PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי 31 בטראנו

tmosha
22-10-09, 11:31
שלום חברים:יש לי כמה שאלות לגביי החלפת צמיגים בטראנו ארוך.
1.בקרסו אמרו שהם לא מאשרים 31x10.5x.15 רק לפי הרשיון
היכן אפשר להעביר את זה ברשיון שבטסט לא יפסלו אותי?
2.כמה זה באמת תורם לנוחות בשטח(אני לא מאלה ששוברים את האוטו בטיפוסים)כמה זה נח בכביש? (רוב הנסיעות שלי בכביש)?
3.ראיתי שיש ל BF דגם שהוא MUD ודגם ALL TRAIN יש למישהו המלצות או לגביי חברה אחרת, איך יוקוהומה למשל?
4.צריכת דלק שלי 1.8 כמה זה ישפיע אם אחליף ל31 (אני מעוניין ב 50X50)
תודה מראש
צחי

tmosha
22-10-09, 11:43
ובנוסף האם זה גורם לבלאי מואץ של מערכות ההיגוי הקפיצים ציריות תפוחים או משהו בסגנון?

shahav
23-10-09, 09:15
שלום חברים:יש לי כמה שאלות לגביי החלפת צמיגים בטראנו ארוך.
1.בקרסו אמרו שהם לא מאשרים 31x10.5x.15 רק לפי הרשיון
היכן אפשר להעביר את זה ברשיון שבטסט לא יפסלו אותי?
2.כמה זה באמת תורם לנוחות בשטח(אני לא מאלה ששוברים את האוטו בטיפוסים)כמה זה נח בכביש? (רוב הנסיעות שלי בכביש)?
3.ראיתי שיש ל BF דגם שהוא MUD ודגם ALL TRAIN יש למישהו המלצות או לגביי חברה אחרת, איך יוקוהומה למשל?
4.צריכת דלק שלי 1.8 כמה זה ישפיע אם אחליף ל31 (אני מעוניין ב 50X50)
תודה מראש
צחי

1.קראסו יקרנים אבל לפחות כנים.
גם אם תחליף ברישיון, יש מצב שהדבר ישתנה ברישיון הבא שתקבל. היו דיבורים על כך שהשנה כל מי שהחליף מידות בעבר יקבל\קיבל רישיון רכב עם מידות מקוריות של יצרן. היה הרבה תיסכול של החברה פה, אבל אני לא עקבתי.
2 זה תורם הרבה בשטח, ב"לוק". לפי מה שבררתי בעבר זה מגביר את הבלאי במערכת הבולמים\בלמים\משולשים\הגה - אבל לא בטוח שזה בלאי משמעותי, הריי ליסוע בשטח מביא בלאי לא?
3...
4 צריכת הדלק אמורה לעלות, אבל ממש באופן שולי. שם לב, מד המהירות שלך יזייף מעט פחות, כלומר מהירות תצוגה תיהיה בערך מהירות בפועל, ולא יותר ב 10%. מד מרחק יזייף, יציג מרחק קצר יותר מאשר בפועל.

5 עומס על הבלמים עולה. נידמה לי שזה המקור לכול הפאניקה של השמרנים.

אם תצליח לקדם את הנושא , תגיב פה.

רבין

tmosha
26-10-09, 09:15
תודה רבה על האינפורמציה,אשמח לשמוע דעה ממי שיש לו כרגע כזה צמיג או שהיה לו
צחי

אלדר
27-10-09, 11:54
אני נסעתי במשך 4 שנים עם צמיג 31" (אף פעם לא נסעתי עם מידת צמיגים אחרת).
ההבדל בשטח ממש גדול במיוחד בבוץ ובשטח טכני,השואה שלי היא לטראנוים אחרים שהינו נוסעים יחד.
בכביש יש מצבים שמרגישם חוסר כוח במיוחד עם מזגן.
הבלאי של תפוחי הגה גדול זה נכון אבל עם שמים את התחליפיים הסינים אז גם עם צמיג רגיל הם לא מחזיקים יותר מדי זמן.
יש תחליפים טורקים שהם הרבה יותר טובים מהסיני והם עולים כמעט אותו דבר.
לפי דעתי עם יש לך אפשרות להכניס צמיגים 31" ברשיון שווה אפילו על חשבון הבלאי והחוסר כוח בכביש.

דורוןרובין
15-11-09, 20:22
איך מאשרים את זה ברשיון?

אלדר
15-11-09, 23:13
אני קניתי את הטראנו עם צמיגים 31", בזמנו לפני כמעט 5 שנים לא הייתה בעיה לאשר בכל מכון רישוי.

tallevi
16-11-09, 00:17
חבר'ה חבל על הזמן אין אפשרות לקבל אישור ברישיון למידה 31 לטראנו,למה? כי ככה.ככה הוחלט ע"י משרד התחבורע וזהו.
גם אני לא פעם חשבתי לשים פס על כולם ולהחליף,אלה מה שההיגיון גובר בסופו של דבר.בשביל מה לי לקחת את הסיכון בהורדה מהכביש כל פעם שאני עובר ליד ניידת בטיול משפחתי.העצבים שלי יותר חשובים.
אתה עוד טוען שאתה לא מתכוון לשטח יותר מידי אז למה בכלל להעלות את זה אם זה אפילו לא שיקול רלבנטי לגביך.

tmosha
08-12-09, 15:03
טל,אני נוסע לפחות פעם בחודש לטיול שטח (לא יודע אם זה קצת או הרבה בשבילך)

בכל מקרה החלפתי למידה המקורית צמיגים של BF 50\50 ואני מאוד מרוצה,גם בכביש וגם בשטח

תודה לכל העוזרים

גיא
08-12-09, 18:12
הסיבה היחידה שאסור 31 על ראנו , היא .... תחזיקו חזק ....

