PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה - קניית Gps

amirf2
13-10-09, 23:54
אז ככה,
מעולם לא היה לי או למשפחתי מכשיר Gps וכעת אנחנו רוצים לרכוש אחד.
אני יציין כי אין לי ממש מושג אודות המכשירים ואיזה מכשיר עדיף על משנהו... מה שכן אני רואה שחברת Mio די פופולרית..

מבחינתי יש מספר דגשים חשובים בנוגע למכשיר:

1. אמינות - הפונקציה הכי חשובה במכשיר לטעמי. שיהיה אמין ויקח אותי ליעדים בדרך המהירה הקצרה והנכונה, שידע לחשב מסלולים דרך הכבישים הידועים והטובים ביותר. בנוסף, אני לא רוצה שהמכשיר "ישתגע" לי באמצע הדרך ויתבלבל עם מסלולים או יביא אותי לצד השני של העיר. אני מבין שיכול להיות שיהיו למכשיר,לעיתים רחוקות, גליצ'ים בגלל מזג אוויר או לווין תקול אבל שלא יקרה לעיתים קרובות.
2. אחריות - כמו כן, אני מעוניין במכשיר מחברה רצינית ואחראית שאם יקרה משהו כמובן המכשיר יזקה לטיפול הולם.
3. נוחות - אני לא מתמצא בכל סוגי המפות (לפי מיטב ידיעתי Igo שולטים כרגע ?) אך חשוב לי שהמפות יהיו ברורות ונוחות לקריאה (שהפונט יהיה גדול וקריא) וכן שתוכנת הסאונד תהיה מסונכרנת היטב ושלא יקרה מצב שהמכשיר אומר לי ימינה ואין כלום או שפתאום יהיה שם אין כניסה (נכנס חזרה לאמינות...)

מבחינת תקציבית ושימושים:

א. המכשיר ישמש בעיקר לניווט בערים וכמובן שחשוב שהוא יהיה מסוגל לתפקד כראוי מחוץ
לערים. לגבי חו"ל - אמנם אני לא נוסע כל חודש לחו"ל אך חשוב שידע לתפקד גם בחו"ל.
ב. אני רוצה מכשיר ניווט פרופר. לא צריך תוספות כמו נגני Mp3 Mp4 ודברים כאלו או אחרים.
כמובן שתוספות כמו שמירת מסלולים מראש הם חיוניים.
ג. התקציב גמיש - 1000-2000 ש"ח - אני מעדיף להשקיע כסף ולקבל משהו איכותי.

אני מודה מראש לכל העוזרים,
אמיר.

erezgur
14-10-09, 19:22
אמיר,

אתה מעט מבלבל כין המכשיר "GPS" ותכונותיו לבין יכולות תוכנת הניווט המותקנת עליו.
חלק נכבד מהדרישות שציינת מתייחסות ליכולות תוכנת הניווט ולא למכשיר הניווט עצמו. תוכנת הניווט היא זו שקשורה למפות, ניווט עירוני ובין עירוני, ניווט בחו"ל, ניווט שטח (תוכנה נפרדת ובד"כ כרוכה ביציאה מתוכנת ניווט הכביש וטעינת תוכנת ניווט שטח), "אמינות" ועדכניות המפה ועוד.

נכון שבחלק גדול מהמקרים מדובר ב"עסקת חבילה" - אתה רוכש ערכה הכוללת את המכשיר עצמו עם תוכנת ניווט שכבר מותקנת בו, אולם הרבה פעמים ניתן להפריד ולרכוש תוכנות ניווט בנפרד מהמכשיר.

לכל תוכנות הניווט העירוניות תוכל לרכוש גם ערכת מפות המתאימות לחו"ל (גם כאן יש הפרדה בין מזרח אירופה, מערב אירופה, ארה"ב וקנדה...) בתוספת תשלום.

פרט חשוב שכדאי לציין בינו גודל המסך המבוקש. אן בעבר רוב המכשירים היו בעלי מסך של כ-3.5'' (אלכסון) הרי שכיום להערכתי רוב המכשירים החדשים הנמכרים מתייצבים סביב מסכי ה- 5'' ולצרכי ניווט שטח רבים מעדיפים את מסכי ה- 7''.

