PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול בדד

saada
13-10-09, 18:47
עכשיו לאחר שיצאתי לגמלאות ויש לי המון זמן פנוי הגיע השעה לטיול בדד

הכוונה לצאת למדבר למספר ימים

איזה אזור הכי מומלץ

לא שטחי אש ובטוח מבחינה בטחונית
עדיפות לאזור עם קליטה סלולארית

המלצות יתקבלו בברכה

דוד

נ.ב.
בקבוצה שלנו אני המוביל כך שניווט לא מהווה בעייה
כמו כן אני לא מתכוון לבצע טיול בעבירות קשה.

asafk
13-10-09, 22:20
אזורי הר הנגב- מכתש רמון, בואכה הערבה- גם מכוסים לא רע מבחינה סלולרית, גם מרחבים גדולים שאינם שטחי אש, או מסדרונות בין שטחי האש, וגם אין בעיית התמצאות. וכמובן - מהאזורים היפים בעולם.

אסף.

MIAHA24
13-10-09, 22:29
מכתש רמון-אזור פצצה!!!
ולא לצאת לבד-חשוב מאוד!

saada
13-10-09, 22:48
אזורי הר הנגב- מכתש רמון, בואכה הערבה- גם מכוסים לא רע מבחינה סלולרית, גם מרחבים גדולים שאינם שטחי אש, או מסדרונות בין שטחי האש, וגם אין בעיית התמצאות. וכמובן - מהאזורים היפים בעולם.

אסף.

לגבי הר הנגב:
באזור זה לא ממש טיילתי בעבר
האם האזור אינו קרוב מידי לצירי ההסתננות של הבדווים
ופועל יוצא מכך אזור יחסית שאינו בטוח? (אני לבד ללא נשק)
כמו כן מה רמת הקושי של השבילים באזור

תודה דוד

asafk
13-10-09, 23:32
החלק המערבי, בתוך שטחי האש - אכן נתיבי הברחות עיקריים. אבל מהרמון ומזרחה - לא דרומה - אזור שקט מבחינה בטחונית

אגב, אזור נוסף מומלץ הוא כל בקעת הצין, משדה בוקר ועד הערבה.

אסף.

eran4x4
14-10-09, 06:41
מדבר יהודה ממצוקי דרגות ודרומה עד לבקעת הצין, תא שטח גדול, יפה, שלמיטב ידיעתי מעבר לחלק של נחל צאלים שקרוב יותר לערד אין אימונים באש, משם אפשר לכיוון שדה בוקר, מכתש רמון, נקרות, ערבה, חפש כאן שרשור על טיולים באמצע השבוע רכזנו שם חלק מכובד מהאפשרויות.

ממצוקי דרגות לאלמוג חלק מהשטח הוא שטח אש פעיל, אבל בגדול ולמיטב ידיעתי אם אתה שומר להיות תמיד על השביל המיזרחי של המצוק אפשר גם שם....

דידו
14-10-09, 07:23
המלצה-
אם אתה לבד וללא נשק- זה הזמן לאמץ כלב !(פקינז לא נחשב)

saada
14-10-09, 09:07
המלצה-
אם אתה לבד וללא נשק- זה הזמן לאמץ כלב !(פקינז לא נחשב)

יש גם יש והוא היחידי שמצטרף

sos4u
14-10-09, 12:08
אישית, לא הייתי ממליץ לך לטייל לבד. נקודה. אבל אני לא דוגמא. אני אוהב שיראו איך אני נוסע, ככה אני - דפוק...

אני גם לא הגעתי לגיל הפרישה, ואומרים שעם הזמן בא השכל, אז אולי גם אני אחכים ...

בכל מקרה, אם כבר החלטת שאתה "גדול מספיק" כדי לטייל בדד, אני ממליץ לך להשאיר את תכנון המסלול אצל מספר חברים שמכירים את האיזור, לא לחרוג ממנו בשום מחיר, לקבוע מראש נקודות יציאה אפשריות לכל קטע וקטע, והכי חשוב לקבוע מועדי התקשרות אחת למספר שעות ולעמוד בהם.

אני גם ממליץ לך לשלוח את המסלול ישר לחיים רכס, שמארגן קבוצת חיפוש בהתנדבות . . . ואם יש לך גם איתורן באוטו, אז עוד לפני היציאה, תן ייפוי כח למישהו שיוכל להשתמש בנתונים בלי אישורך. אם תזדקק לזה מן הסתם לא תהיה במצב של: "לחתום על האישור ולשלוח בפקס ל ..."

ולא לשכוח: מים, מים , מים, מים ... אמנם לא שיא הקיץ אבל זה הדבר החשוב ביותר מצד ההשרדות ...

בהצלחה, ועדכן שחזרת, שנוריד כוננות...

saada
14-10-09, 12:41
אישית, לא הייתי ממליץ לך לטייל לבד. נקודה. אבל אני לא דוגמא. אני אוהב שיראו איך אני נוסע, ככה אני - דפוק...

אני גם לא הגעתי לגיל הפרישה, ואומרים שעם הזמן בא השכל, אז אולי גם אני אחכים ...

בכל מקרה, אם כבר החלטת שאתה "גדול מספיק" כדי לטייל בדד, אני ממליץ לך להשאיר את תכנון המסלול אצל מספר חברים שמכירים את האיזור, לא לחרוג ממנו בשום מחיר, לקבוע מראש נקודות יציאה אפשריות לכל קטע וקטע, והכי חשוב לקבוע מועדי התקשרות אחת למספר שעות ולעמוד בהם.

אני גם ממליץ לך לשלוח את המסלול ישר לחיים רכס, שמארגן קבוצת חיפוש בהתנדבות . . . ואם יש לך גם איתורן באוטו, אז עוד לפני היציאה, תן ייפוי כח למישהו שיוכל להשתמש בנתונים בלי אישורך. אם תזדקק לזה מן הסתם לא תהיה במצב של: "לחתום על האישור ולשלוח בפקס ל ..."

ולא לשכוח: מים, מים , מים, מים ... אמנם לא שיא הקיץ אבל זה הדבר החשוב ביותר מצד ההשרדות ...

בהצלחה, ועדכן שחזרת, שנוריד כוננות...

חן חן על ההמלצות הן מועילות ואני אאמץ אותן

בכל מקרה עוד לא נקבע מועד יציאה. אני עדיין בשלב התכנון.
התאריך שנראה לי זה יום ב' 2.11 עד יום ה' אלו הזמנים בהם הירח מלא
כשאצא - מבטיח לעדכן

דוד

-->