PDA

צפייה בגרסה מלאה : דפיקות בזמן נסיעה ושמן קלאץ שנעלם...

mor@n
09-10-09, 18:42
ערב טוב וחג שמח

הבעיה היא כזו,בתחילת נסיעה אני שומע דפיקות מצד ימין מקדימה,זה נשמע (לי לפחות) כמו ציריה דופקת, זה נשמע גם בנסיעה על כביש ישר ולעיתים גם בסיבוב(זה נשמע בנסיעה איטית) ,בבדיקה שהתבצעה במוסך כלשהו,נאמר שהציריה לא דופקת ולפי ההבחנה שלו הרעשים הם מהביצה הקידמית ולא מהציריה , איך אפשר לדעת שיש חופש בתוך הביצה?האם הגיוני שיש חופשים באקס הקידמי? האם חוות הדעת של המוסך הגיונית?

בנוסף כאשר אני נוסע בכל מהירות כאשר אני עוזב את הגז ולוחץ שוב(לא בהכרח מכת גז חזקה) אני מרגיש מכות.מה יכולה להיות הבעיה?

ושאלה נוספת אני שם לב לאחר נסיעה של כמה ימים שחסר לי שמן קלאץ,נזילה עדיין אני לא רואה,בנוסף הקלאץ מאוד גבוה,האם זה אומר שהקלאץ בדרך? האם שמן קלאץ זהה לנוזל בלמים?
תודה וחג שמח מורן

צביקה קרבורטור
12-10-09, 00:05
ערב טוב וחג שמח

הבעיה היא כזו,בתחילת נסיעה אני שומע דפיקות מצד ימין מקדימה,זה נשמע (לי לפחות) כמו ציריה דופקת, זה נשמע גם בנסיעה על כביש ישר ולעיתים גם בסיבוב(זה נשמע בנסיעה איטית) ,בבדיקה שהתבצעה במוסך כלשהו,נאמר שהציריה לא דופקת ולפי ההבחנה שלו הרעשים הם מהביצה הקידמית ולא מהציריה , איך אפשר לדעת שיש חופש בתוך הביצה?האם הגיוני שיש חופשים באקס הקידמי? האם חוות הדעת של המוסך הגיונית?

בנוסף כאשר אני נוסע בכל מהירות כאשר אני עוזב את הגז ולוחץ שוב(לא בהכרח מכת גז חזקה) אני מרגיש מכות.מה יכולה להיות הבעיה?

ושאלה נוספת אני שם לב לאחר נסיעה של כמה ימים שחסר לי שמן קלאץ,נזילה עדיין אני לא רואה,בנוסף הקלאץ מאוד גבוה,האם זה אומר שהקלאץ בדרך? האם שמן קלאץ זהה לנוזל בלמים?
תודה וחג שמח מורן

מורן שלום רב !
בדוק חופשים בצלבים לגל הינע(דריישאפט) קדמי.
בדוק חופשים או קרעים בתושבת גיר מנוע/או תיבת העברה.
נזילה בשמן קלאץ, שהוא למעשה נוזל בלמים, מעידה על נזילה ממשאבת עזר של הקלאץ או מהצנרת המובילה אליה.
נוזל בלמים בניגוד לשמן מנוע לא נאכל ולא מתאדה, במקרה של חוסר קיימת נזילה, בצע בדיקה יסודית.
קלאץ גבוה מעיד על קלאץ בסוף חייו.
בברכה
צביקה

ד ו ר ו ן
12-10-09, 08:15
עוד אפשרות לגבי הדפיקה.
בית הדיפרנציאל הקדמי שלך מחובר לשידלה עם בורג, עם הזמן הבורג מפתח חופש פנימי והדיפ' רוקד כשיש עליו מומנט פיתול.
זה לא חייב להיראות לעין מהצד- אתה צריך לטלטל אותו קצת כדי לראות אם הבורג משוחרר ולסגור אותו או שהתושבת נאכלה.

lior_b.s
12-10-09, 10:19
עניתי לך כבר בשרשור "מחפש ביצה קדמית"...
בדוק ועדכן.
כמו כן, תרים את השטיח מאחורי דוושת המצמד..שם תמצא את השמן הנעלם אם אתה לא מוצא אותו בסביבת המיכל או המשאבות בתא המנוע.

ליאור

mor@n
12-10-09, 20:24
עניתי לך כבר בשרשור "מחפש ביצה קדמית"...
בדוק ועדכן.
כמו כן, תרים את השטיח מאחורי דוושת המצמד..שם תמצא את השמן הנעלם אם אתה לא מוצא אותו בסביבת המיכל או המשאבות בתא המנוע.