אני ממליץ לך בכל מקרה להקדיש זמן מה ולבקר בחנות המאפשרת לך לבחון ולהתרשם ממספר דגמים שונים של מחשבים ותוכנות ניווט כדי לגבש כיוונים ראשוניים ואז תוכל להתמקד בשאלה ספציפית יותר.

ארז

amirf2
14-10-09, 21:06
תודה ארז,
עזרת לי מאוד.

sgill
14-10-09, 23:56
מתעלק על השירשור עם 2 שאלות נוספות:

האם יש תוכנת ניווט שכוללת גם את כבישי הארץ והיא גם תוכנת ניווט לשטח? או שמא צריך תמיד לקנות 2 תוכנות בניפרד?

ועוד שאלה, רוב החנויות שמוכרות GPS ותוכנות ניווט הן חנויות וירטואליות באינטרנט. היכן באיזור ת"א יש חנות מומלצת שאפשר לבקר בה ולהתרשם גם מהמכשירים וגם ממבחר תוכנות?

תודה

erezgur
15-10-09, 00:20
אלו שתי תוכנות נפרדות, למרות שיש "קונץ-פטנט" ש"תפרו" עם IGO ולנדגייד (אם איני טועה) כך שאתה מתחיל ניווט לטיול שטח, מופעלת תוכנת הניווט העירוני עד לנקודה הקרובה להתחלת מסלול השטח ומשם מתחלפת התוכנה ואתה במצב ניווט כבישים.

אם תחשוב על כך לרגע - יש דרישות שונות משתי תוכנות הניווט, יש להן אופי שונה לגמרי (בשטח אין "כבישים" עם הוראות פניה ותכנון מסלול בהתאם לחוקי התנועה על גבי רשת דרכים מוכנה מראש. בניווט שטח אתה מסמן נקודות, מגדיר מסלול המורכב מאוסף קטעים ישרים בין נקודות ונוסע בצורה כזו שתבקר בנקודות בכיוון הכללי של הקווים שנוצרו), מפות הכבישים הן בד"כ ווקטוריות ומפות השטח הינן רסטריות (כלומר "תמונה") ועוד הבדלים רבים הן באופי התוכנה ותכונותיה והן בדרישות שלך מהתוכנה, כך שאין הרבה הגיון וצורך לכפות את האחת על השנייה, למעט הרצון אולי לצאת מהביית, להגיע לנקודת ההתחלה ע"ג הכביש ומשם לעבור למצב ניווט שטח.

ישנם היום (או לפחות היו בעבר הלא רחוק) מכשירים שבעסקת חבילה אתה מקבל את המכשיר עם תוכנת ניווט עירוני ותוכנת ניווט שטח. לדעתי לא צריך למהר ולהתפתות כיון שמגוון תוכנות השטח היום גדול מבעבר ועדיף למצוא את התוכנה העונה לצרכיך בצורה הטובה ביותר.

אני לא מומחה גדול בנושא החנויות, אני יכול לחשוב על "קומפיילוט" בעליית הנוער בגבעתיים, טק-סנטר יד חרוצים (ליד התחנה המרכזית הישנה) בת"א,
אני משוכנע שאם תרחיק מעט צפונה תקבל המלצות ושירות מעולה אצל צור מומחה הניווט של האתר בנ.צ. מערכות ניווט
ואני משוכנע שיש עוד מספר חנויות מקצועיות בתחום שלא ציינתי.

בהצלחה,
ארז

amirf2
15-10-09, 00:21
מתעלק על השירשור עם 2 שאלות נוספות:

ועוד שאלה, רוב החנויות שמוכרות GPS ותוכנות ניווט הן חנויות וירטואליות באינטרנט. היכן באיזור ת"א יש חנות מומלצת שאפשר לבקר בה ולהתרשם גם מהמכשירים וגם ממבחר תוכנות?

תודה

מחזק, שאלה שגם אני מחפש עליה מענה.

בנוסף, כרגע אני מתלבט בין:
MIO C320 + תוכנת ניווט I-GO8
במחיר של 1200 ש"ח

או QUE NQ501+ תוכנת ניווט I-GO8
במחיר של 1282

ואני די אובד עצות. אפשר קצת יתרונות וחסרונות (בתקווה שאין כל כך, בכל זאת הם נראו לי טובים) של השניים ומה עדיף מבחינת אמינות מכשיר ונוחות?

בתודה מראש.

