בזיהוי שלהם, הוא לא יכול להיתמם כי גם אותם אסור להכניס. מה לעשות? זה החוק. זו עבירה על החוק ממש כמו לנסוע בלילה בשמורה, לרדת משביל או לישון בשמורה בר בשטח ולא בחניון וכו' וכו'. אם הוא יתפוס אותך באחד מאלה, תתרץ "לא ידעתי" והוא יוותר לך?....

יונתןמצפה
15-10-09, 01:32
מה הבעיה עם "אנטיזציה"? בוודאי שנגיב בצורה קשה לסיפור כזה.
המעשה חמור.
במה הוא שונה מהמבריחים ששורצים באיזור הזה?

אני מצפה מהפקח, (שהוא בד"כ/תמיד בנאדם אינטילגנטי, מכיר את האיזור שהוא מופקד עליו כאת כף ידו, ויודע טוב מאוד על בעיית המסתננים/מבריחים) כן לדעת. לדעת הכל. לא להיתמם ולהגיד "לא ידעתי". מי שמופקד על שמירת ואכיפת חוק צריך לדעת יותר טוב מאחרים. להבריח שב"חים מהרצועה שמסתננים דרך סיני? אולי תשמע עליהם בפיגוע הבא?... זה נושא שנטחן עד דק בכל מהדורת חדשות ובכל עיתון. להגיד "לא ידעתי" זה תירוץ של כיתה ב'.

אם הוא באמת לא יודע על בעיית המסתננים/מבריחים באיזור שלו - שלא יהיה פקח ולא יעבוד בשטח.

אם הוא ידע שאלה מסתננים ובלי להכיר את פרטי המקרה, אני בטוח שהוא בהחלט ידע - צריך למצות איתו את הדין ולא לסגור את זה בתוך המערכת.

ומה אכפת לי אם אלה בדואים/פלשתינים או אפילו סודאנים מסכנים (שבורחים מהחיילים המצרים שטובחים בהם) וגם במקרה שלהם ואין אפשרות לטעות בזיהוי שלהם, הוא לא יכול להיתמם כי גם אותם אסור להכניס. מה לעשות? זה החוק. זו עבירה על החוק ממש כמו לנסוע בלילה בשמורה, לרדת משביל או לישון בשמורה בר בשטח ולא בחניון וכו' וכו'. אם הוא יתפוס אותך באחד מאלה, תתרץ "לא ידעתי" והוא יוותר לך?....

דרור,
מאיפה הבאת שהם הסתננו מהרצועה דרך גבול מצרים??
אתה יודע כמה פועלים יש בדרום שעל פניו הם בדואים עובדים ("מהסוג שחסר...") אבל בעצם הם הגיע מכמה ק"מ צפונה.
לא יודע על איזה מסתננים ממצרים מדובר במקרה הזה.
וכן, אנטיזציה זה לא דבר טוב. תשאל את החבר שלך מהרדיו (רינו צרור קואים לו לא?) ;) שללא ספק שם בזמנו את ערך ה"אנטיזציה" כערך אינטרסנטי ממעלה ראשונה......

דרור ברלי
15-10-09, 08:27
דרור,
מאיפה הבאת שהם הסתננו מהרצועה דרך גבול מצרים??
אתה יודע כמה פועלים יש בדרום שעל פניו הם בדואים עובדים ("מהסוג שחסר...") אבל בעצם הם הגיע מכמה ק"מ צפונה.
לא יודע על איזה מסתננים ממצרים מדובר במקרה הזה.
וכן, אנטיזציה זה לא דבר טוב. תשאל את החבר שלך מהרדיו (רינו צרור קואים לו לא?) ;) שללא ספק שם בזמנו את ערך ה"אנטיזציה" כערך אינטרסנטי ממעלה ראשונה......

היי, לאט לך.
זה לא אני ש"חושף" כאן את הסיפור הזה, בדיון על פקחי הרשות.

להזכירך איפה זה מתחיל:

אנטיזציה?
אני בהחלט מתייחס ברצינות לסיפור כזה, אחרי תקופה ארוכה שבה כל מיני מומחים לטרור ולביטחון לאומי מצליחים להטריף אותנו מדאגה עם סיפורי אנשי אל-קאעידה ששורצים בסיני, ועם מחבלים מעזה שמנסים לחדור לישראל דרך סיני. לא מכיר את הסיפור, ומסתמך רק על הפרטים שאתם משחררים כאן. אבל אני כן מכיר קצת את גבול ישראל-מצרים ואת הבעייתיות של שמירה עליו. כעיקרון, ואם הסיפור הזה נכון - פקח מרויח אולי משכורת קטנה, אבל הוא איש עם המון אחריות, שמכיר את השטח. מכיר כל אבן. מכיר את כל ההתרעות. לבוא ולהגיד "לא ידעתי" זו היתממות. כל אחד אחר, בתפקיד פחות אחראי, היה חוטף הרבה יותר על הרבה פחות.

