PDA

צפייה בגרסה מלאה : צלב שבור וידית טרנספר חופשית

ח.שמואל
13-10-09, 00:52
שלום חברים.
בשבוע שעבר תכננתי יציאה עם המשפחה.אחרי כ 200 מטר התפרק צלב אחורי.נימי הקדיש מזמנו ע"מ להדריך אותי בטלפון וכך מצאתי את עצמי מרכיב היום צלב חדש וכעבור שעה יוצא עם המשפחה לטיול שבילים בנחל השופט.אני מרגיש שהרכב לא נוסע חלק,מעל 50 קמ"ש יש רעש לא נעים והטרנספר שהיה משולב 4*4 היי (אל תשאתו למה.ככה הוא היה בעת החלפת הצלב).לא משתחרר.
אחרי 1-2 ק"מ (עירוני) אני מחליט לשחרר לוקרים ולראות אם זה "מדבר" לטרנספר, וראה זה פלא,הרעש פסק והטרנספר השתחרר ונוסעים בכייף.
10 ק"מ,יוקנעם מושבה,נחל השופט,חשיכה,,18:00,שבילי עפר נחמדים,פרות רועות, 2*4,לוקרים משולבים ולפתע רעש התפרקות מתחת לרגליים ואין פנס.אבל יש פלאפון ולאור המסך וקצת עם חוש המישוש אני רואה שהצלבים של הסרן האחורי תקינים.המשפחה בלחץ (אשה וילדים גדולים וקטנים) אני רואה אורות למטה סימו שאני קרוב לכביש ומחליט להמשיך לנסות להדרדר במורד ולנסוע לאט לכיוון האורות שלמטה.בשלב זה אני חושב שהרעש מתוך הטרנספר ואני מנסה מצבים שונים בטרנספר.סופו של דבר אני מוצא את עצמי בלי רעש, משולב 4*4 לואו, ידית טרנספר נעה חופשי,זאת אומרת מנותקת ומידלדלת.לא מחוברת לכלום ובידי חתיכת ברזל קטנה (רחבה,מכופפת כמו U (במקור) עם חור גדול במרכז ושני חורים בקצה) שהרמתי מהשביל .הגענו איכשהו הביתה.לאור פנס אני רואה צלב קדמי (הקרוב לטרנספר) שבור ששבר כנראה במהלך ההתנתקות חלק בטרנספר שאליו מחוברת הידית (מנוף כלשהו עם שתי פינים שרק אחד שרד).
השאלות:
1.האם הרעש והטרספר התקוע שתואר בתחילת הסיפור,קשור?
2. ב 2*4 אין שום עומס על הצלב הקדמי,אז אולי משהו בתוך הטרנספר השתבש?
3.בדיקה שחשבתי עליה:הנפת גלגל אחורי ובדיקה אם המנוע מסובב את הסרן (יוק) הקדמי.האם זה ייתן משהו?
4.מה עושים? ז"א מי באיזור חיפה מאבחן ומתקן דברים כאלה (בלי לעשת עלי קופה כמובן)?
(בבקשה אל תגידו לי "עשה זאת בעצמך,כי אני לא...!)
5.אם מישהו מצליח להבין מה קרה כאן,האם מישהו יכול להכין אותי "כמה זה עולה לנו"?

צילמתי עם הסלולארי כמה תמונות,אני לא מצליח בינתיים להעביר למחשב.יכול לשלוח דרך הסלולארי למעוניינים.כתבו לי בס.מ.ס. לטל-0508676294.

לילה טוב.

six 4 life
13-10-09, 09:18
1.האם הרעש והטרספר התקוע שתואר בתחילת הסיפור,קשור?
2. ב 2*4 אין שום עומס על הצלב הקדמי,אז אולי משהו בתוך הטרנספר השתבש?
3.בדיקה שחשבתי עליה:הנפת גלגל אחורי ובדיקה אם המנוע מסובב את הסרן (יוק) הקדמי.האם זה ייתן משהו?
4.מה עושים? ז"א מי באיזור חיפה מאבחן ומתקן דברים כאלה (בלי לעשת עלי קופה כמובן)?
5.אם מישהו מצליח להבין מה קרה כאן,האם מישהו יכול להכין אותי "כמה זה עולה לנו"?

זה החלק שנפל לך, והוא אחראי על שילוב מצבי ה4 על 4 בטרנספר. הוא תפוס עם 2 פינים שעוברים דרכו ודרך מוטות השילוב, וממה שאתה מתאר אחד מהם נשבר והילוכים בטרנספר לא שולבו כראוי, מה שגרם לך לרעשים המדוברים.
בדוק אם נשבר פין מהשניים, או שאולי אפילו נשבר אחד ממוטות השילוב שנכנסים לטרנספר.

http://i299.photobucket.com/albums/mm295/jgilbochopper/DSCF3612.jpg
http://i299.photobucket.com/albums/mm295/jgilbochopper/DSCF3656.jpg
http://i299.photobucket.com/albums/mm295/jgilbochopper/DSCF3657.jpg

ועם הגישה הזאת-

הג'יפ הולך לעלות לך הרבה כסף.

