PDA

צפייה בגרסה מלאה : פג'רו Q 1997 מעשן (עשן שחור). דרושה גמילה.

yigalony
17-10-09, 22:47
טוב אז לפני חודש וחצי קניתי פג'רו Q בעקבות תלונות על צפיפות (קיה ספורטאג).
הרכב 2500 ארוך שנת 1997 ידני אוכל 1:8 בנסיעות רגילות (70% מחוץ לעיר 30% אחוז בעיר) כמו כן ישנה תופעה של עשן שחור בעיקר כאשר לוחצים על הדוושה.
בוצע טיפול מלא לאוטו (פילטר אוויר, סולר, שמן מקוריים) ותוסף לדיזל K244 על רבע מכל.
לא עזר.
בדקתי לחץ גדישת טורבו ויצא תקין.
מה הלאה? אני מתכוון לבדוק קומפרסיה ,תקינות אינגקטורים , וטיימינג של משאבת דיזל.
1. האם אני בכיוון?
2. מישהו מכיר מכון דיזל (בין נתניה לקרית גת) שמתמחה במיצובישי (לטיימינג צריך כלי מיוחד)?
3. אשמח לשמוע מאנשים שהייתה להם בעיה דומה ונפתרה.

באז
19-10-09, 12:08
הרכב 2500 ארוך שנת 1997 ידני אוכל 1:8 בנסיעות רגילות (70% מחוץ לעיר 30% אחוז בעיר) כמו כן ישנה תופעה של עשן שחור בעיקר כאשר לוחצים על הדוושה.
בוצע טיפול מלא לאוטו (פילטר אוויר, סולר, שמן מקוריים) ותוסף לדיזל K244 על רבע מכל.
לא עזר.
1. האם אני בכיוון?
2. מישהו מכיר מכון דיזל (בין נתניה לקרית גת) שמתמחה במיצובישי (לטיימינג צריך כלי מיוחד)?

עשן שחור נובע מתערובות עשירה מידי בעיה במערכת הדלק יכול להיות באנג'קטורים ,משאבת סולר

sgill
19-10-09, 12:32
גם אני ניסיתי לגמול את הרכב מעישון. כנראה שזה קשה מאוד.
במוסך נאמר לי שאם אני מחזיק את הגז קבוע על 2500-3000 טורים והעשן נפסק, אז אין בעייה.
אם משחקים עם הרגל על הגז את תמיד יהיה עשן (לטענת המוסך)

yigalony
19-10-09, 15:00
טוב אז מצאתי תשובה מפורטת לגבי אפשרויות לבעיה.

http://wiki.answers.com/Q/Why_does_my_diesel_pajero_have_no_power_ and_burns_black_smoke

אעדכן בהמשך

ירון גל
19-10-09, 21:46
לפי דעתי ישנה בעיה במערכת הדלק
בגלל תיצרוכת דלק מוגזמת
לי היה בואפלו שהוא כמעט זהה לפיגרו במערכות והצריכה נעה סביב 1:12
אני החלפתי פעם אחת אינגקטרים (דבר שאם זיכרוני אינו טועה)אפשר לעשות לבד כי הם לא ניתנים לכיוון, דבר ששיפרים מאוד את הרכב

גלדיאטור
19-10-09, 23:44
טוב לי יש את הרכב הנ"ל כבר 11 שנה (מידראשונה מהחברה)
מנוע ראשון 430K
הרכב עישן עברתי תלאות עדשהוא הפסיק הכל הוחלף וגם מה שלא הוחלף
לבסוף זה היה הטורבו שמן מהציר

אין לי כח לפרט אבל אם תרצה אני בפלא 0549980300 תומר

חן אלינועם
21-10-09, 13:50
לא עזר.
1. האם אני בכיוון?