ובסוף - למי אתה משווה? לכלב הזה רינו צרור שהתנפל כמוצא שלל רב על ג'יפים וג'יפאים רק כדי לתת כותרות לכלב מזדקן אחר, שקם בוקר אחד על צד שמאל וגילה שלעולם כבר לא תהיה לו זיקפה... ואז חיפש קייס, שעיר לעזאזל להיתלות בו?
לא בכדי הנושא התמוסס ונעלם לו מבין האצבעות. לפחות עד הפעם הבאה. עד הכלב הבא שהברז לא עומד לו.

שלמי
15-10-09, 12:33
יונתן,
אני עדיין לא מצליח להבין את ההבדל בין הסעת בדואים שהסתננו מסיני, ובין הסעת שב"חים פלסטינים שהסתננו מהרשות - חברון או רצועת עזה - דרך סיני או בדרך אחרת. אני בכלל לא בטוח מה יותר גרוע.
מה זה משנה בכלל כמה כאלה יש בדרום ? אצלי בג'יפ, אני מבטיח לך, לא תמצא אף אחד.
ואת ה"אנטיזציה" (כהגדרתך) הפרטית שלי כלפי פקחי הרשות הם הרוויחו ביושר רב.

bagira
15-10-09, 15:01
אתם כ"כ מצחיקים עם התגובות שלכם על הפקחים, אפשר לחשוב שאלה פקחים שמייבאים משוויץ :-P

כמו שכבר אמרו לפני, "פני הדור כפני הכלב".
הפקחים הם "עם ישראל" בדיוק כמו שאני ואתם חלק מעם ישראל ובדיוק כמו שמשפחת אבוטבול/ אלפרון הן גם חלק מעם ישראל (לצערי).
בדיוק כמו שיש אזרחים שומרי חוק, כך גם יש עבריינים ומשפחות פשע.
בדיוק כמו שיש לנו זוכי פרס נובל, יש גם אנאלפאביתים.

כמו שיש פקחים נחמדים ומשכילים, ככה גם יש ממורמרים ומטומטמים (אפרופו משכילים, אם אני לא טועה, כל הפקחים הם בעלי מינימום תואר ראשון בביולוגיה).

הגעתי לחניון לילה (אם אני זוכר נכון זה היה בנקרות) והיו בו לא פחות ולא יותר מ 25 רכבים עם משפחות וילדים, החשיכה כבר ירדה ובלית ברירה ישנו מחוץ לחניון (אבל מאוד קרוב אליו).

מאחר והיינו מחוץ לחניון החלטנו שאת האש שלנו נעשה בתוך המנגל ולא סתם על האדמה.

ב 10 בלילה מגיע פקח, אומר ערב טוב, הזמנו אותו לכוס תה צמחים חמה, הוא שמח, התיישב ובמשך כל השהות לא אמר מילה על כך שאנחנו בעצם מחוץ לחניון.

היה ברור לו שאין שם מקום, היה ברור לו שבכי תינוקות וצרחות ילדים זאת לא החוויה שלשמה הגענו למדבר, ראה שאנחנו במודע ובכוונת תחילה לא מדליקים אש מחוץ למנגל, ראה את שקיות האשפה באחורה של הטנדר שאנחנו כבר מטיילים איתן 3 ימים ונסע לו לשלום בלי להעיר אפילו מילה.

asafk
15-10-09, 23:35
שמעו, חברים, לקחתם את הדיון הזה רחוק.
כל כך רחוק שאין לי כוח להשתתף בו.

אבל אי- שם בתחילתו, הובעה דעה, שאני רוצה לחלוק עליה. אני לא אצטט מה נכתב, אבל אני כן אכתוב משהו שניסח היטב אברהם שקד, בהשתלמות למדריכי החברה להגנת הטבע (ואני ביניהם) שהוא העביר בהר הגבוה בסיני. הוא אמר (ואני מצטט את הרעיון, זה לא ציטוט מדוייק) שהאנשים עסוקים בלריב למי האדמה שייכת, למי המדבר שייך.. אבל בעצם, אנחנו שייכים לאדמה. אנחנו שייכים למדבר. לא להיפך.

אסף.

-->