PDA

צפייה בגרסה מלאה : גדר אלק. לכלב

eran4x4
17-10-09, 13:26
אהלן

בכדי לאפשר לכלבנו היקר והחביב להסתובב חופשי בבית ובחצר (ובכדי לאפשר לנו לחיות בבית פתוח) אני מתעניין במערכות של " גדר אלק." מהסגנון של חוט מסביב שכאשר הכלב מתקרב אליו הוא מקבל הזהרת ציפצוף + "זץ" חשמלי בסגנון של המערכות הללו:
http://www.wirelessdogfencedirect.com/In-Ground-Radio-Containment-Fences.aspx

אשמח לקבל חוות דעת על המוצרים בסגנון הזה כן\לא - למה?

ואם אפשר המלצות לישום כולל מאיכן להזמין

פורומים רלוונטים ומקורות מידע אחרים גם יתקבלו בשימחה.

המון תודה
כל טוב
ערן

idanw
17-10-09, 13:55
בדיוק לפני חודש קנינו מכשיר דומה שאמור למנוע נביחות (הכלבה שלנו פשוט לא מפסיקה, והשכנים כועסים, ובצדק)
קצת הרתיע אותי הרעיון של ה"זץ" החשמלי, אז קנינו מכשיר מקביל http://www.all4pet.co.il/Product.asp?Pid=514214&Cat2Cat1ID=21&Cat2ID=85&aff=Zap&lang=he שמתיז חומר שאמור ליהיות בעל ריח מרתיע לכיוון אפו של הכלב בכל נביחה ובנוסף משמיע צליל מרתיע (שלא נשמע על ידי אדם...)
מיכל חומר כזה אזל אחרי 4 ימי שימוש ועולה כ80 ש"ח למיכל...
חוץ מזה, לא היה כל שיפור, הלכו כ600 ש"ח.

אגב, אתה מוזמן לקבל את הקולר לניסיון אם אתה מעוניין...

עידן

omri_t
17-10-09, 15:25
יש לנו כאן 4 חבר'ה על 4 בחוץ. לא קטנים עם מזג ים תיכוני....
המערכת עם הקולרים הזו לא שווה הרבה.
אם הכלב מחליט שהוא רץ עם טיפה "אטרף" הוא לא שומע כלום.
או שזה רק הכלבים שלי ?!

בסוף בנינו גדר... פיזית...

אין קיצורי דרך.

eran4x4
17-10-09, 15:30
תודה

נושא הנביחות לא מטריד אותי - הכלב שקט וכשהוא נובח יש סיבה טובה וטוב שכך!

לגבי הריצה באטרף - האם עברתם איתם תהליך אימון מסודר עם התקנת המערכת? הבנתי שיש סדר פעולות מסוים של הכרות בין הכלב למערכת שאמור ליצר את האפקטיביות שלה.

אמיר מ
17-10-09, 15:48
יש לי חבר שעוסק בתחום, בזמנו התקין אצלי בחצר מכשירים אולטרסונים לסילוק חתולים שעבדו נפלא. עד כמה שידוע לי, בעבר רציתי שיתקין לי מערכת חשמלית על מנת להגביל את הכלבה, והיו לו מערכות כאלה. לאור מצב הגינה המוזנחת ירדתי מהעיניין. תבדוק אצלו.
תגיד שקיבלת את המספר מאמיר משיח
שמו: חן
טל: 0545710953 , 0528981516.

אמיר

ניר.א
17-10-09, 15:58
לא ניסיתי את המערכת!
אצלי הכלב קשור על כבל ומוצא לטיולים.
ראיתי מערכת כזאת שהתקין מישהו במושב סמוך
המערכת עבדה מצוין עד שהכלב היה מזהה חתול
עד שהוא היה שם לב ל"זץ" החשמלי שקיבל הוא כבר מזמן היה מעבר לגדר/חוט
אבל אין לי מושג אם הוא עבר אימון.

shlomic
17-10-09, 17:07
מנסיון שלי עם מערכת דומה אני יכול לומר שהיא לא עובדת
מהסיבה הפשוטה שאותו "זץ" שאמור להרתיע את הכלב הוא חלש מדי (או כמו שהיה כתוב בעלון "גורם לתחושת אי נעימות).
עכשיו זה תלוי בסוג הכלב עליו מדובר כי במקרה שלי מדובר על לברדור (כלב עם יצרים בריאים)
ולדעתי כל כלב עם יצרים לא יספור את ה"זץ" שהקולר נותן.

אבל אין לי נסיון עם כלבים קטנים אז אני לא שולל לגמרי את המערכת.

שלומי

TEDDY
17-10-09, 17:27
אני מסכים רק אם בעל הכלב ישים גם קולר ויקבל ביחד עם כלבו "היקר והחביב" זץ חשמלי.:twisted:

idanw
17-10-09, 18:02
תודה

נושא הנביחות לא מטריד אותי - הכלב שקט וכשהוא נובח יש סיבה טובה וטוב שכך!

אני מבין את זה, הכוונה הייתה שכל עניין הזצים\ריחות\קולות שקר כלשהו, לא באמת עובדים... לפחות לא על כלבים תוצרת ישראל :)

eran4x4
17-10-09, 23:30
אני מסכים רק אם בעל הכלב ישים גם קולר ויקבל ביחד עם כלבו "היקר והחביב" זץ חשמלי.:twisted:
גם אני לא מתלהב מהרעיון אבל זה מול כלב סגור בבית כל היום \ קשור \ בורח \ נלכד או מערכת שמחנכת את הכלב לא לצאת מהחצר - התלבטות לא פשוטה שאני מושך אותה כבר כשנה.

