PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיני באגי

ofri9999
11-10-09, 01:41
שלום לכלם ושבוע טוב
אני רוצה לבנות מיני באגי רכשתי את התוכניות של חברת אדג' של הברקודה
בהיתייעצות אם אנישים כמו אסף ועידו לוריא הבנתי שהכלי שבחרתי לבנות לא מוצלח במיוחד בגלל כמה סיבות שהעיקרית מבינהם היא המיתלים.
ושאלותי הם אילו:
1.אם כדי להחליף את התוכניות או לעשות שינויים בקיימות
2.אם להישאר עם הקיימות אז איזה שנויים כדי לבצע בברקודה
3.אם להחליף את לאיזה חברה ואיזה דגם לבחור

תודה מראש עפרי גליקסמן

ofri9999
13-10-09, 00:31
איפה כל המומחים???

lizard
13-10-09, 07:49
הברקודה זה המודל החדש שהם מוכרים עכשיו את התוכניות שלו, לא?
בפירנה המתלים היו לא משהו. בברקודה נדמה לי שהם דאבל A ארם אז זה אמור להיות בסדר. אלא אם כן יש דברים שאני לא מודע אליהם.

Porsche_Dude
13-10-09, 08:08
אם הבעיה שפיראנה הייתה שהמתלה מקדימה הוא A ARM בודד, אז רק שתדעו שיצאו תוכניות חינמיות לבניית DOUBLE A ARM מקדימה.

עידו לוריה
13-10-09, 19:07
רק בשביל שתדעו ה"דבל A ארם" בכול הכלים הללו זה מקבילית די פשוטה ובשביל זה לא צריך לקנות תוכניות.
עידו

ofri9999
13-10-09, 23:39
אז מה אתם אומרים על הברקודה טוב או לא טובה?????
ואם לא מה הבעיות שלה?

eilonoz
14-10-09, 10:27
מההתעניינות שלי שהיא לא ארוכה אני לא מכיר ברקודה שקיימת בארץ
יש בחור בכינוי sidewinder שבונה אחת אתה מוזמן לשאול אותו

אחת הבעיות איתו הוא שהוא יקר לבניה

לגבי המתלים- המתלים החדשים יותר של edge (סט חדש לפירנה והמתלים של הברקודה) עובדים עם camber gain משמע שהזווית כן משתנה עם סגירת המתלה
ממה שאני רואה-בעיקר תלוי הגודל של המנוע-- נראה לי ששם מתעוררות מרבית הבעיות בגלל יחסי הספק/משקל

Porsche_Dude
14-10-09, 15:48
רק בשביל שתדעו ה"דבל A ארם" בכול הכלים הללו זה מקבילית די פשוטה ובשביל זה לא צריך לקנות תוכניות.
עידו

עידו, בתוכניות החדשות הזרועות מקדימה בנויות מצינורות ולא פרופלים.
התוכנית כוללת סביבות ה35 עמודים, לדעתי שווה להעזר בזה.

אופיר, אני מקווה שאתה מודע לעלויות הבנייה של הבראקודה.

איילון, לא הבנתי מה הבעיה ביחס הספק\משקל. הבאגי שוקלת 400 ק"ג בקירוב.
עם מנוע 1000 סמ"ק של אופנוע סופרספורט היא תיהיה מהירה ביותר, שלא לדבר על ZX14 או היאבוסה.

adi-ros
14-10-09, 21:19
מההתעניינות שלי שהיא לא ארוכה אני לא מכיר ברקודה שקיימת בארץ
יש בחור בכינוי sidewinder שבונה אחת אתה מוזמן לשאול אותו

אחת הבעיות איתו הוא שהוא יקר לבניה

לגבי המתלים- המתלים החדשים יותר של edge (סט חדש לפירנה והמתלים של הברקודה) עובדים עם camber gain משמע שהזווית כן משתנה עם סגירת המתלה
ממה שאני רואה-בעיקר תלוי הגודל של המנוע-- נראה לי ששם מתעוררות מרבית הבעיות בגלל יחסי הספק/משקל

שלום לכולם,
לבנות ברקודה ברמה גבוהה זה לא פחות מ15 אלף שקל (להוציא את המנוע מהחישוב)

לגבי כוח\משקל - תלוי באיזה מנוע אתה משתמש ומה אתה רוצה להפיק ממנו.

אני כרגע עומד במצב שסיימתי עם השלדה והכלוב ונשארו לי רק משולשים קדמיים - תוכניות טובות לדעתי ואני לא רואה בעיה במתלים.