ח.שמואל
13-10-09, 13:03
אכן כן.זה החלק שנפל.אחד המוטות שבור (זה שקרוב לנהג) וכמובן הפין איננו.
האם אתה יכול לענות לי על שאר השאלות שהעליתי.
לעניין ה"עשה זאת בעצמך" אני מסוגל לעשות דברים קטנים כגון "החלפת צלב אחורי" וכדו',אך לא תקלות מהסוג שקרה עכשיו.
מה לעשות... כל אחד וכישוריו...
תודה על התגובה המהירה.

six 4 life
13-10-09, 15:11
לא עניתי על שאר השאלות מכיוון שכולן יכולות לנבוע כתוצאה מהמוט השבור שראית.

אני אסכם לך-
* כך או כך אתה חייב לפרק טרנספר.
* להחליף מוט שילוב ניתן, המחיר של מוט כזה יהיה באיזור הכמה מאות
* עבודה במוסך (שיודע לעשות את זה) תעלה לך כמעט כמו טרנספר תקין משומש, וכל זאת במידה ואין עוד חלקים שנפגעו בתהליך שתארת.

מציע לך לחפש טרנספר תקין אחר במחיר סביר, וגם העבודה במוסך לא יכולה להיות יקרה מעבר למידה (אין פה משהו מעבר לפירוק והרכבה).

בהצלחה.

דרור ברלי
13-10-09, 15:23
אני מרגיש שהרכב לא נוסע חלק,מעל 50 קמ"ש יש רעש לא נעים והטרנספר שהיה משולב 4*4 היי (אל תשאתו למה.ככה הוא היה בעת החלפת הצלב).לא משתחרר.
אחרי 1-2 ק"מ (עירוני) אני מחליט לשחרר לוקרים ולראות אם זה "מדבר" לטרנספר, וראה זה פלא,הרעש פסק והטרנספר השתחרר ונוסעים בכייף.

אתה נוסע ב-CJ כשאתה משולב 4X4 בכביש?....

whisky
13-10-09, 16:20
אני אנסה לענות לך מההבנה שלי למצב שתיארת (כל מי שחושב שאני טועה שינמק ומוזמן לתקן אותי):

1. לא נסעת מבחינת הטרנספר ב2X4 אלא רק מבחינה פיסית, הלוקרים המשוחררים פשוט לא מעבירים את התנועה לגלגלים אבל הטרנספר כן מעביר את התנועה לדירבשפט.
2. כנראה שידית ההעברה של הטרנספר שלך לא הייתה במצב משהו, ועם קצת משחק הצלחת לשבור אותה, זה יכול להיות בגלל כיוון לא נכון שלה, משהו נתפס בה או כל דבר אחר, אבל גם יכול להיות בגלל משהו בתוך הטרסנפר ואז זה סיפור אחר.
3. עצה ראשונה, תנסה לשחק עם המנגנון של הטרנספר, לראות האם ניתן להכניס ולהוציא מLAW ומהשילובים השונים, לראות אם הבעיה הייתה בידית או בטרנספר, אם הבעיה הייתה רק בידית, אז פשוט להרכיב אחת חדשה, לדאוג שהאזור יהיה נקי (כמה שיותר מדובר בג'יפ לא בפרייוט, לא לעשות שם פאנלים וקירות, רק שהאבק לא יפריע למפרקים) לשמן קצת ולהתקין ידית חדשה. אם הטרנספר לא זז, ואתה מעיד על עצמך כאחד שלא יודע לסדר, אז גש למוסך אבל אתה כבר מבין את כיוון הבעיה.
4. עצה שניה: הרעשים שאתה מתאר נשמעים גם כאילו הייתה או שיש בעיה בשילוב של הסרן הקידמי, כדאי אולי לבדוק מה קורה עם הדיפ שם ועם הציריות. במיוחד זה נשמע הגיוני כי כשנתיקת את הגלגלים הקדימיים מההנעה הרעש הפסיק. אלו אומנם ציריות מסריחות יותר לבדוק אבל לדעתי אתה חייב לבדוק.
5. זו גם הסיבה לכך שהצלב הקידמי שבור, כי לא באמת היית ב2X4 אלא ב4X4 עם לוקרים משוחררים. יכול להיות שהיה משהו בין הטרנספר לדיפ הקידמי שיצר את הבעיה הזו ואז גרם לצלב להישבר, צלב לא נשבר ככה סתם, בטח לא כמו שאתה מתאר.