ושוב תודה לכולם כולל להודעות הפרטיות - ממשיך ללמוד את הנושא

itayhi
17-10-09, 23:55
תשמע, תראה.

כאחד שמגדל 4 (כרגע, היו תקופות שגם 6, תמיד "אסופים" למינהם) כלבים בחצר של דונם וחצי , גם אצלנו הנושא עלה.
אז א, זה יוצא מאוד יקר ל"כמות" כזאת של כלבים ומהכרות עם מוצר בעיקרון דומה (דלת עם מגנט לחתולים), צריך לרכוש מזמן לזמן עוד ועוד קולרים.
ב, מהכרות אישית עם הנפשות הפעילות ( 2 פיטבוליות ועוד חמור גדול שחור ומעורב), שום דבר לא ימנע מהם לרדוף אחרי חתול שנכנס לטווח ראיה, גם לא מכה של 220 וולט...
הרביעי קטן-בינוני, נחמד (גם לחתולים), גר בבית ומשוחרר לחופשי אחרי שעות הפקחים ;-)

אני לא יודע מה השטח שלך אבל אצלנו הפתרון הוא כבלים+שרשרת, לכל כלב יש בין 30 ל45 מטר כבל לרוץ ועם שרשרת של 3 מטר יש להם שטח די רחב +טיולים מעת לעת.

חוץ מזה התחלנו בתהליכי גידור אבל גם זה יהיה פתרון ללילה בלבד.
ביום ה3 הגדולים ימשיכו לרוץ על כבלים.

איתי

חנן-ג'יפולוג
18-10-09, 12:29
כתבתי את זה לפני כמה שנים, בפורום אחר:

אחרי חמש שנים של מאבקים מתישים עד דמעות עם הסאן-ברנרד שלי, עיבוי והגבהת הגדר, ריבים עם השכנים על הכלב שבורח וכו', הגיע אליי לפני כשנה גלגל ההצלה הזה של גדר חשמלית כמתואר כאן. חוט קבור באדמה וקולר לכלב.

סוף הדרך.

זה לא אכזרי כמו שזה נשמע מכיוון שכשהכלב מתקרב לגדר הוא מקבל בהדרגה צליל אזהרה חלש, צליל חזק יותר, מכת חשמל חלשה ואח"כ חזקה יותר. תוך פחות מיום הוא לומד את הגבולות ולאחר הצפצוף החלש הוא חוזר מייד אחורה, ואח"כ נהיה יותר נעים עם הכלב. ניתן לפתוח שערים בלי שהוא יחצה אותם, ניתן לטפח גינה בלי שהוא ישמיד אותה וניתן לוותר על גדרות בגובה של 2.20 מטר בלי שהוא יעקם\יחורר\ישבור\יעקוף אותן באיגוף אנכי.

לא נעים לראות את זה ביום-יומיים הראשונים. אח"כ אתה יכול כבר בהדרגה אפילו לנתק את המערכת מדי פעם. הכלב זוכר היכן הגבול נמצא.

ההמלצה שלי: קשה יותר ללמד את הכלב להתייחס לדגלים לבנים ללא גדר, כפי שמוצע בחוברת ההסבר לעבודה עם המערכת, והוא ינסה לעבור את הגבול הבלתי נראה בריצה מהירה. אפשר להקל את האילוף על ידי בניית גדר קלה, מעכבת, והכלב יבין מאוד מאוד מהר שלא שווה להתקרב לגדר הזו. לאחר שהוא הבין תסלק את הגדר האמיתית ותשאיר רק את המערכת החשמלית. הוא כבר לא יתקרב.

אני בכוונה לא נכנס כאן לשיקולים מוסריים, עניינים של שיטות אלטרנטיביות לאילוף ועוד. בתור אדם ממוצע, כזה שאין לו כוחות לחינוך ואילוף ממושכים, הפתרון הזה היווה פתרון פלא עבורי. אני כבר לא כועס ומתוסכל כל כך מהכלב. הוא מתוחם לשמחתי ושמחת משתתפי החצר האחרים ולשמחת הפרחים והשיחים. טוב לי ומנקודת מבט מסוימת זה גם טוב לו. בעלים כועס ומתוסכל זה גם לא תענוג לכלב. האופציה האחרת שהוצעה לי שוב ושוב ע"י אשתי ולפעמים במקרים מיוחדים גם נאלצתי להשתמש בה בניגוד לרצוני היתה קשירה. פתרון שאני שולל מכל וכל. ביחס לזה הגידור בגדר חשמלית בשטח של כ300 מטרים מרובעים נראה לי עדיף, בהרבה.

מאז עברו ארבע שנים. הכלב כבר מת מזקנה, אבל הגדר היתה הצלה גדולה מאוד עבורנו, עד ימיו האחרונים.
אני אוסיף כאן קצת: חוברת ההסבר מדברת על אילוף מסודר, בן לפחות שלושה שבועות, שכולל הנחת דגלים לבנים על הגבול, ולימוד הכלב שאסור לו להתקרב. רק לאחר שאתה מאלף אותו אתה בסוף מפעיל את המערכת, כך שבתיאוריה הכלב בכלל לא אמור לחטוף זצים בתהליך הלימוד. כאמור, אני לא עברתי עם הכלב את תהליך הלימוד הזה, ותהליך הלימוד שלו כן כלל כמה זצים לא נחמדים. ההמלצה שלי בעינה עומדת: גם אם אתה מאלף את הכלב בצורה עקבית ומסודרת, הקמת גדר קלה, זמנית, תבהיר לכלב טוב יותר היכן הוא הגבול האסור. יותר טוב מכמה דגלים מפוזרים.

-->