PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על מנוע מכסחת דשא

גיא
05-07-04, 13:39
יש לי חרמש מוטורי 2 פעימות שמכבים אותו על ידי לחיצה על כפתור חשמלי שלאחר בדיקה מתברר שהוא גורם לנתק בין הסליל והפלג. פשוט וברור.

יש לי גם מכסחת דשא מנוע 4 פעימות ששם הכיבוי הוא על ידי עזיבת המשבת שעל ה"הגה".
עקבתי אחרי הכבל של המשבת ולא הצלחתי להבין מה בעצם מכבה את המנוע.
מישהו יודע ?

זה לא תקלה זה סקרנות.

זה משהו כמו ה half-compression שהיה לי ב DR600 ? או משהו בקרב' ( לשם בעצם מוביל הכבל ) אולי זה משהו כמו צ'וק ? ( אם כי אין שם צ'וק, יש רק משאבה למילוי הכוסית של הקרב' ) וזה פשוט חונק את הקרב' ?

תודה.

גיא
05-07-04, 13:40
כששאלתי חבר על זה הוא אמר שהוא לא יודע אבל מה קשור חצי קומפרסיה ...
אז לא קשור מין הסתם אבל זכור לי שזה היה מכבה את המנוע בקלות ......... :oops:

חנן א.
05-07-04, 13:42
סגור את הגז, בדוק ניצוץ כשאתה מושך בכבל, ותגלה שזה מקצר את הסליל לאדמה, כך שאין ניצוץ.

סביר שהחרמש המוטורי עושה את אותו דבר: מקצר את המתח הגבוה לאדמה ולא יוצר נתק. נתק במעגל מתח גבוה עלול להרוס את הסליל.

חנן א.
05-07-04, 14:02
אגב, יש גם מכסחות ששם הכבל מפעיל בנוסף לניתוק ההצתה בלם על גלגל התנופה.

גיא
05-07-04, 15:08
תודה

shmil
05-07-04, 20:57
half-compression לא מיועד לכיבוי.
הוא הומצא במקור על מנת להקל על הנעת המוע בעזרת הקיק-סטרטר, כאשר המדובר על מנועים גדולים, בהם גם כל כובד משקלו של המניע לא תמיד מצליח להתנגד לדחיסה בצילינדר(ים).
המנגנון שלו בעצם לוחץ על שסתום הפליטה, או שסתום נוסף שנמצא בראש, ומאלץ אותו להוריד לחץ, ובכך להקל על ה"בועט"... :lol:
בדרך כלל הוא גם קפיצי, על מנת שלא ימשיך להפתח, ויאפשר למנוע לדחוס דחיסה מלאה ולהניע במחזור העבודה הבא.
עדיין זכורות לי היטב בעיטות ההחזר של ה-BSA 500 אוברהד (חד צילינדרי), שהיה לי לפני 25 שנים... בדיוק כדי למנוע את שבירת השוקיים הזו, הומצא קודם לכן מפחת הלחץ.

גיא
05-07-04, 21:51
לצערי / שמחתי
יצא לי הכבוד לעוף השמיימה כשהקיק חזר ...

אני בהחלט מודע למה טוב בהפ-קומפרשן :oops:

בכל זאת הייתי משתמש בו לכיבוי המנוע במשך שנים ... :?:

yoavshefer
05-07-04, 22:19
בפיאג'ו 50 סמ''ק, הhalf-compression משמש גם להנעה וגם לדימום המנוע.
כמובן מנוע 2פעימות, אז זה קצת שונה.
לעניין המכסחת קבל דימום המנוע הוא מכני לחלוטין.אז כנראה כמו שחנן כתב" יש גם מכסחות ששם הכבל מפעיל בלם על גלגל התנופה."
אם מושכים בכבל ההתנעה בלי ללחוץ על המשבת,המשיכה קשה מאד.ולא יכול להיות שזהhalf-compression בגלל שחייבים להמשיך להחזיק את המשבת כל עוד המנוע עובד.