עדי,

eilonoz
15-10-09, 09:44
כמו שאמרתי יחס משקל כוח
היחס הוא בהחלט טוב והמשקל הנמוך מביא איתו באגי שמדי פעם קצת חלש מדי לעומסים

המנועים מאוד חזקים וצריך לבנות את המכלולי הנעה טוב ובלי פשרות

תקראו את כתבת כתבת ההשוואה בג'יפולוג תומקאר מול רייזר --את הפסקת פתיחה על בנייה עצמית

Porsche_Dude
15-10-09, 14:14
אני חושב שזה מוגזם קצת להגיד שבכל נסיעה לשטח משהו מתקלקל.
הבאגי האלה מיועדת לשבילים ולא לעבירויות או קפיצות, בדרך כלל זה מתקלקל משימוש שלא ליעודו.

אבל מי אני שאשפוט, יש לנו את אלעד.
אשמח אם הוא יוכל לתת חוות דעת על הנושא הזה.

gasgas
15-10-09, 22:45
המתלים הקדמיים של הברקודה שונים משל הפיראנה, כמו שנכתב כאן רק למתלים של הפיראנה יש camber gain מכיוון שיש לזרוע רק נקודת עיגון אחת לשילדה, אך בברקודה יש מתלי דאבל איי עם אפשרות לכיוון קאמבר וקאסטר, מה שלא ניתן לעשות בפירנה.

אני לא רואה בעיה במתלים של הברקודה והם טובים יותר משל הפיראנה.

15000 ש"ח לברקודה ברמה גבוהה זה לא מחיר ריאלי או לא ברקודה ברמה גבוהה. (רק רביעיית בולמים ברמה גבוהה יעלו כמחצית מהתקציב הזה, וזה גם אם תקנה אותם בארה"ב ותביא במזוודה)

אני מכיר את הפירנה שדרור דיבר עליה בכתבה, אותה פיראנה רק סיימה לרקום עור וגידים והרכב עוד לא "התיישב" כמו כן יש גם חבלי לידה שכל רכב בבניה עצמית עובר (יש יותר, ויש פחות) אך לומר שכל נסיעה היא מתקלקת זה ממש לא נכון.

בבאגי שלי היו תקלות שרובן קשורות במנוע, (קלאטש, שרשרת לא מתוחה וכו,) אך
לאחר שכל אלו תוקנו ותוחזקו כראוי הבאגי נסעה ותיפקדה כמו שעון.

וסוף סוף להגיע לתשובה עבור עופרי, הברקודה היא באגי יקרה יותר לבנייה מאשר הפיראנה ודורשת הרבה עבודת מחרטה שאם אין לך תעלה לא מעט. אך המתלים (לדעתי) לא מהווים מכשול בהחלטה, ולא שם הייתי מבצע שינויים.

בכל בנייה עם תוכניות הייתי ממליץ לא לקחת אותם כתורה מסיני, יכול להיות שמרווח הרגליים שלך קצר או ארוך ותרצה לשנות את השילדה(לדוגמא בפירנה שצפופה), זוויות ראייה, מיקום הגה וכו' אלו דברים אינדיבדואלים ומיקומם צריך להיעשות לפי נוחות תוך כדי התחשבות במבנה הכללי כמובן.

הערה אחרונה לעידו, אני לא מסכים שאין צורך בתוכניות, לבונה החובב זהו כלי לעבודה,לומדים מהם הרבה, אפילו דברים קטנים כמו כיוון זוויות במיתלה מבלי לפרק את כולו והתועלת שהתוכנית מביאה גדולה פי כמה מההוצאה(כ-300 ש"ח עד הבית) אפילו אם משתמשים בתוכנית רק לקווים כללים.

אלעד

Porsche_Dude
16-10-09, 00:15
תודה רבה אלעד על ההבהרה והתשובה המפורטת.

:)

עידו לוריה
16-10-09, 00:31
עידו, בתוכניות החדשות הזרועות מקדימה בנויות מצינורות ולא פרופלים.
התוכנית כוללת סביבות ה35 עמודים, לדעתי שווה להעזר בזה.
.

