PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורת אזהרה בלם נדלקת הילקס 97

sus
08-10-09, 21:28
אחרי פמפום או לחיצה ארוכה על דוושת הבלם, הדוושה מתקשה ונורת האזהרה נדלקת וכבה אחרי כשניה.
בדקתי:
מפלס נוזל הבלמים לא יורד בזמן לחיצה על הדוושה (אולי אפילו עולה קצת).
משאבת ואקום מייצרת ואקום (הרגשתי עם היד. בכל אופן, כאשר צינורית הואקום מנותקת מהמשאבה הראשית הנורה דולקת באופן קבוע).
ברפידות הקידמיות נשאר בערך 5 מ"מ.
ניסיתי לבדוק גם את הרפידות האחוריות אבל לא הצלחתי לפרק את הדרם (אחרי כמה דפיקות עם פטיש פלסטיק הוא משתחרר אבל לא רוצה לצאת). בהצצה מאחורי הדרם אפשר לראות שנשאר משהו כמו 4 מ"מ מהרפידות.
יש למישהו רעיון מה זה?
יש למישהו פטנט איך לפרק את הדרמים? (ההברגות 8 מ"מ שאפשר להשתמש בהן בתור חולץ גמורות).
לא נראה לי שיש קשר אבל כבר די הרבה זמן בלם היד נכנס לפעולה רק בסוף המהלך של הידית.

tooshey
08-10-09, 22:07
תכוון את המרווח של הסנדלים בבלמים מאחור (רגולאז' ברקס)
כמו כן,אם אתה לא מצליח לחלוץ את התוף, סימן שיש מדרגה, וזה הזמן לחריטה או החלפה.
כדי לסגור את המרווח, צריך לסובב את בורג הרגולאז' הפוך, אממה,יש לו שיני ראצ'ט לכיוון אחד...
כדי לסובב הפוך יש ללחוץ את הפחית פנימה ואז לסובב את הבורג.
מאד לא נוח בהיילקס 4*4 ומסובך למי שלא מכיר

בברכה,טושי

sus
08-10-09, 22:17
תודה טושיאיך הנורה קשורה לכיוון המרווח?

tooshey
08-10-09, 22:29
כשיש מרווח גדול המשאבה צריכה להעביר כמות גדולה של שמן למשאבות האופן, זה מה שמדליק את הנורה.
את המפלס בודקים בעין במיכל השקוף.

בברכה,טושי

sus
08-10-09, 22:44
כשיש מרווח גדול המשאבה צריכה להעביר כמות גדולה של שמן למשאבות האופן, זה מה שמדליק את הנורה.
את המפלס בודקים בעין במיכל השקוף.

בברכה,טושי

חשבתי על זה ובדקתי (כמו שכתבתי בהודעה הראשונה), המפלס לא יורד בזמן לחיצה על הדוושה.אם אני מבין נכון, יש 3 סיבות להדלקות הנורה:1) מיקרוסוויץ' בבלם יד.2) מפלס נוזל נמוך.3) חוסר בואקום.אם זה לא המיקרוסוויץ' וגובה המפלס לא יורד, אולי זה וואקום חלש?

tooshey
08-10-09, 23:11
אנחנו יכולים להתכתב כאן כל הלילה....
תעשה רגולאז' ברקס ודווח האם הבעיה נפתרה או לא.

לילה טוב,טושי

חנן-ג'יפולוג
09-10-09, 08:01
לעניות דעתי, הבוסטר שלך דולף, והנורה נדלקת עקב כך שהוואקום הולך לאיבוד.

sus
09-10-09, 12:29
מתחתי את הרגולז' עד שיש התנגדות לסיבוב הגלגל. בלם היד הגיב טוב (מתחיל פעולה מיד עם משיכת הידית). הרכב עוצר טוב. הנורית עדיין נדלקת.
יכול להיות שהבעיה התחילה אחרי החלפת מסנן דלק (התעסקות באזור המשאבה הראשית). גם בגלל זה אני חושד יותר בואקום.
בכל אופן, עדיין לא הצלחתי לפרק את הדרמים. אני רוצה לפרק אותם כדי לבחון את מצב הבלמים האחוריים, לשלול שזה קשור לשם או לשלוח את הדרמים לחריטה אם צריך. אני לא מצליח לראות דרך הפתח איפה נמצאת הפחית שתאפשר לי לסובב את הרצ'ט הפוך. בספר המעפן שיש לי (של max ellery's- לא לקנות. היינס הרבה יותר טוב) זה לא מספיק ברור. מישהו יכול לנסות להסביר?
איך שוללים/מאמתים שזה מהבוסטר? אולי זה מהצינור הגמיש שנכנס אליו?
דוד

חנן-ג'יפולוג
09-10-09, 13:05
נתק/קצר (תלוי אם הוא מקצר או מנתק במצב נורמלי) את היוניט במיכל הוואקום שנמצא על קיר האש, בצד נוסע. אם הנורה מפסיקה לדלוק אז כנראה שההשערה שלי נכונה.

טל חסיד
09-10-09, 13:52
לפני שאתה מתקן את כל מה שכתבו לך פה תבדוק את המיקרו סוויץ שיושב אל כבל ההנדברקס
(מאחורי הידית 20 ס"מ פנימה) הרבה פעמים שם הבעיה.

טל

sus
10-10-09, 00:11
טוב, זה נהיה קצת מביך...
עברתי על צנרת הוואקום ומצאתי צינורית 8 מ"מ (שהולכת למשאבת הסולר) מנותקת...
http://travel.webshots.com/photo/2970447570105697476XvtnVQ
חיברתי ונפתרה הבעיה..
אבל, למען הדיון/הדורות הבאים: לפי דעתי אם היתה דליפה מהבוסטר (כמו שחנן הציע) אז הנורית היתה דולקת באופן קבוע. בגלל שהנורית היתה נדלקת רק בלחיצה חזקה על הדוושה, אם לא הייתי מגלה את הצינורית המשוחררת הייתי דוקא הולך לכיוון משאבת הוואקום.

תודה לכל העונים.
דוד

tooshey
10-10-09, 08:46
בוקר טוב
הצינורית המתוארת מעבירה ואקום מהברז החשמלי ליד מדחס המזגן למגבר הסל"ד על משאבת ההזרקה.

יפה לראות איך מתפתחים כיוונים שונים של איתור תקלה ואף אחד לא מכניס את הפקטור של משהו שטותי שנותק בטעות...
לפחות לא חייבו אותך מאות שקלים במוסך על איתור התקלה...

ויצאת עם רווח מהסיפור- יש לך בלם חניה מכוון.
לגבי שיחרור הרגולאז' - אני יכו להסביר לך בטלפון.

בברכה,טושי

חנן-ג'יפולוג
10-10-09, 10:09
לפי דעתי אם היתה דליפה מהבוסטר (כמו שחנן הציע) אז הנורית היתה דולקת באופן קבוע.

תלוי באיזה צד של הבוסטר יש את הדליפה. אם היא בצד של מאגר הוואקום, אז הנורה תדלוק קבוע. אם יש מעבר של של אוויר אטמ' לצד שמקבל וואקום בזמן בלימה, אז הדליפה תתרחש רק בזמן בלימה. בגלל זה גם הפניתי אותך לכיוון הזה. הדליפה, שבפועל הסתבר שלא היתה בבוסטר הורידה את הוואקום לערך גבולי כזה שלא הדליק את נורת האזהרה, אבל ברגע שהיית צריך עוד וואקום לבוסטר, זה כבר הדליק את הנורה.

-->