PDA

צפייה בגרסה מלאה : נסחו לי נוסחה - כמה דלק יש במיכל?

נמרוד
20-10-09, 20:33
יש לפורום הזה כמה מנהלים. רובם בסדר גמור. אחד מהם נודניק. לא נלבין פניו ברבים, אבל רק נגיד ששם המשפחה שלו זה מספר ראשוני גדול משלוש וקטן משבע.

הוא מתקשר אלי היום בערב ורוצה נוסחה שתגיד מה נפח הדלק במיכל בעל צורה של מנסרה אליפטית (מיכל דלק שוכב רגיל, של מיכלית נגיד) כפונקציה של גובה הדלק במיכל. מכיוון שאני חבר טוב, חיפשתי בגוגל ומצאתי לו מיד פתרון:
http://grapevine.abe.msstate.edu/~fto/tools/vol/ellipsetank1.html

יותר טוב מזה יכול להיות? לא, נכון? אבל זה לא מספיק לו. הוא רוצה נוסחה, שהוא יכול להציב בעצמו באקסל. הוא כאמור מסוג הנודניקים שלא עוזבים, אז אני פונה לעזרתכם... סטודנטים שעדיין יודעים איך לחשב אינטגרל - עשו טובה ונסחו למר מספר את הנוסחה שהוא רוצה - בדיוק מה שהמחשבון בקישור הנ"ל מחשב.

sidewinder
20-10-09, 22:54
נמרוד
נסה את האתר (עמוד) הבא בסוף יש את הנוסחה לאקסל
http://mathforum.org/library/drmath/view/55092.html

יוסי

גיא
20-10-09, 23:32
בשביל שריונר ...

My actual formula, then, is

V = L(a/b)[pi*b^2/2 + (d-b)*sqrt(b^2-(d-b)^2) + b^2*arcsin(d/b-1)]

My spreadsheet is

Volume of horizontal elliptical cylinder tank
A 35 In
B 30 In
D 0.25 In
L 60 In

V 90.257 In^3 <-- =(B5*B2/B3)*(PI()*B3^2/2+
(B4-B3)*SQRT(B3^2-(B4-B3)^2)+B3^2*ASIN(B4/B3-1))
0.391 Gal <-- =B7/231

itayhi
20-10-09, 23:47
גיא,
אין לי מושג ירוק מה כתבת עכשיו,

אבל אני מוריד בפניך את הכובע...

יוני5
21-10-09, 01:40
בן נעוות המרדות.

אני לא רציתי להלבין פניך ברבים (כלומר רציתי, אבל שלטתי ברגשותי), ותכננתי, שאם תוך 3 ימים לא תתן לי תשובה, אני אפנה לפורום. אתה לעומת זאת, רצת ישר לבקש עזרה - כרגיל, לא יודע להתמודד.

חקרתי את פירוש השם נמרוד.
ובכן, נמרוד מופיע במקרא כבנו של כוש, שהוא בעצמו בנו של חם, אחיו של שם ויפת, בניו של נוח מהתיבה.
אך מכיוון שנמרוד המוזכר כציד במקרא לא יכול להיות טיפוס חיובי בהקשר שלך, אצתי רצתי אל המדרש ומה גיליתי? את אשר ידעתי זה מכבר: חז"לינו זכרונם לברכה ראו בנמרוד טיפוס שלילי ביותר (אוי, איך ההיסטוריה חוזרת) שמקור שמו בשורש מ.ר.ד - דהיינו מורד באל.

ובכן, גם אם יעזרו לך בפורום אני דורש ממך במפגיע נוסחת אקסל לחישוב תכולת מיכל אליפטי שוכב, כפונקציה של גובה הנוזל.
בפקולטות למתימטיקה זוהי בעיה ידועה שבדר"כ מתייחסים אליה כחישוב כמות במיכלי חלב.

יוני5

נימי
21-10-09, 08:37
מנמרוד נוסף פה באתר

חז"לינו זכרונם לברכה ראו בנמרוד טיפוס שלילי ביותר (אוי, איך ההיסטוריה חוזרת) שמקור שמו בשורש מ.ר.ד - דהיינו מורד באל.

לא הבנתי מה שלילי בזה ...

יוני5
21-10-09, 12:09
מנמרוד נוסף פה באתר

לא הבנתי מה שלילי בזה ...

כל דבר שקשור לנמרוד, שלילי. (חוץ מיעל, מאיה...).

יוני5

הצפרדע
21-10-09, 22:58
כל דבר שקשור לנמרוד, שלילי. (חוץ מיעל, מאיה...).
יוני5

בסדר, זה ברור שהן לא אשמות, אבל כאן נכנס לשיא תוקפו הפתגם האומר - מי שהולך לישון עם...., שלא יתפלא אם הוא קם עם..... :cool:

-->