עכשיו כשאני קורא שוב את ההודעה שלך יש לי משהו לא ברור, הצלב הקדמי שאליו אתה מתכוון הוא להנעה אחורית או קידמית? ושאלה שניה, איך פתאום אתה כן מעביר מצבים בידית כשהידית לא מחוברת? אולי זה יוכל לעזור לענות לך יותר טוב.

בכל מקרה בהצלחה,

whisky

six 4 life
13-10-09, 16:46
וויסקי
הרצון טוב אבל התשובה סתם מטעה.
הטרנספר בCJ לא דומה לטרנספרים אחרים, אין כאן קשר לידית עצמה והדברים שהעלית לא יכולים להתרחש בו.
הבחור איתר כבר את התקלה- מוט שילוב שבור (יש 2 בטרנספר הזה {ראה בתמונות}, שמזיזים כל אחד מזלג משלו, אשר משלב סינכרון משלו בגלגלי השיניים שלו בטרנספר למצבים השונים). הם חייבים לעבוד יחד אחרת המצבים בטרנספר לא ישתלבו טוב, או בכלל.
כאשר מוט כזה נשבר, זה אומר שהמזלג שלו יכול לטייל אחורה-קדימה, מה שיגרום לחריקות, ושילוב / לא שילוב חוזר ונשנה של הטרנספר, הסרנים וכו'.

ח.שמואל
13-10-09, 22:54
אתה נוסע ב-CJ כשאתה משולב 4X4 בכביש?....
אף פעם לא.אבל תקרא מה כתבתי.זה לא הסכים להשתחרר.
הסיבה שזה היה משולב היא שכשנשבר לי הצלב האחורי,הייתי צריך לשלב 4*4 כדי לחזור הביתה והמצב הזה נשאר בעת הרכבת הצלב החדש.ואז כשהתחתי לנסוע א"א היה לשחרר וכו'.תקרא שוב את התיאור שלי.

ח.שמואל
13-10-09, 23:11
טוב,אז ככה.
אחרי קריאת התגובות נראה כי "סיקס 4 לייף" הבין היטב מה קורה.
בכל אופן,
שלחתי תמונה למוסך בחצור שמטפל בג'יפים.מחיר טרנספר משומש כולל הרכבה לא בשמים 1200 ש"ח.
אמנם מוסך בנצרת לוקח על העבודה30% פחות.אבל אני-מה לעשות-מעדיף לפרנס אח.
אעדכן בהמשך.

בוזי
17-10-09, 15:01
את הטרנספר הישן אתה מוזמן לתרום לאחד מ"טורפי הנבלות" שמסתובבים פה, ע"מ שישמיש אותו.
זה יעזור לכולנו, ועוד טרנספר יחזור למעגל הטרנספרים התקינים.

בעז

ח.שמואל
18-10-09, 19:34
את הטרנספר הישן אתה מוזמן לתרום לאחד מ"טורפי הנבלות" שמסתובבים פה, ע"מ שישמיש אותו.
זה יעזור לכולנו, ועוד טרנספר יחזור למעגל הטרנספרים התקינים.

בעז

ביקשתי היום בחזרה את הטרנספר הישן מעופר מהמוסך בחצור,אך הוא נתן אותו לזה שמכר לו את הטרנספר המשומש.
סך כל ההרפתקה עלתה לי כמעט 1500 ש"ח כולל החלפת הצלב השבור.
אולי יש למישהו צ'וק לקרבורטור (סטנדרטי)?

בוזי
18-10-09, 21:56
מצויין.
ככה עוד טרנספר יימכר ב1500 ש"ח.
יש לי קרבורטור סטנדרטי שלם, אם תרצה הוא שלך.

בעז

ח.שמואל
19-10-09, 12:44
מצויין.
ככה עוד טרנספר יימכר ב1500 ש"ח.

שלום בועז.אני מבין מתגובתך שאתה רואה בעין שלילית את העניין.
ובכן.הטרנספר עלה 600 ש"ח לעופר,אך לטענתו היה צריך להחזיר את השבור.
שאר הכסף זה על הצלב השמן והעבודה.
בנוגע לקרבורטור.אשלח ה"פ.
תודה.

בוזי
22-10-09, 19:45
זכותו של בעל עסק להרוויח כסף על מסחר בחלפים, ובטח ובטח על עבודה.
אין לי כל בעיה עם העניין.

אילו הטרנספר הישן היה נשאר בידינו החובבים, מישהו היה נהנה מכך.
אבל אם לא, אז לא.

בעז

-->