PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית סחיבה וצריכת דלק בסמוראי

samuraiDP
10-10-09, 15:56
אחרי טיול בשטח אתמול התחילו בעיות,
הבעיה המרכזית מתבטאת בהרגשה של "חוסר כוח" / סחיבה במהירות 80-90 בהילוכים גבוהים (5-4). אחרי כניסה לניוטרל (/קלאצ') ושילוב הילוך הבעיה מפסיקה. מבדיקה ראשונה שעשיתי, פילטר הדלק (אחורי) נראה סתום - מלא בלכלוך.

מעבר למה שתיארתי צריכת הדלק נראית לא הגיונית (כרגע בעין - עוד לא תידלקתי) - משהו כמו 260 ק"מ למיכל (בד"כ אני עושה 330-350).
הרכב הוא סמוראי '91, קרב' סובארו, חשוב לציין אם זה יעזור כרגע ללא תרמוסטט.

האם יכול להיות שהחלפה של מסנן דלק תפתור את הבעיה (כבר קניתי מסנן - בדרך להרכיב אותו)? האם מישהו התנסה בבעיה דומה?

תודה!
דרור

חרגול1
10-10-09, 16:14
על הדרך תנקה גם את הפילטר אויר, יכול להיות שהוא גם נסתם.

samuraiDP
10-10-09, 19:51
הפילטר אוויר - פילטר פתוח ונוקה היום עד כמה שהיה אפשר במסגרת הכלים הביתיים שלי - מחר אנסה לבצע עם לחץ אוויר...

בכל אופן - נתון שחשבתי עליו רק עכשיו - יכול להיות שצריכת הדלק נורמאלית מכיוון שמתוך 240 ק"מ שנסעתי 80 היו בשטח, רוב הטיול היה בזרימה בהילוכים 1-3 כך שצריכת הדלק יכולה להיות גבוהה מהרגיל.

אך עדיין האם החלפת פילטר דלק (יש לי 2, רק אחד עושה סימני סתימה) תפתור את הגמגום במהירות גבוהה??
דרור

צביקה קרבורטור
10-10-09, 20:58
אך עדיין האם החלפת פילטר דלק (יש לי 2, רק אחד עושה סימני סתימה) תפתור את הגמגום במהירות גבוהה??
דרור

דרור שלום רב !
בסבירות גבוהה מאד, כן !
בברכה
צביקה

samuraiDP
10-10-09, 21:00
צביקה תודה, חיכיתי לתגובה ממך לאור השרשורים הדומים שקראתי...

אני ארכיב את הפילטר מחר על הבוקר ומקווה שלא אצטרך לעדכן :)

תודה רבה!

דרור

צביקה קרבורטור
10-10-09, 21:40
דרור שלום רב !
אתה מוזמן לעדכן בכל מקרה.
חברי הפורום מעונינים לדעת האם החלפת וההמלצה להחליף את המסנן, אומנם פתרה את הבעייה, גם אם חלקית.
אנא חזור לעדכן.
בברכה
צביקה

samuraiDP
11-10-09, 16:45
ביצעתי את ההתקנה של פילטר דלק חדש ונראה שהתופעה נעלמה - אני עדיין לא בטוח כי לא נסעתי יותר בכביש בינעירוני אבל נראה כאילו הסחיבה טובה משמעותית מקודם, תודה על התשובות.

שאלות נוספות - כרגע כמו שאמרתי יש לי מסנן אוויר פתוח מחובר לקרב' סוברו - האם נידרשת החלפה מתישהו או שמא רק ניקוי על ידי לחץ אוויר מספיק?
החלפת שמן מנוע - אני יודע שזו שאלה מקטנה ומטופשת אבל לא מצאתי לה תשובה וההגיון שלי כנראה לא מספיק בריא - מה עושים קודם - ניקוז השמן או החלפת המסנן?
ודבר נוסף - האם באמת יש צורך להשתמש בידית מומנט ע"מ לסגור את בורג הריקון של קרטר שמן?
תודה!
דרור

itay
11-10-09, 18:36
ביצעתי את ההתקנה של פילטר דלק חדש ונראה שהתופעה נעלמה - אני עדיין לא בטוח כי לא נסעתי יותר בכביש בינעירוני אבל נראה כאילו הסחיבה טובה משמעותית מקודם, תודה על התשובות.