בגלל שהפקידים החברים של דרור החליטו שהם חכמים יותר מהיצרן .... ( כל היצרנים )

כלל אצבע, ככל השגלגל גדול יותר, האוטו עביר יותר. הסיבה היא שכמה שהגלגל גדול יותר, המדרגה שאתה מנסה לטפס.. קטנה יותר.

פשוט, נכון ?

לגבי בלאיים וכו' .. יש יותר, אבל זה זניח למי שמטייל.
לאדם שמטייל פעם בחודש וגם זה טיול בשביל לשתות קפה 100 מטר אחרי שניגמרים הפרייבטים, מיותר. אני גם נוסע על צמיג מקורי 50% שטח.

tallevi
10-12-09, 21:49
[quote=tmosha;280451]טל,אני נוסע לפחות פעם בחודש לטיול שטח (לא יודע אם זה קצת או הרבה בשבילך)

בכל מקרה החלפתי למידה המקורית צמיגים של BF 50\50 ואני מאוד מרוצה,גם בכביש וגם בשטח

טוב,לא התכוונתי בדיוק לתדירות הכניסות לשטח, אלא יותר לרמת העבירות...

אסייג
31-12-09, 17:15
בשעה טבה אושרה הגדלת המידה ל 31 היתקבלו כל האישורים כדין ואחרי המון מלחמות.... אז מה היה לנו מלחמות עם פקידים כמה סנטימטרים שנוספו לגיפ ...והמקסיס הישנים הוחלפו במקסיס חדשים העקשנות משתלמת." אין יאוש בעולם"

shahav
31-12-09, 17:19
בשעה טבה אושרה הגדלת המידה ל 31 היתקבלו כל האישורים כדין ואחרי המון מלחמות.... אז מה היה לנו מלחמות עם פקידים כמה סנטימטרים שנוספו לגיפ ...והמקסיס הישנים הוחלפו במקסיס חדשים העקשנות משתלמת." אין יאוש בעולם"

נו, עכשו אתה חייב לפרט את הדרך והנתבים, לא נוותר לך:-)
איפא מתחילים?
תודה
רבין

tallevi
31-12-09, 21:17

דבר מהר,נהיה לי חם והתקצרו לי הנשימות...
אני כבר סגור על התקנה של מקסיס במידת הרשיון למחר ורק בגלל שזאת מידת הרשיון.
מה אתה מציע,יש על מה לדבר?
שווה לנסות?

טל.

גיא
31-12-09, 21:24
ג'נטים יפים

איך באמת עשית את זה חוקי ?

אסייג
01-01-10, 05:09
[quote=גיא;284721]ג'נטים יפים

איך באמת עשית את זה חוקי ?[/qu

הגעתי עם רשיון של חבר שמאושר לו צמיגים 31 בטרנו ודרשתי הסבר אייך יכול להיות מצב שלו יאושר, ולי אותו רכב ודגם לא יאושר{ כמובן שלקחנו תסיכון שיבוטל לו האישור} לאחר בדיקה וקצת עצבים העניין אושר. תקראו לזה מזל או בוחן נחמד הכל יכול להיות האישור מוחתם כחוק

אלדר
01-01-10, 10:38
נראה יפה מאוד, אני חושב שמידה 31" תורמת רבות בשטח לטראנו.

DIEGO
01-01-10, 19:05

הגעתי עם רשיון של חבר שמאושר לו צמיגים 31 בטרנו ודרשתי הסבר אייך יכול להיות מצב שלו יאושר, ולי אותו רכב ודגם לא יאושר{ כמובן שלקחנו תסיכון שיבוטל לו האישור} לאחר בדיקה וקצת עצבים העניין אושר. תקראו לזה מזל או בוחן נחמד הכל יכול להיות האישור מוחתם כחוק

היי, לאיזה מכון הלכת לעשות את השינוי?

אלדר
01-01-10, 19:31
היי, לאיזה מכון הלכת לעשות את השינוי?[/QUOTE]

כדאי שהתשובה תהיה בפרטי

DIEGO
01-01-10, 19:49
צודק, טעות שלי. ;-)

גיא
01-01-10, 20:42
דברים באלו באמת כדאי מאוד בפרטי. אל תפרסם את שם המכון, אתה גם תדפוק אותו וגם את מי שירצה את הטריק הזה גם.

zilbersh
03-01-10, 11:45
סליחה על הבורות...

מה ההבדלים בין צמיגים "רגילים" 235/75/15 לצמיגים "מיוחדים" 31 ?

אלדר
03-01-10, 11:48
ההבדל הוא בגודל 235/75/17 זה כמעט 29" לעומת 31"

tallevi
03-01-10, 15:03
סליחה על הבורות...

מה ההבדלים בין צמיגים "רגילים" 235/75/15 לצמיגים "מיוחדים" 31 ?

תקרא את המדריך לצמיגים פה באתר,זה די סוגר את הפינה של הבורות בעניין.

טל.

Itamar N
02-02-10, 13:20

אהלן,
אפשר לקבל אולי פרטים נוספים, על איך כמה למה ואיפה הצלחת להעביר מידת צמיגים ברשיון?
אשמח לקבל את הפרטים למייל האישי [email protected]
בברכה,
איתמר

-->