PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על מנוע וגיר לבאגי...

ohayon
10-10-09, 22:47
חפרתי פה מלא ועדיין לא הבנתי משהו.
אני בונה באגי 2 מושבים קטנה יחסית קצת רחבה עם גלגלים של טרקטורון והנעה אחורית (השמנוע יהיה מאחורה )
עכשיו אני מחפש סוברית e 10 או e12 שזה הנעה אחורית שזה הכי פשוט או שיש את האפשרות של חיפושית שזה הנעה אחורית אבל המחירים שלהם בשמיים..
יש אפשרות להשתמש במנוע של סוברו ג'סטי או של סובארו לאגסי 1600 ובגיר של טרסנפוטר?
השאלה שלי איך אני משתמש במנוע של סובארו והוא מאחורי הנהג והגיר יהיה לכיוון הנהג
אם במקור המנוע מקדימה והגיר הולך כלפי אחורה
זה משהו שעוד לא הבנתי ובדקתי הרבה לפני ששאלתי...

assaf234
20-11-09, 09:38
אהלן, אשמח לעזור לך בכיף

אני עצמי בניתי באגי שילדה וגיר חיפושית מנוע סובארו
תחפש באגי שילדים התחילו לבנות ככה שכבר הפשיטו את כל מה שאתה לא צריך (דלתות,חלונות, מכנס מנוע, גג והכל. יש הרבה שמתחילים לבנות ונמאס להם ואז אתה יכול לקנות את השילדה בגרושים. בקשר למנוע אם אתה רוצה לעבור למנוע סובארו אין בעיה עם זה פרט לכך שאתה צריך מתאם (בד"כ משתמשים באלומיניום) שיתאם בין המנוע לגיר כי החיבור הפיזי בינהם (הברגים) לא מתאים (החורים של הברגים בגיר חיפושית לא תואמים את אלה של הסובארו) מה שאתה צריך לעשות זה למצוא מישהו שכבר עשה את זה, לראות כמה הוא חרט מהפלאנג' של הסובארו, לרתך את המתאם לפלאנג' ונגמר הסיפור.

אם לא הבנת משהו ממה שכתבת או שאתה רוצה עוד טיפים:
[email protected]

יונימוג אדום
20-11-09, 21:22
ערב טוב .
יש לי בשבילך בדיוק מה שאתה מחפש .
ישנה באגי הבנויה על שלדת סובארית עם מנוע וגיר סובארית , הבאגי לא הושלמה אך כל החלקים קיימים ( ישנם גם זוג ג'נטים רחבים ) כל זה למכירה ב1000 ש"ח .
ישנה גם סובארו 1600 נוסעת אשר נרכשה לצורך החלפת מערכת ההנעה בסובארית . ( 1200 ש"ח ) .
בפרויקט הזה הושקע עמל רב והרבה מחשבה אך לצערי הבן אשר בונה את הבאגי נעצר לפני זמן מה עם אופנוע מוטוקרוס וכעת מחכה למשפט , ולכן החליט בצער רב לעצור כעת את ההמשך .

צור קשר - אילן - 050-5249686

נ.ב. חפש בפורום קניה ומכירה את המודעה ויש בה גם תמונות .

assaf234
20-11-09, 22:50
ערב טוב .
יש לי בשבילך בדיוק מה שאתה מחפש .
ישנה באגי הבנויה על שלדת סובארית עם מנוע וגיר סובארית , הבאגי לא הושלמה אך כל החלקים קיימים ( ישנם גם זוג ג'נטים רחבים ) כל זה למכירה ב1000 ש"ח .
ישנה גם סובארו 1600 נוסעת אשר נרכשה לצורך החלפת מערכת ההנעה בסובארית . ( 1200 ש"ח ) .
בפרויקט הזה הושקע עמל רב והרבה מחשבה אך לצערי הבן אשר בונה את הבאגי נעצר לפני זמן מה עם אופנוע מוטוקרוס וכעת מחכה למשפט , ולכן החליט בצער רב לעצור כעת את ההמשך .

צור קשר - אילן - 050-5249686

נ.ב. חפש בפורום קניה ומכירה את המודעה ויש בה גם תמונות .

נשמע שווה, אני במקום הבחור הייתי הולך על זה

דיסקו4
21-11-09, 17:12
אהלן
יש לי באגי עם מנוע וגיר חיפושית 2 בולמים חדשים נוסעת כמובן...ב 4000 ש"ח..אפשרות להובלה
הובר

באגי 1600
22-11-09, 20:36
הבאגי שלי עם מנוע סובארו 1600 וגיר טרנספורטר וזה מצויין :) כמובן שהמנוע והגיר מאחורה

זאביק
22-11-09, 23:25
זה יפה מאוד שכולכם מציעים את כל מרכולתכם למכירה,

אבל אף אחד לא ענה לו על השאלה !!

איך הוא לוקח מנוע וגיר שהיו קדמיים, שם אותם בתוך באגי מאחורי המושבים ו:
1) הגלגלים ימשיכו להסתובב לכיוון הנכון (כלומר לא לסובב ב-180 מעלות את המכלולים)
2) ידית ההילוכים עדיין תהיה ליד הנהג, למרות שהגיר נמצא ב- ????

דרור ברלי
23-11-09, 00:48
מנוע בוקסר של סובארו מחברים לגיר פולקסוואגן (חיפושית או טרנספורטר לדגמיהם) בעזרת מתאם.
יחידת הנעה קומפלט (מנוע וגיר ידני) של סובארו שממוקמת בחלק האחורי של באגי, דורשת בניית מערכת שטנגות שעוברת מתחת למנוע כדי שיהיה ניתן להחליף הילוכים.
פתרון אחד הוא להשתמש בגיר אוטומטי, ואז הכל קל יותר.

פתרון אחר הוא יחידת הנעה של רכב עם מנוע רוחבי. ניתן למקם מאחור - בניית השטנגות הדרושות תהיה פשוטה יותר - ואז אין שום סיבה להסתפק במנוע חלש ועלוב של ג'סטי דווקא. הבעיה עם גיר רוחבי היא שהציריות יהיו בהכרח קצרות ויעבדו בזוויות לא מתאימות - אלא אם תבנה באגי מאוד-מאוד רחב....

ולכן הגיר המתאים ביותר עבור באגי הוא טרנסאקסל כלשהו. הגיר צריך להתאים כמובן לכוח המנוע, ובמקרה של הבאגים המדוברים, עבור השידוך למנוע סובארו בוקסר סדרתי (החל מ-60 כ"ס לערך במנוע ליאונה ישן בנפח 1300 סמ"ק ועד 125-136 כ"ס ממנוע B4 בנפח 2000 סמ"ק) גיר טרנספורטר לסוגיו יהיה החזק והמתאים ביותר.... הבעיה - כבר קשה למצוא כאלה תקינים, וזה לא זול. כנ"ל בניית מתאם בין המנוע והגיר שאינה זולה.

וכן - גם לי יש באגי (מנוע סובארו 1800, גיר טרנספורטר, שילדה טובה, מתלים טובים ועוד ועוד) שעומד כבר זמן רב וזקוק לשיפוץ ואני פנוי להצעות מרציניים בלבד....

-->