ליאור

ערב טוב

צביקה:"בדוק חופשים בצלבים לגל הינע(דריישאפט) קדמי.
בדוק חופשים או קרעים בתושבת גיר מנוע/או תיבת העברה"

ממשחק עם הדררישפטים, את הקידמי אני מצליח לסובב עם היד יותר מהאחורי,האם זה אומר שיש חופש?
תושבות: גיר עדין במצב סביר מנוע כמו שזה נראה לעין עדין שלמות,תיבת העברה יבשות.

ליאור: לגבי הציריה כמו שהזכרתי בדקתי אותה במוסך(הוא לא פירק,נסע והרים את הרכב על ליפט) הוא זה ששלל את הציריות ואמר שהרעשים הם מהביצה,יש מצב שהוא טעה?
בדקתי את הברגים שמחברים את הדיפ' למנוע(4 ברגים??) מחוזקים היטב אין חופש.
אין סימני שיפשוף על הדריישפט הקידמי.

שמן של הקלאץ נמצאה הבעיה:מאחורי הדוושה יבש כמו הנגב מצאתי היום רטיבות על התחתית של הגיר,הנזילה היא איפשהו מעל הגיר אני לא רואה בדיוק מאיפה.
מורן

lior_b.s
12-10-09, 20:50
אהלן
קודם כל לגבי הדיפ', הוא מחובר למנוע עם 3 ברגים, 2 בצד הנהג ואחד נוסף בצג הנוסע...אם בדקת 4 ברגים יש מצב שלא בדקת את הנכונים...

לגבי השמן, אם הנזילה היא על הגיר , אתה מזהה בוודאות נוזל קלאץ'? (נוזל בלמים זה אותו דבר, DOT4)...
אז כנראה שהבוכנה התחתונה נפרצה וסיימה את חייה ...

ולגבי סיבוב הדרייב שפט..אתה מסובב את הקדמי יותר...כמה זה יותר?..סיבוב, חצי סיבוב, פחות?..
אני עדיין סקפטי לגבי חופש בקורונה פיניון כי זו לא תקלה נפוצה בניבה...בכלל.

תחפש פה שרשור ישן באותו נושא אם אני זוכר נכון שמתי שם תמונות של הברגים ע"מ שהשואל יוכל לזהות ואכן זו הייתה הבעייה...

המרחק בין הדרייבשפט הקדמי למוט מייצב צריך להיות 1-1.5 ס"מ בערך..
בדוק שוב ואם אתה לא מצליח לזהות את הברגים, צלם את האיזור ונסמן לך...את הבורג שבצד הנוסע הכי קל לזהות כי מחוברת אליו תושבת שמחוברת ממש על ברגי הציריה הימנית...לפעמים גם התושבת הזו נשברת...

ליאור

mor@n
12-10-09, 22:06
אהלן
קודם כל לגבי הדיפ', הוא מחובר למנוע עם 3 ברגים, 2 בצד הנהג ואחד נוסף בצג הנוסע...אם בדקת 4 ברגים יש מצב שלא בדקת את הנכונים...

לגבי השמן, אם הנזילה היא על הגיר , אתה מזהה בוודאות נוזל קלאץ'? (נוזל בלמים זה אותו דבר, DOT4)...
אז כנראה שהבוכנה התחתונה נפרצה וסיימה את חייה ...

ולגבי סיבוב הדרייב שפט..אתה מסובב את הקדמי יותר...כמה זה יותר?..סיבוב, חצי סיבוב, פחות?..
אני עדיין סקפטי לגבי חופש בקורונה פיניון כי זו לא תקלה נפוצה בניבה...בכלל.

תחפש פה שרשור ישן באותו נושא אם אני זוכר נכון שמתי שם תמונות של הברגים ע"מ שהשואל יוכל לזהות ואכן זו הייתה הבעייה...

המרחק בין הדרייבשפט הקדמי למוט מייצב צריך להיות 1-1.5 ס"מ בערך..
בדוק שוב ואם אתה לא מצליח לזהות את הברגים, צלם את האיזור ונסמן לך...את הבורג שבצד הנוסע הכי קל לזהות כי מחוברת אליו תושבת שמחוברת ממש על ברגי הציריה הימנית...לפעמים גם התושבת הזו נשברת...