1. אני לא מדבר על סוג הפרופיל שממנו בנוי המתלה אלה על הגאומטריה של , שזה החלק הכי חשוב במתלה ולא ממה הוא בנוי , מצדי שהיה מקלקר אבל עם גאומטריה טובה כמה שניתן להשיג בתיכנון מראש וזה יותר חשוב מהדיון שאתם אוהבים לנהל איזה מנוע להכניס בכלי כזה שזה ממש לא חשוב כל מנוע הכי עלוב עם מתלים עם גאומטריה טובה ישיג פירנה/ ברקודה ולו רק בגלל המתלים.
2. 35 עמודים זה ממש לא הרבה לרכב, והפורם הזה יכול לעשות יותר מכול דף או 35 דפים שתקנה רק צריך לדעת מה לשואל או איפה לחפש פה באתר .
עידו

adi-ros
16-10-09, 00:36
15000 ש"ח לברקודה ברמה גבוהה זה לא מחיר ריאלי או לא ברקודה ברמה גבוהה. (רק רביעיית בולמים ברמה גבוהה יעלו כמחצית מהתקציב הזה, וזה גם אם תקנה אותם בארה"ב ותביא במזוודה)
מבצע שינויים.

אלעד

שלום אלעד,
רשמתי לא פחות (והוצאתי את המנוע מהחישוב ) מ15 כי זה המינימום שאפשר - לאחד שלא צריך יותר מידי עבודות חוץ ( ראה ערך חרט ומכופף צינורות ).
בולם של פוקס לפי מה שדורשת התוכנית עולה 342 דולר + 55 דולר לקפיץ = 397 דולר. סט של 4 יעלה משהו כמו 7 אלף שקל בארץ.

לדעתי , לבנאי החובב ( כמוני ) כדי להצמד לתוכנית כי כל שינוי גורר עוד שינוי אחריו.
שבת שלום,
עדי.

ofri9999
16-10-09, 00:54
תודה רבה לכולם עזרתם לי מאוד אני מקוה שאני יתחיל עם הפרויקט בחודשים הקרובים ושוב תודה

עידו לוריה
16-10-09, 01:02
הערה אחרונה לעידו, אני לא מסכים שאין צורך בתוכניות, לבונה החובב זהו כלי לעבודה,לומדים מהם הרבה, אפילו דברים קטנים כמו כיוון זוויות במיתלה מבלי לפרק את כולו והתועלת שהתוכנית מביאה גדולה פי כמה מההוצאה(כ-300 ש"ח עד הבית) אפילו אם משתמשים בתוכנית רק לקווים כללים.

אלעד

אלעד אתה צודק ,אבל מה שאני אמרתי וממשיך לומר זה שמתלים הם לב הרכב וכאשר אתה אמר "אני קונה תוכניות והן לקווים כללים" כידי ורצוי לבדוק את גאומטרית המתלים שלהן לפני הבניה,בכול הודעות שנכתבו בנושא זה בשרשור הזה ואחרים אף לא אחד ישב ובדק את גאומטרית המתלים בתוכניות שהוא קנה והסיבות די ברורות לי (לפחות כך נראה לי) חוסר ידע ,אמונה שקניתי תוכניות טובות ,חוסר זמן ,וכו' מנסיון שלי רוב זמן התיכנון של רכב זה מערכות המתלים (בערך 3/4 מזמן התיכנון הכללי כ- 100 שעות +) אז נראה לך שתוכנית שאתה קונה ב 300 ש"ח עד הבית מישו יש על המתלים את הזמן הזה או שפשוט יעשה מקבילית פשוטה (או מאד קרוב למקבילית )רק לידע כללי גם טומקאר זה מקבילית טהורה (המתלה הקידמי) וזה שאפשר לשנות קמבר או קסטר או שנהם מה זה אומר לגבי שאר הפרמטרים של המתלה ?
העם משאו מכם בדק את כל השאלות אללו ?
קווי כללים אני מציר בכמה רגעים על ניר וזה לא עולה 300 ש"ח.
בכול השנים שרכבתי בתחרוית תמיד שיפרתי את הכילם ,לא את המנוע רק את המתליםוזה תמיד אוכיח את עצמו .
עידו

eilonoz
16-10-09, 02:20
דרגות של ציפיה, איכות, ואולי גם יכולת נהיגה כמפתח לכל הדיון הזה

אני אתחיל בסיפור האישי שלי אפשר לדלג ולעבור לחלק הרלוונטי

אני רוצה לבנות באגי כבר כמה שנים. באופן עצמאי חשבתי על מנוע של אופנוע כי הוא יותר ספורטיבי
לחברות שמוכרות תכניות הגעתי במזל
ראיתי תכניות של פירנה והתלהבתי ממש אבל קניתי ST3 כי רציתי דו מושבית

היום ככל שאני מתקדם יותר ומבין יותר אני חושב שני דברים:
1- מצד אחד במלא דברים הבאגים האלה נראים מקרוב מאוד לא ממש מקצועיים ועם הרבה פשרות בין אם זה ציריות 930 לבין אם זו גאומטריית המתלים