חנן א.
05-07-04, 22:36
במכסחות שבהן כבל הגז גם מכבה את המנוע, הוא מזיז פחית שמשחקת עם הפרפר של המאייד, אבל אותה פחית גם מקצרת את הסליל כשהיא בסוף המהלך, ולכן אין קשר לכך שהכבל מכני.

yoavshefer
05-07-04, 23:49
במכסחות שבהן כבל הגז גם מכבה את המנוע, הוא מזיז פחית שמשחקת עם הפרפר של המאייד, אבל אותה פחית גם מקצרת את הסליל כשהיא בסוף המהלך, ולכן אין קשר לכך שהכבל מכני.
חנן זה לא כבל גז. וזה גם לא מגיע לקרבורטור. זה כבל בפניי עצמו שנכנס בצמוד למנגנון ההנעה הידני,ועם מנסים להניע ללא לחיצה על המשבת המשיכה קשה מאד.

חנן א.
05-07-04, 23:57
אתה מדבר על כבל משבת, שבולם את גלגל התנופה, ואני מדבר על כבל גז, אלו שני דברים שונים, בשני סוגי מכסחות שונים.

לפחות במכסחות שלי היו ויש, שני סוגי הכבלים, גם כבל הגז, וגם כבל המשבת, גם גורמים בסופו של דבר לניתוק ההצתה.

איך אני יודע? כי תיקנתי את המכסחות לאחר שניצוץ שבק בהן.

yoavshefer
06-07-04, 00:00
O.K "הבנתי את זה ברוך"

גיא
06-07-04, 02:27
במכונה שלי יש כזה פטנט גם.
אנ י נוהג לתת משיכה או שתיים על פארש בשביל לשמן את המנוע לפני ההתנעה ואכן בלי משבת זה קשה מאוד לסובב ...

elitkh
06-07-04, 09:31
כמי שעבד תקופה לא קצרה בתיקון מכונות חקלאיות שונות-בינהן מכסחות.
רוב מכונות הכיסוח החדשות מגיעות עם משבת שמבצע פעולה כפולה -גם מדומם את המנוע ע"י קצר וגם עוצר אותו בעזרת בלם.
הרבה גננים היו מבקשים לבטל את המשבת הזה ואז ניתן באופן דיי פשוט להעביר את פעולת הקצר אל הכבל גז ולבטל לגמרי את הבלם המכני-כמו שהיה במכונות מדגם ישן יותר.
אלי

גיא
06-07-04, 20:43
ועכשיו אלי אחרי שזרקת את הכפפה ...
נא להוסיף מאמר כולל ציורים ושירטוטים והסברים על איך עושים את זה !?!?

די מבאס שבשביל להתכופף להזיז איזו אבן אני חייב לדומם כשהמנוע חם ולהניע מיד אחרי כמ השניות.
זה לא ניראה לי ממש בריא למנוע.

מה שאני עושה זה לחבר את המשבת לידית עם חוט ברזל אבל זה פיתרון לא ממש רציני...

תודה.

גיא.

elitkh
06-07-04, 22:15
קצת קשה להסביר את זה כאן למרות שלא מדובר באמת במשהו מורכב-עניין של רבע שעה עבודה.
בכל אופן לפי מה שהבנתי הוספת המשבת נבעה מתאונות עבודה.
במקור היתה תושבת לבית קונקטור מפלסטיק ליד המצערת כך שכאשר היית סוגר את המצערת עד הסוף היה נוצר קצר והמנוע היה מתכבה.
במכונות החדשות העבירו את הקונקטור אל בלם המנוע.
מה שצריך לעשות-לפרק את מכסה המנוע להוציא את הקונקטור -תפוס עם "קליפס" ריבועי ולהעביר אותו ליד בית המצערת.
אני מניח שזה לא ממש ברור...
אבל זה המקסימום שאני יכול להסביר מכאן.
אלי

גיא
07-07-04, 00:21
ברור למדי

תודה.

אני אחפש אותו ( את המפסק הזה ) ואני אנסה לצלם שם מחר.

-->