שלום
יש דבר שנקרא :"אינפוזיה",זהו למעשה תהליך שמנקה את כל מערכת הדלק, היות והחלפת מסנן סולר ועדיין מעשן נקה קודם את המערכת ורק אז אם עדיין יעשן לך לדברים הגדולים.
לגבי תיזמון של משאבת הסולר אם היא לא הייתה מכוונת המנוע לא יעבוד "עגול" יווצרו בעיות באספקת דלק ויהיו תופעות של קרטועים .
יום נעים

yigalony
21-10-09, 18:12
טוב אז בעקבות שיטוטים בפורומים של פג'רו הבנתי שכדאי לחסום את ה EGR (המונים דיווחו שזו הבעיה הנפוצה ביותר לעישון בפג'רו) ולבדוק האם ה WASTEGATE של הטורבו מתפקד.
בדקתי וכנראה שלרכב שלי אין EGR (יש דגמים כאלה).
WASTEGATE נבדק על הבוקר עם משאבת אופניים ונראה שעובד תקין נפתח ב-14 PSI.
שאלתי את הבעלים הקודמים האם טיפל באינגקטורים ואמר שלא.
השגתי את הפרוצדורה לשיפוץ אינג'קטורים של פג'רו ועכשיו אני מברר היכן ניתן לקנות את הדיזות ,שימסים .. עדיין בכדי לבדוק האם נפתחים כולם בלחץ הנכון צריך מכשיר מיוחד (משאבה ידנית לאספקת סולר בלחץ עם מד לחץ). למרות שקיבלתי הצעה של 1300שח לשיפוץ אינג'קטורים עדיין כל הכייף לשפץ לבד (לאו דווקא מטעמי חיסכון) מצד שני אם הייתי מוצא מישהו ב-800 ש"ח יכול להיות שזה היה נראה פתאום פחות כייף.

landY
22-10-09, 14:24
חיפשת מכון דיזלים? נסה בדיזל השרון בנתניה.
היתה לי פעם בעיה דומה ברכב דומה מאוד והם היו היחידים שנתנו את הדיאגנוזה הנכונה לבעיה (לפני שהתחלתי לשפוך אלפי שקלים על ניקוי אינג'קטורים, שיפוץ טורבו ועוד המלצות שקיבלתי מהמוסך המורשה).

יכול להיות שזה רק שיפוץ מזרקים, אבל לדעתי שווה לשאול שם לפני שקופצים למים.

יניב

בוזי
22-10-09, 19:06
מצטרף להמלצה על דיזל השרון בנתניה.
פנה לסמי ותקבל חוות דעת, ואז תחליט.

בעז

yigalony
23-10-09, 09:49
תודה על התגובות.
בינתיים נראה שכמות העשן ירדה (צריך עדיין לבדוק בעליות) וצריכת הדלק השתפרה 1:9.2 בנסיעה משולבת בעיר ומחוץ לעיר.
לא ברור מה הביא לשיפור (פילטרים, תוסף או שבמהלך הבדיקות שיחררתי משהו) עדיין נראה לי טיפה גבוה צריכת הדלק ולכן אקפוץ בהזדמנות למכון דיזל.
אעדכן בהמשך.

דניאל איש ההר
24-10-09, 17:26
אצלי בפאגרו 97 דיזל יש תופעה די דומה.
עשן שחור לא בכמות גדולה בזמן האצה ולפעמים בהתנעה. הזקן מרעננה בעל מכון טורבו
המליץ דבר ראשון לבדוק את טיימינג אולי קפצה שן. ה מוסכניק שלי המליץ על ניקוי אינגקטורים והיפנה אותי לזיזל השרון. לאחר בדיקה שלהם -הם מאוד מקצועים ואדיבים-הם גילו שפולי מנוע זורק יש חופש -דבר ראשו ן להחליף אותו ואת הטיימינג. השבוע אבצע זאת
אחר כך אם אין שיפור לגשת לאינגקטורים.
אני מקוה שזה יעזור-מה שחשוב כאן זה איתור התקלה.
כבר שמעתי על הרבה מקרים עם בעית עשן שחור שהחליפו כמעט הכול ובסוף במקרה עלו על הבעיה.

-->