גימל4
15-10-09, 02:14
אלו שתי תוכנות נפרדות

אם תחשוב על כך לרגע - יש דרישות שונות משתי תוכנות הניווט, יש להן אופי שונה לגמרי (בשטח אין "כבישים" עם הוראות פניה ותכנון מסלול בהתאם לחוקי התנועה על גבי רשת דרכים מוכנה מראש. בניווט שטח אתה מסמן נקודות, מגדיר מסלול המורכב מאוסף קטעים ישרים בין נקודות ונוסע בצורה כזו שתבקר בנקודות בכיוון הכללי של הקווים שנוצרו), מפות הכבישים הן בד"כ ווקטוריות ומפות השטח הינן רסטריות (כלומר "תמונה") ועוד הבדלים רבים הן באופי התוכנה ותכונותיה והן בדרישות שלך מהתוכנה, כך שאין הרבה הגיון וצורך לכפות את האחת על השנייה, למעט הרצון אולי לצאת מהביית, להגיע לנקודת ההתחלה ע"ג הכביש ומשם לעבור למצב ניווט שטח.

ארז

ארז,
דווקא יש הגיון בתכנה שעושה ניווט עירוני וניווט שטח.
ויש תוכנה כזו - TwoNav (למחשבי Windows ולמחשבי כף יד).
היתרון הוא שלומדים להפעיל תכנה אחת, לא צריך להחליף תוכנה, רואים יחד מפת ראסטר (כגון אורטופוטו, טופוגרפית) עם מפה וקטורית (כגון כבישים, רחובות) - דוגמה בתמונה המצורפת.
בניווט עירוני מקבלים הוראות ניווט לפי שמות רחובות, בניווט שטח הוראות לפי סיפור דרך.
רק לציין שבישראל יש כרגע מפות שטח בלבד.

erezgur
15-10-09, 11:13
ארז,
דווקא יש הגיון בתכנה שעושה ניווט עירוני וניווט שטח.
ויש תוכנה כזו - TwoNav
...
רק לציין שבישראל יש כרגע מפות שטח בלבד.

צודק גיא, אבל:
1. עושה רושם שהשרשור הזה מדבר על ניווט כבישים, את ניווט השטח שאולי נרמז עליו כהגדרה של ניווט בין-ערים, אני הוספתי לטובת הדיון ולטובת הקוראים הנוספים.

2. השואל מדבר על תוכנה ניווט לארץ (כאשר רק מוזכרת גם אופציה לחו"ל) ולכן התוכנה המעניינת שהזכרת, לא רלוונטית עדיין (אלא אם כן תפתיע ותספר על כניסה קרובה גם לשוק הניווט העירוני בארץ).

בנוסף, כרגע אני מתלבט בין:
MIO C320 .... QUE NQ501
ההבדל המיידי הינו גודל המסך ולדעתי זהו פרמטר חשוב, במיוחד למכשירים שיושבים קבוע ברכב, למכשירים המשמשים גם לניווט שטח ולמבוגרים יותר ביננו שראייתם כבר אינה כשהייתה בצעירותם...

חבר שעבד עם שני המכשירים (לפחות מכשירים מאותה המשפחה - דגם ה- 520 של מיו שהינו בעל מסך 5'' בדומה ל- QUE) טוען שלמיו היה מסך בהיר יותר ומעט נוח יותר לצפיה. מעבר לזה, איני יכול להעיד מאומה מנסיוני שלי. (אני עובד בין השאר עם מחשב כף יד מיושן יחסית ובעל מסך קטן יותר ועם מכשיר סיני עלום שם ורב תכונות שעושה עבודה טובה מאד עד כה ונותן יחס עלות/תועלת מדהים, בשניהם אני מריץ תוכנות שונות ממה שציינת, אבל ממה שכתבת עד כה - הצרכים שלי ושלך שונים למדי, כך גם אופי השימוש).

ארז

udi500
18-10-09, 18:55
גיא
האם צפויה TwoNav להכנס גם בארץ לניווט הכבישים ?

גימל4
19-10-09, 22:05
גיא
האם צפויה TwoNav להכנס גם בארץ לניווט הכבישים ?

הנושא בטיפול אך איני יכול להתחייב כרגע על תאריך.
מה שכן, בקרוב מאד מאד יהיה משהו אחר.

-->