ליאור

שוב שלום
לגבי הברגים מצאתי את השניים בצד הנהג והם מחוזקים את השלישי אחפש מחר,הוא ליד התושבת מנוע?
לגבי הנוזל קלאץ אני בטוח כי אני ממלא את המיכל של השמן קלאץ פעם בכמה ימים.
לאיזו בוכנה אתה מתכוון היא נראית לעין?
לגבי הדריישפט הקדמי אני מסובב פחות מחצי סיבוב,את האחורי פחות מרבע סיבוב המרחק למוט מייצב הוא כמו שאתה אומר.
דרך אגב ביומיים האחרונים אני שומע רעש כמו דיסקיות חופשיות,יש מצב שזה מהפעמון של הציריה יש לי הרגשה שהציריה דופקת איך אני יכול להיות בטוח?
מורן

lior_b.s
12-10-09, 23:14
הבורג השלישי נמצא בדיוק מעל הציריה הימנית...יש תושבת ברזל שמחוברת לברגים של הציריה בצד אחד ובצד שני לתושבת מנוע...

שוב..זה שאתה ממלא נוזל במיכל של הקלאץ' לא מחייב שזה מה שראית למטה..אתה צריך להבדיל בין סוגי השמן..בתחתית הגיר זה גם יכול להיות שמן מנוע ממחזיר שמן אחורי...
והבוכנה נראית לעין מצויין, תעקוב אחרי הצינור שיוצא מהבוכנה הראשית של הקלאץ' ואתה תגיע לבוכנה התחתונה...

דיסקיות חופשיות זה הדיסקיות שאמורות להוות מגן למחזירי שמן..יש אחת בכל מקום שמתחבר דרייב שפט , תבדוק אם הן משוחררות מהפלאנג' שאליו מתחבר הדרייב שפט....

ליאור

mor@n
16-10-09, 23:08
הבורג השלישי נמצא בדיוק מעל הציריה הימנית...יש תושבת ברזל שמחוברת לברגים של הציריה בצד אחד ובצד שני לתושבת מנוע...

שוב..זה שאתה ממלא נוזל במיכל של הקלאץ' לא מחייב שזה מה שראית למטה..אתה צריך להבדיל בין סוגי השמן..בתחתית הגיר זה גם יכול להיות שמן מנוע ממחזיר שמן אחורי...
והבוכנה נראית לעין מצויין, תעקוב אחרי הצינור שיוצא מהבוכנה הראשית של הקלאץ' ואתה תגיע לבוכנה התחתונה...

דיסקיות חופשיות זה הדיסקיות שאמורות להוות מגן למחזירי שמן..יש אחת בכל מקום שמתחבר דרייב שפט , תבדוק אם הן משוחררות מהפלאנג' שאליו מתחבר הדרייב שפט....

ליאור

שבת שלום

ליאור: לגבי הביצה עברתי על כל שלושת הברגים והם מחוזקים היטב.
לגבי הבוכנה יש מצב שתעלה תמונה?
לגבי השמן אני עדין לא בטוח של מה הוא כי שמן מנוע לא חסר,שמן גיר אני חושב שלא חסר איך בודקים?
"דיסקיות חופשיות זה הדיסקיות שאמורות להוות מגן למחזירי שמן..יש אחת בכל מקום שמתחבר דרייב שפט ," אני אמור לראות אותן? כי זה נשמע מתחתי מכיון הטרנספר.
דורון: ניסיתי לטלטל אין תזוזה, אמורה להיות שם תושבת גומי?

מורן

mor@n
19-10-09, 23:20
מישהו ? ? ? ? ? ?

mor@n
31-10-09, 21:12
שבוע טוב

שמתי לב שכאשר אני בעליה אפילו בכביש הדפיקות חזקות יותר גם בנסיעה בשביל חולי הדפיקות חזקות יותר,בנוסף היום כשיצאתי מהירקון בעליה לכביש הייתי עדין עם דיפ' נעול וכאשר פניתי שמאלה הדפיקות היו ממש חזקות.האם זה אומר שהבעיה היא בתוך הביצה הקידמית ? אם לא אז מאיפה?
מורן

ד ו ר ו ן
31-10-09, 23:13
אם יש לך דפיקות ממערכת ההינע בזמן מאמץ הייתי הולך בכיוון של תושבות מנוע+גיר+טרנספר, תעבור על כולן, משהו מתעוות שם יותר מידי מול מונמנט הפיתול של המנוע.

lior_b.s
01-11-09, 14:08
עוד כיוון אפשרי זה צלב תפוס.
לפעמים אין חופש בצלב אבל הוא תפוס ומשמיע דפיקות. זה כבר קרה לי פעם אחת בדרייב שפט הקדמי.
בכל מקרה תפרק דרייב שפט קדמי ותבדוק את הצלבים בחוץ כשהדרייב-שפט מפורק.
אח"כ תשלב דיפ' מרכזי ותיסע ללא דרייב שפט קדמי ותנסה לשמוע בדיוק מאיפה הדפיקות.