שאלות נוספות - כרגע כמו שאמרתי יש לי מסנן אוויר פתוח מחובר לקרב' סוברו - האם נידרשת החלפה מתישהו או שמא רק ניקוי על ידי לחץ אוויר מספיק?
החלפת שמן מנוע - אני יודע שזו שאלה מקטנה ומטופשת אבל לא מצאתי לה תשובה וההגיון שלי כנראה לא מספיק בריא - מה עושים קודם - ניקוז השמן או החלפת המסנן? ניקוז ואז מסנן
ודבר נוסף - האם באמת יש צורך להשתמש בידית מומנט ע"מ לסגור את בורג הריקון של קרטר שמן? אתה שואל ברצינות??? תחליף גם את השייבת נחושת, סביר להניח שלא החליפו אותה. (וכן, סוגרים עם מומנט!)
תודה!
דרור

איתי.

itay
11-10-09, 18:37

החלפת שמן מנוע - אני יודע שזו שאלה מקטנה ומטופשת אבל לא מצאתי לה תשובה וההגיון שלי כנראה לא מספיק בריא - מה עושים קודם - ניקוז השמן או החלפת המסנן?
ודבר נוסף - האם באמת יש צורך להשתמש בידית מומנט ע"מ לסגור את בורג הריקון של קרטר שמן? אתה שואל ברצינות??? תחליף גם את השייבת נחושת, סביר להניח שלא החליפו אותה. (וכן, סוגרים עם מומנט!)
תודה!
דרור

איתי.

samuraiDP
16-10-09, 08:16
עדכון - לאחר החלפת פילטר הדלק (אחורי בלבד - קדמי נראה תקין) הפסיקו בעיות הסחיבה, אתמול נסעתי 50-60 ק"מ במהירות גבוהה (עד כמה שאפשר 80-90 קמ"ש), לא נרשמו בעיות בכלל, סחיבה נהדרת (שוב, עד כמה שאפשר בסמוראי 1300 סמ"ק)

תודה רבה לעוזרים,

דרור

itay
16-10-09, 08:28
עדכון - לאחר החלפת פילטר הדלק (אחורי בלבד - קדמי נראה תקין) הפסיקו בעיות הסחיבה, אתמול נסעתי 50-60 ק"מ במהירות גבוהה (עד כמה שאפשר 80-90 קמ"ש), לא נרשמו בעיות בכלל, סחיבה נהדרת (שוב, עד כמה שאפשר בסמוראי 1300 סמ"ק)

תודה רבה לעוזרים,

דרור

איזה פילטרים שמת? האוניברסלים או מהחברה?

איתי.

צביקה קרבורטור
16-10-09, 12:10

תודה רבה לעוזרים,

דרור
דרור שלום רב !
מה לגבי תצרוכת הדלק, האם נבדק, והאם חל שיפור ?
בברכה
צביקה

tamirh
16-10-09, 20:50
שאלה,
כמה קמ"ש סמוראי תקין סוגר?
האם יש הבדל בין קרבורטור להזרקה?
ואם מישהו יודע כמה מ0ל100 הוא עושה אני אשמח לדעת:grin:
אני אישית מעריך 17-18 שניות

azora
17-10-09, 11:35
שאלה,
כמה קמ"ש סמוראי תקין סוגר? אין לסמו מתוחזק בעיה להגיע ל-110 +, אם נתעלם לשניה בההיבט הבטיחותי (שעולה דרסטית בשילוב עם רוחות צד וכד').
האם יש הבדל בין קרבורטור להזרקה? כן... בהזרקה: פחות רעש, צריכת דלק טובה יותר, עוד כוח למנוע והרבה פחות אמינות + קשה/מעצבן/יקר יותר לתחזוק.
ואם מישהו יודע כמה מ0ל100 הוא עושה אני אשמח לדעת:grin:
אני אישית מעריך 17-18 שניות לא בטוח, בפעם שעברה שמדדנו עשינו את זה עם לוח שנה :oops:

http://www.youtube.com/watch?v=2yth9KZ7x-Y

samuraiDP
17-10-09, 19:50
צביקה היי,
על פניו (לפי השעון) נראה שיש שיפור משמעותי בתצרוכת הדלק - למרות זאת אני יודע שעל פי השעון זה מדד לא אמין במיוחד, בתחושה שלי הרכב מתאמץ משמעותית פחות ונוסע בסל"ד נמוך יותר - דבר שגם קשה לבדוק עובדתית כי אין לי מד סלד כרגע, זה נכנס לרשימה ואחרי כמה עניינים קצת יותר דחופים אני ארכיב אחד כזה ברכב.

-->