2- מצד שני יש בעולם המון באגים שנבנו לבד או לפי תכנית והבעלים שלהם מרוצים עד הגג גם בלי שהם יודעים מה זה מרכז גלגול. הבאגים שלהם נוסעים נקודה.......
חבר 4 גלגלים ומנוע ויהיה לך רכב נוסע. תשקיע יותר והרכב ישתפר אבל עדיין יש בעולם כל כך הרבה סוגים של כלי רכב ועוד אין טכניקה מוכחת לייצור של הרכב המנצח

עידו- אתה מדבר על הנדסה, תחרויות, מיומנות, יכולות שטח ברמה סופית-- דברים שרובם לא מגיעים אליהם בכלל אלא רק רוצים קצת להרגיש שטח ב 80-100 קמ"ש

עופרי-
1-תחליט לאיזה מהירויות אתה רוצה להגיע ואילו יכולות אתה רוצה,
2-מה סגנון הנהיגה שלך (פרוע או מרוסן),
3-תחליט מה המחיר שאתה מוכן לשלם,
4-תחליט כמה משנה לך להכיר את ההנדסה של הרכב אותו אתה בונה
5-תבחר מנוע
6-תחשוב כמה זמן יש לך

אחר כך תסתכל על תכניות ותחשוב אם נראה לך שהן עונות על הצרכים או לא

אני חושב שלחובב הממוצע הן יותר ממתאימות בעיקר עבור 300 ש"ח
הן חוסכות זמן רב של תכנון, התלבטות, וניסוי ותעיה

נחזור אליי לסיום
אני התחלתי לבנות באפריל עם חצי שנה ותקציב של 30K
היום בגלל כל השינויים שהלטתי לעשות אני עוד לא סיימתי את הבאגי, אני חורג בתקציב וביום ראשון אני מתחיל אוניברסיטה (לאן נעלם הזמן????)

שוב אני אומר- רכב זה 4 גלגלים ומנוע וכמובן קשת בטיחות
יש לי עוד המון מה להגיד אם תרצה אתה מוזמן להתקשר או אפילו לבוא לביקור ארוחה עליי

בדבר אחד אין לי ספק- הפורום כאן נפלא וכמות המידע שקיבלתי מאנשים היא אחת הסיבות המרכזיות שבסוף יהיה לי באגי

מתיש אבל חשוב למען הסדר
לילה טוב ובהצלחה לי

Porsche_Dude
16-10-09, 14:04
עידו, אני אשמח אם תוכל להפנות אותי למאמרים או להסביר לי בעזרת הידע שלך לגבי גיאומטריית מתלים כי אין ידע נרחב בבולמים, בטח לא של באגי(אני יותר מתמצא במכוניות).
אף פעם לא התעמקתי יותר מדי בנושא, אשמח אם תוכל להרחיב.

gasgas
16-10-09, 21:18
עידו אני מסכים איתך שאפשר לעשות את המתלים יותר טוב (כי אני יודע שכל דבר אפשר לשפר ולא באמת שאני יודע איך לעשות את גאומטרית המתלים טוב יותר)ושהם אחד מהמכלולים המשמעותיים ברכב, אבל צריך לקחת בחשבון שמי שמייצר אותם הוא בונה חובב (בהנחה שמתלים טובים יותר קשים יותר לייצור - אני לא יודע) ומה שאתה עושה בכמה דקות מחשבה כגון קווים כללים לשילדת באגי, בונה חובב כמוני וכמו עוד כמה חבר'ה פה עושים בהרבה יותר זמן.

ושאלה - מה היית משנה במתלים בברקודה?

אלעד

עידו לוריה
17-10-09, 09:30
עידו, אני אשמח אם תוכל להפנות אותי למאמרים או להסביר לי בעזרת הידע שלך לגבי גיאומטריית מתלים כי אין ידע נרחב בבולמים, בטח לא של באגי(אני יותר מתמצא במכוניות).
אף פעם לא התעמקתי יותר מדי בנושא, אשמח אם תוכל להרחיב.

http://www.jeepolog.com/virtual_buggy.html

http://www.jeepolog.com/373.html

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=21343

וזה מחיפוש קצר באתר ,לגבי ידע יש ספרות נרחבת בנושא אבל באנגלית תפנה לנמרוד מלר הוא מומחה בנושא הוא יפנה אותך לחומר הרלונטי ,או שאתה מוזמן אלי לקבל את מה שאני יודע בתחום כי לכתוב את זה באתר זה ארוך מדי .
עידו

Porsche_Dude
17-10-09, 14:10
תודה רבה עידו.

אני מצטרף לשאלתו של אלעד.

-->