ליאור

mor@n
01-11-09, 22:48
לפעמים אין חופש בצלב אבל הוא תפוס ומשמיע דפיקות. זה כבר קרה לי פעם אחת בדרייב שפט הקדמי.

ליאור

אין איזו סכנה לאיזשהו מכלול בנסיעה או בטיחותי ללא דריישפט קידמי? כי אצטרך לנסוע כמה קילומטרים בשביל להרגיש האם קיים הבדל.

דורון:
"אם יש לך דפיקות ממערכת ההינע בזמן מאמץ הייתי הולך בכיוון של תושבות מנוע+גיר+טרנספר, תעבור על כולן, משהו מתעוות שם יותר מידי מול מונמנט הפיתול של המנוע"

יש לחבר שלי גם ניבה והתושבות שלו לא במצב יותר טוב משלי ואני בטוח שהגיע הזמן להחליף תושבות. התושבות:
טרנספר יבשות ואם סדקים (גם בניבה של חבר שלי)
תושבות מנוע נראות שלמות כנל לגבי התושבת גיר
לגבי הביצה הקידמית אמורה להיות לה תושבת מגומי או משהו דומה לתושבות מנוע\גיר
טרנספר?
מורן

lior_b.s
02-11-09, 12:30
רק לצורך בדיקה אין סכנה בנסיעה ללא דרייב שפט קדמי , אתה תהיה חייב לשלב דיפ' מרכזי אחרת הרכב לא יזוז.
אל תתפתה ללחוץ על הגז ולשמוע את הניבה מפרפרת ;)
לדיפ' הקדמי יש רק 3 ברגים שמחברים אותו למנוע, תנסה בכל זאת לסובב את האומים ולחזק טיפה.
יתכן גם שבורג אחד קרע את ההברגה בצד של הדיפ', אתה לא תוכל לראות את זה בעין והבורג לא ייצא החוצה כי ההברגה לא סימטרית, החלק שנכנס לתוך הדיפ' עבה יותר וגדול יותר מהחור של התושבת.
תנסה לנענע בכח את הדיפ' ובקש מחבר שיסתכל מלמעלה אם יש תזוזה באיזור הברגים בעיקר אלו שבצד הנהג.

ליאור

mor@n
06-11-09, 14:11

ליאור

צהריים טובים

היום פירקתי את הדריישפט הקידמי ונסעתי בלעדיו אין רעשים ואין דפיקות,הצלבים לא תפוסים ועל הדרך גירזתי שוב,זה בטוח לא הציריה כי היא לא דופקת בסיבובים ללא הדריישפט.
יש למישהו רעיון ?

מורן

lior_b.s
07-11-09, 10:29
אז ככה..
עכשיו שהדרייבשפט אצלך ביד תבדוק טוב טוב חופשים ותקיעות בכל צלב וגם ביוק.
מספיק חופש קל או התנגדות קלה לתנועה של אחד הצלבים כדי להרעיש ומחייב שיפוץ/החלפת צלבים.

אח"כ תעבור לביצה הקדמית, תסובב ידנית את הפלאנג' (היכן שמתחבר הדרייבשפט) ימינה שמאלה ותבדוק את מידת החופש/רעש.
כמו כן תבדוק את האום של הפיניון זה שבאמצע הפלאנג' , שלא השתחרר והפיניון לא זז קדימה אחורה. (קרה לי וטחן את השיניים של הקורונה פיניון).

לגבי הציריות סביר שלא ירעישו כי כרגע אין עליהן עומס , תנסה להרים את כל החלק הקדמי של הרכב (שני גלגלים באויר) ולסובב גלגלים בידיים קדימה אחורה ולנסות לאתר את מקור הרעש..

ואם כל זה לא עוזר , הצעד הבא הוא לפתוח את המכסה התחתון בביצה ולהסתכל פנימה, יש שם שרוול מתכת על הפיניון , אם מסיבה של שחיקה במיסב או השתחררות האום של הפיניון אפילו רבע סיבוב השרוול הזה מטייל קצת ומרעיש הרבה.

בהצלחה

ליאור

-->